Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 23 Jan 2019 17:03

:lol: :lol:
https://www.ohtuleht.ee/935210/kaval-no ... -end-latis

Trollimise eest 10 punkti, aga partei ise on mage.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 23 Jan 2019 15:52

Pole eriti usutav jutt ministri suust, common bs. Järjekorra nr automaat olemas, aga seal pole mingit teavitamise süsteemi, et ala varsti teie nr, tulge nüüd tuppa. Ala minister oskas kohe autojuhiga minna õigel ajal.

Pettunud isa: siseminister Raik võeti EMO vastuvõtule telefonikõne peale, mina ootasin tütrega neli tundi
https://www.postimees.ee/6505901/pettunud-isa-siseminister-raik-voeti-emo-vastuvotule-telefonikone-peale-mina-ootasin-tutrega-neli-tundi/comments

Ehk nõuk. aeg jätkub, ühed võrdsemad kui teised.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 23 Jan 2019 13:56

td wrote:Anvelti tagasiastumine ikkagi pakub mõtteainet. Selgitaval pressikonverentsil mees ei paistnud olevat eriti mures oma tervise pärast, ehk siis - viskan õhku mõtte, et see oli ettekääne soliidseks lahkumiseks. Mida siseminister Anvelt aimas?

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ke ... d=85104921

Antud olukorras suht soliidne tagasiastumine siiski. (aimas, et temast saab varem või hiljem poliitiline laip)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 22 Jan 2019 19:48

No seal oli peenikesem mäng. Postimehe eks-pteatoimetaja oli salaja Jeesti-Dvesti toetaja, aga lugeja seda ei teadnud. Nii jäi mulje Postimehe erapooletusest. Maskid aga langesid ja see peatoimetaja lahkus sekundipealt oma kohalt. Seda seletati nii, et ta otsustas poliitikasse minna, kuigi tegelikult vist ikka lasti lahti. No ja läkski kohe poliitikasse. Millisesse parteisse -- arva ära :idea: Aga Postimehe kontserni omanik olla konservatiiv. Ja tema poeg kandideerib hoopis Elurikkuse erakonnas, see on see uus teadlaste ja õppejõudude erakond, kes teeb koostööd kohalike sädeinimestega, et loodust kaitsta.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jan 2019 17:50

Mõtlesin, et miks "Delfi" ja "Postimees" seda JeestiDvesti-t nii hullusti promovad. Arvan, et põhjus on umbes sama kui EKRE toetajatel: vanadest poliitjõududes ollakse tüdinud ja lootus on uue jõu peal. Ühelt poolt siis konservatiivne lootus (EKRE), teiselt poolt liberaalne lootus (Eesti200). Meetodeid ma ei hakka siinkohal arutama, aga aususega jõuab lõppkokkuvõttes inimestele lähemale kui valskusega - kehtib kõikidel elualadel.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jan 2019 13:06

Kunagi mõtlesin teemal If...Then..., aga see on liiga detailiderikas. See on tupiktee. Tihti puudub ka piisav kliiniline teoreetilis-praktiline alus (nagunii on tõenäosused, aga ka need on rakendataad vaid teatud patsiendigruppide jaoks, mille kohta on vastav teadustöö varem tehtud), seega polegi teadmist, mille alusel konkreetne (tõenäosuslik) if..then konstrueerida.

Seevastu iseõppivad pilditundmise süsteemid on tulekul (pildibaasis hulga varem kirjeldatud pilte mitm. kinnitatud diagnoosiga ja mitm. välistatud diagnoosiga, tarkavara ise võrdleb neid ja õpib eristama head halvast). Kümne aasta jooksul võib olukord meie erialal drastiliselt muutuda!!!

näiteks:
https://www.forbes.com/sites/nvidia/201 ... 8a8bb12a7f

kopsu väikeste (alla 1cm) kollete leidmine on väga aeganõudev ja väsitav (eriti, kui neid tuleb avastada juba vanade kollete taustal), alla 5mm kollete klassifitseerimine praktiliselt võimatu (põhikriteeriumiks on muutumine ajas ehk kordusuuringud), suurematel kolletel on põhikriteeriumiks kontuurid (selged-hägusad; korrapärane-mittekorrapärane) ja sisestruktuur (tihe-hõre; homogeenne-inhomogeenne) ning naaberkudede mõjutamine (tõmbab-lükkab või läbistab takistuseta; kudede reaktsioon muutustele, sh lümfisõlmed ja vedelik pleuraõõnes). Tänapäeva kompuutertomograafia aparaatidel jääb pikseli (pigem vokseli) läbimõõt juba alla 0,5mm ja see tähendab väga palju informatsiooni kolmemõõtmelises ruumis - ühe uuringu analüüs on väga aeganõudev, reeglina me visuaalselt analüüsime pilte 5mm paksuses kihis, mis jätab osa infot kasutamata, kitsam kiht tähendab mitu korda rohkem pilte, 30cm suuruse kehaosa puhul on neid niigi 60 iga tasapinna kohta. Tuleb vaadata minimaalselt 2 tasapinnas, seega 120 pilti iga kopsuuuringu kohta. Asja lihtsustab vaatamine "videona" ning koldeid aitab leida MIP (maximum intensity projection, kus heledad kohad pildil võimendatakse üles), MIP aga lisab veel samapalju pilte vaatamiseks. Lisaks tuleb pilte vaadata eraldi sättingutena kopsukoele ja muudele kudedele ja luudele, eelneva 120 peab korrutama kolmega ehk avastamisretk 360 pildil.

Radioloogi ja klinitsisti lähenemine pildile on erinev. Klinitsist alustab sellest, et tal on teada koht ja siis püüab otsida pildil selle koha pealt midagi oma taustainformatsiooni jaoks (cherry-picking), kogenud radioloog püüab enamasti kõigepealt vaadata süsteemselt pildi üle ja siis püüab sobitada oma nägemust pildist klinitsisti nägemusega patsiendist. Seega temal võimalus avastada ka varases staadiumis haigusi ning vajadusel esmane diagnoos asendada täpsema diagnoosiga. (Kas?-küsimus vs. Kuidas?-küsimus)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 22 Jan 2019 13:03

SPAM = iksiksiks

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 22 Jan 2019 13:02

ketserlik küsimus - kas AI abil või mingi ülipika IF-THEN ahela abil saaks teoreetiliselt pilte analüüsida? Umbes nii:

Kui kops siis:
kui rinnaümbermõõt-kehakaal-rasvaindeks-vms = SPAM
kui kiirgusdoos yyy
kui "optiline artifact" päikesepõimiku suhtes x,y koordinaadiühikut mingis suunas
kui artifacti suurus vahemikus zzzz
kui artifacti kuju leidub massiivis M hoitavate erinevate kujude hulgas
kui artifacti heledus selle keskosas on üle nnnn
jne
siis
siis
siis
....
Sa vist midagi kunagi mainisid sel teemal ka, kui mälu ei peta.

Või siis teha sel teel mingi "eeldiagnoos" et professionaalsel radioloogil oleks väiksem koormus.
Ma olen mõnikord mõelnud "kuidas ma mõtlen", ja kui fantaasiaosa (ehk olulisim, mu enda arvates) välja jäta siis paljudki nt tööalased otsused-valikud taanduvad suuresti ühele sellisele IF-THEN ahelale (mis vist teebki töö kohati natuke igavaks).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jan 2019 11:49

Hää kolleeg on kenasti kirja pannud, miks plaanitav seadusmuudatus on vale. Haistan perearstide tugevat lobitööd. Perearstidelt, kellel on sihuke masin, tuleb tõesti palju praaki. (Neil pole õigust masinaga diagnoosida, kuid kasutavad seda lisavahendina diagnoosimiseks, kuid näevad tonte seal, kus neid pole. Väga suur oht on ka julgustav valeteadmine, et kõik on OK - seda on paraku juhtunud ka spetsialistide juures!!!) Kindlasti on ka eesti radioloogidel isiklik huvi, et selline seadus läbi ei läheks, kuid see oleks tõesti patsiendivaenulik (minul ei ole huvi EEsti pudrukaussi jagada ja arvan, et saan olla suht erapooletu oma arvamuse väljaütlemises). Kui selline seadus peaks läbi minema, siis ärge kunagi usaldage mittespetsialisti arvamust! Piltdiagnostikas on nii palju karisid, mille otsa sõita - kui kogemust pole, kehtib ka siin Dunning-Kruger'i efekt. Kui selline muudatus läbi läheb, on see ka lisakulu meditsiinile - tasutakse poolkvaliteetse töö eest, mis tuleb hiljem ümber teha. Võimalik, et seadusmuudatust põhjendab radioloogide defitsiit, kuid siis tuleks probleemi lahendada teisest otsast.
https://arvamus.postimees.ee/6504564/pi ... aduseelnou

Ma julgeks avata, et freelancer-radioloogide tööpõld isegi laieneks, sest saaks avada konsultatsioonifirma, mis pooliku kvaliteediga tööd iga kord üle hindaks (komisjoni asemel, kes hindaks radioloogide kvalifikatsiooni seda tööd tegema).
Kui töö tellija ja töö tegija on sama, siis tekkib ka tugev huvide konflikt - teha võimalikult palju uuringuid (lisakannatused patsiendile, lisakulu rahastajale), ehk pole mõtet juuksurilt küsida "kas ma peaksin täna juukseid lõigata laskma?".

----
Kunagi 90ndate lõpus oli Eestis sama küsimus üleval, korraldati lausa mingi ühisseminar probleemi arutamiseks. (Piibellikud sõnad: "pole midagi uut, kõik on juba olnud") Mina pidin alustuseks tegema ettekande uutest võimalustest piltdiagnostikas. Kuna hiljuti olin käinud Euroopa kongressil, siis oli kasutada demo-CD igasugu (tol ajal) ulmemeetoditega ja ettekanne tuli väga lööv (3D rekonstruktsioonid jne.) ning pärast sain kolleegidelt kiita, et see muutis kohe seminari meeleolu radioloogidele sobivas suunas. :twisted: Luumurdude 3D rekonstruktsioonid tulid aga minu igapäevatöösse juba ca 5 aasta pärast.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 22 Jan 2019 10:53

Millest peavoolu meedia vaikib. Rohutirtsude ja prussakate "katk" M-e-k-a-s (jaanuari algus 2019):

https://www.youtube.com/watch?v=G4iP0fX_X1w

Rohutirtsude nuhtlus Egiptuses, Vana Testament 2. Moosese raamat 10:

http://www.piibel.net/#q=2Ms%2010

Elame piibellikel aegadel.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jan 2019 03:09

Maja vundament on kõige soojem vahetult maapinna lähedal. Vundamendi sisesein keldris oli seevastu ühtlase värvusega.
Maja vundament.jpg
Maja vundament.jpg (56.56 KiB) Viewed 112 times

Sama fenomen on betoonist aiapostiga
Attachments
Tara.jpg
Tara.jpg (59.98 KiB) Viewed 112 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jan 2019 02:59

Ema käed, vasak käsi (sõrmusega) "kardab külma". Radiaalarteri ja ulnaararteri pulss on siiski randmel olemas.
Attachments
Ema käed.jpg
Ema käed.jpg (45.42 KiB) Viewed 112 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jan 2019 02:54

Soojuspumba kaitse elektrikilbis on "punane", sellest vasemal on kaks kaitset, mis ei ole kuhugi ühendatud (juhtmed puuduvad), aga on samuti natuke soojemad. Püüdsin maksimaalselt teravustada pilti, et tuua nähtavale ka juhtmeid, nende temperatuuri ei oska kommenteerida, kõik juhtmed peaksid olema piisava jämedusega, katsudes ei ole soojad. "Sinine" kaitse on 3-faasiline elektripliidi kaitse, mitu tundi pole pliiti kasutatud. Paremal on korruste valgustus ja vannitoa põrandaküte jms. Kõige vasemal on 3-faasiline rikkevoolu kaitselüliti.
Attachments
Elektrikaitse.jpg
Elektrikaitse.jpg (72.1 KiB) Viewed 112 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jan 2019 02:35

Küdev ahi (ca 0,5 - 1 tundi?) eest- ja tagantvaates, ees on näha pöördsiiber ja selle juures ümmargune puhastusluuk,
Ahi eestvaates.jpg
Ahi eestvaates.jpg (59.12 KiB) Viewed 112 times


ahju tagaosas on kolm külge. Kõige kuumem osa on vist kolle või esimene ring peale kollet.
Ahi tagantvaates.jpg
Ahi tagantvaates.jpg (47.4 KiB) Viewed 112 times


Sama ahi paar tundi peale siibri sulgemist, soojus on peamiselt siibrist allpool.
Attachments
Ahi siibriga.jpg
Ahi siibriga.jpg (70.37 KiB) Viewed 112 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jan 2019 02:15

Siin on kl. 21:30 pildistatud läbi kase võra täiskuud. Jällegi, vaadake pildiskaalat. Täiskuule paistab päike ja seal võiks temperatuur olla julgelt üle 100 kraadi, samas väljas oli õhk mingi -8 kraadi või madalam.
Attachments
Täiskuu.jpg
Täiskuu.jpg (55.51 KiB) Viewed 115 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jan 2019 02:00

td wrote:Kui uuritaval alal temperatuurierinevusi pole, siis pilt läheb hästi mürarikkaks - aparaat püüab ise võimendada kontraste.

Otsige pildilt üles termomeeter kartulikoti peal, mis näitab + 6 kraadi. :twisted: Ei, see punane lärakas on hoopis hügromeeter, mis jääb termomeetri skaalast vasemale. Vaadake ka pildi vasakus servas olevat värviskaalat koos numbritega.
Attachments
Termomeeter kartulikotil infrared.jpg
Termomeeter kartulikotil infrared.jpg (66.73 KiB) Viewed 116 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jan 2019 01:35

pop wrote:
td wrote:Praegu on K-Rauta e-poes see saag väga hea hinnaga, transport samuti hetkel odav:
https://www.k-rauta.ee/p/saepink-makita ... 255mm/2rc6

Võrdlesin JUST SEDA saage boschi analoogiga, ja vestlesin Eestis olles (tõsi küll bauhausis) vastava müüjaga, ja tulemusel sain teada (ja veendusin ise asja igast külest käppides) et boshci oma on parem!

Sa pidasid silmas sinist Boschi ehk profiversiooni GTS 10? Mul on Rootsis ostetud roheline Bosch PTS 10 ning tolle juhtraua kinnitus logiseb rohkem kui Makita MLT100 oma (peab pidevalt jälgima, et fikseeriv hoob ei nihkuks teise reguleerasendisse ja sellega ei kaotaks fikseerivat funktsiooni) ning hooletu kinnituse korral võib fikseeruda lausa mittetäisnurga all. Eks jah, maksad selle eest, mida saad. Ma olen puutööruumis suht harva, kuid vahel on siiski vaja liiste ja valtse tekitada, valisin Tartusse Makita, täna saabus, panin kokku ja esmamulje on parem kui rohelisel Boschil. Saaginud siiski veel pole.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Jan 2019 01:21

Soojuskaamera update.

Tänase külma (- 13 kraadi akna taga)) ööga on hakkanud ka tühjad majad "elama". Küllap on eelmiste päevade jahedus muutunud "soojuseks", mis aknast välja paistab.
Vundamendilt ilmnev soojuskadu on muutunud veelgi märgatavamaks (kõige soojem on vahetult maapinna lähedal), sama fenomen on tekkinud ka betoonist aiapostidele, mis on täna soojemad kui lippidest aed. Ka massiivne betoontrepp on täna soojem kui välissein. Keldri kivisein on endiselt seest ühtlase temperatuuriga, v.a. kohas, kus ta on õhem (süvistatud koht kanalisatsioonitoru taga). Võimalik, et vundamendil ilmneb sama efekt, mis aiapostidel: maa seest soovib soojus välja pääseda (mitte niivõrda maja seest). Vundamendi sees olev õhuga täidetud (s.t. mitte täis topitud) ventilatsiooniava on külmem kui teda ümbritsev vundament (kas külm õhk siseneb sealt majja?)
Paljudel naabermajadel on räästa all natuke soojem koht - võibolla seepärast, et täidis on vajunud ajapikku allapoole ja jätnud seina ülaserva tühjaks. Meie majal seda ei paista olevat, isa enda sõnul omal ajal tampis väga kõvasti saepuru-lubja täidise kokku '(võibolla aga seepärast tundubki maja üldine sojapidavus väiksem kui mõnes teises majas - liiga tihedalt täis topitud, õhuruume vähe???)

Kütsin täna ahju. Lõõride asukohta väga täpselt ei näe (võibolla teatud kellaajal peale ahju kütmist on pilt selgem, lõõride orientatsioon on siiski aimatav, kuid lõõride piirid ebaselged)
Ruloode ja ilma ruloodeta aknad on ikkagi jätkuvalt segane koht. Võimalik, et oluline on nurk, mille alt aknaid pildistada (koosinusnurk vms.).
Pildistasin elektrikilpi seestpoolt. Seal oli kaitse, mis läheb soojuspumpa, soojem kui teised. Voolumõõtja ülaosa oli ka soojem kui muu.
Pildistasin ka täiskuud, see oli heleda täpina tumeda taeva ja roheliste puuokste taustal.

Kui uuritaval alal temperatuurierinevusi pole, siis pilt läheb hästi mürarikkaks - aparaat püüab ise võimendada kontraste.
Huvitav, kas sama keha temperatuurinäidud on omavahel võrreldavad erinevatel päevadel? Ühes videos kleebiti matt must isoleerpael erinevate kehade peale, et nende kiirgumisomadused oleksid võrreldavad. Parem oleks siiski tume matt metalllint, aga sellist vist pole saada.

Minu "Compact XR" mudel on tubastes tingimustes natuke liiga kitsa objektiivinurgaga, raske on saada ahju jt. suuri objekte korraga pildile. Mudeli "Compact" objektiivi nurk on laiem ja sobib paremini lähemalt pildistamiseks, kuid ei sobi metsas liikujale. "Compact Pro puhul on lahutusvõime suurem ja saab mõnevõrra täpsustada keha omadusi (matt vs läikiv, hele vs. tume).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 22 Jan 2019 00:55

td wrote:Praegu on K-Rauta e-poes see saag väga hea hinnaga, transport samuti hetkel odav:
https://www.k-rauta.ee/p/saepink-makita ... 255mm/2rc6

Võrdlesin JUST SEDA saage boschi analoogiga, ja vestlesin Eestis olles (tõsi küll bauhausis) vastava müüjaga, ja tulemusel sain teada (ja veendusin ise asja igast külest käppides) et boshci oma on parem! Boschiga sai erinevaid kaldu lõikeid teha rohkemate funktsioonidega, ja boschi liuglauad ei logisenud millimeetritki ning selle kinnitused/fikseerimised olid loogilisemad (ja selsamal makital olid kohati väikesed lõnksud sees). "Poolprofessionaalsed" põlve otsas mööblivalmistajad kasutavad kuuldavasti pigem seda, mitte makitat.
Ma ei tee siin antireklaami, mul pea pooled asjad makita, siis bosch (sininega pooleks), siis metabo.

(P-rse on tööriistadest läinud seni ainult pläkk-and-dekker, ja mingi MannesMann - sai lolli peaga kunagi hinnatundlik oldud, nooruses)
Absoluutselt kõik Rebir'i tooted töötavad ka (nagu nt 10-kilone käsi-elektrihöövel :twisted: ).

minu 2 senti kui keegi osta kavatseb (boschis ei oma mingeid huve, ka on see nagunii GmBH mitte AG).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 21 Jan 2019 21:56

Majandushuviline wrote:
teretere wrote:
Majandushuviline wrote:Vastupidi, veider et eelnevat ei pakuta lahendusena. Eelneks CO valmistamise samm.

Selle protsessi ja teiste analoogsete käivitamiseks on vaja kasutada energiat,mis tuleb algselt fossilsetest kütustest :(
Selle protsessi ja teiste analoogsete "kasutegur" ei ole piisav :(

Juba olemasolevate seadmete kasutegurina mainitakse vahemikku 55 kuni 75% ja peagi valmivas loodetakse jõuda 80% suurusjärku. Vesiniku saab kätte nii tuule- kui päikeseelektriga. Kütuse liitri hinna vahemik tulevat 1 kuni 1.4 €, maksudeta.


https://ourfiniteworld.com/2016/12/21/e ... isleading/ :(

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 21 Jan 2019 20:55

teretere wrote:
Majandushuviline wrote:Vastupidi, veider et eelnevat ei pakuta lahendusena. Eelneks CO valmistamise samm.

Selle protsessi ja teiste analoogsete käivitamiseks on vaja kasutada energiat,mis tuleb algselt fossilsetest kütustest :(
Selle protsessi ja teiste analoogsete "kasutegur" ei ole piisav :(

Juba olemasolevate seadmete kasutegurina mainitakse vahemikku 55 kuni 75% ja peagi valmivas loodetakse jõuda 80% suurusjärku. Vesiniku saab kätte nii tuule- kui päikeseelektriga. Kütuse liitri hinna vahemik tulevat 1 kuni 1.4 €, maksudeta.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Jan 2019 20:43

Tasapisi hakkavad tulema nö mullikese lõpu "muster-uudised"

Liiga kalliks muutunud uued korterid sunnivad Eesti koduotsijad järelturule
https://kodustiil.postimees.ee/6504164/liiga-kalliks-muutunud-uued-korterid-sunnivad-eesti-koduotsijad-jarelturule

Pangad tõmbavad kinnisvaraturul katuse pealt
https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2019/01/19/pangad-tombavad-kinnisvaraturul-katuse-pealt

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Jan 2019 18:33

Täna oli kusagil artikkel, et Eestis pidi seagripp levima, kirjeldati et see just nagu leebem gripp. Krt mul siiamaani pole tervis täiesti taastunud, kohtusin ka ühe tuttava treeneriga, ta pole ka vist 10 aastat kordagi haige olnud. Samuti oli ka olnud poolsurnud olekus pikka aega. Ehk sellel aastal levis(levib) mingi eriti kange "kraam".

Ewert Sundja raskest gripist: tundsin, et hakkan kaotama selge mõtlemise võimet
https://menu.err.ee/902527/ewert-sundja-raskest-gripist-tundsin-et-hakkan-kaotama-selge-motlemise-voimet

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Jan 2019 18:30

Mul ka Brexiti usk tekkinud, kui inglased varuvad hulgi juba toitu, mis ei olegi nii vale, sest hard - Brexiti alguses muutuvad korraks poed suht tühjaks. Siis mina tellin veel kiiresti Inglismaalt vajalikke tehnikajuppe, sest kui hard - Brexit, tulevad WTO tollid ka toodetele.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Jan 2019 18:29

to td,

arvan tean kellest jutt, kui ma oleks sotside juht, ma ütleks sellele tegelasele: "ole ometi natuke aega vait". Sest enne valimist veel sellist tsirkust teha, lõppeb sellise hävinguga.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 21 Jan 2019 18:24

Kui alkosõber on kaine, siis ta teeb sellest suure numbri ja kaebab kohtusse need, kes teisiti arvasid. ;)

----

vibufännidele
https://youtu.be/MI3hgEeE-vs?t=202

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 21 Jan 2019 17:34

Praegu on K-Rauta e-poes see saag väga hea hinnaga, transport samuti hetkel odav:
https://www.k-rauta.ee/p/saepink-makita ... 255mm/2rc6

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 21 Jan 2019 16:24

spl wrote:aga nii on. Mul nii siiber R ja K parteist, et pole sõnu.

Kui prostalt välja öelda, siis Ke ja Re on ühe p.rs. kaks kannikat (ehk kere), S on see, mis sinna vahele jääb. IRL on nüüd üleüldse väljaspool arvestust ehk (kõhu)tuule nuusutajad - mis parasjagu olnud söögiks, selle poole liiguvad. Nii nad kõik valitsuses käivad - kord üks külg ees, siis teine.
Ehk siis see on varasem poliitsituatsioon väga lühidalt kokku võetuna.

(Kaabu pole veel valitsuses olnud, seega tema kasulikkust on antud poliitsituatsioonis raske hinnata, aga lootus jääb, et kasutatakse sihipäraselt. Kunagi Eesti ajal oli üks talumees tulnud hobusega Tartu linna, hobustel oli rangelt keelatud tänavat reostada. Talumees nägi, et olukord on kriitline, pani ruttu kaabu alla, et trahvist pääseda.)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Jan 2019 15:38

Ma terve elu jälestanud sellist onupojapoliitikat, kus soojad kohad kingitakse edasi, siis R partei ehe näide selles vallas, kuidas asjad ei tohiks toimida. Kiruvad K parteid, ise käituvad mitmeid kordi silmakirjalikumalt. Kui see tõeks saab, siis mul Viimsi elanikest täitsa kahju.

Siim Kallase asemel võib Viimsi vallavanemaks saada Laine Randjärv
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/siim-kallase-asemel-voib-viimsi-vallavanemaks-saada-laine-randjarv?id=85078811

Ma pikalt mõelnud, et keda ma üldse seekord valin ja EKRE kasuks otsustasin, mitte ma oleksin nende fänn vaid nad saavad piisavalt hääli, et muuta olemasolevate parteide mugav 4 aastane lõbus istumine ebamugavaks. Seda võib ka kutsuda protestihääleks, aga nii on. Mul nii siiber R ja K parteist, et pole sõnu.

Vaatan siis parteide valimislubadusi: täiesti sisutühjad, mulle kui valijatele puhas mull, lubatakse pensionäridele jne rahasid, mida ei eksisteeri. Riigieelarves pole sisuliselt ühegi partei lubadustele katet. EKRE suurim viga on nende arusaam rahandusest, samas tundub, et enamus parteidel rahanduse loeng ära ununenud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 21 Jan 2019 08:47

projekteerija wrote:Seda edasi arendades paratamatult jõutaks (kas aga peavool seda julgeks tunnistada ? ) selleni, et ekvaatorile lähedastest aladelt pooluste poole liikumine (kliimapagulus, muidu pagulus või lihtsalt soov rännata) on olemuselt keskonnavaenulik. Parasvöötmes elamine nõuab kümneid kordi rohkem energiat ja tooteid kui kusagil palmi all olemine. Bangladeshlane või Keskaafriklane, kes Euroopasse või Ameerikasse kolib, röövib sellega tegevusega hetkega mitmekümne mahajääja eluruumi, ennem kui jala uuel kodumaal jala maha panna suudab.


Jah õige, rääkimata sellest, et külmas kliimas elamine nõuab palju rohkem finantse ja loodusvarasid, kui soojas kliimas elamine. Teaduslikult võttes on järelikult kuritegu looduse vastu, kui survestatakse sooja kliima maade elanikke ümber asuma külma kliima maadesse, millega nad pole kohastunud ja kus nende elamine võtab palju rohkem ressurssi kui nende kodumaal.

Top