Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Aug 2018 11:12

hmm, ühiskonnas toimub radikaliseerumine
http://objektiiv.ee/nadalakommentaar-ka ... -kodusoda/
Viimane lause on hirmutav!
tunnetan ka ise, et olen muutunud aastatega radikaalsemaks

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 17 Aug 2018 10:49

Kuskil kirjutas, et kõige magusamat kinnisvara Noblessneri uutes majades ostab Soome kodanik. Soome hindadega võrreldes see odav!

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Aug 2018 09:04

Mjah, aga buumi ajal korterit osta on terve mõistusega vastuolus. Vahel ehk tasub mõnda aega üürikas ka ära.
Noorte puhul paljud otsused väga rapsimisega, siin peaks vanemad ikkagit suunama natuke. Meeletu laenukoormus toob konfliktid noores peres, mis omakorda lõpetab ka suhte. Seda mustrit ma liiga palju näinud. Siis minnakse lahku, buum ka läbi, korterit ei saa enam turuhinnaga müüa. Siis ongi mõlemad nagu vallavaesed.
Samuti eeldus, et kõrgepalgaline töökoht säilib 30 aastat on ka meelevaldne.

Aga riik ei tohi küll buumi aeg veel hagu alla visata, üldiselt Eesti riik piisavalt vaene, et me ei saa mingit sotsialismi endale lubada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Aug 2018 08:56

Hansson on tark mees.
Mina arvan ka, et see viib lihtsalt raha ühest taskust teise (nii nagu laenuintressi mahaarvutamine tulumaksust Rootsi näitel).

Kuidas siis tagada noortele inimesele turvatunne, et nad sooviksid lapsi ja peret? Eks ikka läbi patriarhaadi. ;) Kui ühiskonnas oleks üldine kirjutamata reegel/arusaam, et tublid noored mehed koguvad raha ja alles siis loovad pere, oleks ehk asi kindlam. (Noortele naistele sama asja kahjuks soovitada ei saa, sest nende keha vananeb rutem). Samas, meestele oleks vaja kindlustunnet, et abielulahutuse korral nad oma kogutud varandust ei kaotaks - ehk ei tekiks hirmu abielluda ja peret luua.
Kõik muud võimalused viivad turumoonutuste ja sotsialismini ehk kõik on vaesed ja defitsiidis ja maksujõuetud, korruptsioon (tasuta korterite/toetuste jagamine oma tuttavatele või lihtsalt altkäemaksu eest) aga õilmitseks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Aug 2018 08:51

:twisted:

Uue määruse järgi tuleb vähemalt nelja korrusega kortermajadesse lift paigaldada
https://kodustiil.postimees.ee/6134632/uue-maaruse-jargi-tuleb-vahemalt-nelja-korrusega-kortermajadesse-lift-paigaldada

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Aug 2018 08:48

to td,

me selline väike käpiknupp, et meid suunatakse EU rahadega. Niigi võetakse vähemaks, siis öeldakse, et nüüd on üldse kõik. Samas EKRE pole öelnud, et me peaks EUst lahkuma.

Vaata, mis tsirkus käib Inglismaaga, tulemus see, et tulevad piirid, kõik kaubad tuleb ära tollida. Tõenäosus, et EKRE saaks võimule on väga väike.

---

Mõtlen sellele, et hetkel ei saa noored aru, kui ostavad seda ülehinnatud kinnisvara, millised riskid on. Juba statistiliselt, mitu % paaridest lahku läheb, aga enne võetud ühine laen.

Hansson on Keskerakonna laenu omaosaluse kaotamise kava suhtes kriitiline
https://www.err.ee/854467/hansson-on-keskerakonna-laenu-omaosaluse-kaotamise-kava-suhtes-kriitiline

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2018 23:46

Aga natuke muust ka. Olen mõelnud viimastel nädalatel, et millised on hoovad, millega EU saab meid "suunata", kui järgmiste parlamendivalimiste koalitsioon osutub EKRE-meelseks.


loomulikult tuleks trahvid, aga kui neid lihtsalt ei maksa?

kui meil oleks oma valuuta, siis ilmselt annaks manipuleerida krooni kurssi jms.
kuna meil on ühisraha, siis annaks ehk muuta laenutingimusi karmimaks?

tollid jms. ei ole lubatud, aga uue Euroopa tingimustes ehk tulevad tagasi?

Sama küsimuse võib esitada ka Itaalia kohta (ja tulevikus võibolla ka Rootsi kohta), loomulikult ka Poola ja Ungari.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2018 23:21

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Aug 2018 23:11

to td,

mingis mõttes Sul õigus, hetke ühiskond on saavutanud vist õpitud abituse tipu. Linnaelanikud ei jääks ellu, paljud ei valda elementaarseid ellujäämise tõdesid. Tehnoloogiasõltuvus annab endast viimase, et inimesed ei oskaks midagi teha. Kui linnas kaoks elekter kasvõi 3 päevaks oleks juba korralik kaos. Vahel ma isegi tunnen end päris hästi, et ma isehakanud maakas (tänud vanematele, kes mind lapsena maale kupatasid).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2018 23:08

spl wrote:to h,

mul aina rohkem tunne, et peatage maailm tahan siit maha. Inimesed üleüldiselt käituvad meeletult enesehävituslikult ja skisofreeniliselt. Ma ütlen raske südamega, aga inimkond vajaks korralikku globaalset katastroofi. Peale seda mõneks ajaks taastuks väärtused, mis täiesti kadunud.


Hmm, mul on raske isegi ette kujutada, mis siis juhtuma hakkab (mu fantaasiavõime on üldiselt päris hea, arvan ma). Ma üritan miskit maalida...

Nartsissistlikult käituvad inimesed hakkavad taga nõudma oma "õigusi", aga neid õigusi keegi neile ei anna, sest igaüks võitleb enda ellujäämise nimel. Osa nendest kivistub šokiseisundisse, osa hakkavad sihitult kisendama, osa muutuvad vägivaldseks.
Mehed, kes on suutnud jääda kahe jalaga maa peale (talumehed koos jahirelvadega) hakkavad kaitsema oma peresid ja silmagi pilgutamata likvideerivad ohu.
Riik (loe: liberaalidest poliitikud ja muiduõhuvõngutajad) püüavad midagi organiseerida, aga tegelikud tegijad on kõik ametis omaenda lähedastega, sest nartsissistid ja liberaalid on nemad välja vihastanud.
Osa naisi püüavad saada ressurssi (toitu, vett, peavarju, turvalisust) oma tutti pakkudes, aga kuna selliseid on palju, siis selle hind valuutana langeb tunduvalt (nii nagu ka kulla ja hõbeda hind). Rasedusvastased vahendid kaovad, sündide arv suureneb, sealhulgas surnult sündimised jms. Laste surevus läheb üles.
Karistamatuse tunne toob paljudes inimestes välja tumedama poole, sageneb vägivald, varastamine, piinamine lõbu pärast.


Aga siin ka minu fantaasia lõppeb. Ma tegelikult kohe üldse ei soovi sellist aega. Las olgu parem nii nagu praegu. See nõuab arukatelt tugevat meelekindlust, aga tuleb osata ennast isoleerida/polsterdada sellest süsteemist ja kui vajalik, siis ka õiges kohas huntidega kaasa ulguda. Aga tõsine jama on see, et väga raske on hoida selle süsteemiga nakatumisest oma lastel - ühiskond kujundab neid kahjuks rohkem kui me ise suudame kujundada - kui just ei ela kuskil internetita metsakülas.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Aug 2018 22:47

Päris masendav, haibitakse seda IT'd, mille parim enne tegelt juba läbi :| Pigem tuleks väärtustada õpetaja ametit, see täiesti naeruväärseks muudetud.

Tulemus see, et sotsiaalmeedia erinevad kanalid koolide meeleheitlikke otsinguid täis, leida reaalainete õpetajaid jne. Saan ka koolidest aru, nemad peavad tagama, et lapsed saaks korraliku hariduse.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Aug 2018 22:35

to h,

mul aina rohkem tunne, et peatage maailm tahan siit maha. Inimesed üleüldiselt käituvad meeletult enesehävituslikult ja skisofreeniliselt. Ma ütlen raske südamega, aga inimkond vajaks korralikku globaalset katastroofi. Peale seda mõneks ajaks taastuks väärtused, mis täiesti kadunud. Vähe sellest, et inimkond täiesti kaotanud seose reaalse maailmaga, kõik elavad virtuaalsuses juba, siis see raha kultus on ka läinud üle mõistuse. Eestis teistmoodi epideemia laenatakse end orjapõlve ja seda veel sellise eufooriaga, kuniks reality check hetkeni.

Meie "Porgandimees" võiks ka viia mõned sõbralikud sõnad Yellostone vulkaanile, et see Ameerika ülbust sekundiga ei hävitaks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Aug 2018 21:03

spl wrote:Kergelt hämmingus on veel viisakas termin, porgandimees on kõigile oma partneritele ja sõpradele ahtri näkku keeranud. Globaalse maj. peapeale keeranud ja USA börsid täna ntx teevad rekordeid. Mis kurat siin toimub, ma ei suuda enam seda kuidagit mõista.


Puhastus algab kirikust ja jätkub siis poliitikute ja meelelahutajate hulgas. See on alles algus.
https://www.postimees.ee/6134385/varro- ... uaalsusega

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Aug 2018 20:48

Itaalias asjad käinud nagu alati, mingi haldusfirma, kes silda haldas vaid puuris seda ja värvis. Peaaegu miljardi panid tasku läbi aastate. Nüüd selgus veel tõde, et ca 400 inimest jäänud kodutuks, sest inimesi, kelle majad on seal silla all, enam koju ei lubata.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Aug 2018 20:43

Kergelt hämmingus on veel viisakas termin, porgandimees on kõigile oma partneritele ja sõpradele ahtri näkku keeranud. Globaalse maj. peapeale keeranud ja USA börsid täna ntx teevad rekordeid. Mis kurat siin toimub, ma ei suuda enam seda kuidagit mõista.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2018 16:46

pop, Sulle meeldisid sellised saed :lol: :ugeek: :ugeek:
https://youtu.be/bCwivPC7YzU?t=431

Lõpptulemus:
https://youtu.be/c1X3-5uD8aE?t=346

Ja veel üks huvitav action-video sellelt mehelt:
https://youtu.be/JerVHGoj-d0?t=202

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2018 15:19

üks teooria, miks sild purunes (ehk "kasvujõud" on suur)
https://youtu.be/oLwf4_bXOc0?t=334

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2018 13:33

h wrote:Jaa, see on tunnetuse küsimus, lauariistade disain.
Ma olen üsna tundlik mingi "vale" disaini suhtes (see on subjektiivne!).
Ei suudaks "valede" kahvlite-nugadega süüa kodus iga päev, käiks närvidele.

Sama tunne siin.
Aga plastist on mul kõrini - läheb ruttu koledaks. Ja siis häirib kogu aeg, et miks ma küll raha nendele raiskasin.
Roostevaba Bugatti - miks mitte, kui meeldib.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2018 13:31

päris hea artikkel ohtudest, mis varistsevad meid toidupoodides:
https://www.zerohedge.com/news/2018-08- ... ood-jungle

ei tähenda, et need ohud realiseeruvad, aga hea on teada, mida vältida - kui pole otsest himu (loteriipileti ostmata jätmine tagab selle, et pole võimalik loteriil osaleda)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Aug 2018 13:13

Jaa, see on tunnetuse küsimus, lauariistade disain.
Ma olen üsna tundlik mingi "vale" disaini suhtes (see on subjektiivne!).
Ei suudaks "valede" kahvlite-nugadega süüa kodus iga päev, käiks närvidele.
Mõnikord vaimustud mõnedest pakkumisest, näiteks Kaubamajas müüakse Bugatti eri värvi lauariistu, need tundusid ägedad, pärast loed internetist, et Bugatti on Itaalia võidusõiduautode tootja, siis saad aru, kust see adrenaliin lauanõudesse tuli.

Bugattis on esindatud mingi spetsiifiline Itaalia lohakus -- need näevad ainult väliselt välja shikid oranzhid adrenaliini täis lauariistad. Kui uurida, kuidas tehtud, siis väga lihtsalt. Metallist painutatud tasapinnalisele alusele on kahele poolele kleebitud mingi plastmass element külge käepideme kohale, ette ja taha, ongi kahvel-lusikas-nuga valmis.

See on nii itaalialik. Kui vaadata nende keskaegseid mosaiike kaugelt, siis -- ooooo. Kui uurida lähemalt, näed kui lohakas töö. Ja see on vastupidine eestlase kalduvusele ajada taga perfektsionismi endas ja teistes. Sellepärast see Itaalia värk mõjub lõdvestavalt kuidagi.
Attachments
Bugatti.jpg
Bugatti.jpg (28.97 KiB) Viewed 89 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2018 12:41

h wrote:Jaa, roostevabad lauariistad on kõrge kvaliteediga.

Mõned aastad tagasi, kui raha veel vähe oli ja kulus põhiliselt laenu teenindamiseks, siis oli kohalikus poes Norra Hardangeni allahindlus. Ostsin siis 12 tk. Ramona seeriast pidulaua komplektiks.
https://www.scandinaviandesigncenter.no ... 4kQAvD_BwE

Aga see odav IKEA näeb ka päris vahva välja, seega Hardanger Ramona on natuke ei see ega teine, kui lauahõbe olemas. Ramonal on selline huvitav matistatud pind käepidemel.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2018 12:30

h wrote:Teelusikas Arnika, hõbe prooviga 830 (ehk väga kõrge). Juveelitehas. Kunstnik Urve Küttner, 1960ndate lõpp.

http://www.juveel.ee/mod_shop_09b15d48a ... Arnika_est


Jepp. Mina aga mõtlen, et mis see ülejäänud 170 seal sees on.
Minu emal vist ka kaks asja - suhkrulusikas ja tordilabidas. Tordilabidas oli ostetud mulle, aga see oli paanikaost rubla kukkumise ajal, kullatud pind on ebaühtlane ja "liiga antiikse välimusega" (tehase praak).

Noorte kunstnike palkamisega ehk see lugu, et eesti inimene eelistab klassikat, väljamaa inimene eelistab oma maa disaini (ehk väljamaa pood annab meie tootjale kohaliku väljamaa kunstniku disaini ja joonised ette).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Aug 2018 12:27

Hõberiistad on jah selline väike vürts igapëvaellu. Kasutame ju mitu korda päevas (autot harvemini ja on kallim).
Aga hoiduge igasugu hõbedaga "ravimisest", tulemuseks on hõbeda ladestumine organismi ehk argüroos.
---

Veel tsüklon-tüüpi tolmukogujatest. Overkill disain (sobib vaatamiseks 2x kiirusega või kiiremini):
1. osa: https://youtu.be/HJVfZ-3TKe4?t=167
2. osa: https://www.youtube.com/watch?v=E8jGu4duMk0

---
Hea tunne, kui palutakse veel töötada 2 nädalakest juurde. Sekretär ütles, et on töötanud 30 aastat ja näinud igasugu töötajaid ja oskab ära tunda, kes on tegija. Pildistaja ütles, et kõik on tublid, aga mina olen natuke tublim (surus kätt ja viskas kulpi). Noh, eks ülemus ka moosis natuke, aga tema on ju otseselt vastutav, et töövoog sujuks ja auk punniga täidetud.

Ehk siis sellised asjad teevad noorest ebakindlast noormehest mehe, kes ei lähe kergesti rööpast välja igasuguse jama peale. Noored, õppige üht olulist asja tegema teistest natuke paremini (ei, mitte perfektselt vaid: paremini). Ja siis kaob madal eneshinnang, ebakindlus jne. Saate ka öelda oma hinna ja tingimused.
Ise arvan, et minust paremaid on küll ja veel, aga nemad lihtsalt ei sattu sellisesse kohta töötama - otsivad väljakutseid suuremates keskustes (mis muidugi on ka õige lähenemine).

Aga sellised kommentaarid ei kutsu küll ühtegi enesest lugupidavat inimest tööle (ükskõik, mis alal):
http://ekspress.delfi.ee/lisalood/tere- ... d=83346843

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Aug 2018 11:57

Jaa, roostevabad lauariistad on kõrge kvaliteediga.
Samas ikka vast tasuks pooldada lauahõbeda vähemalt olemasolu majapidamises, et mõni lusikas ikka oleks.

Hõbedat kasutatakse raviks ja tal on puhastav toime.
Hõbe hoiab vett roiskuma minemast.

Vanasti oli komme, et lapse sünni puhul ja esimestel sünnipäevadel kingiti hõbelusikas, millele graveeritud aasta ja lapse nimi.
Minule on selliseid lusikaid kingitud 3, siiamaani alles ja eriliselt heldima panevad.
Lapsepõlv möödus omanimelise hõbelusikaga süües.
Tänapäeva lastele propageeritakse plastmassi, mis annab ka teatavasti mikroosakesi toiduga kaasa, nii et sööd plastmassi.
Ei tea, kas ka tänapäeval kingitakse hõbelusikaid lastele? Igatahes Juveelis on müügis selgelt 1960ndate lastemudelid.
Juveelil vist pole motivatsiooni noori kunstnikke palgata.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Aug 2018 11:56

Teelusikas Arnika, hõbe prooviga 830 (ehk väga kõrge). Juveelitehas. Kunstnik Urve Küttner, 1960ndate lõpp.

http://www.juveel.ee/mod_shop_09b15d48a ... Arnika_est
Attachments
teelusikas Arnika.jpg
teelusikas Arnika.jpg (3.72 KiB) Viewed 95 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Aug 2018 11:53

Mu eriline lemmik on Arnika, eriliselt pidulik ja särav:

http://www.juveel.ee/arnika

Seeria on tehtud 1960ndate lõpul -- siiamaani Juveelis tootmises. Selle tegi toona noor kunstnik Urve Küttner ajal, mil polnud arvuteid, nii et ta pidi kõik käsitsi joonistama ja paberil suurendama-vähendama. Kasutas eeskujuks üht oma ajaloolist tooli, mille seljatoel olid sellised vanikud ja kaunistused. Kunstnik sai Arnika lauahõbeda eest Moskva Rahvamajanduse saavutuste preemia.

Juveel hoiab seda muutumatuna tootmises kuni tänapäevani, nüüd juba ca 50 aastat. Müüb oma kunagise tehasekunstniku loomingut. Kunstnik vaatab pealt ega saa müügist ühtki protsenti. Vaat nii on lood, kui vahepeal riigikord ja seadusandlus muutus. Ja kui kunstnik on suutnud tabada igavikulisi väärtusi.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Aug 2018 23:47

kes aga lauahõbedast vaid unistada saab, sellele soovitan soojalt IKEA roostevaba 24-osalisi komplekte, hind rohkem kui 100 korda odavam. Oma töökorterisse Norras ostsin sellised:
https://www.ikea.com/se/sv/catalog/products/60258959/

Proovisin neid kõiki mudeleid ise poes järele ja just need istusid kenasti käes (raskuskese!) ja olid maitsekalt kujundatud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Aug 2018 21:28

Vaat, kui huvitav. See Rootsi hõbedapood muub muuhulgas "Juveeli" asju. Loomulikult pole kirjas, et Eesti toodang. Lihtsalt mainitakse, et Euroopa suurim lauahõbeda tootja. Hmmmm. Kas tõesti?
https://www.matsilver.se/category.html/ ... kta-silver

Mudelid on samad, mis Eesti Juveeli leheküljel. Ja neidsamu mudeleid kohtab ka teistes poodides. Ma ei ole sellel alal väga tugev, saan justkui aru, et "Chippendale", "Gammal Fransk" jne. on kindel mudeli disain, mida siis Eesti Juveel ka toodab. :?:


Minu jaoks on selles poes muljetavaldavad 24-osalised komplektid koos puust karbiga (vt. "Schatull" hinnavahet "Juveeli" tootega):

Näiteks "Chippendale"
https://www.matsilver.se/product.html/c ... gory_id=11
https://www.matsilver.se/product.html/c ... ory_id=137

Näiteks "Gammal Fransk"
https://www.matsilver.se/product.html/g ... gory_id=25
https://www.matsilver.se/product.html?p ... ory_id=136
Näiteks "Svensk"
https://www.matsilver.se/product.html/s ... gory_id=37
https://www.matsilver.se/product.html/s ... ory_id=138

Juveeli toodete juures figureerib mõnes kohas ka "Mema GAB" firmamärk (kasutab "Juveeli" alltöövõtjana?).
Või siiski kaks erinevat firmat toodavad sama asja, aga vaikselt poetatakse Juveeli toodetud (odavamad!) Mema GAB'i asjade vahele? Pigem vist sedasi ikka jah!

Chippendale Juveel är en av de mest populära matsilvermodellerna och tillverkas av Mema-Gab och Juveel.


Nende seeriate ostmisega (vähemusaldusväärsest kohast) peab aga olema ettevaatlik, sest Juveel toodab täpselt sama seeriat ka uushõbedast ehk alpakast, milles on nikkel-vask-tsink ja mitte grammigi hõbedat.

Siin on stiilinäited kenasti koondatud ühele lehele:
http://www.caratmatsilver.se/matsilver/ ... r-memagab/
Milline neist on teie lemmik? Minule meeldib kõige rohkem "Ingrid".

Kui vaadata hõbedasisaldust ja hinda, siis loomulikult osta hõbeda pärast ei tasu. Kui aga mõelda, et hõbeda kallinemisel muutuvad need veel kallimaks, siis tasuks ostmist lähiaasta perspektiivis ehk kaaluda, kui lauahõbe on oluline detail igapäevaelust.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Aug 2018 17:46

võimas sõnum Molineux'lt
https://youtu.be/Z9cvEHiQlok?t=842

aga - mis on tõde? Vaat, kui jube oleks oma elu eelõhtul saada aru, et oled õppinud ja kuulutanud ebatõde, ise siiralt uskudes, et see on tõde (üldisemalt: teinud halba, ise uskudes, et teed head)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 15 Aug 2018 14:45

Juba uudisvoos hakkavad tulema reportaazhid, et võetakse kinni lapsepilastajaid, tänane oli Philadelphia preestrite kohta, väkk.

Top