Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 20 Mar 2019 12:34

https://arileht.delfi.ee/news/uudised/j ... d=85616453

Panen siis oma pensioniteemalise kommentaari siia öeldes lihtsalt et 100% nõus kirjutajaga. Tööalaselt <kusagi mujal> kasvab vaikselt samasugune surve, neandertaallaseks ei ole õnneks veel nimetatud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 20 Mar 2019 09:21

natuke Soome jätkuks (NB! Postimehel on ?ga_123456789 träkkimise lingid kadunud ?)
https://www.postimees.ee/6549228/uro-ra ... n-63-kohal

Huvitav oleks teada millise kaaluga selles indeksis on enesetappude osakaal (100 tuh kohta) ? Nö "serotoniini tagasihaarde inhibiitorite", ja samalaadsete ravimite müügil läheb kuuldavasti kah hästi (sõbra sugulane on kesk-Soomes psühhiaater).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 20 Mar 2019 00:32

Levivad kuuldused, et virtuaalpätid on saanud jälle ühe suure ettevõtte kõikidesse süsteemidesse ja nüüd on juba mõju ka bõrsidel tunda. Makske lunaraha või keerame teile.
Õnneks on veel võimalik käsijuhtimisel midagi toimetada aga kas see on ikka tõsi või kas tulevikus sellised võimalused on või kas igal pool enam seda saab rakendada ?
https://www.tekniikkatalous.fi/tekniikk ... ta-6761558

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Mar 2019 22:54

pop wrote:täpsustus - USA saatkonnal õigusega (Eesti õigusega) otsest seost pole (see on muidugi iseasi millega üldse USA-l seost pole).Martin Helmele tehti Järvamaalt tapmisähvardus
Uuendatud 20:18: Politsei alustas kriminaalmenetlust

https://jarvateataja.postimees.ee/6548771/martin-helmele-tehti-jarvamaalt-tapmisahvardus

Arvan see vaid ühiskonna surve tõttu, asi vaibub ja siis jälle politsei saadab kõik kukele, kes julgevad enda tapmisähvardusi teatada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Mar 2019 21:26

täpsustus - USA saatkonnal õigusega (Eesti õigusega) otsest seost pole (see on muidugi iseasi millega üldse USA-l seost pole).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Mar 2019 21:23

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=85644951

kui nüüd vähegi lähtuda seaduse ühetaolisest kohaldamisest, aga ka õigusselgusest (no ja muidugi õiguslikust ootusest - nagu mu enda omast siin) - siis nagu ootaks nüüd:

1) USA saatkonna seisukohavõttu,
2) postitaja vahi alla võtmist 48 tunniks
3) postitaja kodu läbiotsimist
4) igakülgset meediakajastust ja poliitikute poolseid seisukohavõtte
5) .... (veel midagi?)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Mar 2019 17:01

Kopi ja Pasta poliitikud :lol: :lol: Naljakad, mõlemad sotsid.

Tartu Ülikool tunnistas Anastassia Kovalenko mõlemad magistritööd plagiaadiks
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/tartu-ulikool-tunnistas-anastassia-kovalenko-molemad-magistritood-plagiaadiks?id=85646243

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Mar 2019 16:46

hmmm

https://poliitika.postimees.ee/6537479/otseblogi-alkoholiaktsiisi-langetamisega-on-isegi-keskerakond-nous

Lubadus: EKRE, Keskerakond ja Isamaa viivad riigifirmad börsile

Millised firmad need oleks ? Eesti Energiat ei viida see riigile liiga hea rahalehm.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 19 Mar 2019 13:30

Mõtlemapanev seis Helsingis (enamuses euroopa pealinnades midagi sarnast toimub). Kolmandik elanikest on võõrkeelsed.
https://www.hs.fi/kaupunki/art-2000006039963.html
Tuleb meelde Tallinn 80-ndatel ja mida see meile põhjustas ja lähitulevikus võimendusega põhjustab. Kui demograafilised protsessid mingi trikiga maailma ei ole muutunud, siis ennustaks samasugust tagasilööki (majanduslik, tööviljakuse langus, sissetulekute suhteline langus, kiire vananemine) sealgi. Prognoos on veel koledam ja juba on ka esimesed tagasilõõgid (väljendub kuludes, elukvaliteedi muutustes, statistikas). Näiteks siis õppeedukuse langus. Maailma parimaks peetud koolisüsteem on kaotanud oma taseme. Meenuvad mu enda kooliajad ENSV-s. Mida rohkemaks muudeti ja varajasemaks venekeele õpe muudeti seda viletsamaks oskused muutusid, igasugune õpikvaliteet ja õppesüsteemi maine langes. Meil ka muutusid suhted ühe vaenulikumaks suurriigilembeste ja venekeelsetega. Kuna ka repressiivorganid ja igasugaused meelsuse valvurid jms. imbusid lig,i siis lõpuks kadusid lõpuks igasugused minimaalsedki kontaktid õppurite ja üleüldse kogukondade vahel. jne.
Igal juhul selles loos mainitud linnajuhtivtegelased ei aima mida nad kokku keeravad. Ja väljapakutud ideed tunduvad eriti valed kogemusele toetudes. No eriti soomekeele ja haridussüsteemi vaenulik on mõttemõlgutus riiklikult toetatud kolmandakeelsest lasteaia ja koolisüsteemist lühiajalistele asukatele. Vahetusõpilased omandavad ju kohaliku keele kiiresti...no miks ei peaks väljas õppinud omandama soome keelt ja kultuuri. Või kui see neile ei sobi siis maksku kallist erikooliharidust koos teatud eritundidega (mille sisu ja taset kontrollib soone riik).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Mar 2019 12:55

td wrote:Päris huvitav oleks tänase päeva ajakirjandusanalüüs pealkirjade ja ruumipaigutuse (ja uudise ajalise esilehel püsimise) kohta.
/.../

Eks rahvas tervikuna kah areneb (ja loodetavasti ka väsib/tüdineb) ajakirjandusliku konnakudu virvendustest. Ma isegi ei sisene, aegajalt (1-2x nädalas) avan esilehe, teen paar pööret hiirerattaga, ja siis vajutan risti üleval paremal. Mõnikord avan selleks et näha kas enda aimatud tekstisisu ühtib sellega mis tegelikult kirjas.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Mar 2019 20:40

Italy bans unvaccinated children from school
https://www.bbc.com/news/world-europe-47536981

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Mar 2019 19:46

idee on huvitav, aga minu arvamus on, et pigem sobivad sinna cobot'id ehk robotite farm, mille läheduses on inimene ja vajadusel peatab või korrigeerib nende tegevust.
https://tartu.postimees.ee/6547177/robo ... -ule-votta

Mäletan ülikooliaastaid, mil käisime mõne praktikumi asemel Toomemäel lehti riisumas, meie piirkond oli Vallikraavi tänava külg teiselpool Arvutiteaduse Instituuti. Ja Rahvamalevat mäletan esimestest kursustest - Veski tänava ümbrus. Need üritused olidki tol ajal miskipärast seotud füsioloogia kateedri noorte õppejõududega (partei-komsomoli ülesanne noortele õppejõududele?).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Mar 2019 18:12

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Mar 2019 17:50

lhv foorumist
kangelaspioneer

Ma nägin unes, et kord üks noor poiss käis vihmavarju hoidmise kõrvalt ka ülikoolis. Kuna oli valimiste aasta, polnud lõputöö kirjutamiseks aega. Noor poiss viis oma juhendajale toeka ümbriku ja juhendaja kirjutas ise töö valmis.

Aastaid hiljem selgus, et juhendaja lasi üle jala ja tegi töö ebakorrektselt. Tolleks ajaks natuke vanem poiss oli aga juhendaja akadeemilistes võimetes veendunud ning asus, rind õieli, rünnakut tõrjuma.

Mis edasi sai, kahjuks ei tea, ärkasin üles.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Mar 2019 16:00

Lahe oleme jõudnud tsensuuri tipptasemele, nüüd võeti ka seal kommentaarid ära, kus politsei ütles ta võib antud juhtudel läbiotsimisi teha.

85% kommentaaridest olid ka sama sisuga, kas meil kehtib võrdsuse pritsiip või mitte. Ehk kui sind lubatakse ära tappa, põlema panna jne. Siis hetkel ei tee politsei muffi ka, neid case piisavalt, meediast leiab ka neid. Pealtnägija näide üks viimaseid ja ehedamaid.

Peaks põhiseadust lugema, kas osad rahvusgrupid on suurema prioriteediga kui teised (varem olime justkui seaduse eest võrdsed). Vau, sellist Eestit ma küll ei tahtnud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Mar 2019 14:35

spl wrote:Tehke politseisse avaldus, ntx kui keegi lubab teid ära tappa. Vaadake, kuidas reageeritakse. Tuletame meelde kasvõi Pealtnägija lugu, kus seksuaalkasvatuse õpetaja lubati ära tappa. Kas politsei tegi midagi ? Sisuliselt on suhtumine, kui isik pole sooritanud kuritegu ega planeerinud, siis ei saa temaga midagi teha. Võib jäädagi sind ähvardama. Ehk kas sellel mehel kodus juba ahi köes: kui jah, saab süüdi mõista meie siiani levinud loogika järgi, kui ei siis ta ei planeerinud ju kuritegu.


Eks see loob pretsedendi. Kui keegi vihahoos lubab teid ära tappa, siis igal juhul on tegu ju vihakõnega, politsei ise aktiivselt sekkub teie sõbra sotsiaalmeedia postituse peale ja ähvardaja tuleb 48 tunniks kinni pidada ning tema kodu täiendavate tõendite jaoks läbi otsida.
https://www.err.ee/921148/pearabi-ahvar ... niks-kinni

Sest meil on ju võrdsus, eks ju?

(ja USA saatkond teeb vastava avalduse, kui juhtumisi olete rahvuselt setu, eks!)
«Sellisele vihkavale sõnakasutusele, olgu see suunatud usu, rassi, etnilisele päritolu, soo või muude isiku põhitunnuste vastu, ei ole tänapäeva ühiskonnas kohta,» öeldakse saatkonna pressiteates.


---
Mulle imponeerib (not!) eriti see, kui ikka ja jälle räägitakse "tänapäeva ühiskonnast" või muust sarnasest erilisest olukorrast, milles elame täna.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Mar 2019 14:22

see foorumipostitus ei ole tähtis, aga kinnitab veelkord massimeedias kogetut

kõigepealt loeme seda
https://www.ohtuleht.ee/952276/video-pu ... ne-habemik

ja siis vaatame seda P.J. Watsoni videot
https://www.youtube.com/watch?v=v9ohrBhhN4k

trans-inimeste plahvatuslikku kasvu võib vaadata ka kui lumehelbekeste põlvkonna mugavuspõgenemist:
+ noorena on kasulik näidata end 20+ naisena
+ vanana on kasulik näidata end 40+ mehena
(sest need mõlemad on suht hinnatud ühiskonnagrupid, kui oma rolli hästi välja mängivad)

vanasti oli mugavuspõgenemine seotud hea töö- ja elukoha otsimisega, nüüd on lisandumas ka hea identideedi otsimine, mitte ainult sooliselt, vt. ka
https://elizabethwarrenwiki.org/elizabe ... ntroversy/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Mar 2019 14:04

Päris huvitav oleks tänase päeva ajakirjandusanalüüs pealkirjade ja ruumipaigutuse (ja uudise ajalise esilehel püsimise) kohta.

