Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Feb 2018 22:11

taastuvenergia sektori nurga taga võib olla ka kriis:
http://www.powerengineeringint.com/arti ... dgame.html

the imminent end of SPAM finance would have a damaging impact on the new players to the green energy market, adding that these new non-industrial entrants with little experience were making overly aggressive bids on contracts to build renewable energy, thinking its was a financial “el Dorado”.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 24 Feb 2018 22:30

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2018 01:07

õhupallide lähedal apelsini mitte koorida!
https://youtu.be/p21zJZiB0XI?t=9
(kuidas on lugu kondoomidega, ma ei tea)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 25 Feb 2018 07:53

Vaevalt sai pidu katku ajal lõppeda, kui FB-sõber postitab järgmised read:

"Tänaseks on meieni jõudnud esimesed, lausa paanikas inimeste teadaanded sellest, kuidas nendeni on jõudnud kirjad massiliste, suurte kaevandusalade rajamiste teadetest, Pärnumaal, Raplamaal....RB heaks mõistetavalt.Sageli ei mõisteta hävingu suurust enne kui see juba reaalsuseks on saamas. Ei ole kohane tänitada- kus sa varem olid, miks sa varem selle asja vastu midagi ei öelnud-ei teinud. Täna on üleüldine maa, looduse ja kogukondade vastane hävitustöö rullumas kõikidesse maanurkadesse- RB, metsad, planeeritavad maavarade kaevandused, fosforiit, musta kildagaas, mesilaste ja põllumaade üha suurenev mürgitamine.....igas kihelkonnas on erinevad mured inimestele väga lähedale jõudnud ja ilmsiks saanud. Kõik meie, kes me siin eestvedajate grupis oleme- meil kõigil on kohustus. Suurim kohustus, mis viimastel aastakümnetel üldse meie ees ühiselt seisab- toetada kõiki inimesi nendes enneolematutes muredes ja hirmudes ning anda lootust ja usku, et koos suudame me oma hääle koondada. Jagagem kõik nii oma seintel kui suust -suhu teadet, üle maa- koondame oma hääled ühisesse Maakokku ja võtame oma maa tagasi. "
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 25 Feb 2018 07:55

Kui see ei olnud populism, mis ERM-is toimus, siis mis see oli?

Kõik need tohutud rahvariided ja rahvalaulud ja koos laulmised ja Eesti-Eesti uhkeldamised ja meeletu raha, mis pidustustesse maeti?
Kandes rahvariideid ja lauldes "Mu isamaa on minu arm" -- ja selles kontkestis MANITSEDES, et ei tohi olla kitsarinnaliselt rahvuslikud?
Et sa oled kitsarinnaliselt rahvuslik ja populist, kui ei lase oma maad hävitada rahvusvaheliste anonüümsete korporatsioonide hüvanguks?
Et sa oled kitsarinnaliselt rahvuslik, kui ei taha oma maale silmakirjalikku massiimmigratsiooni?

Seda see tähendas, et 2018. aasta tulles jäeti Eesti hümn mängimata esimest korda.
Asendades hümni populistliku lauluga "Eestlane olen ja eestlaseks jään". Las lollid laulavad, sellest enam midagi ei sõltu...
Ladvikul juba kõik allkirjad antud ja Rail Balticu PR firmad valitud.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 25 Feb 2018 08:06

ERM-i pidu ka küüniline, nüüd hakkab tulema tagasisidet:

https://sobranna.postimees.ee/4420989/a ... ja-tassiti

"Selle üle, et külalised programmi ajal seisma pidid, on kurtnud juba mitmed külastajad. Ruumi- ja õhupuudust programmi ajal kinnitab ka Rahula: «Nägin kuidas naisi välja tassiti.» Meie andmetel vähemalt kahe külastaja jaoks, seistes 1500 inimesega kitsates oludes, lõppes programmi vaatamine minestusega."

https://sobranna.postimees.ee/4420933/e ... tonis-magi

"Küsides, millised on emotsioonid pidustustest, vastab Ene Ergma: «Mul oli kahju inimestest, kes seal seisid. Õhku ja ruumi oli vähe.»
«Üks parimaid asju programmis oli Tõnis Mägi. Ülejäänu oli minu arust, noh... Vaadake, kui me tahame teha väga modernseid asju, siis me peame teadma, kus neid teha. Kas tädi Maali sai sellest asjast aru? Ka mina olin see tädi Maali. Minu sõbratar Venemaalt vaatas täna programmi ja kui ta küsib, et mis see oli, siis ma ei oska talle midagi vastata.» "

https://sobranna.postimees.ee/4420969/k ... i-muusikat

"Kaja Kallas ootas suurelt juubeliürituselt rohkem emotsioone: «See ei olnud ju kontsert, me vaatasime ju tegelikult telekat. Ei teki sellist emotsiooni, kui sa kuulad kontserti.» "

Ehk kokkuvõte: koguneti ERM-i, et vaadata telekat püstijalu tundide kaupa umbses ruumis, kus õhk lõppes otsa.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 25 Feb 2018 08:18

Juba algab -- täna hommikul reklaam, pildiks teismeline poisike hõljumas kosmoses:

https://www.futuremeter.eu/et

Reis Rail Baltica tulevikku. Balti riigid tähistavad 100 aastat iseseisvust, kuid Rail Baltica on pööranud oma pilgu tulevikku. 2030. aastaks ühendab meie kiirrong Balti riike enneolematul viisil! Täitke see küsimustik, et teada saada, kas olete tulevikuks valmis. Alusta küsitlust
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 25 Feb 2018 10:01

td wrote:
td wrote:
teretere wrote:Komistasin youtubis huvitava metalli kauplemise strateegia peale võibolla annab kellelegi mõtteainet

https://www.youtube.com/watch?v=2teP1CZRQ98

spread ostu- ja müügihinna vahel on suur, tegelikkuses on võit väiksem.
Täna on suhe 80:1 ehk nagu aastal 2008. Kummas suunas asi edasi liigub, seda muidugi ei tea.

üks asi veel:

sisened 1 untsi ehk 31g kullaga, väljud 80*31 ehk ca 2,5 kg hõbedaga
juhul, kui korraga vahetada ümber mitu untsi kulda, siis hõbeda kaalud mitmekordistuvad :)


Ajalooline suhe ca 1/16 viimase 50-60 aasta kesmine 1/50 ehk siis suured kõikumised emmale kummale poole keskmist tekitavad variandi kaubelda.

Ostu-müügi spread on suur, samas on võimalik seda natuke vähendada otsides erinevaid ostu-müügi võimalusi.Kahe metalli omavahelised liikumised on pika välbaga,st eriti oma kallist aega sellele ei kulu.

Inimesed,kes on asjaga tegelenud soovitavad siiski kasutada antud strateegiat vaid 1/3 osas oma metalli investeerigutest.
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 25 Feb 2018 12:37

h wrote:ERM-i pidu ka küüniline, nüüd hakkab tulema tagasisidet:

https://sobranna.postimees.ee/4420989/a ... ja-tassiti

"Selle üle, et külalised programmi ajal seisma pidid, on kurtnud juba mitmed külastajad. Ruumi- ja õhupuudust programmi ajal kinnitab ka Rahula: «Nägin kuidas naisi välja tassiti.» Meie andmetel vähemalt kahe külastaja jaoks, seistes 1500 inimesega kitsates oludes, lõppes programmi vaatamine minestusega."

https://sobranna.postimees.ee/4420933/e ... tonis-magi

"Küsides, millised on emotsioonid pidustustest, vastab Ene Ergma: «Mul oli kahju inimestest, kes seal seisid. Õhku ja ruumi oli vähe.»
«Üks parimaid asju programmis oli Tõnis Mägi. Ülejäänu oli minu arust, noh... Vaadake, kui me tahame teha väga modernseid asju, siis me peame teadma, kus neid teha. Kas tädi Maali sai sellest asjast aru? Ka mina olin see tädi Maali. Minu sõbratar Venemaalt vaatas täna programmi ja kui ta küsib, et mis see oli, siis ma ei oska talle midagi vastata.» "

https://sobranna.postimees.ee/4420969/k ... i-muusikat

"Kaja Kallas ootas suurelt juubeliürituselt rohkem emotsioone: «See ei olnud ju kontsert, me vaatasime ju tegelikult telekat. Ei teki sellist emotsiooni, kui sa kuulad kontserti.» "

Ehk kokkuvõte: koguneti ERM-i, et vaadata telekat püstijalu tundide kaupa umbses ruumis, kus õhk lõppes otsa.

Ei olnud õhupuudus vaid (seekord kindlasti täisvõimsusel tööd teinud) masinate poolt toodetud kontrollitud keskkond. Kahjuks selline kontrollitud keskkond ei ole enamusele inimestele eriti meeldiv või on lausa vastunäidustatud. Vaid neile kellele see geneetiliselt või harjumuslikult sobib (troopilise kliima inimesed) on seal hea. Sama on Kumus. Mina seda samuti ei talu, väsin kiiresti, tekib mõne minutiga ebamugavustunne jne. Need kes vanemad, väsinud (kui oleks seal olnud kõigile istmeid ...oleks kindlasti täna hommikuks teada ja pildid galeriides kümneid inimesi kes jäid tukkuma. Enamustele osalejatele oli kindlasti see ja eelnev päev vägagi pingelised ja väheste unetundidega) :HEAD või tervislik seisund viletsam on sellises keskonnas olek väljakannatamatu.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2018 13:50

h wrote:Juba algab -- täna hommikul reklaam, pildiks teismeline poisike hõljumas kosmoses:

https://www.futuremeter.eu/et

Reis Rail Baltica tulevikku. Balti riigid tähistavad 100 aastat iseseisvust, kuid Rail Baltica on pööranud oma pilgu tulevikku. 2030. aastaks ühendab meie kiirrong Balti riike enneolematul viisil! Täitke see küsimustik, et teada saada, kas olete tulevikuks valmis. Alusta küsitlust

Just! See, et meeletud summad ja reklaamikontorid on pandud seda propageerima teeb väga ettevaatlikuks. Kellegil on seda rohkem vaja kui Eesti rahval.

---
Ma olen vist eesti elust nii võõrdunud, et ei tunnegi peaaegu kedagi noorematest inimetest, keda vastuvõtule kutsuti. Enda aust loen iga päev Eesti uudiseid (v.a. seltskonnauudiseid), aga vaat ikka olen loll. :)
Kas ma olen millestkist ilma jäänud, mida peaks teadma?
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 25 Feb 2018 13:57

h wrote:Kandes rahvariideid ja lauldes "Mu isamaa on minu arm" -- ja selles kontkestis MANITSEDES, et ei tohi olla kitsarinnaliselt rahvuslikud? Et sa oled kitsarinnaliselt rahvuslik ja populist, kui ei lase oma maad hävitada rahvusvaheliste anonüümsete korporatsioonide hüvanguks? Et sa oled kitsarinnaliselt rahvuslik, kui ei taha oma maale silmakirjalikku massiimmigratsiooni?

Avatud rahvuslus on järjest enam kasutatav mõiste:
https://arvamus.postimees.ee/1263710/tiit-karner-mis-on-avatud-rahvuslus
Lévi-Straussi sõnumi mõte peaks nüüd selge olema: ta hoiatab, et üha suurema avatusega, kõrvaldades indiviidide ja rühmade vahelt «hädavajalikke» tõkkeid, oleme me hakanud lammutama inimkonnale edu toonud kultuurilist evolutsiooni ennast. Me ei sae lihtsalt oksa, mille peal istume, vaid oleme asunud puu juuri läbi raiuma. Kultuur on kollektiivne nähtus. See iseloomustab kollektiivi, mitte üksikinimest, just nii nagu mõiste «temperatuur» kuulub osakeste süsteemi, mitte üksikosakese juurde. Ja nii nagu ei ole olemas stabiilset eri temperatuuriga osakeste segu, nii ei ole võimalik ka erineva kultuuriga inimeste püsiv kooslus, see saab olla vaid üleminekuseisund. Kultuuri säilimine ja edasikandumine eeldab vastava sisuga täidetud kultuuriruumi – ühtsesse kultuuri kuuluvate inimestega täidetud geograafilist ruumi, sest kultuuri ei saa õppida – kultuuri elatakse sisse. Kõige efektiivsem tee kultuuri lammutamiseks on just see, mida ka Eestis on sel sajandil propageeritud ning praktiseeritud: nii põliselanikud kui sisserändajad peavad oma vaateid ja väärtusi vastastikku sobitama.

Maailm peaks lähtuma ühest selgest printsiibist: iga rahva õigus ja kohustus kogu inimkonna ees on arendada oma kultuuri ja – see on eelnevast lahutamatu – kaitsta oma kultuuriruumi ning kõigi riikide ja rahvaste kohus on neid selles toetada. See ei tähenda riigi sulgemist välismõjudele, vaid olukorra loomist, kus kultuurikontaktide areng on kultuuri sisemise arenguloogika tulemus, mitte peale sunnitud.

Avatud rahvusluse teine pool – avatus – seisneb valmisolekus vastu võtta ja tervitada neid saabujaid, kes eeltoodud põlisrahva õigust tunnustavad ja selle järgi käituvad. See tähendab seda, et iga sisserändaja peab algusest peale teadma, et võõra rahva sekka elama asumine tähendab alati teatud loobumist – loobumist nendest oma kultuuri tavadest ja väärtustest, mis on vastuvõtva rahva omadega vastuolus. Ning oma kultuuri saab ta säilitada tasemel ja viisil, mis ei muutu ohtlikuks teda vastuvõtva maa omale. Tulija kas kohaneb kohalike oludega või lahkub.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 25 Feb 2018 16:52

Nojah, aga see on nüüd siin ju juba hilinenud võitlemine, eks te teate enamvähem isegi kunas ja mismoodi me poolkoloniaalseks riigiks muutusime. Täna on süsteemi konkurentsivõimetu osana asju oma ree peale seada veel raskem. Kuna hakkab käima ka igavene väärtuste ja ka rahade ja võlgade jne lahjendamine, siis on ju eesti vähenõudlikul kärsal pidevalt lobi ees ja mingit protesti ei tule ja ära võetakse ikkagi vaikselt, konstitutsioon jääb ju alles isegi kui metsad huugama pannakse... Aga alguse saab kõik isikutest ja iseloomudest, seda tuleb igaühel ise ravida...

Ja h.. üks väike küsimus - ma olen pidevalt mõelnud miks kolmainsuses on järjekord isa, poeg ja püha vaim. Mulle ei jõua kohale kuidas saavad olla mingid tüübid püha vaimu ees. Mulle tundub see kogu aeg kuidagi nii, et pean enne suhtlema kahe agendiga enne kui oman õigust tegelikule väärtusele tähelepanu pöörata. Kas keegi peab püha vaimu olulisemaks kui isa ja poega...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 25 Feb 2018 18:22

projekteerija wrote:
td wrote::) jah, püüdsin lähtuda lokaalsetest, mitte globaalsetest faktoritest.
eeskätt optimistlikule stsenaariumile mõtlemiseks annab ka põhjust see, et "erilist ohtu veel ei ole"

Ma mõtlesin midagi kergemat. Ntx. kas 5 aasta pärast td kaalutleb ...millist isejuhtivat autot oleks mõistlikum valida. Kas rooliga või ilma...vms. ;)

Soome põhjala oludesse sobiva autonoomse auto arendaja teeb omapoolse korrektuuri. Ta ei näe lähitulevikus (20 aastat) põhjust anda iskilikuks kasutuseks autonoomseid autosid. Inimene liikluses on probleem. Inimeste erinev liikluskultuur on probleem . Ja on seega probleemiks ka autonoomse auto omanikuna. :(
https://www.tekniikkatalous.fi/talous_u ... on-6703334
Aga lähitulevikus me ilmselt saame n.ö. robotaautodega sõita...ka põhjalas. Ja peagi ka robotite jaoks sõbraliku liikluskultuuriga maades. Toob näiteks hiina ja itaalia, kus on nende rakendamine küsitav. Ilmselt jaapanis on robotile lihtsam anda sõiduõigust. Esimeste hulgas robotaksoga sõitmapääsemiseks on ilmselt viimane aeg kohalesõidupiletid broneerida (kui pole juba lootusetult hilja.)
Ja väljakuulutatud sõidualgus 5 märts 2018
https://easy-ride.com/?lang=en
Reklaamvideo...sealtsamast:
https://youtu.be/SzrzHnNAXxk
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 25 Feb 2018 18:24

r009 wrote:Nojah, aga see on nüüd siin ju juba hilinenud võitlemine, eks te teate enamvähem isegi kunas ja mismoodi me poolkoloniaalseks riigiks muutusime. Täna on süsteemi konkurentsivõimetu osana asju oma ree peale seada veel raskem. Kuna hakkab käima ka igavene väärtuste ja ka rahade ja võlgade jne lahjendamine, siis on ju eesti vähenõudlikul kärsal pidevalt lobi ees ja mingit protesti ei tule ja ära võetakse ikkagi vaikselt, konstitutsioon jääb ju alles isegi kui metsad huugama pannakse... Aga alguse saab kõik isikutest ja iseloomudest, seda tuleb igaühel ise ravida...

Ja h.. üks väike küsimus - ma olen pidevalt mõelnud miks kolmainsuses on järjekord isa, poeg ja püha vaim. Mulle ei jõua kohale kuidas saavad olla mingid tüübid püha vaimu ees. Mulle tundub see kogu aeg kuidagi nii, et pean enne suhtlema kahe agendiga enne kui oman õigust tegelikule väärtusele tähelepanu pöörata. Kas keegi peab püha vaimu olulisemaks kui isa ja poega...

:D
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 25 Feb 2018 18:41

Estcoinist soomlaste vahendusel.
https://yle.fi/uutiset/3-10076819
Mitu erinevust sellest, mida meile on valdavalt räägitud :?:
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 25 Feb 2018 19:26

Päikesepaneelid ja talv e. päikesepaneelidel on jumet ka talvel. Kui ilm on kõige külmem ja energiakulu kõige suurem siis enamasti on selge ilm. Millega aga kaasneb ka ideaalilähedane õhupuhtus ning on võimalik saada suhteliselt head tootlikust.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005580362.html
Kümme aastaga nulli pole just kõige uhkem tootlikus. Ehk mõnede aastate pärast (kui paneelid odavnevad veel ja ka kasutegur kasvab) saab nulli vaid mõne aastaga?
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 25 Feb 2018 20:04

Natuke meenutab "oksendava kivi" sündroomi E ja Assis, nüüd NO teater saab 10x rohkem raha asja eest, kui asi väärt. Kurvaks teeb selline onupoja sündroom

Kadri Kõusaar NO99 programmist: ma filmiinimesena tahaks seda kulude rida näha
http://publik.delfi.ee/news/ev100presidendiball/kadri-kousaar-no99-programmist-ma-filmiinimesena-tahaks-seda-kulude-rida-naha?id=81251819
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 25 Feb 2018 20:31

r009 wrote:Ja h.. üks väike küsimus - ma olen pidevalt mõelnud miks kolmainsuses on järjekord isa, poeg ja püha vaim. Mulle ei jõua kohale kuidas saavad olla mingid tüübid püha vaimu ees. Mulle tundub see kogu aeg kuidagi nii, et pean enne suhtlema kahe agendiga enne kui oman õigust tegelikule väärtusele tähelepanu pöörata. Kas keegi peab püha vaimu olulisemaks kui isa ja poega...


Mul on ka tekkinud sama küsimus! Eriti siis, kui pole selge, kelle poole pöörduda.

I Moosese raamat 1:26 on märkimisväärne detail. "Ja Jumal ütles: "Tehkem inimesed oma näo järele, meie sarnaseks..." "

St juba inimese loomise juures ta räägib iseendast mitmuses, "meie". Sellest järeldatakse, et kolmainsus oli aegade algusest olemas, Isa ja Poeg ja Püha Vaim. Seda võiks mõista nagu perekonda, kus valitseb jäägitu üksmeel, ent osalistel on erinevad funktsioonid. Inimene loodi, et oleks, kellega suhelda. Et Jumal poleks universumis nii üksi ja kõikvõimsal positsioonil. Inimene loodi mitte robotiks, vaid vaba tahtega olendiks. See teeb eriti väärtuslikuks olukorra, kui ta ise vabast tahtest soovib pöörduda Jumala poole. Mitte nii et on üks nupp ja sellele vajutades inimene suhtleb Jumalaga.

Ühesõnaga erinevad funktsioonid. Isa on Vaim. Siis kõikvõimas ja kõikehõlmav Vaim, kes lõi Maailma ja kõik elusolendid ja kelles on armastus. Kes valdab ainsana 100% KOGU informatsiooni. Väljaspool aega -- igavikuline. Maapealne eile, täna ja homme ei tähenda Isale suurt midagi. Ta teab KÕIKE. Inimlikule mõistusele raskesti arusaadav: kuidas see on võimalik? See oli Isa otsus, et ta saadab oma Poja inimesena Maa peale ülesandega surra piinarikkalt -- et olla täiuslik vereohver.

Jeesus on logos, temas seisab koos kogu mateeria (Johannese 1:1). Käies inimesena Maa peal, tegi ta ainult seda, mida nägi Isa ees tegemas. Ehk siis jäägitu sõnakuulelikkus, mis osutus ühtlasi parimaks valikuks, sest Isa valdab 100% informatsiooni, mida Jeesus inimese kehas ei vallanud järelikult. Jeesus sündis inim-beebina Maa peale ja pidi nagu kõik lapsed alustama koolis käimisest. Jeesus koges Maa peal omal nahal kõiki inimlikke kiusatusi ja piinu. Ta maksis vere hinda inimese haiguste ja pattude eest, olles vabatahtlik veatu ohvrilammas. See teeb teda kvalifitseeruvaks kostma inimeste eest ta elu ajal -- ning mõistma kohut inimese üle tulevasel kohtupäeval. Ehk et need inimesed, kes on Jeesuse "omad", pääsevad igavesest piinlemisest ja surmast (tulejärvest).

Püha Vaim saabus Maa peale pärast Jeesuse ristisurma. Jeesus pidi minema, et Püha Vaim saaks tulla. Sest Jeesus oleks Maa peal olnud vaid üks ajas ja ruumis piiratud indiviid, aga Püha Vaim pääseb korraga kõikjale üle maailma, iga inimese juurde. See on eriliselt õrn armastuse ja soosingu Vaim, keda on põhjust soovida oma lähedalollu konstantselt. Absoluutselt igal hetkel. See on vabaduse ja tõe Vaim, loomingulisuse ja heaolu ja armastuse vaim. Ta kaugeneb inimese juurest, kui inimene teeb kurja Jumala määratluse järgi. See võib märku anda südametunnistuse piina kujul. Siis tuleb kohe kahetseda ja andeks paluda oma kurjuse pärast.

Nii et erinevad funktsioonid, samas üks.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 25 Feb 2018 21:09

Norras kaotavad maikuu lõpus vanad 100- ja 200-kroonised rahatähed oma kehtivuse. Jälle üks põhjus, miks pikaajalisi sularahasääste hoida hõbedas või kullas, samas kaitse ka inflatsiooni eest. (Sularahas hoiame osa sääste ju selleks, et pangajooksu vastu end kaitsta)
Ma ei ole kuidagi seotud kullamüüjatega, aga arvan ikka ja jälle, et 10% säästudest võiks olla väärismetallis - see kaitseb nii pangajooksu kui ka inflatsiooni eest. Kui palju maksis 1 unts kulda 100 aasta jooksul (ühe korraliku ülikonna) ja mitu korda vahetus selle aja jooksul raha ja rahatähed Eestis?
https://majandus24.postimees.ee/4399885 ... ndu-eestis

Kui kulda osta ei jõua, siis osta hõbedat, täna on suhe ka soodsam. Ära osta korraga vaid jaota ostud ajaliselt. Ära osta üksikult vaid pakkidena - siis on ühiku hind odavam.
80ndate lõpus oli võimalik bensiini osta ja targad inimesed ostsidki. Paljus ka seepärast elas tavaline inimene üle kalli bensiinihinna Vabariigi taasiseseisvumisel. Nüüd on võimalus osta hõbedat ja kulda. Me ei tea, kui kaua selline võimalus eesti peredel püsib. Tuulisel maal on ikka kuld ja hõbe see, mis elab üle riigipöörded ja valitsejate vahetused, pangajooksudest ja rahareformidest rääkimata. Tänane krüptohullus ja suht vaikne virvendus rahandusturgudel on sobiv ostukoht kulla ja hõbeda jaoks. Ma ei tea, kas hind langeb veelgi, aga osta tuleb siis, kui enamus ei osta. (kusjuures Venemaa ostab)

Võiks ju osta üle 10% varadest? Aga siis seame end jälle kulla ja hõbeda hinna languse riski sisse (hõbe on tänapäeval kaevandamise kõrvalprodukt, kulla osas me ei tea, mis valitseb sügaval maapõues - võibolla on kogu maa sisemus seda rasket metalli täis ja aja jooksul hakatakse puurima nii sügavale ja saadakse sellest teada?)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 25 Feb 2018 23:03

Raske uskuda,et see tsivilisatsioon midagi nii energiamahukat ette võtab-vajadust ka nagu pole st otsustajatel-valitsejatel juba seda kraami jagub :D

https://vikerraadio.err.ee/v/vasar/saat ... use-koorem
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 26 Feb 2018 18:00

h wrote:I Moosese raamat 1:26 on märkimisväärne detail. "Ja Jumal ütles: "Tehkem inimesed oma näo järele, meie sarnaseks..." "

St juba inimese loomise juures ta räägib iseendast mitmuses, "meie". Sellest järeldatakse, et kolmainsus oli aegade algusest olemas, Isa ja Poeg ja Püha Vaim.

Eeee..... äkki mõtles ikkagi, et inimene on kõikide loodud elusorganismide sarnane, muuhulgas ka Jumala sarnane ja Jumal koos kõigi pudulojustega ongi ühine pere - Isa koos oma loominguga. Poeg tuleb ju palju hiljem (võimalik, muidugi, et ta teadis ette ja tal oli juba plaan olemas)
Aga samas - "tehkem" on tõesti jõukohane vaid üleloomulikule olendile. Võibolla oli alguses Püha Vaim ja Jumal, aga Püha Vaimu pole seal veel keegi veel sisse toonud, v.a. see Jumala Vaim, mis kohe 2. värsis:
Maa oli tühi ja paljas ja pimedus
oli sügavuse peal ja Jumala Vaim hõljus vete kohal.


Loogikat leida selles asjas on suht lootusetu. Aga alguses ehk oli kaksainus? Jumal ja Jumala Vaim?
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 26 Feb 2018 18:36

td wrote:Loogikat leida selles asjas on suht lootusetu. Aga alguses ehk oli kaksainus? Jumal ja Jumala Vaim?


See tõesti ei vasta inimlikule loogikale. Ikka Poeg oli ka, kohe alguses.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 26 Feb 2018 19:13

Nohh, ma ei tea, otsisin logaritmilist kulla hinna graafikut ja siin üks jupp (kõige olulisem) ongi:
http://www.kitco.com/ind/Saville/2013-1 ... -like.html

Eriti muljetavaldav on seal hinnadünaamika graafik.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 26 Feb 2018 20:26

jube raske on leida objektiivset ülevaadet väärismetallide kohta, enamasti teevad neid ülevaateid veebilehed, kes ise metalliga kauplevad (s.t. küsime juuksurilt, kas meie juukseid on vaja lõigata), loodetavasti üks objektiivsemaid lühiülevaateid on siin (tegemist on ETF-e pakkuva firmaga):
https://www.globalxfunds.com/silver-explained/

kuigi kaevandamine on viimasel kahel aastal vähenenud, on ka nõudlus vähenenud, s.t. ületootmine
https://www.globalxfunds.com/silver-explained/

(mingi müügisait püüdis aga väita, et toomine on 800 Moz lähedal)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 26 Feb 2018 21:56

Viimasel ajal mul tunne, et arstide mõttemaailm selline: piim tuleb poest ja elekter stepslist.

Aasta arst Lätti sõitnud aktsiisipoliitika vastastele: kasvage ükskord suureks!
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/aasta-arst-latti-soitnud-aktsiisipoliitika-vastastele-kasvage-ukskord-suureks?id=81264431

Arst võiks küsida: kuskohast tuleb minu palk. Kallis tädike, ka sina saad palka juba laekunud aktsiisidest: sotsmaks. ei kata enam ammu paljusid kuluridu.
---

Sama ka transpordifirmadega, kes kaotanud igasuguse konkurentsieelise naabritega. Ehk kui tahad vähegi ellu jääda, pead tankima Lätis. Iroonia see, et teemaksude korjamine täiesti kaootiline, isegi maanteeamet tunnistas seda. Ma julgen kihla vedadada, pooled neist rekka nr. mis mu ees täna kihutasid on see maks tasumata. Järgmine kord kirjutan ühe kogumi üles välismaiseid rekka nr ja kontrollin üle selle tasumise.

https://teetasu.ee/validation
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Feb 2018 13:53

küsisin 60 a. norra mehelt (töökaaslane), et kas kullast-hõbedast ka külarahvas räägib. Vastus oli, et ainult olümpiamedalitest. :D
tema vanaisa aegu oli populaarne ka Norras kinkida lastele kaasavaraks hõbedat-kulda, aga nüüd enam mitte (Aasias aga vist endiselt väga moes kinkida kulda).
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 27 Feb 2018 13:56

spl wrote:Aasta arst Lätti sõitnud aktsiisipoliitika vastastele: kasvage ükskord suureks!
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/aasta-arst-latti-soitnud-aktsiisipoliitika-vastastele-kasvage-ukskord-suureks?id=81264431

Arst võiks küsida: kuskohast tuleb minu palk. Kallis tädike, ka sina saad palka juba laekunud aktsiisidest: sotsmaks. ei kata enam ammu paljusid kuluridu.

Ajalehtede pealkirju lugedes jäi mulje, et mindigi alko järele (naeruvääristamine, nagu ikka), küllap see arstike ei süvenenud. Alko osas täitsa õige suhtumine tal ja minul alguses tekkisid samad mõtted, et see aktsioon on lapsik, aga protestiti ju "natuke" rohkem kui alko eest.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 27 Feb 2018 16:32

td wrote:samad mõtted, et see aktsioon on lapsik, aga protestiti ju "natuke" rohkem kui alko eest.


Valitsejad on täielikud:dumb .... sssid, minu tuttavad käisid ka seal, hoopis tangiti kõvasti ja osteti ka ehitusmaterjale hulgi, elektritarbed jne. Väidetavalt need ka palju odavamad: ei oska kommenteerida, pole ammu Lätis viibinud, aga need inimesed suht usaldusväärsed, ei usu, et nad luiskasid.

Sõnum oli see, et enne viime raha Lätti, kui laseme sellel rumalal valitsusel oma maksupoliitikat jätkata ja usun, et summad päris muljetavaldavad.
---

Eks valitsejate PR osakond üritab tavainimestest jätta sarijoodikute mulje, aga ups ! Päris paljud ei läinud alkoholi järgi. Las valitsus haugub edasi, eelarve pole nagu hambaauk, mille plommiga täidad. Soomlased pöörasid ka Eestile selja, just alkoholi osas, mis on kergelt katastroof. Transpordifirmad hääletavad ammu juba jalgadega maksupoliitika vastu.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 27 Feb 2018 17:44

spl wrote:/.../ups ! Päris paljud ei läinud alkoholi järgi. Las valitsus haugub edasi, eelarve pole nagu hambaauk, mille plommiga täidad./.../

Nagu ütles M. Thatcher - "socialism ends when you run out of other people's money".
pop
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 118 guests