Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 10:33

Biloogia on primaarne (kui kvantmehaanika välja arvata). Aga muuhulgas eduka sigimise peale tekkib ka lisandusi - kultuur ja ideoloogiad ning (õiged või valed) arusaamad iseendast.
Bioloogiline objekt on loodud mõistma eeskätt seda, mis on vahetult tema ümber ja vajalik igapäevaseks tegevuseks/ellujäämiseks (nt. hindama kaugusi ja kõrgusi), kvantmehaanika ja filosoofia on aga järgmine Level, selleks kohastumine puudub ja seal tuleb vigu sagedamini ette ja need pole nii saatuslikud üksikindiviidile.

Omaette huvitav teema on see, kuidas mõnda asja tajub inimene logaritmilises skaalas (kuulmine), mõnda asja aga lineaarses skaalas (toidu/raha kogus ja juurdekasv, arvud).
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 15 May 2018 10:41

Tundub, et see on hea käsitlus naistest -- et mida iganes mees annab naisele, siis naise kahekordistab selle. Nii et iga mees peaks olema väga ettevaatlik, mida ta millisele naisele annab. Et mees annab tooraine, naine annab toidu. Mees annab seemne, naine annab lapse. Mees annab maja, naine annab kodu. Mees annab sita, naine hävitab mehe karjääri. Mees annab armastuse, naine topeldab selle ja mees on karjääris edukas.

Nii et ei ole nagu koerapulm, mida meedias ja igal pool soovitatakse.

Ma olen ammu mõelnud, et miks maailma absoluutne eliit (need, kes reaalselt juhivad maailma) elab truus abielus ühe ja sama naisega. Ei ole koerapulm! Abielus olemine on eliidi tunnus. Sellepärast püütakse hävitada abielu, et eliidile on kasulik, kui inimesed elavad koerapulmas. See annab tulemuseks palju kenasid orjasid, kes on katkised seesmiselt ja kuuletuvad.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 15 May 2018 10:53

h wrote:Tundub, et see on hea käsitlus naistest -- et mida iganes mees annab naisele, siis naise kahekordistab selle. Nii et iga mees peaks olema väga ettevaatlik, mida ta millisele naisele annab. Et mees annab tooraine, naine annab toidu. Mees annab seemne, naine annab lapse. Mees annab maja, naine annab kodu. Mees annab sita, naine hävitab mehe karjääri. Mees annab armastuse, naine topeldab selle ja mees on karjääris edukas.

Nii et ei ole nagu koerapulm, mida meedias ja igal pool soovitatakse.

Ma olen ammu mõelnud, et miks maailma absoluutne eliit (need, kes reaalselt juhivad maailma) elab truus abielus ühe ja sama naisega. Ei ole koerapulm! Abielus olemine on eliidi tunnus. Sellepärast püütakse hävitada abielu, et eliidile on kasulik, kui inimesed elavad koerapulmas. See annab tulemuseks palju kenasid orjasid, kes on katkised seesmiselt ja kuuletuvad.


Väga tabavalt öeldud!
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 10:53

Vau, h-lt väga tark postitus. Meeldib see võimendamise efekt - naine on mehe võimendaja. (võibolla mitte igas asjas, aga kujund on super)
Jah, ka see on hea mõte - mehel on valida õietolmu levitamise ja püsisuhte vahel (noor mees olemuselt on loodud siiski õietolmu levitama, aga tema elujõud kustub ruttu, kui ei hakka püsisuhtele või tsölibaadile mõtlema). Tsölibaat on võibolla mehele isegi parim - tema energia (igas mõttes) jääb talle endale, kuid sellest ei tekki uut energiat. Paljud epohhiloovad mehed on olnud üksikud - piisab, kui mõelda Jeesusele.

Samas, kui Valgre poleks nii palju armuvalus kannatanud (ja oleks teadnud seda "emaämbliku saladust"), siis võibolla poleks sündinud selliseid laule (mis muidugi viib jälle kaugemale sellest ratsionaalsest inimesest ja võibolla isegi soodustab alkoholismi ja enesetappe)
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 11:08

Võimendusefektist tuleb välja veel selline harmoonia:

Elu aluseks on ju emaarmastus. Samas, milleks seda elu üleüldse vaja on, kui midagi ei muutuks maailmas. Seega dualism ehk üks hoolitseb teise toimimise eest: naine loob elu, mees loob elule sisu (ja samal ajal turvab ka selle elu loomist-säilimist). Elu sisu üle võib ju vaielda, aga enamus maailma muutvaid asju pärineb ikka meestelt.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 15 May 2018 11:21

td wrote:aga enamus maailma muutvaid asju pärineb ikka meestelt.


Jaa, ma ka jõudnud samale järeldusele. Sellepärast on praeguse eesti haridusteadusega suur jama minu arust, et sealt on mehed minema peletatud, puudub haridusfilosoofia (ehk kõrgem katus) ja allpool tegutsevad tohutu enesekindlad naised, nii nooremad kui vanemad (vanemad õpetavad noorematele enesekindlust), kelle õpetus on hukatuslik. Need "haridusteadlased" omakorda õpetavad noori, kes lähevad koolidesse reaalselt lapsi õpetama. Näen, mis toimub -- ja küsiks, kus on MEHED haridusteadustes. Oli olnud üks mees-haridusfilosoof välismaalt, ta rääkis tarka juttu, aga lasti minema. Nüüd ainult üli-enesekindlad naised (brrrr :? , judinad).
Last edited by h on 15 May 2018 11:31, edited 1 time in total.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 15 May 2018 11:31

Kuramus...kuidgi ei suudetud omal ajal aru saada (kuigi massiliselt hoiatati...aga hoiatajatest sõideti külmalt üle-eirati), et infra jms. erastamine on üks ebaratsionaalsemaid võimalusi mis võib riiki ja omavalistsusi tabada. Nüüd jälle üks tõestus pikas nimekirjas. :(
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/ha ... d=82097289
Kõige hullem , et tasuta ühistranspordi Kadri ja tema koalikas otsustasid osa Tallinna sadamast kellegile meeldimise eesmärgil maha ärida. 90% tõenäösusega saab sellestki erastamisest tulevikus miljardites mõõdetav kahju maksumaksjale + igasugused ebardarengud, viivitused kiiretes reageeringuteks turul ja tehnoloogiate muutrusrtes jms. raiskamised ning konkurentsivõimekaotused.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 11:34

Kultuurmarksistide põhjendus on muidugi see, et siiamaani pole mehed lasknud naisi "elule sisu looma". Eks see eksperiment võtab natuke rohkem aega, aga esimesed märgid näitavad, et see lõpeb keskpärasuse või pankrotiga. Erandeid muidugi on, aga ka seal peaks vaatama, kas eduloo taga pole mõni naist armastav mees, kes näitas teed (Marie Sklodowska-Curie, näiteks?).

Loojad mehed ei taha intriige, nad tahavad, et neil lastaks "tegeleda oma ringidega". See on põhjus, miks mehed põgenevad.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 13:53

td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 May 2018 14:05

Minult küsiti Tallinna Sadama aktsiate kohta, mina leian, et need pole küll asjad mille peale tormata. Vähenevad kaubavood ja riigil on käes enamusaktsiad st kui investoritele müts vaja pähe tõmmata, seda ka tehakse. EMT müük peaks olema õppetund.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 15 May 2018 14:10



Sellised vead ei saa olla juhus. Teksti lõpust võib lugeda:

The Stockholm-headquartered TV4 is one of Sweden's largest channels. It is fully owned by the Bonnier Group, which, in turn, is managed by the powerful media tycoon family the Bonniers, who run a network of about 170 companies in 15 countries, including Sweden's foremost dailies such as Dagens Nyheter, Expressen and Sydsvenskan.

Tegemist korporatsiooniga, kes tegi katset ka Eesti ajakirjandusturu endale allutada. Koosolek Sõpruse kino peasaalis, kuhu kutsuti kõik ajakirjanikud, viidi läbi selliselt, nagu oleks tegemist jumalateenistusega. Ülistus ees ja ülistus taga. Bonnieri grupi hammas siiski ei hakanud meie ajakirjandusele peale, üsna varsti müüdi osalus tagasi meie enda magnaadile.

https://et.wikipedia.org/wiki/Bonnieri_preemia
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 15 May 2018 14:31

spl wrote:Minult küsiti Tallinna Sadama aktsiate kohta, mina leian, et need pole küll asjad mille peale tormata. Vähenevad kaubavood ja riigil on käes enamusaktsiad st kui investoritele müts vaja pähe tõmmata, seda ka tehakse. EMT müük peaks olema õppetund.

