Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Nov 2018 22:35

h wrote:Oma tundeid pole mõtet ju kirjeldada, a la " ja siis ma füüsiliselt tundsin vabanemist, nagu mingi raskus võeti ära ja suur rõõm tuli hinge, vabadus, hingerahu, Jumala kohalolu oli reaalselt tuntav. Kerge õhuliikumine kaela juures, ingel läks lähedalt mööda" jms, keda see huvitab.

See on just see kõige huvitavam osa (aga väga isiklik ja intiimne, muidugi).

Mõned inimesed on ju palunud Jumalalt märki, mis neile näitaks, et Jumal on (sellisel kujul) olemas. Mina pole seda tihanud teha, sest
- võibolla ma ei oskakski seda märki märgata
- see võibolla ei veenaks mind ja oleks asjatu tülitamine
- see ei ole minu jaoks esmatähtis, pöördun Tema poole siis, kui mingi asi on minu jaoks väga tähtis

Minu jaoks on ülim kogemus siiani see, kui järsku on ruumis kerge olla, kui seal on inimesed, kes räägivad armastusest, tänust, andeksandmisest. Kas see on Jumalast või lihtlabasest psühholoogiast, mine võta kinni. Minu jaoks on ka märk, kui keegi teine inimene on rääkinud oma kogemustest Jumalaga (olen kuulnud jutte, neist kõige pöörasem oli minu kursusekaaslase lapse äkiline paranemine lootusetust surmahaigusest tänu ühe võõra inimese palvetele - ja sellest lapsest sai hiljem ka arst; ma ise töötasin samal ajal samas haiglas, minu laps oli samal ajal teises osakonnas raskelt haige, seetõttu me kallistasime teineteist kõvasti, kui esimest korda haiglas kokku saime, sest mõistsime teineteise tundeid; minu lapsest aga paraku sai vaimselt alaarenenud autist). Minu jaoks on ka märk, kui ma raskes psüühilises olukorras (masendus, lootusetus, sügav kurbus, oskamatus edasi elada) palun Jumalat, et ta aitaks mind - ja siis mul hakkab justkui natuke kergem.

Minu jaoks on imelik aga see, et on palju 50+ inimesi, kellel puudub kogemus Jumalaga, s.t. kes on veendunud, et Jumalat ei ole ja viskavad selle üle lausa nalja. (Täitsa arusaadav on see nooremate inimeste puhul, kelle elukogemus on veel liiga väike). Imelik, miks neil puudub selline kogemus? Või on see hästi peidetud pettumus ja loobumine Jumalast?

Sügavalt läks hinge üks 40ndates mees, kes Rootsis ühel jõulu-jumalateenistusel tuli poole pealt kirikusse, istus maha, vaidles valju häälega, kilekotis kolksusid tühjad pudelid - see inimene oli haiget saanud ja kaotanud usu. Väga kurb oli seda meest vaadata. Teised kirikulised muidugi vaatasid tema poole halvakspanuga (ja viskasid mõttes ehk kivigi tema suunas).
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Nov 2018 23:51

Miks Itaalia majandus ei suuda jalgu alla saada?
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/miks-itaalia-majandus-ei-suuda-jalgu-alla-saada?id=84305279

Mida rohkem ma mõtlen, seda rohkem näen uut Kreekat...

Itaalias on ka üks OECD riikide kõrgemaid koolist väljalangevuse tase ning üks neljast 15-34 aastasest itaallasest ei õpi ega tööta.
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 13 Nov 2018 23:52

td wrote:Mõned inimesed on ju palunud Jumalalt märki, mis neile näitaks, et Jumal on (sellisel kujul) olemas. Mina pole seda tihanud teha, sest
- võibolla ma ei oskakski seda märki märgata
- see võibolla ei veenaks mind ja oleks asjatu tülitamine
- see ei ole minu jaoks esmatähtis, pöördun Tema poole siis, kui mingi asi on minu jaoks väga tähtis


Aga küsi märki! Lihtsast uudishimust! Sulle kindlasti antakse selline märk, mis kõnetab just sind!

Jaa, üks asi on sisemine kogemus. Olen paar korda kuulnud Jumalat sisehäälena. Seda pole võimalik unustada. Et lähen Tammsaare pargist läbi, aega on, nõutus, et mida teha, kas koju minna, mõttetu? Ja siis kuulen vaikset, aga ülimalt autoriteetset häält (selle tunneb kohe ära, kelle häält): "Vaata kella". Vaatasin kella ja teadsin täpselt, mida teha. Ajastus oli väga täpne, bussiga jõuab 30 min sõita kirikusse ja seal on midagi toimumas, mille olin unustanud.

Viimati oli kirikus üks vene keelt räägiv mees, selline väga alandlik, sõbralik. Tutvustas, et on aasta aega vangis istunud. Et on 3 päeva söömata ja kodutu. Et riided mustad. Haige. Et ta on palju elanud valesti. Räägib läti keelt ja vene keelt. Ema elab Riias, aga ta ei saa minna Riiga. Selline inimene, kes on jõudnud äratundmiseni, et ta tahab valida Jeesust. Et tal on küllalt sellest kuristikust, kuhu ta on langenud. Vaat selliseid inimesi Jumal tahab. Oli nii õnnelik teenistusel. Et hea on olla, tema eest palvetati.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Nov 2018 23:57

:roll: hinnatõusud on Eestis ületanud igasugu piirid. Arvatakse, et käime rahakott puuga seljas. Tuletan meelde, et palgakasv ehk Tallinnas, mujal Eestis kergelt müüdi valdkonnas.

Mäletate seda haipi, kus räägiti hakkepuit päästab meid gaasi ikkest ja kui odav ning "öko" see on.

Paljud kaugküttefirmad tõstavad hinda
https://www.err.ee/876755/paljud-kaugkuttefirmad-tostavad-hinda
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Nov 2018 00:03

YT tõi ette üsna kasutu automargi tutvustuse, aga selle video algus ajas ikka mind tõsiselt naerma. Ilus interjöör, mulle meeldib, kuidas kuvar läheb sujuvalt üle paneeliks. Loodetavasti kasutavad hiljem ka teistes Audides sama võtet.
https://www.youtube.com/watch?v=EumwiVEVZMw
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Nov 2018 00:04

h wrote:Aga küsi märki! Lihtsast uudishimust! Sulle kindlasti antakse selline märk, mis kõnetab just sind!

Ma kardan, et võibolla see märk on negatiivne, mitte positiivne ....
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Nov 2018 00:21

td wrote:YT tõi ette üsna kasutu automargi tutvustuse, aga selle video algus ajas ikka mind tõsiselt naerma. Ilus interjöör, mulle meeldib, kuidas kuvar läheb sujuvalt üle paneeliks. Loodetavasti kasutavad hiljem ka teistes Audides sama võtet.
https://www.youtube.com/watch?v=EumwiVEVZMw


Disain disainiks, mul pole sõnu milleseks saastaks on muutunud Saksa autod, enamus kasutajaid ei saa aru, mis kvaliteedist räägitakse :roll: Alates ca 2004 aastast on Saksa autode kvaliteet läinud nii alla, et mina ei soovita neid enam kellegile. Isegi kaklen ühe sakslasega. Tihti elektroonikavead, erinevad andurid lähevad läbi, veermikus puksid kuluvad kuidagit valguse kiirusel jne jne. Kered on täpselt nii nagu joppab, üks roostetab teine mitte. Ma isegi ei saa aru, mis juhtus Saksamaa autotööstusega, et hakati sellist saasta tootma.

Aa ja unustasin selle pisiasja, iga natukenegi keerukam jupp on alates 800 + eurosest hinnalipikust.
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Nov 2018 00:46

Meie riik ei saa seda "eri-eri-eri" pensioni kaua enam lubada, lihtsalt summad lähevad liiga suureks! :roll:

Kriis politseis: amet jookseb töötajatest tühjaks
https://leht.postimees.ee/6452974/kriis-politseis-amet-jookseb-tootajatest-tuhjaks

Päris sürr, sama toimub ju õpetajate segmendis, paljud õpetajad juba sellises vanuses, et füüsiliselt enam ei suudeta pensionärina seda ametit jätkata. Samas noori peale ei tule :|
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Nov 2018 01:10

spl wrote:Disain disainiks, mul pole sõnu milleseks saastaks on muutunud Saksa autod, enamus kasutajaid ei saa aru, mis kvaliteedist räägitakse :roll:

Mul on võrdlusmoment autode osas väga vähene. Tõin just oma 2004. a. Nissan X-Traili Eestisse. BMW X3-st sellesse istudes oli tunne nagu istuks veoautosse - niivõrd erinev. Kusjuures vastupidisest istumisest ma varem ei saanud aru, lausa kahetsesin siis, et nii palju raha kulutasin uue auto peale.
Nissani pidurikettad roostetavad, BMW omad mitte,
Nissani rool on raske, BMW oma kerge (kuigi autod on praktiliselt samast suurusklassist, kliirens ka umbes sama),
Nissani pidurdusvõime on ka justkui väiksem ning peab jõulisemalt pedaalima.
Salongi osa ma muidugi ei võrdleks, X3 on ikka suht filigraanne võrreeldes robustse X-Trailiga.

Võibolla on asi üldises arengus, aga edaspidi väldin selle X-Trailiga sõitmist, annan pojale trööpamiseks - nii kaua, kui sellest autost veel kasulikku on ära kulutada. Ostsin Nissani 2010.aastal kasutatuna 130 kSEK eest (väike mõlk tagakaitserauas), uuena oleks olnud aastal 2009 tema hind (nahksisu, elektrilised istmed, 6-CD audio, 2 L bentsukas, nelivedu) sinna 350 kSEK kanti), uus X3 (nahksisu, elektrilised istmed, palju-palju lisasid + nelivedu, turbodiisel ja automaatkast) maksis 490 kSEK - nii et mitte nii väga suur erinevus hinnas, kui arvestada ka inflatsiooni.
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Nov 2018 01:15

spl wrote:Kriis politseis: amet jookseb töötajatest tühjaks
https://leht.postimees.ee/6452974/kriis-politseis-amet-jookseb-tootajatest-tuhjaks

Päris sürr, sama toimub ju õpetajate segmendis, paljud õpetajad juba sellises vanuses, et füüsiliselt enam ei suudeta pensionärina seda ametit jätkata. Samas noori peale ei tule :|

Kõik jookseb tühjaks. Sama asi ka Rootsis (õpetajad, arstid) - vähemalt väikekohtades. Norras ka palju väljamaa (pere)arste väikekohtades. Ühelt poolt justkui tööpuudus, teiselt poolt soovimatus või küündimatus töötada. Palju ülekaalulisi depressiivseid (invaliidsus?)toetust saavaid noori tätoveeritud inimesi lodevates riietes, eriti Rootsis. Hobideks on arvutimäng, vanade autode tuunimine, alkohol. On muidugi korralikke ka, aga tööjõupuudus on ikkagi just ülemises segmendis.
Võimalik, et vahe sotsialistliku sektori (politsei, kool, meditsiin) netopalkade ja sotsialistlike riigitoetuste vahel ei ole nii suur, et tasuks minna suurlinna elukutset omandama ja koduvalda tööle tulla. Võimalik, et abitus-lodevus on sügavalt sees, et puudub oskus enesedistsipliiniks ja enesearenduseks-eneseületuseks. Tööd tehes kaotab ka palju vaba aega. :)
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 14 Nov 2018 01:22

td wrote:Ma kardan, et võibolla see märk on negatiivne, mitte positiivne ....


See on vale eeldus. Märk saab olema positiivne ja ilmselt vaimukas ja ilmselt selline, mis vastab sinu intellektile.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Nov 2018 01:38

h wrote:
td wrote:Ma kardan, et võibolla see märk on negatiivne, mitte positiivne ....


See on vale eeldus. Märk saab olema positiivne ja ilmselt vaimukas ja ilmselt selline, mis vastab sinu intellektile.

Eks ma siis üritan, kui sobiv hetk saabub ....
Kõige rohkem tahaks ma muidugi, et mu noorem poeg saaks terveks. Ta on heatahtlik ja hoolas, aga vaimsetelt võimetelt väga vilets (arvutab 10 piires ja ei oska selle teadmisega eriti midagi peale hakata). Vanem poeg on nutikas, veidike pahatahtlik ja laisk - aga las olla. Tegelikult olen juba alandlikult tümaks tehtud ja leppinud mõlema poja saatusega, et neist kumbki ei ole oma vanematega võrdväärselt haritud-koolitatud. Vahel läheb meel siiski nii kurvaks, et tekkib meeleheitel soov alustada kõike uuesti - teise naisega. Nii nagu kuningad olid hädas troonipärijate leidmisega. Sõbral on poeg, kes jätkab isa liini - Eestis õpib ortopeediks, isa on Norras ortopeed, isa jagab talle oma tarkusi (shortcut'e teadmiste juurde - nagu me ütleme vahel naljatledes). Teine sõber on Rootsis radioloog, poeg õpib Eestis radioloogiks. jne. Mõlemad on abielus teist korda, aga troonipärija leidmine õnnestus juba esimesel korral. Arvan, et teises pojas oleks olnud troonipärija materjali, aga saatus tahtis teisiti ....
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Nov 2018 04:12

Hakkab jälle põnevaks minema...

Itaalia keeldus nõutud eelarvekärbetest
https://www.postimees.ee/6453014/itaalia-keeldus-noutud-eelarvekarbetest
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Nov 2018 11:21

Ma ei suuda tabada, kuidas Eesti selliseks sisutuks puudliks muudetud. Meie saadikud kirjutavad vist kõigele alla, jumala suva, mis mõjud see kaasa toob :|

Tšehhi jääb ÜRO rändeleppest kõrvale
https://www.postimees.ee/6453231/tsehhi-jaab-uro-randeleppest-korvale
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Nov 2018 11:50

Hmm, "kahe ninaga" koeratõug
https://youtu.be/dw-olMXonus?t=137
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Nov 2018 15:21

spl wrote:Ma ei suuda tabada, kuidas Eesti selliseks sisutuks puudliks muudetud. Meie saadikud kirjutavad vist kõigele alla, jumala suva, mis mõjud see kaasa toob :|

Küllap põhjus ikka selles, et tegemist professionaalsete poliitikutega, kes kardavad kaotada oma töökohta. (Kui arvata, et palkajaks on rahvas, siis ei-ei-ei, ikka see, kes rahastab valimiskampaaniat ja -reklaame, on ka palkaja; rahvas lihtsalt maksab selle kinni. Poliitik säilitab oma töökoha siis, kui on piisavalt üldsõnaline ja hall, et nördinud rahvahulgal poleks mitte millestkist negatiivsest kinni hakata - ja samas täidab palkajate soovid)
Kui oleks tegemist tõeliste rahvaesindajatega, siis oleks käitumine teistsugune. Mõni üksik, kes oma karismaga suudab sinna "otsustajate" ringi välja jõuda kas neutraliseeritakse (naeruvääristatakse, summutatakse või kiusatakse) või siis muudetakse pakutavate hüvedega samasuguseks nupulevajutajaks nagu ülejäänud (igal inimesel on hind, igat inimest on võimalik esimese suurema vastuvõetud "kingitusega" ka hiljem santažeerida),
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 14 Nov 2018 19:18

spl wrote:Ma ei suuda tabada, kuidas Eesti selliseks sisutuks puudliks muudetud. Meie saadikud kirjutavad vist kõigele alla, jumala suva, mis mõjud see kaasa toob :|

Tšehhi jääb ÜRO rändeleppest kõrvale
https://www.postimees.ee/6453231/tsehhi-jaab-uro-randeleppest-korvale


Advokaat Helen Hääl: kell tiksub... Kas Eesti tõesti ohverdab oma suveräänsuse? (91)
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/advoka ... d=84314623
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Mõtleja » 15 Nov 2018 08:43

h wrote:Tulevane paradiis -- Uus Jerusalemm -- langeb taevast alla Maa peale, see saab olema urbanistlik paradiis.

Kommunistid püüdsid seda paradiisi oma musklijõuga ehitada Maa peale, aga kukkusid läbi.
Utopistlik modernistlik 20. sajand on läbi kukkunud.


Võib-olla proovitakse "teadlaste" jms. inimeste marketingi abil luua kõrgtehnoloogilist urbanistlikku paradiisi ja näidata seda kui planeeti päästvat tegevust, et inimesed kaasa aitaksid.
Mõtleja
 
Posts: 153
Joined: 20 May 2015 18:46

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Nov 2018 15:43

Ametnikel paberil kõik töötab, reaalsuses mitte :lol:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/fotod-kaos-gonsiori-tanaval-autod-trugivad-bussiradadele-soidusuuna-keelamisest-keegi-valja-ei-tee?id=84328689

Spetsialistid, mul tekkis küsimus. Kui oled muutsuunalisel liiklusel rida X ja siis vasak rida muutub, aga kõik autod ei saa sealt ära ning parem rida umbes, ummik mis Tallinnas pole üldse mingi imeasi. Siis mida peavad tegema need autod, kes nüüd "suuna" muutusel jäid vastassuunda :shock: :shock:
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 15 Nov 2018 20:26

spl wrote:Ametnikel paberil kõik töötab, reaalsuses mitte :lol:

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/fotod-kaos-gonsiori-tanaval-autod-trugivad-bussiradadele-soidusuuna-keelamisest-keegi-valja-ei-tee?id=84328689

Spetsialistid, mul tekkis küsimus. Kui oled muutsuunalisel liiklusel rida X ja siis vasak rida muutub, aga kõik autod ei saa sealt ära ning parem rida umbes, ummik mis Tallinnas pole üldse mingi imeasi. Siis mida peavad tegema need autod, kes nüüd "suuna" muutusel jäid vastassuunda :shock: :shock:

Ei toimi ilma probleemideta paberilgi. Sellele paberile tehti isegi ohutus jms. audit aga enamus märkusi jäeti igasuguse tähelepanekuta. Mis aga huumori valdkond kuulub on asjaolu, et väidetavalt auditeerimisele läinud projektis ei olnudki veel muutsuunalisust. :shock:
Igal juhul liiklusega seotud gruppides ja foorumites käib juba pikemat aega killurebimine. Üht-teist ka juba meediasse tilkunud.

spl. Ma usun, et ehk enne seda kui suunda muudetakse, inimene või ka automaatika kontrollib, kas rada täiesti vaba. Keskne liikluse ja fooritulede juhtimise keskus on siiski olemas ja üht-teist saab seal ka näppida-muuta.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Nov 2018 20:28

Kas tõesti tuldi mõistusele ?

ÜRO ränderaamistik ei saanud valitsuse toetust
https://www.err.ee/877323/uro-randeraamistik-ei-saanud-valitsuse-toetust

Asi selles, et igasugu segased lepingud toovad kaasa tulevikus suures kohustused. Miks üldse peab mingile lepingule alla kirjutama, millel pole siduvaid kohustust ? Heatahteavaldust võib ka suuliselt väljendada :geek: On riigid, mis toimivad sigimismasinatena ja sealt väljaränne muudkui suureneb, on sõjad mille suurriigid alustavad ja siis inimeste saatuse panevad teiste riikide kukile. Ei tasu unustada, et sisuliselt 80ndate aastateni 40 ndatest alates oli meil suurim immigratsioon võõrriigist suhtearvuga põlisrahvasse. Emakeeli eestlased pole mitte kellegile mitte midagi võlgu ja eestlastel oleks aeg ka natuke elada enda riigis, ilma et peaks järjekordseid võõrrahvaste kolonne vastu võtma.

Tarkade inimeste sisseränne alati teretulnud, kes austavad ka meie kultuuri !
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Nov 2018 20:31

projekteerija wrote:
spl. Ma usun, et ehk enne seda kui suunda muudetakse, inimene või ka automaatika kontrollib, kas rada täiesti vaba. Keskne liikluse ja fooritulede juhtimise keskus on siiski olemas ja üht-teist saab seal ka näppida-muuta.


Ei ole, seal on vaid arvutuslik aeg, mis hetkel umbes peaks see rida lõplikult ära tühjenema, kui suunda muudetakse. Jama selles, et Tallinnas pidevalt ummikud ja see algoritm pole pädev selleks 8-) Ma ei usu, et seal muutsuunalisel real on enne valgusfoore induktsiooniandureid ca 2 m sammuga.
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 15 Nov 2018 21:00

spl wrote:
projekteerija wrote:
spl. Ma usun, et ehk enne seda kui suunda muudetakse, inimene või ka automaatika kontrollib, kas rada täiesti vaba. Keskne liikluse ja fooritulede juhtimise keskus on siiski olemas ja üht-teist saab seal ka näppida-muuta.


Ei ole, seal on vaid arvutuslik aeg, mis hetkel umbes peaks see rida lõplikult ära tühjenema, kui suunda muudetakse. Jama selles, et Tallinnas pidevalt ummikud ja see algoritm pole pädev selleks 8-) Ma ei usu, et seal muutsuunalisel real on enne valgusfoore induktsiooniandureid ca 2 m sammuga.


Gonsiori peaks olema kaameratega kaetud. Loodetavasti näitavad ka Keskuses (kus ka vastavad töötajad seinatäiel ekraanidel silma peal hoiavad. Saab ka ilma automaatikata teha. Pealegi tõesti automaatikat ei saa alati ka usaldada jne.) pilti ja tüübid seal reaalselt hoiavad näppusid puldil. Praegu tavakodanikele millegipärast pilti ei jagata. :HEAD No nii igaks juhuks. :lol:
http://ristmikud.tallinn.ee/index.php/cams

Seda mida seal ehitati või kuidas toimib ei julge välja pakkuda. Võib ju ka võimalik olla, et raha pandi ei-tea- millele. Mõnel ristmikul on tuvastatud lausa hulgem ülemääraseid valgusfoore. Ehk homsetest lehtedest saab saldo teada...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Nov 2018 22:20

:shock: nalja teete väää ... siis peaks tavakodanikul olema ka õigus omada taserit, abipolitseinik pole politseinik ! Eestis võib öelda ilma erilise naljata, et ainus legaalne enesekaitsevahend on meie riigis: kondoom, sest pipragaas on rohkem naljanumber :|

Õiguskomisjon toetas abipolitseinikele taseri kasutamise õiguse andmist
https://www.err.ee/877326/oiguskomisjon-toetas-abipolitseinikele-taseri-kasutamise-oiguse-andmist

---

td, teil seal põnevad maksud.

Rootsi kaotab raadio- ja telerimaksu
https://www.err.ee/877225/rootsi-kaotab-raadio-ja-telerimaksu

Avaliku teenuse maks puudutab kõiki vähemalt 18-aastaseid inimesi, kellel on maksustatavat tulu, ning selle suurus üks protsent maksustatavast tulust.
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 16 Nov 2018 00:13

Jah, see telekamaks oli omamoodi sangpomm küll. Sellest kuidagi ei õnnestunud loobuda - kui peres oli mingisugunegi telekarisu (mida kasutasid näiteks ainult DVD või arvutimängude jaoks), siis ikkagi pidid maksma. Ega see uus maks nüüd kah kindlasti väiksemaks lähe, sama raha tuleb ju kuidagi kätte saada. Kui peres on 2-3 täiskasvanut, siis võib see maks isegi suureneda pere jaoks (1% tööinimese aastasissetulekust).
Eks näis, kuidas järgmisel aastal saab olema, kui ma enam Rootsis üldse ei tööta (palk tuleb Norrast ja läbi Norra maksuameti).
Telekamaksu põhjendus oli, et sellega tagatakse sõltumatu riigitelevisioon. (aga seda Rootsi riigi-TV sõltumatust ja suunamatust me ju kõik teame). Uue maksu põhjendus on, et tänapäeval hangib inimene suure osa infost väljastpoolt TV-d ja raadiot - ehk siis küllap toetatakse ka (teatud suunitlusega) veebisaite. Vaevalt, et minul kui Rootsi maksumaksjal avaneb võimalus sõna sekka öelda, et toetagu ka seda foorumit. :twisted:

Vaikimisi on ka kirikumaks ja viimse rahupaiga sissemaks (selle raha eest hooldatakse surnuaedu - justkui pensionisammas surnutele). Kui ekstra avaldust ei tee, et oled väljaspool riigikirikut ja ei soovi Rootsi maa sisse maetud saada. (täpsemalt pole uurinud, aga umbes selline sisu on sellel) Aga ka see seadus võib peagi muutuda, kui 10% elanikkonnast peab emakeeleks mingit araabia dialekti.
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 16 Nov 2018 00:43

td kuidas nad "kontrollivad", et sul telekas :twisted:

Oh jeerum

Elon Musk’s SpaceX just got FCC approval to launch 7,518 satellites
https://www.fastcompany.com/90268592/elon-musks-spacex-just-got-fcc-approval-to-launch-7518-satellites
spl
Site Admin
 
Posts: 20942
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 16 Nov 2018 00:54

7518 on arv, mis jagub kahega ja kolmega (ja kuuega ning seitsmega ja neljateistkümnega). Huvitav jah, et nii täpne arv anti.
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 16 Nov 2018 00:57

spl wrote:td kuidas nad "kontrollivad", et sul telekas :twisted:

Enamasti on eramaja elutuba aknast näha. Aga jah, koduvisiite korraldati küll nende jaoks, kes olid avalduse krijutanud maksuvabastuse kohta. Muide, ka salvestav videomakk ning arvuti TV-kaart läksid selle maksu alla.
td
 
Posts: 19555
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 16 Nov 2018 01:10

Huvitav, et sotsialistliku Rootsi pealinna on kerkinud niivõrd eristuva arhitektuuriga rikkale elanikkonnale suunatud torn, esimene kahest:

https://www.domusweb.it/en/architecture ... IpSAxrlcRA

https://www.domusweb.it/en/architecture ... lding.html
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 16 Nov 2018 01:31

Ja Moskva hakkab ehitama futuristlikku linnaosa, Zaha Hadid büroo poolt. See arhitektuuribüroo tundub olevat praegu juba nagu McDonalds, et igale poole kerkib selle büroo hooneid. Sh Tallinna, nt projekteerib sadamapiirkonda. Samuti nad on esitanud Lasnamäele kavandatava väljaku arhitektuuri konkursile oma futuristliku ettepaneku. Nagu mingi uus ametlik arhitektuur. Aga võimas, ei saa midagi öelda.

Uus-Moskva plaanid on sellised:

https://inhabitat.com/zaha-hadid-unveil ... ew-moscow/
Last edited by h on 17 Nov 2018 23:07, edited 2 times in total.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests