Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 May 2018 09:04

See pilditest on lõbus ajaviide. Sest kuidas on tagatud, et need loomad tulevad võrdselt perifeersele kontuurile ja on pildi sees võrdselt nähtavad? Ei ole ju.
Mina nägin hobust, liblikat, koera, hunti. Pilditeadlasena huvitas ka, et mis on seal need ülejäänud kontuurid, aga need jäid mulle mõistatuseks, teksti lugedes aimasin mõne kehaosa kontuure siiski (palvetajaritsikas)
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 May 2018 09:10

td wrote::lol: Mul tuli üks asi meelde. See on selline poolfolkloorne värk ja huvitav viktoriiniküsimus. :P Minu ema rääkis, et ühte teatud tööd tehes tema vanaema ütles korduvalt "lõust-lõust-lõust-lõust". Seega küsimus foorumlastele: Mis töö see selline oli? (Lõuna-Eesti)

Tuletan meelde vana küsimust. :P
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 18 May 2018 09:34

td wrote:
td wrote::lol: Mul tuli üks asi meelde. See on selline poolfolkloorne värk ja huvitav viktoriiniküsimus. :P Minu ema rääkis, et ühte teatud tööd tehes tema vanaema ütles korduvalt "lõust-lõust-lõust-lõust". Seega küsimus foorumlastele: Mis töö see selline oli? (Lõuna-Eesti)

Tuletan meelde vana küsimust. :P

midagi ahjuga seonudvalt? (seestütlevas)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 May 2018 09:37

Mkmm, see on hästi jabur sõna selle tegevuse juures ja justkui mitte seotud selle tegevusega. Küsimus on väga raske, aga ootan jaburaid vastuseid. (Tegevus ise ei ole jabur.) Huvitav oleks näha teie fantaasialendu, et missuguse tegevuse suudate välja mõelda sellele.
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 18 May 2018 10:20

td wrote:See pilditest on lõbus ajaviide. Sest kuidas on tagatud, et need loomad tulevad võrdselt perifeersele kontuurile ja on pildi sees võrdselt nähtavad? Ei ole ju.
Mina nägin hobust, liblikat, koera, hunti. Pilditeadlasena huvitas ka, et mis on seal need ülejäänud kontuurid, aga need jäid mulle mõistatuseks, teksti lugedes aimasin mõne kehaosa kontuure siiski (palvetajaritsikas)

Nägin korraga mitut looma ja arvasin, et järgmiste nägemiseks tuleb järgmist pilti vaadata. (viited jätsid sellise mulje) ... siis hakkasin loetule põhiselt järgmisi otsima ja osad ka leidsin. Aga vähemalt kahega jäin hätta...kuidagi ei leidnud. :cry:
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 May 2018 10:48

Paistab, et keegi ei julge oma jaburat fantaasiat välja näidata (või puudub see).

Lõust-lõust-lõust-lõust öeldi selleks, et tuul tõuseks. Seda tehti metsast korjatud marjade (mustikad, pohlad) puhastamise ajal, et tuul viiks prügi minema (valati peo pealt kõrgelt mingisse nõusse ja samal ajal kutsuti tuult välja).
Ma ei tea, miks just selline sõna.
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 18 May 2018 10:59

Jälgimisühiskonna kujunemine ja massiline kõikehõlmav andmekorje Hiinas, lennujaamades, poodides. Ilmselt pääsu pole. Kusagilt otsast see on juba tasapisi kohale imbunud ning paratamatult selliseid kohti ja seadmeid ja lahendusi üha lisandub. Tasapisi aga ühel hetkel ilmselt oleme kõik purki pandud. :shock:
Ntx. Soomes valmis uus lastehaigla. Seal saab ilmselt iga patsient ja arst endale asupaigamääraja. Eesmärk on ilus ...praktikas aga ajab selline asi hirmu nahka ja tekitab tunde, et senine maailm ja selle võimalused/reeglid/ vabadused, privaatsus jms. on kadunud. Vähemalt minu ja varajasemate põlvkondade jaoks.
https://yle.fi/uutiset/3-10211125
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 18 May 2018 11:30

td wrote:Paistab, et keegi ei julge oma jaburat fantaasiat välja näidata (või puudub see).

Lõust-lõust-lõust-lõust öeldi selleks, et tuul tõuseks. Seda tehti metsast korjatud marjade (mustikad, pohlad) puhastamise ajal, et tuul viiks prügi minema (valati peo pealt kõrgelt mingisse nõusse ja samal ajal kutsuti tuult välja).
Ma ei tea, miks just selline sõna.


