Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 15 Sep 2015 22:59

Arvasin mingid nädalad tagasi, et massilised pagulased viivad ühel või teisel moel peagi Euroopa finantsüsteemi (esimesena reitingud) uppi.
Asjaolu on ka ilmselt kohale jõudmas finantsistidele. Praegult reitinguagentuurid seda veel eitavad...kuid teame seda, mida tegelikult tähendab finatsistide eitus. :HEAD
http://www.taloussanomat.fi/politiikka/ ... 1511947/12

Minu meelest on olukord juba n.ö. pangajooksu selles faasis, kus pangakontorites ei olegi lubatud sularaha. Vihased rahvamassid peksavad pangaaknaid puruks jne.
Poliitikud Merkeliga eesotsas aga tegelevad endiselt vaid mingi vahu ajamisega...Samas isegi koolilapsed suudavad välja arvutada, kui palju raha kohe praegu on vaja praeguseks juba kohalevoolanute toetamiseks ja kui palju läheb seda iga kuu vaja kui näiteks pagulased jäävad siia viieks aastaks...
Samuti saab igaüks aru, et tegelikult on sisuliselt mass koguses 20 milj. inimest juba sisuliselt kohal. e. siis mitut Kreekat EL välja kannatab... Lisaks ei kujuta ma ette kuidas varasemaid tulijaid toetuste luti otsast ära saada. jne.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 15 Sep 2015 23:49

projekteerija wrote:Arvasin mingid nädalad tagasi, et massilised pagulased viivad ühel või teisel moel peagi Euroopa finantsüsteemi (esimesena reitingud) uppi.
Asjaolu on ka ilmselt kohale jõudmas finantsistidele. Praegult reitinguagentuurid seda veel eitavad...kuid teame seda, mida tegelikult tähendab finatsistide eitus. :HEAD
http://www.taloussanomat.fi/politiikka/ ... 1511947/12

Minu meelest on olukord juba n.ö. pangajooksu selles faasis, kus pangakontorites ei olegi lubatud sularaha. Vihased rahvamassid peksavad pangaaknaid puruks jne.
Poliitikud Merkeliga eesotsas aga tegelevad endiselt vaid mingi vahu ajamisega...Samas isegi koolilapsed suudavad välja arvutada, kui palju raha kohe praegu on vaja praeguseks juba kohalevoolanute toetamiseks ja kui palju läheb seda iga kuu vaja kui näiteks pagulased jäävad siia viieks aastaks...
Samuti saab igaüks aru, et tegelikult on sisuliselt mass koguses 20 milj. inimest juba sisuliselt kohal. e. siis mitut Kreekat EL välja kannatab... Lisaks ei kujuta ma ette kuidas varasemaid tulijaid toetuste luti otsast ära saada. jne.


Maailma majandused on suured ja võimsad ja tegelikult suudetaks ka see mass paika panna kui veidi korralikumat konsentreerumist oleks... Aga muidugi see mis häirib on jälle turugde reaktsioonikiirus. Tempo on ju lausa tohutu, suu lahti ja haigutame, siis sügame, siis silume ja siis teeme nägusid et täitsa loogiline ju - mingi miljon inimest sõidab ju pidevalt turistidena ringi, kuigi need nagu panevad veidi jänest... Tohutute mõtetute piirete ehitamine on SKP positiivne küll, kuid ma loeks seda tiba lolli ja mõtetu kulu hulka nagu paljud teised kulud nende ülalpidamiseks. Turgude reageerimise objektiivsuega on juba viimased 3-4 aasta olnud suht suur jama. Kuigi lõpuks leiavad nad oma loogika, kuid kiireks ja asjalikult seda reaktsiooni ma ei julgeks nimetada... Ju siis on meil kõrgarenenud tigukiirusega turud, täitsa cool terminoloogia... Aga ilma naljata, seni kuni statistikas neid refuugijaid pole tekkinud, seni neid turud küll veel ei kajasta...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 16 Sep 2015 00:21

Appike! Vat seda seost ei osanud uneski näha (8 min video).

Mismoodi moslemite pürgimises just Saksamaale peitub ajalooline iroonia.
Ehk et Aadu murdis 1930ndatel tee lahti ... ja nüüd ...

What Muslims Don't Want You to Know.flv
https://www.youtube.com/watch?v=kBci41apGn8
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 16 Sep 2015 03:56

Synology NAS paistab päris huvitav asi olevat koduseks serveriks.
https://www.synology.com/en-global/products/DS215j
Susserdan siin temaga..... Palju võimalusi ja päris üksikasjalik tutorial on kah neil:
https://www.synology.com/en-global/know ... tutorials/
ilus veebipõhine UI on, aga tiba aeglane
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 16 Sep 2015 06:55

h wrote:Appike! Vat seda seost ei osanud uneski näha (8 min video).

Mismoodi moslemite pürgimises just Saksamaale peitub ajalooline iroonia.
Ehk et Aadu murdis 1930ndatel tee lahti ... ja nüüd ...

What Muslims Don't Want You to Know.flv
https://www.youtube.com/watch?v=kBci41apGn8


Eks ta ajalooliselt pisut ikka ise psühh oli ja ei tasu kunagi siiski unustada kust ta rahad sai ja see pani tegelikult asja liikuma. Sa võid olla hull aju ja vinge tegija, kuid alati jälgid alguses ma finantseerijat. Siis kui kontroll olukorrast käis üle ja kõiki persse võis saata, siis loomulikult psühh otsib omasuguseid psühhe. Kuid tema idamaa kummardamine oli ennegi teada, rituaalid ja maagilised märgid ja tume üleoleku ülistamine.
Seetõttu kui vaatada selle eesti reporteri videot, kus mingi tavaline pagulasenäss loobib toitu maha, sest see pole halal, siis see emotsioon tuleb meelde jätta. Tavaline jobski tuleb sulle sinu kodus rääkima oma eelisõigustest ja sa lased ta vabatahtlikult kontrolli alt välja oma ühiskonda toetuseid saama. Kui ta pomm käes läheks jahtima oma sugulaste tapjaid, siis ma saaksin veel aru, aga Ungari, kui ajaloos moslemite läbi hullult kannata saanud riigi territooriumil selline värdi leiba maha loopida ei tohi ja seletada, et see on loomatoit. Sellel sitapeal polnud kodus ajusid ja tuleb siin ka nõudma kuna on end kenasti usupsühhiks trimminud. Ungari toit on piisavalt hea, et seda süüa, mulle meeldib näiteks väga ja ma ei luba enda sugulasrahvast enda kodus solvata. Ja nende halalmunandite osakaal on väga suur ja nende ärakeeramisvõime on erakordne, mingi pisiasi ei meeldi ja läheb enda ego peale ajamiseks. Jään enda juurde, kõrbesse tagasi ja las näitab selline "tegija" et on võimeline võrdsete relvadega oma kodumaa eest seisma. Kui selline ülbik tuleks eestis leiba maha viskama ja saaks ülikorralikult kitli peale, siis ma ei näe no kohe mitte mingit võimalust kasvatustöö karmsust hukka mõista. Kui ta on ise selle leiva kasvatanud ja mina seda vastu ei võta, siis olen mina süüdi, kui ta saab selle leiva minu käest siis ärgu mölisegu neeger... Lahendagu tekke põhjuseid, mitte ärgu loopigu antud toitu... Ja pappi on neil ka neetult palju hädaliste kohta...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Sep 2015 11:21

hh wrote:/.../ http://www.uudised.ee/pagulased/uudis/2 ... geldamine/
Väga head reportaazhid Ungari piirilt! Sõltumatu ajakirjandus on tegija! Respekt!

... and if it walks like a duck and looks like a duck ....
http://maailm.postimees.ee/3329551/saks ... ks-muutnud

"Salzburgi ametnike teatel on kõige suurema probleemi tekitanud praegu suur hulk inimesi, keda tuuakse sinna eraautodes ja bussides."
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 16 Sep 2015 11:58

pop wrote:
hh wrote:/.../ http://www.uudised.ee/pagulased/uudis/2 ... geldamine/
Väga head reportaazhid Ungari piirilt! Sõltumatu ajakirjandus on tegija! Respekt!

... and if it walks like a duck and looks like a duck ....
http://maailm.postimees.ee/3329551/saks ... ks-muutnud

"Salzburgi ametnike teatel on kõige suurema probleemi tekitanud praegu suur hulk inimesi, keda tuuakse sinna eraautodes ja bussides."


Ega siin jääb vaid kurvalt tõdeda, et kõik me oleme müüdavad nahad, alguses ei mölisenud keegi kui pagulaste kodud segi peksti ja nüüd siis hakkavad päris paljude käed esimese kopika peale värisema... Welcome to reality... US on käimas juba diskusioonid, et ehitame terved pagulaslinna ja eraldame nad ja see on väga SKP cool, eks EU-s tuleb ka kähku päevakorda. Kui keegi selle kogemat läbi surub siis tuleb ta munasid pidi üles riputada, sest slummide tekitamine on täielik nürimeelsus... kümne inimesega kambad käituvad selles kultuuris teist moodi kui paari tuhandega...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 16 Sep 2015 12:02

rr009 wrote:
projekteerija wrote:Arvasin mingid nädalad tagasi, et massilised pagulased viivad ühel või teisel moel peagi Euroopa finantsüsteemi (esimesena reitingud) uppi.
Asjaolu on ka ilmselt kohale jõudmas finantsistidele. Praegult reitinguagentuurid seda veel eitavad...kuid teame seda, mida tegelikult tähendab finatsistide eitus. :HEAD
http://www.taloussanomat.fi/politiikka/ ... 1511947/12

Minu meelest on olukord juba n.ö. pangajooksu selles faasis, kus pangakontorites ei olegi lubatud sularaha. Vihased rahvamassid peksavad pangaaknaid puruks jne.
Poliitikud Merkeliga eesotsas aga tegelevad endiselt vaid mingi vahu ajamisega...Samas isegi koolilapsed suudavad välja arvutada, kui palju raha kohe praegu on vaja praeguseks juba kohalevoolanute toetamiseks ja kui palju läheb seda iga kuu vaja kui näiteks pagulased jäävad siia viieks aastaks...
Samuti saab igaüks aru, et tegelikult on sisuliselt mass koguses 20 milj. inimest juba sisuliselt kohal. e. siis mitut Kreekat EL välja kannatab... Lisaks ei kujuta ma ette kuidas varasemaid tulijaid toetuste luti otsast ära saada. jne.


Maailma majandused on suured ja võimsad ja tegelikult suudetaks ka see mass paika panna kui veidi korralikumat konsentreerumist oleks... Aga muidugi see mis häirib on jälle turugde reaktsioonikiirus. Tempo on ju lausa tohutu, suu lahti ja haigutame, siis sügame, siis silume ja siis teeme nägusid et täitsa loogiline ju - mingi miljon inimest sõidab ju pidevalt turistidena ringi, kuigi need nagu panevad veidi jänest... Tohutute mõtetute piirete ehitamine on SKP positiivne küll, kuid ma loeks seda tiba lolli ja mõtetu kulu hulka nagu paljud teised kulud nende ülalpidamiseks. Turgude reageerimise objektiivsuega on juba viimased 3-4 aasta olnud suht suur jama. Kuigi lõpuks leiavad nad oma loogika, kuid kiireks ja asjalikult seda reaktsiooni ma ei julgeks nimetada... Ju siis on meil kõrgarenenud tigukiirusega turud, täitsa cool terminoloogia... Aga ilma naljata, seni kuni statistikas neid refuugijaid pole tekkinud, seni neid turud küll veel ei kajasta...

See uudis jäi mul märkamata, et maailma ja EL majanduse endised probleemid on lahenenud. ;) Kuigi tõesti pagulased on andnud lahke võimaluse masside tähelepanu hajutamiseks. Või kohe kasvav kriisist tulev SKP näit päästabki maailmamajanduse...
Minu tagasihoidlik hinnang on, et miljon pagulast on vähemalt sama suur must auk kui Kreeka. Vaid arvutus miljoni pagulase minimaalsete elamisruutmeetritega korreutisega keskmise elamispinna euroopa ruutmeetri maksumusega annab kena numbri. jne. Meil siin üks maakool tegi ühe pagulaslapse hinnaarvutuse, 20 000 eurot lapse peale vaja leida vähemalt valla eelarvest.

Teine sügavam probleem on muiugi nendele inimestele tegevuse leidmine olukorras kus kräshimas on ilma selletagi eurooplaste tööhõive jms. "Vaikne" reede soomes on selge näide. Soomlastest enamus tunneb vaistlikult, et nad on tegelikult lähiajal muutumas üleliigseks. Ning see probleem peab leidma lahenduse kohe siis kui veel on kange millega otsustajaid või maailmapilti saab mõjutada. Sama loogika kui enne talve tulekut tuleb puud metsast ära tuua...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 16 Sep 2015 14:44

Maailm ongi sealmaal, kus tuleb hakata keelama ja piirama robotite tegevust.
Selge see, et robotid jms. tehnoloogia meid muudab. Kohati lausa närviajavalt või alatult-pöördumatult salaja. Inimene on terviklik organism. Mõned uurijad väidavad, et läänes on juba terved põlvkonnad nutiseadmete poolt pöördumatult invaliidistatud e. erinevaks muudetud oma bioloogilistest esivanematest. Eks seda ole ju ka varem juhtunud.

http://tehnika.postimees.ee/3330065/maa ... -kampaania
... et robotid lagundavad inimeste vahelisi avasuhteid ja kinnistavad suhtumist naistesse kui seksuaalobjektidesse. Väite teise poole suhtes olen kahtlev. Pigem siiski juhtub vastupidine ja see võib naiste olukorda jms. raputada.
Praeguse (peamiselt meestest koosneva) pagulaslaine puhul oleks sellistest robotitest ehk hoopis abi... :? Vähemalt jääksid ära kohe peagi väljundita kui pettekuvanditest pimestatud noorte meeste konfliktid kohalike meestega. Ja ka naistele sunnib karm elu oma mustrid peale. Näiteks ameerikas koloniaalajastu mood mõnede uurijate väitel oligi sellest tingituna (enamusel territooriumist suur meeste ülekaal) selline nagu ta oli. Võimalik, et selles ongi üks põhjuseid pääseda rikkamatesse riikidesse ja suurematesse linnadesse, sest seal on meeste-naiste suhe ja muud sellega seotud šansid paremad :?: Kogu euroopa väikelinnades, maakohtadest (sinna ju loodetakse meil pagulased suunata) rääkimata on pruudiprobleemid niigi valusad...jne.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 16 Sep 2015 15:06

Pakistani kirjanik Tallinnas: põgenikud Euroopas on reaalsus, kuid selle lahendamiseks ei ole mõtet vaadata Euroopa poole
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=72468259
Minu meelest vaatab seegi jutlustaja tegelikest põhjustest, lahendustest ja olukorrast mööda.

Ntx. mitte ridagi sellest, et need inimesed pöörduksid koju tagasi kui hullused on läbi...juhul kui nad on üldse põgenikud.
Võiks ju olla, et hakkaks neid siin ette valmistama hoopis koju tagasi pöördumiseks. Annaks haridust, õpetaks euroopalikku kultuuri (sallivust :) ) , keeli ja mõtlemist jne. selle pagasiga siis hiljem teeksid oma kodumaast parema koha...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 16 Sep 2015 15:27

Et eesti elu (kurb)huumor foorumi lugejatest juhuslikult mööda ei läheks siis...vahendan selle kuluhüvitiste vihakõne :mrgreen:
Lugeja avalik kiri Tanel Talvele: mõned võimalikud põhjused, miks liisite kuluhüvitise eest niisugust autot
http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/ ... d=72467285

Võiksin lisada veel punkte:
Ü. Tegemist on veoautoga siis loodan juhtida sellele JOKK augule tähelepanu maksupraktikas.
Õ. Tulevikus pakun transporti pagulaspõgenikele kes on sellistega harjunud. Nii kuulipildujaga kui ilma lahendustes...
Ä. Kuna R partei soovitas maksukoondritele säästlikke autosid (maksude optimeerimine raskel ajal), siis mina plaanin sellega oma partnerite poolt koostatud riigieelarvet tasakaalus hoida oma väikese panusega...
JNE.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 16 Sep 2015 16:48

Shi...t. Läkski nii nagu Merkeli proua või tema boss soovis. :(
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=72470431
Kui ei taha meiega solidaarsed olla (Meil on vaja mõndakümmet milionit uut inimest, et me saaksime vanamoodi jätkata...) siis saate ise oma kvoodi. See ise trügib kive loopides teilegi tuppa...
Pelgan, et mõne või ühe nädala pärast on pagulased ka meie Läti või Vene piiril. Ning topeltkvoot paari päevaga täis. Aeda selle ajaga ei ehita ning ühe veekahuriga ning paarikümne kilbimehega vist ka midagi eriti teha ei suudeta.
Kui Edgar kohe kiirkorras Linnahallile investoreid ei leia (kes sellele aia ümber tõmbaksid) , siis ennustan sinna peagi suurt podisevat laagrit. Väljas telkimiseks on meil juba liiga jahe...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 16 Sep 2015 17:11

No nii... Autotööstus tunnistabki ülesse, et nad loodavad pagulaste abil saavutada 50-60 ndate majanduskasvu ja majandusimet. :shock:
http://www.taloussanomat.fi/autot/2015/ ... 511996/304
Seda maailmas kus paari aasta pärast on teedele tulemas robotautod. :o ning nende või vanakooli autode kokkupanekuks pole enam praeguseidki hõivatuid vaja. Või loodavad nad suures solidaarsuses praegused töötajad Disney stiilis kolm korda odavamate vastu vahetada...Samas kogu selle tekkiva mäsu ja põletamise käigus hävinud autod rõõmsalt vajavad asendamist + kohe on ka vajadust uute autode järgi...Ühe inimese kohta ju on nüüd euroopas autode arv tublisti langebud viimastel kuudel.... :x
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Sep 2015 17:53

projekteerija wrote:Shi...t. Läkski nii nagu Merkeli proua või tema boss soovis. :(
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=72470431

Ma ei saa hästi aru (nojah, saan küll) - meie oleme nt EU idapiir ja selle kaitsmine idast tuleneva ohu ja piiriületajate eest on olnud igati rõhutatud nii EU kui kohalike poliitikute poolt. Ungari on samas EU lõunapiir, ja miks ei peaks siis ka tema seda lõunapiiri kaitsma ? Liiatigi veel Schengeni liikmena ?! Juncker vms puhub mingit retoorikat et "Dublini kokkulepe praktikas ei toimi" - kas mitte pole kujunemas vaikselt olukord kus EU ise praktikas oma senistel alustel ei toimi.

Toimib aga ideaalselt nt. Confederation Helvetica (CH) ja EU vaheline suhe, ja just praktikas, ja arvatavasti just samalaadsele praktilisele suhtele peaksid varsti ka liikmesriigid üle minema.

Mis puudutab pisargaasi siis ei ole eriti võrreldavad nt põlvitavate naiste rivi NY pargis (occupy wall street päevil) kellele rivi eest mööda jalutav politsei rahulikult kõigile pisargaasi otse näkku laseb, ja mingid marodööritsevad ja kive loopivad kahejalgsed kes lihtsalt ei taha ennast reeglitepäraselt pagulaseks registreerida Ungaris (ja neil on see võimalus ettenähtud piiriületuskohtades täiesti olemas), vaid soovivad lihtsalt suveräänsest riigist läbi jalutada et jõuda sellisesse sihtkohta mis parajasti meelepärane on. Ma ei ole mingi Orbani fänn aga riigi õigus oma piiri kaitsta on lihtsalt niivõrd elementaarne asi et siin polegi nagu midagi arutada. Kas keegi ohustab nende pagulaste elu Serbia poolel? On neil mingi muu otsene oht seal teiselpool tara?
--------------------
krt kus tahaks et võimalikult suur osa valijaid, kodanikke jne kujundaksid oma hoiaku ise mõeldes ja infot otsides, mitte ametlikku Brüsseli vahtu kuulates/vaadates. See et siseministrid äsja kokkuleppele ei jõudnud, on ilmselt suuresti just iga ministri omaenda riigis ise mõtlevate ja praeguseks veidi ärritunud kodanike teene.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 16 Sep 2015 18:02

"Pagulased" hakkasidki oma tõelist palet piiride juures näitama, hakkasid märatsema...kes oleks võinud arvata... 8-)

---

Pole paha intervjuus ütlesid, et miks peaksime keelt õppima, meil siin ju oma kogukond :P :P Palju õnne saksamaa !
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 16 Sep 2015 18:47

spl wrote:"Pagulased" hakkasidki oma tõelist palet piiride juures näitama, hakkasid märatsema...kes oleks võinud arvata... 8-)

---

Pole paha intervjuus ütlesid, et miks peaksime keelt õppima, meil siin ju oma kogukond :P :P Palju õnne saksamaa !


Sellest ei saa aru ainult naturaalne idioot, siin on rohkem küsimus selles, kas tõesti on juhtkond jõuetu ja idioodistunud või siis on olemas mingid plaanid, mida ei avalikustata. Ungarile tuleb medaleid meelekindluse eest jagada. Selline esialgne liptsemine ja siis nentimine, et oleks võinud ühe sammu ette näha tundub siiski haritud riigijuhtidele kuidagi allpoolt vööd ajutööga... "Ahvide planeedis" oli ka selline lõik kus ahvid võtsid planeedi üle kuna inimesed istusid ja ladusid passiantsi ja ei viitsinud toimuvasse süveneda. Teades tegeliku juhtkonna taset ei tahaks nagu seda uskuda...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 16 Sep 2015 18:58

http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ke ... d=72470903

Kuigi nagu kiuste on vastupidised taibud... Aga kui inimene pole statistikast kaugemale saanud, siis kas ta on hea statistik või tavaline elukauge jobski, see on tõesti küsimus. Anna pagan inimesetel kindlustunne pidevates tuludes, kodanikupalkades jne ja vähenda võimalust viimase peale finants- ja kommertspressingut hoida ja siis saada aru, et ka meie inimesed on perekonnast ja lihtsast meeldivast elust huvitatud. Keda kuradit huvitab reiting ja aktsiahind kui tänaval on gäng-bäng.. Migrantide majutamine eliitrajoonidesse ja kähku, muidu mõni inimene ei näegi elu lõpuni reaalsust...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 16 Sep 2015 19:54

kaks huvtavat graafikut Tartu ja Tallinna korterite kohta - heaks eeskujuks teistele analüütikutele
http://pungas.ee/projektid/korterid-tal ... tatistika/
http://pungas.ee/projektid/korterid-tar ... tatistika/

Minu jaoks on üllatav see, et nii palju kortereid on vahetult mediaani all, arvasin, et graafik on sümmeetrilisem.
Klikkige tujlba peal ja vaadake, mis juhtub. :D :geek: Tubli töö!
Muutke tubade arvu ja näete, kuidas suured korterid on erineva mediaanhinnaga.
Last edited by td on 16 Sep 2015 20:08, edited 3 times in total.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Sep 2015 19:56

rr009 wrote:http://arileht.delfi.ee/news/uudised/keskpanga-asepresident-immigrandid-paastaksid-euroopa-demograafilisest-suitsiidist?id=72470903

Lähiajal hakatakse imema sulepeast sadu erinevaid argumente tõestamaks MIKS ikkagi migrandid head on. On veel argumente

- nad suurendaksid turvavarustuse ja relvastuse müüki ja parandaksid SKP-d
- nad sunnivad kohalikke elanikke sagedamini jooksma ja suurendavad seega kohalike kehalist liikumist - see on kasulik põhjamaades üsna levinud südame-veresoonkonna haiguste vähendamiseks
- pikemas perspektiivis saavad ka kohalikud regulaarselt 5x päevas võimelda ja seljalihaseid treenida - see vähendab lülisamba kahjustusi istuvast tööviisist tingituna
- nad võimaldavad pikemas perspektiivis kohalikele araabia keele loomulikku omandamist
- väheneb looduse saastamine WC paberi näol ja metsade raiumisel kuna suureneb tagumiku pühkijate hulk peoetäie vee ja näppude abil
- lennufirmade käive suureneb kuna Euroopast hadzhil käia on oluliselt kaugem kui Süüriast
- sündivus paraneb

Ma arvan et nad rikastaksid ka rikaste elurajoonide tänavapilti ("erinevus rikastab", ja "United in Diversity")

Kunagi oli siin arutelu sellest MIKS oleks hea inimliha söömine (pole ju halba ilma heata).
Ja siis ka põhjalik td arvamus sel teemal
jne jne
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Sep 2015 20:10

td wrote:kaks huvtavat graafikut Tartu ja Tallinna korterite kohta - heaks eeskujuks teistele analüütikutele
http://pungas.ee/projektid/korterid-tal ... tatistika/
http://pungas.ee/projektid/korterid-tar ... tatistika/
Klikkige tujlba peal ja vaadake, mis juhtub. :D :geek: Tubli töö! /.../

Seda mõtled :?: :)
pic_tartu.png
pic_tartu.png (19.31 KiB) Viewed 10214 times
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 16 Sep 2015 20:17

pop wrote:/.../
- nad võimaldavad pikemas perspektiivis kohalikele araabia keele loomulikku omandamist

Või siiski - seda saab teha juba lühemas perspektiivis.
http://kultuur.postimees.ee/3330793/sel ... k-sonastik
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 16 Sep 2015 20:31

minul avanes igastahes kv.ee leht koos vastavate kuulutustega, (Firefox, Mac OS X, kasutaja mitte adminni õigustes)

Loodetavasti mulle troojalasi juurde ei lisandunud.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 16 Sep 2015 20:38

pop wrote:
rr009 wrote:http://arileht.delfi.ee/news/uudised/keskpanga-asepresident-immigrandid-paastaksid-euroopa-demograafilisest-suitsiidist?id=72470903

Lähiajal hakatakse imema sulepeast sadu erinevaid argumente tõestamaks MIKS ikkagi migrandid head on. On veel argumente

- nad suurendaksid turvavarustuse ja relvastuse müüki ja parandaksid SKP-d
- nad sunnivad kohalikke elanikke sagedamini jooksma ja suurendavad seega kohalike kehalist liikumist - see on kasulik põhjamaades üsna levinud südame-veresoonkonna haiguste vähendamiseks
- pikemas perspektiivis saavad ka kohalikud regulaarselt 5x päevas võimelda ja seljalihaseid treenida - see vähendab lülisamba kahjustusi istuvast tööviisist tingituna
- nad võimaldavad pikemas perspektiivis kohalikele araabia keele loomulikku omandamist
- väheneb looduse saastamine WC paberi näol ja metsade raiumisel kuna suureneb tagumiku pühkijate hulk peoetäie vee ja näppude abil
- lennufirmade käive suureneb kuna Euroopast hadzhil käia on oluliselt kaugem kui Süüriast
- sündivus paraneb

Ma arvan et nad rikastaksid ka rikaste elurajoonide tänavapilti ("erinevus rikastab", ja "United in Diversity")

Kunagi oli siin arutelu sellest MIKS oleks hea inimliha söömine (pole ju halba ilma heata).
Ja siis ka põhjalik td arvamus sel teemal
jne jne


Mul tekib küll küsimus miks ei või tunnistada enda vigu, et oleme loonud põlvkonna pensinäääre kes on ende kergelt lolliks töötanud ja järeltulevate põlvedeta jätnud ja tuleks hakata enda vigu parandama, enda järglasi toetama, edevust vähendama ja andma siis eelised peredele ja nende toetajatele. Las derrivaatide turg maksab illusiooni kinni mida ta on loonud ja las olla ühiskonnas ühtlustusmaksud. Pagan, ma olen palju oma elust raisanud selle rikka nüridusega kaubeldes ja iga normaalne inimene saab aru, et turud peavad olema eluga seotud. Aga eks peab vist ise ka rohkem mõtlema kuidas kuskile ringkaitsesse ronida. Aga praeguseid protsesse jälgides tundub, et ajukääbiklus on täiega platsis. Kui kohe jamale ei hakata reageerima, siis on pees.. Kui sellist massilisust ei märgata, siis peab ikka väga kapslis olema...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 16 Sep 2015 23:20

pop wrote:
rr009 wrote:http://arileht.delfi.ee/news/uudised/keskpanga-asepresident-immigrandid-paastaksid-euroopa-demograafilisest-suitsiidist?id=72470903

Lähiajal hakatakse imema sulepeast sadu erinevaid argumente tõestamaks MIKS ikkagi migrandid head on. On veel argumente


Jah, väga hea. Nimekirja võiks jätkata:

-- Euroopa saab tagasi oma unustatud moraalinormid
-- naiste seelikud hakkavad jälle pikemaks muutuma ja kangafirmad teevad parema läbimüügi
-- alkoholi tarbimine hakkab vähenema -- st liiklusõnnetuste arv väheneb ning Oktoberfest ja Õllesummer keelatakse ära
-- eesti mehed hakkavad ka rohkem perekonda hindama ja oma laste emaga abielluma nagu vanasti
-- mehed muutuvad jälle tagasi meesteks ja tunnevad endas tungi asuda oma naisi kaitsma
-- naised unustavad igasuguse feminismi ja tunnevad endas tungi asuda mehi respekteerima

Peab tunnistama, et Euroopa oma dekadentsis on ka liiga sügavale vajunud, nüüd tekib kõikjal surve hakata PIIRE kehtestama uuesti. Nii riigipiire kui ka ühiskondliku ja isikliku elu piire. See on nii hea kui halb, aga lõputu liberalism viib tõesti sohu. Liberalism on teatud ajal kasulik poliitika ainult neile, kellel on tugevust ja võimu. See on praeguse-hetke-poliitika, mis kaugemas perspektiivis on hävituslik kõigile.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 16 Sep 2015 23:29

pop wrote:
rr009 wrote:http://arileht.delfi.ee/news/uudised/keskpanga-asepresident-immigrandid-paastaksid-euroopa-demograafilisest-suitsiidist?id=72470903

Lähiajal hakatakse imema sulepeast sadu erinevaid argumente tõestamaks MIKS ikkagi migrandid head on. On veel argumente

Demograafiline suitsiid...???
Kui vaadata maailma rahvastiku tihedust, siis euroopa veel tihedamaks ajamine on suitsiid.
http://www-personal.umich.edu/~mejn/car ... 24x512.png
Kusagil Hiinas-Indias on veel tihedam aga ei tohi unustada laiuskraadi. Euroopa tihedus on siiski saavutatud muu maailma ressursse endale ahmides-koondades ja juhtides. Kahjuks selles osas maailm juba teine paik ning tõenäoliselt on saab euroopast just karmi ülikonkurentsi lava. Teeb lähiajal mõni tulemägi suurema paugu ning paar talve üle euroopa muutuvad kuudepikkusteks külmapõrguteks või mõni viirus-pakter pääseb möllama ja just euroopast saab kõige karmima rahvastikulanguga koht maailmas...jne.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 17 Sep 2015 00:17

projekteerija wrote: Demograafiline suitsiid...???
Kui vaadata maailma rahvastiku tihedust, siis euroopa veel tihedamaks ajamine on suitsiid.
http://www-personal.umich.edu/~mejn/car ... 24x512.png


Ma arvan et ühtedeks tasuvamateks ametiteks hakkavad tulevikus olema sellised sotsiaalteadused mis võimaldaksid paremini ette ära aimata masside sentimenti. Ja veel tasuvamad need mis seda suisa suunata võimaldaksid. Ja võib eeldada et nii M. Zuckerberg kui L. Page nende teadustega mõnevõrra seotud saavad olema.

--------------------
Aga need projektsioonid on täitsa huvitavad, kunagi komistasin ise sellise otsa
http://i.imgur.com/ZD4GaDF.png
Ei saagi aru kas see on suvaline vabakäe photoshop või mingi omamoodi "lambert-conformal-conic" või "mercator" vms. nende kuhjade laialipaigutamiseks
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 17 Sep 2015 06:54

hh wrote:
pop wrote:
rr009 wrote:http://arileht.delfi.ee/news/uudised/keskpanga-asepresident-immigrandid-paastaksid-euroopa-demograafilisest-suitsiidist?id=72470903

Lähiajal hakatakse imema sulepeast sadu erinevaid argumente tõestamaks MIKS ikkagi migrandid head on. On veel argumente


Jah, väga hea. Nimekirja võiks jätkata:

-- Euroopa saab tagasi oma unustatud moraalinormid
-- naiste seelikud hakkavad jälle pikemaks muutuma ja kangafirmad teevad parema läbimüügi
-- alkoholi tarbimine hakkab vähenema -- st liiklusõnnetuste arv väheneb ning Oktoberfest ja Õllesummer keelatakse ära
-- eesti mehed hakkavad ka rohkem perekonda hindama ja oma laste emaga abielluma nagu vanasti
-- mehed muutuvad jälle tagasi meesteks ja tunnevad endas tungi asuda oma naisi kaitsma
-- naised unustavad igasuguse feminismi ja tunnevad endas tungi asuda mehi respekteerima

Peab tunnistama, et Euroopa oma dekadentsis on ka liiga sügavale vajunud, nüüd tekib kõikjal surve hakata PIIRE kehtestama uuesti. Nii riigipiire kui ka ühiskondliku ja isikliku elu piire. See on nii hea kui halb, aga lõputu liberalism viib tõesti sohu. Liberalism on teatud ajal kasulik poliitika ainult neile, kellel on tugevust ja võimu. See on praeguse-hetke-poliitika, mis kaugemas perspektiivis on hävituslik kõigile.


Ku nii läheb, siis suruks või mõne pärslase käppa. Kui tuleb välja, et maailm põhineb siiski kasumil ja selle kordajatel, siis müüakse teatud põhimõtted küll maha, sest iga liikumine on võimalik teha rahaks ilma ja positiivsed liikumised on üldiselt väiksema käibega kui agressivsed..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 17 Sep 2015 13:01

üks välispoliitine anaal-lüüs on taas Süüria kohta ilmunud
http://arvamus.postimees.ee/3331217/eer ... a-kodusoja

Selle radikaliseerimise taustal oleks vaja lihtsat (võimalikult tõestatud arvudel põhinevat) analüüsi
- kui palju sai sai nt Iraagis inimesi surma peale Iraagi-Iraani sõja vaibumist (kuid arvestades sisse keemia-Ali keemiarünnaku kurdide vastu) kuni esimese Iraagi sõja lõpuni, ja kui palju on seal inimesi surma saanud praeguseks, alates teise Iraagi sõja algusest.
- analoogilised ajavahemikud Afganistanis
- analoogilised ajavahemikud Liibüas
- ja eriti - Süürias.

meedia loendab selle taustal ühekaupa surnud lapsi vahemere rannikul, kumuleerunud sadadest tuhandetest ilmuvad vaid joonealused nupukesed kuidas siin turuplatsil ja seal turuplatsil käivad aeg-ajalt mingid paugud ja plõksimised.

Näiteks, kui palju hukkus Süürias inimesi enne araabia kevadet, ja kui palju peale seda. Milliseid WMD-sid Süüria omab, milliseid riike on rünnanud (erinevalt nt Iraagist -> Kuwait), jne.
Kas ma saan õieti aru et Venemaa käsi on ka mängus Iraagi radikaliseerumises ja ISIS-e toimetamistes selles riigis ? (retooriline küsimus).
Mõni aeg tagasi oli USA enda välisministeeriumil suu vett täis teemal et "indeed some freedom fighters wre not so good" (jut Süüria omadest).

Üks dzhihhadist läks ju ka sinna Eestist. ilmselt on siis ka Eesti dzihhadistid on aidanud Süüriat radikaliseerida. Samuti Soome, Rootsi, Taani, Saksa, Briti jne. omad.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 17 Sep 2015 13:17

rr009 - midagi sulle vist, mis puudutab praegust rubla ;)
https://www.youtube.com/watch?v=zpyjHyntqTw

(E-N K artikli kommentaaridest link)
Süüria osa vene treideri silmaded läbi siin https://www.youtube.com/watch?v=zpyjHyntqTw&t=8m34s
(Selgitus - IGIL = ISIL (State = Государство)

EKI võiks vist ka eestindada - nt ILIR ? (meil sihitis teistpidi, nagu NATO=OTAN pr. k.)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 17 Sep 2015 14:06

pop wrote:üks välispoliitine anaal-lüüs on taas Süüria kohta ilmunud
http://arvamus.postimees.ee/3331217/eer ... a-kodusoja



Seda rahanäljas eksperti eriti uskuda ei tasu, paras nahk... Fakt Venemaa olukorra ära kasutamine on küll täiesti õige, kuid see, et terve artikli peale ei ole ta suutunud ühtegi rida leida Saudide tegutsemise kohta, kes kogu regioonis on üliolulised ja kes käisid Sotsi mängude ajal tipptasemel oma komprosmisse pakkumas ja kes on ka Tsetseeni probleemi ühed suuremad finantseerijad on täiega unustatud. Eeldatavasti on ta oma allikad kuskilt mainstreamist või sõpradelt kokku kirjutanud ja lihtsalt natukene loogikat püüdnud jälgida. Ta ei räägi asjast vaid treib pappi jaoks muljeartiklit. See on sitaks keeruline ja vastuoluline kant ja venelaste oskus seal kompromisse leida on lihtsalt parem kui US jõupositsiooni strateegijad. Teatud perioodi oli US tuima jõuga üle, nüüd hakkab siis lühinägelikus välja lööma. Ja US tasemel rünnakupotensiaali neil ka pole. Aaa nad on Afganistaani kaotusest õppinud rohkem kui tundub ja US ülehinnanud end oma lootuses, et löön halvad maha ja siis tulevad head peale ja saudidest hullemad intrigadid on ainult prantslased ja neid seal õnneks pole.. Aga idamaal tuleb palju ja keeruliselt rääkida, nad on räigelt keeruliste emotsioonidega tüübid...
rr009
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests