Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Mar 2019 00:35

S. Molyneux arutleb intelligentsuse arengu üle erinevates kliimatingimustes
https://youtu.be/LKk3XfqANcQ?t=237
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 12 Mar 2019 01:12

spl wrote:Kallas Keenius K tähega, mitte G. Kohe tulla ja välistada igasugune koostöö EKREga, see nii rumal käik, kui üldse saab olla.

Mis mõtteid tekitab e-valimiste jälgitavus?
viimasel etapil, kus võetakse masinast hääled välja ja viiakse need hääled valimisteenistuse kätte – jah, seal on kõik protokollitud, seal on taadeldud, tembeldatud, allkirjastatud, seal on kõik olemas ... Aga kõik, mis toimub enne seda ehk mismoodi seal serveris neid hääli kokku arvutatakse – sellele mitte keegi ligi ei pääse, seda vaadelda ei saa, ei ole võimalik isegi selliseid lihtsaid asju kontrollida, et kas antud häälte arv klapib selle arvuga, mis siis masinast välja öeldakse tulevat
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Mar 2019 01:21

spl wrote:Kesk + EKRE ja IRL , mul sai fantaasia otsa :D Kallas Keenius K tähega, mitte G. Kohe tulla ja välistada igasugune koostöö EKREga, see nii rumal käik, kui üldse saab olla.

Ma arvan et see näitab teatavat kummargilolekut EU autoriteetide ja ametlike "arvamusliidrite" ees.

Olen osadega (ka tuttavate eurokraatidega) arutand hääletajate sotsiaalset kooslust, haridust, vanust jne. Ja kui siis hakkavad kohati tulema arvamused et see-ja-see on madalama haridusega vms. siis olen üritanud lihtsalt vinti natuke peale keerata, pakkudes et "ok, nõus, aga anname siis neile nt vaid 0.5 häält ?" või siis et testime IQ-d või euromeelsust ja hääle kaalu selle järgi. Et umbes et siis ju toimiks mingi nn "valgustatud demokraatia" ju palju paremini, nes pas?
Siis on kõigil suu lukus või vett täis ja rohkem nagu argumente polegi.

Olen ka üritanud küsida et kas kodanikust õigusvõimeline ja teovõimeline hääletaja saab olla põhimõtteliselt (nö "by definition") kas siis loll või siis lihtsalt totaalselt "valesti" hääletada. Ka sellele küsimusele jäädakse vastus alati võlgu.
Edasi aga läheb nagu katkine grammofon "aga EKRE on ikkagi paha, tagurlik, jne jne".

Ja ma ise olen omaenda häälega väga rahul. Kui Isamaa oleks natukenegi toekam oleks hääl läinud talle, tasakaalustava jõuna toimis mu hääl aga 100%, täpselt nagu soovisin, st et keegi oma tooli külge liiga liimitud ei saaks.

Või kuidas see Jefferson nüüd AJonesi suu läbi ütleski "if the gov fears the people, its democracy, if the people fear the gov, then its dictatorship" (kui oli Jefferson, aga sarnaseid nuppe on tal igatahes hulgi).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Mar 2019 21:09

Lennunduse teemal ka 737 MAX 8 allakukkumised viitavad sellele, et on sensori viga või tarkvara bugi. Sisuliselt uus "turvafeature" ei lase lennukil nina eriti kõrgele tõusta ja surub nö alla, AGA seda featuret ei saa piloodid välja lülitada. Ma terve elu öelnud, et igal turvasüsteemil peab olema ka välja lülitamise võimalus, igasugustel. Ka autode automaatne pidurdamise süsteem tegelikkuses päris ohtlik. False alert liikluses ja ongi kohutavad avariid.

https://theaircurrent.com/aviation-safety/what-is-the-boeing-737-max-maneuvering-characteristics-augmentation-system-mcas-jt610/
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 12 Mar 2019 21:11

EKRE teemal lahe paanika hetkel :lol: :lol: Kallas nüüd muudkui halab, jumal hoidku, saite võimeluse asju ajada, ei saanud hakkama. Samas EKRE rahanduse lubadused tekitavad küll kõhedust, mis kampaania ajal oli. Ala laename ennast lõhki kui Kreeka ja siis oleme kõik õndsad :shock:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 12 Mar 2019 21:55

spl wrote:EKRE teemal lahe paanika hetkel :lol: :lol: Kallas nüüd muudkui halab, jumal hoidku, saite võimeluse asju ajada, ei saanud hakkama. Samas EKRE rahanduse lubadused tekitavad küll kõhedust, mis kampaania ajal oli. Ala laename ennast lõhki kui Kreeka ja siis oleme kõik õndsad :shock:

;) Kallas päästku maailm. Ta enda teha, kõik ta enda otsustada. Andku peaministrimkoht Jürile ja neelaku veel nipet-näpet. Poliitika ju kompromisside ja (lehma)kauplemise kunst...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Mar 2019 22:57

projekteerija wrote:
spl wrote:EKRE teemal lahe paanika hetkel :lol: :lol: Kallas nüüd muudkui halab/.../

Minu nägemuses oleks tegelikult RE-ö ja EKRE-l nii mõndagi ühist. Ja selle osalist pinnavirvendust oli tunda ka nt siis kui puukella-fännil vaip alt ära tõmmati ja mõned erakonnad ühtäkki korraga opositsioonis sattusid olema. Vahetult peale seda vastastikune retoorika polnud sugugi nii kategooriline kui üsna kena (või kui nüüd üht tiba lapsesuuga rahandusministrit tsiteerida - "ilusad-silmad-on-tavaliselt-vaikiva-suu-kohal") ja tegelikult targa naise praegused avaldused (niipalju kui need tema omad on).
Ehk siis - kui laenamises kompromiss leida (kus olen selgelt RE poolel), ja ka EU neis avaldustes mida ei EKRE ega keegi teine tegelikult tõsiselt võtta ei saa (v.a. "EU'st väljaastumine" häälte püüdmiseks kõige lollimatelt (NB! disclaimer - see on subjektiivne hinnang, ja nende hääl on 100% samaväärne mu enda (võimalik et veel lollima) omaga) - siis oleks minu arvates ühisosa maailmavaates üsnagi olemas. St Trumpi taoline konservatiivsus omaenda riigi arendamisel, jne. Ka ettevõtlusvabaduse osas pole mingeid "sotsialistlikke" püüdlusi täheldanud.

Ma möönan ka et laenu võiks pensionideks teoreetiliselt isegi võtta et ära finantseerida see nö üleminekupõlvkond, kes peab finantseerima nii omaenda pensioni kui ka jooksvaid hetkel elavate pensionäride kulusid (ja esimeses osas jääb ka mu seisukoht endiseks, ja ütleme et ühtib natuke Seedri omaga). Igaüks lihtsal ON omaenda õnne sepp (sedavõrd kuivõrd riik oma lollustega vahele ei sega), ja kõik inimesed oma saavutamise võimetelt lihtsalt EI OLE võrdsed. Kui me vastupidist väidame või taotleme siis kommunistlikku retoorikat on järgmise sammuna väga lihtne tuletada. Iseasi on "ühiskondliku kokkuleppe" või misiganes vormis otsustada mis on inimväärne äraelamine, eriti kui inimene ise seda soovib ja kõik sammud oma võimaluste ja võimete ulatuses selleks ka astub. Mõni aga seda isegi ka ei soovi, nö "genuinely" (ingl. k, sorry), ja ma arvan et neil peab jääma ka vastav vabauds ja võimalus siis latt just vastavalt endale sobivale (ja tolereeritavale) kõrgusele sättida.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Mar 2019 23:00

parandus: mitte v.a. "EU-st väljaastumine" vaid nt. (st näiteks)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby oliver253 » 12 Mar 2019 23:01

spl wrote:Lennunduse teemal ka 737 MAX 8 allakukkumised viitavad sellele, et on sensori viga või tarkvara bugi. Sisuliselt uus "turvafeature" ei lase lennukil nina eriti kõrgele tõusta ja surub nö alla, AGA seda featuret ei saa piloodid välja lülitada. Ma terve elu öelnud, et igal turvasüsteemil peab olema ka välja lülitamise võimalus, igasugustel. Ka autode automaatne pidurdamise süsteem tegelikkuses päris ohtlik. False alert liikluses ja ongi kohutavad avariid.


See on mitme otsaga küsimus.

Kui piloodil on orientatsioon puu taga ja aknast horisonti ei näe, siis ta võib nina üles lükata, halvemal juhul instrumente ja hoiatusi ignoreerida, ning olla veendunud, et päästab lennukit. Kui stall protection süsteemi saaks välja lülitada, siis piloot võib seda teha ka olukorras, kus ta eksib. Tšernobõlis said operaatorid katse läbiviimiseks automaatikat välja lülitada.

Turvasüsteeme on reeglina lisatud seetõttu, et kangide taga olevad inimesed on suutnud lollusi teha. Praegu on aga tobe olukord, kus inimvigade parandamiseks mõeldud süsteemid võivad õnnetuste põhjustamise osas meile järele jõuda, kui samas tempos jätkata
oliver253
 
Posts: 70
Joined: 10 Jan 2016 02:06

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby oliver253 » 13 Mar 2019 00:44

Meie süsteem on loomulikult 100% turvaline 8-)

Researchers Find Critical Backdoor in Swiss Online Voting System

An international group of researchers who have been examining the source code for an internet voting system Switzerland plans to roll out this year have found a critical flaw in the code that would allow someone to alter votes without detection.
...
“The vulnerability is astonishing,” said Matthew Green, who teaches cryptography at Johns Hopkins University and did not do the research but read the researchers’ report. “In normal elections, there is no single person who could undetectably defraud the entire election. But in this system they built, there is a party who could do that.”
oliver253
 
Posts: 70
Joined: 10 Jan 2016 02:06

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Mar 2019 00:45

spl wrote: Samas EKRE rahanduse lubadused tekitavad küll kõhedust, mis kampaania ajal oli. Ala laename ennast lõhki kui Kreeka ja siis oleme kõik õndsad :shock:

Kui laenata aastaintressiga 2% üritusse, mis toob/säästab aastas 5%, siis on asjal jumet. Oleneb, mille jaoks laenu võtta.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 13 Mar 2019 01:07

pop wrote:parandus: mitte v.a. "EU-st väljaastumine" vaid nt. (st näiteks)

Väljaastumist otsides ilmub selline 2017.a. avaldus:
Pärast Suurbritannia lahkumist EL-ist on Euroopa Komisjon esitanud viis tulevikustsenaariumi, millest neli viivad süveneva integratsioonini ning viienda – tagasipöördumise EL-i lätete juurde – on välistanud euroliidu kõrged ametnikud ise. Eesti liikmelisus EL-is vajab ühiskondlikku arutelu. Peame vältimatuks, et süveneva integratsiooni tõttu tuleb Eesti liikmelisuse küsimuses korraldada uus rahvahääletus.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 Mar 2019 02:01

spl wrote:Lennunduse teemal ka 737 MAX 8 allakukkumised viitavad sellele

Mul tekkis seda vaadates kerge kõhedus minevikule mõeldes (2a tagasi) kuna kõik kaadrid kõikides kanalites on ise ära nähtud, v.a. muidugi allakukkumiskoht (ja ka lennufirma oli pea alati seesama mis uudistes, v.a. korra lufthansaga). Õnneks kaugemaid lende sellega vist ei tehta, enda käimised Bole Internationali olid teistsuguste aparaatidega, selline tiivast etteulatuva mootoriga varianti ei tulnud kordagi ette (oleks kohe silma hakanud).

===========
Aga ka praegu hakkab tiba kõhe kui mu praegune regulaarne (õhu)bussiliin LOT "hilineb" või tehnilstel põhjustel kusagile tagasi pöördub, jne. Kunagi ei tea mis saasta (ka hetkel vaba olevat raudvara) allhanke korras nö "ülejääkidest" meie-õhu-järglasele (kiili logoga) ette söödetakse, ja ka personali osas on nt umbkeelseid saatjaid ette tulnud.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Mar 2019 09:05


otsige sealt alt "Boeing Boy" kommentaare
https://www.zerohedge.com/news/2019-03- ... adly-crash

aga spl jutu täienduseks:
DAVE: Open the pod bay doors, Hal.
HAL: I’m sorry, Dave. I’m afraid I can’t do that.
DAVE: What’s the problem?
HAL: l think you know what the problem is just as well as l do.
DAVE: What are you talking about, Hal?
HAL: This mission is too important for me to allow you to jeopardize it.
DAVE: I don’t know what you're talking about, Hal.
HAL: l know that you and Frank were planning to disconnect me, and I’m afraid that's something I can’t allow to happen.


ja selgub, et Boeing polnudki lennuki kasutusinstruktsioonis teavitanud piloote sellise uue süsteemi (MCAS) olemasolust, kuna see on pilootidele "liiga palju lisainfot", seega polnud neil oskust ka seda lennuki "jonnipunni" moodi kummalist käitumist välja lülitada..
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Mar 2019 09:49

Boeing's "values at the highest level":
http://www.boeing.com/principles/diversity.page

(ehk lennukite omadused ei ole enam the highest level)
kuni uurimisraport pole valmis, on muidugi raske öelda, mis viis katastroofini.

Boeing tegi eile/täna tarkvarauuenduse, mis vähendab stabiilsussüsteemi mõju lennukile, kommentaatorid arvavad, et see tarkvaraline stabiilsuse tagamise süsteem oli vajalik lisavidin, et parandada uue disainiga (suurem kandejõud väiksema mootoriga, kuid vähenenud stabiilsuse arvel, mootor toodud ettepoole) lennuki õhuspüsimist.

Seda tüüpi lennukeid on maailmas juba ca 340. Lepingud on olemas ca 5000 valmistamiseks.

Tundub olevat asjalik mees kommenteerima:
https://youtu.be/XKmS866ZTaQ?t=329

sama mees eelmise sarnase õnnetuse kohta novembris 2018
https://youtu.be/OVmoo2dw4oU?t=167
https://youtu.be/s3LrsvaCUoo?t=45
Last edited by td on 13 Mar 2019 14:43, edited 3 times in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Mar 2019 11:09

td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 Mar 2019 14:11

td wrote:/.../ suurem kandejõud väiksema mootoriga, kuid vähenenud stabiilsuse arvel/.../

Seda võib maakeeli ka lihtsalt sigaduseks nimetada.

Security of passangers is our main priority - my -ss
Profit is our main priority

Tegelikult võiks ju ka toiduainete ja ravimitööstust täiendavalt "diversifitseerida" - et igaühele leiduks midagi taskukohast (ka purupaljale - nii selle kannatuste rada lõppkokkuvõttes lühemaks kujuneks)

Millegipärast nö "tunneks" vist ennast ikkagi paremini kui mu küünla kustutaks inimlik viga kui programeerija viga.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Mar 2019 14:42

alati ei pruugi see olla ainult firma süü (suurenenud keskkonnanõuded tähendavad väiksemat heitgaaside hulka ühe passažööri kohta ehk see viib kokkuvõttes sama tulemuseni - kui kasutada esimest ettesattuvat lahendusvõimalust)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 Mar 2019 16:46

td wrote:alati ei pruugi see olla ainult firma süü

ma kuulasin nüüd kõrvaklappidega (see taustana huvitaval kombel ei sega, tulenevalt vist totaalsest teemade lahknevusest) selle ja jadamisi muid sama teema asju ära, ja enda diletantlik arusaam on et MCAS toimimise teatavatest nüanssidest piloote (ja mis otseselt pilooti puudutavad, mitte lennukitehnikut), vajalikul määral ei informeeritud. See lennukitüüp kompenseerib angle-of-attacki (AOA ehk tõusunurka kiirusest jne tulenevalt totaalselt teistmoodi, kuna lennuk on tunduvalt ebastabiilsem, põhmõtteliselt (umbes nagu see siin.)

Ma imestangi kuhu nad üldse maanduda saavad põhikoormusega (ja kasumiga) liinidel, peale USA siseturu.
Tegelikult ka nende pilootide juttu usuks veelgi rohkem juhul kui nad on juba pensionil, ja sellisel mis ei sõtlu absoluutselt pensionikassat kogunud ettevõtte (employer's pensions) käekäigust vms. Muidu on sama mis keskpanga juhi juttu kuulata sektori stabiilsusest või mitte-mingil-juhul toimuvast rahareformist.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 13 Mar 2019 17:58

... ja kohaliku (Eestit mõtlen) poliitmaastiku kabukiteatrit saab ikka täiel rinnal nautida. On tore nähe kuidas erinevad vähid erinevate kivide alt järjekorras välja ronivad oma avaldustega, kuni ALDE esimeheni välja :)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Mar 2019 18:13

pop,
jah, mina sain lennukivideotest umbes samamoodi aru.
-----
pop,

jah, igasugu tegelasi häirib nüüd see, et status quo ei kipu säilima. Ehk siis nüüd näeme, kes on huvitatud olukorrast, kus Eesti oleks jätkuvalt "avatud" ja väga "progressiivne-liberaalne". Mõelgem sama asja tagasi kuni aastasse 1990 ehk siis, kui oli aktuaalne oma rahasüsteem, oma valimissüsteem, maade vaba müük jne. ning mille eest Laar et Co. rahvusvahelisi auhindu ja pehmet maandumist sai.

Tahaks, et veel rohkem paljastaksid nad oma palge. (seni, kuni kõik kulgeb "plaani järgi", pole vaja üleskutseid ja kirju saata)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Mar 2019 21:24

Klounid... Ossinovski võiks rääkida, mitusada miljonit me Lätile juba kinkinud või kuidas multi-kultit selja taga aeti, samuti kadusid meil sisuliselt Soome turistid.
Ka vana hea Verpflichtung = meile serveeriti kui pühendumust :lol:

Sotsid kutsuvad Eesti inimesi barrikaadidele? "Ärge jääge oma liistude juurde, tegutsege!"
https://www.delfi.ee/news/rk2019/uudised/sotsid-kutsuvad-eesti-inimesi-barrikaadidele-arge-jaage-oma-liistude-juurde-tegutsege?id=85596083
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 13 Mar 2019 23:15

spl wrote:Kallas Keenius K tähega, mitte G. Kohe tulla ja välistada igasugune koostöö EKREga, see nii rumal käik, kui üldse saab olla.

Kui Siim helistas EKREle, kes nad siis välistas?
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 14 Mar 2019 02:35

td wrote:/.../(seni, kuni kõik kulgeb "plaani järgi", pole vaja üleskutseid ja kirju saata)

justnimelt :twisted:
Just praegu tuleb DW kanalilt saade M Helme nooremaga, ja intervjueerijaks on sama mees kes tegi varem BBC-s "Hard Talk" saadet (nimi ei tule meelde).
Selleks on vaja üsna tugevat uudisväärtust et sinna saada (DW versiooni BBC hardtalkist on "Conflict Zone").

Ja mis salata MH ajab suht asjalikku juttu, selles mõttes on teatav poliitiline lihv täitsa olemas (ma ei anna hinnangut, ja nende roll ongi minu jaoks establishmenti natuke raputada oma mugavustsoonist välja, ja seda on tehtud väga edukalt)

... ja palun väga
https://www.dw.com/en/tv/conflict-zone/s-101431
pop
 


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 14 Mar 2019 03:09

kui sisuliselt väikseim EU liikmesriik suudab ka EU-s endas piisavalt sügelusi tekitada (eks ikka sellesama establishmendi ja eurokraatide jaoks) nin sentimenti ja hoiakuid muuta, siis saavutasid nad tõepoolest rohkem kui loota oskasid.
Mina EU lagunemist ei taha , küll aga piisaks mulle endale nö "Söe ja Terase Liidust" kus kaubad saaksid piisavalt vabalt liikuda. Praegust monstrumit tuleks fundamentaalselt reformida, otsedemokraatia suunas, jne jne.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Mar 2019 15:38

ligi 80 000 euro eest (+ käibemaks - tööjõumaks) sai Eesti riik teada, et aktsiiside mõju on raske prognoosia
https://www.err.ee/919861/uuring-jarsu- ... rognoosida
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 14 Mar 2019 16:14

Moodne elu. Vanaemade (vanaisade ehk isegi vana-vana-vana... jne) patud tulevad nüüd üha kergema vaevaga või lausa koputusega uksele lagedale. Soome poiss hakkas oma geene uurima ja selgus, et vanaisaga pole tal mingit ühisosa. Kirjuta või uus "Tõde ja õigus" ning ka igasugused muud asjaolud, trendid, suhtumised-suhted tuleb ümber hinnata.
https://yle.fi/uutiset/3-10643599
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Mar 2019 16:22

nonii, "isemõtlevat" robotit näidati ka Tallinnas
https://www.aripaev.ee/uudised/2019/03/ ... i-tookohad
jah, robot kui lapsesuu
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 14 Mar 2019 16:30

td wrote:ligi 80 000 euro eest (+ käibemaks - tööjõumaks) sai Eesti riik teada, et aktsiiside mõju on raske prognoosia
https://www.err.ee/919861/uuring-jarsu- ... rognoosida

Ette jõudsid. :twisted:
Mitte ei saa aru miks selliseid uuringuid ja sellise papi eest tellitakse? Pea iga bussiootepaviljoni najal lebotaja oleks sama ja sama kvaliteediga järeldusele jõudnud.
https://majandus24.postimees.ee/6545064 ... atada?_ga=
Ma ise siiski olen veendunud, et seda saab tagasi keerata. Aga hinnalipik ja poliitiline vitsutus on valus. (sama valus kui sõltlase võõrutamine) Samuti peab rakendama nutikaid meetmeid. Miks Veemaja tarkpead isegi fakte ja selle kajastamist ei märka :?: Soomlased ju suutsid Tallinna viinarallile pidurit panna nii, et isegi maksutulu ei kahanenud.
projekteerija
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests

cron