Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 24 May 2019 15:58

Deutsche Bank laskub, alla 6,40 EUR juba täna .... Europauk võib tulla lähikuudel siit.

Enne seda langust arvas üks nõnda:
https://www.zerohedge.com/news/2019-05- ... ld-trouble

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 24 May 2019 10:30

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 24 May 2019 10:22

h wrote:/.../Jah, just. Olen ka mõenud selle tüdruku tohutu edu peale./..../Palun mingu rääkigu seda vesistamise juttu korporatsioonidele, kes on tegelikud looduse rüüstajad ja kasusaajad.

Tööpuudus on suur (kogu maailmas) eeskätt just noorte hulgas. Upitades ennast mõnele poliitiliselt korrektsele laineharjale loodavad mõned ehk saada mingi stabiilse sissetuleku, või siis üleüldse mingi väljavaate oma edasise elu jaoks. Noortel on ka palju vaba aega, ja neile meeldib ka koos olla (seotud eelmisega) - seega ideaalne materjal demonstratsioonideks.

Lisaks muidugi ka see virtue-signaling, "no kui juba isegi teismelised nendest probleemidest aru saavad, aeg siis ju ammugi suurtel (samamoodi) aru saada".
Mõistusega lugeja leiab sellest lausest ka loogikavea (noorte ja vanade erinevus on see et vanad on olnud noored, ja mitte vastupidi - "kui juba isegi debiilik sellest aru saab, ammugi siis aeg mittedebiilikul (jällegi - samamoodi) asjast aru saada).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 24 May 2019 09:01

Mul tuttav firmajuht ütles, et tänapäeva töötajad ikka õudukad. Sisuliselt töökohale tullakse suhtumisega, et pidu ja pillerkaar ning väga suur palk.
Ehk seal makstakse väga head palka, aga osad WXZ mis nimed need ka pole põlvkond ei suuda töötada, sest nad väsivad ära. Aga nii ongi, et peale tööd on inimene väsinud.

Seal pole tegemist füüsilise tööga, pigem peaga töötamine.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 24 May 2019 08:57

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 24 May 2019 02:24

veel tapjalainetest - tekkivad korraks kahe laine liitumisel ja siis kaovad jälle
https://www.youtube.com/watch?v=2ylOpbW1H-I

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 24 May 2019 02:07

kuidas käitub Peltier element -40 kraadi juures? Nii nagu iga teine soojuspump ehk efektiivsus väheneb tuntavalt
https://youtu.be/CbymKXWG3j4?t=984

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 24 May 2019 01:35

tummfilm "Faust" aastast 1926 - v'õiks lausa soovitada reede õhtuks. Tänapäeva inimese jaoks natuke aeglane, vaatasin 1,25x - 1,75x kiirusel
https://www.youtube.com/watch?v=ha3k_ltsWV4

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 23 May 2019 20:23

No mingi suund kaasaegses filosoofias ütleb, et kurjust kui sellist pole olemas. Kõike annab "mõista" ja "tõlgendada". Kurjus kui "konstruktsioon".

No ja selle järgi elab materiaalses maailmas ka ainult inimene kui füüsiline keha, millel "pole hinge".

Sellises primitiivses käsitluses on loogiline, et inimkehad suunatakse lõpuks kompostiks, suure raha eest muidugi.

Jah-jah seevastu popkultuur ja teatud ringkonna elustiil on täis okultismi ja nõidumist, kuidas siis sellega jääb, kui kõik on "ainult mateeria"?

Ärge uskuge.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 23 May 2019 18:28

Sellel Majandushuvilise viidatud lehel on päris mitmeid häid lõike, mida tahaks lausa ka siin tsiteerida ja natuke ka oma arvamuse esitada.

Evil is first and foremost any action that seeks to destroy, exploit or enslave in the name of personal gain or gratification. Unfortunately, evil actions are often misrepresented as advantageous for the group, thereby making them morally acceptable. The needs of the many supposedly outweigh the needs of the few, and thus evil is rationalized as a means to a “positive end” for the "greater good".
/…/
Evil begins with the denial of the existence of conscience, or the denial of the existence of choice. Each person is born with a capacity or freedom to choose. We can listen to conscience, or we can ignore it. We can do good, or we can do evil. Evil tells us the choice is relative and that morality is relative; that there is no difference between a good choice and a bad choice, or, that the evil choice is the only choice.


Võiks eristada ka teadlikku kurjust (kirjeldatud selles artiklis) ja ka ebateadlikku - kus kurjus ei ole arusaadav selle tegijale (nii nagu väike laps uudishimust kisub putukal tiivad ja jäsemed küljest või komnoor hävitas kodanlust kui klassi jne. jne. jne.). Alles hiljem tuleb oma tegude mõistmine, enda paigutamine teise indiviidi "naha sisse" - kui üldse tuleb.

Võtame või näiteks selle aborditeema. Hedonistlik-egoistlik (samas ka nartsissistlik ehk tähelepanu ostmine seksiga) suhtumine ning võimetus/tahtmatus mõelda abordist selle väikese kaitsetu lapse suhtes, kes ometigi on ju paigutatud maailma kõige kindlamasse kohta - oma ema üsasse. "Arenenud" ühiskonna tees on, et tegemist ei ole inimesega vaid areneva eluga loomastaadiumis. (Justkui loomi ei peakski kaitsma vägivalla eest, aga see on teine teema). Tekkinud "ebamugavus", mis segab hedonismi-egoistmi-nartsissismi tuleb lihtsalt "kõrvaldada", et saaks jätkata nii nagu midagi "ebameeldivat" poleks olnud. (Kehtib nii mehe kui naise vaatevinklist.)

Minu tänane maailmapilt on selline, et kurjusel on siiski sügavam juur kui pelgalt haiglane või välja arenemata inimloomus. On head jõud (nö Looja) ja kurjad jõud (nö saatan). Kuri saab endale jõudu justnimelt inimeste kannatustest ja eelpool nimetet omadustega inimeste kurjusest. (Piltlikult võib mõelda ka filmile 'Matrix', kus inimesi kasutati (vaimu)energia tootmiseks, enamus inimesi tootiski seda kurjuse energiat, vaid kõige valgustatumad olid vabad.) Seepärast püüavad kurjad jõud meid võõrandada Looja pakutud ideest armastada, hoolida jne. ning salgavad maha nii Looja kui saatana olemasolu (ise aga tegeledes saatanlike rituaalidega, et neid jõude tugevdada ja ka endale appi kutsuda. Inimesi meelitatakse kurjale teele hetkeauhindadega (vt. Goethe "Faust" jne.).

See viimane lõik võib tulla väga üllatavana ja "hullumeelsena" tänapäeva keskkonnas kasvanud inimesele. Aga istuge maha ja mõelge, enne vaadake ka YT-s levivaid ülestunnistusi saatanlikest rituaalidest, kohtumisest saatana ja põrguga ning Jumalaga jne. Kõik asetub oma loogilisele kohale, pole midagi ebaloogilist. On üleloomulik, seda küll.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 23 May 2019 14:59

td wrote:
Majandushuviline wrote:
pop wrote:
td wrote:https://www.ohtuleht.ee/963891/roheline-idee-usas-hakatakse-inimeste-laipadest-komposti-tegema
kanatoidu graanuliteni läheb veel natuke aega

Ma ei eita looduse säästmise vajadust, aga (personaalsete ja privaatsete) looduskaunite vaadete laiendamine eesmärgil tekitatud loodushoiu teemalised overtoni aknakesed on ühed "ilusaimate vaadetega"

Võrgus kolades juhtus ette väide:
Luciferians approach global governance like they do everything else – with heavy propaganda spin. Muller argues that the goal must be pitched to the public through the idea of “protecting the Earth”. In other words, he believed environmentalism was the key to convincing the masses of the need for total centralization of power into the hands of globalist institutions.

Meenub see väike tüdrukuke
https://www.youtube.com/watch?v=FWsM9-_zrKo

See on nagu AI-robotiga, teda ei saa ju kritiseerida, sest ta ei ole ju täiskasvanud inimene. Aga ometigi - kõik kuulavad teda ja signaliseerivad oma voorusi koos temaga.


Jah, just. Olen ka mõenud selle tüdruku tohutu edu peale. Kas oleks mõeldav, et üks suvaline varateismeline Rootsist saaks sellise võimu, globaalse nähtavuse ja tohutu väe lihtsalt iseendana?

Siin peab olema tegemist hääletoruga kellegi huvides, eesmärgiga pugeda veelgi hinge inimestele, õilsa ja vastuvaidlematu sõnumiga, kuid inetu ja räpase poliitilise tagamaaga.

Palun mingu rääkigu seda vesistamise juttu korporatsioonidele, kes on tegelikud looduse rüüstajad ja kasusaajad.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 23 May 2019 13:40

USA on alustanud järjekordset Iraagi sõda seekord tehnoloogias Huawei vastu. Nad ei ole suutnud liitlastele ühtegi tõendit tuua, et selle riistvaraga saaks spioneerida. Tänapäeval suudetakse kiip ka ära lihvida, mälust lugeda tarkvara välja jne jne. Mis kuradi õigus USAl on käituda nagu viimane siga, kes seda ülikallist Apple saasta tahab. Apple kohta võib nii öelda, tore et oli, parem kui läheb. Sest viimasel ajal nad ratsutanud I-ph-one peal, mis igasuguse uudsuse nüüdseks kaotanud. Midagi uut ei ole suudetud välja mõelda.

Kas tõesti usuvad ka meie liitlased, et USAs toodetud võrguseadmed pole NSA auke täis...oh neid naiivseid siis. Ma enne usaldan Hiina toodet, kui USA oma, see reaalsus.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 23 May 2019 13:38

Lugesin kirjutust ja mind ikka hämmastas, et inimestel puudub igasugune arusaam rahast. Eks EKRE poliitika toob uue reality checki ja üsna varsti.

Oma kodu blogi: panga tõrksus laenu andmisel säästis Eesti paari elu suurimast veast
https://kodustiil.postimees.ee/6689024/oma-kodu-blogi-panga-torksus-laenu-andmisel-saastis-eesti-paari-elu-suurimast-veast

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 23 May 2019 00:45

Majandushuviline wrote:
pop wrote:
td wrote:https://www.ohtuleht.ee/963891/roheline-idee-usas-hakatakse-inimeste-laipadest-komposti-tegema
kanatoidu graanuliteni läheb veel natuke aega

Ma ei eita looduse säästmise vajadust, aga (personaalsete ja privaatsete) looduskaunite vaadete laiendamine eesmärgil tekitatud loodushoiu teemalised overtoni aknakesed on ühed "ilusaimate vaadetega"

Võrgus kolades juhtus ette väide:
Luciferians approach global governance like they do everything else – with heavy propaganda spin. Muller argues that the goal must be pitched to the public through the idea of “protecting the Earth”. In other words, he believed environmentalism was the key to convincing the masses of the need for total centralization of power into the hands of globalist institutions.

Meenub see väike tüdrukuke
https://www.youtube.com/watch?v=FWsM9-_zrKo

See on nagu AI-robotiga, teda ei saa ju kritiseerida, sest ta ei ole ju täiskasvanud inimene. Aga ometigi - kõik kuulavad teda ja signaliseerivad oma voorusi koos temaga.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 23 May 2019 00:36

AS Baltika lõpp paistab lähedal, isegi Milderid on likvideerimas oma positsioone. Omakapital miinuses, rahasüstiks taotakse viiekordne kogus uusi aktsiad, vanadele omanikele supp lahjeneb veelgi. No ei kuku välja see riieteäri.
Kunagi ammu ostsin Ilves Extra jope, materjal oli hea, aga tegumood on selline, et piinlik on nüüd isegi sellega aiatööd teha - näen parmu moodi välja. Samas Five Seasons jope umbes samast ajajärgust kõlbab ka täna selga panna. Ilves Extra lõpetas tegevuse 2016.

LHV Baltika foorumis on ka üks hea pilt mõtisklemisest, kuidas firmade viimane võitlus välja näeb. Eriti kõnekas on muidugi braindrain ja heade koostööpartnerite kadumine selles tabelis...
https://fp.lhv.ee/image?id=47726

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 23 May 2019 00:20

Meil on siin rahvas koomiku presindediks saamisest pöördes (eile oli inauguratsioon) nagu Obama oma "Hope" kampaaniaga, Kersti käis ka kaemas. Osadel endistel on vesi tõeliselt ahjus, ka Peeter Suure nimekaimul (kui vaid ees ja isanime arvestada).
Samas on tegemist venekeelsega (emakeele mõttes), aga samuti väljavalitud rahva esindajaga (mis peaks rahvusvahelist positsiooni igatahes parandama). Tema põhisponsoril (on üks vana härra "K" siin, kellele kuulunud ja hiljem riigistatud pangas olid 2/3 eraisikute rahad, mõned aastada tagasi) on eraldunud idaosas suured energeetikaga seotud huvid ka.
Ühesõnaga - Venemaa suunal võib ehk eeldada teatavat suhete paranemist, Eurosuunal - saab näha. Peaministriks saab ilmselt kuulus ümber pea punutud patsiga daam - kes pole kah miski puhas leht (tegelikult) - aga selline see seis juba siin kord on, st luukeresid mitteomavate pink on suht lühike (just selliste osas kes midagi ära teha suudaks).

Olgu öeldud et järgneva pöördumise adressaadid vaid luukerede vahel kolistavadki (taasub jälgida ka rahva reaktsiooni teatud eelseisvate seaduseprojektide väljakuulutamisel, aga ka näoilmeid (üht näoilmet) saalis). Kogu tseremoonia sisuline kvintessents mahub ehk 6 min sisse siin.
https://www.youtube.com/watch?v=sOBZcagTITQ&t=1h02m6s

Olgu öeldud et saalis plaksutab väga suur osa vaid teadmises et rahvas jälgis toimuvat otseülekandes (ja kaamera võib ju konkreetsest plaksutavast saadikust kogemata üle libiseda).
Parlamendi saatis ka sissejuhatuseks laiali (st tulevad ennetähtaegsed), ja see annab muidugi plaksutamisele "varjundit" veelgi juurde.
=================
Törts huumorit ka - (nö viktoriiniküsimus) - nimetage need maailma riigid kus nii president kui peaminister on väljavalitud rahva esindajad ? (Iisrael - õige, aga veel ;)
See on aga ajutine kuna PM on "endiste" hulgast.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 23 May 2019 00:01

projekteerija wrote:Teil aga mõlemal pool seda torurägastikuga ülekäiku on mõnesaja meetri kaugusel teine ülekäik, millel pole mingeid torutõkkeid ees. Rattatee läheb otse üle rööbaste. Vabalt sõida nagu euroopas ...kaks ratturit kõrvuti. Ainult ,et seal on ka ratturite ning autojuhtide jaoks tõkkepuud ja ohutuled ehk ka helisignaal. ;)

Veidralt kõlav taotlus: Veerenni raudteeülesõidukohale on paigaldatud piirded, mille mõte ongi selles, et sealt ei saaks kiiresti rattaga läbi sõita ja ratas tuleks võtta käekõrvale.
Niisiis, ohtu vähendavaks lahenduseks peetakse ohtlikus piirkonnas viibimise kestust pikendavat takistust.

Kasutaja kogemus: Kuna puudub seadus, mis keelaks ülekäiku sadulas ületada, on kuidagi vaja sundida rattur jalastuma. Paraku on toruslaalomit lihtsam läbida sõites, kui ratast käe kõrval lükates, sest viimasel juhul on inimene ja ratas kõrvuti ning see võtab topeltruumi.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 22 May 2019 23:15

pop wrote:
td wrote:https://www.ohtuleht.ee/963891/roheline-idee-usas-hakatakse-inimeste-laipadest-komposti-tegema
kanatoidu graanuliteni läheb veel natuke aega

Ma ei eita looduse säästmise vajadust, aga (personaalsete ja privaatsete) looduskaunite vaadete laiendamine eesmärgil tekitatud loodushoiu teemalised overtoni aknakesed on ühed "ilusaimate vaadetega"

Võrgus kolades juhtus ette väide:
Luciferians approach global governance like they do everything else – with heavy propaganda spin. Muller argues that the goal must be pitched to the public through the idea of “protecting the Earth”. In other words, he believed environmentalism was the key to convincing the masses of the need for total centralization of power into the hands of globalist institutions.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 May 2019 22:09

:roll: "Idiocracy" film sobiks ka seda riigifirma loogikat kirjeldama, sisuliselt sa tellid lehe kojukandega, aga uus plaan, et lähed ise kuhugi pära---se oma lehe järgi. Võtad bussi sõidad lehele järgi :lol: :lol: :lol:

Omniva plaanib maapiirkondades ka lehed ja kirjad pakiautomaatidesse suunata
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/omniva-plaanib-maapiirkondades-ka-lehed-ja-kirjad-pakiautomaatidesse-suunata?id=86292549

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 May 2019 18:39

pop wrote:Nojah - need neetud priionid inimlihas ....
Aga küll tublid teadlased ka sellele lahenduse leiavad.

Vaat seepärast ma "soovitangi" kasutada kanatoiduks (praeguse teaduse arengutaseme puhul) - kahe üsna erineva liigi puhul on prioonide ülekanne vähem tõenäolisem (kuigi ei saa ka välistada).

vt. ka KURU tõbi inimsööjatel:
https://en.wikipedia.org/wiki/Kuru_(disease)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 May 2019 18:17

need hüpikaknad seal on tõesti väga kahtlane kraam ... Isegi Opera adblock ja hüpikakende blokk ei suutnud neid eemale hoida. PArem ostke see film, sest see on kujunemas klassikaks. :cry: :twisted:
Mike Judge oli filmi direktor ja looja, koos Ethan Cohen'iga. Temalt on ka Beavis&Butthead, seega - pole ime, et sellise asjaga maha sai.

----
IQ kohta veel üks mõte. Keskmine IQ on põliseurooplastel kõrgem kui afroeurooplastel. Kuna aga Aafrika populatsioon kasvab ja põliseurooplaste oma väheneb, siis tulevik võib tähendada seda, et arvuliselt (näiteks) üle 115 IQ-ga inimesi on Aafrikas sama palju kui Euroopas. Lihtsalt lõikeprotsentiil jookseb küll erinevast kohast, aga massid panevad kõrgtaseme ikkagi paika .... (s.t. Aafrikas on palju IQ<90, aga sama palju või rohkemgi IQ>115 kui Euroopas, kuigi Euroopa keskmine on kõrgem)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 22 May 2019 17:14

spl wrote:IQ rates are dropping in many developed countries and that doesn't bode well for humanity
https://www.nbcnews.com/think/opinion/iq-rates-are-dropping-many-developed-countries-doesn-t-bode-ncna1008576

Lihtsalt meenutuseks foorumist läbiastujale selles kontekstis - vaadake filmi "Idiocracy" (See link on IMDB-sse)

hetkel pakutav vaatamislink on selline (vot ei tea milllist uut EU reeglit ma nüüd rikun)
https://www.putlockers.me/movie/idiocracy-2848.html (avanevate hüpikakende sisu pigem ei klikkaks, ma ise olen õppinud neid sulgema loetud millisekundite jooksul)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 22 May 2019 17:06

td wrote:https://www.ohtuleht.ee/963891/roheline-idee-usas-hakatakse-inimeste-laipadest-komposti-tegema
kanatoidu graanuliteni läheb veel natuke aega

Ma ei eita looduse säästmise vajadust, aga (personaalsete ja privaatsete) looduskaunite vaadete laiendamine eesmärgil tekitatud loodushoiu teemalised overtoni aknakesed on ühed "ilusaimate vaadetega" (siinkohal meenub ka ingl.k. väljend "window dressing").
Ma miskipärast arvan ka et embrüotest tehtud kompost oleks taimedele isegi veel tervislikum - puuduvad ju kasvõi luudesse (luuüdisse?) elu jooksul talletund raskemetallid, tubakatõrv kopsudes, jne jne.

Ja mõtet edasi arendades - elundeid saab ju siirdada, samas lihaskoe siirdamise jaoks ju erilist nõudlust ei ole - selle taustal tasub aga mõelda kuipalju loomasööta tuleb toota erinevate põllumajanduslike intensiivtehnoloogiatega (ja kuipalju osooni hävitavat metaani need lojused oma lõppfunktsiooni täitmiseni eritavad) et saada kätte sama kogu peekonit kui suudaks pakkuda üks keskmine ameeriklane ....
Nojah - need neetud priionid inimlihas ....
Aga küll tublid teadlased ka sellele lahenduse leiavad.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 May 2019 16:47

IQ rates are dropping in many developed countries and that doesn't bode well for humanity
https://www.nbcnews.com/think/opinion/iq-rates-are-dropping-many-developed-countries-doesn-t-bode-ncna1008576

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 May 2019 14:37

minu kogemus rootsi netipoega: tellisin 14. mail tänavakivid, täna tõi kraanaga auto need kohale. Pood oli Malmös, kivid toodi Uppsalast, vahelaadimisega Karlstadi lähedal, kus kohalik kraanaauto võttis need omale minu juurde vedamiseks. 10 m2 kivide transpordi hind oli ca 85 eurot, mis võib tunduda kallis, aga mina ise ei pidanud lillegi liigutama ega laomeestega vestlema. Netipoes oli soodukas, 10m2 tänavakive koos 6 müürikiviga ja kodutoomisega maksis kokku 3070 SEK ehk 286 EUR

lähinädalatel ilmselt kohtate mind siin foorumis jälle harvemini (kui ilmad on sobilikud) ... Laiendan grilliplatsi, sõelutud liiva hunnik juba kaks aastat tagasi ostetud

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 May 2019 14:32

natuke sisuturundust mgtow-teadmiste taustal ehk minu kommentaar artiklile "Miks on rindade suurendamine Eestis populaarsem kui varem"
https://www.postimees.ee/6689156/miks-o ... ales-varem

Hüpergaamia (soov leida edukamat meest), monkey-branching (karjääri ladumine suhetes meestega) ja eelised, mis saadakse "fertiilsema" välimusega (rohkem tähelepanu, sellest ka parem enesetunne ja rohkem edukaid meessõpru, kaaslasi ja materiaalseid võimalusi). Kõik muu on vahu kokku kloppimine selle teema ümber.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 May 2019 14:08

to td,

see ka, ma üldiselt näen ja kuulen kuidas reklaamirahad enam nii ei voola. Aga naljakas, et ei mõistetud vabalevis olemise privileegi. Tegelt mul suht savi, mis neist saab. Vaatan enamasti ETV'd ja ETV2 inglise seriaale. Sest aus olles, erakanalite meelelahutust vaadates tundsin, kuidas mu IQ kukkus kolinal. Mõneti huvitav, varem vaatasin väga palju televiisorit, nüüd ikka kordades vähem, varsti üldse ei imesta, kui üldse loobun.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 May 2019 14:03

spl, pidasid silmas seda?
https://www.postimees.ee/6688940/kanal- ... aate-radar

Ma ei ole seda vaadanud ega vaata telekat juba ammu. Soovitus kõgile koondatud töökatele telekollektiividele (parema soovituse puudumisel): hakake avaldama oma väikese töökollektiiviga toodetud saateid vaid internetis. Kui teil on piisavalt palju videoklippe ja vaatajaid, siis ka YT võiks anda piisava rahavoo enda ülalhoidmiseks. Kindlasti on ka teisi vaatamisplatvorme, kus raha teenida. Oluline on, et autoriõigused ja avaldamise kontrolli hoiate enda käes. Tähtis on videoklipi kandev idee, alles hiljem tulevad visuaalsed efektid jms. Saate kandepinna laiendamiseks saaks teha ka helindamine inglise (või vene jms.) keelde. Miks on nii, et paljud üksiküritajad suudavad YT-s koguda palju vaatajaid ka tavalise autokaamera abil? Sest nende toodetud sisu on huvitav!

"Objektiivil" on juba 2686 tellijat YT-s

Wandel (1,5 miljonit tellijat) tembutab jälle hiirega:
https://youtu.be/pd_gyIEjwpg?t=46

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 May 2019 13:38

Huvitav, kes on eratelekanalite analüütikud. Ma koheselt ütlesin, kui nad vabalevist kaovad läheb neil elu väga raskeks ja rahavood kahanevad, sest kaabelvõrgus on reklaamirahad jaotatud suht kõigi pakkujate vahel. Vabalevis olles olid nad eelisseisus, sest reklaamiostja tahab maksimaalset tulemit. Ehk naerma ajab, kuidas suure hurraaaga eratelekanalid lahkuvad vabalevist ja siis avastavad, et enam raha ei tule nii nagu varem. Reklaame ostetakse vähem sinna ... 8-)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 May 2019 13:09

kes on lugenud "Pravda't", see oskab lugeda ka seda uudist äärmusparempoolsetest
https://www.postimees.ee/6689324/aktivi ... vorgustiku
ehk mis juhtub siis, kui vasakpoolsetele antakse õigus otsustada, mis on õige, mis vale, artiklis nimetet meesterahvas on sellel pildil
https://www.katja-kipping.de/kontext/co ... .php/o/362
noor, energiline, omaenda tegevuse õigsuses veendunud jne. - kus me seda oleme varem korduvalt näinud?

Top