DELFI 25
= Kõige esimesed fotod uuelt vaaterattalt
= EKRE hääletoru peab pearabi sõimamise juhtumit parteivastaseks infooperatsiooniks
= Mirtel Pohla: Mis on selle vabaduse väärtus, mis on täidetud hirmu ja ähvardustega?
= Rabi ähvardanud mees on 48 tunniks kinni peetud, politseinikud kontrollivad praegu tema kodu
= Utrechtis avas kurjategija trammis tule, mitu inimest sai haavata
= Palju õnne" Grete Klein ja Ergo Kuld said lapsevanemateks
= Eesti Naistearstide Seltsi avalik kiri peaministrile: näeme kõigi Eesti inimeste, kuid eriti naiste õigust epiirmaise ohtu
= Martin Helme: kes tahab, pakib asjad ja sõidab Kanadasse. Neid on vähem kui Soomest pöördujaid.
= Baltika viib tootmise Eestist ära: enam kui 300 inimest jääb tööta
= Tööinspektsioon paneb paika: kui sageli peavad töötajad saama puhkepause?
= Mida ostab Kelly Sildaru toidupoest ja miks jäi tal Mammothis trumpalal võistlemata?
= Tallinna loomaaias sündis imearmas valgekarvaline hülgekutsikas
= Saada meile vihje või foto!
= Jälgi meid sotsiaalmeedias!
= Trammis jänest sõitnud noormees kostitas pearabi krõbeda sõimuga: "Mida sa j... vahid, ahju lähed!"
= Eesti j... kogukond muretseb EKRE võimaliku võimuletuleku pärast: nend eväljaütlemised jagavad ühiskonna omadeks ja võõrasteks
= Maailmas kogub populaarsust iluravi dieet
= Uus trend või räige moeaps?
= Reet Roos: ühest lihtsast vereproovist selgus, miks mul ei õnnestunud 10 aastat rasedaks jääda
= TOP11 maailmakuulsad staarid, kes on meie seast ebaausalt vara lahkunud
= Transseksuaalne mees räägib avalikult, mis tunne oli last kanda ja sünnitada
= Nädala instagram: beebiuudised, muusika, soojad reisid ja pruutkleit täitsid staaride nädala
= Neli kuud kõneväimetu olnud jalgpallifänni esimesed sõnad jahmatasid haiglaõdesid
= Imesõidu teinud Bottase sõnum kritiseerijatele: f-ck you!
= Itaalia liiga tippväravavaht kukkus väljakul kokku ja viidi haiglasse

POSTIMEES 25
= Hollandis avati trammis tuli, ründaja on jooksus
= sotsiaalpsühholoog Mati Heidmets valimisjärgsest ühiskonna tervisest
= õpilase soovimatus tundi minna põhjustas Kohtla-Järve koolis pommipaanika
= päästjad otsivad LAsnamäe Prismast tulekoldeid
= NASA: detsembris toimus ookeani kohal hiiglaslik meteooriplahvatus, mis oli kümme korda võimsam kui Hirošima
= Naistearstid Ratasele: näeme ohtu naiste õigustele (*rubriigist "Tervis")
= Rabi ähvardanud mees peeti kinni, tema kodu otsitaks eläbi
= Filipiinide rannalt leiti surnud vaala kõhust 40 kilo plastikut
= Johaug kommenteeris Seefeldi dopinguskandaali
= Stenbocki maja ees avaldati meelt (*tekst räägib, et umbes 10 inimest, pildil siiski 9 inimest ja koer)
= rahahädas Baltika lõpetab Eestis tootmise ja koondab sadu inimei
= USA saatkond rabi vastu suunatud verbaalsest rünnakust: kui vihakõnele ei reageerita, viib võib see viia ohtliku käitumiseni
= Vaadatuid eesti film on nüüd "Tõde ja Õigus"
= Sotsiaalmeedia võigas hullus: sotsiaalmeedia tormas levitama Uus-Meremaa vereauna videoid
= Texases sünnitas naine üheksa minutiga kuus last
= Küsitlus: kas pearabi verbaalsele ründamisele peaks järgnema karistus? (Jah, kindlasti/Ei, piisab hoiatusest)
= Grete Klein ja Ergo Kuld said pisitütre vanemateks
= Sotsiaalmeedias levib kulutulena "Kõigi Eesti", vedu on võtnud kümned meelelahutajad (*19 000 laiki)
= Modell teenib meeletuid summasid erootiliste piltide eest, mille on teinud tema 53-aastane ema.
= Erna Husko fotograafil sai bikiinipiltidest küllalt ja see, mis järgnes, on naljakas.
= Erikooli noorte lood. "Kui ma ei oleks siin, oleks ma kuskil narkolaksu all"
= Eesti tõehetk maaimla areenil saabub juunis
= Sundabielu: Saksamaa suurpanku sunnitakse liituma
= Õpetaja Ilma Krenstremile jääb pass veel kaheks aastaks
= Prügi matab Rooma enda alla
---
*sulgudes on minu kommentaar juurde lisatud

Ehk see on praeguse hetke top25, mida peaksite teadma "Delfi" ja "Postimehe" arvates.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Mar 2019 13:16

Nagu ajakirjanduses, supermarketites ja autotööstuses, kohtame "mitmekesisust" ka tööriistatootjate seas. Ehk siis: mis on mille alluvuses. Mõni uuriv ajakirjanik võiks teha ilusa kaarti sellest, kelle/mille omanduses on firmad, mille tooteid/teenuseid me iga päev tarbime.

Tööriistatootjate näitel:
https://www.youtube.com/watch?v=yGRVDRZbPkQ

ehk siis
Bosch ja Dremel on samas alluvussuhtes nagu ka Hitachi-Metabo või või Husqvarna-Gardena või Stanley-Black&Decker-Dewalt või Milwaukee-Ryobi-AEG-Hoover

Näiline mitmekesisus. "Erinevus rikastab" :twisted:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Mar 2019 12:48

spl wrote:Baltika ajaloo radikaalseim samm: karm kokkuhoiuplaan lõpetab Eestis tootmise
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/baltika-ajaloo-radikaalseim-samm-karm-kokkuhoiuplaan-lopetab-eestis-tootmise?id=85629245

"Oleks vaid, et nüüd ilma peaks ...."

See oli minu arust parim kommentaar Baltika refinantseerimisele LHV-foorumist.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Mar 2019 12:30

pop wrote: ....siis tuleb ilmselt ka endal ajakirjanikuks hakata.

Eks selliseid tibatillukesi mõttehakatusi on ka endal olnud (loomulikult mitte raha vaid tasakaalu ja isikliku väljakutse pärast), aga
- ei taha oma rahulikku elusolemist ohtu seada, hüdra on vääga suur ja paljude peidetud kombitsatega
- ei viici tõmmelda "päris"-ajakirjanike nimel, kes oma seisuse on täis ......nud.
- masendav on see, kui paljud pimesi usuvad "ametlikku" kirjasõna, me teame ju, mis juhtub "dotseeritud" rahvahulga käes inimesega, kes ütleb: "ta tiirleb siiski"
- minu hetketõekspidamised ei pruugi olla tõele lähemal kui teiste tõekspidamised, hiljem oleks häbi oma elatud aastate pärast

Teatud gruppide kaebustele valveseisakus reageerimine riigistruktuuride poolt kuulub asja juurde - see ongi see maailm, milles elame. Kui seda reaktsiooni poleks, järgneks (((tugevate jõudude))) reaktsioon meie riigile/ühiskonnale. Juba Voltaire ütles, et selleks, et teada saada, kes meid valitseb, tuleb uurida, keda ei tohi kritiseerida. (trans-omasooihar globalist? :P ) Samas, teatud grupi/rahvuse süüdistamine kõikides maailma hädades viiks meid sama madalale nende inimestega, kas süüdistavad mõnda teist inimgruppi kõikides maailma hädades.
Ja samas, need (((tugevad jõud))) oleks võimetud, kui võimu tegelikud teostajad (s.t. rahvahulgad ja sõdurid) ei oleks vastavalt "koolitatud" nii ajakirjanduse kui ka haridusasutuste poolt.

