Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Jan 2013 16:16

Tallinn ja Tartu
Attachments
Korteriturg Tallinn Tartu ja THI.gif
Korteriturg Tallinn Tartu ja THI.gif (22.84 KiB) Viewed 12060 times
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Jan 2013 17:19

Viljandi ja Võru maakond. Huvitav fenomen on 2009.a., kus nendes maakondades korraks hind jälle tõusis, kuigi THI langes ja kriis oli käes. Kas info ei jõudnud piisavalt kiiresti maainimesteni või oli tegemist mingi paanikas ääremaale korteritesse kolimisega või arvas keegi naljamees, et nüüd on soodne aeg investeerida????
Nagu graafikult näha, siis Võru maakonna korter on hetkel paras pommiauk ja Detroit. Viljandi kohta seda siiski ei julgeks öelda.
Attachments
Vqru ja Viljandi mk ja THI.gif
Vqru ja Viljandi mk ja THI.gif (29.56 KiB) Viewed 12019 times
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Jan 2013 17:25

Huvitav on aga see, et kui võrrelda rahavoogude (käibe dünaamikat, siis pole suuri erinevusi Tallinna ega Võru vahel - mõlemal pool on raharinglus võrreldav varasema ajaga, väljaspool pealinna isegi elavam - vaat see oli minu jaoks üllatus :!: :roll: Miks ikkagi jätkuvalt ääremaade korterite käive (rahaliselt) on sama suur kui varem? M Ü S T I K A. KEs neid ostab ja mis ta nendega teeb? Immigrantide-elamislubade salaplaan? :o :shock: :o
Kui kellegil on mõni tuttav maakler Võrus-Viljandis., siis küsige nendelt, kes on ostjad ja uudistajad. Võimalik, muidugi, et nendeni need tehingud ei jõuagi, hoopis notarid teavad. :?: :?: :?:
Attachments
Käibe dünaamika Tln vs ääremaa.gif
Käibe dünaamika Tln vs ääremaa.gif (29.32 KiB) Viewed 12023 times
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Jan 2013 17:30

Krt, nii kui natukene aega kinnisvaraturgu ei jälgi, on kohe mingid salatrendid (spekulandid ei maga). Me oleme tegelikult väga kaitsetud ega tea, mis meie tagahoovis toimub. Sama asi ruutmeetrite alusel - siin on veelgi markantsemalt näha, et Võrumaal turg on paremini taastunud kui Tartu-Tallinn. Kes see ostab ikkagi? Millised on tema huvid? Noorel perel pole tööd, vanal perel pole korralikku haiglat. Mida teeb korteriostja Võrus? Odavus ei tohiks olla ju ometigi põhikriteerium.
Attachments
Korterituru käive m2.jpg
Korterituru käive m2.jpg (74.71 KiB) Viewed 12017 times
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 20 Jan 2013 18:03

Guest wrote:/.../minu tolleaegne sõber 0Orav Aivo-mingi saadik kusagil/.../
ehk täpsemalt EU esinduse juht Skopjes.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 20 Jan 2013 18:20

omamoodi hawala ülekannetesüsteem Eesti moodi. Andekas ja lihtne (rr009 ;) )
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Jan 2013 18:27

Tore, näha, et foorumlased võtavad mu kodeeringuid üle. Lihtsalt kui kellegist kirjutada, teades millised piprad meie röövlid on, siis on hea kirjutada ma/\-dis maa-[koor on tobu.

---

Müstika, kui öeldakse, et sild ei pea tramme vastu ikka sunnitakse peale; teiseks lõunamaades tehtud trammid, ma võin süüa ära mõned seemned selle peale, et Eestis -20 kraadiga hakkavad tekkima müstilised rikked.

Allar Jõks: kes vastutab Tallinna trammihanke nurjumise eest?
http://www.e24.ee/1109478/allar-joks-kes-vastutab-tallinna-trammihanke-nurjumise-eest/

Asi polegi selles, et teine firma hanke vaidlustas vaid elementaarses loogikas !
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 20 Jan 2013 18:53

td wrote:Kes see ostab ikkagi? Millised on tema huvid?


Just hiljuti oli Ekspressis vm artikkel, et näiteks Narva ja Kirde-Eestisse ostavad kortereid (hulgi) venemaalased, isegi juba keskklass, mitte rikkurid -- et saada Euroliidu dokumente kergesti. Probleem kohalikus mastaabis, et nad ostavad kortereid, aga siis enam huvi ei tunne ja naabrid hädas, et kui vaja katust vahetada, ei saa venemaalast omaniku enam kätte, sest ta resideerub Prantsusmaal-Saksamaal-Soomes jm. Nii et fantoomomanikke tekkinud sinnakanti palju. Võib-olla ka teistesse väikelinnadesse???
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Jan 2013 18:57

h wrote:
td wrote:Kes see ostab ikkagi? Millised on tema huvid?


Just hiljuti oli Ekspressis vm artikkel, et näiteks Narva ja Kirde-Eestisse ostavad kortereid (hulgi) venemaalased, isegi juba keskklass, mitte rikkurid -- et saada Euroliidu dokumente kergesti. Probleem kohalikus mastaabis, et nad ostavad kortereid, aga siis enam huvi ei tunne ja naabrid hädas, et kui vaja katust vahetada, ei saa venemaalast omaniku enam kätte, sest ta resideerub Prantsusmaal-Saksamaal-Soomes jm. Nii et fantoomomanikke tekkinud sinnakanti palju. Võib-olla ka teistesse väikelinnadesse???

siit edasi mõeldes - kui tuleb aeg need vanad korterid lammutada, mis siis saab? kas nendele tuleb jällegi anda tasuta uus korter või piisab rahalisest kompensatsioonist? kuhu laekuvad maksud, kui need inimesed on omanikud, kuid pole Eesti maksuametis? See riik laseb ennast koorida igast asendist. Kesse kurat küll seda riiki juhib? Tundub, et meil on marionettide valitsus.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Jan 2013 19:10

vaat sellised korterid, selline migratsioonipump tuleks sulgeda kiiremas korras - lahenduse otsimine peaks olema riigiisade teha
Attachments
IdaViru korterid.gif
IdaViru korterid.gif (112 KiB) Viewed 11972 times
odavad korterid.gif
odavad korterid.gif (122.36 KiB) Viewed 11982 times
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 20 Jan 2013 19:32

Veel toitumisest -- seekord BANAANIDEST.
Mida küpsem banaan (tumepruunid laigud kollasel koorel), seda parem -- võitleb vähi vastu.
Kui süüa päevas 1-2 küpset banaani, on juba ok ja immuniteet muudkui tugevneb.

http://www.hoaxorfact.com/Health/full-r ... ancer.html
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Jan 2013 19:34

Vaadake, kui palju suht uue sisustusega/remondiga (noorte perede?) kortereid on väikestes kohtades müügil. Õõvastav. Nende hind on selline, et ühe korraliku Soome või Rootsi töömehe 3 kuu palk.
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 20 Jan 2013 20:29

Vanad kaadrid 1959. aastast -- kuidas ehitati kortereid sõjajärgses Moskvas, milline oli ehitustehnoloogia jms.
Kommenteeritud vaatamine, 26 minutit.

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... bNIVcbynOQ

Ah, mis shikid ehitustöölised!
Üks pereisa püüab veel 1959. aastal Stalini moodi välja näha.
Ja poes paistab kõike saada olevat. Ilus propaganda-film.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 20 Jan 2013 20:45

Majandusmagister: Eesti maksusüsteem viitab feodalismile
http://www.e24.ee/1109288/majandusmagis ... Y.facebook

Eesti maksukoormus jääb alla vaid Itaaliale, ulatudes 67,3 protsendini, ja Eesti maksutõus on toimunud just viimaste aastate jooksul, analüüsib Eiland väliseestlaste portaalis Estonian World Review Maailmapanga aruannet. Sama uuringu 2010. aasta versioon näitab maksukoormuseks vaid 49,6 protsenti. Tavakodanikule teeb autori sõnul olukorra eriti valusaks see, et maksutõus on toimunud just majanduslanguse perioodil.

Autor toob välja ka selle, et keerukas maksusüsteem ja sealhulgas ka kaudne maksustamine on majandusele negatiivse mõjuga. Teisisõnu: lihtne maksusüsteem soodustab majandust. Eestis on kaudsete maksude osakaal suur ja maksusüsteem seetõttu keeruline. Eesti kuulub kõrgelt maksustatavate riikide hulka koos Itaalia, Prantsusmaa, Belgia, Austria ja Rootsiga

«Madal ühistegevusvõime ja kõrged maksud viitavad varjatud elitaarse feodaalkorra levikule Eestis,» lõpetab Eiland analüüsi.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 20 Jan 2013 20:53

td wrote:Vaadake, kui palju suht uue sisustusega/remondiga (noorte perede?) kortereid on väikestes kohtades müügil. Õõvastav. Nende hind on selline, et ühe korraliku Soome või Rootsi töömehe 3 kuu palk.


Tänu kinnisvarateema tõstatamise eest, td.
Mingi aeg tagasi ma kah muretsesin siin oma murekest: Eestis on kinnisvara küll ja veel, õieti rohkem kui vaja, aga töökohad (varsti ka lasteaia- ja koolikohad) on ära mujale viidud.

Teenib see teatavate pankade ja kinnisvaraärikate huve. Kuna väikekohtades on elu võimatuks muudetud, kolib rahvas suurlinnadesse, kus kinnisvara hind buumi ajal kuu peale tõusis ja nüüd ka kokku ei lange.
Pikalt nii vastu ei pea. Tühjenevate valdade järel tühjenevad maakonnakeskused (Viljandi jt) ning siis tuleb järg Tartu kätte. Ja siis muutub suurenenud kütte- ja elektriarvete tõttu Maardus ja Lasnakas üks korrusmaja teise järel getoks.

Kas paistab kuskilt, kuidas (mitte niivõrd korterite, vaid) majade hinna dünaamika on Eesti eri piirkondades väljaspool Tallinnat? Minu jaoks on korter midagi ajutist, samas esivanemate maja, kasvõi talumaja - see on midagi üleajalist.
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 20 Jan 2013 21:34

Eks kõik protsessid näitavad missugused inimsuhted on soodustatud..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Jan 2013 22:30

Jõehobu wrote:Kas paistab kuskilt, kuidas (mitte niivõrd korterite, vaid) majade hinna dünaamika on Eesti eri piirkondades väljaspool Tallinnat? Minu jaoks on korter midagi ajutist, samas esivanemate maja, kasvõi talumaja - see on midagi üleajalist.

Maja on väga heterogeennne mõiste, seal on statistikat raskem teha, olen hoidunud. Aga kui aega jälle saan, siis võin üritada. Raske saab see olema.
---

Kärdla kohvikutepäev - tore idee, aga osavõtumaks on 100 eurot. Tegemist on ju siiski kohvikupere hea tahtega, kes üheks päevaks avab oma kodu. Aga idee väärib järgimist ka mujal (pakutud kaup peab muidugi olem puhas, et keegi salmonelloosi vms. ei saaks, koolitus on tõesti vajalik).

Idee kirjeldamisel on olulised punktid:

kohviku teema ehk millise kohvikuga on tegu. Vaata inspiratsiooniks eelmiste aastate Kärdla ühepäevakohvikuid ja veendud, et kohvikutepäev ei tunne kujutlusvõime piire!
kohviku asukoht – eelistame koduaedu. Kärdla kohvikutepäeva üks peamisi võlusid on mõnus kulgemine mööda rohelist Kärdlat ning võimalus vahetult nautida ilusaid hoove, õuesid ja aedu.
kohviku kokkupuutepunkt Kärdla ajalooga. Olge teadlikud kohalikust ajaloost ja kuidas teie kohvik sellega suhestub.
kohviku meeskond: milline seltskond ja kui palju inimesi on kaasatud kohvikupidamisse.

Tingimused, mida kohvikud peavad olema valmis täitma:

Kohvikust osaleb vähemalt üks esindaja kohvikutepäeva koolitustel. Neli koolituspäeva toimuvad juulikuus.
Kohvik tasub osavõtumaksu: Kärdla ühepäevakohvikud igaüks 100 eurot, eel- ja järelkohvikud 50 eurot.

http://kohvikutepäev.ee/
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Jan 2013 23:04

h wrote:Nii. Veel globaalset vaadet, vana jutu jätkuks -- keda huvitab moslemi vaatenurk tulevikule.

Saates "It's Supernatural" on külaliseks ex-moslemi-terrorist, kes on saanud kristlaseks ja "tõlgitseb" nüüd Piiblit lähtuvalt oma taustast; unes ka ei oska sellist vaatenurka näha, aga rääkija on ometi primaarne allikas:
võib alustada alates 2:30 -- http://www.tv7.ee/vod/player/?program=26187

:) Ma mõtlesin, et keda see saatejuht mulle meenutab oma miimikaga, ja välja mõtlesin - ühte naabrimeest, kes oli kunagi kohalik politseiülem ja nüüd pensioneerunud.
Huvitav mees on saatekülaliseks, ka siin oleme kohanud palju huvitavaid inimesi araabiariikidest. Haritud ja intelligentsed inimesed (erand kinnitab reeglit)
Saatejuhi kehakeel aga tunnistab, et tegelikult ta ei usu selle mehe juttu ja see jutt on temale natuke igav (ju tal endal on teine versioon). Kui kuulata selle moslemipoja juttu, siis tekkis selline mõte, et Piiblis käib kogu sündmustik ikkagi ju tolle aja maade piires ja seega - prohvetlus võibolla kehtib ka ainult tolle piirkonna kohta, mitte aga näiteks Uue Mandri ja Põhjala kohta. Saatekülaline pakub ju oma versiooni, et hävitustöö käib mööda moslemiriike, kus 666 = A...ah
---
h, millalgi eespoole esitasin Sulle mõned küsimused, ega Sa juhuslikult pole neid lugenud? Või ei oska või ei julge vastata?
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Jan 2013 23:22

h wrote:
h wrote:Vana jutu jätkuks:
on lihtsalt kuritegu, et lastele müüakse energiajooke ja nad joovad neid tohututes kogustes
http://www.ekspress.ee/news/paevauudise ... d=65365944


On kuritegu, et paljud toiduained sisaldavad aspartaami (kunstlikku magustajat), mis inimesi aeglaselt mürgitab ja tekitab pikaajalise tarbimise korral ajukahjustusi:
http://www.kummaline-maailm.com/Teema-A ... nikkonna-mürgitamine


krdi pätt rsk!
Kalev Lillo ilkus saalist: “Te teete ettepaneku keelustada energiajookide müük lastele, aga samaaegselt on poelettidel müügil mitmesugused muud kemikaalid, näiteks puhastusvahendid, atsetoon ja muud asjad. Kas ei oleks kohane hakata ka neid keelustama?”

Aga ühte ma tean - temale armas inimene saab selle tõttu viga. See on lihtsalt selline seadus. Sõltumata minust või sellest, mida Riigikogu asjast arvab. Nii see kahjuks on. Ka minu poeg on juba näinud seda - üks endine koolikiusaja (ja kohalik nö eliidipojuke) kaotas uusaastaööl oma silma, ja see läks veel õnnelikult, nii arvavad Uppsala arstid selles artiklis (mina muidugi jätan oma arvamuse enda teada).
http://www.vf.se/nyheter/torsby/fick-raketen-i-ansiktet
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 20 Jan 2013 23:33

td wrote: :) Ma mõtlesin, et keda see saatejuht mulle meenutab oma miimikaga, ja välja mõtlesin - ühte naabrimeest, kes oli kunagi kohalik politseiülem ja nüüd pensioneerunud.


Eks ta jah ole omamoodi. Kohati nagu laps, eks. Püüab hästi innustunult esineda. Tema stiil vajab harjumist.

td wrote:Huvitav mees on saatekülaliseks, ka siin oleme kohanud palju huvitavaid inimesi araabiariikidest. Haritud ja intelligentsed inimesed (erand kinnitab reeglit)
Saatejuhi kehakeel aga tunnistab, et tegelikult ta ei usu selle mehe juttu ja see jutt on temale natuke igav (ju tal endal on teine versioon). Kui kuulata selle moslemipoja juttu, siis tekkis selline mõte, et Piiblis käib kogu sündmustik ikkagi ju tolle aja maade piires ja seega - prohvetlus võibolla kehtib ka ainult tolle piirkonna kohta, mitte aga näiteks Uue Mandri ja Põhjala kohta.


Ilmselt see on vaid osalt tõde. Geograafiliselt käib jah lugu Araabia-Palestiina-Iisraeli-Jordaania-Egiptuse-Kreeka-Itaalia jne ümber. Aga kuna sealne on mõjutanud kõigi maade ja rahvaste ajalugu NING kuna Piibli teine kihistus on kodeeritud ja metafoorne, kipub asi ikkagi olema pigem universaalne ning aegade ülene. Kolmas kihistus on igale inimesele personaalne. Aga neid kihistusi on veel. Ma ei tea teist sellist raamatut, mida pole iial võimalik "läbi lugeda".

Arvata on, et saatejuht natuke (alateadlikult?) kardab ja umbusaldab saatekülalist (seda eks-moslemit). Ning kuna külaline osutub ka väga kirglikuks inimeseks, mõtleb hoopis teise kultuuritausta foonil, siis ta tekitab veidi võõrastust saatejuhis?

td wrote:h, millalgi eespoole esitasin Sulle mõned küsimused, ega Sa juhuslikult pole neid lugenud? Või ei oska või ei julge vastata?


Anna andeks, ei mäleta enam. Mul olid vahepeal kiired ajad ning tähelepanu mujal.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Jan 2013 23:40

h wrote:
td wrote: :) Ma mõtlesin, et keda see saatejuht mulle meenutab oma miimikaga, ja välja mõtlesin - ühte naabrimeest, kes oli kunagi kohalik politseiülem ja nüüd pensioneerunud.


Eks ta jah ole omamoodi. Kohati nagu laps, eks. Püüab hästi innustunult esineda. Tema stiil vajab harjumist.

ma ütleks, et natuke dementne (aga see ei riku muljet - erinevas vanuses on lihtsalt erinevad vaimsed väärtused)

h wrote:
td wrote:Saatejuhi kehakeel aga tunnistab, et tegelikult ta ei usu selle mehe juttu ja see jutt on temale natuke igav (ju tal endal on teine versioon). Kui kuulata selle moslemipoja juttu, siis tekkis selline mõte, et Piiblis käib kogu sündmustik ikkagi ju tolle aja maade piires ja seega - prohvetlus võibolla kehtib ka ainult tolle piirkonna kohta, mitte aga näiteks Uue Mandri ja Põhjala kohta.


Ilmselt see on vaid osalt tõde. Geograafiliselt käib jah lugu Araabia-Palestiina-Iisraeli-Jordaania-Egiptuse-Kreeka-Itaalia jne ümber. Aga kuna sealne on mõjutanud kõigi maade ja rahvaste ajalugu NING kuna Piibli teine kihistus on kodeeritud ja metafoorne, kipub asi ikkagi olema pigem universaalne ning aegade ülene. Kolmas kihistus on igale inimesele personaalne. Aga neid kihistusi on veel. Ma ei tea teist sellist raamatut, mida pole iial võimalik "läbi lugeda".

See ausalt öeldes hirmutab - sõnad saavad teoks siis, kui muhameedlus võidab üle maailma (me olemegi ju sinna poole vaikselt teel).
td
 
Posts: 19551
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Jan 2013 23:50

td muhhameedlus juba poole Euroopat vaikselt vallutanud, õnneks meile nad ei tiku. Meil omad sisserännanud, tegelt kellega saame hästi läbi ja nad hoiavad neid eemale ,sest neid kardetakse.

See mulle juba istub, raisk Eesti rahvast sõidetakse alati üle, kusagil tehakse otsus ja nii ongi, ei mingit kompromissi, sõidame kasvõi kõigist üle.

Külaelanikud haarasid RMK vastu hangud ja protestiplakatid
http://www.reporter.ee/2013/01/20/kulaelanikud-haarasid-rmk-vastu-hangud-ja-protestiplakatid/

RMK juhi palk...khmmmm enamus tööd teevad alluvad ära, millega ta tegeleb, töötab välja HIV vaktsiini, ajukirurgia, midagi veel keerukamat ?!?!? Üritan leida palganumbrile õigustust.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 21 Jan 2013 00:25

td wrote:See ausalt öeldes hirmutab - sõnad saavad teoks siis, kui muhameedlus võidab üle maailma (me olemegi ju sinna poole vaikselt teel).


No aga kuula intervjuud hoolega -- see eks-muhhameedlane ju väidab, et muhameedlikud maad kaotavad. Ta ju ütles, kes on nende isand tegelikult ja mismoodi nad palvetavad (a la "anna mulle kavalust petmiseks" jms). Ning ta asetas moslemite jumala, tundes Koraani läbi ja lõhki, Piibli konteksti, öeldes, et moslemite jumal on Piibli kontekstis L-fer. Ehk et langenud ingel. Ehk petis. See ON õudne ja hirmutav, aga see nii-öelda jumal kaotab pikas perspektiivis.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 21 Jan 2013 00:36

td wrote:ma ütleks, et natuke dementne


Käitumine võib esmamuljena mõjuda nii tõesti.

Samas kui analüüsida tema saatejuhi-stiili, siis kõik on väga tugevalt ohjes. Seda saab ainult ühel juhul --
1) kui ta on leidnud õige saatekülalise,
2) külalise eelnevalt risti-rästi läbi küsitlenud,
3) 100% veendunud külalise autentsuses ja tema sõnumi unikaalsuses, samuti esinemisoskuses.

Ta ju TEAB ette juba kõike, mida külaline kohe-kohe rääkima hakkab. Ning suunab teda rääkima seda, mis tema kui saatejuhi arvates oluline. Ei mingit udu või ehku peale minekut. KÕIK jutud-väited on eelnevalt läbi kontrollitud. Ning siis teeskleb üllatust, nagu kuuleks ise esimest korda. Üli töömahukas ja tark töömeetod saatejuhina.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Jan 2013 00:40

to h,

Minu filosoofia on: "inimeselt saab võtta vara, lähedased, elu, aga mitte kunagi tema usku". See kehtib sõjaolukordades, usu saab võtta vaid väga nõrgalt inimeselt. Mina moslemiusku ei karda, aga kui nad hakkavad enda tõdesid pähe määrima nagu Saksamaal juba, siis neil tekib minuga tõsine konflikt.
spl
Site Admin
 
Posts: 20940
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 21 Jan 2013 01:03

td,

sinu erialane küsimus seoses ühe FB-sõbraga: kuidas haigestutakse B-hepatiit? Mis haigus see on? Kas see on ravitav?

Mul üks noor Facebooki-sõber, tundmatu noormees (ilmselt kunagi mu loengus käinud ja siis tahtis olla mu FB-sõber), kirjeldas varasemalt pikalt oma lõbusat elu ning armastuse otsinguid Poola, Hollandi jm ööklubides. Nüüd järsku on ta koomas ja haiglas ja kõik arstid tegelevad tema persooniga ja teaduslikult uurivad teda. Tema aina "nõuab" endale seda-ja-seda jooki ning püsti aitamist jne. Väidab, et pole juba 15. detsembrist alates alkoholi tarbinud ("ega muud"). Kerjab Prantsusmaal tänaval, et mitte nälga surra. Peab endast mõistetavaks, et kõik siin Eestis teda rahaliselt aitavad. Aga ise taotleb Prantsuse kodakondsust ega kavatsegi Eestisse tulla. Nüüd ähvardab "valed" inimesed karistuseks ära kustutada FB-st, kes temasse toetavalt ei suhtu. Peab end veel usklikuks ka! Selline keerukas juhtum, nimetatud haiguse küüsis.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby jollyroger_ » 21 Jan 2013 06:44

http://www.reddit.com/r/psychology/comm ... od/c80925j - selline tehnika enda emotsionaalse maailma "puhastamiseks"
jollyroger_
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby jollyroger_ » 21 Jan 2013 07:18

http://publik.delfi.ee/news/inimesed/ta ... d=65556188 - kuigi selle tüübi puhul on minu arust tegemist ka paraja uduajaja ja "hipina töötava" tegelasega, on siin artiklis avaldatud mõttetera õige ja vahva. Ja noh, muusika kärab ka :)
jollyroger_
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby jollyroger_ » 21 Jan 2013 08:16

http://bureauofminds.com/post/410285124 ... hout-their - kuidas feissbuuk teie laikisid kasutab
jollyroger_
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 21 Jan 2013 08:41

jollyroger_ wrote:http://bureauofminds.com/post/41028512430/facebook-is-impersonating-people-without-their - kuidas feissbuuk teie laikisid kasutab


Muide mismoodi seda mõista, mis seal toimub. FB nuhkvara teeb inimestest ise meelevaldseid järeldusi.
Näide 1: minu kaardile ilmus järsku "lambist", et olen hiljuti käinud New Yorgis. See on vale. Kui uurisin oma seinal inimestelt, mismoodi FB saab ise otsustada, selgus -- kui keegi postitab vana foto minust New Yorgis, siis FB reageerib ja paneb kaardile info, et olen käinud "recently" New Yorgis.
Näide 2: vastuseks mulle kirjutas keegi inimene oma loo. FB andis tema sõpradele teada, et ta olla kihlatud. Ja siis et kihlus olla katkestatud. Inimene ise ei teadnud midagi, enne kui talle hakkasid õnnitlused tulema. Ning siis omakorda kahju-sõnumid.
Näide 3: vastuseks mulle kirjutas veel keegi oma loo. Ta ise elab Stockholmis, aga FB kuulutab, et ta elavat Helsinkis.
h
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests