Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jan 2019 03:25

jäin YT-s jälle eesti kaasaegse (pop)muusika lummusesse - kui telekat ei vaata ja lehti ei loe, siis jäävad paraku ka paljud huvitavad asjad teadmata. Selgub, et Eestis on jälle proge-roki aeg. Toksige Youtube otsingusse "Põhja Konn" ja leiate hulgaliselt sellist helikeelt, mille aluseks eesti klassikaline luule (Betti Alver jt.). Ja siis on ka veel mees nimega Argo Vals ja tema Band. Noorem generatsioon on avastamas seda, mida mina oma nooruses kogesin. Tagantjärgi muidugi tundub see muusika naiivne, aga tollel ajal justkui uudne ja nõnda ka tänastele uutele avastajatele. Nendes eesti muusikates on midagi justkui ka regivärsilist - sama motiiv, sama kõrvale sobiliku harmoonia põhi, aga erinevad variatsioonid.
Väga huvitav nähtus on ka"Trad.Attack!", mis teeb töötlusi vanadele rahvalaulude salvestistele.
Küllap iga põlvkond peab endale Tammsaare (jpt.) uuesti avastama.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jan 2019 02:06

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jan 2019 01:56

Mina kasutasin omal ajal kohustusliku miinimumi õppimiseks loetu põhjal skeemide joonistamist (püüdsin panna seosed paberile ja anatoomilised struktuurid lihtsustatult joonistada ja nimetada - et luua oma peas mingitki korda), selgub, et see ongi efektiivne õppimismeetod :idea:
http://forte.delfi.ee/news/teadus/teadl ... d=85020277

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jan 2019 01:36

Oleme eurotsoonis ja keegi ei hakka enam krooni vastu spekuleerima. Ettevõtetel on suuremad reservid, samuti eraisikutel.

jne. Ehk kriisi ei tule.
Kokkuvõttes tahan ma öelda, et kui keegi hirmutab majanduskriisiga, siis ei peaks tekkima paralleel kümne aasta taguse eluga ja oluga. Tänane olukord on oluliselt kindlam. Ja samuti soovitaksin ma rääkijatel paremini läbi mõelda, kas nad räägivad majanduskriisist või nad räägivad paariprotsendilisest majanduslangusest. Sellel on väga suur vahe.

https://www.err.ee/898620/indrek-neivel ... anduskriis
Nii arvab bankiir. Kas tal on huvide konflikt oma arvamust välja öeldes? Kas juuksuri käest tasub küsida juukselõikamise vajaduse osas (ja automehaanikult autohoolduse osas)?

Mina usun "musta luike". See on lihtsalt nii, et pill tuleb pika ilu peale jne. Võib vaielda, millal ja kustkohast saab alguse ("liblika tiivalöök"), aga ega ta tulemata jää.

Käisin täna jälle Rimis. Seal on üks tore kassapidaja, kes õhtuti on alati üksinda tööl. Küsisin, et kas on leitud talle uusi töökaaslasi, vastus oli eitav, kurtis, et see on üsna masendav ja ei tea, mida tulevik toob. Mina hoiatasin teda läbipõlemise eest ja soovitasin vajadusel ja võimalusel "vahetada aeg-ajalt operaatorit", et saada soodsamaid lepinguid.

Loomulikult oli võimalus kasutada iseteeninduskassat, aga mulle ei meeldi suhelda robotiga, see esialgne elevus tehnikavidinatest on möödas ja inimlik kontakt on rohkem väärt. Pealegi, mulle ei maksta minu panuse eest firma töövoogu (robotkassa ei anna soodustust minu ostudele).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Jan 2019 18:27

meeste-naiste teema jätkuks:

1 formaalne soovahetus päevas
http://objektiiv.ee/suuremate-surve-ehk ... e-valivad/

tegelikult aga brittidel palju suurem probleem hoopis valeisadusega: ca 80 testi päevas, neist 20%-l selgub, et isa on keegi teine (16 peretragöödiat ja vale ilmsikstulekut iga päev).
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... -soar.html
Mõned võrdlevad isadusetesti kättesaadavaks muutumist meestele lausa revolutsiooniga, mida tõi beebipillide kättesaadavus naistele. Küllap suureneb meeste arv, kes nõuavad isadusetesti juba sünnitusmajas. Kui isadus on kantud sünnitunnistusele, siis UK-s ei saa keegi keelata isal seda testi tegemast. USA-s on see aga mõnedes osariikides lausa keelatud, kui ema pole testiga nõus (mis iseenesest on ju ka vastus küsimusele.) Eestis on siiski klausel, et kui oled end isaks tunnistanud, siis teatud kuude möödudes pole võimalik enam oma otsusest taganeda. Mõned mehepojad leiavad, et see on ka moodus oma türannist ema santažeerimiseks: teevad koos testi oma seadusliku isaga ja lubavad info avalikustada (slutshaming), kui ema muutub liiga pipsiks. "Austa oma vanemaid, et Su käsi hästi käiks ja et Sa kaua elaks" "Ära himusta ligimese naist, sulast ega vara" jne.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Jan 2019 18:05

projekteerija wrote:Levivad kuuldused, et tarbimise kasvatamiseks kaaluvad hiinlased reedese päeva pooleldi vabaks töötajatele teha. Nii eksport kui import jms. olevat langusesse läinud ning Hiinlastel endil pole aega tarbimiseks. Samas vaeva ka meid sama kitsaskoht.

sellega on veel üks aspekt
Kui naised olid kodused, siis sama toodangu saamiseks pidid mehed töötama tööandja juures 2x tööviljakusega ja saama 2x suuremat palka. See tees on võibolla vale, aga mõtlemisainet pakub nii ühes kui ka teises suunas. Tõde on ilmselt kuskil vahepeal (ka naised käisid kodutöödel raha teenimas). Lisame juurde ka asjaolu, et ka isiklikes kodutöödes on tööviljakus kasvanud seoses kodumasinate kasutuselevõtuga.

Aga näiteks naispolitseiniku tööviljakus on reeglina siiski madalam kui meespolitseiniku oma, sest tihtipeale peab kutsuma appi meespolitseiniku töödele, millega meespolitseinik üksi oleks hakkama saanud (märatseva kurjategija arreteerimine jõuvõtetega jne.).

Ehk siis - feminism on siiani olnud väga kasulik korporatsioonidele, sest suurendab töötajate "järjekorda ukse taga". Miituu ajastul muidugi on lihtsam, kui firmal ei oleks HR ja PR probleeme: tulevik on töökohtade segregatsioon (meestele ja naistele eraldi tööruumid ja eraldi ülemused ning juhendajad)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Jan 2019 17:58

Tellisin "Juveelist" 6 "Arnika" lusikat. Tordilabidas oli juba vanast ajast, samuti suhkrulusikas.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 15 Jan 2019 17:21

td wrote:
projekteerija wrote:Kas Õunakest ja Samsungi ja nende edukaid-odavamaid ja isegi asjalikemaid jäljemńdajaid on tabamas Nokia saatus?/.../.

Millal ostsite viimase satelliitantenni?
Telefonidega ehk nii halvasti ei lähe, aga külmkappide saatus võib neid küll tabada - elementaarsed funktsioonid on tagatud ja uus innovatsioon ei suuda lisada atraktiivsust, miks peaks ostma uuema mudeli.Telefonitootjal on siiski salarelv - tarkvarauuendus, millega muuta vana telefon sisuliselt kasutuskõlbmatuks.
Vaatasin Õunakese nutikella, hind hakkab 500 euro juurest. Milleks mulle selline vidin? Ei suuda leida endale vajadust selle järele. (Aga õunakese iPod on küll hea asi, natuke küll halvasti kõrvas püsiv, tahaks mudelit, mis kõrvalesta taha ka kinnitub ja oleks sama kompaktne, idee on hea)

Mul jäi esimenegi ostmata... :mrgreen: Aga ükspev mõtlesin,. et mõnest taaskasutatust või üliodavast tasuks teha kaevukate (sobiva betoonrõngaga klappiva diameetriga).
Levivad kuuldused, et tarbimise kasvatamiseks kaaluvad hiinlased reedese päeva pooleldi vabaks töötajatele teha. Nii eksport kui import jms. olevat langusesse läinud ning Hiinlastel endil pole aega tarbimiseks. Samas vaeva ka meid sama kitsaskoht.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Jan 2019 13:28

td wrote:füüsilise kullaga olen nüüd jõudnud kasumisse, välja arvatud ost, mille tegin 2017. a. kevadel - kokkuostuhind praegu suurem kui endine müügihind. Kes ostis 2018 suvel-sügisel, võib endale õlale patsutada.

vaatasin kulla hinna graafikut dollarites, rootsi ja norra kroonides - seal graafik näitab sarnast taset võrreldes 2017 kevade tipuga, rublade suhtes on lausa hinnatõus, ainult eurode suhtes on kulla hind suht madal. Ma arvan, et kollaste vestide pangajooksu, Itaalia jt. faktorite mõjul see hind eurodes üsna lähemal ajal "normaliseerub".
https://goldprice.org

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Jan 2019 11:08

projekteerija wrote:Kas Õunakest ja Samsungi ja nende edukaid-odavamaid ja isegi asjalikemaid jäljemńdajaid on tabamas Nokia saatus?/.../.

Millal ostsite viimase satelliitantenni?
Telefonidega ehk nii halvasti ei lähe, aga külmkappide saatus võib neid küll tabada - elementaarsed funktsioonid on tagatud ja uus innovatsioon ei suuda lisada atraktiivsust, miks peaks ostma uuema mudeli.Telefonitootjal on siiski salarelv - tarkvarauuendus, millega muuta vana telefon sisuliselt kasutuskõlbmatuks.
Vaatasin Õunakese nutikella, hind hakkab 500 euro juurest. Milleks mulle selline vidin? Ei suuda leida endale vajadust selle järele. (Aga õunakese iPod on küll hea asi, natuke küll halvasti kõrvas püsiv, tahaks mudelit, mis kõrvalesta taha ka kinnitub ja oleks sama kompaktne, idee on hea)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Jan 2019 10:02

Gillette sai maha fopaaga - häbistas oma meeskundesid (Toxic masculinity etc.). Mehed on muidugi vihased ja tõotavad nende tooteid mitte kunagi enam osta. Aga Gilette emafirma on Procter & Gamble, mis muuhulgas toodab ka:

Always menstrual hygiene products
Ariel laundry detergent
Bounty paper towels, sold in the United States and Canada
Charmin bathroom tissue and moist towelettes
Crest toothpaste
Clancy's Potato Chips, Stackerz, etc...
Dawn dishwashing
Downy fabric softener and dryer sheets
Fairy washing up liquid
Febreze odor eliminator
Gain laundry detergents, liquid fabric softener, dryer sheets and dish washing liquid
Head & Shoulders shampoo
Olay personal and beauty products
O r a l-B inter-dental products, such as O r a l-B Glide
Pampers & Pampers Kandoo disposable diapers and moist towelettes. The 2014 Financial Report lists Pampers as Procter & Gamble's largest brand.[2]
Pantene haircare products
SK-II beauty products
Tide laundry detergents and products
Vicks cough and cold products

Firmad astuvad ikka ja jälle samasse ämbrisse - tahavad tegeleda poliitikaga, mitte üsknes äriga (pigem küll virtue signalling, aga tulemus sama)

#MGTOW
siin on karmima sisuga kriitika samale reklaamile
https://youtu.be/FPkvDAncCpY?t=19

Aga millal tuleb Always'i reklaam sellise nähtuse vastu?
https://youtu.be/3rNm2oKz1uo?t=73
isa ja poeg kaotasid veerand sajandit, sest ema valetas nende mõlema kohta!

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 15 Jan 2019 01:51

Kas Õunakest ja Samsungi ja nende edukaid-odavamaid ja isegi asjalikemaid jäljemńdajaid on tabamas Nokia saatus? Vabalangus?
https://www.tekniikkatalous.fi/tekniikk ... ty-6755108
Ehk ongi seaduspära (Kui Mustikat, Ericsoni ja Nokiat tabas siis....norm ju) aga mis toode asendab selle (ja veel mõned tooted). Kui aus olla siis olen paljude vidinate, toodete jms. osas pead kratsimas. Mingid kaubad hoiavad hinda või on jaburalt kallid, kuigi olemuselt samasugustest (lihtsamatestki) jubinatest koosnevad. Ehk isegi rohkelt uudiseid, et rohket innovatsiooni jms. on toimumas.
Aga kui nüüd ongi suurem kukkumine paljudes tootegruppides ja midagi asemele ei tule... Või tpimub küllastumine. Sest seda arusaamatu väärtusega või vähemalt arusaamatu hinnastusega rämpsu (95 % allahindlustega tuntud tootjate tooteid) on juba liiga palju.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 15 Jan 2019 00:26

muusika harmoonia huvilistele
mõnede 80ndate hittlugude harmoonia lahtiseletused (võib vaadata vähemalt 1,25x kiirusega)
https://youtu.be/jav5xMqBWeY?t=151

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by r009 » 14 Jan 2019 19:49Olen oma elus kokku puutunud kümnekonna isikuga sellest piirkonnast. Seda küll vaid mõne inimese näitel kuid mulje jäi n.ö. täielik eliit, puutumatu, ülbe, hästi peen ja libe, väga rafineeritud, vaieldamatu aju, kuid kui kasumi nimel oleks vaja kedagi kotti ajada siis oleks mõtlemist vahest 5 sekundit või midagi nii..
Soovitused kõrgel tasemel, kuid niipea kui kasvõi millimeeter nende loogikast kõrvale kaldus, siis kohe hakati oma raamidesse tagasi tampima. Äärmiselt professionaalne, kuid minu poolt siiralt jälestatav inimtüüp...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Jan 2019 19:13

praktiline test klaasipuhastajarobotiga. Konkreetselt see versioon jäi hätta aknaraamidega ja ei olnud kasutuskõlblik
https://youtu.be/16P5Rqagem8?t=401

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 14 Jan 2019 00:51

kunagi oli "nõukogude teadus"
see video paljastab sarnast siblimist uuemal ajal
https://www.youtube.com/watch?v=TyMuZRiMRlo

YT-le see video ei meeldunud ja jättis reklaamist ilma (ilmselt kartuses, et reklaamifirmad võivad protestida või ära pöörduda), poliitiliselt ebakorrektne tõde.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Jan 2019 23:03

td wrote:üsna kohustuslik kuulamine, saab kuulata 1,25x kiirusel muu tegevuse kõrvale ehk analüüs sellest, mida PVM-s (peavoolumeedias) ei kuule ja mida kõiges kahtlejad on kahtlustanud (analüüsi õigsuses on igalühel endal võimalik kahelda, aga naugu öeldud, PVM-st seda ei kuule)
https://www.youtube.com/watch?v=TWj7CjZ ... tg&index=1

vaat see oli väga huvitav uudis minu jaoks
https://youtu.be/xl-DVgHVzgY?list=PLlxz ... -d8NUAovtg

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 13 Jan 2019 22:53

td wrote:hmmm... vanade vinüülplaatide puhastamine
https://www.youtube.com/watch?v=_gyvipBs6Vs
(ilmselt ei tasu esimesena minna rariteetide kallale)

keskkoolis kulus ka endal PVAd ohtralt - täiesti toimib :)
oluline on just see ühtlaselt peale kandmine ja korraluk kuivatamine
kui tükike kusagile pidama jääb, siis .....
ja RTRi Радиотехника ЗП 101 - seda naljalt miski ei ületa(nud), töötab perfektselt juba 35 aastat (ainult 78 kiirus on puudu)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 13 Jan 2019 22:10

spl wrote:Uskumatu, ma pole ealeski vist nii haige olnud, tegelen palju spordiga, isegi nohu ei teki mul. Seekord tekkis selline gripp, et lausa haigla laks, IT'st olen pikalt eemal olnud.

---

2020 ütlen veelkord, siis "it's the end"

SEB nädalakommentaar: head ajad on vist läbi
https://majandus24.postimees.ee/6497597/seb-nadalakommentaar-head-ajad-on-vist-labiSoovin head paranemist.Ravi ja puhka kenasti välja-ära riski miskite tüsistustega.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Jan 2019 21:34

üsna kohustuslik kuulamine, saab kuulata 1,25x kiirusel muu tegevuse kõrvale ehk analüüs sellest, mida PVM-s (peavoolumeedias) ei kuule ja mida kõiges kahtlejad on kahtlustanud (analüüsi õigsuses on igalühel endal võimalik kahelda, aga naugu öeldud, PVM-st seda ei kuule)
https://www.youtube.com/watch?v=TWj7CjZ ... tg&index=1

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 13 Jan 2019 19:06

Soome poliitikud on närvis. Immigratsiooni teema kõigi märkide kohaselt võtab lähenevad valimised üle. Midagi kriisikogunemise sarnast plaanitakse ette võtta.
Taustaolukord läbi peavoolumeedia:
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005964403.html
Valitsuse kriisiistung:
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005964321.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Jan 2019 18:26

kui heliplaat on tunduvalt väiksem kui pakend ja raamatuke
https://youtu.be/GbGDPFVjvVU?t=141

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Jan 2019 17:50

hmmm... vanade vinüülplaatide puhastamine
https://www.youtube.com/watch?v=_gyvipBs6Vs
(ilmselt ei tasu esimesena minna rariteetide kallale)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Jan 2019 14:51

Kes mõjutab ametlikke toitumissoovitusi? Austraalia näitel
https://www.youtube.com/watch?v=Wj9_zEXOrDw

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Jan 2019 14:03

pittkoiniga aga on plaanis natuke remonti teha, asi on muidugi väga keeruline ja hargnevaid ja paralleelseid harusid palju. Mis on teoksil?
https://www.bitcoinlightning.com/what-i ... lightning/

mina usun pittkoini asemel mingi indekskoini sisse, mis arvutatakse 10 ... 100 kõige enam kapitaliseeritud ...koini alusel. Koini indeksisse sattumine aga eeldab, et neid koine on lõplik hulk. Seega, riskide hajutamine ja sõltumatus ühest konkreetsest koinist (ja loodetavasti volatiilsuse vähenemine).

Kui koinid veelgi edasi arenevad, siis nendel võib rakendada mingit üldhumaanset kasulikku efekti - näiteks arhiveerida wikipedia või rahvusarhiiv vms. Ehk siis lisaks vahetusväärtusele ka reaalne väärtus - inimkonna mälu ja teadmised digikujul. Selle peale on ehitatud omakorda nende vahetussüsteem ja indeks koos omaette vahetussüsteemiga.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Jan 2019 13:25

vilksamisi vaatasin seda videot, aga huvi äratas hoopis plakat selle daami toa seinal. :roll: :D
https://youtu.be/Mi6S4zrFjPg?t=377

ahhaa, see plakat on siit:
http://epl.delfi.ee/news/kultuur/cather ... d=51160538

aga video iva on siin
https://missingmoney.solari.com

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Jan 2019 11:26

kopeeri oma link sellele veebilehele ja sealt kopeeri saadud link omakorda siia
https://tinyurl.com
aga enne võid oma lingist kõik küsimärgi taga oleva jura ära kustutada (s.t. fbclid= jne.)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 13 Jan 2019 10:49

Vanas Testamendis nimetati seda rohutirtsude nuhtluseks Egiptuses ja sellel oli sõnum.

Tekst ja video:

Plague of Locusts & SPAM Attacks Islam’s Holiest Mosque in Mecca, Saudi Arabia (VIDEO) 11. jaanuar 2019
https://prophecyinthenews.com/world_new ... kJSi-inxGs

(mul küll avanes, miks siit mitte? Sõna "prussakas" inglise keeles on SPAM)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 13 Jan 2019 02:32

kardioloogi arvamus Apple kella E>KG-funktsiooni kohta
https://www.youtube.com/watch?v=s0sv3Kuurhw

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 12 Jan 2019 23:10

kui järele mõelda, siis paha lugu, tõesti: inimestele jagatakse nende töö ja vaeva eest žetoone ja neid žetoone ei saa nad ka korraga pangast kätte, kui tahavad. Ja lõpuks on nii, et pole isegi žetoone (ja hirmu midagi kaotada), sest elu on peost suhu.
https://youtu.be/bprGXS1jXiU?t=7

Bankiiride ideaalmaailm: pangajooksud pole võimalikud, sest inimestel pole sääste, on vaid laenude teenindamine. See hoiab ära ka alternatiivžetoonide (pittkoin etc.) kasutamise.

Top