----
Ma ei ole päris kindel, et selle "moraalse ..rdja" kui sõnapaari leiutamise au kuulub ühele eesti professorile, kohtasin venekeelsena seda sõnapaari üsna samaaegselt ka Venemaa blogimaailmas - tol ajal lugesin vene asju intensiivsemalt kui täna.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Mar 2019 12:06

Baltika ajaloo radikaalseim samm: karm kokkuhoiuplaan lõpetab Eestis tootmise
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/baltika-ajaloo-radikaalseim-samm-karm-kokkuhoiuplaan-lopetab-eestis-tootmise?id=85629245

Karm pauk jälle Ida-Virumaale. Samas olen Baltika toodangut ostnud, mingis mõttes ka Eesti tööstuste toetamise eesmärgiga. Aga nüüd, kus Made in China või Indonesia, siis minu jaoks see toode saab prügikvaliteedi staatuse ja ma enam ei osta seda.

Õmblusteenust hakkame peamiselt sisse ostma Euroopa regiooni partneritelt.

Kus see sama kvaliteetne teenus tuleb, veel väiksemate palkadega ? 8-)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Mar 2019 11:51

to pop,

see on täiesti haige, mis toimub, see tekitabki inimestes võõrviha, miks ühed võrdsemad, kui teised :HEAD :evil: :evil: :evil: Ehk tavakodanikuna tahan TÄPSET samasugust reaktsiooni, kui keegi mind ähvardab. Siis ka ähvardaja kinnivõtmine ja kodu läbiotsimine !!!!!!!

Rabi ähvardanud mees peeti kinni, tema kodu otsitakse läbi
https://www.postimees.ee/6547601/rabi-ahvardanud-mees-peeti-kinni-tema-kodu-otsitakse-labi

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 18 Mar 2019 11:34

spl wrote:/.../ Politsei alustas menetlust seoses Eesti pearabi verbaalse ründamisega
https://www.err.ee/920942/politsei-alustas-menetlust-seoses-eesti-pearabi-verbaalse-rundamisega/.../
Tehke politseisse avaldus, ntx kui keegi lubab teid ära tappa. Vaadake, kuidas reageeritakse. Tuletame meelde kasvõi Pealtnägija lugu, kus seksuaalkasvatuse õpetaja lubati ära tappa. Kas politsei tegi midagi ?/.../

Ma nimetaks seda "poliitkorrektseks tõmblemiseks" - sama asi oli ju Vao keskuse süütamisega. Kes siis selle süütas ? Puukella-peaministrihakatis säutsus siis üsnagi intensiivselt (ja ma ei mõtle siin Twitterit), siis kui hakkas välja tulema asjade tegelik kulg - siis oldi üksmeelselt vait (no täiesti vait, ja kõik).

Mind Eesti (poliitika) juures häiribki kõige rohkem see et kui isegi lauldakse "Mats alati on tubli mees, ei kedagi ta pelga, ...." (punktiiriosa teavad kõik), siis poliitikute tegelik retoorika ja enamikel juhtudel isegi ka käitumine on vastupidine. Ja see on üks peamine asi millest enamikel inimestel kõrini on. Haritlaste puhul on veel see nüanss (st kui nende retoorikat analüüsida), et nende poolt imetav lutt on reeglina kinnitunud ühel võit teisel viisil riigipiruka külge - seega pean ma paratamatult ka intellektuaalide juttu (noh, v.a. td ja teised siin ...) enda jaoks läbi teatava filtri laskma.
On vist ka suht isemõtlevaid, nagu Lotman-noorem, ja "moraalsete värdjate" väljendi leiutaja (mitte et nende kõik seisukohad mu enda omadega kattuks, aga just see ongi hea ja nii peakski).

===============
Ja rääkides veel filtritest - minu jaoks on need rakendunud ka ZH osas, eriti mis Ukraina teemalisi artikleid puudutavad (väga tahaks teada mis allikatest ja mis proportsioonides ZH oma kulud katab). Osa (st "numbritega") artikelid on seal muidugi sisukad ja tõesed.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by oliver253 » 18 Mar 2019 00:59

Peale ETV ei kannata kohalikke uudiseid mujalt vaadata, aga tänane AK oli tase omaette. Üks madalalaubaline räuskas avalikult, ning selle peale teeb rahvusringhääling intervjuu Eesti juudikogunna esinaisega, kes suudab EKRE teemasse tuua. Tõsiselt?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Mar 2019 23:54

See natsipaanika on ikka vinge, need kes kätt üles tõstnud on enda meelest natsid. Nad samapalju natsid, kui jalga tõstev koer posti juures. Lihtsalt see poliititehnoloogia sildistada kedagi, vargad sulid meie staarparteides justkui poleks ohtlikud. Hetkel mul tunne, et meelega tekitatud need olukorrad, sisuliselt kinnimakstud idoodid (see kasvõi kes seal ahjuga ähvardas).

EKREga mul ainus kartus on siiani nende arusaamad majandusest :|
---
Kas kunagi saabub aeg, kas kus üks rahvusgrupp pole võrdsem kui teised ?!?!?

Politsei alustas menetlust seoses Eesti pearabi verbaalse ründamisega
https://www.err.ee/920942/politsei-alustas-menetlust-seoses-eesti-pearabi-verbaalse-rundamisega

Igal inimesel on õigus end Eesti vabariigis turvaliselt tunda. Lisaks füüsilistele rünnakutele suhtub politsei tõsiselt ka verbaalsetesse rünnakutesse ja vaenu õhutamise juhtumitesse.

Tehke politseisse avaldus, ntx kui keegi lubab teid ära tappa. Vaadake, kuidas reageeritakse. Tuletame meelde kasvõi Pealtnägija lugu, kus seksuaalkasvatuse õpetaja lubati ära tappa. Kas politsei tegi midagi ? Sisuliselt on suhtumine, kui isik pole sooritanud kuritegu ega planeerinud, siis ei saa temaga midagi teha. Võib jäädagi sind ähvardama. Ehk kas sellel mehel kodus juba ahi köes: kui jah, saab süüdi mõista meie siiani levinud loogika järgi, kui ei siis ta ei planeerinud ju kuritegu.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 17 Mar 2019 23:11

spl wrote:Ausalt ütlen ehk pigem just tulevad poliitikas huvitavad ajad, piisavalt seda mugavuspalgaga tööd nähtud.

Väga huvitavad, nõus. Tegelikult see platvormi värk on ka teisejärguline (teod loevad).

Ainus mida näha ei tahaks on võimu tsementeerimine, kui see läheb liiga ilmseks siis tuleb ilmselt ka endal ajakirjanikuks hakata.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Mar 2019 22:21

Tänapäeval on tähtis vaid kasum !!! Sisuliselt lennukitootja ei tahtnud eriti investeerida ja lootis tarkvaraga oma kalad ära lahendada.

https://threadreaderapp.com/thread/1106934362531155974.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Mar 2019 21:46

See hüsteeria hakkab kergelt koomiliseks muutuma, mingit pseudo natsiteemat aretatakse, mingid kuuldemängud poliitilise maigiga, mingid kampaaniad FB's nüüd Kõigi Eesti jne

Ausalt ütlen ehk pigem just tulevad poliitikas huvitavad ajad, piisavalt seda mugavuspalgaga tööd nähtud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 17 Mar 2019 19:28

Siin üks ca 10 aastat vana Tim Garreti usutlus,vana on reaalteaduste kraadiga,mis võimaldab paljudel foorumlastel võibolla teemat paremini tunnetada.

https://archive.unews.utah.edu/news_rel ... stoppable/

Top

cron