Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jun 2019 23:26

to td,

minu andmetel viimase kulla hinna tõusu taga just see, et Hiina hakanud nö tasapisi dollari positsioonidest loobuma ning kulda ostma.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Jun 2019 23:24

minul rohkem kulda pole plaanis enam osta (väike puhver kindlustundeks on loodud), rootsi krooni kursilanguse tõttu olengi juba plussis, aga põhjused, miks kuld võiks tõusma hakata (lugege omal vastutusel)
https://www.zerohedge.com/news/2019-06- ... bout-begin

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jun 2019 23:16

Kohutav rahapõletamine, mõelge palju saanuks abivajajaid aidata selle rahaga !

SKAIS2-e arendusprojekt võib maksma minna kuni 29 miljonit eurot
https://epl.delfi.ee/uudised/skais2-e-arendusprojekt-voib-maksma-minna-kuni-29-miljonit-eurot

Seal arendab üks Chr(Ord('M') + 1) tähega firma, kuidas siis ma nende taseme kokku võtaksin. Ütleme nii, et palgatöölisena pidin ühte süsteemi, mis pole küll SKAIS2 arendama. Kõik ideed, mis nende "projektijuhid" kõvahäälselt enda nimele kirjutasid, olid minu ettepanekud. Lõpuks vihastasin, küsisin teil enda mõtteid ka üldse leidub ?
---

Mis on uue ajastu needus, võin seda teile öelda ? Kõik arvavad, kui oskavad 3 rida java koodi progeda, siis kohe 2500 kätte palk, kurivaim programmeerijatel (XYZQ põlvkond)puudub igasugune analüütiline mõtlemine. Nagu robotid kirjutavad lollust kokku, selle asemel, et märku anda, see pole õige asi ning seda juba koosolekul.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Jun 2019 22:41

midagi on mäda Eesti (õigus)riigis

https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust ... d=86577659

nii usutavalt valetada ei ole vist võimalik (lugesin hoolikalt) - seega poleks uskunud et malbe olekuga L. Perlingu näol sellise inimesega tegemist on. Möönana et see oli nüüd natuke kiire järeldus minu poolt, aga tekst tugines 4/5 ulatuses ikkagi (vähemalt väliselt) faktilisele infole, ja vaid vähesel määral oli vahele pikitud "belletristilisi" viraazhe (et igaühele arusaadav oleks).

Ühesõnaga - kui eesmärk pühitseb abinõu (ja pole selge kas see alati nii üldse on, vaid põhjuseks lihtsalt lollus, laiskus või mugavus, ja soov mingeid võimalikke mõõdikuid parandada) - siis on väga kerge vajuda täielikku õiguslikku mülkasse (õigsriigi mõttes).

================
siin on tööalaseöt kah just õiguslik jõustamine probleemiks et osad asjad üldse toimiksid (kuigi paberil on ilus), samal põhjusel lahkus siit ju kunagi ka Sueed. See ei tähenda aga et peaks üllaid eesmärke rakendama õigusvastasel viisil.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jun 2019 20:51

to pop,

ma olin selle Iirimaa kriisi täiesti ära unustanud juba. Mul ei tea, aga ESM teemal tekib tunne, et Itaalias majandus käärib, varsti vaja Itaaliat "päästa".

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Jun 2019 20:34

spl wrote:Eesti elanike tarbimisvõimekus oli mullu ELi viimaste seas
https://majandus24.postimees.ee/6711407/eesti-elanike-tarbimisvoimekus-oli-mullu-eli-viimaste-seas

lihtsalt pean kommenteerima

algatuseks üks lõik (vist olen maininud ka kunagi) lennuki bizniss-reisja ajakirjast, mis ütles järgmist (sigarireklaami joonealuse kommentaarina) "studies on Europe have shown that people who smoke cigars live a longer life compared to people who do not smoke cigars"
ma võiks siit jätkata et "uuringud näitavad et inimesed kes mängivad ratsapolo ja sõidavad jahiga (või siis eralennukiga) elavad reeglina kauem kui need kes seda ei tee".

ehk siis sealt artiklist: "SKT ühe elaniku kohta oli kõrgeim Luksemburgis, kus see ulatus 254 protsendini ELi keskmisest. Järgnesid Iirimaa 187 protsendiga ja Holland 129 protsendiga."
(yeah - sure ...Iirlased ju põlised rikkurid, eriti pärast Anglo-Irish panga kollapsi). Ja mis loeb nüüd üks tühine pisiasi et osade FAANG'i firmade peakontorid seal juhuslikult olema juhtuvad, kuhu siis oma sull ära parkida, ilma et muu majandus kui selline seda eriti lähiajal üldse näeks.

Umbes sama oleks et "haigla keskmine kehatemperatuur on normi piires, 36.5 kraadi, on üks toatemperatuurini mahajahtunud laip ja mõned 40 kraadise palavikuga patsiendid".

Ehk siis - mis järeldusi ma saan teha iirlase kohta OTSESELT, teades et SKP iirlase kohta on 187% EU keskmisest ? (ja miks ajakirjanikud sellist paska üldse avaldavad ...)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Jun 2019 20:30

spl wrote:Eesti elanike tarbimisvõimekus oli mullu ELi viimaste seas
https://majandus24.postimees.ee/6711407/eesti-elanike-tarbimisvoimekus-oli-mullu-eli-viimaste-seas

Leedu hakkab ette minema ....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jun 2019 20:09

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jun 2019 20:06

:ugeek: Ei saa õpetajad sellest aru, ei saa õpilased sellest aru ehk oleks aeg see jaburdus nimega riigieksamid ära lõpetada. Milleks ? Meeletu rahakulu Innove tarbeks ja nagu näha olematu võimekus. Enne kui oli nii, et ülikoolides olid vastuvõtueksamid, oli ka üliõpilaste tase palju kõrgem !!!!

Abituriendid on teadmatuses - riigieksami tulemused ei ole teada isegi lõpuaktusel
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/abituriendid-on-teadmatuses-riigieksami-tulemused-ei-ole-teada-isegi-lopuaktusel?id=86580053

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jun 2019 20:04

td wrote:EU bürokraatia kuskil otsustab, et tüngakõnede võimalus on autodele kohustuslik lisavidin, aga kes selle kõige kinni maksab, nii kaugele pole vaja mõelda ....
https://tehnika.postimees.ee/6711350/au ... ngakonesidKõige hullem, et kui mõni põnevam turvaauk leitakse või rike, saab teha DDoS päästetelefonidele. Eestis pole seda olnud, aga välismaal on. St siis füüsiliselt ei saagi sa abi kutsuda.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Jun 2019 17:42

EU bürokraatia kuskil otsustab, et tüngakõnede võimalus on autodele kohustuslik lisavidin, aga kes selle kõige kinni maksab, nii kaugele pole vaja mõelda ....
https://tehnika.postimees.ee/6711350/au ... ngakonesid

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Jun 2019 16:34

Deutsche Bank'il on 43 triljonit tuletisinstrumente, halvad asjad koondatakse eraldi loodavasse panka....
https://youtu.be/dGWjHV9Xx1I?t=98

üks kommentaar
greetings from Germany :)
Our car industry is badly hit. The sales figures in China fell by 16%.
At BASF, there is already a short-time work. Daimler and other car companies are phasing out temporary employment contracts.
Other unknown companies and automotive suppliers are already dismissing people.
Growth is slowing down in the whole eurozone. Politics and media are talking about the situation nicely.
We are on the verge of a recession. And when it comes to a recession, then 15% of all companies are eliminated.
In the eu we have about 15% zombie companies. These have a lending volume of € 1500 billion.
The equity of the European banking sector is also around € 1500 billion. And low interest rates break banks' profits.
That is, the equity shrinks each year between 7-10%. If the companies fail, the banks are bankrupt.
As a result, all of the bank's derivatives also become worthless, which will lead to the bankruptcy of other banks.
As we say here: The shit is on steaming. Save yourself who can!

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Jun 2019 15:10

mind hakkas asi põhimõtteliselt huvitama, kuna asi ise on samuti põhimõtteliselt oluline (varem mainisin ka seda et ESM enda kodulehel on vaid klassikaline teletupsu-jutt).
https://epl.delfi.ee/arvamus/indrek-ted ... d=86565457

ühesõnaga: Indrek Teder - respekt.

=============
ja üks asi mille mina oma nö talupojatarkuses välja loen, on see et see "erandkord" on praeguseks hetkeks juba saabunud, ja vaja on lihtsalt asi vormistada selliselt et praeguseks juba kujunenud "erandkorra" lahendamisel protseduurilisi tõrkeid ei tekiks.
Seega vist nagu turvavööde kinnitamise teemana tundub, ja popkorni pole ilmselt vajagi.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Jun 2019 14:09

pop wrote:ja üks õpikunäide (ka siin sageli läbikäidud) argumentum ad hominem taktikast
https://poliitika.postimees.ee/6710049/ ... ks-jooneks
/.../St kallid ajakirjanikud - katsuge siis leida sellelaadne valitsuse istungi vms protokoll (või siis tuvastada selle puudumine, st et pole olnud)/.../

ja siis jätk
https://poliitika.postimees.ee/6711254/ ... e-oma-viga
"Vastavalt Riigikohtu toonasele otsusele ohustaks ebastabiilne euroala tõsiselt ka Eesti majandust."
nonii, hüva - ja mis seisukoht võeti ühehäälsuse osas ?

"Kohtu hinnangul on võimalus erandkorras 85% riikide häälteenamusega ESMi laenuotsuseid teha küll piirav, aga see piirang on liikmesriikide, sh Eesti enda huvides ning seega õigustatud"
... ja kes defineerib erandi kriteeriumid ?!?! (ega ometi rahvas ...)
nt USA-s kehtestati tulumaks ju samuti erandkorras ja ajutisena

"Lukase sõnul nägid Isamaa ja Keskerakond Eesti lõppseisukohana ühe riigi vetoõigusest loobumist."
Mida tähendab "nägid" ? Kas see "nägemine" leidis ka konkreetse vormi valitsuse istungi protokollis konkreetse ja ühemõttelise seisukohana (poolt, vastu (või siis minupärast ka "erapooletu", "ei osale").

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Jun 2019 13:46


Peale Nepaali maavärinat katkestas India pooleks aastaks igasuguse abi ja suhted, kuivõrd (Nepaali) maoistide fraktsioon tahtis teha Hiinale meelepäraseid otsuseid, ka veevarustuse planeerimise osas (Himaalaja on ju suurim tasuta puhta kondensvee allikas, oma liustike näol, ja mis garanteeritult töötab igavesti - kuivõrd sel kõrgusel õhk jahtub/jäätub alati, ja kustahes maakeral.)
Praegune Nepaali ja India vaheline peamine "kana" ongi see KUHU Nepaal teeb oma veehoidlad ja tammid - India loomulikult soovib et need oleksid vahetult India piiri lähedal, Nepaalile endale oleks aga kasulikumad hoopis teistes ja India põhjapiirist kaugemates kohtades.
Kui Nepaali juhiks Trumbi laadne tegelane siis oleks läbirääkimiseks päris palju "ruumi", ja võrreldamatult suurem kasum tiksuks mitte mäepiletite müügist (ja sinna laibakuhja otsa nagunii varsti keegi ronida ei taha), vaid hoopis vesikonna planeerimise diilidest.

my 2 cents .... (ülemine teema tuli pikemalt jutuks töö käigus)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Jun 2019 13:34

td wrote:/.../ Tulemus - üürikortereid oli raske leida. Ikka püütakse leida sarnast lahendust, mis pikemas perspektiivis ei tööta.

juhtumisi oli diplomitööks riiklik hinnakontroll svea rike's II MS kuni .... (ülikooli lõpetamise aasta). Absurd oli nii ere et siiamaani on meeles (läbirääkimised ametiühingutega jne, külmutati/sulatati regulaarselt ka palku, ametiühingutega räägiti läbi vist ka needsamad üürihinnad, kui mite lisaks ka muud kaubad-teenused (selles osas on mälu nats tuhmem (tuhmim?)).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jun 2019 09:10

Tegelikkuses müstika, kuidas inimkond ennast tapab , hävitades mammona nimel kõike enda ümber. Inimest ei saa just targaks olevuseks ühestki suunast nimetada. Eestlased ka tublid, hävitame metsa ära, et sente teenida (kutsume lageraieid "metsamajandamiseks"), siis 10 aasta pärast imestame, miks turistid enam siia ei tule . Mida vaadata paljast kanape.set ?

Scientists amazed as Canadian permafrost thaws 70 years early
https://www.reuters.com/article/us-climate-change-permafrost/scientists-amazed-as-canadian-permafrost-thaws-70-years-early-idUSKCN1TJ1XN

India is drying up, fast
https://www.tribuneindia.com/news/comment/india-is-drying-up-fast/789376.html

Iraagis on ka rekordtemperatuurid jne

Alles oli uudis, kuidas Gröönimaa jää sulab rekordkiirusel. Sisuliselt selgunud, et kõik toimub palju kiiremini, kui mudelid ennustasid.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Jun 2019 22:47

Rootsis oli ka üürihindade lagi. Tulemus - üürikortereid oli raske leida.
Ikka püütakse leida sarnast lahendust, mis pikemas perspektiivis ei tööta.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Jun 2019 21:53

Saksamaa "omapärane" koht, kuidas linn saab sekkuda üüriturgu ja sisuliselt piirata sealseid üürihindu ?

Berlin approves 5-year rent freeze in German capital
https://www.reuters.com/article/germany-housing-rent-cap/berlin-approves-5-year-rent-freeze-in-german-capital-idUSS8N20O06F

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Jun 2019 20:05

kellele meeldib Rahmaninov, siis taustaks kuulata ...
https://www.youtube.com/watch?v=zsJnrh7u3WM

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Jun 2019 19:11

to pop,

Eestis pole enam eriti uurivat ajakirjandust, nii et ära suurt lootust püstita.

---

Copy ja Paste riigike meil :lol: :lol: :lol:

Politseijuht Elmar Vaheri magistritöö on suures osas plagiaat
https://ekspress.delfi.ee/kuum/politseijuht-elmar-vaheri-magistritoo-on-suures-osas-plagiaat?id=86553427

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 18 Jun 2019 16:26

ja üks õpikunäide (ka siin sageli läbikäidud) argumentum ad hominem taktikast
https://poliitika.postimees.ee/6710049/ ... ks-jooneks

umbes et kui on ebamugav rääkida aiast (mida EKRE (või olgem täpsed - noorem Helme ja Madisson on siiani teinud, kirjeldades EMS puudutavate küsimuste sisu), siis räägime parem aiaaugust (Karilaid) - ja tema lambajutu tasemel retoorika a la "oleme laulurahvas, dirigent üks", jne.
Ehk siis - ka ajakirjanikud peaksid hakkama seda esile tooma oma refereeringutes, st kui mõni kolleeg-poliitik ei analüüsi mitte teise poliitiku öeldut, vaid nt ütleja ninakuju ja muid sellest tehtavaid järeldusi ütleja kohta (jne jne).

Mul tekkis lausa sportlik huvi - kas kusagil siis ON valitsuse istungite protokollides ära märgitud et Eesti ON siiani olnud selgelt ESM-i ühehäälsuse printsiibi poolt, või siis on see lihtsalt Helme väide.

St kallid ajakirjanikud - katsuge siis leida sellelaadne valitsuse istungi vms protokoll (või siis tuvastada selle puudumine, st et pole olnud) !! Tõde EI SAA olla kahesugust, ja sellest peaksid nii ajakirjanikud ise kui kõik ülejäänud huvitatud olema.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Jun 2019 16:04

Mul kõik autod vanemad kui mina :twisted: Põhjus lihtne, varuosi saada, võimalik ise ka midagi remontida. Uutel autodel see lootusetu üritus :? :? Elektriautod saavad veel suurem õudukas olema, kujutan ette, et juhtseadmes mõni MOSFET põleb läbi siis see kindlasti EPO sisse valatud või selline margiga, millel tavaturult analoogi ei leia.

Metallitööd, roosteaukude parandamine juba profi tasemel varsti, värvimine ka :lol: :lol:
---

Teisisõnu sul justkui peaks olema kasko, mis kehtib ka automootori rikke puhul ? Teades kindlustusi, siis saad tunda seda kuuma kartuli mängu. Küll leitakse põhjus, miks maksta ei saa

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Jun 2019 15:45

kindlutusfirma vastas mulle, et autole peaks kehtima emissioonigarantii 5 aastat ja 80 000 km.
kindlustuse reklaamijutus on lause, et kui tehasegarantii kaob, võtab kindlustus ise selle üle (ja vastavalt korrigeerib kindlustusmaksu), tahtsin muretut elu, sellest täiskindlustus, ega neid võõramaa tingimusi ju ei tea ...

uusi bemme on haigla juures rohkem kui näen teslasid tänavatel ;)

---
Norra sõber sõidab 2001 Passatiga, tegi Eestis korraliku hooldusremondi, auto on kole, aga töötab, Norra maksuamet hindas selle maksuväärtuseks 1000 krooni (siin on autodel päris krõbe aastamaks, mina maksin Rootsis Nissan XTraili eest 2500 krooni aastas)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Jun 2019 15:40

to td,

Norra ju Tesla maa, kes seda bemmi ikka kasutab. Kas Sinu autol garantii ? Sest kui pole, siis miks peaks kindlustus maksma mootoririkke eest või teil on vingemad kindlustused kui meil.

Meil kasko minu teada ei kata mootoririkkeid jne, samas häbiga ütlen, pole aastaid uut autot liisinud, minu info väga vananenud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Jun 2019 15:21küllap juhtub sama, mis viinaga - kasulik enamus asju osta mujalt; erinevalt alkoholist puuduvad muudel asjadel tollipiirangud
millal tuleb esimene Läti ärikett Eesti turule? (ehitusmaterjalid, toidukaubad) - huvi peaks ju olema vastastikune, kui Eestis hinnad üles lähevad

---

olen endiselt Norras lõksus, stabiilselt kestab lause "valmib 1-2 päevaga", stabiilselt mängitakse pingpongi teemal "kes maksab?"
naudin vabadust Norra looduses ...

ja veelkord: ostke asju, mille jaoks (ja mille paradamiseks) teil endal raha on, see garantiide andmine kõlbab müügimölaks küll, aga pärast on hulga sebimist ja teadmatust. Kõige lihtsam on astuda uksest sisse, esitada oma soovid ja maksta sulas - tuleb enamasti odavam, sest igasuguste garantiide müügi kabajantsikute töötasu jääb ära .... (kndlustuse arvutamisel on ju võetud vigade parandamise statistiline keskmine maksumus + kindlustusfirma ülalpidamise kulud + kasum; normaaljaotuse korral keskmine=mediaan ehk julgelt pooltel "kindlustusjuhtudest" maksaksite ise vähem kui maksite kindlustusele)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 18 Jun 2019 14:22

pensionide jne järeldused EU-mätta otsast:
https://meieeesti.postimees.ee/6704401/ ... t-ei-karda
siin jääb üle vaid tsiteerida klassikuid - "War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength"

ja ka "reality-check" siitpoolt vaadates (Toots on (mulle) sümpaatne oma argumentides)
https://meieeesti.postimees.ee/6709773/ ... normaalsus

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Jun 2019 14:20

:twisted: kantprill vist teises kohas nüüd ja las-ex lõikuse vist teinud, prillid kadunud. Tegelt EE juhtide olematu vastutus paneb kukalt kratsima, nende kuupalgad on ulme valdkonnast. Okei, tippjuht peabki kõrget palka saama, aga siis peab ta ka firmat juhtima jätkusuutlikult. See CO2 teema oli teada juba oi oi, kui ammu ja see, et Narva jaamadega ei saa nii jätkata.

EE otse ise börsile ei saa minna, see riiklik otsus. Ja riigile EE võimas dividendilehm.
---

Kaua nii Eesti jätkab, kus oleme inflatsiooniga pidevalt esimese kolme seas, mitu korda esimene.

Eesti hinnatõus Euroopa Liidu tipus
https://tarbija24.postimees.ee/6710339/eesti-hinnatous-euroopa-liidu-tipus

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 18 Jun 2019 13:56

spl wrote:/.../kuidas mätsid tõelist probleemi kinni teise pseudoprobleemiga (Sutteri lähenemistee). Spin off ?

Nägin unes et seal töötas üks (minu arvates) 140+ IQ-ga analüütik just turgude ja riskide peal (sh kvoodikaubandus), kuid lootuse kaotanuna peale mõneaastast tööd peagi uttu tõmbas (juba mitmed head aastad tagasi (ja ikka unes muidugi)). Unenäos olid ka juhatuse kohta head hüüdnimed (ja mitte "kantprillid" 8-) )
unenägu detailsemalt ei mäleta ... (ja läheks ilmselt ka liiga konkreetseks).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by K » 18 Jun 2019 13:40

Asjatundmatu arvajana viskan õhku küsimuse, et kui suur on tegelikult Eesti Energia juhatuse liikmete tegevusvabadus?
Nende plaanid peavad saama nõukogu heakskiidu, kui need ei ole tavalised igapäevased juhtimisotsused. Suured otsused on kindlasti nõukogus aruteludel või antakse neist nõukogule jooksev ülevaade. No ideaalis ikka.
Eesti Vabariik kui ainuomanik nimetab nõukogu liikmed ja kirjutab eelarvesse plaanitavate tulude reale didvidendid Eesti Energia AS-st. Eesti Vabariigi tegvevus Eesti Energias lähtub rohkem vist Rahandusministeeriumist kui Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumist.
Kes oli meil aastaid rahandusminister ja millise erakonna käes üldse see portfell oli? Sinna võib ka majandusküsimustes spetsialistina esinev president oma küsimused ja arupärimised suunata.
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/k ... d=86562227 .

Top