Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Mar 2019 15:43

K wrote:EV kodanikud võiksid end kokku võtta ja sõna otseses mõttes rahva ette tirida kohustuslikuks kommenteerimiseks kõik need riigitegelased, kes väitsid, et rändeleppel ei ole ja rändelepe ei tähenda mingeid siduvaid kohustusi. Nende kommentaarid oleks mitte reaalne vastutus, vaid suisa moraalne kohustus!
Ajakirjandus võiks algust teha ja kommentaare küll küsima hakata.

Jah, professionaalsed ajakirjanikud, hakake tööle!

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by K » 25 Mar 2019 15:28

[quote="h"]
KUUM: ÜRO rändelepe on siduv nii poliitiliselt kui juriidiliselt
Avaldatud: 24 märts, 2019
https://lounaeestlane.ee/kuum-uro-rande ... WP1VhIYsrs
_______________________
EV kodanikud võiksid end kokku võtta ja sõna otseses mõttes rahva ette tirida kohustuslikuks kommenteerimiseks kõik need riigitegelased, kes väitsid, et rändeleppel ei ole ja rändelepe ei tähenda mingeid siduvaid kohustusi. Nende kommentaarid oleks mitte reaalne vastutus, vaid suisa moraalne kohustus!
Ajakirjandus võiks algust teha ja kommentaare küll küsima hakata.
Ei ole Verelaskme külast, no ei ole.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Mar 2019 15:13

Baltika ja Sangar peavad ka seda mõistma, et on olemas veel üks pool - ostja. Kui kodumaist ostjat pole enam vaja, siis võib selle mudeliga jätkata. Minu kui ostja jaoks muutub see Türgi või Ukraina tooteks, see pole Eestis tehtud toode enam. Ehk võid brändi nime peale kleepida, olemuselt on see nüüd teise riigi toode ja liigub saasta kvaliteedi poole. Ma isegi maksan rohkem, et saada mingeid kvaliteetseid EU toodet, mul nii siiber saastast.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Mar 2019 15:09

:shock: poliitikud on niigi rumalad, aga paistab rumalus läheb päev-päevalt aina suuremaks.

Seeder: pensionirahaga saaks laenud ära maksta
https://www.aripaev.ee/uudised/2019/03/25/seeder-pensionirahaga-saaks-laenud-ara-maksta

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 25 Mar 2019 14:44

Kogu aeg arvad, et enam madalamale ei saa laskuda. Aga saab!

KUUM: ÜRO rändelepe on siduv nii poliitiliselt kui juriidiliselt
Avaldatud: 24 märts, 2019
https://lounaeestlane.ee/kuum-uro-rande ... WP1VhIYsrs

Jah, Baltika ja Sangari tootmise lõpetamine Eestis. Kohalikud tõmmaku end kokku!

Tühjade südamete kampaaniaga jäetakse mulje, et rahvas nõuab piiride lõplikku avamist tervele maailmale.

EU geenius Andrus Ansip korraldab interneti sulgemise. Asi areneb totalitarismi suunas!
Ja samas esineb Reformierakond tohutu vabadusvõitlejana...

Väga osavad poliitilised tehnoloogid, ilmselt eestikeelsed ja Eestimaal kasvanud inimesed.
Noored kunstnikud ei näe, ei kuule.
Vahepealse põlve radikaalid ei ole enam radikaalid, vaikivad!
EI julge sõna võtta interneti sulgemise vastu. Mugavam on kottida poliitikuid, keda kõik kotivad!
Mugavam on peksta ja kritiseerida Tallinnas elavat 7-lapselist pereisa!

See needmine, mis praegu toimub (kasulikud idioodid), ma arvan et tulevikus peavad nad alla neelama kibeda pilli.
Kui neile praegu kristlik maailm ei meeldi, siis tulevikus painutatakse nende pea sharia seaduse alla.
Võõrvõimu alla. Siis meenutagu, mis valikuid nad tegid 2019. aastal.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 25 Mar 2019 14:43

spl wrote:to projekteerija,

olgem ausad Tallinna Vesi ikka teeninud rämedaid miljoneid ja suht minimaalselt investeerinud sadevee võrkudesse. Selle firma ülesanne pole ka vaid ühe käega raha kühveldada vaid ta peaks ka investeerima ja tehakse vee ära juhtimiseks minimaalselt. Meediast otsida leiab neid artikleid. Linn areneb, see on fakt, seda ei saa peatada.

Tuukri tänav lausa väärib seda nimetust :twisted:

Nendele poliitikutele (poliitparteidele) kes erastasid (ä tähega) veeettevõtted jms. infrastruktuurid ei tohiks juba aastakümneid hääli anda jms. Sellest tuleb lähiajal tõsised jamad (eurorahadega on peagi kõik) kuid hea hulk torustikest jms. on kokkuvarisenise piiril. :HEAD
Sadevete (liigne täisehitus, kõva katendamine jne.) puhul on ka teisi probleeme, mida kogu ühiskond peab kinni plekkima aga vaid vähesed saavad võimaluse liugu lasta teiste kulul ja elukvaliteedi jms. arvel.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 25 Mar 2019 14:32

spl wrote:Müstiline jutt, Eesti õmblejatel sisuliselt miinimumpalgad, kas tõesti Euroopas keegi teeb veel odavamalt, kui Eestis. Meenub Baltika juhi jutt, viimane allhanke EU riiki, lõuna - euroopa või Türgi :lol: :lol: Türgi tõesti valus EU riik, jumal hoidku selle eest, kui ta peaks selleks saama kunagi.

Sangar lõpetab Eestis tootmise
https://tartu.postimees.ee/6552657/sangar-lopetab-eestis-tootmise

Mis mind kõige rohkem kurvastab, ma alati ostnud Eesti kvaliteeti ja nüüd sisuliselt hakkab neilt firmadelt ...ta tulema. Kas nad tõesti väidavad, et täiesti olematu rahaga kusagil pära piiip hakkab tulema sama kvaliteetne toode :mrgreen:

Selles loos paar rida rohkem.
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/s ... d=85701789
Samas see jutt, et iga särgi müük kaubanduskeskuses toob ainuüksi 20 eurot igale särgile hinda juurde, tekitab samuti küsimusi. (Soome tarneahela kulusid sai mingid kuud tagasi puudutatud).
Sangari särgi müümise kulud on praegu kaubanduskeskuses näiteks üle 20 euro ühe toote kohta. Üle 20 euro maksame selleks, et kaubanduskeskused saaksid renti, et elektriarve oleks tasutud, et töötajad saaksid palka. Ka see on pidevalt muutuv suurus. Kahjuks need numbrid ka aasta-aastalt tõusevad.
Liiga palju kaubanduskeskuseid ja poode ? Nuputagu mingi muu ärimudel või lahendus välja.
Samas on Baltika ja Sangari jne. teisega toimuv selge märk. Selliseid sõnumeid-signaale hakkame pea iga päev kuulma ning peagi on sedasi valdkondade kaupa teatud tööjõuga-oskustega (kellel niigi palga tublisti alla keskmise) ..pole ettevõtteid kus nende oskusi on vaja.
P.S. Veel minu keskkooli paralleelklassi tüdrukud (pea igas keskkoolis oli tüdrukutel selline lisaeriala) või siis massiliselt kutsekates midagi sarnast aastate kaupa omandati. Ning juba siis oli näha, et sedasi on perspektiiviks vaid minimaalne sissetulek. Kuid kindlasti oli nende hulgas ka neid, kellele mingitel põhjustel selline töö sobis või lausa meeldis sest nad said sellega kordades paremini hakkama kui keskmine. (endast ei räägiksi... kolme ühesuguse särgi tegemiseks kuluks mul ilmselt paar aastati segi siis kui hulk aastaid eelnevalt oskusi omandaks :oops: ja kilomeetrite kaupa kangast kuigi niidi ja riiete parandamise jms. oskused on täitsa olenas) Igal juhul teatud isikuomadustega inimestel läheb vägagi raskeks.
P.S. Maja milles elan, esimene perenaine tegi rasket õmbleja tööd ja elatas end sellega ära pärast abikaasa siberi tuusikut. Samuti mitmed naabriproud (Üks sai just hiljuti 95. On kõbus ja lustlik siiani, kuigi pea pool elust toimetas Punases Koidus (Sukavabrik) ) osalesid aastaid sarnase tegevusega oma majade rajamises. Seega sellise tööga koos abikaasadega oli ka Nõmmele jne. võimalik kodusid rajada. Samas loos mainitud palkadega praeguses maailmas on ehk Ida SPAM vana korterit võimalik kuidagi ülal pidada-üürida.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Mar 2019 13:27

Täna siis küüditamise aastapäev. Minu tädi rääkis natuke ka sellest. Ta oli siis 12-aastane tüdruk, kell kuus hommikul olid püssimehed kodu ümber piiranud ja anti pool tundi aega pakkimiseks. Tema tegi ka oma pambukese, milles olid kooliõpikud ....
Kümme aastat hiljem tuli nendele Tallinnast kiri, et küüditatud oli põhjuseta. Vanavanematel oli niipalju raha, et said sõita perega Tallinnasse. Esialgu elasid minu vanemate pool, oma kodu nad loomulikult tagasi ei saanud. Tuli alustada nullist pihta. "Kodu" saime tagasi 1990-ndatel. Siis oli maja maha põlenud, kõrvalhooned hävinud, osa maadest "heausksete" omakülameeste käes. Sisuliselt oli vanast kodust alles vaid põlispuud - vanaisa ja vavavanaisa istutatud.
Vana-vanaema ei tahtnud kaasa minna (ikkagi 80-aastane), võeti kaasa, suri Siberis, surnuaeda ei lubatud matta (kuigi oli südames väga uskilk inimene), vanaisa kaevas haua mäekunkale ühe puu juurde - piisavalt sügava, et loomad lahti ei kraabiks. Sinna lähedale maeti ka üks lapseke teisest perest. Külas oli ka teisi eestlasi, minu vanaema ütles tädile, et sina pead ikka abielluma eestlasega - kui kohaliku küla kooliõpetaja poeg tahtis temaga lähemalt tutvust teha.

Muide, küüditajate ninamees oli inimene, kelle perekonnanimi oli Kallas - seda teadis minu ema rääkida. Siinkohal tervitused kõikidele Kallastele, kelle esivanemad pärinevad Saverna lähedalt ...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Mar 2019 12:17

to projekteerija,

olgem ausad Tallinna Vesi ikka teeninud rämedaid miljoneid ja suht minimaalselt investeerinud sadevee võrkudesse. Selle firma ülesanne pole ka vaid ühe käega raha kühveldada vaid ta peaks ka investeerima ja tehakse vee ära juhtimiseks minimaalselt. Meediast otsida leiab neid artikleid. Linn areneb, see on fakt, seda ei saa peatada.

Tuukri tänav lausa väärib seda nimetust :twisted:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 25 Mar 2019 12:05

neto wrote:
projekteerija wrote: reovee vargus
Otsesõnaliselt oleks seda tegevust lahe ette kujutada küll :lol: Aga mis väljendit siis kasutama peakski? Reovee ärasokutamine, reovee vargsi ärajuhtimine või äkki hoopis reovee kinkimine? :roll:

Ei ole küll otse teemasse, aga Saksas viidi paar aastat tagasi objektipõhised sadeveetasud sisse. Tulid linnavalitsusest inimesed kohale, vaadati kõik kinnistutel asuvad hooned üle, tuvastatati katuseosad, mille rennid jooksid tänava suunas, mõõdeti vastavad katusepinnad ja määrati maks. Maksu taheti väänata isegi hoovipoolse külje eest, kui ei osanud otse öelda, kuhu vesi läheb.


Selle süsteemi (ehk isegi rangemal, ja teisi parameetreid arvesse võtvalt ja digitaaliseeritud kujul) seaks sisse ka kiiresti Eestis. Muideks mägistes piirkondaes on seda ja veel mitut asjaolu arvestades mõõdetud jälgitud ja makseteks kalkureeritud aastakümneid. Kellavalmistajate maal lausa sajandeid. Põhjus lihtne. Kõik peavad panustama võrdselt ühiskondlike kulude ja tulude jaotumisse. Tallinnaski muutuvad sadevee probleemid üha hullemaks ja rahastuseks pole midagi juurde leitud. Sanas aga hektarite kaupa kaetakse tänavaid, autoparklaid jne. kõva kattega ning ka katuste ja varikatuste pinnad üha kasvavad ja veel lastakse valguda...mäest alla. Vaadake näiteks nüüd Ülemiste kandis ringi. Tulu maksimeerimiseks seal rohelist või vett imevat pinda on suht keeruline leida. Kui nüüd mõned ebasoodsal hetkel sageli tugevaid sademeid või pikki kuivaperioode tulema hakkab, siis alllinnale tuleb Ülemiste vanake uuel kujul peagi külla....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 25 Mar 2019 11:27

td wrote:Huvitaval kombel on minust saanud suht paduparempoolne, seda vaid mõne aasta jooksul. Enda jaoks põhjendan seda sellega, et kogu maailm on liikunud liiga vasakpoolseks, varem aga oli mul põhiline kogemus vaid reformierakonna 17-aastase valitsusega ning loomulikult nõuka-aeg, mis oli omaette hullus ja millega saab täna järjest rohkem paralleele tõmmata.
Sama siin.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 25 Mar 2019 11:22

projekteerija wrote: reovee vargus
Otsesõnaliselt oleks seda tegevust lahe ette kujutada küll :lol: Aga mis väljendit siis kasutama peakski? Reovee ärasokutamine, reovee vargsi ärajuhtimine või äkki hoopis reovee kinkimine? :roll:

Ei ole küll otse teemasse, aga Saksas viidi paar aastat tagasi objektipõhised sadeveetasud sisse. Tulid linnavalitsusest inimesed kohale, vaadati kõik kinnistutel asuvad hooned üle, tuvastatati katuseosad, mille rennid jooksid tänava suunas, mõõdeti vastavad katusepinnad ja määrati maks. Maksu taheti väänata isegi hoovipoolse külje eest, kui ei osanud otse öelda, kuhu vesi läheb.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Mar 2019 10:18

vasakpoolsusest kõrgkoolides
https://arvamus.postimees.ee/6551932/da ... elt-tagasi

(Huvitaval kombel on minust saanud suht paduparempoolne, seda vaid mõne aasta jooksul. Enda jaoks põhjendan seda sellega, et kogu maailm on liikunud liiga vasakpoolseks, varem aga oli mul põhiline kogemus vaid reformierakonna 17-aastase valitsusega ning loomulikult nõuka-aeg, mis oli omaette hullus ja millega saab täna järjest rohkem paralleele tõmmata. Näis, millal pettun libertaarsetes ideedes, mis on täiesti erinevad liberalismist ja korruptsioonireformist, neid kolme aetakse sageli segi.)

Inimkond kipub kordama ikka samu vigu. Pole siiamaani välja töötatud lollikindlat mehhanismi nende vigade kordumise vältimiseks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Mar 2019 09:45

jälgige intervjueeritava käsi, kui ta räägib oma alluvast
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/v ... d=85695335

Üldiselt, ma ei soovitaks kellegile võtta vastutavat kohta vastu, kui tal puudub sisuline ligipääs infole ja/või inimeste/protsesside mõjutamise õigus (mis iganes kujul)
Keskastme juht tähendab olla lennuki kang, mitte see inimene lennuki kabiinis - ta peab tagama, et lennuki süsteemid töötaksid vastavalt piloodi tahtele. Ei ole just kadestamisväärne karjäär, kui lähemalt süveneda.
Meenub ka Raasukese lugu - meest oli juhtkonda vaja Baltikumi süsteemi ümberkorralduseks, et oleks tegelikule juhtkonnale võimalikult lähedal tolllel kiirel ajal, kangi nupp toodi juhitoolile lähemale. Nupp ja pea on metafoorid, mitte sünonüümid.

P.S.
väide: "ma tunnen ennast kindlalt" - ja samal ajal ristata kaitseks käed. Selle tädi kehakeelt loe nagu raamatust.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Mar 2019 09:32

See perepilt teeb natuke kadedaks. :)
Eks igas peres on ju oma varjatud probleemid, aga ikkagi, ilus vaadata.
http://objektiiv.ee/helena-vooglaiu-vas ... moistatus/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Mar 2019 09:31

td wrote:Tartus käib paari aasta tagant veevärgist inimene, kes kontrollib veemõõtja näitu või vahetab veemõõtja taatlemiseks välja. Kui samas ruumis on kraanid-torud, mis tavapärasest erinevad, küllap siis tekkib ka küsimusi peremehele.


Veefirma tohib vaid tulla enda mõõtepunkti arvestini, teistesse kohtadesse juba seaduse järgi ei ole neil mingit õigust minna. Saab suht targalt ehitada asju, kui tahtmist on ja nutti ;) See tavaline reovesi, mida lihtne ka puhastada. Veefirmad peavad selliseid tehaste mürgikokteile puhastama, mis tapavad kogu puhastusjaama bakterid ära. Tehased on probleem, vihmavett ei saa küll selleks lugeda.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Mar 2019 09:23

Tartus käib paari aasta tagant veevärgist inimene, kes kontrollib veemõõtja näitu või vahetab veemõõtja taatlemiseks välja. Kui samas ruumis on kraanid-torud, mis tavapärasest erinevad, küllap siis tekkib ka küsimusi peremehele.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Mar 2019 09:16

Veefirmad ei mõõda majadel reoveekogust, mida maja saadab kanalisatsiooni, lihtsalt eeldatakse, et sisend = väljund. Aga kui vihmaveega olete pesu pesnud või WC's kasutanud või ennast pesnud, siis mul tõsiselt sportlik, kuidas nad tõestavad, et vihmavett kasutatakse.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Mar 2019 09:04

Müstiline jutt, Eesti õmblejatel sisuliselt miinimumpalgad, kas tõesti Euroopas keegi teeb veel odavamalt, kui Eestis. Meenub Baltika juhi jutt, viimane allhanke EU riiki, lõuna - euroopa või Türgi :lol: :lol: Türgi tõesti valus EU riik, jumal hoidku selle eest, kui ta peaks selleks saama kunagi.

Sangar lõpetab Eestis tootmise
https://tartu.postimees.ee/6552657/sangar-lopetab-eestis-tootmise

Mis mind kõige rohkem kurvastab, ma alati ostnud Eesti kvaliteeti ja nüüd sisuliselt hakkab neilt firmadelt ...ta tulema. Kas nad tõesti väidavad, et täiesti olematu rahaga kusagil pära piiip hakkab tulema sama kvaliteetne toode :mrgreen:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Mar 2019 07:59

projekteerija,
Sinu jutus on iva. Ei ole tõesti ilus propageerida elektrivargust ega ka reoveevargust. Samas, see on veevärgi-inimeste tegemata töö. Roheline energia on, tuleks võtta teemaks ka "roheline" vesi ja selle ärakasutamise võimalused - linnatingimustes.
Samas, USA mingis osariigis juba on (või taheti sisse seada) aga vihmamaks - kui kasutad "kõigi" ressurssi enda tarbeks. (ei tahaks anda ideed meie veevärgi tegelastele, aga küllap millalgi maksustatakse ka see nagu on juhtunud juba muude ressurssidega)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 25 Mar 2019 00:26

Pidevalt satub mulle ette ajaleheartikleid (üle euroopa jne.) milles hirmutatakse inimesi sedasi nagu selles loos: Pensionid on ohus kui piisavalt immigrante sisse ei tooda.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006043787.html
Täiesti uskumatu praegyuses digitaliseeruvas, TI ja robotiseeruvas maailmas, mis lisaks on ka globaalne ja kõik vahendid kaugtööks on olemas. Kas tõesti pensionihirmutajad ja need tüübid kes jutlustavad 60% töökohtade kadumisest lähiaastatel ei kohtu kunagi ? :HEAD

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 25 Mar 2019 00:14

spl wrote:
td wrote:Natuke teise teemasse - kas keegi on teinud arvutusi/projekte linnamajas katuselt sademevee kasutamiseks duši, pesupesemise ja WC jaoks? See nõuab muidugi suurt reservpaaki ning väikest hüdrofoori (ja filtrit). Tartus tekkib kraaniveest nii palju katlakivi ja samas on probleem sademevee ärajuhtimisega, et tekkis selline mõte - vähemalt osa vett ära kasutada majapidamises.


WC jaoks saaks, aga mingi saade oli ja probleem selles, et kui kusagil maja juures või peal pesitsevad linnud (aka tuvid), siis on ülikõrge listeeriaga nakatumise oht. Aga see oli mingi USA dok. film. Mul kodus kusagil selline (generaatori) jurakas, mille küljes nö kott kuhu tõstad kivid sisse ja siis vajub allapoole tasapisi ning toodab elektrit, juba vene ajast.

Veekasutus ja kanalisatsioonilepingutes on selgelt kirjas, et sadevee kanalisatsiooni juhtimine on keelatud. ;) Teisiti see olla ei saagi. Kui kasutad "katusevett" siis sa ju ei osta veeettevõttelt puhast vett. Eriti oluline on selle juures ka see, et sellega kaasneb automaatselt reovee vargus :HEAD . Seega meil sellised projektid liigituksid kriminaalsete alla ja neid levitata ega neist pole viisakas ka rääkida (isegi siis kui teistes EL riikides on selline tegevus legaalne ja mõnel pool lausa kohustuslik (koguda vihmahooajal vett) või siis rangelt soovitatav.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 24 Mar 2019 23:44

kui palju siis ikkagi YT esinejad teenivad? 30k vaatajaskonnaga kanal avaldab saladuse, mida me kõik tahame teada:
https://youtu.be/xHdOo3JVeXk?t=128

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 24 Mar 2019 21:29

Tunneli teemal algas meil kohe hirmus põrsaste stiilist ruigamine, et mis EU arvab.

Itaalia lepe Hiinaga pälvis Saksamaal teravat kriitikat
https://www.err.ee/923193/itaalia-lepe-hiinaga-palvis-saksamaal-teravat-kriitikat

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 24 Mar 2019 19:08

Käisin täna oma 80+ aastasel tädil külas. Palusin tal rääkida oma lapsepõlvest, oma vanematest, minu enda vanematest, kooliajast, kohtumisest oma mehega, esimesest töökohast, oma lapsest. Tema nõusolekul võtsin jutu ka videosse. Tore oli kahekesi koos olla, tavaliselt selliseid asju me oma lähedastelt ei küsi.

Soovitan teistelegi sama asja. :idea: :!: :mrgreen: 8-)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 24 Mar 2019 11:58

https://www.youtube.com/watch?v=XlabasSCvq0

Jänkis mastaapsed uputused mis peaksid ka meie toidukorvi suurusjärgu võrra kallimaks tegema.Kellel võimalik olge potipõllumehed :)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 23 Mar 2019 22:28

mänguasjake Bachi (ja harmoonia) huvilistele, Google meisterdas Bachi teoste abil iseõppinud helilooja. Mõnikord päris hea, mõnikord ei kõlba kuskile, proovige ise:
https://www.google.com/doodles/celebrat ... stian-bach
kuidas on lood autoriõigusega?
huvitav, kas muusika õppimine arendab ka AI intelligentsust muudel aladel?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 23 Mar 2019 21:51

Kas keegi on EL autoriõiguste suunise sisufiltreid lähemalt uurinud? spl?
Väidetavalt:
direktiivi kohaselt peavad olema täidetud samaagselt kolm nõuet:
ettevõte on Euroopas tegutsenud alla 3 aasta, selle käive on vähem kui 10 miljonit eurot ja kuine unikaalsete külastajate arv on vähem kui 5 miljonit - siis on need ettevõtted erandi klausli all vabad nimetatud nõuetest.
Seega kui üks nendest kolmest nõudest ei ole täidetud, vabaneb ettevõte ka erandi alt, mis omakorda tähendab, et iga vähemalt 3 aastat tegutsenud ettevõte vastutab veebisaidile postitatud materjali eest.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 23 Mar 2019 19:33

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 23 Mar 2019 17:55

#MGTOW

mis toimub läänes naiste pulmaeelsel peol
https://www.youtube.com/watch?v=TTJV28QAco8

Top