Aktsiate kujul kui normaalmajandamise (sadamamajandamine) tuluakstsiad on ka minul sama arvamus. Teine lugu on aga sellega siis kui selle aktsia kaudu hakata represseerima Eesti ja Tallinna majandust ning selle arenguid. Manipuleerimisaktsiana, spekyuleerimis- ja väljapressimisaktsiana on Tallinna sadama aktsias aga tohutu potensiaal. Minu silmis isegi ülemõistuse ohtudega. Ntx. Helsingi sadam rõõmuga andis juba ammu teada (siis kui veel nende turuletoomise vastu teoretiseeriti) huvist nende vastu. Pakun, et ka Hiina ja Vene igasugune raha on vägagi neist huvitatud. Samuti siseinfot omavad tegelased, algoritmkauplejad ... jms.
Mõned vihjed närimiseks annan. Maailmas on praegu tellingutel ehitamisel ca 120 suurt kruiisilaeva. Traditiooniline ehitusmaht alates 80-ndatest on max. 20 tk. e. sisuliselt buum. Siuliselt pole maailmas nende jaoks piisavalt atraktiivseid kruiisisadamaid ega ka kodusadamaid jne. Lisaks praegused tuntumad olulisemad linnad ja sihtkohad tegelevad nende vabaduste ning külastajate arvude piiramisega jms.
Robotlaevandus, elektrilaevandus, kaubanduslik droonindus jms. uued tehnoloogiad merenduses tõenäoliselt raputab korralikult logistikat ning otsustusõiguste jms. on sama jama kui selle Haapsalu raudteevalliga. Kui riik tahab midagi teha...läheb väljapressimiseks.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 15 May 2018 14:42

Ja sulgebki see Ungari päritolu "filantroop" lõpuks oma Budapesti kontori:

https://www.opensocietyfoundations.org/ ... s-budapest
Last edited by h on 15 May 2018 15:02, edited 1 time in total.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 15 May 2018 14:47


;) Ainult vaata, et sa pärast ostu üle ei pinguta...Selline hoiatus kaasnes: You’ll Be Able to Buy a Boston Dynamics SpotMini Soon, Please Don’t Teach It To Kill
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 15:48

Naistejutu jätkuks: poliitiliselt väga ebakorrektne ja väga ebakonventsionaalne seisukohavõtt
https://www.youtube.com/watch?v=UxpVwBzFAkw&t=1s


Aga tasuks ikkagi kaasa mõelda. Autor hoiatab, et ta ei süüdista vaid püüab leida põhjuseid.

Samalt autorilt on hulga huvitavaid videosid (olen neid varem ka vaadanud). Siin kirjeldab, mida teeb p o r n o inimestega:
https://www.youtube.com/watch?v=WKcxOqvty3c

MGTOW osas siiski autor ehk liialt üldistab, sest MGTOW filosoofia aluseks on günotsentrismi vastane kaitsereaktsioon (pikas suhtes naistega on meestel sama (või isegi suurem) shanss end kahjustada kui Vene ruletti mängides, milleks siis üldse mängida seda), osa MGTOW mehi harrastab ju lausa nofap'i (tõlge: ei masturbeeri) ja sellega koguvad endasse lisaenergiat, et ennast teostada. Üks osa aga kasutab 'pump and dump' filosoofiat - ainult lühisuhted kestusega alla 3 kuu. MGTOW ühine joon on vaid see, et iga mees valib endale sobivaima tee, kuidas tänses ühiskonnas kaitsta end naiste omavoli vastu (seadused ja kohtud soosivad naisi - võrdle inimsaatusi peale samaväärseid kuritegusid, nt. mis ootab meest vägistamise valesüüdistuse korral ja mis ootab naist sellise valesüüdistuse väljatuleku korral; siit ju selge eelis panna mees kannatama, sest mehe karistus (aastad vanlgas, karjääri lõpp) on palju suurem kui naise võimalik karistus, kui vale peaks välja tulema).

Veelkord tähtis üle korrata: kasvatage oma tüdrukud konservatiivseks ja ärge laske neil minna seksuaalse lodevuse teed (Juhul, kui nad unistavad lastest ja perekonnast koos maja, auto ja koeraga). Aga kuna kogu *massimeedia määgib teises suunas, siis noorel neiul on väga raske leida õige tee. Püksi pissimise hilismõjudest saadakse teada juba lasteiaias, see analoogia on väga pädev - kui vaadata neid, kes hiljem avalikult enda üksindust kurdavad ja missugused nad enne olid. (tihti kohtab nende juures ka seda pseudolõbusust, et kõigile demonstreerida, et nad saavad väga hästi hakkama ja ei põe üldse mitte) Ahvatlevad pakkumised, ilusad autod ja "tasuta" kauged reisid kaovad nende elust niipea, kui fertiilne välimus kaob (seda "viljakat aega" saab meigi ja kunstrindadega veidi teeselda-pikendada, aga üksord ei aita enam ka see)


Minu 12 a. tütar praegu on õnneks mõistlik (ja sellega ta erineb paljudest klassikaaslastest ja tunneb, et on nohik). Rääkisin talle ka sellest analoogiast, et võti, mis avab kõik lukud - seda tahavad kõik omada; lukk, mida avab iga võti aga ei kõlba kuskile.

-----
*Siin tuleb jälle kenasti välja, kuidas kasumile orienteeritud meediatööstus püüab luua produkti, mis meeldib laiale tarbijaskonnale. Ehk siis räägitakse, kui hea soe tunne on püksi pissimisel, kuid ei räägita märgadest pükstest (tõsi, mõned väljaanded räägivad siiski ka sellest, kuidas külma märja pepuga saab kõndida talvisel tänaval ja et see polegi nii hull - ikka lugejaskonna kasvatamise huvides). Täit tõde kuuled vaid ema-isa käest.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 15 May 2018 17:45

td wrote:...Täit tõde kuuled vaid ema-isa käest.


No ja jõudsidki ringiga vana hea järelduseni - perekond ja veelkord perekond.
Pole youtube-i "eksperte" vaja ega midagi.

Perekond aga toetub küpse mehe ja küpse naise suhtele.
Kui mees kardab vanglat, karjääri kadumist, võrdleb suhet vene ruletiga või tahab ennast üksi teostada, siis pole ju mõtet peret luua. Vara veel. Kogegu ja küpsegu.

Muidugi pole kellelgi lõplikke garantiisid. Aga ENDA kogemus ja pere toetus õpetab õigeid asju ära tundma. Ja tunne.
Kindel on, et Igaüks on oma õnne sepp. Ja veelgi kindlam on, et youtube-ist keskealiste küünikute vahendusel on seda täitsa lootusetu leida.
Rohkem tervet mõistust ja vähem netist lolluste lugemist.
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 17:58

S, traditsiooniline perekond - seda jah.

Eestis pole (veel?) asi nii hull, aga Läänes on 50+ aastaseid MGTOW mehi, kes on juba olnud 2 korda abielus - mõlemad korrad tuli lahutus naise poolt. Lahutusel on naistel nii suured õigused Läänes, et mees jääb sisuliselt tänavale (kui naine esitab valesüüdistuse koduvägivalla kohta), lisaks veel emotsionaalne löök, mis takistab end kokku võtmast.

Ma arvan, et me väga erinevalt ei arva, mis puudutab klassikalist suhet. Mina olen oma abieluga suht rahul (kuigi vahel ikka närib kahtluseussike, et üksi olles ma ei peaks ju ülal pidama invaliidist last; hirmuga mõtlen ka sellele, et kui ma oleks Eestis 20+ aasta eest abiellunud fuuriaga ja seejärel kolinud temaga Rootsi, siis ma oleks väga täbaras olukorras). Lääne naistelt on ära võetud häbitunne ja hukkamõistmine ("iseteadlikud sõltumatud naised"), nad on neid õigusi kuritarvitanud ja Lääne mehed keelduvad nüüd nendega suhteid loomast ja/või suhtlemast - see on asja iva. (Nad tuleksid tagasi ühiskonda, kui saaksid kindlustunde, et neid ei mõnitata ega majanduslikult laostata.) Kui inimestele anda võimalus käituda lihtlabaselt, siis seda nad ka teevad. Selliste inimeste ignoreerimist kasutan ma ka ise oma elufilosoofias.

Mul oli kuu aega tagasi Tartus selline lugu teatri uksest sisenemisel, et üks vanemas keskeas naine peatus trepil ukse juures ja jäi juttu ajama oma sõbrannaga - nii tundus mulle. (Ma ei vaata ega kuula enam võõraid inimesi, kui just pole uurimistuju). Tema aga väitis hiljem, et oli palunud enda sisse laskmist, kuna tema käsi on haige (hetkelisel välisel vaatlusel veidi atroofiline - seega ilmselt reumatoidartriit või pikem taastumine varasemast luumurrust ;), seega tüüpiline tähelepanu hankimise muster (1), ohvrimuster (2) ja häbistamismuster (3) oma "naiselikus" käitumises). Samas, ma hoidsin ENDA JÄREL ust Lahti küll (et järsku tahab siseneda ja ta siseneski). AGA EI - tema tahtis, et mina talle ukse lahti teeksin ja tema esimesena sisse *laseks, MIKS? Kas seepärast, et tal on kaasasündinud vagiina? (ilmse välise puudega inimese oleks ma loomulikult esimesena sisse lasknud; loomulikult ka siis, kui oleks mind viisakalt kõnetanud ja selgehäälselt palunud, mitte kuskile pobisenud). Rootsis oleks aga ma saanud naise käest hoopis sõimata, kui oleksin talle ukse avanud! Mida siis mees peab tegema?! :roll: :evil: :twisted: :HEAD

-----
*Erilised fruktid on veel need (naised), kes korraks viivitavad enne kui sisenevad, andes ust avavale dzhentelmenile mõista, et nad on "teenri jaoks eriliselt tähtsad ja oodatud". Respekt ei tulene vagiinast ja meigist, see tuleb oma käitumisega välja teenida. (Dzhentelmen ilmub kohe daami lähedusse, kui selline daam peaks ennast kuskil ilmutama; Kui daami pole, pole ka dzhentelmene läheduses. ;) Wannabe daam ei lähe ka arvesse, sest sellise "daami" tähele panemist mees peagi kahetseb ("daam" oskab suurepäraselt alandada seda dzhentelmeni ja ta näib lausa seda nautivat)
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 15 May 2018 19:19

td wrote:S, traditsiooniline perekond - seda jah.

Eestis pole (veel?) asi nii hull, aga Läänes on 50+ aastaseid mehi, kes on juba olnud 2 korda abielus - mõlemad korrad tuli lahutus naise poolt. Lahutusel on naistel nii suured õigused, et mees jääb tänavale, lisaks veel emotsionaalne löök, mis takistab end kokku võtmast.

Ma arvan, et me väga erinevalt ei arva, mis puudutab klassikalist suhet. Mina olen oma abieluga suht rahul (kuigi vahel ikka närib kahtluseussike, et üksi olles ma ei peaks ju ülal pidama invaliidist last). Lääne naistelt on ära võetud häbitunne ja hukkamõistmine, nad on neid õigusi kuritarvitanud ja Lääne mehed keelduvad nüüd nendega suhteid loomast ja/või suhtlemast - see on asja iva. (Nad tuleksid tagasi ühiskonda, kui saaksid kindlustunde, et neid ei mõnitata ega majanduslikult laostata.)

Mul oli kuu aega tagasi Tartus selline lugu teatri uksest sisenemisel, et üks vanemas keskeas naine peatus trepil ukse juures ja jäi juttu ajama oma sõbrannaga - nii tundus mulle. (Ma ei vaata enam võõraid inimesi, kui just pole uurimistuju). Tema aga väitis hiljem, et oli palunud enda sisse laskmist, kuna tema käsi on haige. Samas, ma hoidsin ENDA JÄREL ust Lahti küll (et järsku tahab siseneda ja ta siseneski). AGA EI - tema tahtis, et mina talle ukse lahti teeksin ja tema esimesena sisse laseks, MIKS? Kas seepärast, et tal on kaasasündinud vagiina? (ilmse välise puudega inimese oleks ma loomulikult esimesena sisse lasknud; loomulikult ka siis, kui oleks mind viisakalt kõnetanud ja selgehäälselt palunud, mitte kuskile pobisenud). Rootsis oleks aga ma saanud naise käest hoopis sõimata, kui oleksin talle ukse avanud! Mida siis mees peab tegema?! :roll: :evil: :twisted: :HEAD


Jah, tundub, et läänes on hullem.
Samas ei tohi suhete puhul liigselt üldistada. See kõik on väga individuaalne.
Alati on suhetes jamasid olnud, varem lihtsalt ei tulnud need lollused avalikuks.
Samuti ei tohi unustada, et kõik need feministid ja mgtow mehed on ikkagi väike protsent äärmuslasi, kes teevad lihtsalt kõva kisa.

Vanasõna ütleb, et "igale potile on oma kaas" ja see peab paika.
Ei ole võimalik üldistatult analüüsida, miks keegi kaks korda maha jäeti. Aga suhe koosneb alati kahest poolest. Alati.
Väga sage muster tundub olevat, et mees tegi oma sõnul kõik õigesti. Tõi raha sisse ja hoolitses laste eest. See nõuabki suurt pingutust, selge see. Aga naine ja tema tundemaailm? See naine, kes Sulle need lapsed tõi, kuhu tema jäi? Lähebki lõpuks mujalt otsima ju..
Mulle tundub, et me meestena kipume materiaalset üle tähtsustama. Tuleb aktsepteerida ka naise maailma.

Mida teha mehega, kes keeldub peale ebaõnnestunud suhteid uusi loomast? See on umbes sama, kui peale kukkumist kangekaelselt mitte tõusta. Aga lastele me ju õpetame, et tuleb tõusta ja edasi minna...
Mees ei tohiks olla nii p-ussy, et ennast laostada ja mõnitada lasta. Mis ei tähenda, et seda juhtuda ei võiks. Aga siis tuleb õppida. Abieluvara leping on ju välja mõeldud. Lisaks peab plaan b nagunii alati olema. Strateegia on ju mehe roll.
No ja ma ei saa ju enda laste ema kaks kätt taskus minema saata. Mis iganes põhjusel ta siis läheb. Paljudele hakkab see aga uhkuse pihta ja ei maksta isegi alimente. Enda lapsed ja laste ema. Hilja peremees, tuleb teinekord paremini valida. Pealegi, kõik mis on raha eest saadud, on odavalt saadud.

Lääne mehed on nõrgaks jäänud. Selles on kogu asja iva. Vahivad porri, mängivad arvutimänge ega tegele asjadega, mis mehelikkust toidaks. Selle tulemusena ei suuda ka naisi ohjata. Juba väljend "kui saaksid kindlustunde" räägib enda eest - mees ise peaks ju kindlustunnet tekitama, või kuidas?
Mõni ime, et naised minema lähevad. Milleks neile veel üks (täiskasvanud) laps.
Õnneks tundub, et Eestis (kui mõni piirkond välja arvata) ja üldse Ida-euroopas on tervet mõistust ja terveid peresid veel säilinud.
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 20:11

S wrote:Mida teha mehega, kes keeldub peale ebaõnnestunud suhteid uusi loomast? See on umbes sama, kui peale kukkumist kangekaelselt mitte tõusta. Aga lastele me ju õpetame, et tuleb tõusta ja edasi minna...

Selle koha peal MGTOW tsiteerib (vale-)Einsteini: Korrata üht ja sama asja ning seejuures loota erinevat resultaati ei ole arukuse tunnus.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 15 May 2018 20:28

td wrote:/.../Töökorteri terassilt avaneb vaade lumistele mäetippudele /.../
jõge praegu ei näe /.../seda varjavad õites toomingad ja poolmetsikud murelipuud/.../

Mina kadestan.
Lumised mäetipud 7+ km - check, jõge praegu ei näe - sama siin, ja ega väga taha ka, ilmselt kui kohapeal pühasse Bagamatisse kasvõi näpp pista saab koheselt koolera või düsenteeria;
... ja kõike seda varjab osaliselt totaalne sagimine.

Kogu järgmise nädala saaks näppe pista jällegi Cho Praya-sse - aga ega seegi heaga ilmselt ei lõpeks. Ja veel nädala pärast saab kõik näpud ja varbad pista tervikuna Dnipri-sse juba pikema aja vältel - aga seda juba ilma liigsete riskideta, loodetavasti.

Aga üle kõige sooviks lihtsalt istuda Tallinast mõnikümmend km läänes rõdul ja vaadata üle üle puulatvade Pakri tuulikuid, ning ka lihtsalt seda kuidas allpool muru lihtsalt kasvab. Ja mina lihtsalt vaatan, selle asemel et lahustuda vaimselt suvaliste geograafiliste punktide vahel, milles viibimine tekitab järjest vähem emotsioone.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 20:30

S wrote: Aga suhe koosneb alati kahest poolest. Alati.
Väga sage muster tundub olevat, et mees tegi oma sõnul kõik õigesti. Tõi raha sisse ja hoolitses laste eest. See nõuabki suurt pingutust, selge see. Aga naine ja tema tundemaailm? See naine, kes Sulle need lapsed tõi, kuhu tema jäi? Lähebki lõpuks mujalt otsima ju..
Mulle tundub, et me meestena kipume materiaalset üle tähtsustama. Tuleb aktsepteerida ka naise maailma.

Siin on kuskil kuldne kesktee: Romantiline suss vs. Tundetu isekas rahajõmm. Oskus on nende vahel osavalt balansseerida ja olla ka natuke ettearvamatu ja improviseeriv. ;)

Alguse saab kõik aga ühisest pikast suhtlusest. Kui kokkuliitjaks on mingi lühiajaline emotsioon, siis see suhe ei kesta. Eesti puhul aga ikkagi minu vanustel inimestel ka konservatiivsed väärtused. Lääne mehi ma MGTOW osas hukka küll ei mõista ja saan aru nende strateegiast, kuid kõik see minu jutt on eeskätt hoiatus sellest, mis Eestit peagi ees ootab, kui Läänt püüdlikult "kummardame". Kui mees neelab alla Red Pill'i, siis tabab teda seesama Denial-Bargaining-Anger-Depression-Accepting. Viimastel aastatel aimasin, et miskit nagu on inimsuhetes hästi varjatud, sügisel sain nägijaks (sellest ka see aktiivsus ja viha), talvel Depressioon, nüüd ehk ka Omaksvõtt (s.t. mitte naisi süüdistada vaid mõista, et see on Looduse strateegia ja ajalooliselt on mehed seda naiste käitumismaaneeri suutnud hoida kontrolli all ja ühiskonda toimimas, nüüd aga on see väljunud kontrolli alt).
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 20:34

pop wrote:Aga üle kõige sooviks lihtsalt istuda Tallinast mõnikümmend km läänes rõdul ja vaadata üle üle puulatvade Pakri tuulikuid, ning ka lihtsalt seda kuidas allpool muru lihtsalt kasvab. Ja mina lihtsalt vaatan, selle asemel et lahustuda vaimselt suvaliste geograafiliste punktide vahel, milles viibimine tekitab järjest vähem emotsioone.

Kadestan!

Eile lammastega aasal viibides tekkis korraks selline "valgustatuse" tunne, mis ilmselt paljudele pole võõras. Tõeliselt ilus õhtu oli - peale väsitavat öist autosõitu ja tööpaeva.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 20:39

td wrote:Lääne mehi ma MGTOW osas hukka küll ei mõista ja saan aru nende strateegiast, kuid kõik see minu jutt on eeskätt hoiatus sellest, mis Eestit peagi ees ootab, kui Läänt püüdlikult "kummardame".

Teine oluline aspekt on see, et minu vanuses (mees51) enam ei jõua ega ka kõlba igasugu naisilmutiste peale reageerida ja adapteeruda. Lihtsam on ignoreerida ja hetkeemotsioonid makuleerida (et hoida ennast kõige tähtsama - omaenda pere, ambitsioonide ja huvialade jaoks).
Meestena me kõik teame, kuidas olid meiega asjad 15-25 aasta vanuses ning tagantjärele - kas see sebimine vääris tulemust ...
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 15 May 2018 20:59

td wrote:/.../Eile lammastega aasal viibides tekkis korraks selline "valgustatuse" tunne, mis ilmselt paljudele pole võõras.

Ma sõitsin 2 nädalat tagasi läbi kohast nimega Pahrump (muude klassikaliste "checkpointide" taustal) - ja vot see tekitas üsnagi erilise tunde (mulle miskipärast meeldivad veel kohad mis on kõike muud kui "turist trap"... või veelgi enam). See on püsiasustus (formaalselt vist linn) mis tundus koosnevat peamiselt treilerhaagistest. Väga eriline koht :lol: :lol: :lol:
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 21:09

Löpuks ometi hakkab midagi liikuma
"Allakirjutanud on veendunud, et ühtne ülikoolihaigla oleks Eestile ainus jätkusuutlik tulevikulahend, mis tagaks konkurentsivõimelise arengu tervishoius, kliinilises õppes ja teadustöös."

https://www.err.ee/831575/haiglajuhid-a ... oolihaigla

S.t. Eesti (sh. Tartu) väiksus tingib selle, et paljude haigustega ei tekki Ülikoolis piisavat kogemust. See on suur probleem. Paraku, üks suur oht: üheainsa tipphaigla tekkimine tähendab konkurentsi kadumist. Ja varem või hiljem see mõjutab ka töössesuhtumist. Eeldab sõltumatu kvaliteedikontrolli sisseostmist mujalt (teha ühine kvaliteedikomisjon naabermaadega, kus kodumaisel liikmel on vaid vaatlejakoht)
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby K » 15 May 2018 21:29

Td-le ja teistele õiglaste suhete huvilistele: http://jyrikaldmaa.blogspot.com.ee/ .

Algus on eesti meeste poolt tehtud, adressaadiks samuti Eesti mehed vastavatel positsioonidel.

Kahju on lastest, kelle hinged suhtesõdades paratamatult (parandamatult?) katki tehakse.
K
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 22:39

kuidas käituda naisega lähisuhtes

1. osa: https://youtu.be/yoj9lxLmf9k
2. osa: https://youtu.be/FC1eS2W_YtU

video autor on 16 aastat püsinud lähisuhtes Lääne ühiskonnas ja loomulikult Red Pilled

Mõned olulised mõtted:

Mees, kes ei suuda öelda naiste soovidele/käskudele "EI" on ehk lapsepõlves omanud nõudlikku ema
See, et tüdrukud/naised on tehtud suhkrust ja maasikavahust on ohtlik legend, mis hiljem hukutab palju mehi
Romantiline suhe ei taga õnnelikku abielu, õnnelik kooselu nõuab pingutust ja sünnib vaatamata romantilistele suhetele
Naine, kes lämmatab oma armastusega, on tegelikult 'personality disorder' ja hiljem ilma silma pilgutamata teeb sulle haiget
Meeste puhul ei ole ohvreid, on vaid vabathtlikud - need mehed, kes vabatahlikult alluvad naise terrorile
Suhte alguses pane naine proovile öeldes mõne soovi peale "EI" - kui naine muutub kättemaksuhimuliseks (ka kõige väiksemal viisil), siis ruttu katkesta selline suhe, sest sa ei taha kogeda, mida tähendab tõeline viha tema puhul
Günotsentrism on igas naises, ka selles, kes väidab end olema feminismi vastase, see on sügaval naise olemuses ja ei ole naise süü vaid mehe oskamatus sellega toime tulla
Enamasti naised ise ei saa aru oma günotsentrismist ja loomulikult ei oska seda ka endale tunnistada (naine otsustab, kellega pere suhtleb, kuidas kodu kujundada, kus veeta puhkus jne. jne. )
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 15 May 2018 23:31

K wrote:Td-le ja teistele õiglaste suhete huvilistele: http://jyrikaldmaa.blogspot.com.ee/ .

Algus on eesti meeste poolt tehtud, adressaadiks samuti Eesti mehed vastavatel positsioonidel.

Kahju on lastest, kelle hinged suhtesõdades paratamatult (parandamatult?) katki tehakse.


see postitus oli väga aus ja valgustav ja ka masendav:
http://jyrikaldmaa.blogspot.no/2016/04/pigi.html

Minu ema ütleb selle kohta: himude ori.
Mina ütlen: mees ei suuda oma tundeid kapis luku taga hoida ja pole saanud Red Pill'i ravi (otsib/ootab naistes seda, mida pole olemaski ja peab üha pettuma ja jooma).
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 16 May 2018 07:54

:lol: Selline asi kohe "paneb" aktsiaid ostma.
Minister Simson pigistab Tallinna Sadama tühjaks nagu sidrun

Peagi algava aktsiamüügi rahast lõviosa kulub kohe riigile dividendi maksmiseks
Sadama majandustulemused kukkusid mullu.
Ettevõte on seotud mitme väga kalli ja piinliku kohtuasjaga.


http://www.delfi.ee/news/paevauudised/ekspress/minister-simson-pigistab-tallinna-sadama-tuhjaks-nagu-sidruni?id=82096609
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 16 May 2018 09:02

Ots on lahti tehtud. Iirimaal nõutakse Eurovisiooni ignoreerimist 2019:

https://icelandmonitor.mbl.is/news/cult ... n_to_boyc/
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests