Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Apr 2019 08:52

Palju seda on Eestis ignoreeritud :twisted:

Teadlane selgitab, miks on maja rannajoonele ehitamine rumal mõte
https://novaator.err.ee/931235/teadlane-selgitab-miks-on-maja-rannajoonele-ehitamine-rumal-mote

Kui soovite rajada oma elukoha ranna lähedale, siis mõelge sellele, miks ei rajanud meie esiisad kunagi oma elamuid otse randa

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 22 Apr 2019 03:34

td wrote:minu BMW X3 (läbisõit 25 000 km) hakkas pärast korralises teeninduses käimist jupsima, peale 15 minutist sõitu kaob võimsus ära, jään teistele jalgu, võimsust vaid 50 hobuse jagu, ilmub kiri, et külasta teenindust, kuid seni võid edasi sõita. :roll:


Nonii, täitsin Rootsis paagi tavalise diisliga ja mootor käib nigu kell, veateated on kadunud. Tartus enne reisile minekut poest tulles ei võtnud enam tühikäigul pöördeidki üles, suri välja. Õnneks kolmandal katsel sain siiski liikuma, kui gaasipedaaliga ettevaatlikult meelitasin. Pool teed Rootsis sõitsin ilma kiirenduseta - pöörded ei läinud üle 3000, vahetasin käike käsitsi varakult üles, madalatel pööretel mingi kiirendus siiski oli, et teistele mitte päris jalgu jääda (kütus nõudis süttimiseks tavalisest suuremat rõhku?). Ei tea, mis sodi mulle Neste müüs selle nime alt. Tuli meelde, et jamad tekkisid peale eelmisel õhtul Tartu Ringtee tanklas käimist - märtsi lõpus. Huvitav oli see, et esimesed paar-kolm minutit viga ei ilmnenud, kuid hiljem rakendus justkui mingi kaitsemehhanism, mis pöördeid ei lubanud üles minna ja piiras võimsust 40kW peale või siis ebakvaliteetne kütus määris lihtsalt mingi anduri ära. Aga peale natukest mootori seismist töötas jälle kuni järgmise korrani, kuni viga jälle ilmnes.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 21 Apr 2019 23:55

projekteerija wrote:/.../ Ainult pettumus ja pettumus. Kui isegi koomik samad reha leiab vms. siis vähemalt saavad lihtsad ukrailased ehk korra naerdagi. Eelnevate puhul pole niipaljudki tulu olnud.

Pettumus on piisav, üks taksojuht ütles otse et "ma lööks selle raisa siinsamas mättasse kui ainult võimalus oleks".
R.Reagan oli suht OK president, ainult et USA-s on konstitutsioon ja ka kongress mis tagavad et masinavärk tervikuna uut liidrit toetaks (isegi "drying the swamp" korral).
Ukrainas on vaja tuleviku tajumiseks mitte niivõrd aimata mida mõtleb Ze|en-ski, vaid pigem hinnata seda võrgustikku keda kontrollib Ko|omoi~ski (tänu temale jõudiski koomik valimiste finaali).
Pjotr Aleksejevitchi (ja mitte Romanovi) ajal sattus see oligarh suhteliselt suurde ebasoosingusse. Mitte-Romanov ise aga rikastus oma presidentuuri ajal enneolematu tempoga, ja kohati seda isegi mitte väga varjates. Ebasoosingus oligarh aga nt tõkestas 2014 roheliste mehikeste imbumise läände, st pani lihtsalt oma AK-dega sportlikud sellid maanteedele, ja need lihtsalt "veensid" rohelisi mehikesi otsa ringi keerama, ja need keerasid ka (otsa ringi).

=======================
... ja tööalaselt on tüütu ka see kui laua taga istuvad üsna peatselt uued (st koomiku poolt määratud) näod, ja pead mõnda juttu päris algusest uuesti alustama

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 21 Apr 2019 17:51

spl wrote:---

Ukrainas saab presidendiks koomik: oh see maailm on ikka kirju...

Pole selles midagi erakordset. Beppe Grillo Itaaliast.
https://en.wikipedia.org/wiki/Beppe_Grillo
Isiklikult teda ja tema lähemalt uurimata on jäänud mulje, et koomik suudab enamuste poliitikute haigusi läbipõdemata edasi liikuda.
Aga meenutaks hea sõnaga ka meie Kuningriiklasi. Suutsid nii ühe, kui teise jama omal ajal ära tasakaalustada või siis huumoriga maa sisse taguda.
Ukraina puhul pole ma siiani ühtegi tavaukrainlast kohanud, kes ei kiruks oma koduriigi korruptsioonimaigulisi jms. poliitikuid. Ainult pettumus ja pettumus. Kui isegi koomik samad reha leiab vms. siis vähemalt saavad lihtsad ukrailased ehk korra naerdagi. Eelnevate puhul pole niipaljudki tulu olnud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Apr 2019 15:21

Pull värk, tuleb üks seltskond, kas hakkab oma ärihuvisid silmas pidades ehitama, ilma vastavaid lubasid omamata. Siis karjuvad, nüüd ahistatakse, samas paras jokk ehitati ikka edasi, vilistades kõikidele ametkondadele. Meil ikka seadusriik, pole nii, et lambist keegi hakkab keset küla ehitama. Probleem selles, et need tuulikud osutusid kõrgemateks ka ja konkreetses piirkonnas tekib nö "radari pimedus" ehk müra, mida labad tekitavad. Seda nö "müra tunnelit" saaks võimalikud vastased kenasti ära kasutada, ilma et radar midagi märkaks. Nüüd küsimus, kas valime ärimeeste huvi või julgeoleku ?

Sõnajalg: kaalume kuriteoteate esitamist
https://majandus24.postimees.ee/6574406/sonajalg-kaalume-kuriteoteate-esitamist

---

Ukrainas saab presidendiks koomik: oh see maailm on ikka kirju...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 20 Apr 2019 23:13

Hiinlased on väidetavalt leiutamas alternatiivset energeetikat.

China made an artificial star that's 6 times as hot as the sun, and it could be the future of energy
https://www.businessinsider.com/china-e ... N6LKY6_eVY

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 20 Apr 2019 22:33

jälle üks huvitav loeng toitumisest
https://www.youtube.com/watch?v=mjQZCCiV6iA

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 20 Apr 2019 20:34

Pariisis Jumalaema kiriku põlengu kohta arvatakse, et oli lühis. Kuidas selliste mastaapse põlengu puhul üldse on võimalik leida mingeid tõendeid ?

Muideks on olemas 3 sorti kaitsmeid, endal majas ka kasutusel. Tavaline automaatkaitse, siis rikkevoolukaitse ja kaitsme liik, mida isegi paljud elektrikud ei tunne on sädelusvastane kaitse. See viimane maksab päris kõvasti, ntx kui juhtme isolatsiooni rike, siis sädeleb nö ja võib rõõmsalt asju põlema panna, ilma et mingit lühist kusagil tekiks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Apr 2019 23:40

muusikaline vahepala - pühendusega tänasele nädalale, pildid Pariisi Jumalaema kirikust
https://www.youtube.com/watch?v=j64qLXDVC-0

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 19 Apr 2019 22:26

projekteerija wrote:
spl wrote:Tahtsime parimat, läks nagu alati. Tallinn üritab sama teed liikuda...

Saksa ajakiri: tuletõrjujad jäid Jumalaema kiriku põlengu ajal liiklusummikutesse kinni
https://www.postimees.ee/6572042/saksa-ajakiri-tuletorjujad-jaid-jumalaema-kiriku-polengu-ajal-liiklusummikutesse-kinni

Autoradade arvu on oluliselt vähendatud ning linn soosib jalgrattureid ja jalakäijaid.

Kuramus, kas need ajakirjanikud on pimedad? Pea iga sellise loo juures olevalt fotolt näha kiviplokkide ja postide jms. read, mis kõik pandud selleks paika, et keegi suurema sõidukiga ligi ei pääseks. Muuseas sama probleem ka Tallinnas. Tuvisid jms. juba nii tihedalt, et isegi rattaga hoogas võimatu läbi pääseda. P.S. Pole üheski riigis ega linnas õnnestunud ummikuid vähendada teisiti, kui tehes teid kitsamaks ja radu vähemaks
.

Pariisi tuletõrje nüüd mõnede allikate andmel siiski väidab, et nad olid 10 minutiga kohal.
https://www.tekniikkatalous.fi/talous_u ... ta-6763399
Loodetavasti saame ka ühel päeval teada, kuidas tegelikult oli ja kuhu kadusid minutid. Isegi kui esimesed paagiautod olid 10 minutiga kohal, siis raskejõudude (kustutusmeeskonnad tõstukitel) kohalejõudmine ja nende positsioonidele saamine suurte hoonete puhul on siiski määrav. Ja igasugune ohuolukorraga mittearvestav betoonkolu (mida nüüd on kõigis linnades ja suurüritustel) kindlasti ei kiirenda saabumist ja kustutustöid jms.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Apr 2019 22:36

autokaamerad arenevad edasi
https://youtu.be/o7V5COxB48Q?t=177

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 18 Apr 2019 16:02

Tavakaubandusega on USA-s nelja kuuga käinud hullemini kui ennustati. Praeguseks on suletud rohkem poode kui mullu mustaks kujunenud aastaga kokku.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006076925.html
Üllatav, et meil siiani rahulik veel. Rõõmsalt avatakse ja laiendatakse olemasolevaid poode ning oodatakse (ollakse valmis-valmistumas ) veel paari suure tegija turuletulemiseks. Mõned ketid on oma poed järjest 24 h poodideks muutnud jne. Samas pakiautomaatide read muutuvad nendessamastes poodides või läheduses üha pikemateks ja ka igasugune pakivedu koju on üha levinum. Nüüd siis ka SELVERi ja COOPi toiduvedu ka meie tänaval igapäevane. Nõmmele on ilmunud ka esimesed isiklikud pakiautomaadid majade ette.
https://cleveron.com/et

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 18 Apr 2019 10:09

Tänahommikune teade New Yorgist:

A MAN WAS JUST ARRESTED TRYING TO BRING GAS CANS INTO ST. PATRICK'S CATHEDRAL IN NYC

Sellele järgnes ka artikkel: https://www.nytimes.com/2019/04/17/nyre ... wUEuHL5Ong

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 17 Apr 2019 22:20

spl wrote:Tahtsime parimat, läks nagu alati. Tallinn üritab sama teed liikuda...

Saksa ajakiri: tuletõrjujad jäid Jumalaema kiriku põlengu ajal liiklusummikutesse kinni
https://www.postimees.ee/6572042/saksa-ajakiri-tuletorjujad-jaid-jumalaema-kiriku-polengu-ajal-liiklusummikutesse-kinni

Autoradade arvu on oluliselt vähendatud ning linn soosib jalgrattureid ja jalakäijaid.

Kuramus, kas need ajakirjanikud on pimedad? Pea iga sellise loo juures olevalt fotolt näha kiviplokkide ja postide jms. read, mis kõik pandud selleks paika, et keegi suurema sõidukiga ligi ei pääseks. Muuseas sama probleem ka Tallinnas. Tuvisid jms. juba nii tihedalt, et isegi rattaga hoogas võimatu läbi pääseda. P.S. Pole üheski riigis ega linnas õnnestunud ummikuid vähendada teisiti, kui tehes teid kitsamaks ja radu vähemaks
.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Apr 2019 20:54

Need "alajaama arhitektuuriga" kuubikud (mõned hullud kutsuvad neid kodudeks), muutuvad aina põnevamaks :lol: :lol: Milline oli vanast alajaam, suur silikaattellisest kuubik, nagu need uudiselamud. Enamasti ka sealt tuli välja 3-4 fiidrit ka F1, F2, F3. Kas keegi foorumlastest oskab pakkuda, miks arhitektuur üldiselt nii koledaks ja vaimuvaeseks muutunud ? Kuna ma ka maja ehitanud, siis esiteks kuubiku projekt odav, saab sama projekti kasutada palju palju. Samuti kuubikut ka kergem ehitada. Teed kuubik paarismaja saad veel paremat kasumit.

https://kodustiil.postimees.ee/6570626/foto-tallinlasi-pahandab-kalamajja-kerkinud-kummaline-hoone

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Apr 2019 18:50

Tahtsime parimat, läks nagu alati. Tallinn üritab sama teed liikuda...

Saksa ajakiri: tuletõrjujad jäid Jumalaema kiriku põlengu ajal liiklusummikutesse kinni
https://www.postimees.ee/6572042/saksa-ajakiri-tuletorjujad-jaid-jumalaema-kiriku-polengu-ajal-liiklusummikutesse-kinni

Autoradade arvu on oluliselt vähendatud ning linn soosib jalgrattureid ja jalakäijaid.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Apr 2019 13:09

ARK on mõnus absurd paljudes teemadel, olgu need kaamerad ülevaatuspunktides jne jne. Seda sai minu üks tuttav tunda, ta päris onu vara ja ühe romuauto oli onu juppideks teinud. Sisuliselt autot pole ja ARK ei luba seda maha võtta. Samuti rakendub siis sundkindlustus :lol: :lol:

Riigiabsurd: hävinud sõidukit ei saa registrist välja ka käsi piiblil
https://tehnika.postimees.ee/6571641/riigiabsurd-havinud-soidukit-ei-saa-registrist-valja-ka-kasi-piiblil

Ehk ajakirjanik võtnud väga õige teema, mida lahata. Teine asi, ntx mul mitu mersut, siis selle asemel, et romulasse viia. Tahaksin võtta ühe arvel maha ning kasutada seda doonorautona, aga ei saa. Saan aru, et ARK soovib romulatele mõnusat teenistust tagada.

---

ARK tahab väita, et romulad on korras kohad, minu teada seal 90% juhtudel saadakse trahve keskkonnanõudmiste mitte täitmise tõttu.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 17 Apr 2019 10:39

Juutide üha kasvav väljaränne Iisraelisse on aja märk.

Räägitakse, et alguses on kalameeste aeg (mil nad rändavad koju vabatahtlikult) ja siis on jahimeeste aeg (kui nad on sunnitud põgenema koju selle eest, mis neid ähvardab). Praegu on VEEL kalameeste aeg, rahumeelne.

https://www.haaretz.com/world-news/euro ... -1.5445278

5-minutine video Prantsusmaa kohta:
https://www.youtube.com/watch?v=Q812FdH ... Bx6QLJxYgY

https://dailycaller.com/2017/01/10/4000 ... 5EPAjqCJCM

https://www.yahoo.com/news/another-5-00 ... Bq-XJajaAQ

Aga see olukord puudutab ju ka kõiki teisi. Nii et kui jälgida, mis toimub selles sfääris, saab ühiskonna kehatemperatuuri mõõta.Et kas ühiskonna kehand on terve või kisub palavikuks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Apr 2019 01:40

rahulikku klaverimuusikat taustakuulamiseks
https://www.youtube.com/watch?v=WS71iwv3ja0

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Apr 2019 01:18

td wrote:minu jaoks oli uudis, et ka PCOS võib olla ülekaalu/insuliinresistentsuse tulemus (magusamaiastele ülekaalulistele viljakas eas naistele mõtlemiseks, kui rasedaks jäämine ei õnnestu)

sellise video viskas mulle täna ette
https://www.youtube.com/watch?v=TaouRuqqEfY

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Apr 2019 22:19

Nii nagu Pariisis, nii ka Jerusalemmas :shock:

https://www.alaraby.co.uk/english/news/ ... p05Hi5yEow

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Apr 2019 21:09

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Apr 2019 19:41

Ah jaa, kahtlaselt lähedal usupühale toimus see tulekahju.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Apr 2019 19:39

New Yorgi juutidelt kuuldud hinnang: väga tuntavalt on kasvanud antisemitism eriti Prantsusmaal, aga viimasel ajal ka USA-s.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Apr 2019 19:36

Selline Prantsusmaa kaart uudisvoos.

2018. aasta jooksul rünnati ja kahjustati Prantsusmaal 800 kirikut.
Attachments
2018 rünnati ja kahjustati Prantsusmaal 800 kirikut.jpg
2018 rünnati ja kahjustati Prantsusmaal 800 kirikut.jpg (70.73 KiB) Viewed 486 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 16 Apr 2019 19:16

Mind ärritab Pariisi linnapea süüdistamine selles, et tuletõrje hilines. Ajakirjanduse pealkirjanikud süüdistavad teda nüüd selles, et ta on kitsendanud autodele ligipääsu linnas. No ei ole linnapea süüdi selles, et kõik tänavad ja väljakud on Pariisis (ja üldse enamustes Euroopa suurlinnades - ka Tallinnas ) igasuguste kiviplokkide, tõkestuspostide, kõrgete astmete jms. sedavõrd tihedalt tõkestatud, et ei tuletõrje ega kiirabi saa häire korral siis liikuma kui on tipptund. Kogu sealne ümbrus on valdavalt platsid ja jalakäijate alad aga kõik on sedasi tõkestatud, et ka Ralli-Marko ei saaks hoogu ülesse. Pigem on linnapea tegevuse tulemusel ummikud kordades väikse,aks muutunud kui veel kümmekond aastat tagasi. Teine asi on aga see, et peaks üldse uurima, kes seal tuletõrjes üldse töötab veel.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 16 Apr 2019 18:54

td wrote:
td wrote:relakast mingi säde kuskile lennanud? relakas jt. sädemepildujad on tegelt krdi ohtlikud riistapuud remonditöödel
pigem ehk teadmatus (vähene kogemus?) kui lohakus
neid remonditööde süttimisi on ikka üksjagu paljuEhk siis minu versioon: algpõhjus on ahnus - soliidne firma palkas odava alltöövõtja. Ma ei tahaks (veel) uskuda vandenõuteooriaid, mis levima hakkasid.


Teadmata tõde antud juhtumi puhul, nagu me kõik siin, on minu uudisvoost vahepeal läbi jooksnud:
a) video, kus Notre Dame'i rõdul valges maani rüüs turbaniga isik jalutamas pool tundi pärast süttimist, kuigi öeldi et seal inimesi pole;
b) mitu artiklit kirikute rüüstamise statistikast (a la 2 kirikut päevas Euroopa territooriumil), mis ei kajastu aga üheski uudistesaates;
c) peaaegu reaalaja video sotsiaalmeedia postituste sajust, kus sündmuse puhul aina selline emotikon :D .

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Apr 2019 17:39

Mina kuulutan tallinnlased rikkaks. Et nagu miks :) Sattusin pealinna ajal, kus peaks inimesed tööl olema, vähemalt palgatöötajad. Linn oli paksult autosid täis (kaubanduskeskustes rahvas), tipptunnist ei hakka üldse rääkimagi. Keegi ei kurda ka sisuliselt 1.5 eurose kütusehinna üle, siis järelikult 2 euri võib vabalt ära panna :D

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Apr 2019 17:31

td wrote:Ehk siis minu versioon: algpõhjus on ahnus - soliidne firma palkas odava alltöövõtja. Ma ei tahaks (veel) uskuda vandenõuteooriaid, mis levima hakkasid.


Ehitajate lohakusel pole piire, olles näinud mida tehakse, ei imesta ma üldse selliste põlengute üle. Põranda õlitamise lapid olid sisuliselt ühte nurka loobitud, tuntud tõde tekitavad põlenguid. Ehitaja lõikas rõdupiirde juppi relakaga teisel korrusel, kõik sädemed sinna ladustatud lauahunniku poole. Uskuge mind sõna ehitaja <> IQ, on tarku, on lihtsalt ehitajaid, on rumalaid. Viimaseid on kahjuks meeletu kogus.

Tuletame meelde viimast; Volta loftid ...

---

Ükski Tallinna kirik pole kindlustatud (Luteri kirikud just) :o Kõik õiguseusu kirikud on kindlustatud. Kuressaare piiskopilinnus ka kindlustamata.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 16 Apr 2019 16:44

S wrote:/../siis on KK kõige rohkem nende juhtide moodi, kes ka miskit ära teha ning edasi viia suudavad. Erasektori kogemus ja ka teatav karisma on ikkagi midagi muud, kui hall pilk ja "hindamatu" eluaegne kogemus parteis./.../

Minu jaoks väärt idee siit uuringuteks, st siis EKRE võtmeisikute ettevõtlustaust. Loodan et midagi leian. Sotside osas ei hakka isegi üritama (ja nt FIE-st näitlejad ei läheks arvesse nagunii).
Ratasel on see täiesti olemas (ja suht OK, just sellises väikeses mastaabis kus vaja leidlikkust et ellu jääda), ja diskleimer ka - pole ise kunagi keski valinud (küll aga 2x reffi ja korra meeltesegaduses (ja oluliselt nooremana st idealikstlikumana) isegi sotse). Ise pean neid natuke raisatud häälteks- eriti SDE oma.

Top