Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Jan 2018 13:12

Ohh, kui tüütu! Mingi kindlustusfirma helistas ja ma ütlesin, et ei ole huvitatud ja katkestasin ilma vastust ootamata. Paari tunni pärast tuli SMS, et "tänan meeldiva vestluse eest, pakkumistega saate tutvuda veebiaadressil ....."
Ja loomulikult oli telefonimüüja nimi Tiffany (link ei ole nõrganärvilistele ja ei lisa midagi kasulikku, ei pea klikkima).
---
Teine tobedus oli ka telefonis. BMW äpp saatis sõnumi, et teie auto on pargitud 2 meetri kaugusele. :roll: :HEAD :lol:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Jan 2018 13:05

Huvitav, kui vanad on need tööandjad. :roll:
35-45 on parim iga mehel! Elukogemus ja veel suht hea loomingulisus (võime luua uusi seoseid varem õpitu peale). Tervis ka enamasti. Vastutuskoorem vanemate, laste ja naise ees on muidugi suur ning see võib stressi viia ja sellest tekkida ka teviseprobleeme.
Aga üle 50 tekkib jah teatud rutiin, ei viitsi enam uusi asju juurde õppida, kui vana rasva pealt elab ära. Innukuse asemel tuleb optimeerimine.

Noor inimene jookseb kiiremini, kuid elukogenud teab, kuhu suunas tuleb joosta - vaat nii võiks öelda nendele, kes noori eelistavad. :P

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jan 2018 11:10

Eestit ootab tänavu terav tööjõukriis
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/01/19/eestit-ootab-tanavu-terav-toojoukriis

Eesti tööandjad võiks esmalt kompleksidest üle saada, isegi tarkvarasektoris haigus, et kui oled üle 40ne, siis sind justkui pole enam olemas, vaatamata megasuurtele kogemustele. Seda sai alles mu kunagine töökaaslane tunda.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Jan 2018 09:03

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 19 Jan 2018 02:12

spl wrote:Ma kergelt segaduses, et kas Eestis ongi jõud, mis võitlevad igasuguse progressi vastu. Ntx see mõte Tallinna Helsingi tunnelist, mis reaalselt muudaks ka Rail Balticu mõttekaks. Ilma sellega täiesti mõttetu projekt kahjuks. Aga EU ... väidetavalt, kas otseselt ei sõdi, aga nad pole vaimustuses, et selline asi ei oleks "nende" rahadega ehitatud vaid hiinlaste investeeringuga. EU tahab kõike enda käpa all hoida, iroonia see, et tunneliprojektile raha nad ei eraldaks :)

Mis Tallinn-Helsingi tunnelisse puutub siis Hyperloop One (nyyd Hyperloop Virgin) kevadel teavitas, et mõistlik on tunnel ära teha aga soovitavalt nende mõõdus, kuna see oleks mitu korda väiksem ehk odavam aga kordades kiirem ja mastaapsem. Aga kui jonnite siis tehke jäme...neile sobib seegi või siis teevad oma. Ehk siis tunneleid juba mitu ...keegi kolmest on kindlasti üleliigne. Mis aga Rail Balticasse puutub, siis nende jaoks on mõlemad konkurendid pigem nuhtluseks. Ja ei ühildu või siis lausa naeruvääristavad RB-d. Täna esitletul on ideed juhul kui ta RB-st vähemalt kaks korda kiirem. Selge , et kogu RB kontor on paanikaeelses seisus. Ka meie liiva ja killustikuärile lootjate jaoks on kellamäng ootel. Kui seda toru hakatakse unistuste kohaselt tegema, siis selle toru tegemise graniit on kindlalt RB tammi ja konstruktsioonidesse odavaim valik. Ruutkilomeetrise saare ehitamine ei tule minu andmetel teoreetiliseltki kõne alla. Alates sellest, et venelased on vastu, ka EL ei laseks sellest Hiinlaste raha eest mõteldagi. Paar aastat tagasi ka soome andis teada, et mingeid kunstsaari jms. rohkem ei tule. Praegusedki on suureks probleemiks ja keskonnaohuks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 19 Jan 2018 01:24

"krüptorahasid" on ikka väääga palju tekkinud - varsti võib öelda, et igal endast lugupidaval itimehel on oma krüptoraha süsteem valmis krutitud. Ka lihtsaid tekstiredaktoreid ja pleiereid on ju hulgi saadaval (ja võibolla on mõne külge poogitud ka pahavara). Aga krüptoraha korral on rahaline kaotus kohe silmnähtav, kui juhtud vale "programmi" valima. Määravaks saab, missugust "programmi" (nö failiformaati) hakkab enamus inimesi kasutama. 80ndatel oli ka teatud võistlus, siis jäi sõelale MS Word. (vi jt. ju ka, aga omas segmendis). Ilmselt midagi sarnast juhtub ka krüptoraha teemas, ennustusi on siin väga raske teha. Võib ju panustada kümnele erinevale hobusele, aga erinevalt tekstiredaktoritest on siin pilt veel kirjum ja ka riiklikke regulatsioone ei saa tulevikus välistada (mõni hea asi on lihtsalt amoraalne või keelatud, võibolla ka paksuks tegev)

ohjah ... igaüks püüab kuidagi pildile saada
https://www.themaven.net/mishtalk/econo ... GU7XLRt-5A

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Jan 2018 20:03

Ma kergelt segaduses, et kas Eestis ongi jõud, mis võitlevad igasuguse progressi vastu. Ntx see mõte Tallinna Helsingi tunnelist, mis reaalselt muudaks ka Rail Balticu mõttekaks. Ilma sellega täiesti mõttetu projekt kahjuks. Aga EU ... väidetavalt, kas otseselt ei sõdi, aga nad pole vaimustuses, et selline asi ei oleks "nende" rahadega ehitatud vaid hiinlaste investeeringuga. EU tahab kõike enda käpa all hoida, iroonia see, et tunneliprojektile raha nad ei eraldaks :)

Teine asi Saaremaa sild, pangad kohe kisama, siis rohelised ka. Viimased kergelt peast põrunud, ma ka rohelise mõttelaadiga mõneti, aga need ikka täiesti sassis. Ntx mul tuttavad kalurid panid Saaremaal ameti maha...miks ... hüljeste populatsioon läks täiesti üle mõistuse, kala sisuliselt kadus, pidevalt olid sul mõrrad ära lõhutud. Ülepüügist pole mõtet rääkida, loll jutt. Saaremaal polegi kalureid, kes saaks ülepüüki teha, lihtsalt pole enam uut põlvkonda. Sild pidi olema oht hüljestele :HEAD

--

MEIE MAA | Arendaja: püsiühendus lõpetaks liinilepingu Tallinna Sadamaga
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/meiemaa/meie-maa-arendaja-pusiuhendus-lopetaks-liinilepingu-tallinna-sadamaga?id=80834427

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Jan 2018 13:48

h wrote:AJ analüüs välistas, et see oli juhus.

Küsimus vaid selles, kas veebileht tehti enne või pärast. :)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Jan 2018 13:47

spl wrote:8-) ja pappi ei saagi...

Investorid ei saa krüptomaaklerilt raha kätte
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/01/18/tuntud-kruptomaakleril-probleemid-valjamaksetega

Kus ma seda varem näinud olen? :roll: :P

Esimesena meenub muidugi 90ndate kommertspangandus Eestis.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Jan 2018 11:16

8-) ja pappi ei saagi...

Investorid ei saa krüptomaaklerilt raha kätte
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/01/18/tuntud-kruptomaakleril-probleemid-valjamaksetega

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 18 Jan 2018 11:02

AJ analüüs välistas, et see oli juhus.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Jan 2018 10:21

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jan 2018 14:24

Strateegiline rahavoogude planeerimine, analüüs on 2 ! Tonnides kõrgepalgalisi nõunikke, reaalsed oskused olematud.

Maksuameti numbrid näitavad: mullu laekus alkoaktsiisi 47 miljonit oodatust vähem
https://majandus24.postimees.ee/4378167/maksuameti-numbrid-naitavad-mullu-laekus-alkoaktsiisi-47-miljonit-oodatust-vahem

Nüüd tõusis jälle kütuseaktsiis ja tean isiklikult ühte transpordifirma juhti, tema ütles, et nende juhtidel on "soovituslik" juhis, Eestis mitte enam tankida.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Jan 2018 09:32

tuleb tuttav ette, eksole; nüüd on sellel ka nimi
https://seekerblog.com/2006/01/31/the-m ... ia-effect/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Jan 2018 09:16

kaks kv-teemalist pilti
kumb neist on töödeldud? :P
https://pbs.twimg.com/media/DTuLGbCV4AAzlxp.jpg:large

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Jan 2018 09:06

üks kommentaator väidab:
The face value of gold and silver coins was always higher than their value as bullion. That is how fractional reserve came about.

Täna aga saab osta hõbemünti, millele on kirjutatud peale 1,5 eurot, ca 17 euroga ja müüa ca 14 euroga (hind vastab hõbeda kaalule selles).
Võimalik, et tegemist ei olnud siis puhtast väärismetallist müntidega. (näiteks Vanas Roomas)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Jan 2018 02:14

üks poliitik unustas täna ära, et tema seisukoht sõltub teiste inimeste seisukohtadest. :lol:
Kui mõni valimislubadus jääb täitmata, siis sellest pole midagi (kes neid lubadusi ikka nii väga tõsiselt võtab), aga vaat kui ikkagi kedagi lausa solvad, siis see jääb kauaks meelde. Paljud muidugi tõttasid öeldut hukka mõistma (virtue signalling? white knights?) ja poliitik mõistagi vabandas nende suunas, "kellele antud sõnakasutus võis tunduda häirivana".

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Jan 2018 02:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 16 Jan 2018 23:47

tööalaste "samba-tantsude" (ja ka muude) taustal leidsin täitsa huvitava kokkuvõtte teemal rahvaarv ja majanduskasv.
Ehk siis sellist taustaolukorda arvestades peakski kõiki majandusarenguid kaasajal käsitlema.
https://www.zerohedge.com/news/2018-01- ... igger-boat
lingid kah vägagi huvitavat, nagu nt see
https://econimica.blogspot.com/2017/11/ ... or-to.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 16 Jan 2018 22:59

SPAM = c-o-r-e

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 16 Jan 2018 22:58

td wrote:"At the beginning of the year the marketcap for altcoins as just $2 billion. By the end of 2017 it grew to over $370 billion."
https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency ... rned_from/

Ja on tore tõdeda et reddit (see autor) on foorumiga 100% "on the same page":
"SPAM team really needs to wake up right away and realize that the continual declines in market dominance are a reflection of Bitcoins failure to find utility, and that the first movers advantage and name brand will not last forever. Unless it solves the problem of insane transaction fees, ballooned mempool size, long transaction times and most of the accounts not even being able to afford to move the balance out I don't see BTC doing anything but declining in market dominance."

Ehk senised nämmutused siin foorumis on kenasti ühte lõiku kokku võetud
.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Jan 2018 22:57

:lol: selle missioonkriitilise veebisaidi küll disaininud värvipime ahv, muud moodi ei oska seda seletada.

Hawaii missile mess: That was no ‘wrong button.’ Take a look.
https://www.washingtonpost.com/news/morning-mix/wp/2018/01/16/that-was-no-wrong-button-in-hawaii-take-a-look/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 16 Jan 2018 22:49

Naljakas on kuulata CNN-st presidendi tervisearuannet. Nt lõike nagu "we also conducted colonoscopy, the colon looks normal, no abnormal cavities ..." (või misiganes med terminoloogia). Vot kusepõie osa kas magasin maha või ei saanud märganud "urinary bladderi" osa hoolega jälgida.

Kogu see pressiteade armee ihuarsti vahendusel ajakirjanike ees oli ilmselt mõeldud kaitseks 25. konstitutsiooniparanduse rakendamise ihkajate vastu, tundub.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jan 2018 14:31

"At the beginning of the year the marketcap for altcoins as just $2 billion. By the end of 2017 it grew to over $370 billion."

https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency ... rned_from/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 15 Jan 2018 23:42

Researchers find that one person likely drove Bitcoin from $150 to $1,000
https://techcrunch.com/2018/01/15/researchers-finds-that-one-person-likely-drove-bitcoin-from-150-to-1000/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 15 Jan 2018 23:00

8-) ma ammu ennustasin, et need vanad maaalused nõuk. aegsed kaablid kaua vastu ei pea. Julgen arvata, et selliste rikete arv progresseerub. Sellised rikked tekivad eriti temp. muutumisel. Aga kes ikka viitsiks selle suure rahakogumise kõrvalt investeerida :twisted:

LUGEJA FOTO | Põhja-Tallinnas Sõle tänava ümbruses ja Nõmmel Hiiu kandis kadus elekter
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/lugeja-foto-pohja-tallinnas-sole-tanava-umbruses-ja-nommel-hiiu-kandis-kadus-elekter?id=80799189

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 15 Jan 2018 17:01

neto wrote:
td wrote:Aga paistab, et tõesti sobilik aeg on mõelda investeerimisest Saarema kinnisvarasse (kesklinn ja mereäärsed suvitusalad, süvasadama ümbrus), sest maantee mandriga tuleb varem või hiljem.
Samal ajal tuleks mõelda, kas rahavoo muutumise tõttu on miskit muutumas ülejäänud Eesti kinnisvaras (tänased suvituspiirkonnad, tänased väikesadamad jne. - mida on Saaremaal rohkem ja paremini pakkuda?)


20 aastat tagasi tekkis plaan soetada maamaja. Kaalusin erinevaid variante - käisin hulganisti objekte vaatamas Saaremaal, Läänemaal, Hiiumaal, Harjumaal ja LääneVirus. Lõpptulemusena ostsin maamaja Võsu lähedale, mida mul ei ole kunagi tulnud kahetseda, lugedes igaaastaseid artikleid hulludest praamijärjekordadest. Mis on Saaremaal, mida Lahemaal ei ole pakkuda? Kui midagi, siis ehk rohkem ruumi ja privaatsust. Samas on Lahemaa palju kompaktsem ja mitmekülgsem. Lahemaa võimsad metsad ja kanarbikust lõhnavad rannamännikud olid otsuse tegemisel ka oluliseks kaalukeeleks. Saaremaa suht madalad metsad mulle väga ei imponeerinud. Ja eks ootused Saaremaa osas olid üsnagi üles kruvitud. Ka praegu tundub mulle, et Saaremaa on paljuski haip. Loomulikult on hulganisti inimesi, kes on teistsugusel arvamusel ja midagi ei olegi katki. Tore, et nad seal Saaremaal rahul on.

Tallinnast sõidan maamajja nii tunniga, Tartust umbes tund nelikümmend. Kultuuriliselt on 5 minuti autosõidu kaugusel Palmse ja Sagadi mõis, Vihula mõis ja Käsmu 10 minutit.

Minu sugulased ja tuttavad kes üle väina pesitsevad (suviti või aastaringi) hindavad kõige kõrgemalt just seda eraldatust. Hiiumaale sõit laevaga alternatiivina võtab liiga kaua aega. Siis juba vaataks hispaania või portugali poole. Paljude jaoks just keerukam või planeerimist nõudev (või aegajalt esinev meediakajastusvõimendusega ummik) tulek-minek ongi suur osa võlust. Igal ühel hulk ringirallivaid ja püsimatuskompleksidega sugulasi ja tuttavaid. Kui tekib püsiühendus, siis iga vihmasabina peale lastakse jalga või kehvema nutitelefoni ilmaprognoosi peale jäetaks tulemata. Ja ilusa ilmaga korraldatakse massikokkutulek, kus kellegiga tegelikult suhelda ei saa ning kogu ülejäänud suve võid kehvemate ilmade korral üksi igavleda. jne.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 15 Jan 2018 16:21

spl wrote:Saaremaal on talvel elu täiesti surnud, kui tekiks sild, siis ehk tekiks ka talvel linna elu. Varem oli ikka nii, et Saaremaal uksi ei lukustatud kunagi, aga nüüd ikka ... rohkem lukus. Mis mind hämmastas oli metsarüüste mastaap. Ma ei kutsu meeletut lageraiet metsamajandamiseks, see puhtakujuline rüüste. Nüüd Saaremaal paljud piirkonnad metsast täiesti lagedad nagu sulil kanaperse. Ka liikudes Mändjala poole on vist miljon turismitalu, kelle suurim käive on Jaanipäeva paiku.

Ehk kuna Saaremaal kalandus sisuliselt kadunud, on tekkinud sinna sellinne kommertsmaik juurde, pidevalt käi raha välja.


;) Sild või tunnel kahjuks kliimat ei muuda. Talvel kuramus seal pidevalt tuuline ja vilu. Mu üks vanaisa armastas ka sooja ja kolis mandrile juba EW ajal. Suvesaarlased selle pärast tõmbavadki rahulikult saarelt uttu. Ja ega viimastel suvedel pole seal ka midagi ilma poolest roosilist. Üleelmine aasta sattusin sinna ühel sellisel nädalavahetusel, kus reede õhtu kiskus +6 peale ja kuramuse tuntud puhkelinnaku peomajas ja palkmajades läks väljakannatamtult külmaks. Pool seltskonnast tellis taksod ja läks SPA hotelli ööbima. Kui jooke poleks sees olnud ja sild valmis, siis oleksid koju Tallinna kohe sõitnud :( Ma rebisin mütsi pähe - SPA toa eest küsiti sellist kirvest, et vihast loobusin ja istusin mitu tundi tünnisaunas, enne kui jäitetunne üle läks ja pärast magasin elektriradiaator selja taga huugamas. Kangemat kulus ka rohkem.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 15 Jan 2018 16:02

td wrote:Mind jäi vaevama idee Saaremaa tunnelist - kas tõesti on tunneli hinnad juba odavamad kui silla hinnad? Keskkonnamõjud väiksemad? Sõltuvus ilmast väiksem. (Terrorioht muidugi suurem - ei taha mõeldagi, mis saab siis, kui mõlemad otsad blokeerida rekkaga ja sees korraldada tulekahju+plahvatus.)

The savings from automation can be dramatic. Horodniceanu says the MTA recently had to manually dig a particularly difficult 120-foot tunnel at a cost of almost $1 million per foot. By contrast, tunneling 3 miles under Second Avenue with giant machines cost about $19,000 per foot, he says.

https://www.marketwatch.com/story/the-h ... 2016-05-10

ehk ca 50 tuhat eurot üks meeter
500 miljoni euro eest saaks ehitada siis ju 10 km tunnelit, minimaalne vahekagus merel on 6,5...8 km km. Kui sissesõiduteed ka arvestada, siis ongi olemas selle raha eest.

Hiiumaa ja Saaremaa vahekaugus on 6km. Seal aga looduskaitsevöönd, seega tunnel peaks olema veidi pikem ja tõenäosuselt ebareaalne veel tänaste hindade ja Hiiumaa majandustegevuse juures.


Hetkehinnad pole veel igal pool odavamad. Aga innovatsioon edeneb hullu tempoga. Nii hullu tempoga, et paljude tunnelite ehitus pandi seisma. Finantsrisk läks liiga suureks. Taani ja Saksamma vahelisele tehti projekti paus. Ootepaus. Ehituses on see pidur, et isegi kui läbimurre on tehtud, tuleb hulk aastaid oodata, katsetada, kontrollida, testida. Tunnelite puurimises on viis kuus tuntumat meeskonda oma tegemisi rohkem avalikustanud. Mõne puhul kahtlustaks isegi haipi. Kevadel sügati kukal...kuidas Musk võiks sellise kiiruse ja hinna saavutada. https://www.quora.com/Why-does-Elon-Mus ... -countries Nüüd saab proovijuppi vaatama minna ja vastavaid täpsemaid materjale googeldada. Teisalt on lisaks puurimistele vingelt arenenud tegevused ja tehnoloogiad torude printimiseks, liimimiseks, veealuseks valuks jne. Et siis teatud kohtades polegi eriti arukas midagi puurida. Lihtsam on riputada või asetada veekogu põhja toru. Taanlased loodavad norralaste lahendusele aga seda alles testitakse pikaajalisele koormusele. Pealegi on sealne naftaraha ehitamisvõimsused umbe ajamas. Selline plaan: https://www.tekniikkatalous.fi/ttpaiva/ ... in-6654399 Või siis tunneliehitusplaan 7-9 km (sõltuvalt läbirääkimistest jms.) 550 elanikuga saarele. Idee on ulatuslikum aga ikkagi pole enam tegemist raketiteaduse või külahullu seisukohtadega. https://www.tekniikkatalous.fi/talous_u ... ta-6678656
Puurimisega ...vähemalt kui on korralik kalju on paljudes kohtades läinud üsnagi kitsaks. Liiga paljud tahavad sellest osa saada (planeeringute, puurimisõiguste ja ruumi jne. spekuleerida) Lihtsalt ruum linnade all on piiratud ja mõnel pool juba praegu otsas. (Sellel põhjusel ilmselt ei saagi Helsingi-TALLINNA vahelist sinna viia kuhu paljud unistavad) Kes ees see...Helsingi aluse osas tuli mullu avalikuks üsnagi inetu varjatud ja korruptsioonimaiguline avalikuse eest varjul olnud protsess. Mõned suured ehitus ja kinnisvaraettevõtted proovisid õigused endale kahmata. :evil:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 15 Jan 2018 13:39

h wrote:Saaremaa raudtee on ajaloos täitsa olemas olnud.


Raudtee-ehitus tõi häda kaela
https://www.saartehaal.ee/2017/06/19/raudtee-ehitus-toi-hada-kaela/

1951. aasta kevadel alustasid Nõukogude sõjaväelased laiarööpmelise raudteevõrgu rajamist Lääne-Saaremaale. Kuigi töö kulges kiiresti ja mõne aastaga ehitati 189,8 km raudteed, lammutati see juba järgnevatel aastatel.
...

Tööd pidurdusid pärast 1953. aastat seoses raketitehnika arenguga. Otsustavatel kohtadel olevad inimesed leidsid, et mõttekam on rajada mõned raketibaasid, kui hoida üleval kulukat raudteevõrku. Ehitus katkes 1955. aastal. See tõi kaasa mõningaid pentsikuid seiku, näiteks Metsküla liini ehitus alles käis, kuid Sõrves võeti raudteed juba üles

Top