Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Sep 2018 23:41

Laadimiskontroller ise mängib seal amprite ja pingega, selline naljakas pinin algab kui elektrit üle. Pinge ei lähe seal üle 12V, siis mul kasutusel paralleelselt 4 Ameerika 12V tenni, mis pingega 2-14V. Häbiga tunnistan, ma ülivähe arvutan, mul mingi sisetunne tekkinud aastatega ja imelikul kombel sellega ehitades kõik siiani töötab nagu peab.

On ka olemas sellised asjad https://www.alibaba.com/showroom/dump-load-resistor.html Saad neid paralleelselt ühendades teha ka piraka süsteemi, kuhu jääk-elekter lasta, siis soojendatakse õhku :mrgreen:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Sep 2018 23:48

autopoodides on ka vastavaid 12V või 24V keeduspiraale müüa. Ma kunagi ostsin hetkeemotsioonina ühe autole mõeldud keeduspiraali. Perega väljasõidul mõtlesin, et teeks omale tasssikese teed, aga jäingi ootama, sest pärast selgus, et see oli rekkajuhtidele ehk nimipinge oli 24 V, mis 12 V peal läks vaevu leigeks. (100 W asemel 25 W) :oops: :lol: :HEAD

ahhaa, siin on ikka päris tennid ka olemas (nende võimsused peaks ise isgaks juhuks üle arvutama):
https://www.ebay.com/itm/DC-WATER-HEATI ... OoKuNfRV2A

Ikkagi, veel üks täpsustav küsimus: Missuguste kontrolleri klemmide külge ühendad tenni? (kas viitsiksid visandada/joonistada/skännida/pildistada oma süsteemi täieliku elektriskeemi?)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Sep 2018 00:21

td wrote:Ikkagi, veel üks täpsustav küsimus: Missuguste kontrolleri klemmide külge ühendad tenni? (kas viitsiksid visandada/joonistada/skännida/pildistada oma süsteemi täieliku elektriskeemi?)


Xantrex C60 on kohe väljund kirjas "dump-load". Need tennid sarnased, mis mul on. Süsteem juba mõnda aega töötanud, hakkan ise ära unustama, mida sinna kõike kokku ehitanud.

Igal normaalsel kontrolleril peab olema dump load võimalus, sest mõttetu niisama energiat raisata. Ma ei teagi, vist ilma dumploadita kontrollerid lihtsalt lülitavad aku laadimise välja ja kogu süsteem töötab tühja. Aga kõik need süsteemid soovitan ntx katlaruumi ehitada, sest nad kipuvad "pinisema".
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Sep 2018 02:35

Üks asi veel.

230 V ahela peab konstrueerima ja monteerima professionaalne elektrik. Siin on mitmeid kohti, millega võib alt minna. Ma ei ole selle ala spetsialist, kuid arvan (???), et rikkevoolukaitse 230 V ahela alguses ei teeks paha, lisaks tavalisele kaitsmele. Kaitsemaanduse (PE) klemm peab olema kindlasti ühendatud inverteri vastava klemmiga, aga kas ka maandatud, vaat seda ma ei tea. Inverter on sisuliselt küll nagu eraldustrafoga 230 V süsteem, aga mine tea, mis vigureid seal sees on tehtud ..... (näiteks 12 V süsteemi ahelat ja 230 V ahelat korraga puutudes võib tekkida huvitavaid elektriskeeme ja voolulahendusi). Sama asi autos inverteri kasutamisel - krt seda teab, mis võib autokere (madalpingeahela miinusklemm) ja rikkis 230 V elektriseadme vahel tekkida. :idea: Europistikusse käiv rikkevoolukaitse ei teeks kindlasti ka siin paha.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Sep 2018 12:06

süsteemi dimensioneerimiseks oli selline huvitav pilt ühe inverteri juures - ma ei julge lubada, et see vastab tegelikkusele
Attachments
inverteri voimsus.jpg
inverteri voimsus.jpg (141.79 KiB) Viewed 10445 times
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Sep 2018 16:13

jätan siia Neeme Järvi intervjuust kolm tema kiidetud teost:

1) Carlos Kleiber dirigeerib Straussi teoseid:
https://www.youtube.com/watch?v=R7Hn0do-xKE

2) Mahleri II sümfoonia kui elu kulgu kirjeldav teos
https://www.youtube.com/watch?v=sHsFIv8VA7w&t=571s

3) Šostakovitši teosed Suure Oktoobri aastapäevaks kui hea muusika
https://www.youtube.com/watch?v=EEvqUQ33jmI


Minu muusikatunnetus kahjuks (?) ei ole niisugune, et suudaks kahest viimasest lugu pidada ...
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Sep 2018 16:20

Käisin täna valimas. Eesti kodanikuna ma muidugi saan osaleda vaid elukohajärgses omavalitsuse valmises. Huvitav oli see, et valimissedelid olid iga partei jaoks eraldi - s.t. partei valikul valisid vastava lehe ja siis sealt valisid vastava parteiliikme ja panid sedeli ümbrikku. Ehk siis - avalikult oli näha, millise partei sedeli kastist valisid, samuti oli sedelite arv kasti lahtrites erinev (osade parteide sedeleid oli rohkem, osadel vähem). Huvitav, mis oleks saanud siis, kui teatud partei sedelid oleks otsa saanud või keegi pahatahtlik inimene oleks osade parteide sedeleid kaasa haaranud sellisel hulgal, et need oleks otsa saanud?
Muus osas valimine ei erinenud Eestis pabervalimistel kogetust.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 09 Sep 2018 18:07

td wrote:...valimissedelid olid iga partei jaoks eraldi - s.t. partei valikul valisid vastava lehe ja siis sealt valisid vastava parteiliikme ja panid sedeli ümbrikku. Ehk siis - avalikult oli näha, millise partei sedeli kastist valisid.

Jah, kuulsin sellest ka hiljuti. Valimissaladus ju sellisel juhul puudub. Igaüks näeb, mis partei poolt teised valivad. Loodetavasti on tänane päev esimene õige sammuke Rootsi normaalsele teele tagasisaamiseks või siis ka mitte. Tõenäoliselt on juba liiga hilja. Hoian igatahes pöialt paremjõududele (äärmuslastele ikka).

Olen hetkel Saksamaal Stolberg/Harziz. Mu saksa keel on suht nõrk, aga üldjoontes saan aru. Just kohalikus raadios rääkis, et Köthenis (30 000 elanikuga linn siit mitte kaugel) tapsid afgaanid taas ühe sakslase. Kindlasti tuleb jälle möll. Lugu on veidike segane. Kui õieti aru sain, olevat 3 afgaani mingi tüdrukuga suure kisa ja käraga arutanud, kellest ta rase on. Kaks sakslast olid tulnud heade kavatsustega neid rahustama. Nüüd on üks neist surnud. Tegemist olevat olnud väga sõbraliku ja heatahtliku noormehega. Tal olevat olnud kerge vaimupuue ning töötas ta ise mingis heategevusorganisatsioonis. Väga kahju. RIP
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Sep 2018 18:08

Hahaa, rahvusvahelised vaatlejad nendivad sama asja, et valimiste salajasus võib olla mitte päriselt tagatud. Pildil on need lahtritega kastikesed, kus igaüks võttis sedeli (loomulikult võis võtta ka mitu sedelit).
https://www.dn.se/nyheter/politik/utlan ... ger-oppet/

Teine paranoia, mis pähe tuleb - tänase tehnika puhul pabersedelid ei ole siiski anonuüümsed, sest iga valija jätab sinna oma sõrmejäljed (millest on riigil andmebaas) ja ka võibolla natuke DNA-d. Seega, kui selline sõrmejälg on vaid ühel sedelil, siis võib kindel olla, et puudutasid just seda sedelit, kus oli just selline poliitik valitud.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Sep 2018 18:21

neto wrote:Kui õieti aru sain, olevat 3 afgaani mingi tüdrukuga suure kisa ja käraga arutanud, kellest ta rase on. Kaks sakslast olid tulnud heade kavatsustega neid rahustama. Nüüd on üks neist surnud. Tegemist olevat olnud väga sõbraliku ja heatahtliku noormehega. Tal olevat olnud kerge vaimupuue ning töötas ta ise mingis heategevusorganisatsioonis. Väga kahju. RIP


Tüüpiline situatsioonimuster. Korralik mees sekkub "valge rüütlina" võõrasse tülisse ja langeb. :cry: :cry: :cry:

:!: MGTOW forever! Pole mehe asi, mis mingi võõras naine on kokku korraldanud oma "tunnetega". Ise teed, ise ka vastutad tagajärgede eest.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Sep 2018 18:51

Rootsis on teadupärast telekamaks - selleks et "tagada mitmepoolne tasakaalustatud kaasamine" ilma reklaamita või miskit sellist. Åkesson kommenteeris hiljem, et riigitelevisiooniga koostööst keeldumine tähendab, et intervjuusid annab partei pressiesindaja, mitte partei liider.
https://www.err.ee/860058/rootsi-demokr ... haalinguga
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Sep 2018 20:59

Ma täiesti ausalt, ei saa vist kunagi aru, miks terve mõistusega inimesed ronivad Tallinna. Eriti kui veel "tavatöö" ka, selle eest ei maksta seal midagi.

Poemüüja palgavaesusest: Tallinnas ei ela kuidagi 500 euroga kuus ära, isegi mitte 650 euroga. Ma olen "palgapõgenik", kolisin pealinnast ära sinna, kus elu odavam
http://naistekas.delfi.ee/elu/probleemlood/poemuuja-palgavaesusest-tallinnas-ei-ela-kuidagi-500-euroga-kuus-ara-isegi-mitte-650-euroga-ma-olen-palgapogenik-kolisin-pealinnast-ara-sinna-kus-elu?id=83614461
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 09 Sep 2018 21:03

Täna algab juutide uus aasta. Nad nimetavad seda Rosh Hashanah.
Ja see kestab 9. sept. päikeseloojangust kuni 11. sept. päikeseloojanuni.

Siis läheb kümme päeva ning on uued pühad: Yom Kippur, 18. sept. päikeseloojangust kuni 19. sept. päikeseloojanguni.

Huvitav, et "meie" ehk mittejuutide mõistes sarnab see uue õppeaasta algusega koolides-ülikoolides 1. septembril.

Ja veel on huvitav, et Jumal liigub pigem juutide kalendri järgi kui meie igapäevase kalendri järgi.
Kui jälgida tänapäeva prohvetite juttu, nad jälgivad väga, mis toimub vaimumaailmas just seoses milliste juudipühadega.
Nad ütlevad, et iga septembri kuu on eriline, siis pannakse paika algava aasta asjad iga inimese jaoks.
Aga tänavune septembri kuu olevat topelt eriline aeg.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 09 Sep 2018 21:54

td wrote:
neto wrote:Kui õieti aru sain, olevat 3 afgaani mingi tüdrukuga suure kisa ja käraga arutanud, kellest ta rase on. Kaks sakslast olid tulnud heade kavatsustega neid rahustama. Nüüd on üks neist surnud. Tegemist olevat olnud väga sõbraliku ja heatahtliku noormehega. Tal olevat olnud kerge vaimupuue ning töötas ta ise mingis heategevusorganisatsioonis. Väga kahju. RIP


Tüüpiline situatsioonimuster. Korralik mees sekkub "valge rüütlina" võõrasse tülisse ja langeb. :cry: :cry: :cry:

:!: MGTOW forever! Pole mehe asi, mis mingi võõras naine on kokku korraldanud oma "tunnetega". Ise teed, ise ka vastutad tagajärgede eest.

Nüüdseks kibekiiresti avaldatud ametlik surmapõhjus - südamepuudulikkus. Eriti peetakse vajalikuks rõhutada, et saadud kehavigastuste ja südameprobleemide vahel puudub põhjuslik seos. Ilmselt toimub asjade ilustamine võimude poolt, et vältida uut Chemnitzit. Fakt aga on ja jääb - afgaanid peksid meest ja ta suri hiljem haiglas.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Sep 2018 23:51

Riiklikud esialgsed valimistulemused jooksevad siin:
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/0E ... ige-rostat

90% on loetud ja paistab, et Rootsi ei ärganud. Rahvuslased küll suurendasid oma valijaskonda, kuid seda tegid ka vasakpoolsed, tsentristid, kristlikdemokraadid. Vasakpoolsete koalitsioon juhib parempoolsete ees 0,3%-ga, nende vahele jäävad rahvuslase natuke alla 18%-ne häältesaak. Küllap kujunevad nad kaalukeeleks, kui keegi sealt vastaskoalitsioonist üle ei meelitata. Seega, võibolla siiski juhtub nii, et neid ei ignoreerita.
Samas, avalik kastidest lipikute võtmine võis tõesti töötada kahepalgeliste rootslaste vastu, kes salajas tundsid poolehoidu rahvuslastele, kuid avalikult pidi valima mingi mõõdukama parketipartei.
Last edited by td on 10 Sep 2018 00:09, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2018 00:04

neto wrote: Eriti peetakse vajalikuks rõhutada, et saadud kehavigastuste ja südameprobleemide vahel puudub põhjuslik seos.

just-just. Ta oleks täna nagunii surnud, aga näedsa kaklus tuli vahele ja enne surma oli veel sekeldusi.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2018 00:13

If two people know a secret, it's not a secret at all.

Mulle meeldib see tõdemus.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby neto » 10 Sep 2018 00:29

td wrote:Samas, avalik kastidest lipikute võtmine võis tõesti töötada kahepalgeliste rootslaste vastu, kes salajas tundsid poolehoidu rahvuslastele, kuid avalikult pidi valima mingi mõõdukama parketipartei.

Jah, teades, kui arg on keskmine rootslane, siis mõjub talle vägagi hirmutavalt, et praktiliselt kõik valimisruumis samaaaegselt viibivad isikud võivad teiste valikut näha. Järgmisteks valimisteks tuleks see jama lõpetada. See on ju lausa anekdoot.
neto
 
Posts: 685
Joined: 26 Mar 2009 13:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 10 Sep 2018 01:13

spl wrote:Ma täiesti ausalt, ei saa vist kunagi aru, miks terve mõistusega inimesed ronivad Tallinna. Eriti kui veel "tavatöö" ka, selle eest ei maksta seal midagi.

Poemüüja palgavaesusest: Tallinnas ei ela kuidagi 500 euroga kuus ära, isegi mitte 650 euroga. Ma olen "palgapõgenik", kolisin pealinnast ära sinna, kus elu odavam
http://naistekas.delfi.ee/elu/probleemlood/poemuuja-palgavaesusest-tallinnas-ei-ela-kuidagi-500-euroga-kuus-ara-isegi-mitte-650-euroga-ma-olen-palgapogenik-kolisin-pealinnast-ara-sinna-kus-elu?id=83614461


Mina ka mitte. Ja vaadates ümberringi, paistab, et järjest rohkemad ei saa aru.
Maale on tekkimas väga kihvtid kogukonnad sarnaste väärtustega inimestest. Taban ennast ikka ja jälle mõttelt, et kõik see keskkond on kuidagi liiga hea, et tõsi olla.
Paljud sõbrad on tänaseks Tallinnast jalga lasknud, mitte küll otseselt majanduslikel põhjustel, kuid see argument käib ikka kõigi puhul läbi.
Mis puudutab lihtsama töö tegijaid, siis nemad teenivad maal pigem rohkem kui pealinnas. Nõudluse/pakkumise suhe on ammu töötaja kasuks. Lihtsalt võimalus tööandjat valida on väiksem.
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2018 01:43

neto wrote:Jah, teades, kui arg on keskmine rootslane, siis mõjub talle vägagi hirmutavalt, et praktiliselt kõik valimisruumis samaaaegselt viibivad isikud võivad teiste valikut näha. Järgmisteks valimisteks tuleks see jama lõpetada. See on ju lausa anekdoot.

Mina ka tundsin end üsna ebamugavalt, seal kastide ümber oli väike tunglemine, ei saanud väga kauaks sinna jääda, pidi silmadega ruttu avastama, kus on õige leht õige partei embleemida, feministide partei suur F hakkas mulle kaugelt silma, S ja M ja, kuid see tagasihoidlik lilleke oli kuidagi halvasti märgatav.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2018 01:51

:shock:
aastatel 2017-2022 on EU-s lubatud taimekasvatuses kasutada glüfosaati!
2016. a. artikkel
. Glyphosate, acting as a glycine analogue, may be mistakenly incorporated into peptides during protein synthesis. A deep search of the research literature has revealed a number of protein classes that depend on conserved glycine residues for proper function. Glycine, the smallest amino acid, has unique properties that support flexibility and the ability to anchor to the plasma membrane or the cytoskeleton. Glyphosate substitution for conserved glycines can easily explain a link with diabetes, obesity, asthma, chronic obstructive pulmonary disease (COPD), pulmonary edema, adrenal insufficiency, hypothyroidism, Alzheimer’s disease, amyotrophic lateral sclerosis (ALS), Parkinson’s disease, prion diseases, lupus, mitochondrial disease, non- Hodgkin’s lymphoma, neural tube defects, infertility, hypertension, glaucoma, osteoporosis, fatty liver disease and kidney failure. /.../ Glufosinate, an analogue of glutamate, likely exhibits an analogous toxicity mechanism. There is an urgent need to find an effective and economical way to grow crops without the use of glyphosate and glufosinate as herbicides.


(PDF) Glyphosate pathways to modern diseases V: Amino acid analogue of glycine in diverse proteins. Available from: https://www.researchgate.net/publicatio ... e_proteins


glüfosaati kasutatakse ka koristuseelsel ajal!
https://www.thehealthyhomeeconomist.com ... ust-wheat/
Last edited by td on 10 Sep 2018 02:16, edited 2 times in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 10 Sep 2018 01:57

td wrote:Ja jõudsimegi Vivaldi juurde.
What has been seen, cannot be unseen.

Nüüd iga kord, kui kuulen seda muusikat, meenub Urmas Oti saatesari Eestist aastal 2003 ("Augustivalgus"). Ootused ja optimism olid kõrged, arvasime, et head tulemused oli meie töö vili. (Ja eks olidki). Siis aga tuli kv-mull ja masu ning kõik see unelm edukast Eestist kippus lagunema. Eks lagunemise märke oli juba 90ndate keskel, Estonia hukk oli väga halva sümboolse tähendusega, sama moodi hiljem ka Emalätte koopa varing.
Täna on teemad hoopis teised kui 15 aastat tagasi. Kas jõuame veel 100 aastat vastu pidada? Pean aastat 2003 siiski Eesti tipuks. Võibolla nooremad mõtlevad teisiti.
https://www.youtube.com/watch?v=LPIZbBH-FNY

Meie riik on noor aga rahvus üks vanimaid euroopas. Miks me ei peaks vastu pidama?
Masu on suures pildis lihtsalt üks järjekordne võnge, mis sundis arenema ja muutis kokkuvõttes asju paremaks.
Maailmas on kohti, mis tunduvad maapealse paradiisina. Aga palju-palju rohkem on kohti, kus asjad on ikka päris untsus ja pole lootustki, et paremaks läheks.
Kuhu paigutub nende hulgas Eesti? Nende teiste hulka päris kindlasti mitte.
Või kui vaadata näiteks Soomet, Rootsit või Saksamaad, meie kunagisi suuri eeskujusid ja omas liigas Euroopa tippe. Kas need on jätkuvalt eeskujud kuhu pürgida? Pigem vist mitte. Neilt õppida, seda muidugi.
Võta Eestit nagu vanem võtab puberteedieas noorukit. Kohati tundub üle mõistuse aga käsi rippu ei tohi lasta vaid tuleb ikkagi oma parim anda.
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2018 02:02

Tänud, S.
Puberteedieas nooruki kohta öeldakse, et vanemates tärkab lootus, mille ta ühe hetkega jälle põrmu vajutab. Nii on olnud küll jah.
Ma kardan, et meil on järjest raskem vastu seista Lääne-Euroopast pealetungivatele protsessidele. Peame otsima liitlasi Ida-Euroopast (ja võibolla ka Idast). Tänane vasikavaimustus läänest ja "liberalismist" on aga väga hirmutav ning neid protsesse ei oska noor põlvkond näha/karta.
Teine asi - kuhu viib juhtivate majandusriikide riigilaenukriis (hüperinflatsiooni, säästude kaotamise ja rahutusteni). Me jääme tuulte kätte.
Kolmas - ebapiisav eestlaste juurdekasv ei taga rahvusliku mõtte ülekaalu (rääkimata selle rahvusliku mõtte killustumisest liberalismi ja konservatismi ning pohuismi vahel)
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2018 02:15

geneetiliselt muundatud teravili saab tagasilööke
The cost of growing one acre of non-GMO corn was $680.95, the cost of growing an acre of GMO corn was $761.80 according to Aaron Bloom. That means it costs $80.85 more an acre to raise GMO corn.
GMO seeds can cost up to $150 a bag more than regular seeds.
The market for non-GMO foods has grown from $1.3 billion in 2011 to $3.1 billion in 2013, partially because some Asian and European countries don’t want GMO seeds.
Grain dealer Clarkson Grain pays farmers an extra $2 a bushel for non-GMO soybeans and an additional $1 a bushel for non-GMO corn.
The market for non-GMO seed is growing. Sales at Spectrum Seed Solutions, which sells non-GMO seed, have doubled every year for the last four years. Sales at another company that markets non-GMO seeds, eMerge Genetics of West Des Moines, Iowa, have increased by 30 percent a year for five years.
Spectrum Seed Solutions president Scott Odle thinks that non-GMO corn could be 20 percent of the market in five years.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 10 Sep 2018 02:56

td wrote:Tänud, S.
Puberteedieas nooruki kohta öeldakse, et vanemates tärkab lootus, mille ta ühe hetkega jälle põrmu vajutab. Nii on olnud küll jah.
Ma kardan, et meil on järjest raskem vastu seista Lääne-Euroopast pealetungivatele protsessidele. Peame otsima liitlasi Ida-Euroopast (ja võibolla ka Idast). Tänane vasikavaimustus läänest ja "liberalismist" on aga väga hirmutav ning neid protsesse ei oska noor põlvkond näha/karta.
Teine asi - kuhu viib juhtivate majandusriikide riigilaenukriis (hüperinflatsiooni, säästude kaotamise ja rahutusteni). Me jääme tuulte kätte.
Kolmas - ebapiisav eestlaste juurdekasv ei taga rahvusliku mõtte ülekaalu (rääkimata selle rahvusliku mõtte killustumisest liberalismi ja konservatismi ning pohuismi vahel)

Nii on. Läänest ei tule täna midagi head. Lisaks ihaleb noorem põlvkond sotsialismi, aru andmata, kui verine see ajaloos olnud on.
Euroopa jagunemine tundub ka paratamatu (v.a juhul, kui majandusliidu juurde jäädakse). Samas, kui ühtne ta siis tegelikult siiani olnud on? Lapimaal ja Kanaaridel lihtsalt ongi erinevad huvid (v.a majandus).
Väikeriigid on tuulte käes nagunii. Iseäranis praegu. Putleri ambitsioon on kahtlemata suurem kui grusiinist ametivennal. Euroopa "pronksiöö" mitte liiga pikas perspektiivis ei tundugi enam väga paranoiline. Aga usun, et elatakse üle. Tasub mõelda sõja üleelanute põlvkonnale ja nende mälestustele. Majandusliku poole pealt võib inflatsioon meile kasukski tulla, sest keskmisel eestlasel on laenud, kuid vähe sääste.
Eestlaste juurdekasvuks on eeldused olemas. Haritud inimesed ümberringi on saamas kolmandaid lapsi. Ka neli pole haruldus. Jah, see on väike pilt aga inimestega rääkides on selge muutus mõtteviisis toimunud. Teine pool, ka lihtsamad inimesed on hoogsalt järelkasvu soetamas - ilmselt on seal toetustel oma suur mõju aga näitaja seegi.
Kolmandaks rahvusliku mõtte ülekaalu ei saa vaadata ainult tänaste sündide järgi. Tasub ringi käia ja suvaliste inimestega rääkida - Eestimeelsus on kindlalt tõusuteel. Kirutakse küll aga antakse aru, et pole poliitilist jõudu, kes kõik mured lahendaks.
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2018 03:06

Puna-roheliste koalitsioonil (144) on Riksdagis 1 mandaat rohkem kui moderaatide koalitsioonil (143), rahvuslased on kolmas grupp (62). Väljamaalt saabuvad kodanike hääled võivad tasakaalu kallutada veidi. Moderaatide esindaja tegi valitsevale sotside peaministrile ettepaneku oma peaministri koht maha panna. Sellega liitus kiiresti rahvuslaste esindaja. Peamiister ütles, et tal pole plaanis tagasi astuda. Peaministrile umbusaldushääletus saab toimuda kõige varemalt 2 nädalat peale valimisi.
Riksdagis on 349 kohta, seega 144 mandaadiga ei saa valitsust moodustada, on vaja kedagi vastaspoolelt endale tõmmata. Tsentristide liitumisel tekkiks õrn 50,1%-line ülekaal, aga sellest on vähe. Keda veel saaks ära meelitada?

Parem lugu pole ka teises koalitsioonis. Rahvuslased (62) sooviksid koaitsiooni moderaatide (70) ja kristlike demokraatidega (23), mitte aga tsentristide (31) või liberaalidega (19). Vastaskoalitsioonist saaks ära meelitada ehk rohelisi, aga ka neist jääks väheseks.

Probleem oleks ju lahendatud, kui moderaadid ja sotsiaaldemokraadid ning keegi veel ühte heidaks kokku, kuid see vist oleks valijate petmine, sest moderaadid on parempoolne partei. Nii et keegi peab oma põhimõtteid reetma, et tekkiks mingigi koalitsioon nende 8 partei seast. Vähemusvalitsus jälle koidab.
Last edited by td on 10 Sep 2018 03:17, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Sep 2018 03:08

S wrote:Eestlaste juurdekasvuks on eeldused olemas. Haritud inimesed ümberringi on saamas kolmandaid lapsi. Ka neli pole haruldus. Jah, see on väike pilt aga inimestega rääkides on selge muutus mõtteviisis toimunud. Teine pool, ka lihtsamad inimesed on hoogsalt järelkasvu soetamas - ilmselt on seal toetustel oma suur mõju aga näitaja seegi.
Kolmandaks rahvusliku mõtte ülekaalu ei saa vaadata ainult tänaste sündide järgi. Tasub ringi käia ja suvaliste inimestega rääkida - Eestimeelsus on kindlalt tõusuteel. Kirutakse küll aga antakse aru, et pole poliitilist jõudu, kes kõik mured lahendaks.

Sinu jutt tekitab lootust. Kui tekkib uus lootus, küllap siis ka käegalööjad panevad oma õla jälle alla. Oluline on mitte lasta korruptsoonil ja hoolimatusel võita, et inimesed usuksid OMA riiki.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby S » 10 Sep 2018 03:38

td wrote:
S wrote:Eestlaste juurdekasvuks on eeldused olemas. Haritud inimesed ümberringi on saamas kolmandaid lapsi. Ka neli pole haruldus. Jah, see on väike pilt aga inimestega rääkides on selge muutus mõtteviisis toimunud. Teine pool, ka lihtsamad inimesed on hoogsalt järelkasvu soetamas - ilmselt on seal toetustel oma suur mõju aga näitaja seegi.
Kolmandaks rahvusliku mõtte ülekaalu ei saa vaadata ainult tänaste sündide järgi. Tasub ringi käia ja suvaliste inimestega rääkida - Eestimeelsus on kindlalt tõusuteel. Kirutakse küll aga antakse aru, et pole poliitilist jõudu, kes kõik mured lahendaks.

Sinu jutt tekitab lootust. Kui tekkib uus lootus, küllap siis ka käegalööjad panevad oma õla jälle alla. Oluline on mitte lasta korruptsoonil ja hoolimatusel võita, et inimesed usuksid OMA riiki.

Täpselt nii.
Mõtteviis on muutumas. Kui varem vaadati poliitikuid, otsiti sealt eeskujusid ja tuge. Siis nüüd on justkui tekkimas arusaam, et Eesti Asi saab edasi minna ka poliitikute kiuste.
S
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 10 Sep 2018 15:54

S wrote:/.../Meie riik on noor aga rahvus üks vanimaid euroopas. Miks me ei peaks vastu pidama?/.../

Ma ka siiralt loodan kestvusele.
Vanema ajalooga on samas see suur erinevus et ei siis olnud veel 7+ miljardit inimest ega ka mitte kliimapõgenikke, samuti joogivett jätkus kõigile. Aafrikas on tervetel riikidel tekkimas sama seis mis nt. Gaza sektoris (st ressursid vs. inimete arv).

Td oskab ehk kommenteerida aga isegi solgitorudes leidub samas ju mingil kujul elutegevus, st ma arvan et praeguseks on inimesed ka veidi ka kohanenud, nii et 100 a. tagune inimene sureks praeguse GMO/reostuse/jne. taseme tagajärjel märksa kiiremini kui tänane.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 10 Sep 2018 16:02

Nagu tarkvaras, vigade otsimiseks, tuleb otsida tegevusmustreid. Kõik hullemad mälu ülekirjutamise vead, selle veaga nii, et tarkvara võib 10 aastat töötada ilma ühegi probleemita ning järsku jamad. Sama kv sektori uudistega, tasapisi hakkab tulema selliseid märke, et pidu enam kauaks pole.

Tallinna kinnisvaraturg kukkus 2015. aasta tasemele
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/09/10/tallinna-kinnisvaraturg-kukkus-2015-aasta-tasemele
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 127 guests