Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 May 2019 15:06

Njah, eks jälle see risk/kasu ja risk/kahju suhte arvestamine. Kui elupäästva operatsiooni hind on 20% surnuid, siis seda tasuks ette võtta. Kui aga kosmeetilise operatsiooni hind on 20% surnuid, siis tasuks sellest väga kaugele hoida......
Ülalt tulnud ringkirjade puhul kipub see "talupojatarkus" kaduma minema - välja dresseeritud medpersonal reageerib sellele vorstile, mille järele on sponseeritud "täienduskoolitustel" Pavlovi refleks tekitatud ... (ei vihja millelegi, lihtsalt üldine printsiip, sama näeme ka muudel elualadel, miks mitte ka panganduses ja ajakirjanduses: Sooroosi koolitused, keskpankade "analüütikute" seminarid jne. - teatud huvigrupi rahastatud ajupesu uute kasulike mutrikeste äratinistamiseks). Eriti rafineeritud tinistamine on see, kui otseselt ei valetata, aga jäetakse rääkimata efektiivsematest alternatiivvõimalustest - nii et "koolituse" läbinule jääb veendumus, et oli "väga hea koolitus" ning õpitud tegevusmuster ongi kõige parem ja õigem. Ei tahaks olla selle inimese nahas, kui ta kohtub laiema silmaringiga inimesega, kes kohe aru saab, kustkohast selle "koolitatud" inimese "tarkus" pärineb.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 May 2019 16:08

"Objektiiv" annab ülevaate, mis toimub samal ajal sotsiaalmeedias
https://objektiiv.ee/piinlik-husteeria- ... ise-umber/

"Objektiiv" teeb head tööd. Aitähh!
Muidu ma tõesti ei teakski, missugused kired inimeste vahel lõõmavad. Viimase kümnendi lõppu võib iseloomustada vist vaadete polariseerumise ehk radikaliseerumisena?
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 May 2019 16:57

Epigeneetika ja toitumine ehk kuidas epigeneetiliselt võib eelnev elukogemus päranduda lastelastele toitumise näitel ehk Lõssenkot ei maksa päriselt ära unustada...
https://hms.harvard.edu/news/what-grandma-ate
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 May 2019 17:26

päris hea lugejakiri "Naistelehes" koduvägivallast, soovitan lugeda
https://naisteleht.ohtuleht.ee/958518/l ... esena-sest

Mis meeste poolelt silma hakkab: isegi siis, kui naine on sisuliselt süüdi, võtab ta ruttu/alateadlikult ohvri-kannataja poosi ja sellega saab automaatselt kaastunnet ja vabastuse süüst. Ehk siis, kui mõlemad on süüdi, siis naine oma "tunnete" avaldamisega ja kannatajapositsiooniga võitleb kätte alibi. Kui mees peaks sellel puhul oma tunded avama, siis on see aga nõrkuse tunnus (mitteoskus toime tulla oma emotsioonidega ja loomulikeks peetavate ülesannetega)

Mina ei ole kunagi (mitte ühtegi) naist füüsiliselt "karistanud" ega ka minu naine pole mitte kunagi mulle oma küüsi näidanud. "Urisenud" olen oma naisele küll ja siis on see kannataja roll koheselt mulle ka ette mängitud. Hiljemalt mõne tunni pärast oleme jälle teineteise jaoks armsad. Vahel peale kannataja rolli ette mängimist olen muidugi olnud ka väga kurb ja sõnatu ja nõutu, mida on mõnikord mõistetud ka kui passiiv-agressiivset käitumist. Kui meeleolu möödub, siis alati siiamaani on piisanud meile mõlemale mõnest heast sõnast ja lahkest silmavaatest.
Naine omakorda on vahel mingi hea huumoriga (koos väga väikese sarkasminoodiga) lause öelnud minu tegemiste kohta ja see on siis mind ennast ka ajanud naerma ning ennast analüüsima utsitanud. Näägutamist pole olnud mitte kunagi!!!! Kõige rohkem olen olnud häiritud sellest, kui mõned olulised asjad laste kasvatamises või koduses majapidamises jäävad minu eest varjatuks - "kartuses, et ma võin vihastuda".

Mis mulle meie suhtes jõudu annab kõik tülid unustada? See, et ma tean, et ta on väga hea inimene ja et ta armastab mind (seda me ikka vastastikku paar korda nädalas kordame üle - kui mõni hetk tundub teine inimene eriti armas ja kallis). Kõik pahandused on ju juhtunud kogemata, mitte sihilikult. (Andestamise eeldus paistabki olevat mõistmine, et tema ju üldse ei tahtnud nii nagu lõpuks välja kukkus. Ma muidugi kardan, et ühel päeval võin mina või tema teha midagi sellist, mida ei saa enam unustada-andestada, sest kahju on liiga suur, isegi kui seda nimelt ei teinud .... Selle nimel tuleb vaeva näha. Kahjude ennetamine on lihtsam kui pärast vaeva näha kahjude hüvitamisega.)
Ülitundlikkus teise (kalli) inimese märkustele võib olla aga ebakindluse (või ka stressi) märk. Stressi allikad tuleks minimeerida (töökohta vahetada? õigel ajal lahku minna?) ja oma enesekindluse kallal tööd teha (meeste puhul: saavutada elus midagi, mida enamus pole suutnud; Naiste puhul ma ei tea: olla armastatud oma lähedaste poolt?).
Ja meil on suht suur privaatne ruum - me ei nuhi teineteise asjades ega käikudes. Sageli magame ka eraldi tubades (mulle meeldib jahe tuba, temale soe, mina kardan öösel voodis rähkleda ja norsata, mul on kiusatus teda öösel paitada - ja teda ilmaaegu üles äratada sellega; mulle meeldib öösel internetis surfata) Teist inimest ei saa eriti muuta, saab vaid kohaneda ja hoida parajat distantsi. See distants peaks olema enam-vähem sama suur mõlemalt poolt vaadates, et ei tekkiks rahuldamatuse tunnet emotsionaalses ja intiimses läheduses.
Last edited by td on 01 May 2019 18:55, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 01 May 2019 18:54

td wrote:Njah, eks jälle see risk/kasu ja risk/kahju suhte arvestamine. Kui elupäästva operatsiooni hind on 20% surnuid, siis seda tasuks ette võtta. Kui aga kosmeetilise operatsiooni hind on 20% surnuid, siis tasuks sellest väga kaugele hoida......
Ülalt tulnud ringkirjade puhul kipub see "talupojatarkus" kaduma minema - välja dresseeritud medpersonal reageerib sellele vorstile, mille järele on sponseeritud "täienduskoolitustel" Pavlovi refleks tekitatud ... (ei vihja millelegi, lihtsalt üldine printsiip, sama näeme ka muudel elualadel, miks mitte ka panganduses ja ajakirjanduses: Sooroosi koolitused, keskpankade "analüütikute" seminarid jne. - teatud huvigrupi rahastatud ajupesu uute kasulike mutrikeste äratinistamiseks). Eriti rafineeritud tinistamine on see, kui otseselt ei valetata, aga jäetakse rääkimata efektiivsematest alternatiivvõimalustest - nii et "koolituse" läbinule jääb veendumus, et oli "väga hea koolitus" ning õpitud tegevusmuster ongi kõige parem ja õigem. Ei tahaks olla selle inimese nahas, kui ta kohtub laiema silmaringiga inimesega, kes kohe aru saab, kustkohast selle "koolitatud" inimese "tarkus" pärineb.

Kui selles loos olevaid numbreid uskuda ja lootes, et kõik on korrektne siis ikkagi tõsine kasv toimus epileptikute hulgas. :shock:
Sageli rattaga liikudes on mul üks omamoodi kontakt nendega. Rattal peavad olema ohutuled. Need aga sageli vilguvad (Päevavalguses paistavad vilkuvad tuled autojuhtidele paremini silma) ja kui sisened rongi või siis jääd kusagil rahvarohkes kohas seisma ja ei taipa-ei saa-ei taha neid ära kustutada, siis vägagi sageli keegi kas paaniliselt nõuab nende ärakustutamist või teeb seda vähe rahulikumalt. Põhjuseks tuuakse, et kas ta ise või ta saadab epilepsikut. Kui suur risk see on?
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 May 2019 18:58

Epilepsia vallandumise risk vilkuvatele tuledele on suur tõesti, see signaal saabub ajusse silmade kaudu, s.t. vilkumine peab jõudma otse või valguse hajumise/peegeldumisena silmade sisse. Seda vilkumist kasutatakse näiteks epilepsia (elektriliste muutuste, ajurakkude ainevahetuse muutuste) esilekutsumiseks aju uuringutel (ei pruugi alati jõuda krampideni, võib avalduda aju sees ajurütmide muutumise või siis ka hetkelise "äraolekuna")
Aga antud uudises on jutt narkolepsiast ehk siis äkilisest uinumisest, mitte epilepsiast (epilepsia teatud vormide puhul epileptiline ajuala surub alla kõik muud ärkveloleku ajusignaalid, see pole uni, inimene lihtsalt korraks kaotab seose ümbritsevaga ja iseendaga - nii olen ma aru saanud; peale epileptilist hoogu patsiendid muidugi sageli uimased, selline impulsside virr-varr väsitab aju; ka hoo ravi on ju sisuliselt uinutitega - aju elektriline aktiivsus surutakse alla, aga see pole õige uni, see on "joove" - seepärast uinutite ja alkoholi koostarbimine võib olla lausa eluohtlik).
Selle 30 aastaga, mis on möödas minu neuroloogia eksamist on muidugi epilepsia vorme juurde tulnud, võib olla päris huvitav lugeda:
https://en.wikipedia.org/wiki/Epilepsy_syndromes
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 May 2019 21:24

Üldiselt vaatan meediamaastikku ja mul tekkis küsimus, kas tahtlik tegevus, et tavatöötajatel viimanegi tahe ära võtta tööd teha. Järjest loed, kuidas mingid tegelased olgu Varrak jne saanud hiigelpreemiaid, Jänku Jussidest rääkimata. Sisuliselt meil poliitikas nii, et keerad si-ta kokku, ikka kullatakse sind üle. Mul tutvusringkonnas inimesed järjest töötavad surnuks, siis sellised artiklid, kuid muidusööjad maksumaksja raha peal liugu lasevad. See ajab ikka päris marru.

CV keskus samas paksult täis tööpakkumisi 3-5 eurot tunnist, tule ja rüga end oimetuks min. palga eest.
---

Riigiametnike keskmine palk ületab mitmesaja euro võrra Eesti keskmist kuupalka
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/riigiametnike-keskmine-palk-uletab-mitmesaja-euro-vorra-eesti-keskmist-kuupalka?id=86079623
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 May 2019 21:31

Peaks vist sügisel töökohta vahetama, palgatööl mõnus küll, aga tänapäeva IT projektijuhtide olemus ei kõlba koera saba alla ka. Käituvad nagu ülemused, ma julgesin selgeks teha, et ta tavaline mutter. Ehk sisuliselt projektijuht tööajast ajab eraasju ehitab maja, viibib pidevalt kes teab kus kurat. Ja siis esmaspäeviti peavad progejad aru andma, mida nad ära tegid. Koosolekul tuletasin järjekordselt meelde, ka projektijuht peab tiimile rääkima saavutatud asjasest. Ma ei tea, kas mu õiglustunne aastatega metsa läinud, aga ma pole nõus sellega, et ühed tõmbavad ennast puruks tööga, peame ühte suuremat jama klaarima, mille 3 osapool korda saatis. Ja siis projektijuht sisuliselt ei tee sit--git.

Olemus meenutab mulle meie riigi käitumist ja osade ametnike oma. Ma tihti pean inimestele meelde tuletama, te pole ülemused, te olete teenindaja (ametnikele).
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 May 2019 21:37

EKRE poistel juba hakanud katus sõitma, Hel-me juba näeb "kolmandaid" jõudusid meie sisejulgeolekus, kes saboteerivad jne. Jeerum, see tsirkus Eesti mainele hästi ei lõppe.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 01 May 2019 23:14

spl wrote:EKRE poistel juba hakanud katus sõitma, Hel-me juba näeb "kolmandaid" jõudusid meie sisejulgeolekus, kes saboteerivad jne. Jeerum, see tsirkus Eesti mainele hästi ei lõppe.

Teisalt aga ei saanud (või ei lastud ) ühel mehel isegi oma ministritooliga tuttavaks, kui juba varajasemate tegelaste arusaamatud preemiasüsteem iseenesest murenema hakkas. Vanade olijate kamp läks (hirmust kõigist või osadegi jamade väljatulemisest ?) nii hoogu, et lasid kohe endalegi jalga. Kui sellest pretsedendist suurem puhastustuli sünnib, siis võib sellest miksist isegi mingi kasu tõusta. :twisted:
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=86079167
Ja ka soovitused uuteks reegliteks...Lähenevad valimised.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=86082213
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 May 2019 00:20

Van Halen "Jump" pulkadeks lahti võetuna (muusikateooria huvilistele)
https://youtu.be/0XhKSXeT2OI?t=98

kommentaarides soovitati kuulata ka seda laulu nende albumilt 1984
https://www.youtube.com/watch?v=tMnF8scIKz0
(tol ajal minust jälle mööda läinud lugu)

leidsin ka sellise huvitava loo neilt
https://www.youtube.com/watch?v=OCwigPh ... 0&index=22

veel üks
https://www.youtube.com/watch?v=iofxm92 ... 0&index=29

tõesti huvitavad muusikalised lahendused, respekt neile
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 02 May 2019 10:38

Kui keegi küsiks minult poliitilist soovitust, siis ütleksin nii.

Võimule saanud poliitikud -- palun hoidke madalat profiili, ärge eputage mingite käemärkidega, mida saab tõlgendada mitut moodi ja välisajakirjanduses tingimata kahjulikult tervele Eestile. Et kui te olete saanud vastutavale positsioonile, siis vastutage. Käituge nagu täiskasvanud mehed, mitte nagu teismelised. Ja kui too M.K. on tõesti naisepeksja, siis tema koht pole ministriametis, ükskõik kui kõrgetel positsioonidel ta on varem Rakveres ka töötanud. Naise peksmine näitab, et tegemist on väga nõrga mehega, kes arvab, et saab oma tahtmist toore jõu abil. Väga madal tase.

Opositsioonipoliitikud -- palun tõmmake tagasi oma egoismi ja laske nüüd teistel näidata, mida nad oskavad. Teil kõigil on kapis piisavalt luukeresid, mida häbeneda. Ja need on palju hullemad kui võimule saanud poliitikute mõni mitmeti tõlgendatav käeliigutus. Ärge rääkige tsensuurist, kui samas Andrus Ansip on kehtestamas Euroopa tasandil internetitsensuuri seadust. (Detaile teab hästi Eesti internetikogukond, kes juba korraldas Vabaduse väljakul vastava miitingu, millel ka osalesin solidaarsusest.) Tsensuur on see, kui terve ühiskond on niivõrd suure hirmu küüsis, et ei julge iitsatadagi mingite võimu otsuste peale. Praegu pole mingit tsensuuri, igaüks võib tatti pritsida nagu jäksab.
Last edited by h on 02 May 2019 11:12, edited 3 times in total.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 02 May 2019 10:55

Millised on vastutavale kohale määratud mehe kriteeriumid Piibli järgi? Kui paljud meil nendele kriteeriumidele vastavad?
Palun väga -- Pauluse I kiri Timoteusele 3: 1-13.

Piibel 1997
Nõudeid ülevaatajate ja abiliste kohta
3Kuula
1 See on ustav sõna. Kui keegi igatseb ülevaatajaametit, siis ta
igatseb üllast tööd.
2 Ülevaataja peab siis olema laitmatu: ühenaisemees, kaine,
mõõdukas, kombekas, külalislahke, osav õpetama,
3 kes ei ole joomar ega kakleja, vaid leebe, rahupüüdlik ja rahahimuta,
4 kes oma peret hästi juhatab ja kelle lapsed elavad kuulekuses
ja kõigiti väärikalt.
5 Sest kui keegi ei oska juhatada oma peret, kuidas ta võib kanda
hoolt Jumala koguduse eest?
6 Ta ärgu olgu ka vastpöördunu, et ta ei läheks upsakaks ega
langeks sama süü sisse kui kurat.
7 Tal peab olema hea tunnistus ka neilt, kes on väljaspool kogudust,
et ta ei langeks hurjutamise alla ega kuradi silmusesse.
8 Niisamuti peavad abilised olema väärikad, kes ei ole
kahekeelsed, kes ei tarvita liialt veini, kes ei ole liigkasuvõtjad,
9 vaid kellel usu saladus on puhtas südametunnistuses.
10 Neidki aga katsutagu enne läbi ja seejärel nad asugu teenima,
kui on laitmatud.
11 Niisamuti olgu naised väärikad, mitte keelepeksjad,
vaid kained, ustavad kõigis asjus.
12 Abilised olgu ühenaisemehed, kes lapsi ja oma peret hästi juhatavad.
13 Sest kes hästi peavad oma ametit, saavad tunnustuse ja
rohkesti julgust usus Kristusesse Jeesusesse.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 May 2019 11:01

h wrote:/.../Opositsioonipoliitikud -- palun tõmmake tagasi oma egoismi ja laske nüüd teistel näidata, mida nad oskavad./.../

Kardan et 17 a jooksul oma laiaulatusliku toiduahela loonud RE jaoks on see üks viimaseid valikuid. Eetikaga on siin vähe pistmist, pigem lihtsalt võitlus iga hinna eest ja vahendeid valimata selle nimel et luti otsa tagasi saada. Ka valimisvõidu järgset sündmuste kulgu ei suudeta kuidagi alla neelata.

==========
Ka presidendi vastuvõtule oleks vist mõnel nüüd ilma erilise piinlikkuseta üsna sobiv ilmuda mõnes argisemas riietuses (või siis argisemas rahvariides), selja peal nt kiri et "kodanik on vaba (oma valimisotsustes)".

... ja presidendi otsevalimise teemal võib riigikogu filosofeerida lõpmatuseni "mandaadi ulatusest" jne jne (kui oleks otsevalimised) - samas küsimuse rahvahääletusele paneku osas poleks riigikogul sarnaseks filosofeerimiseks enam eriti palju ruumi (ega ka õiguskantsleril, jms).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 May 2019 12:24

pop wrote:Ka presidendi vastuvõtule oleks vist mõnel nüüd ilma erilise piinlikkuseta üsna sobiv ilmuda mõnes argisemas riietuses (või siis argisemas rahvariides), selja peal nt kiri et "kodanik on vaba (oma valimisotsustes)".

"Presidenti ei vali rahvas" :twisted:
---

mis küll need Jaapani autod nii imeliku disainiga peavad olema :roll: :roll: :HEAD
uus Honda CR-V
https://www.youtube.com/watch?v=83vPYRIeW5M
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 May 2019 13:00

Lhv foorumis oli viide kunagi sellele poliitilste vaadete testile.
https://www.politicalcompass.org/test

Täitsin selle ära ja selgus, et ikkagi rohelisse alasse, kuigi ülemisse paremasse nurka (ehk tsentrismi lähedale). Paljudele küsimustele vastates mõtlesin ma, et "see oleneb olukorrast" ja seetõttu väga parempoolseid vastuseid ei pildunud. Parempoolses ühiskonnas võibolla oleks aga need küsimused lahendatud teisiti kui tänases riigitsentraliseeritud ühiskonnas (üliparempoolses riigis ehk igal suguvõsal on oma "fond" ehk sugulased-tuttavad toetavad oma õnnetuid sugulasi-tuttavaid - vastavalt sellele, kui palju nad on ise varem inimlikud ja abivalmis olnud? makse ei koguta ja riik ei toeta, seega igaüks on juba arvestanud sellega ....) Ähh, ma ei tea. Aga tehke ise see test läbi (kunagi paar aastat tagasi ehk juba tegime? Enam ei mäleta.)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 May 2019 13:04


Ma üritasin seda autoemotsiooni jälgida aga ei suutnud - ja tabasin end mõtlemast hoopis sellele et huvitav kas oleks huvitav selle autovaimustuse presenteerijaga hoopis mingil muul teemal vestelda ? (et kas nt ta näomiimika oleks siis sama) Ühtlasi mõtlesin sellele et mis juhtub kui AI tingimustes tekib maailma nt miljard nännipresenteerijat kes igaühel mitu YT kanalit hamba-pastast Bolognese-pastani (rääkimata autodest).

===============
Nännist rääkides naasesin just nänniuputuse kohast (seal on Hispaania kõrgeim tipp ka), ja kogusin sealt kah hunniku nänni - peam. Wehr-mahti mundridisaineri oma (see lihtsalt istub paremini, ja ka jalatsid on omamoodi huvitavad). Erinevatel põhjustel (nagu nt 7% käibemaks (vist oli), meeletu hinnakonkurents, jne) on seal just sedalaadi nänn miskipärast ca 1.6+ korda odavam kui Eestis (rääkimata Kiievist). Samas emotsiooni sellest nännist tekkis üsna minimaalselt.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 May 2019 13:09

h wrote:Millised on vastutavale kohale määratud mehe kriteeriumid Piibli järgi? Kui paljud meil nendele kriteeriumidele vastavad?
Palun väga -- Pauluse I kiri Timoteusele 3: 1-13.
/.../ ühenaisemehed /.../

Raskeks läheb sellega. Mees on loodud seemet jagama. Ühe naise jaoks on seda seemet liiga palju, kui mees on täie tervise juures ....
Ei tohiks olla omavahelist valetamist selles asjas. Oma unistustest ja soovidest rääkimine enne tegusid ja siis ühine arutelu, mida teha, et unistused teoks saaksid monogaamia vormis?
Munkadel on hea - suunavad oma energia alati muudele asjadele. Aga kui "korra saab ja korra ei saa", siis on raske sellega. Võib muidugi diskuteerida, et see monogaamia pidamine ongi ensedistipliini ja enesekontrolli küsimus, mis on oluline ülevaataja ametis ...
Last edited by td on 02 May 2019 14:16, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 May 2019 13:37

pop wrote:

Ma üritasin seda autoemotsiooni jälgida aga ei suutnud - ja tabasin end mõtlemast hoopis sellele et huvitav kas oleks huvitav selle autovaimustuse presenteerijaga hoopis mingil muul teemal vestelda ? (et kas nt ta näomiimika oleks siis sama)

Mehel on magistrikraad keemias. Eks ta on jah müügimehe ametis. Samas, tarbimise rahulolu aluseks ongi emotsioon (katsed on näidanud, et see on tähtsam kui loogiline arusaam, kui just loogiline otsus ise pole emotsiooni aluseks) ja eks tema võimendab kunstlikult neid emotsioone, et ka Aspergeri sündroomiga inimene aru saaks, mis emotsioonid need on.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby is4 » 02 May 2019 14:17

Meediast ehk üleüldse sissetulevast infost hea näide:
https://tarbija24.postimees.ee/6673980/ ... -materjali
1) Mulle tundub, et katust võetakse lahti, mitte ei paigaldata (loe pildi allkirja)
2) Ükskõik kas paigaldatakse või võetakse lahti - töö suund ei ole õige. Paigaldatakse alt üles (va. vb mõne augu lappimine) ja lahti võeakse ülevalt alla.
3) Turvavarustuse kallal ei oska norida vb ongi ainult 7 rida kive ja räästast algab lamekatus :)

Ehk siis jälle üle korrata - ära usu, mõtle kaasa. Jamasti on see, et ükski inimene pole kõiges teadlik- tõese/õige välja otsimine on järjest aega/oskusi nõudvam.

Artikkli teksti ei lugenud, selle kohta seisukohta ei oma.
is4
 
Posts: 238
Joined: 24 Jan 2011 20:02

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 02 May 2019 14:45

projekteerija wrote:
spl wrote:EKRE poistel juba hakanud katus sõitma, Hel-me juba näeb "kolmandaid" jõudusid meie sisejulgeolekus, kes saboteerivad jne. Jeerum, see tsirkus Eesti mainele hästi ei lõppe.

Teisalt aga ei saanud (või ei lastud ) ühel mehel isegi oma ministritooliga tuttavaks, kui juba varajasemate tegelaste arusaamatud preemiasüsteem iseenesest murenema hakkas. Vanade olijate kamp läks (hirmust kõigist või osadegi jamade väljatulemisest ?) nii hoogu, et lasid kohe endalegi jalga. Kui sellest pretsedendist suurem puhastustuli sünnib, siis võib sellest miksist isegi mingi kasu tõusta. :twisted:
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=86079167
Ja ka soovitused uuteks reegliteks...Lähenevad valimised.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=86082213

Oleks nagu ime sündinud. Õige vähe tunde oli vaja ja juba on asi nagu...või vähemalt mees lubas... ilma kohtuta jms. korras. :HEAD :HEAD :HEAD
https://www.postimees.ee/6673636/riigih ... ile-tagasi
Imeväel ka tõlgendamise ruum muutus... :o
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=86088027
;) Keegi võiks nüüd teada anda, et kõik poliitikud ja ka ametnikud (s.h. omavalitsuste. Repinski osas suutsid mõlemad pooled samuti kiiresti näod puhtaks pesta. Loodetavasti ilma salaprotokollideta. Seegi ime. ) saavad mõned nädalad aega ümbermõtlemiseks. Ümbermõtlejad saavad õiguse jääda anonüümseks. Seejärel asub ebaõiglaste hüvitiste komision tööle...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 May 2019 14:49

is4, selle fenomeni kohta oli mingi nimetus (aga ei tule meelde), kui asjatundjana näed, et Sinu teemas on asi valesti kajastatud ja tekkib kahtlus kõige muu kajastatu suhtes. Selliseid pilte tehakse tavaliselt nii, et mannekeen (siledama näoga inimene) hoiab käes mingit tööriista ja poseerib. Minuga juhtus Rootsis ka sama loll lugu. Taheti minust pilti haigla veebi ja paluti poseerida, paluti röntgenpiltide taustal käes hoida diktofoni (enamasti kirjutan ise, ilma dikteerimata) - ja diktofon oli pärast pildil valetpidi käes (mitteasjatundja ilmselt poleks seda märganudki). :oops: :oops: :twisted: :HEAD Enda lohutuseks võin ëlda, et pildile jäänud diktofoni pool oligi ilusam kui see teine pool.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 May 2019 14:59

to td,

sellises mastaabis poliitikute ülekuldamist rahadega mitte millegi tegemise eest pole enne nähtud. Sisuliselt preemiad, hüvitised sellised, et tavainimene aastaga ei teeni sellist raha.

Ehk ütlen ausalt, viimane aeg korralikuks kriisiks, valitsejate ja ka omavalitsuste tasemel saabunud kõrgem deliirium, et "raha tuleb seinast".
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 May 2019 15:22

Katustest rääkides. Šotimaa ja Inglismaal osadel vanematel majadel on nö kivikatused looduslikust kivist, kas keegi teab, mis kivi see on ja kuidas need omavahel kinnitatud on.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 May 2019 16:17

Ministeeriumiametnik teenis mullu keskmiselt 2433 eurot kuus
https://www.err.ee/935820/ministeeriumiametnik-teenis-mullu-keskmiselt-2433-eurot-kuus

Eestis töötas 2018. aastal avalikus sektoris 132 415 inimest, neist valitsussektoris üle 116 000 ja muus avalikus sektoris üle 16 000.

Valitsussektori töötajatest ligi 53 400 töötas keskvalitsuses ehk riigiametites, riigikantseleis, riigi asutatud sihtasutustes, avalik-õiguslikes asutustes, riigi äriühingutes ja mittetulundusühingutes.


Väikese riigi kohta natuke liiga suured numbrid.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 02 May 2019 16:53

td wrote:is4, selle fenomeni kohta oli mingi nimetus (aga ei tule meelde), kui asjatundjana näed, et Sinu teemas on asi valesti kajastatud ja tekkib kahtlus kõige muu kajastatu suhtes. Selliseid pilte tehakse tavaliselt nii, et mannekeen (siledama näoga inimene) hoiab käes mingit tööriista ja poseerib. Minuga juhtus Rootsis ka sama loll lugu. Taheti minust pilti haigla veebi ja paluti poseerida, paluti röntgenpiltide taustal käes hoida diktofoni (enamasti kirjutan ise, ilma dikteerimata) - ja diktofon oli pärast pildil valetpidi käes (mitteasjatundja ilmselt poleks seda märganudki). :oops: :oops: :twisted: :HEAD Enda lohutuseks võin ëlda, et pildile jäänud diktofoni pool oligi ilusam kui see teine pool.

Täpselt. See on kerge juhtuma...Nii need igasugused arusaamatud asjad juhtuvadki. (omamoodi valeuudiste tootmise ajastu) Muuseas ka messidel, näidistesaalides jne. on sellist jama samuti uskumatutes kogustes. Vaatad mingit vidinat-lahendust ja siis haarad õhinaga (lootes läbimurret või olulist uuemdust) esindajalt nööbist. Ning siis selgub, et kõik on valesti või lahendus on skemaatiline (jms) ning nii ei saa ei tohi teha...Mõni aeg hiljem näed seda messilahenust siis päriselus kellegi kodus ja selgubki , et peremees ei tülitanud müügimeest vaid tegigi ära... Tulemuseks on siis heal juhul ümbertegemiskulud halvemal juhul avarii või lausa tuleõnnetus. :HEAD
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 02 May 2019 17:01

spl wrote:Katustest rääkides. Šotimaa ja Inglismaal osadel vanematel majadel on nö kivikatused looduslikust kivist, kas keegi teab, mis kivi see on ja kuidas need omavahel kinnitatud on.

Ilmselt kiltkivi. Müüakse meilgi (ja ajalooliselt on seda siiagi toodud uhkemate hoonete tarbeks ka minevikus) aga kallis. Juhendeid-pilte kogu interneedus täis. Walesis olid omal ajal olulisemad kaevandused, nüüd omaette vaatamisväärtusena hüljatud kaevandusalad.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 May 2019 17:37

#MGTOW
Nii, võtke ruudustik ette ja asuge täitma seda MGTOW Bingo-mängu. Koos kommentaaridega ehk saab diagonaalid täis?
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=86090843

(ei, siiski ei saa, kiilaspäisust mainis, aga väikese n_ku olemasolu jättis mainimata; muide, emotsioone saab enesedistsipliiniga kuigivõrd kontrollida)

Aga kaabumeeste kübarad on küll kuidagi veidrad. Kaabu kandmist ja sellega tervitamist tuleks neil õppida-harjutada. Minu isa kandis kaabut ka 70-ndatel ja 80-ndatel (varem ma ei mäleta, kindlasti kandis ka siis) - ja ta tõesti oskas väga elegantselt kaabuga tervitada. Koduaias tegutses ta aga baretiga - ta oli juba noorelt kiilas peaga. Paar aastat tagasi ostsin ka endale sarnase kaabu nagu isal oli, aga kuidagi imelik on sellega ringi käia, ei tunne end mugavalt ja sunnib teatud kehahoidu (mulle meeldib lonkida või "tuisata" läbi tänavate). Minu isa oli näo poolest üsna Lennart Merele sarnane miskipärast, aga vanem .... Ka suu hoiak oli mõnikord sarnane. (ma igaks juhuks oma suguvõsa DNA-d ei hakka uurima :twisted: )
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 May 2019 18:50

Pole midagi õelda, Eesti on teel Skandinaaviasse. Kui Rootsi kolisime, siis mitmed eesti kolleegid, kellega arutasime uut eluolu, tõstsid just esile harjumatuid topeltstandardeid.
https://www.youtube.com/watch?v=AURHCPw9HMA

---
päris huvitav jälgida, kes veel sõna võtavad - just nimelt neid, kes liialdavad oma seisukohavõtuga (ehk kellel on tõsine huvi vastehitatud valitsemise torn ümber lükata või riigi rahad kanaliseerida mujale)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 May 2019 22:35

On hetki, kui tunned, kui universaalne asi on armastus - kuidagi tekkib rauge samastumine näiteks Rabindranath Tagorega. Meil siin haigla lähedal on hobusekoppel. Ja seal on üks tore väike hobune, kes tuleb laka lehvides meid alati tervitama, kui sõbraga sealt mööda jalutame. Sõber teeb "iiihahaaa!", hobune kuuleb, jookseb vaba looma kombel kohale, sõber annab talle siis pundi priskeid võililli ja patsutab kaelale. Täna aga olid ühes talus väikesed talled, kes tulid mudilaste kombel sõbra poole, kui ta neile määgis - täpselt nii nagu siis, kui lähete oma 2-3 aastasele lapsele lasteaeda järele ja kõik lapsed kogunevad korraks teie ümber. Kolmandas aedikus olid aga just äsja poeginud lambad koos oma tallekestega, ühel lambal polnud veel platsentagi välja tulnud.

Selline universaalse armastuse tunne, kõikjal leviv armastus, mis võidab elutu maailma kalkuse.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 116 guests

cron