Rahvapärimus on lihtsalt selline väljaspoololija jaoks mõistmatu-arusaamatu-valestitõlgendatav. Kuniks keegi mõistja lahti seletab-tõlgib.
ÄIU-ÄIU ...hää- hää ... magama nüüd jää... Erinevates vormides on ehk kõik kuulnud.
Üllatuseks sain kunagi seletuse, et ÄIU on surma vend, muistne unejumal, kes jäänud meie kultuurimällu alles ainult tänu sellele, et peitis end veel vaid lastelaulude ja riimide-loitsude sisse sajanditeks.

Ilmselt sama lõustaga. Pakun, et mingi seos lõugasega. Mis kasutusel veel kohati kolde tähenduses või koldeesise istekiviga. Kuid sealgi ju on ju tõmme (kes seda tekitab?)ja saab puhtida.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 May 2018 11:35

VAU! :ugeek:

Võibolla Tuulejumal nägi väga kole välja ja sellest jäi sõna "lõust"? ;)
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 May 2018 14:36

Kohtasin hiljuti rõõmust säravat tuttavat, pikaaegse kogemusega juhti, kes oli just asunud tööle uues kohas. „Tead, ma ei uskunud seda palgalõhe juttu, aga lasin endale ülevaate teha. Ja oligi nii, et üks meesassistent sai 200 eurot rohkem palka kui naisassistendid. Ja tal oli veel vähem haridust ka! Kohe andsin korralduse naiste palk samaks tõsta!“

https://www.aripaev.ee/arvamused/2018/0 ... e-alustada

Tulemused võiks ka siis samaks tõsta. ;)¨""""
Kui seda ei juhtu, siis meesassistent hakkab vaatama uut töökohta ja hiljemalt 3 aasta pärast on ta sealt läinud .....
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 May 2018 14:54

Globaalselt läheb põnevaks; EU hakkab Trumpi ettekirjutusi ignoreerima, siis vanamees vihastab ja siis ... jälle miskit põnevat.

Otsus tehtud: Euroopa firmadele ei kehti USA Iraani sanktsioonid
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/05/18/euroopa-firmadele-ei-kehti-usa-iraani-sanktsioonid

Kas tõesti Itaalia tahab kreekastuda ja mitte midagi pole populistidest õpitud ?

Itaalia protestiparteid avalikustasid valitsusprogrammi
https://www.err.ee/832520/itaalia-protestiparteid-avalikustasid-valitsusprogrammi
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 18 May 2018 15:30

spl wrote:Globaalselt läheb põnevaks; EU hakkab Trumpi ettekirjutusi ignoreerima, siis vanamees vihastab ja siis ... jälle miskit põnevat.

Otsus tehtud: Euroopa firmadele ei kehti USA Iraani sanktsioonid
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/05/18/euroopa-firmadele-ei-kehti-usa-iraani-sanktsioonid

Kas tõesti Itaalia tahab kreekastuda ja mitte midagi pole populistidest õpitud ?

Itaalia protestiparteid avalikustasid valitsusprogrammi
https://www.err.ee/832520/itaalia-protestiparteid-avalikustasid-valitsusprogrammi


See on vist väga suurte muutuste üks punkte. Itaalia teeb õieti, pasa ketramist pole mõtet venitada, raha tuleb sundida läbi kohalike kodanike turgu ja siis saab väiksema turumoonutusega pildi ja objektiivsema lahendi. See et meie jobud oleme ja pisut masohistlikku mängu mängime on jama. Meie teooriad kehtivad riigisiseselt, mitte juba moonutatud turul.. Vaid õige info kanaliseerimine toob arusaamise.. Loomulikult Itaaliale kohaselt on ka tiba korruptsiooni ja sotsialismi, kuid õnneks see üldpilti ei riku...

Muideks Trump on väga kasulik vana. Ta teeb seda mis on suht aus, tahab kehtestada end ja muuta asja toimivaks. Aga kahjuks on ta piisava egotripiga ülbik ja nii see kõik persse lähebki, talle ei jõua kohale, see et kui oled oma rikkuse kokku petnud, siis ei tohi lõpus ausaks hakata. Aga selline hullu Donald MacGrjagi strateegia toob vähemalt tõe tänavatele ja see on hea, reaalsus on toibutav...

Aga tuleb mõelda lahenditele ja see on raha suurem jaotamine või varasemast usinam jagamine omavahel, sealt ka asjade hindade muutused lõpuks turul...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 May 2018 21:34

Maksumaksja raha eest nüüd meil Eestis kohutav monopol tekkinud :? Ma olen täielikult selle vastane !

Eesti Energiast saigi Nelja Energiale parim kosilane
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/05/18/eesti-energiast-saigi-nelja-energiale-parim-kosilane
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 May 2018 21:56

Tänane muusikaline vahepala on lihtsalt hea vana tuttav
https://www.youtube.com/watch?v=hb5MSJcBb9o
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 May 2018 10:31

Vaatasin, et mis see kadaka kohal suitseb-aurab, aga kadakad levitasid õietolmu. Neid on siin mäeveerul päris palju. Sirel õitseb ja kastan õitseb ja isegi hapuoblikas hakkab õitsema. Laiuskraad on aga umbes nagu Tamperes. Golfi hoovus + tuulevaikus mägede vahel?
Huvitav on vadata ka, kuidas rohelus ja toomingate õitsemine ronib mööda mäekallet ülespoole. Soojal päeval üle silla minnes on jõe kohal külm hingus, mujal on palav nagu kausis (mägede vahel) ikka päikselisel päeval.
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 19 May 2018 19:52

Polnud plaani kuninglikku pulma vaadata. Aga siis ikka jäid vaatama. Ja arutama tuttavaga, kes Inglismaal elanud 10 aastat.
28 fotot inimestest, külalistest:

https://www.nytimes.com/slideshow/2018/ ... -2DUD.html

Ja nüüd analüüsigem taas abielu institutsiooni ja kõrgklassi suhteid. Et milliseid valikuid teeb kuninglik kõrgklass.

- Kõrgklassi mees abiellub. Olgu pruut kasvõi 3 aastat vanem ja teist korda abielus ning ämm neegrinaine. See ei loe. Nad teevad pulmad.
- Abiellumine tähendab lepingut. Kõik tähtsad asjad siin Maa peal kinnitatakse lepinguga. Nii nagu ka sõna "testament" tähendab juriidilist lepingut, st Vana ja Uus Leping ehk Vana ja Uus Testament on Piibli kaks osa.
- Kiriklik tseremoonia. Antakse au Jumalale, ülistatakse armastust, mis tuleb Jumalalt. Räägitakse Jeesusest. Loetakse ette Piiblit.
- Naistel on kõigil pead kaetud. See on Piibli (tegelikult Vana Testamendi) teema, et kirikus on naistel pea kaetud -- märk austusest Jumala vastu, naine allutab end Jumalale [PS: moslemitel sama teema, naise pea on kaetud rätikuga, aga neil on pea alati kaetud]. See Piibli reegel on loonud Inglismaal terve moe- ja kübaratööstuse. Et mismoodi siis oma pead katta, kui Piibel nii ütleb? Mis värvi ja tegumoodi siis peaks see kübar olema? Kui ollakse kõrgklass? Video 00:46 külalised saabuvad https://www.bbc.com/news/video_and_audi ... rld-arrive
- Rääkimata arhitektuurist. Kuninglikkus tähendab väga kõrget lage, gooti stiili (horisontaalne printsiip), vitraazhe, rõhku lae kaunistamisele jms.
- Ja üldse kuningriik kui printsiip, see on Piibellik printsiip, tooduna maisesse poliitikasse taevase riigi koopiana. Jumala riik on kuningriik, mitte demokraatia. Jumala riigis on kuningaks Jumal, kes valitseb suveräänselt. Ta pole aruande kohuslane inimestele või mingitele nõukogudele või rahvale. Jumal on õiglane kuningas, millise tasemeni muidugi maised kuningad pole eriti küündinud.
PS: Aga ka iga usklik on vastu võetud Jumala kuningriiki, perekonda, ja saab pärandi. Usklikud on idee poolest kuningatütred ja kuningapojad, kuninglikust soost. Nii et idee poolest on iga kristlane kuninglikust soost, tõstetud välja maisest madalusest. See pole mingi eputamise teema, vaid tegelikult kohustus ja vastutus, latt on tõstetud kõrgele. Ja see staatus pole ekslusiivne (nagu fotodel näha oleval juhtumil), vaid on kättesaadav IGALE inimesele, kes soovib, kes võtab Jumala vastu oma ellu.

No vot, sellised printsiibid. Veelkord, ei mingit koerapulma. Kui tahetakse olla eliit, kõrgklass. Omaette reportaazh oli ka lastest, kes pulmades osalesid. Need kõik on abielust sündinud lapsed, kellel on ema ja isa (no ei ole kaks isa või kaks ema, vaid neid lapsi kasvatavad bioloogilised vanemad), kes teavad oma väärtust ja kellel eeldatavalt siis ka närvid on korras. Video 00:41, lapsed saabuvad:

https://www.bbc.com/news/video_and_audi ... rge-arrive
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 19 May 2018 20:49

Nii et kui eliit elab selliste printsiipide järgi (mille tulemusena varandus jääb perekonnale, lapsed sünnivad kindlustundega ja viivad pere traditsioone edasi), siis miks suunatakse laiadele rahvahulkadele ametlik propaganda pro koerapulm ja kooseluseadus ja kaks isa / kaks ema, vabaabielu, soositakse massivägistamist, antakse min karistus vägistamise eest, sisendatakse et Piibel on jama, et Jeesus on mingi müüt, perverteeritakse abielu ja armastuse mõistet jne. Miks?
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 May 2018 21:02

Mina jälle mõtisklen selle üle, et kas "koerapulm" ei ole mitte samasugune sõltuvus nagu on sõltuvus viinast, tubakast ja teistest mõnuainetest. Ehk siis inimese elu ja vaba tahet hukutav. Niisamuti nagu diiler reklaamib oma kraami, miks ei võiks valitseja reklaamida "koerapulma", sest see võimaldab seda seksuaalset energiat paremini rakendada (pööbel peab rohkem rabama ning on piisavalt ametis omavaheliste suhete klaarimisega selmet mõelda miks ja milleks).

Seda tänast pulma vaadates aga ma ei saa kuidagi üle odava kullakaevuri metafoorist. See tükk aga võib osutuda liiga suureks - vastas on terve impeerium, kui pruut peaks hiljem perutama hakkama. (Ja Diana suguseid tähelepanunäljas "virtue signalling" naisi olen ma ka juba elus küllalt näinud - seepeärast ma ei osta ka tema vooruslikkuse ja Charles'i pahelisuse oreooli)

Uhkete kübarate (ja tualettidega) on aga nii, et nendega naised näitavad oma staatust teiste naiste ees. (Nii nagu pööbli pikad küüned tähendavad, et ma olen piisavalt heal majanduslikul-sotsiaalsel tasamel, et ma ei pea raskeid/musti töid tegema). Omamoodi mõõduvõtt, uhkustamine ja teiste sookaaslaste paika panemine.
Last edited by td on 19 May 2018 21:22, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 19 May 2018 21:21

td wrote:Seda tänast pulma vaadates aga ma ei saa kuidagi üle odava kullakaevuri metafoorist. See tükk aga võib osutuda liiga suureks - vastas on terve impeerium, kui pruut peaks hiljem perutama hakkama. (Ja Diana suguseid tähelepanunäljas "virtue signalling" naisi olen ma ka juba elus küllalt näinud - seepeärast ma ei osta ka tema vooruslikkuse ja Charles'i pahelisuse oreooli)


Ma ka mõtlesin samale (edukas kullakaevur). Näitleja, kes oskab rollis olla ja kaamerale meeldida. Vaat ei tea. No inimlik ja maine aspekt võiks olla siin eraldi analüüsi teema. Ma eespool püüdsin analüüsida printsiipe ja allikaid.

Kübarad on saanud tõesti eputamise ja võistlemise teemaks. Aga KÕIGIL naistel-külalistel on pea kaetud, seda peab printsiibina tunnistama. Ok, viiuldajatel naistel (need, kes tööd teevad seal) ei ole peakatet. Aga saalis kõigil on.
Last edited by h on 19 May 2018 21:38, edited 2 times in total.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 May 2018 21:29

Samas, see "vigase pruudi" teema on ju nagu omaette traditsiooniks saanud tänapäeva kuningakodades:
Norra (või oli see Taani?) pruut oli üksikema
Rootsi pruut oli pesumodell
Briti pruut on lahutatud naine

Aga naistele omane hüpergaamia (huvitumine eeskätt endast kõrgemal positsioonil olevatest meestest ja mittehuvitumine madalamal positsioonil olevatest meestest) lööb igal pool välja. Sama moodi ka meeste poolt (naisel peab olema tissi ja tussi ehk fertiilsust, siis on ta sobilik). Seetõttu paljud naised imestavad, kuidas mees saab restoranis flirtida mingi nõudepesijaga .... Aga kõik klapib, kui vaadata meeste ja naiste poolelt.

---
Peakate tähendab, et sa oled "selle sees". Viiuldajad on pööbel, teenrid, mitte osa külalistest. Sellega ka seatakse barjäär. (Poleks olnud raske ette kirjutada dresskood ka viiuldajate peakatte osas, aga peakatet ei nõutud ja võibolla lausa kirjutati, et ei tohi olla)

---
Homme on Pentecost, Pingst ehk Nelipüha. Norras on seetõttu ka esmaspäev vaba.
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 19 May 2018 21:43

td wrote:Peakate tähendab, et sa oled "selle sees".


No veelkord, oleneb, MILLINE peakate. Moslemi naistel on ju ka peakate, kõigil. Isegi setu naistel on peakate. See lähtub religioossest printsiibist. Aga inglise kuningakojas on peakatte nõudest kui printsiibist arenenud sotsiaalne staatus. Näites Eestis oleks see viimane veidrus, kui naised äkki kukuks oma pead katma massiliselt (suvel, mis meil pealegi jahe ja päikesevaene). Nojah, meie rahva ajalugu seostub peamiselt talutaredega.

Setud muide elavad kuningriigis, reaalselt ja praegu. Nii et setu naiste pea on kaetud. Ja nad valivad endale kuninga, kelle tiitel on ülem-sootska.
Last edited by h on 19 May 2018 22:00, edited 2 times in total.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 May 2018 21:45

Ma arvasin, et see on nii enesestmõistetav, et ei rõhutanud eraldi seda. ;) :)
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 19 May 2018 21:46

td wrote:Homme on Pentecost, Pingst ehk Nelipüha. Norras on seetõttu ka esmaspäev vaba.


Jälgin üht California aegade ja ajastute prohvetit, ta ütleb, et see praegune aeg on väga eriline, pöördeline. Jah, Pentecost-i aeg.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 19 May 2018 21:53

td wrote:Viiuldajad on pööbel, teenrid, mitte osa külalistest. Sellega ka seatakse barjäär. (Poleks olnud raske ette kirjutada dresskood ka viiuldajate peakatte osas, aga peakatet ei nõutud ja võibolla lausa kirjutati, et ei tohi olla)


Jah, viiuldajad on teenrid. Aga siiski kaamera näitas neid ka.

Samamoodi tsaari-ajal läksid madala sotsiaalse staatusega tüdrukud balletikooli, et selle kaudu kõrgklassi hulka tõusta. Nikolai II filmis oli sellest juttu, kuidas tsaari õukond oli hädas, et noor Nikolai armus baleriini. Kiiresti sebiti talle "õige" staatusega sakslanna, külm ja maitsetu.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 May 2018 21:59

Fertiilsuse teemalist improvisatsiooni on huvitav jälgida ka naispoliitikute peal:
= Noorematel poliitikutel on reeglina büsti ja suud esiletoov riietus ja meik
= Vanematel poliitikutel on emalikkus või vanaemalikkus.
= Esineb ka mõningaid maitsevääratusi, kus vanem naispoliitik ikka püüab mängida oma võltsnooruslikkusele, aga pahatihti ka see mõjub poliitlise kapitalina miskipärast.
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 19 May 2018 22:05

Punane värv! Ehted!

Jälgin ühe vanema naisjuhi riietust. Niipea kui ilmub välja kärtspunane (kas nahast jakk või terve kleit seda värvi), on selge -- võib-olla mingi hetkelise ebakindluse märk (vaja rõhutada oma dominantsust, üksvahe oli lausa pikalt punane nahkjakk) või eriline vajadus võimu rõhutada, et kelle käes on võim. Ehted -- sama. Suured ja dominantsed. Võim.

See on ka oluline, MILLISE ehtekunstniku ehted. Sa kaugelt näed, et ahah, see prestiizhne ehtekunstnik, kallis. Võim.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 May 2018 22:19

h wrote:Punane värv!/.../
Ehted -- sama. Suured ja dominantsed. Võim.

Oo jaa!
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 May 2018 23:05

td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 May 2018 23:10

krt ma tundsin end samamoodi, kui viimati IKEA-s ostlesin
The self-service revolution is reversing the division of labour. You find yourself doing all sorts of jobs that you’re untrained for – acting as a travel agent booking a trip, an airport porter weighing and labelling bags or a shop-attendant checking out a basket of goods. Meanwhile a handful of companies suck up abnormal profits by turning their customers into unpaid labourers. The real sweatshop workers in the post-industrial economy are you and me.

https://www.1843magazine.com/and-finall ... rvice-hell
td
 
Posts: 19552
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 20 May 2018 09:06

Siin ülevaade praeguse S-u-s-s-e-x-i hertsoginna taustast, eluloost ja valikutest (video 7 min).
No peab ikka olema tugev naine, kes veest ja vilest läbi tulnud.

The Stunning Transformation Of Meghan Markle
https://www.youtube.com/watch?v=DxNGCLA9W2Q
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron