Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 22 Jun 2018 21:45

spl wrote:Nii vahekokkuvõte alt. energia teemal. Üldiselt eelistage igal juhul päikest, okei oktoobrist - veebr keskpaigani pole miskit. Aga muidu ikka täitsa toodab. Tuulegenekal point siis kui sa kusagil kõrgel mäe otsas või mere ääres, muidu ta ikka suht passiivne enamus ajast + kuluvaid osi palju ning tuleb hooldada.https://robinwestenra.blogspot.com/2018 ... l?spref=fb

hea ülevaade :(

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 22 Jun 2018 15:27

pop wrote:Kreekast korraks
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/eu ... d=82739029

mind ennast huvitaks sellise uudise juures eelkõige mitte see rahandusministrite retooriline pidulik trummipõrin vaid see:
1) milliseid struktuurseid reforme on lubatud läbi viia, ja mis järjekorras ja mis tähtaegadeks ja mis etappides
2) kui suur osa sellest on läbi viidud
3) milline on 1 ja 2 rahaline mõju ja tulemus võla teenindamisel
4) milline on Kreeka enda demograafilised trendid kogu eelneva taustal (mis on ehk kõige olulisem)

..... ja ma nautisin kah täiega Vishegradi liidrite ühist pildistamist pressi jaoks, põgenike küsimuse kontekstis. Eesti oma väiksuses ja püüdlikus v'älispoliitilises tuulenuusutamises sellele pildile muidugi ei mahu (pole vist ka otsest geograafilist vajadust, kui kvoodipagulasi mitte arvestada)


Loe, 10 aasta jooksul on raha niivõrd ära lahendatud, et ka 200-300% võlg ei kujuta ennast ohtu. Raha ostuvõime on selle aja jooksul siiski niivõrd suur, et ka vaesuses on võimalik ära elada. Intressimäär mida nad maksavad on väiksem kui raha väärtuse tegelik kadu.
Lõppu veel inimlik pisiasi, Saksa pangad peavad läbi selle teenima, muidu pole asi ju üldse huvitav...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jun 2018 14:20

spl wrote:Nii vahekokkuvõte alt. energia teemal. Üldiselt eelistage igal juhul päikest, okei oktoobrist - veebr keskpaigani pole miskit. Aga muidu ikka täitsa toodab. Tuulegenekal point siis kui sa kusagil kõrgel mäe otsas või mere ääres, muidu ta ikka suht passiivne enamus ajast + kuluvaid osi palju ning tuleb hooldada.

Kas kokkuvõte võiks off-grid fännide jaoks olla selline, et päikesepaneelid+diiselgenekas? (diisel sisse vaid jõutöödeks ja akude laadimiseks talvel)

Ostsin endale mustadeks päevadeks ja portatiivseks elektriallikaks sellise inverter-tüüpi geneka: kaal 22kg, pidev võimsus 1,8kW (kVA ei ole märgitud), hind 5500 SEK (ca 550 EUR), bentsukulu 0,9L tunnis; määravaks sai siinuslähedane pinge, vähene bentsukulu ja kompaktne disain.
https://www.clasohlson.com/se/Invertere ... 00/40-8889

Odavaim 3-faasiline diiselgenekas, mille Rootsi kaubandusvõrgust leidsin: kaal 88kg, pidev võimsus 4,7kVA, hind 8000 SEK, diislikulu 1,2L tunnis
https://www.duabhuset.se/index.php?view ... ategory=78

(on ka sarnaseid ühefaasilisi, aga vaadake diiselgenekate kaalu, tegemist ikka statsionaarse seadmega)
Analoogne 1-faasiline diiselgenekas Rootsis, pidev võimsus 4,5kW ehk 5,6kVA, kaal ja kütusekulu ning hind sama (ca 800 EUR), genekas töötab pööretel 3000x minutis (ehk juhtumisi 50Hz).
https://www.duabhuset.se/index.php?view ... ategory=79

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jun 2018 14:06

tõenäoliselt ei aitaks kohvi joomine terviseprobleeme lahendada inimestel, kellel on juba vähk, kuna kohv laiendab veresooni ning annab seega kasvajatele arenemiseks rohkem hapnikku.

http://forte.delfi.ee/news/teadus/teadl ... d=82741721

Ilus näide sellest, kuidas oma piiratud teadmisi püütakse laiendada tundmatule maastikule. Aga võibolla on kohvil ka mõned muud mõjud, võibolla on mõned neist antagonistlikud vähirakkude suhtes? (ma ei tea)

See ongi see "tundmatud tundmatud", mille olemasolu me ei tohi kunagi unustada, kui püüame universaalselt interpoleerida olemasolevaid teadmisi. Kunagi nõuka ajal oli üks (teoreetilise) meditsiini õppejõud (seega õnneks mitte praktiseeriv arst), kes läks ülikooli keemikutele külla ja soovis nende käest, et nad kahe punkti vahele joonistaksid S-kujulise kõvera, mis iseloomustab mingi ensüümi toimimist (täpset probleemi ei mäleta, aga see oli keemikute seas leviv nö anekdoot selle professori kohta).


Kõverat on muidugi võimalik joonistada isegi ühe punkti peale, kui on täpselt teada tema käitumine (s.t. matemaatiline mudel, mis eeldatavasti iseloomustab tegelikkust) - nii näiteks piisab normaaljaotuse kõvera konstrueerimiseks vaid keskmise ja standardhälbe teadmisest.
Aga väljaspool matemaatikat on asjad ikka natuke keerulisemad, vastasmõjusid on rohkem kui pelgalt juhuslikkus.

Kunagi üks meie foorumlane võttis selle asja kokku nii (kinnisvara kohta), et lineaarset graafikut edasi pikendades ei arvesta sellega, et kuskil muutub see (mudel) mittelineaarseks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Jun 2018 13:22

:D ma pole midagi nii lolli ammu vaadanud. Aga näotuvastustarkvaradel on küll tumedanahalistega probleemi olnud, just näokontuuride leidmisel.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jun 2018 13:12

Nendele, kes teavad füüsikat ja fotograafia põhimõtteid - võimalus ennastunustavalt peaga vastu seina taguda. :HEAD
https://www.youtube.com/watch?v=d16LNHIEJzs

Vaat, kuhu on inimesed jõudnud oma haridusega.

Kindel on ju see, et millalgi see laks ikka ära käib, kus Maslow püramiidil tuleb laskuda jälle back-to-basics. Aga ma ei karda selle ulgumise ja hammaste krisitamise pärast vaid hoopis selle pärast, kuidas minu majja sisse murtakse ja kõik minu ettenägelikult varutud mustade päevade tagavarad jõuga laiali tassitakse. (Oi, pardon, ikka valgete päevade tagavarad)

Parim lugejakommentaar sellest videost:
The Onion has a lot of secret channels nowadays.


----
Ehk siis (valge mees) peab leiutama kõik asjad kõikidele huvigruppidele selmet need huvigrupid ise õpiksid leiutama ja/või kohandama asju enda huvide jaoks. Selline ilus sümptomaatiline näide. Ja selles osas vaielda ei ole mõtet, sest sellel huvigtrupil on õigustatud ootus, et keegi teine hoolitseb nende eest. (Valge mees) aga kunagi ei oodanud, et keegi leiutab tema jaoks antibiootikumid, elektrivõrgu jne. Tuli ikka ise härjal sarvist haarata ja tegutseda.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Jun 2018 11:04

Nii vahekokkuvõte alt. energia teemal. Üldiselt eelistage igal juhul päikest, okei oktoobrist - veebr keskpaigani pole miskit. Aga muidu ikka täitsa toodab. Tuulegenekal point siis kui sa kusagil kõrgel mäe otsas või mere ääres, muidu ta ikka suht passiivne enamus ajast + kuluvaid osi palju ning tuleb hooldada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jun 2018 10:58

You are alone in this world.. until you find yourself.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Jun 2018 10:49

pop wrote:..... ja ma nautisin kah täiega Vishegradi liidrite ühist pildistamist pressi jaoks, põgenike küsimuse kontekstis. Eesti oma väiksuses ja püüdlikus v'älispoliitilises tuulenuusutamises sellele pildile muidugi ei mahu (pole vist ka otsest geograafilist vajadust, kui kvoodipagulasi mitte arvestada)


Ma ei tolereeri seda tsirkust mida Kreekas tehakse, see riik on lohakas ja elab siiani üle oma võimete. Ehk varsti tullakse jälle käsi ees, köhige pappi meile !

Teine asi, EU uus eelarve selline, et just Kreeka, Itaalia, Hispaania hakkavad rohkem pappi saama, kui Ida-Euroopa riigid. Kes nagu ei ela üle oma võimete. See saadab meile sõnumi, lollakad püüdlikud jobud, meie võime raisata palju tahate, elada üle oma võimete.

Ma üldse ei imesta, kui varsti Ida-Euroopa riigid mitmekesi lahkuvad EUst jättes Merkeli oma multi-pluti-kultiga ja jäävad vaid riigid , kes karjuvad meil raha vaja. Ehk EU häving on kindel, küsimus nüüd vaid kuupäevades.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 22 Jun 2018 08:50

Kreekast korraks
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/eu ... d=82739029

mind ennast huvitaks sellise uudise juures eelkõige mitte see rahandusministrite retooriline pidulik trummipõrin vaid see:
1) milliseid struktuurseid reforme on lubatud läbi viia, ja mis järjekorras ja mis tähtaegadeks ja mis etappides
2) kui suur osa sellest on läbi viidud
3) milline on 1 ja 2 rahaline mõju ja tulemus võla teenindamisel
4) milline on Kreeka enda demograafilised trendid kogu eelneva taustal (mis on ehk kõige olulisem)

..... ja ma nautisin kah täiega Vishegradi liidrite ühist pildistamist pressi jaoks, põgenike küsimuse kontekstis. Eesti oma väiksuses ja püüdlikus v'älispoliitilises tuulenuusutamises sellele pildile muidugi ei mahu (pole vist ka otsest geograafilist vajadust, kui kvoodipagulasi mitte arvestada)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jun 2018 03:27

Ja veel üks helilooja, kellest olen mööda kõndinud. Vaadake, millised teosed on tema loodud:
https://en.wikipedia.org/wiki/John_Will ... emy_Awards

Neist kõige meeldejäävamad on minu jaoks ikkagi Star Wars
https://www.youtube.com/watch?v=0tVZH93jCNA

ja Schindler's List
https://www.youtube.com/watch?v=bNrVFkBDte8

ning üsnagi ka Harry Potter
https://www.youtube.com/watch?v=Pf-8WMI-7J4

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jun 2018 01:45

tänane muusikaline vahepala
https://youtu.be/wAJ66ZSQ4b4?t=138

siin lähem selgitus selle instrumendi kohta, meenuta tänapäeva MIDI-pilli ja varasemaid multikaid :)
https://www.youtube.com/watch?v=EaApFqN_lXs

siin aga rohkem sellest heliloojast - lausa marsikuningas
https://en.wikipedia.org/wiki/Julius_Fu ... _(composer)

ja veel üks kuulus lugu
https://www.youtube.com/watch?v=7ENUV8rLp5I

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Jun 2018 01:24

Tšehhi, Slovakkia, Poola, Ungari, nüüd ka Austria on täielikult vastu Merkeli põgenikepoliitikale. Kodus nõutakse Merkelilt lahendust riiki sissevoolavate metslaste uputuse eest, 1.5 nädalat jäänud, siis lubas siseminister piirikontrolli kehtestada. VOX uudistes küsiti kohalikelt, mida arvate põgenikest...piip piip... viisakamad olid sellised, et enam ei julge peale 21:00 perega jalutama minnagi, ilma, et röövitaks.

Ma täiesti hämmingus, kas tõesti Merkel arvas, et need kes riiki tulevad hakkavad keelt õppima ja tööle ning viisakaks kodanikuks :lol: :lol:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 22 Jun 2018 00:28

Soomlaste TI raport: Tehisintellekt pöörab enamusel inimestel tööelu pea peale. Paratamatult peab sellel looval hävingul juhtuda laskma...
https://www.tekniikkatalous.fi/tyoelama ... ja-6730958

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Mõtleja » 21 Jun 2018 16:34

pop wrote:

:?: :?: Logistikafirma muutis lihtsalt hinnastamispõhimõtteid. Oletame et lennujaamamaksud olid varem 100% piletihinna sees, nüüd aga tingituna lennujaamakulude suurenemisest küsib lennujaam eraldi tasu veel juurde (kütusehind on vahepeal ju ka tõusnud).

Kas sa oled reeder või logistikaäris kuidagi otsapidi sees ? (või tahad viidata Donny-boy toimetamistele ja nende mõjudele?)


Tellida saan tihti transporti küll. Vaikselt tundub lihtsalt, et hakkab hinnatõus paisu tagant välja saama.
Donny-boy muidugi aitab kaasa ja miks ka mitte, Ameerika peaks olema kaubandusbilansis miinuses nagu ka Eesti.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 21 Jun 2018 16:09

spl wrote:8-) patsient oli kinniseotud, see lahe

Suht kõbus ja terve patsient oli. Ma praeguses eas juba tunnen ebamugavust ja pean pingutama kui mõnda kitsamasse prakku mis kordades laiem kui selle seadme oma, ronima pean. Mul mitmed räästaalused ja maal pumpla millede igaaastase takseerimise ettevõtmine kipub üha vastumeelsemaks muutuma. Vahva sõdur švejki juhtumised tulevad meelde... Kitsesidumine oli seal üsnagi levinud ravimeede... ;)
Vallandamine ehk lausa suht kerge karistus. Kehvemal juhul oleks tegemist juba abitusse seisundisse jätmisega ja sellega kaasnevaga.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 21 Jun 2018 12:59

spl wrote:8-) patsient oli kinniseotud, see lahe

Kinni seotud võis tähendada antud juhul, et jalg oli mähisesse fikseeritud ja kere toestatud mugavasse (sund)asendisse. Aga kinnisidumist jah võib lugeja mõista mitut moodi.

----
Sellised sündmused võivad luua korrastatud süsteemi, kus maksumaksja kohustuslikult makstud raha eest töötavas meditsiiniasutuses ei ole saladusi, mis puudutab töökorraldust (nii nagu näiteks Rootsis on). Saladuseks jäävad mõistagi konkreetse patsiendi andmed.
Sama asi võibolla siis hakkab toimuma ka muudel maksumaksja poolt rahastatud elualadel.

Kuidas selline asi mõjutab tööturgu, on muidugi järgmine küsimus. (Erafirmas oleks sellel puhul lihtsam oma vigu varjata)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Jun 2018 11:33

8-) patsient oli kinniseotud, see lahe

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 21 Jun 2018 11:18

Ahhaa, patsient ikkagi unustati MRT masinasse (aga masina raadiolained jäävad ise seisma, jääb vaid klaustrofoobiline efekt, sundasend ja tugev magnetväli; kuna uuriti põlve, siis pea oli ikka masina tunnelist väljas). Tavaliselt on päeval tööl 1-2 töötajat (varahommikul ja hilisõhtul kokkuhoiupoliitikaga kohtades pahatihti vaid 1, lõuna ajal 2, et saaks ka muid asju toimetada, sh. söömas käia), kui patsient on masinas, siis selge see, et vähemalt 1 töötaja peab olema puldiruumis ja jälgima toimuvat. Seega ilmselge reeglite rikkumine (küllap oli seda juhtunud varemgi - loomulikult salaja, aga seekord hajameelsuses ununeski, tööplatsil eemalviibimine polnud enam sündmus selle töötaja jaoks). Seega ainuõige otsus selline töötaja vallandada. Teise töötaja (ja ka juhataja) puhul ma ei näe muud süüd, kui et usaldas liialt oma kaastöötajat. Kas aga meile meeldiks nuhkida teiste kaastöötajate taga?

Mõnikord võib muidugi olla ka nii, et teine inimene on haigestunud ja esimene võtab vastutuse töötada üksi ja siis tööpäeva lõpuks väsib. Sellisel juhul muidugi on töökorraldus mäda ja vastutus on juhatajal.
Ja mõnikord võib olla ka nii, et uuring lõppeb, tuleb ootamatu telefonikõne ja eelmine tegevus ununeb. Aga ka see hajameelsus ei sobi kokku vastutusrikka ametiga. Olen ise ka kohati hajameelne, püüan olla mentaalselt kohal 100%, selleks on abi algoritmidest - millises järjekorras ja kuidas üks tööprotsess kulgeb. See peab olema enda peas ja seda tuleb rangelt jälgida. Olen suutnud niiviisi oma vigu vähendada, aga eks nende eest pole keegi 100% kaitstud. Ohtlikumad veaaallikad nõuavad rohkem tähelepanu. Banaalne jutt, aga nii on.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 21 Jun 2018 10:36

Selline veega töötav ja liikumisele reageeriv peleti
https://www.ebay.com/itm/Animal-Bird-Re ... SwDkVadDO0

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 21 Jun 2018 09:19

Otsedemokraatiast räägitakse ka Bundestag'is:
https://youtu.be/wZ66coDh14s?t=472

Päris huvitav, milline on uue poliitikasaate formaat ETV-s. Loodetavasti ei kutsuta sinna "lihtsaid telekavaatajaid", sest see, mis toimub sellistes saadetes Saksamaal ja Venemaal, meenutab kanakarja kambakat.
https://youtu.be/5oBBZCtW1lo?t=1048

(Kui Eestis peaks sügisest tulema selline "lihtsate televaatajate" osalusega poliitsaate formaat, siis hakkan uskuma vandenõud - rahvale näidatakse ette, kuidas valima peab)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 21 Jun 2018 08:27

Hommikul vaatasin, et niidukrobot minu aias, harakas naaberaias. Ja peas välgatas mõte, et mõni Eesti startup võiks hakata tootma robothernehirmutisi. :D
Lisaefekt võiks olla see, et aeg-ajalt pritsib vett (aiavoolikuga ühendatud).

Püüdsin otsida internetist (robot scarecrow) - ja ei leidnudki. Leidsin aga sellise filosoofilise pildi:
https://i0.wp.com/www.cardboard-robots. ... recrow.jpg

No ja sellise lühifilmi leidsin (mõttetu jama, ei pea vaatama)
https://youtu.be/PcvHNbDPaK0?t=121

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 20 Jun 2018 23:06

spl wrote:GRAAFIK | Eesti inimeste elatustase on Euroopa Liidu kehvemate seas, Baltikumis jääme ka Leedule alla
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/graafik-eesti-inimeste-elatustase-on-euroopa-liidu-kehvemate-seas-baltikumis-jaame-ka-leedule-alla?id=82717319

Leedu tõus on ikka väga tugev. Ka Poolast tunduvalt eespool. Kui see muidugi pole saavutatud laenudopinguga, siis on väga muljetavaldav. Eks näis, kuidas mõne aasta pärast.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 20 Jun 2018 22:27

Ma arvan, et see on päris huvitav vaatamine - kuidas 6 miljonit aastat pole meis midagi muutnud
https://www.youtube.com/watch?v=vd2NTQPl7D8

... ja nüüd tagasi jalgpalli vaatama ;)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 20 Jun 2018 21:42

Eestis nagu kaks paralleelmaailma, ühed mida reklaamivad poliitikud, kuidas me rämedalt rikkad jne. Teine mida mina näen maapiirkondades, ehk näen vaesust.


GRAAFIK | Eesti inimeste elatustase on Euroopa Liidu kehvemate seas, Baltikumis jääme ka Leedule alla
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/graafik-eesti-inimeste-elatustase-on-euroopa-liidu-kehvemate-seas-baltikumis-jaame-ka-leedule-alla?id=82717319

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 20 Jun 2018 20:20

td wrote:
h wrote:Rahvusvaheline = eestikeelsed õppejõud õpetavad Eestimaal inglise keeles aafriklasi, indialasi, vb-olla ukrainlasi, venelasi jpt.
Järelikult madal tase ja kohalik = eestikeelsed õppejõud õpetavad Eestimaal eesti keeles.

See on üks nunnu migratsioonipump. (eks nõuka ajal oli meilgi ju täitmatu unistus minna õppima kuskile lääne ülikooli)
"Venestamine" (ehk siis võõrkeele pealetung, antud näitel "inglistamine") toimub vaata et hulleminigi kui nõuka ajal, sest rahvas kiidab ise selle heaks.
Küllap ülikoolid on ka ise sellest huvitet, kui see lisaraha peaks tooma. (Kõik on ju enda müümine). Kui aga ei too, siis on eriti suur lollus.
Nõuka ajal pidi TRÜ pidama võitlust, et säiliks eestikeelne meditsiiniõpe (Venekeelne oli siis niikuinii).


2018. aasta on murranguline. Praegused sisseastumised, mis kohe algamas (juunis).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 20 Jun 2018 17:38


:?: :?: Logistikafirma muutis lihtsalt hinnastamispõhimõtteid. Oletame et lennujaamamaksud olid varem 100% piletihinna sees, nüüd aga tingituna lennujaamakulude suurenemisest küsib lennujaam eraldi tasu veel juurde (kütusehind on vahepeal ju ka tõusnud).

Kas sa oled reeder või logistikaäris kuidagi otsapidi sees ? (või tahad viidata Donny-boy toimetamistele ja nende mõjudele?)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 20 Jun 2018 16:28

hmm ... pidevalt kinnine nina ehk pidev suuhingamine suurendab näo alaosa (ja seega muudab nägu)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4295456/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Mõtleja » 20 Jun 2018 16:16

Tšakrad siiski hakkavad paigast minema ühiskonnas.
https://www.hapag-lloyd.com/en/news-insights/news/2018/06/worldwide-implementation-of-operations-cost-recovery--ocr-.html
Mõttetu tarbida midagi, veel vähem investeerida, istu küünlavalgel ja naudi linnulaulu kui vähegi oskad elada ilma nutifonita.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 20 Jun 2018 15:37

h wrote:Rahvusvaheline = eestikeelsed õppejõud õpetavad Eestimaal inglise keeles aafriklasi, indialasi, vb-olla ukrainlasi, venelasi jpt.
Järelikult madal tase ja kohalik = eestikeelsed õppejõud õpetavad Eestimaal eesti keeles.

See on üks nunnu migratsioonipump. (eks nõuka ajal oli meilgi ju täitmatu unistus minna õppima kuskile lääne ülikooli)
"Venestamine" (ehk siis võõrkeele pealetung, antud näitel "inglistamine") toimub vaata et hulleminigi kui nõuka ajal, sest rahvas kiidab ise selle heaks.
Küllap ülikoolid on ka ise sellest huvitet, kui see lisaraha peaks tooma. (Kõik on ju enda müümine). Kui aga ei too, siis on eriti suur lollus.
Nõuka ajal pidi TRÜ pidama võitlust, et säiliks eestikeelne meditsiiniõpe (Venekeelne oli siis niikuinii).

Top