Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 27 Nov 2017 23:54

Kui iseteadvust pole, siis ei saagi midagi muud tulla. Ma olen alati väitnud, et Parts on värdjas kes SMS laenud reguleerimara läbi lasi. Randpere ja Mihkelson on ka inimesed kes ei tohiks poliitilist seisukohta omada oma sügava müüdavuse tõttu jne. Loodud süsteemi inimkauguses on peaautorites Laar, kes inimesena pole paha, kuid lihtsalt ära petetav kuna isiksusena lihtsalt nõrk. Hea ühiskond on arutav ühiskond, kuid meil on loodud juhtideega ühikond, kes üpris vähe huvitub isegi tagasisidest ja näeb tulemusena kasumit enda kehtestatud valemite alusel. Õnneliku Maxima kassapidaja keskkond. Hea et LHV ümber vähemalt enam vähem talutav punt on veel koondunud.
Aga kui me EUlt väljapressimise liinile ei lähe, siis käsutäitjale jääb bürokraadi palk, mingi tordipuru. Praeguses täiega mahamängitud positsioonidelt tugevasse konkurentsi ronida on hele unistus. EU kardab tegelikult hullult kahanemist, Brexit on üks suur nägudetegemine, et hiljem uuele kompromissile minna. Soome ja Baltikumi koondamist oma eripärade läbisurumiseks tuleks veidi vihasemalt lauale lüüa. Jne.
Aga muus pildis tuleb jälgida lahjendatud väärtuste teooriat. Häid asju juba suht ammu ei jätku ja ülejäänud tarbimiseks peab olema leplik mass. Inimesi ei saa enam võtta kui isiksusi vaid erineva tasemega tarbijaid. Ja hetkel on vaja vanadest vigadest lahti saada, a la BC 10000 või 20000 aga näitajad on kasumilehel korras, mis siis, et tarbimisvõrk puudub ja võrdlus kullaga akumuleerimisel on kohatu. Raha peab 5-7 aasta jooksul muutuma 50% mõtetumaks vähemalt, ise panustan 80% väärtuse kadumisele vähemalt. See, et mõned vaesemad vaesemaks jäävad pole kole, uued plasthambad uue plastiktoidu närimiseks ja see, et mõned aastad lõpust kaovad pole hirmus. Maailm on tegelikult ülerahvastatud ja seda väikest osa ei peeta kaoks. Selles valemis ei saa ma küll aru EU suurest noorte tööpuudusest, kuid eks see on lihtsalt näpukas süsteemis. Jne..
Aga valmistugem varjatud inflatsiooniks, see saab olema tugevam kui esialgu plaanitud...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 28 Nov 2017 12:53

JESS !!

Mulle meenub selle kontekstis vägisi (odavama otsa) oksjonimaja spiikeri esinemisstiil "gimme 10K, 10K, 10K, who's for 11K ? ... 10K first time, 10K second time, WE HAVE 11K !!! Who's for 12 K ?" jne jne seal on tavaliselt mingeid väga kiireid inglisekeelseid fraase vahel millest kohati arugi ei saa
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 28 Nov 2017 13:07

td wrote:
r009 wrote: Tulev on mingi kapitalistlik kommunism, kus suht suvalise teenuste eest saadakse pappi ja ostetakse selle eest mingid massjura. Eliidile jääb kallis ja väärtuslik kaup mis kallineb märkimisväärselt pidevalt. /.../ Vaid kvaliteetne võltsimine ja arvutuskäikude moonutamine annab konkurentsis vastupidamise võime.

Minu viimane vanduma panev kogemus oli "kvaliteetviiner" Maks ja Mooritsalt, kus on küll 77% liha, aga viiner on endiselt "innovaatiline" - selle asemel, et viiner suitsust läbi lasta, on sinna pudru sisse segatud suitsumaitselist ainet. Kogu viiner maitseb ühtlaselt paberossi järele, ptüi, krt. Kas mõni firma veel teeb klassikalisi viinereid, kus viinerilint riputatakse raamide peale ja lastakse suitsuahjust läbi?

Suurem osa kaupu poes on kahjuks ammu innovaatilised. Isegi need, mis nagu kuidagi ei saaks valed olla. Mul on paar tuttavat kokka ja (öko)toitlustusega ning toitudega tegelevat inimest. Nad kahtlevad vahetevahel juba isegi metsast oma käega korjatus... Ja põhjust on.
Nende inimeste reegel on, et osta tohib vaid kaupu, millest sa saad aru millega tegemist või väga täpselt tead, oled veendunud.
Poolfabrikaatidest tuleb kindlasti ringiga mööda minna. (Tunnistan, et on raske)
Suitsu idee vorstis ja lihas on säilitamine. Viineris seda ei peaks olema. Tootjad (suured) reeglina ise suitsetada ei julge. Euronormid. Ja siis teevad sarnaseid tooteid kellegi teise poolt kontrollitult suitsumaitseliseks tegevat maitseainet ja värvainet kasutades. :lol: Suitsusool on suuremates marketites täitsa letikaup ka tavalistele inimestele. Mida viinerisse pannakse ...ei tea hetkel. Aga osta lehtpuulaaste ja tee ise. On isegi spetsiaalsed suitsukastid müügil või mine lihtsamat teed ntx. Oliveri Jamesil oli paar lihtsamat kiirnippi. Viiner tasuks ka ise valmis treida. ERR-i saates minu naabruskonnamees Wend "Wend Veis" saates näitas kuidas ehtsaid vorste tehakse. Oli vist esimene saade. Tartust Tallinna tulles teeääres peaks olema on üks resto, kus saab ehtsat vorsti.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 28 Nov 2017 13:34

Kas see Patrick Nally teeb iroonilist nalja? :lol: Nimetame s...ta k...kaks ja limpsime endise hooga edasi. :HEAD
sport.postimees.ee/4325541/huvasti-fifa?_ga=
Või pole veel õige aeg sisulisteks muutusteks. Roogiks tallid saastajatest ja teeks sisulise struktuurse ja ülesehitusliku muutuse. :twisted: Aga ilmselt hoitakse iga küüne ja hambaga oma roiskunud härrasmeeste maffialikust klubist ja selle privileegidest kinni. Peab ikka tõelise läbipõlemise või lausa kokkuvarisemise üle elama.
Minul on tunne, et pea kõik spordialad ja nende väga suured organisatsioonid on samuti hapuks läinud. Tegelt ei tahaks neist ühestki suurt midagi enam teada...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 28 Nov 2017 16:06

pop wrote:JESS !!
Mulle meenub selle kontekstis vägisi (odavama otsa) oksjonimaja spiikeri esinemisstiil "gimme 10K, 10K, 10K, who's for 11K ? ... 10K first time, 10K second time, WE HAVE 11K !!! Who's for 12 K ?" jne jne seal on tavaliselt mingeid väga kiireid inglisekeelseid fraase vahel millest kohati arugi ei saa


... ja ei jõua ka seda kuidagi ära oodata. Ma siiralt tahaks et see oleks juba $100K peal (siis oleks kapitalisatsioon 2.1 triljonit). Siis kataks see juba tiba alla viiendiku kogu US eraomanduses oleva maa väärtusest.

=============
Asjade väärtus on tegelikult üks huvitav teema, mõnda on vaja kohe ja praegu, teist lähema kuu jooksul, jne. Samas raamatupidamisbilanss asja selle nurga alt tegelikult ei käsitle, seal on toodud kõik varad sisuliselt selles väärtuses nagu võiks need (KÕIK) hommepäev maha müüa. Mis viib lõppkokkuvõttes selleni et seni kuni esmavajadused on kaetud ei olegi väga oluline mida ajas kaugemate "varade" väärtus täpsemalt esindab, sellel puudub tegelikult praktiline väljund. Osaliselt saab selle järgi mõõta küll nt seda kellel on kõige suurem kontroll teiste üle (eeldusel et teised seda üksmeelselt aktsepteerivad, st siis ka nende varade väärtus ühel või teisel viisil).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 28 Nov 2017 16:18

projekteerija wrote:Nende inimeste reegel on, et osta tohib vaid kaupu, millest sa saad aru millega tegemist või väga täpselt tead, oled veendunud.
Poolfabrikaatidest tuleb kindlasti ringiga mööda minna. (Tunnistan, et on raske) /.../ Aga osta lehtpuulaaste ja tee ise. On isegi spetsiaalsed suitsukastid müügil või mine lihtsamat teed ntx. Oliveri Jamesil oli paar lihtsamat kiirnippi. Viiner tasuks ka ise valmis treida. ERR-i saates minu naabruskonnamees Wend "Wend Veis" saates näitas kuidas ehtsaid vorste tehakse. Oli vist esimene saade. Tartust Tallinna tulles teeääres peaks olema on üks resto, kus saab ehtsat vorsti.


Oleks ma seniilne pensionär, küllap siis teeksin ka. (minu isa tegi nõuka ajal ikka jõuludeks verivorste ise). Suitsuahi on ka olemas. Aga nii palju muud on põnevat, et poolfabrikaat oleks just hea võimalus aega säästa toidutegemisel.
Ma olen nüüd mõned kuud Eestis koos oma emaga, kes enam ei suuda ise sooja toitu valmistada, siis ma püüangi üht-teist valmistada, aga ka see tüütab ära. Aga väga kaua ei tahaks päevast selle toiduvalmistamise peale kulutada. Ahjukartulid seakamaraga (ja verivorstiga) on muidu hea roog küll, aga tüütab pikapeale ära, lihapraadimine samuti. Viiner hapukapsaga oleks ju alternatiiv, aga paberosse ma tõesti ei taha süüa. Ostsin ka pihve ja praadisin neid koos muna ja varem valmis keedetud kartulitega. Korra oli hea küll, aga tüütab ära. Piimasuppi olen ka teinud, lihasuppe ka. Aga ring hakkab peale saama ise tehtud lihtsatest soojadest toitudest. Jahutoite ei tahaks teha, need teevad paksuks. Ahjukala on hea, aga pärast on kalahaisu koristamisega tüütu. Kanakoivad ahjus on ka aeg-ajalt hea, aga palju läheb raisku. Munahüüve singitükikestega oli ka täistsa hea. Seenekaste singiga shampinjonikonservist oli ka suht norm. Praetud verikäkki on ka söödud.
On teil ideid välja pakkuda? (mis on lihtne valmistada ja täidab pikaks ajaks kõhtu ning oleks puhastest toorainetest)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 28 Nov 2017 19:33

Nii. Hakkab tulema. Kui "iga köögitüdruk võib riiki juhtida" (Lenin), siis pakuks, et selle köögitüdruku seljataga on abivalmis onud ehk tegelikud juhid-parteilased, väga tublid seltsimehed.

Glebova: Tondiraba keskust juhtis asetäitja, sest mul oli vähene töökogemus
http://www.err.ee/645395/glebova-tondir ... tookogemus

TSITAAT: "Tallinna spordi- ja noorsooameti algatatud audit tuvastas Tondiraba spordikeskuse töös 2016. aastal hulgaliselt puudujääke ja isegi seaduserikkumisi. Muu hulgas selgus, et spordikeskuse juhi Elena Glebova ametikohustused anti edasi asejuhile Mart Aarele, mida asutuse põhimääruse järgi ei tohiks edasi delegeerida."

See siis Keskerakonna rida. Paistab, et sotsid teevad sama tervete linnaosade näitel.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 29 Nov 2017 00:29

pop wrote:
pop wrote:JESS !!
Mulle meenub selle kontekstis vägisi (odavama otsa) oksjonimaja spiikeri esinemisstiil "gimme 10K, 10K, 10K, who's for 11K ? ... 10K first time, 10K second time, WE HAVE 11K !!! Who's for 12 K ?" jne jne seal on tavaliselt mingeid väga kiireid inglisekeelseid fraase vahel millest kohati arugi ei saa


... ja ei jõua ka seda kuidagi ära oodata. Ma siiralt tahaks et see oleks juba $100K peal (siis oleks kapitalisatsioon 2.1 triljonit). Siis kataks see juba tiba alla viiendiku kogu US eraomanduses oleva maa väärtusest.

=============
Asjade väärtus on tegelikult üks huvitav teema, mõnda on vaja kohe ja praegu, teist lähema kuu jooksul, jne. Samas raamatupidamisbilanss asja selle nurga alt tegelikult ei käsitle, seal on toodud kõik varad sisuliselt selles väärtuses nagu võiks need (KÕIK) hommepäev maha müüa. Mis viib lõppkokkuvõttes selleni et seni kuni esmavajadused on kaetud ei olegi väga oluline mida ajas kaugemate "varade" väärtus täpsemalt esindab, sellel puudub tegelikult praktiline väljund. Osaliselt saab selle järgi mõõta küll nt seda kellel on kõige suurem kontroll teiste üle (eeldusel et teised seda üksmeelselt aktsepteerivad, st siis ka nende varade väärtus ühel või teisel viisil).

Aga mis siis teha, kui suur hulk neist coinidest on lihtsalt samuti kadunud nagu Muski omad. ;) Või siis mingi muu sarnase mõjuga põhjus, millest kõva häälega ei räägita. Hiljuti nägin paari unenägu... :twisted:
tehnika.postimees.ee/4326001/elon-musk-ei-maleta-kus-ta-oma-bitcoine-hoiab?_ga=
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 29 Nov 2017 04:18

Pittkoin läheb järjest kallimaks (ja ka energiamahukamaks)
https://motherboard.vice.com/en_us/arti ... ate-change
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Omnibus » 29 Nov 2017 07:30

hh wrote:Nii. Hakkab tulema. Kui "iga köögitüdruk võib riiki juhtida" (Lenin), siis pakuks, et selle köögitüdruku seljataga on abivalmis onud ehk tegelikud juhid-parteilased, väga tublid seltsimehed.

Glebova: Tondiraba keskust juhtis asetäitja, sest mul oli vähene töökogemus
http://www.err.ee/645395/glebova-tondir ... tookogemus

TSITAAT: "Tallinna spordi- ja noorsooameti algatatud audit tuvastas Tondiraba spordikeskuse töös 2016. aastal hulgaliselt puudujääke ja isegi seaduserikkumisi. Muu hulgas selgus, et spordikeskuse juhi Elena Glebova ametikohustused anti edasi asejuhile Mart Aarele, mida asutuse põhimääruse järgi ei tohiks edasi delegeerida."

See siis Keskerakonna rida. Paistab, et sotsid teevad sama tervete linnaosade näitel.

Vaatame vahel siinseid mõtteid. Mnjahh! Siis nähes seda muusika edasiandmist akordionitel ja Naeratame!, nagu ka YouTubes soovitatakse. Ja kus me enam siirast ühist naeratamist esilekutsuvat olukorda näemegi?! : https://www.youtube.com/watch?v=FrUefmU_T1c .
Omnibus
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 29 Nov 2017 09:03

hh wrote:/.../sest mul oli vähene töökogemus /.../

Siin peaks vist lähemalt uurima kes on nt vanemad vms põhjus miks oli vaja töökoht tekitada (a la Kutser ja tema põlvnemine).
Isegi kõige populistlikum partei ei saa ju lubada ebapädevaid tegelasi juhtima ehk laeva uppi keerama (st - uppi keeravad nagunii, aga siis pigem teadlikult ja "kontrollitult" kui lihtsalt lollusest).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 29 Nov 2017 09:13

projekteerija wrote:/.../ Aga mis siis teha, kui suur hulk neist coinidest on lihtsalt samuti kadunud nagu Muski omad. ;)/.../

Ma olen ka ise selle peale mõelnud - ja maksuparadiisi emuleeriva virtuaalpäevikuna oleks BTC-l ehk isegi mingi point (osaliselt täidab seda funktsiooni ju ka erinevate "kunstitaieste" absurdse hinnaga ostmine oksjonitelt, mis on ju ka alati ja eranditult anonüümne). Samas ei näe ma põhjust miks peaks rikkurid nö vaeste "raamatupidamistarkvara" üle võtma kui neil on palju parem juurdepääs kasvõi nt. kvantarvutitele. See oleks sisuliselt oma vara tahtlik ja teadlik vaestele jagamine ja nii palju ma tean seda EI TEHTA. St kui tehakse siis on seal alati mingi tagamõte (enamjaolt lihtlabane social engineering läbi nt NGO-de).

Minu arvates on ka üsna oluline kes on olemasolevate (st juba kaevandatud) BTC-d müüjad - väga ei usu ei mingi average Joe tüüpi.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 29 Nov 2017 10:22

td wrote:Pittkoin läheb järjest kallimaks (ja ka energiamahukamaks)
https://motherboard.vice.com/en_us/arti ... ate-change


Asi võib olla loogiline, mu tuttava sõnade järgi finansmaailma tipptegijate jaoks on vaja varjata vigu suurusjärgus 200-300 bio. Oma osa muidugi ampsab ka kuritegevus, neile see lihtsalt meeldib ja on veres..
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 29 Nov 2017 11:12

Pittkoin on üks huvitav katse mille lõpptulemus on mu enda jaoks juba üsna kindlapiirilist kuju võtmas, ainult et ma tahaks (kärsitu inimesena) reaalses elus seda lõpptulemust juba kiiremini näha. Kui see minust sõltuks siis räägiks ma samuti selle hinda heameelega üles ja hõikaks kooris kaasa kõikide kaevurite ja arendajatega.
Hõikamiseks poleks põhjust juhul kui nt IMF võtaks SDR asemel kasutusele koinid - siin aga tekib puhtpraktiline küsimus KUST ta need võtab, jne.

$50K juures oleks (20 mln koini korral) kapitalisatsiooniks ca 1 triljon - selle eest saaks juba päris palju kanepit postitada laiali mööda maailma ja ka muud nänni (see oli siis nö retooriline statement).
Alibaba käive on 2017 eeldatavalt 158/6.6 = 24 miljardit dollarit, seega juba praeguse $10K hinna juures (eeldame et kõik koinid on olemas ja koguväärtus seega 210 miljardit USD) esindab see Alibabas peaaegu 10 aasta jooksul müüdava nänni väärtust (siis 2017 koguste korral). See väärtus on ka ca 1.5 korda rohkem kui Amazonist viimase aastaga läbi käinud nänni väärtus. jne jne

Aga ma pean oma seisukohad täielikult ümber hindama hetkest kui mõni riik hakkab koinides nt riigimaksude tasumist aktsepteerima. Maksuameti juhiks ise sellises olukorras ei kandideeriks.

BTC on vahetusekvivalendina (puhttehniliselt) ilmselgelt kõlbmatu, seega eeldame et esindab vaid (seisva) väärtuse indikaatorit ja toimib virtuaalkullana. Praegu keskpankades hoiustatud kulda aktsepteerivad mh ülejäänud keskpangad, ja keskpangast kui sellisest saab alguse nii mõnigi majanduses toimiv protsess (OK, teine ots saab alguse reaalhüve looja poolses otsas).
Aga isegi (tavapärane) kuld ei vedele mingis maksimaalse entroopia (e soojussurma) keskkonnas ja olukorras, vaid selle väärtuse avaldumiseks tuleb seda ju mõnikord ka "liigutada" (paralleelina - kui börsil mingi aktsiaga viimane tehing toimus nt 10 a tagasi, siis selle tehinguhinda 10 a hiljem turuväärtusena ju ei kasutata). Seega saaks paremal juhul vaadata kuipalju tehakse maailmas siis aeglasemaid ja suuremahulisemaid tehinguid, nagu nt kinnisvaraga.

=================
ma ei saa ka aru miks on vaja kogu ajalugu kaasa lohistada selles plokiahelas, st miks ei võiks olla mingi aktiivne ajahorisont koos tehingute detailinfoga, ja ülejäänud osa mingite statsionaarsemate laiali replitseeritud arhiividena (tehingukoormuse vähendamiseks)? Või veel parem - säilitada varasematest tehingutest ainult nende kontrollsumma mingi regulaarse intervalliga, ja saata varasem (st aktiivse ajahorisondi väline) tehnguinfo lihtsalt "musta auku". Ideaaljuhul oleks "üleüldist ühiskondlikku" kinnitust ju vaja vaid sellele kelle omanduses (valduses) ja kui palju neid koine on PRAEGUSEL HETKEL, mitte aga seda infot kelle omanduses ja kuipalju oli neid 10 aastat tagasi. Just see viimane osa tekitab (isiklikult minus endas) kõige suuremaid kahtlusi (ja maksuameti jaoks on ideaalne just see viimane variant).
Ka nt kinnisturegistri funktsioon on ju tegelikult eeskätt see et tõendada omandust just praegusel hetkel, ja võibolla ka natuke hiljutisemaid tehinguid, mitte aga kõiki võõrandamisi (müüke, kinkimisi jne) aegade algusest peale.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 29 Nov 2017 13:09

Tahaks ka 2018 aasta lõppu korraks juba kiigata (et näha mil määral "great again" -ks on Trumpi all siis US muutunud).
http://www.zerohedge.com/news/2017-11-2 ... nancial-wa
Õnneks või õnnetuseks tuleb osa ka enda palgast "in god we trust" -vääringus.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 29 Nov 2017 13:51

pop wrote:BTC on vahetusekvivalendina (puhttehniliselt) ilmselgelt kõlbmatu,

Ma ise vaataks täna IOTA poole, aga seda saab vaid pittkoinide vastu. Iota pidada olema kolmanda põlvkonna krüptoraha (teine põlvkond oli Ethereum). Teda olla lihtne kasutada, seal ei kasutata blockchaini vaid miskit veelgi innovaatilisemat. Pole aega ja ajumahtu süvenemiseks, kel huvi, vaadaku ja andku meile ka teada maakeelse ümberjutustusena.

Kõige selle krüptoraha juures on huvitav "aga": miks institutsioonid ei võitle selle vastu? Nad justkui ei teeks katsetki. Kas bürokraatiaveskid jahvatavad aeglaselt või on põhjus kuskil mujal? (See, et krüptoraha vastu ei saa võidelda, on halb põhjendus. Institutsioonid püüaksid seda teha nagunii ja annaks välja hulga tõrjuvaid seadusi.)

Üks esimesi ja lihtsamaid vastuseid, mis pähe tuleb: nad on ise sellest huvitatud. Aga miks?
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 29 Nov 2017 14:17

pop, Sul tuleb veel kaua oodata :)
http://www.zerohedge.com/news/2017-11-2 ... calfes-law

Huvitav oleks aga sama seadust appi võttes püüda modelleerida igasugu mullistumisi. (näiteks ka linnade vs maa korterihindasid)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 29 Nov 2017 14:24

td wrote:/.../ miks institutsioonid ei võitle selle vastu?/.../
/..../Institutsioonid püüaksid seda teha nagunii ja annaks välja hulga tõrjuvaid seadusi./..../

1) BTC-s on olemas täielik nö "audit trail". Ilmselt riskianalüüs näitab et korreleerub üsna palju kas maksudega või ka keelatud nänni tuludega, seega saab vajadusel "peale lennata" ja tõendite kogumise kulu on üsna väike. ERITI kui kurikaelte tehniline teadlikkus on piisavalt madal (aga see tõuseb kindlasti).
2) institutsioonid on muide vägagi häritud kui BTC.sid vahetatakse internetikohvikus "juhtuttavate" vahel, ühest proxy rahakotist teise jne. Üks selline füüsilises maailmas vahendaja sai hiljuti USA-s isegi süüdistuse.
Eks sai juba ca 4 a tagasi mainitud et kõige kriitilisem on see värav ühest maailmast teise, oluline on just väravas oma ID-d mitte väga lehvitada. Olles aga BTC "schengeni ruumi" edukalt ja anonüümselt sisenenud on vaja lihtsalt oma tehingutega natuke madalamat profiili hoida ja jätkata nö internetikohvikutes või cold-storage kujul tänavakohviku tasemel tehinguid mingi nö dedicated seadmega (raspberry PI) või virtuaalmasinas - ühesõnaga viisil mis ei võimalda punktide joonteks ja joonte pildiks ühendamist.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 29 Nov 2017 14:33

td wrote:pop, Sul tuleb veel kaua oodata :)
http://www.zerohedge.com/news/2017-11-2 ... calfes-law /.../

Mulle tundub et see Metcalfe eeldab sellist võrku kuhu saab lihtsalt liituda, ilma millestki loobumata. BTC-ga liitumine eeldab mingis osas tavarahast loobumist, ja arvestades õiguslikku ruumi milles majandused toimivad, tundub et see tavarahast loobumine nii lihtne olema ei saa (erinevalt nt lõustaraamatust, sinna võis vabalt kolida nii orkutist kui igalt poolt mujalt).

Küll aga ei takista miski inimesi millessegi üha suuremal määral USKUMAST, ja see viimane mind kõige rohkem huvitabki.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 29 Nov 2017 16:21

IT ja AI uudiseid.

AI machines injected into our bodies could give us superhuman strength and let us control gadgets using the power of THOUGHT within 20 years

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... years.html
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 29 Nov 2017 17:43

Pikaajalisim uurimus inimesest lõppes -- 1938. aastal Harvardis alustatud uurimus järeldab, et mis teeb inimese õnnelikuks.

75 Years In The Making: Harvard Just Released Its Epic Study On What Men Need To Live A Happy Life

https://www.feelguide.com/2013/04/29/75 ... appy-life/

Kõige KÕIGE kõige olulisim järeldus sellest uurimusest: alkoholism on suurim allakäigu allikas.

As you can imagine, the study’s discoveries are bountiful, but the most significant finding of all is that “Alcoholism is a disorder of great destructive power.”
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 29 Nov 2017 20:51

Alkoholism jah, aga mis inimesi sinna tõukab?
1) soov olla "täiskasvanu" või "seltskondlik"
2) hingevalu tuimestaja
3) "delete files"
Kui kuidagi õnnestuks neid kolme põhjust rekanaliseerida mujale, siis oleks alkoholi tarbimist ka vähem. Inimene peab saavutama, et
A) teiste arvamus temast ei lähe talle korda (enamasti vaid siis, kui on midagi ise juba saavutatud, vt. punkt (B)
B) enda arvamus endast on kätte võtmise asi
Siis on lootust põgenemiskatseid vältida.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 29 Nov 2017 22:45

ma usun, et sellist ehituspraaki on rohkem kui arvata võib, väike väljapressimine. Olgu, mis on, ehitusjärelvalve peaks minema, kui see olukord lahendati. Ega ometi mitte nii, et valati vahed betooni täis ja sellega "peideti" probleem. Seda saaks proovi puurimisega kohe teada.

FOTOD | Vihane vastasseis Tartus: ehitajad ütlevad, et valmiv maja on varisemisohtlik, arendaja vastab, et ehitajad joovad ja pressivad välja
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/fotod-vihane-vastasseis-tartus-ehitajad-utlevad-et-valmiv-maja-on-varisemisohtlik-arendaja-vastab-et-ehitajad-joovad-ja-pressivad-valja?id=80324588
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 30 Nov 2017 00:19

td wrote:Alkoholism jah, aga mis inimesi sinna tõukab?
1) soov olla "täiskasvanu" või "seltskondlik"
2) hingevalu tuimestaja
3) "delete files"
Kui kuidagi õnnestuks neid kolme põhjust rekanaliseerida mujale, siis oleks alkoholi tarbimist ka vähem. Inimene peab saavutama, et
A) teiste arvamus temast ei lähe talle korda (enamasti vaid siis, kui on midagi ise juba saavutatud, vt. punkt (B)
B) enda arvamus endast on kätte võtmise asi
Siis on lootust põgenemiskatseid vältida.


4) Kultuur ja tavad. Iseäranis nõukaajast pärinev aga ka läänemaailmast.

Jah, arvamust endast. Ja enesearmastus.
Rohkem peaks avalikkuses juttu olema sellest, kui kergesti tekib (psühholoogiline) sõltuvus.
Tarbimist alustades lumepall ainult kasvab, sest aju jaoks on alkohol üha ahvatlevam ja teised tegevused järjest mõttetumad.
Paljudest ei saa klassikalises mõttes alkohoolikut aga tahtmine pidevalt tarbida, koos huvipuudusega teiste tegevuste vastu süveneb. Ja enesehinnang kahaneb.

Järjepidev teadvustamine on väga tähtis. Sõna otseses mõttes riigipoolne pidev turunduskampaania. Et hoiakud samm-sammult muutuks.
Samuti alternatiivide doteerimine. Arvestades probleemi ulatust ei ole investeeringu tasuvuse leidmine ilmselt keeruline. Nt. huvitegevus noortele ning sõltlastele. Noortel ei lasegi sõltuvust tekkida ning sõltlasele annab väljundi trenni vm. kasuliku sõltuvuse näol. Alles siis kui on hoiakute ja alternatiividega tegeldud, võiks alkomüügilubade, aktsiisi jmt. kallale minna.
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 30 Nov 2017 11:14

BTC-ga seotud "algo-trading" loogika loomine oleks kindlasti üks huvitav teema.
http://www.zerohedge.com/news/2017-11-2 ... elow-10000
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Nov 2017 15:32

:? ühiskond täiesti väärastunud, läksin spordiklubisse, nagu vanasti kombeks, tegin trenni nagu W põlvkond. Vaatan ca 14 inimest trennis, kellest 12 istub nutitelefonis ja need polnud trenasöörid, lihtsalt istuti masinatel. Siis võetakse titeraskused, korra tõstetakse ja siis pooled asuvad end pildistama :HEAD :HEAD
---

Spl kirjutas jõuluvanale: "Kallis jõuluvana too meile korralik päikesetorm, et elu poleks enam nii nutipõhine ja morn... ning toas ikka toimuks ehtne p-o-r-n..."
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 30 Nov 2017 15:59

Silmanurgast jälgin Soomlaste moodsa kuudi katsetusi ja arenguid. Loodetavasti pole need ära tüüdanud.
Seis selline, et esimesed asukad kolivad sisse. Aga moodsale ajale kohaselt, on see keerukam ja kõrgema künnisega kui ülikoolipääs. :o / :mrgreen:
http://www.tekniikkatalous.fi/tekniikka ... un-6689935
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 30 Nov 2017 17:42

Täna jäi silma uuring, mis tõestab, et temperatuur (kliima) siiski määrab ära sotsiaalse aktiivsuse. Soojemas kliimas elavad inimesed on sotsiaalsemad ja avatumad kui külmemates kohtades elavad. Uuriti hiinlasi ja ameeriklasi. +22 C siis inimesele parim. (mina kohtusin tänavu ehk kahel kolmel korral sellise temperatuuriga õues) Tallinnas ehk on keskmine +6C, Austraalias +22C, Hispaanias +13C...Kanaaridel :?:
https://www.nature.com/articles/s41562-017-0240-0
Viidetes on mainitud ka J.Alliku uuringuid. ;) Loodetavasti need ei ole liigselt seda tulemust mõjutanud....
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 30 Nov 2017 19:36

No mis nüüd siis küll juhtus ?
Ega siis selle foorumi arvamusi kah nüüd sõna-sõnalt järgima ei pea, krüptol on minu arvates ikka kõva tulevik, vaja on ainult uskuda, küll siis kõik õnnestub.

Vähemalt Ronnie Moas ($20K) tundub olevat üks mõistlik mees ja ei lähe ajutise languspaanikaga kaasa (mina ka ei lähe). Nagu ka Kaiseri Mäks ($100K => my man !) kes näeb asju õiges valguses ja kaugemale ette.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Nov 2017 21:46

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 96 guests