Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 03:06

projekteerija wrote:
td wrote:
pop wrote:huvitav kas see AJonesi poolt ennustatud/lubatud 4nov-st algava "antifa" (jm globalistide "sleeper-cell -de") ülestõusu avapauk ongi siis nüüd antud või ?

täiesti müstika ikka - kirikuliste pihta tuli avada, sh lapsed. See oleks justkui provokatsioon.

Kumbalt poolt tehti sellise teooria puhul paradiisisaarte lask?

ma ei saa küsimusest aru, aga kuna tulistaja taust on selgunud, siis arvan, et ei olnud provkatsioon vaid kadedus õnnelike inimeste suhtes (tal olid pereprobleemid ja kummalised seosed usuteemaga)
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 06:46

üks fantastiline Pink Floydi kaver jälle on ilmunud netti (kui kedagi huvitab)
https://www.youtube.com/watch?v=ev3ZkXxf4QQ
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 07 Nov 2017 10:05

td wrote:/.../ma ei teadnud, et siit snitti võetud
https://www.youtube.com/watch?v=TFj0rxyNCtc /.../

:? :shock: mida sa siis kooliajal kuulasid ? Ma möönan et Harju mäe pühapäevase plaadituru püsiasukana (ja ka pideva nädalasisesse peer-to-peer vinüülivahetuses osalejana) käis ehk enda käest läbi keskmisest rokem "materjali" (mida meenutab 2 kartulikotitäit linte kusagil keldris), aga Zepp oli "minu noorusajal" suht populaarne paljude hulgas. Ise tinistasin tihti ka seda.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Omnibus » 07 Nov 2017 11:47

td wrote:
spl wrote:to td,

ausalt ma pean inimesi debiilikuks, kes kirjutavad kellega ja palju magasid raamatus. Meil kõigil saladusi, sellest ei pea kaagutama.


See ongi naiste komme. :!: Mittekuulsatest inimestest reeglina siiski nad ei kirjuta. (Aga kes teab, võibolla lobisevad kõigest sellest naiste-WC-s oma sõbrannadega, kes ka teid tunnevad.) Seepärast kõik minu eelöeldu kehtib eriti nende kohta, kes on ka (natuke) kuulsad.
Kunagi 90ndatel üks mees pani ka kirja kõik oma seksilood ühte raamatusse. Aga seal olid kõik lood anonüümsed, üksikasjalikult oli kirjeldatud naiste keha, kuidas nad erutusid ja mis tunne neid oli ....da, palju aktipilte oli ka, nägu oli vist varjatud, aga mitte kõigil. 90ndad olid üleüldse kreizi aeg, igasugu imelikke nähtusi tuli Eestis ette. Kui noor olin, oli päris huvitav (ja erutav) seda kõike lugeda. Ta võttis muuhulgas palju noori tudengeid ette, samuti nende sõbrannad käisid tema juures nende soovitusel (ta ei saanud lapsi ja seda kõik tema naised teadsid) - seni, kuni tekkis kindel suhe mõne teise mehega. Uskumatu, kuid nii ta kirjutas.
---
Kui vallaline naine sellest kirjutab, siis ta tõmbab sisuliselt endale vee peale - kes see enam julgeb temaga suhtesse astuda (selliseid mehi muidugi on, aga neid on vähe). Kui seda teeb lesbi, siis on muidugi ükskõik.

Kas olete tähele pannud, et tavaliselt peale suhte katkemist hakkavad naised endast paljastavaid pilte avaldama, enda hingekest nad vist lahti ei võta (nad justkui tahavad vist näidata oma eksile, et tema poolt nähtu ei kuulu enam vaid talle ja samas ka eksponeerida ennastu uutele kandidaatidele?). Peale lahutust meeldib neile aga lahti kiskuda oma eksi hingeke ja näidata seda kõigile (nii heas kui) halvas. Meestel on jällegi kombeks vist avaldada oma eksi alastipilte - kuna see on rohkem taunitav, siis kohtab seda harvemini kui hinge paljaks kiskumist.

Jah, mehe-naise teema (kellele on sobilikum, siis naise-mehe teema) ja bioloogilistele olenditele on teisigi olulisi teemasid, ehk see on väga oluline kogu ühiskonnale, kuid kui mees ja naine maailma arengu asemel hakkavad üksteist ja sellega koos kogu maailma hävitama, siis võib juhtuda analoogselt, nagu on juba varem juhtunud ajalooliselt maa tollases kõige rikkamas piirkonnas (ja mitte ainult seal - näiteks Sodoma ja Gomorra, Midas, ... !) ja mis jäi järele? Vaadake ! : https://www.youtube.com/watch?v=doHn-NNt1vM . Karistustest üleujutusi me ju ei unustanud.
Omnibus
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 12:46

pop wrote:
td wrote:/.../ma ei teadnud, et siit snitti võetud
https://www.youtube.com/watch?v=TFj0rxyNCtc /.../

:? :shock: mida sa siis kooliajal kuulasid ? Ma möönan et Harju mäe pühapäevase plaadituru püsiasukana (ja ka pideva nädalasisesse peer-to-peer vinüülivahetuses osalejana) käis ehk enda käest läbi keskmisest rokem "materjali" (mida meenutab 2 kartulikotitäit linte kusagil keldris), aga Zepp oli "minu noorusajal" suht populaarne paljude hulgas. Ise tinistasin tihti ka seda.

täitsa tundmatud lood minu jaoks, ju siis selle plaadi koopiat ei sattunud minu lähedusse, mina kuulasin selliseid lugusid:
https://www.youtube.com/watch?v=ZDwotNLyz10
https://www.youtube.com/watch?v=Plzk-xvVS68
https://www.youtube.com/watch?v=NrUHvPgxlcw
(ja muidugi Traevatreppi)
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 13:12

Omnibus wrote: ja mis jäi järele? Vaadake ! : https://www.youtube.com/watch?v=doHn-NNt1vM . Karistustest üleujutusi me ju ei unustanud.

Sahara kõrbes vist olnud vesisemaid perioode jah
https://www.livescience.com/4180-sahara ... lated.html
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 07 Nov 2017 13:18

td wrote:/.../mina kuulasin selliseid lugusid:

Ok, juhuslik lünk sattus siis sisse
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Nov 2017 13:59

:roll: mina jällegit sain teada, kuidas Innove oma hindamist matemaatika puhul selgitas, kus inimene sai 16 punkti vähem: "Eestil on oma matemaatika". Damn me tegijad, meil oma matemaatika ja ma just arvasin matemaatika universaalne keel ...
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 15:05

huvitav video mõtlemise seaduspärasusest
https://youtu.be/UBVV8pch1dM?t=526
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 16:42

tänane meesõigusluse minut
http://perejalaps.delfi.ee/pere/mees-ko ... d=80041738

nüüd, kus olete kursis MGTOW filosoofiaga, peaksite seda artiklit vaatama natuke teise pilguga. Muide, seda ei saa miskipärast anonüümselt kommenteerida, muidu oleks ma sinna kommentaarikasti kirjutanud vaid ühe sõna suurte tähtedega: LOLLUS!

Kui mees püüab täita naise soovid ja tujud, siis naise arvamus temast langeb kolinal ja naine võib edaspidi sellise mehega trikitada niikaua, kuni tal lihtsalt igav hakkab ("armastus sai otsa")
Milleks kogu aeg kirjutatakse seda jama ning miks teevad seda naissoost isendid, kellel ju puudub isiklik kogemus naistega suhtlemises (mehena). :HEAD

Miks ma niipalju seda MGTOW-trummi taon? Sest kogu avalik ruum on täis seda naiste ja mangiinade välja mõeldud sõnnikut, et kuskil peaks ju midagi kirjutama ka teise vaatenurga pealt. Meinstriimist te seda ei leia, sest valged rüütlid ja mangiinad kiidavad takka. MGTOW-meeste suurim vaenlane pole naine (nende suhtes peaks tekkima indiferents) vaid just need enda arust rüütellikud mehed ja mangiinad (kuid nende kohtlemise alusel saab arukas mees teha oma järelduse)
Kui naised tahavad võrdsust, siis seda peavad nad ka saama (mees kohtleb kõiki humanoide ühtviisi), muidu on mõned veelgi "võrdsemad".
Mul tekkib tahtmine lausa koostada MGTOW-teemaline veebisait eesti keeles.

---
Kuidas siis oleks õige käitumine abielus olles?

Mulle tundub, et selline: Kui näed, et naine on väsinud ja ei saa oma toimetustega hakkama (mida ta reeglina oskab paremini kui meie, mehed), siis mine ta juurde, kallista ja paita teda ja ütle, et sa oled nii tubli, kuid sa oled vist natuke väsinud, las ma natuke aitan sind. Ja siis sa aitadki, mõtled loominguliselt asjad läbi ja leiad mõne shortcut'i nende ülesannete kiireks täitmiseks, mis sulle tunduvad sobivat - valmistad täna eine või imed tolmu või pesed pesu või lähed lastega kodust välja, et naine saaks lastest puhata (minu puhul enamasti: robottolmuimeja ja lapirobotiga põranda koristus koos järgneva robotite hooldusega, akende pesemine, samuti mõnikord nõudepesemine nõudepesumasinaga, pestud pesu väljavõtmine masinast ja kuivatamine - olen teinud need asjad kodus mugavaks). Ja kõiksugu muud ülemõtlemised ja aimamised võib jätta mangiina-meestele.
Ja sõnum naistele: armastava mehe silmis olete te alati ilusad, ka teie iluvead on armsad, teie jalajäljed samuti.
Ja kui naine ei suuda kolmandal korral otsustada, kuhu lasta end täna õhtul välja einestama viia, siis see on märk, et olete *mangiina (ja õppige vastavalt oma elustiili muutma). Armastavale naisele on kõik hea, mida mees otsustab, ta järgneb talle ja naudib õhtut mehega (kui mehe valik õhtu sisustamise osas oli õige, siis on see lisaboonus ja tugevdab suhet veelgi, nii et selles osas tuleb mehel võtta vastutus).

---
*kas eestikeelne vaste võiks olla mupp? või hoopis mussu? Otsene konstruktsioon "meesupp" tähendab hoopis midagi muud, aga samas päris huvitav - asjasse mittepühendatud ei tea tegelikku tähendust, kuid ka magus supp on ju asi, mida ükski mees olla ei taha. Ja siis on muidugi ilus sõna "suss", mida mõnikord varem olen kuulnud. Ja tossike, loomulikult.

---

mul on üks sõber (kellest ma siiamaani pole veel rääkinud), ideaalne mees: ei joo, ei suitseta, abistab kodutöödes, tegeleb lapsega, käib sporti tegemas (s.t. igati vormis), ametilt arst (s.t. hinnatud positsioonil ja piisavalt arukas), igati vastutusvõimeline, truu - ja esimene naine jättis ta maha! (samal suvel kohtasin teda juhuslikult ühes teises linnas ühe teise mehega, kuid loomulikult ma ei hakanud midagi kuskilt juurde suskima, jätsin enda teada, elu on mind õpetanud, et vahelesegamine pole hea asi) Mees oli muidugi superõnnetu, loomulikult maksis lapse kasvatamise eest ja jätkas kontakte lapsega. Ahjaa, eelmine naine ütles abielu ajal talle: korista täna toad ära, sul on vaba päev. Kõik oleks ju enam- vähem, aga mees oli eelneval ööl öövalves ja magamata! (mina sain sellest teada nii, et ta hommikul tööl peale valvet ütles mulle, et ta nüüd läheb koju koristama, sest naine ütles, et tal täna vaba päev ja saab sellega tegeleda) Ja nüüd, 15 aastat hiljem, kui nende ühine laps on ülikooli lõpetanud ja iseseisev, see naine soovib, et nad jälle suhtleksid rohkem omavahel kui erinevad pered! Nüüd on tal muidugi uue naisega uus pere, elab väljamaal, teenib hästi jne. Ja endiselt abistab naist kodutöödes, lisaks on neil ka majateenija, kes käib korra nädalas koristamas. Nüüd paistab tema elu sujuvat, küllap on sobilik tasakaal (ehk siis ühised sarnased väärtushinnangud), kuigi minu jaoks natuke harjumatu (kuid ma ei ela ju seal ja see pole minu asi, kuidas elu kulgeb seal).
Ahjaa, esimene naine aktiivselt "ajas teda taga", et temaga abielluda - kutsus enda poole "sööma" jne. Seega see oli eeskätt naise otsus temaga abielluda, mitte naisepoolne vastutulek mehe soovidele, mida hiljem kahetseda.
Last edited by td on 07 Nov 2017 20:29, edited 5 times in total.
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Nov 2017 19:22

:lol: mulle meeldisid IT meeste kommentaarid, et FSB saadeti küll kahju meie e-riigile tegema. Aga nad jäid hiljaks RIA ja tema fiasko ID kaardiga tegid kordades rohkem kahju ehk Eesti omad poisid tegid jama ise nende eest ära.

Kapo pidas kinni FSB agendi
http://www.err.ee/641137/kapo-pidas-kinni-fsb-agendi
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 21:00

karussell keerleb ja kõik on õnnelikud, vaadake sealt seda alumist videot ka, loomulikult pole politseiniku mahatõukamises põõsasse midagi halba, kui sul on v a g i i n a (vähemasti selle naise enda arvates) - miks tal on tekkinud selline arvamus ja karistamatuse tunne?!. Ja vaadake seda luuserimütsiga meest ja naist tema kõrval, nüüd kujutage ette, kuidas see luuserimüts on naise peas ja mehel on käsi püsti
https://www.thesun.co.uk/news/4858917/m ... ies-booze/

kurvem uudis ka: poliitik tegi enesetapu peale (ilma kohtuta) ahistamissüüdistust ja parteist välja viskamist. Tõesti jah, ühel päeval oled võimekas ja sotsiaalsete sidemetega, teisel päeval oled tõrjutud, kuid mõlemal juhul lisaks ka ilma praktilise tööoskuseta.
https://www.thesun.co.uk/news/4861742/c ... arassment/
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 22:25

ohh, jälle üks õpikunäide (ehk milleks meile üleüldse krimiromaanid ja krimiseep)
https://www.thesun.co.uk/news/4860228/t ... tman-wife/

keskealine mees, kes tegeleb poksi koolitusega, leiab 2007.a. klubist immigrandist unistuste naise, nad abielluvad ja naine saab permanentse elamisloa, kõik sujub kuni 2015, mil mehel tekkivad majanduslikud raskused ja naine soovib lahutust. Peagi pöördub ühe Gustavo poole (kes aga naise teadmata juhtus olema mehe tuttav), et too orgunniks talle mehe tapmise. Gustavo muidugi hoiatab meest ja ütleb, et asi on tõsine. Järgmisel kokkusaamisel naisega Gustavo teeskleb, et teab kahte tapjameest ning samal ajal salaja kogu kohtumise salvestab. Tapmise hinnaks oli 1500 naela. Nüüd mees pöördub politseisse, sealt organiseeritakse mõrva matkimine koos grimeeritud laibapildiga. Tapjameest mänginud politseinik kohtub naisega ja näitab talle "surnud" mehe pilte, naine rõõmustab ja naerab neid nähes.

Loomulikult on traditsiooniliselt mehed need, kes on halbade tegude küüsis, kuid ei tasu unustada, et naiste peer pole ka lillelõhnaline (see on minu meelest hea metafoor, mis toob kõik naiste idealiseerijad maa peale tagasi).

---
Nüüd jääb vaid oodata, millal tuleb esimene sellekohane uudis Eestist (a la Eesti mees leiab vaese(ma)st riigist pärit elamisloata unistuste naise, kellega Eestis abielluvad ...)
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 22:54

Siis ütles Jeesus talle: „Pista oma mõõk tuppe tagasi,
sest kõik, kes mõõga tõmbavad, mõõga läbi hukkuvad!

http://piibel.net/#q=Mt%2026&lk=3

Me ei tohiks liiga palju keerutada tolmu selle noamehe ümber, sest järgmine kord politseinik kahtleb ja ei julge rünnata. Kui teie kõrval on haige inimene, siis teie kohus on teda esimesena märgata ja talle adekvaatne abi organiseerida. Kohati tundub see sõprade jutt just sellise eneseõigustusena. Minu jaoks on see tuttav lugu - omaksed pöörduvad haiglasse liiga hilja, nende lähedane sureb, lõpuks on süüdi arstid, kes saavad kõik negatiivse enda kaela. (Imselt on see mingi alateadlik psühholoogiline kaitsereaktsioon.)
Loomulikult on ka mul väga kahju, et see kõik nii lõppes, aga politsei on küll viimane, keda süüdistada, need "head sõbrad" vaadaku sügavalt enda sisse.
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Nov 2017 23:05

Kui ma vaatan, mida kõike pakub täna Makita, siis on mul kahju, et omal ajal valisin Boschi süsteemi. Mulle meeldis Boschi disain, aga kohati on ka see alla käinud, nii näiteks hekilõikuri ja murutrimmeri nupud lukustuvad - kas pole alla vajutatavad või vedru ei suuda neid algasendisse tagasi lükata, samuti läks katki muruniiduki kogumiskasti kinni hoidev vedru. Lisaks on osadel seadmetel (ketaslõikur, saag) tera vahetamine keeruline ja spets võtme abil (kus seda hoida, et ära ei kaoks?), ootaks elegantsemaid lahendusi. Üks Boschi 18V aku läks ka järsku õhtale.
Boschi nõudepesumasinatega (mul on olnud neid kokku neli, igaüks ise kohas) olen olnud rahul, tõsi, võrdlusmoment puudub. Odavamate mudelite puhul tuleb aga väga täpselt uurida spetsifikatsiooni, s.t. kas kõik oluline ikka on varustuses (poodide leheküljed võivad olla ebatäpsed). Nii näiteks Eestist ostetud mudelil puudus võimalus ülemise sahtli asukohta reguleerida (kui soov korraga asetada alumisele sahtlile plastämber, siis seda ei saa pesta ilma ülemist sahtlit eemaldamata, Rootsis oleval mudelil saab sahtli ülespoole panna ja ka ülemist sahtlib saab samaaegselt kasutada. Teine asi on AUTO-funktsioon, mis Eesti mudelil puudub (see reguleerib pesu intensiivsust sõltuvalt mustusastmest). Väliselt on mudelid üsna sarnased, ainult kogenud silm teeb vahet.
Mitmed saksa firmad on muutunud laisaks rahakogujaks, kes ei mõtle oma lahendusi piisavalt läbi ja ei oska oma potentsiaalsele kliendile näidata, millest ta ilma jääb, kui odavama variandi valib (Bosch, BMW minu näitel).
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 00:17

liidetavate summa sõltub liidetavate järjekorrast ... kui liidetavate hulk on lõpmatu (ja osa liidetavatest viia lõpmatuse lõpuossa)
https://youtu.be/-EtHF5ND3_s?t=197
Last edited by td on 08 Nov 2017 01:53, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 08 Nov 2017 01:05

td wrote:
Siis ütles Jeesus talle: „Pista oma mõõk tuppe tagasi,
sest kõik, kes mõõga tõmbavad, mõõga läbi hukkuvad!

http://piibel.net/#q=Mt%2026&lk=3


Piiblis kordub sümmeetria põhimõte. Aga see pole mingi kättemaksu süsteem a la "nagu küla koerale, nõnda koer külale". See on objektiivne vaimne seadus nagu füüsika seadus, et sa saad seda, mida külvad. Viskad palli õhku, pall kukub maale tagasi.

Kui sina ei andesta, siis ka sulle ei andestata. [Ja mõelgu igaüks järele, kas ta on nii veatu, et ta pole kohe midagi taunimisväärset teinud? Sellist inimest pole olemas, seega iseenda omakasu ja psühhohügieeni huvides on teistele andestamine. Siis inimesed ja Jumal andestavad ka teile.]

Peetrus salgas Jeesust kolm korda, enne kui kukk kires. Hiljem Jeesus küsis Peetruselt kolm korda, kas Peetrus armastab teda ning palus toita oma lambaid. Kolmandal korral muutus Peetrus juba väga kurvaks selle küsimuse üle. [Et ta ometi ütles juba tervelt kaks korda jah!]
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 08 Nov 2017 01:16

td wrote:Me ei tohiks liiga palju keerutada tolmu selle noamehe ümber,


Kes oli see palja jalu kahe noaga Tallinna vanalinnas jalutanud noormees? Mitme kõrgharidusega välisülikoolides õppinud analüütik, kes ilmselt teadis liiga palju, kes oli väga nimeka mehe vend.

Minu probleem on see, et olen näinud väga palju igasugust kunsti ja selletõttu oleksin valmis seda noormeest pidama keerukamaks, kui üks politsei teda pidas. Kas ta oli ainete mõju all (ilmselt oli), see on mööduv. Kas tal olid vaimsed häired (ei tea), see juba raskem juhtum. Kas ta oli lookas sellest, mida ta teadis (kaasaegne internet ja tehnika "mis on võimeline kõiki jälgima") ega osanud muudmoodi käituda kui Hamlet, kes hakkas ka vigurdama ja hullu mängima, kui nägi ümberringi nii palju silmakirjalikkust? Kaldun arvama viimast. Ma leinan seda tundmatut noormeest. Politseid on õpetatud liiga Hollywoodi stiilis, tundub!
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 08 Nov 2017 01:27

Samuti ajaline kontekst, milles toimus kahe noaga paljasjalgse noormehe tapmine politsei poolt. See oli nõidade püha Halloween.

Lugesin kuskilt artiklit, mille kirjutas kirstlusesse pöördunud eks-nõid, kes valdab järelikult ka kurjuse maailma siseinfot. Ta kirjutas, et kõik need naervad kõrvitsad ja õudukad kostüümid ja rituaalid -- selle mõte on selles, et inimesed, kes nendega kaasa lähevad, vannuvad truudust kurjusele. See pole süütu karneval, vaid iseenda vaimse kuuluvuse demonstratsioon.

Igal materiaalsel ilmingul on vaimne mõõde ja vastupidi.

Marksistlik kontseptsioon -- et igal ideoloogial on vaste materiaalses maailmas. Ideed materaliaseeruvad.

Sellest on hea lähtuda kunsti ja laiemalt visuaalse maailma analüüsimisel.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 01:46

natuke teisel teemalt, kunagi juba siit läbi käinud, aga iga kord, kui loen, olen šokeeritud (eriti selle üle, et kui tagasisidet ohvri kannatustest ei olnud, läks ligi 100% oma kuulekusega kuni lõpuni, see tähendab, et kui kästakse teha midagi mõne anonüümse kannataja suhtes, siis reeglina seda käsku täidetakse kuni lõpuni)
http://www.madsciencemuseum.com/msm/pl/ ... experiment

üks teine teadlastegrupp ei uskunud neid tulemusi (arvasid, et ohvrite kannatused on lavastatud ja seetõttu uuring ebausaldusväärne) ja tegid sama asja tõeliste ohvrite ehk kutsikate peal
http://www.madsciencemuseum.com/msm/pl/shock_puppy

aga kuhu ma tahtsin jõuda, oli tegelikult see:
Yet the majority of them, twenty out of twenty-six, kept pushing the shock button right up to the maximum voltage.

Intriguingly, the six students who refused to go on were all men. All thirteen women who participated in the experiment obeyed right up until the end.


26 osalejat, neist 13 naised
13 mehest 6 keeldusid
13 naisest keegi ei keeldunud

Nüüd võib edasi argumenteerida, et aeg on edasi läinud. Kuidas lõppeks eksperiment täna? Selgus, et Milgram'i algset eksperimenti meenutava katse korral olid tulemused 50 aastat hiljem praktiliselt samad:
http://www.apa.org/monitor/2009/03/milgram.aspx
Siin on origniaaltekst:
https://www.apa.org/pubs/journals/relea ... 64-1-1.pdf
Selles eksperimendis naised olid sama kuulekad kui mehed, kuid tunduvalt närvilisemalt täitsid käske. Ja nüüd mõelge meie jupijumalate peale, kes tõttavad kaasmaalaste peal rakendama välisinvestorite käske. Neid kuulekaid potentsiaalseid käsutäitjaid, kes on valmis teie kerest läbi laskma rohkem kui 150 volti, et te midagi sellest õpiksite, on vähemalt pool elanikkonnast (eeldusel, et meie elanikkond on samaväärne USA elanikkonnaga)
Last edited by td on 08 Nov 2017 02:37, edited 4 times in total.
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 02:19

Miks meinstriim meedia ei taha neid eksperimente aeg-ajalt inimestele meelde tuletada? Ometigi võiks ju ....
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 02:52

Your daddy makes sure you thank your momma for everything. Nobody ever says hey, Daddy, thanks for knocking out this rent; hey Daddy, I sure love this hot water; hey Daddy, it's easy to read with all this light.

Naised, õpetage oma lapsi tänama nende loomulikuks peetavate asjade eest samamoodi nagu issi õpetab teie lapsi tänama teid. :!: :idea: Mina isisklikult tunnen sellest puudust, ma ei lähe seda oma pereliikmetele nina alla hõõruma, kuid vahel teeb nukraks küll, et selle eest ei osata verbaalselt tänada. Jääb selline kõndiva rahakoti tunne, mida osatakse märgata vaid siis, kui miskit suuremat (IPad => I paid :twisted: ) on vaja eraldada või kuskil mingi asi vajab parandamist. Ilmselt lihtsalt see kõik nii loomulik, et hoolsa peremehe majas kõik toimibki igal ajal, et ei osata arvata, kuidas on eluke külmas pimedas toas ilma sooja veeta või võõra katuse all. (jälle plusspunktid hoolimatule alfamehele, kelle puhul elektri ja sooja tagasitulek saab kindlasti suure tähelepanu ja tänu - vaat, kus meil on issi, teeb kõik korda!)

Ütlete, et moodsas majas polegi mehel midagi parandada? Kui Rootsis oma maja ostsime ja talvel sinna sisse kolisime, siis suurte külmadega kärssas pidevalt majja sisse tuleva kaabli sulavkaitse läbi, iga kord pidi asendama selle uuega, esimesed kuud olid tüütud. Miks? Sest maja oli projekteeritud 60 aastat tagasi ja arvestatud väiksema elektritarbimise peale. Mida mina tegin? Kaableid välja vahetada on kallis, lisaks suurem peakaitse tähendab ka majapidamisele suuremaid püsikulusid. Selle asemel asendasin lambid, pliidi, külmkapi säästlikemate vastu ning sulavkaitse asemel ostsin automaatkaitsme. Nüüd praktiliselt seda elektriviga enam ei juhtu, kuigi lisaks on ostetud ka nõudepesumasin. Tuba on alati valge ja soe, soe vesi on ka alati. Soojuspumba kompressor läks järgmisel aastal katki. Küllap see oli lisafaktor, mis rohkem elektrit tarbima pani. Selle parandus maksis 3000 eurot.
Lisaks ühe koha peal lasi katus läbi. Ronisin katusele ja parandasin vea (katusekivid olid alla vajunud ning vesi pääses läbi). Nüüd peab maja kauem vastu ning uue katuse panekut (mis maksab ca 10 000+ eurot) saab lükata edasi. Kas lapsed võiksid tänada: aitähh, issi, et sa meie kodul katuse ära parandasid? Kui paljudes peredes seda märgatakse? See on emmede tegemata töö, aga ehk saab seda tänu väljendada isadepäeval....
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 04:03

mehed räägivad, kuidas naised neid seksuaalselt ahistasid, kui nad olid alles alaealised
http://www.news.com.au/lifestyle/real-l ... 4d202efcce

What started as hugging and kissing on the cheek soon progressed to much more but as the months wore on he said he became more uncomfortable with the situation and wanted out. But when he told her he said she “burst into tears” and threatened to tell his parents, telling him it was all his fault.


pisarad ja ähvardus "kõik ära rääkida" ja poiss süüdi lavastada

When alarm bells started to ring as the abuse became more s exual she assured him it was their special secret. He began to stay over and eventually moved in with Shaskey after his parents accepted her home was closer to his high school.

"ühine saladus", jaa-jaa; lisaks veel see, et oli peretuttav ja vanemad usaldasid oma poja üksinda tema hoolde elama, hirmus mõelda (lastel ju tihti puudub sõnaõigus, kui nad just isale ei avalda, mida see tuttav tädi temaga teeb)

“She made me lie on the bed beside her, she started touching me s exually and got me to touch her. I was scared and couldn’t get an erection and she laughed at me and said I was not a real man, and she was right I was a frightened boy"

See viimane on ikka päris karm elamus - häbistatakse tundlikus eas noort meest asjades, millest tal veel täit aimu pole (ta arvabki, et asjad ongi nii ja tunneb end alaväärsena ja mittesobilikuna)

“And when the perpetrator is a woman there is the fear you won’t be believed or that you shouldn’t complain and you should count yourself lucky. People seem to think being a male victim is not as bad as being a female victim and that if the perpetrator is a female the damage isn’t as bad not realising the psychological damage it can do and especially if that female is a mother.


While female s e x perpetrators may seem rare, research released this month showed it’s a lot more common than previously thought. A survey in the US found that a similar amount of women reported being raped in a 12-month period as the amount of men who were “made to penetrate” a female offender.
It found 1.6 per cent of women in the US reported being raped in the past 12 months (1.9 million), which is a similar rate to the 1.7 per cent of men (1.9 million) who reportedly were “made to penetrate a perpetrator”..


Kui mitte rääkida meestepoolsest meeste vägistamisest, siis ma arvan, et tüüpiline käitumismuster võikski olla, kus naine läheneb tahte vastaselt alaealisele poisile, kes on temast nõrgem ja nendes küsimustes täitsa roheline (s.t. ebateadlik oma õigustest öelda "ei" suurtele inimestele ja suurte inimeste maailmast). Sisuliselt pedofiiliale lähenev käitumine naiste poolt. Ma ei ütleks, et mind on vägistatud või kuidagi muul moel püksi poetud, kuid meenub ebamugav lähedus täiskasvanud naiste poolt alla 12 a vanuses teatud situatsioonides küll, aga ma ei oska tõesti tagantjärgi hinnata, kui palju selles oli seksuaalset alatooni, ei osanud seda siis kahtlustada (ebameeldivad tatised põsemusid, duširuumi külastav õpetaja jms.) ega eriliselt meelde jätta (mõte oli: elan üle). Olen kuulnud ka mõnitavat juttu seksuaalsetel teemadel (teismeeas ja hiljem) teatud tütarlaste suust, see oli isegi ebameeldivam. Üks naisterahvas jõllitas minu ujumispükstes intiimpiirkonda, kui olin 19, see oli ka väga ebamugav (ma ei teadnud, mida ta sealt ebaharilikku leidis, ebakindel tunne oli).

Miks ma sellest kõigest nii avameelselt saan rääkida? Sest 'I don't care'. Ma tean, kes ma olen ja teiste arvamus minust (ka selles osas) mind (enam) ei huvita. Samas pean oluliseks, et sellistest asjadest diskuteeritakse, kui jutuks tuleb ahistamine.

Mitme mehe memuaarides on ikka meenutatud, kuidas oli nende esimene seksuaalvahekord - keskeas naine näitas enda intiimpiirkonda ja astus teismelise poisiga ühtesse. Poistel on enamasti ju alguses põnev. Aga see tunne, mis jääb pärast juhuvahekorda ebameeldiva naisterahvaga, kui oled s p e r m a s t tühi ................... Kui naine oskab meest panna häbi tundma selle situatsiooni pärast, siis mees ei pöördu ka kuskile abi saamiseks ja see ahistamisstatistikas ka ei avaldu. Mees aga kannab seda kultiveeritud häbitunnet endas edasi ja tunneb end mittetäisväärtuslikuna.

Ma arvan, et seksuaalse ahistamise võiks võtta kokku selliselt: kui keegi on seksuaalse alatooniga käitumisega (s.t käitumisega, mida ründaja poolt võiks pidada seksuaalse alatooniga olevaks, sõltumata sinu enda hinnangust sellele - võibolla olid tol hetkel ebateadlik ja alles hiljem said aru, mis toimus) pannud sind tundma ebamugavalt, siis see ongi ahistamine naiste keeles. Võrdsuse huvides peaksid mehed ka rohkem rääkima nendest asjadest ja sellise tegevuse ilmnemisel ( ärakasutamine oma seksuaalse veetlemise ehk võrgutamise-flirtimise teel või ka mõnitamine-häbistamine sellel teemal) naisi (pooleldi huumoriga) hoiatama, et nad hetkel ahistavad meest seksuaalselt.
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 13:11

25 koduse vägivalla juhtumit (kasulik lugemine selleks, et aru saada kus on riskifaktorid)
https://thoughtcatalog.com/hok-leahcim/ ... g-stories/
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2017 13:47

"Tallinnas on kinnisvarabuum"
http://www.aripaev.ee/uudised/2017/11/08/tallinnas-on-kinnisvarabuum

Ja 2020 teises pooles "kabuum"...
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Nov 2017 13:51

Tesla on ehe näide, kuidas väiksemgi edulugu maha mängida, ühel hetkel totaalne haip, antakse rahasid sisuliselt aitähh peale. Alles eile läks minema Tesla akude osakonna tipp-spetsialist.

Tesla’s Dangerous Sprint Into the Future
https://www.nytimes.com/interactive/2017/11/07/magazine/tech-design-future-autonomous-cars-factory-tesla-sustainability-gigafactory.html

---

Tesla nagu meie ID kaart, tuli oli ... ja hääbub(s)
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Nov 2017 15:13

siin on kirjeldus, mida naistetugi peab koduseks vägivallaks (s.t. mida naise kui ohvri puhul mehed teevad)
https://www.womensaid.org.uk/informatio ... tic-abuse/

hakkavad silma sellised punktid:
- shouting; mocking; accusing; name calling; verbally threatening.
- sulking, taking the children away; threatening to report you to the police, social services or the mental health team unless you comply with *his demands; threatening or attempting self-harm and s u i c i d e; lying to your friends and family about you;
- persistently putting you down in front of other people; not listening or responding when you talk; taking money from your purse without asking;
- lying to you; withholding information from you; being jealous; having other relationships; breaking promises and shared agreements.
- repeatedly checking to see who has phoned you; embarrassing you in public; accompanying you everywhere you go
- shouting you down; destroying your possessions; breaking things; punching walls;
- punching; slapping; hitting; biting; pinching; kicking; pulling hair out; pushing; shoving; burning;
- saying the abuse doesn’t happen; saying you caused the abuse; saying you wind him up; saying **he can’t control his anger; being publicly gentle and patient; crying and begging for forgiveness; saying it will never happen again.

---
*her demands
**she can't control her anger


Nii, mehed. Kui midagi sellist juhtub teie vastu teie kodus, siis teadke, et see on koduvägivald.
Last edited by td on 08 Nov 2017 15:30, edited 3 times in total.
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 08 Nov 2017 15:17

td wrote:
Siis ütles Jeesus talle: „Pista oma mõõk tuppe tagasi,
sest kõik, kes mõõga tõmbavad, mõõga läbi hukkuvad!

http://piibel.net/#q=Mt%2026&lk=3

Me ei tohiks liiga palju keerutada tolmu selle noamehe ümber, sest järgmine kord politseinik kahtleb ja ei julge rünnata. Kui teie kõrval on haige inimene, siis teie kohus on teda esimesena märgata ja talle adekvaatne abi organiseerida. Kohati tundub see sõprade jutt just sellise eneseõigustusena. Minu jaoks on see tuttav lugu - omaksed pöörduvad haiglasse liiga hilja, nende lähedane sureb, lõpuks on süüdi arstid, kes saavad kõik negatiivse enda kaela. (Imselt on see mingi alateadlik psühholoogiline kaitsereaktsioon.)
Loomulikult on ka mul väga kahju, et see kõik nii lõppes, aga politsei on küll viimane, keda süüdistada, need "head sõbrad" vaadaku sügavalt enda sisse.

Politsei seekord sepitses ühiskonnaohtliku pretsedendi. Järgmine kord köögitarvikute või ehitusmaterjalide poes olge ettevaatlikud. Võtate kaks nuga kätte ja juba on põhjust tule avamiseks. Või siis koduköögis. Meesterahvastel on selgelt OHTLIK korraga kaks nuga kätte võtta. Ntx. nõudepesu käigus koduköögis. Iga vähegi osav advokaat võib sellest välja tuua ohufaktori ja kiire löök malmpanniga noa käeshoidja kuklasse, ei klassifitseerugi enam mõrvaks.
P.S. Aastaid tagasi oli mul ühe suurettevõtte suurköögis lustakas vahejuhtum. Kaks tursket meeskokka istusid jalgu kõigutades hiigelsuurel töötasapinnal ja omavahel vesteldes ihusid vikatiluiskamistehnikas vastatsiku hõõrudes hiigelsuuri kööginuge. Noaihujatele üllatuseks avasin eelmisel päeval paigaldatud (kuid vähe ümbertegemist vajava, selleks ma ehitaja esindajaga ja tellijaga seal olingi) automaatukse. Ukse automaatika oli vähe äkiline ... väikse pauguga. :lol: Ütleme, et need noad jäid pärast ukse laealla lendamist ikka vägagi ähvardavasse asendisse... Õnneks olid kõigil närvid korras ja ka terve huumorimeel... Samas praegustes oludes kus Tallinna köögid on juba valdavalt tumetanahalistega ja keelt ning kontekste mittelugevatega mehitatud...poleks ma niiväga veendunud enda ohutuses.
projekteerija
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: td and 2 guests