Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Apr 2018 19:44

:) lahe vaadata ikka, kus märksõna kaubandussõda kadus meediast ära, kaalud nö muutusid ja algoritmid kauplevad jälle plussis. Ei huvita neid algoritme PE suhe jne jne

Pop märkis õigesti, et põnev oleks kui algoritmid hakkaks toormega kauplema, algoritmid vist ei suuda hästi nõudlust ja pakkumist hinnata.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Apr 2018 19:47

FB's jagatakse selle "native" sakslase pilti, kes selle kaubikuga rünnaku sooritas. See Münsteri ründaja ikka väga päevitunud ja habemega...

---

Mul tekkis üks küsimus, kas foorumlased teavad sellele vastust. Vaadake meie talupoegadest esiisad elasid majades kus olid küll suured ahjud, aga korstent polnud, kas keegi oskab seda seletada, miks nii oli. Sest mõisadel olid, lossidel olid jne. Miks elati nö suitsutaredes ?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 09 Apr 2018 22:01

td wrote:
h wrote:Siin veidi juttu ka meestest ja naistest ja sellest, miks ei sünni soomlastele lapsi.
http://objektiiv.ee/objektiivi-raadio-s ... ilgu-labi/

väga-väga hea kuulamine
siiani klassikaliselt naised kurtsid, et naised ei saa lapsi sünnitada, kuna puudub kindlustunne (mees jätab maha)

http://uueduudised.ee/uudis/maailm/pohjanaabrite-todemus-sundivuse-languse-taga-on-kehvas-majandusseisus-noored-mehed/
Peamine põhjus on meeste madalam haridus, mis põhjustab madalamat tööhõivet ja sealtkaudu madalamaid sissetulekuid. Noored naised seevastu tulevad toime üha paremini ... Noored mehed ja naised elavad Soomes nagu eri maailmas: naised käivad ülikoolis, mehed teevad midagi muud, sageli nad isegi ei kohtu.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 09 Apr 2018 22:51

spl wrote::roll: sooh

Rootslased kõrvuni võlgades
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/04/09/rootslased-korvuni-volgades


See on see koht kus võla omanikud peaks tegelikult rõõmust hüppama. Ma ise ei suuda kuidagi uskuda, et progressiga on võimalik seda auku täis lapata ja ohver tuleb tuua teisest poolest, raha juurde, robotlikult arvestatult ja tuimalt. Aga see tähendab süsteemi sisulist muutust ja julgust näidata, et enamus meie edust on seotud oskusega probleeme tuleviku kantida, näost näkku on meie ühiskond nõrk...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 10 Apr 2018 10:36

r009 wrote:
spl wrote::roll: sooh

Rootslased kõrvuni võlgades
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/04/09/rootslased-korvuni-volgades


See on see koht kus võla omanikud peaks tegelikult rõõmust hüppama. Ma ise ei suuda kuidagi uskuda, et progressiga on võimalik seda auku täis lapata ja ohver tuleb tuua teisest poolest, raha juurde, robotlikult arvestatult ja tuimalt. Aga see tähendab süsteemi sisulist muutust ja julgust näidata, et enamus meie edust on seotud oskusega probleeme tuleviku kantida, näost näkku on meie ühiskond nõrk...


Aga seda protsessi tuleb kõige rohkem jälgida... Kui asi hakkab jõudma laenu teenindusvõimsuse piirini, siis läheb lahti täielik disko. Praegune maailm nagu natukene sobiks sellesse teooriasse, igal pool käib usin ja karm ärapanemine, lahmitakse nii et vähe pole, mis on üks kontrolli kadumise esimesi märke. Terve mõistusega inimesed käivad ja ahastavad, sest massimõtlemine lihtsalt ei jõua kohale, aga mõelda tuleb just kombineeritult, sest massi vastu lootust pole. Ma pole eriti süvenenud enam sellesse maailma, kuid päris huvi pakub kust maalt jookseb läbi selle laenumassi mõistlik teenindamise piir..

Sama sisuga nupuke veel http://arileht.delfi.ee/news/uudised/se ... ajandus%29
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 10 Apr 2018 13:02

rr009 wrote:/.../Kui asi hakkab jõudma laenu teenindusvõimsuse piirini, siis läheb lahti täielik disko. /.../
mis on üks kontrolli kadumise esimesi märke/.../
kust maalt jookseb läbi selle laenumassi mõistlik teenindamise piir

Pole hullu, ka IFRS reegleid on ringi tehtud kui asi hapuks läheb (umbes et misasi on üldse "vara" ja millistes imelistes vormides see võib avalduda). Ja ka NPL (ehk non-performing-loans) kriteeriumie saab kruttida igas suunas, nt nii et non-performing on see mille makseid ei laeku nt .... 3 aasata jooksul, ja seni on elu (aktivapoolel) nagu lill. Või kui ei ole siis lihtsalt defineerime ringi misasi on üldse "lill".
Seega 1 ja 3 osas saab can'i kick'ida mööda road'i seni kuni likviidsus kinni jookseb, aga ei ta jookse - keskpank ju selleks ongi.
Kõige parem variant oleks see kui keskpanga väljastatud raha tagav kohustus oleks samuti keskpanga enda oma :twisted: :twisted:

Aga kontroll on siin võtmesõna - ei muud. Võlga (kohustust) aktsepteeriv inimene oma oma soovides märksa tagasohoidlikum kui seda mitte aktsepteeriv indiviid, samuti leplikum. Ja see "kohustus" võib võtta kõge erinevamaid vorme, nt ka süütundena (nagu on nt Saksamaal vabatahtlikult võetud igavene kohustus/süütunne juutide ees).
Poolakad teatavasti äsja kriminaliseerisid Poola enda mistahes seostamise oma territooriumil läbiviidu suhtes II MS jooksul - ehk siis vabastasid ise ennast sellest "moraalsest" kohustusest/süütundest - ja kohe läks vahemere idakaldal lahti üsna häälekas retoorika "ajaloo ümbertõlgendamise" ja-ei-tea-mis-veel teemal.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 10 Apr 2018 20:42

See on nagu unenägu -- praegu reaalajas saab jälgida, kuidas Zuckerberg on liistule tõmmatud ning ta peab vastust andma Senati komitee ees. Ta on nagu kohtus. Isegi pintsaku on selga pannud, sinine lips ees. Ei ole T-särgiga. Teda on küsitlemas 44 juristi.

"Facebook is an idealistic and optimistic company", kuulen Z. rääkimas.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 10 Apr 2018 23:28

pop wrote:
rr009 wrote:/.../Kui asi hakkab jõudma laenu teenindusvõimsuse piirini, siis läheb lahti täielik disko. /.../
mis on üks kontrolli kadumise esimesi märke/.../
kust maalt jookseb läbi selle laenumassi mõistlik teenindamise piir

Pole hullu, ka IFRS reegleid on ringi tehtud kui asi hapuks läheb (umbes et misasi on üldse "vara" ja millistes imelistes vormides see võib avalduda). Ja ka NPL (ehk non-performing-loans) kriteeriumie saab kruttida igas suunas, nt nii et non-performing on see mille makseid ei laeku nt .... 3 aasata jooksul, ja seni on elu (aktivapoolel) nagu lill. Või kui ei ole siis lihtsalt defineerime ringi misasi on üldse "lill".
Seega 1 ja 3 osas saab can'i kick'ida mööda road'i seni kuni likviidsus kinni jookseb, aga ei ta jookse - keskpank ju selleks ongi.
Kõige parem variant oleks see kui keskpanga väljastatud raha tagav kohustus oleks samuti keskpanga enda oma :twisted: :twisted:

Aga kontroll on siin võtmesõna - ei muud. Võlga (kohustust) aktsepteeriv inimene oma oma soovides märksa tagasohoidlikum kui seda mitte aktsepteeriv indiviid, samuti leplikum. .


Aga kas siis praegu on kogu see maailma koguvõlg 240 trio siis tegelikult ülevaatuseta. Palju läheb selle teenindamiseks kokku jne.. Seda et hoitakse üleval igasugust jama, seda ma tean...
Käitumine on iseenesest läinud erakordselt hämmastavaks, eriti BC. Isegi peale turu kokkuvarisemist ei suuda ta kukkuda mingi 6000 piirist alla, turuväärtus 120 bio, kasutus-tarbimisvõrk oleks vast 1 bio väärt. Ma saaks aru, et oleks tegemist kogu krüpto üldindeksiga, millest mõni on ka lõpuks sisukas, kuid üks vana näss, mis on tehniliselt alla käiv... Kas siis tõesti on sellel BC tekkinud eliidi toetus ja 120 bio on nn. varjamisväärtus.. Seda, et seda ilma rahata üles manipuleeritakse ma ka näen, aga kui ikka reaalselt ostujõudu pole jne...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 11 Apr 2018 08:52

rr009 wrote:Aga kas siis praegu on kogu see maailma koguvõlg 240 trio siis tegelikult ülevaatuseta. Palju läheb selle teenindamiseks kokku jne.. Seda et hoitakse üleval igasugust jama, seda ma tean...
Käitumine on iseenesest läinud erakordselt hämmastavaks, eriti BC. Isegi peale turu kokkuvarisemist ei suuda ta kukkuda mingi 6000 piirist alla, turuväärtus 120 bio

BTC on praeguseks üsna käkk (igas mõttes), selle pudrukausi ümber laulavad praeguseks juba "meinstriimi" analüütikud. Parim võrdlus on Ford T - seda oli jah kokku mingi 21 miljonit (samapalju kui max BTC :D ), ja selle lõi üle muide alles VW põrnikas 60-ndatel, aga praeguseks ei liigu enam ühtki. Ainus andekas asi asja juures (st teiste analoogide taustal) on see et talle on sisse programmeeritud nö negatiivne tagasiside st algoritm läheb kogu aeg sedavõrra raskemaks/kergemaks mida rohkem/vähem on võrgus krüpto lahendamise võimsust - seda olemasolevat saab aga 1000x kasulikumalt rakendada (ja seda ka tehakse, see on lihtsalt fakt). Ka bensiini sai ratsionaalsemalt kasutada ja Ford T-sid enam ei toodeta.

Aga võla osas summa polegi oluline, kui võtta seesama 240 tr siis 7 mlrd korral tuleb ka iga Bangladeshi ja Nigeeria imiku kohta 34K USD võlga - ja seda ei maksta ega suures osas ka ei teenindata mitte iialgi ja see esindabki vaid >>kokkuleppelist<< kohustust kogu massi poolt kedagi kusagil puhtfüüsiliselt teenindada (maavarade, aga ka doonorelundite väljaveo jne vormis), ja seda kogu nähtava "ajahorisondi" jooksul. Seni kuni USAl on oma "veenvad argumendid" (aga mitte väga pikaks ajaks) lennukikandjate jms näol - seni see mass ilmselt ka ei kipu neid kontrollijaid oma kontrolli ulatusest "välja maksustama" - kuigi on üritatud, nt ühes Ladina-Ameerika riigis taheti vaid 1% maamaksu United Fruits-i (ehk Chiquita) maaomandilt et koolidevõrku ja tevishoidu arendada, aga siis elavnesid kohe erinevad geriljagrupid ja presidendil läks lõppkokkuvõttes kehvasti. Ehk siis klassikaline Confessions of Economic Hitman stsenaarium.

Oluline on ka et mass püsiks lollina, siis toimib täiendavalt ka jaga-ja-valitse mehhanism (või "libista ümbrik ja toimeta rahulikult" - nagu ma seda ka nt kottpükste maal kogu aeg kogen - ja osad sealse nö industry esindajatest on isegi tiba erutunud võimalikest alternatiivsetest arengutest ja tahavad üsna sageli kohtuda et oma "seisukohti" selgitada).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 11 Apr 2018 09:09

BTC-st (ehk selle analoogidest) veel niipalju et kvalitatiivne ja põhimõtteline hüpe toimub siis kui selles saab olema võimalik palka saada, ning ka igapäevaseid asju osta (aga nagu teame M. Draghi juba korra köhatas K. Korjuse ideede peale, Ctrl+F "estonia"). Seda on ka mitmel pool mujal ära mainitud. Meie-küla-raha vormis saaks kogu lokaalset tootmis-tarbimistsüklit isegi ka praktikas teenindada, laiemalt saab "Mario" seda aga tõkestada just müügipoolel (erinevate riiklike sunnivahenditega). Samas Air-Balticu osas pole erinevad "mariod" justkui midagi arvanud, ka vastavatest LV maksuameti seisukohtadest pole suurt kuulda olnud.

Aga see millistes teokarpides mõned rikkurid oma nänni maksuameti eest peidavad - see on juba nende probleem, tundub et need peitjad ei ole IT mõttes mitte just kõige teravamad pliiatsid. Kullakaevanduses teenib enim labidamüüja, ja nt Shveitsi mägedes on nendele mitte-väga-teravatele pliiatsitele isegi BTC punker valmis ehitatud - et seal mõõduka tasu eest lihtsal oma mõnekümne sümboli pikkuseid privaatvõtmeid säilitada :lol: :lol: :lol:
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 11 Apr 2018 11:43

BC olemus on tõesti nii, selle kandjad on praegu käkkikantijad... Muidugi kas oskad öelda kuidas on inglise keeles käkkikantija viisakas vorm...

Aga kas maailma võla teenindamiseks mineva pappi struktuuri ja muid detailsemaid näitajaid on kuskil võimalik lapata...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 11 Apr 2018 13:30

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 11 Apr 2018 13:54

spl wrote:Masendav

Eesti inimeste toidukorv on kallim kui eales varem
https://tarbija24.postimees.ee/4467357/eesti-inimeste-toidukorv-on-kallim-kui-eales-varem

Märgiline (või ka paratamatus otseses porgandi jms. seoses olev) on autokütuse hind.
http://kasulik.delfi.ee/news/uudised/fo ... d=80745483
Aktsiisid, maksud jns. on selleni viinud. Kuhu edasi... kui valitsusel jälle vaja midagi .. :?
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 11 Apr 2018 14:55

Läheb vist tõeliseks madinaks :cry: Samas kui Venemaa õhutõrje ei suuda USA rakettide eest kaitset pakkuda, siis see Venemaa relvamüügile katastroof. Samas mürkgaasiga süütuid inimesi tappa, ületab ka kõik minu taluvuse piirid. Ehk hetkel ma täielikult Trump poolel.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 11 Apr 2018 15:04

spl wrote:Masendav

Eesti inimeste toidukorv on kallim kui eales varem
https://tarbija24.postimees.ee/4467357/eesti-inimeste-toidukorv-on-kallim-kui-eales-varem


Tempo on liiga aeglane, kui asjad oleksid hullud ja raha väärtus langev siis peaks tempo olema ligi 2-3 kiirem..
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 11 Apr 2018 15:13

spl wrote:Läheb vist tõeliseks madinaks :cry: Samas kui Venemaa õhutõrje ei suuda USA rakettide eest kaitset pakkuda, siis see Venemaa relvamüügile katastroof. Samas mürkgaasiga süütuid inimesi tappa, ületab ka kõik minu taluvuse piirid. Ehk hetkel ma täielikult Trump poolel.


Siin on raske seisukoht võtta, Ashadil pole raske veel mõnesaja kärsa surmaotsusele alla kirjutada ja see kes juba tapab pole enam terve mõistusega kunagi, kuid sõjaliselt absoluutselt täiesti mõttetu käik, selleks peab väga loll olema.
Vaata läbi ajaloo nn. opsitsiooni videosid, kõik nende taustakarjumised on vaid Alhõhile ja nii kümneid kordi järjest. Seda teevad kas psüühiliselt väga tasakaalutud, laksu all olevad või muidu täiega kinni kiilunud isikud, need tüübid on võimelised veel enamaks kõikide märkide järgi. Ma ei räägi siin Iraagis reaalselt 1-2 mio isiku hävitamisest, kogu selle staffi tekkimise ajaloost jne. Relvaäris ei loeta inimesi kunagi kummalgi poolel, seal on vaid väga tuim kasum ja jälgitakse ainult seda..
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 11 Apr 2018 17:28

Tasahilju aga kindlalt liigub peavoolu ka tegelik olukord veega ja keskkonnaga. Ravimitööstuse ja selle toodangu tarbimisest tingitud saaste kipub hävitama elusloodust ja keskkonda ning järgmises laines tulevad ka uudised inimtervisekahjudest, toidu reostumisest põllumajanduses jms.
https://www.theguardian.com/environment ... ntists-say
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 11 Apr 2018 17:40

r009 wrote:
spl wrote:Läheb vist tõeliseks madinaks :cry: Samas kui Venemaa õhutõrje ei suuda USA rakettide eest kaitset pakkuda, siis see Venemaa relvamüügile katastroof. Samas mürkgaasiga süütuid inimesi tappa, ületab ka kõik minu taluvuse piirid. Ehk hetkel ma täielikult Trump poolel.


Siin on raske seisukoht võtta, Ashadil pole raske veel mõnesaja kärsa surmaotsusele alla kirjutada ja see kes juba tapab pole enam terve mõistusega kunagi, kuid sõjaliselt absoluutselt täiesti mõttetu käik, selleks peab väga loll olema.
Vaata läbi ajaloo nn. opsitsiooni videosid, kõik nende taustakarjumised on vaid Alhõhile ja nii kümneid kordi järjest. Seda teevad kas psüühiliselt väga tasakaalutud, laksu all olevad või muidu täiega kinni kiilunud isikud, need tüübid on võimelised veel enamaks kõikide märkide järgi. Ma ei räägi siin Iraagis reaalselt 1-2 mio isiku hävitamisest, kogu selle staffi tekkimise ajaloost jne. Relvaäris ei loeta inimesi kunagi kummalgi poolel, seal on vaid väga tuim kasum ja jälgitakse ainult seda..

Kellegi või millegi (aseained) poole pöördumise vajadus koos muu juurdekuuluvaga on kahjuks sõjaseisukorras või sõjas olemise korral paratamatu kaasnähe. Pakun, et kolmandikul läheb psühh.. paigast ka sõjaseisukorrale lähedases olukorras.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 11 Apr 2018 18:01

Vahemere õhuruum on suletud või kõrge ohuriskiga järgmised 72 tundi, sellist hoiatust niisama välja ei anta !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 11 Apr 2018 19:00

spl wrote:Vahemere õhuruum on suletud või kõrge ohuriskiga järgmised 72 tundi, sellist hoiatust niisama välja ei anta !

Mina mõtlen et kas see Assad on siis tõesti nii loll et sisuliselt nagu toreadoor punase rätikuga Donny-boy suunas lehvitab, teades et gaasi korral on kindel nätakas garanteeritud ? Võibalt ongi, ei tea.

Igatahes mõned aastad tagasi oli (vähemalt mu enda jaoks) üsna kindlalt tõestatud fakt et ühe gaasirünnaku korraldas tegelikult IS ise, täites nö useful idioodi rolli, ainult et need oma kinganumbrist madalama IQ-ga habemikud toppisid oma töövõidu kohe twitterisse jms. keerates asja konkreetselt üle võlli (ehk siis ka p..rse), ning osutudes lõppkokkuvõttes seega hoopis suht useless idiootideks (kuna see tuli kõik kenasti välja, ainult et peavoolus sellest targu vaikiti).

Vot külvan siin nüüd igasugu kahtlusi (umbes nagu Rasha-Tudei seda üsna edukalt oma erinevates kanalites teeb).

-----------------------------
Peale väikest netiuitamist tundubki et asi on taas .... kuidas nüüd öeldagi - tiba kahtlane. Selles linnas oli >90% IS-st jms. hävitatud, ja järelejäänud osa koristamiseks keemia kasutamine on ... noh, ütleme siis et ebaloogiline. Küll aga on see loogiline mõnede huvigruppide nö kohaloleku jätkamiseks.

.... ja ma loodan et ka Eesti ise selles supis kasuliku idioodi rolli ei mängi.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Mõtleja » 11 Apr 2018 20:49

r009 wrote:
spl wrote::roll: sooh

Rootslased kõrvuni võlgades
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/04/09/rootslased-korvuni-volgades


See on see koht kus võla omanikud peaks tegelikult rõõmust hüppama. Ma ise ei suuda kuidagi uskuda, et progressiga on võimalik seda auku täis lapata ja ohver tuleb tuua teisest poolest, raha juurde, robotlikult arvestatult ja tuimalt. Aga see tähendab süsteemi sisulist muutust ja julgust näidata, et enamus meie edust on seotud oskusega probleeme tuleviku kantida, näost näkku on meie ühiskond nõrk...


Võtan ka üle pika aja sõna. Seni tundub mulle, et proovitakse tehnoloogia abil see auk kinni lappida. Kuidas see õnnestub - ei tea. Aga selline probleemide tulevikku edasi lükkamine lõpeb minu teada vaid veel suurema pauguga. Mitmel korral seda päikesetormi vihjet jaganud ja isegi hollywood minisari sellel teemal tehtud
Mis tegelikult on probleemiks, on minu arvates see, et tehniline progress ei ole toonud kaasa inimsuhete paranemist. Pigem see raha juurde lisamine isegi halvendab seda.
Isiklikust näitest tuues sain uue töökoha leidmisel tõsiselt palga üle läbi rääkida ja omanikud alguses pikalt saata, kuna pakutava palga eest ei olnud võimalik korterit pealinnas üürida.
kusjuures minu peres tegelikult raha on. Vanaema juures käies pakub ta sadu eurosid, aga neid vastu võttes ma ei arene mitte kusagile - ainult idiocracy filmi tasemele. Isaga on kah keerulised lood. Pole usaldust ja tema poolt lapsepõlves toimunud alavääristav võrdlus teistega on jätnud oma jälje.
Ehk lõpuks tekibki see küsimus, et miks me siin siis oleme ja mis on see eesmärk.
Mõtleja
 
Posts: 153
Joined: 20 May 2015 18:46

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 11 Apr 2018 21:17

Mõtleja wrote:/.../Seni tundub mulle, et proovitakse tehnoloogia abil see auk kinni lappida. Kuidas see õnnestub - ei tea. Aga selline probleemide tulevikku edasi lükkamine lõpeb minu teada vaid veel suurema pauguga./.../

Pauk ja selle suurus on reguleeritav (ja keskpangad nagunii, aga ka nt G. Sachs ei lähe mitte kunagi pankrotti), aga üleüldiste võimsuhete, loodusresursside kontrolli ja nn geopoliitiliste huvidega on natuke keerulisem. Lääs kaotab oma senist võimu suht igal rindel (ma lihtsalt näen seda töö käigus). Kogu see finantskiht (ja erinevad kihid selle sees) on puhtalt kontrollivahend, mitte kunagi eesmärk omaette. Rohi kasvab endiselt ja päike tõuseb - seega "pauk" (kui seda nii nimetada) on esmajoones keskpankade ekselitabelites, muu elu läheb edasi, oluline on ainult et inimesed selle käigus targemaks saaks erinevate social engineeringute tehnikate (sh raha kaasabil) ja nende läbinägemise osas, nagu ka põhjuste ja tagajärgede seostamises üldisemalt.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 11 Apr 2018 21:19

Ma usun, et isaga on selline lugu, et ta tahtis selle alavääristamisega Sind motiveerida olla tublim (isad ikka tahavad, et nende pojad oleksid tublid). Kukkus aga välja nagu alati.
Ma siin Tartus vannun ka omaette tulist kurja - puhtad nõud pesumasinast välja võtmata, mustad juurde pandud, ukselink parandamata, oksad õues lõikamata, espressomasin hooldamata (vana kohv sees ja vesi välja viskamata). Aga eks iga asi omal ajal, küll vasikanahk ükskord koolitab (nagu üks kooliõpetaja oli minu isa klassile öelnud, s.t. eelmisel Eesti Ajal, enne sõda - ja mõelge sellele põlvkonnale, kes said just sõja ajaks 18+ aastaseks.). Ma olen loobunud hurjutamast ja tunnen rõõmu hoopis selle üle, et poiss jättis pool aastat tagasi ise suitsetamise maha. Ja poisil on hea meel, et on isa, kellega saab mehejuttu vahel ajalda. (Ma ei soovinud temaga eriti rääkida mitu aastat, kui tänavalt endale sõbrad leidis ja koduse baarikapi sisu asendas veega, lihtsalt ei olnud tahtmist usalduse kaotanud inimesega tegemist teha. Tõin tühja taara tema tuppa ja vaikides ja meeleheites kõndisin minema.)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 11 Apr 2018 22:10

to pop,

üldiselt on luures vigadest õpitud ja nüüd asi täpsem, samuti arstidelt info saamine. See ei olnud mingi mässuliste provokatsioon, sest kasutati nö klaster-pomme, kus oli mürkgaas sees. Neid saab vaid lennukitelt tulistada, pole kuulnud, et helikopteritelt ka neid saaks edukalt tulistada. Miks nüüd Venemaa põdema hakkas, kes pidevalt kõigiga mölises, neil seal väidetavalt kõige tipptasemel sõjatehnika ja S400 mis pidi kõik alla tulistama. Nüüd kui selgub, et USA rünnaku vastu see tehnika täiesti kasutu, siis Venemaa võib koheselt ilma jääda väga suurtest rahadest, mis puudutab sõjatehnikat. Kes seda vanarauda tahaks hiigelhinnaga enam osta. Venemaa üritanud muljet jätta, et tema justkui ainus, kes sõjatehnikat arendab :roll:
---

Julgen pakkuda, Süürias lendavad mõned lennujaamad õhku reede või laupäeva öösel
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 11 Apr 2018 22:41

Loodetavasti hoitakse pea selge ja enne reede õhtut kellegil kotkad läbematusest lendama ei hakka ning nädalavahetusel suudetakse laua taga sotid sirgeks klaarida. Samas kärsitud ju tahaksid kohe vitsad kiiresti ja resuluutselt välja jagada. Kui ei suudeta, pakun pikemat ja suuremat jama koos kõige kaasnevaga kui harjunud oleme.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby K » 11 Apr 2018 22:47

Mõtleja wrote:
r009 wrote:
spl wrote::roll: sooh

Mis tegelikult on probleemiks, on minu arvates see, et tehniline progress ei ole toonud kaasa inimsuhete paranemist. Pigem see raha juurde lisamine isegi halvendab seda.
Isiklikust näitest tuues sain uue töökoha leidmisel tõsiselt palga üle läbi rääkida ja omanikud alguses pikalt saata, kuna pakutava palga eest ei olnud võimalik korterit pealinnas üürida.
kusjuures minu peres tegelikult raha on. Vanaema juures käies pakub ta sadu eurosid, aga neid vastu võttes ma ei arene mitte kusagile - ainult idiocracy filmi tasemele. Isaga on kah keerulised lood. Pole usaldust ja tema poolt lapsepõlves toimunud alavääristav võrdlus teistega on jätnud oma jälje.
Ehk lõpuks tekibki see küsimus, et miks me siin siis oleme ja mis on see eesmärk.

________________
See on vist jah, selline probleem, et pole lootustki inimsuhete paranemiseks. Kas pole mitte nii, et iga inimesehakatis alustab sisuliselt nullist teed suhete labürindis, kus teda vormivad vanemad, õed-vennad, sõbrad, kool, ühiskond... Vanema vaates tuleb üle elada mõnedki dilemmad ja teha otsuseid ja reageerida, kus kobadki pimeduses, vaid südamehääle järgi. Kahjuks kõik vanemad ei valda jah, südamehäält või peavad seda valeks või nõrkuseks ja häbenevad seda.
Ühiskond võib areneda teab kui kõrgelt, kuid inimese sisemine areng on ikka oma mikrotasandil alates nullist igaühe individuaalsesse sihtpunkti.
K
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 11 Apr 2018 23:18

spl wrote:to pop,

üldiselt on luures vigadest õpitud ja nüüd asi täpsem, samuti arstidelt info saamine. See ei olnud mingi mässuliste provokatsioon, sest kasutati nö klaster-pomme, kus oli mürkgaas sees. Neid saab vaid lennukitelt tulistada, pole kuulnud, et helikopteritelt ka neid saaks edukalt tulistada. Miks nüüd Venemaa põdema hakkas, kes pidevalt kõigiga mölises, neil seal väidetavalt kõige tipptasemel sõjatehnika ja S400 mis pidi kõik alla tulistama. Nüüd kui selgub, et USA rünnaku vastu see tehnika täiesti kasutu, siis Venemaa võib koheselt ilma jääda väga suurtest rahadest, mis puudutab sõjatehnikat. Kes seda vanarauda tahaks hiigelhinnaga enam osta. Venemaa üritanud muljet jätta, et tema justkui ainus, kes sõjatehnikat arendab :roll:
---

Julgen pakkuda, Süürias lendavad mõned lennujaamad õhku reede või laupäeva öösel


Pagan seda teab, muidugi arvestades sealset olukorda võib tegemist olla ka täieliku korralagedusega, mingi ära keeranud kindraliga ja ega Ash ad ka päris korras kupliga pole.. Aga pinge järgi on asi tõesti peaaegu Kuubaga võrreldav ja suur konflikt lõhnab suure raha järele, see nagu endale küll ei sobiks, sest rahumeelsetele kukub ikka tunduvalt vähem sellest jamast..
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 11 Apr 2018 23:30

Samas turud on kuidagi täiega rahulikud, küllap kõik arvavad, et säutsumine läheb üle ja rubla väike paanika on täitsa tavaline asi tegelikult maailmamastaabis...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 11 Apr 2018 23:33

r009 wrote:Samas turud on kuidagi täiega rahulikud, küllap kõik arvavad, et säutsumine läheb üle ja rubla väike paanika on täitsa tavaline asi tegelikult maailmamastaabis...


Algoritmide jaoks, mis tänapäeval aktsiad liigutavad, ei ole isegi tuumasõda probleem... Tasub jälgida pigem toormeturgu, seal võib rohkem reaktsioone näha (seal võib veel inimkauplejaid näha).
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 12 Apr 2018 11:17

r009 wrote:
spl wrote:to pop,
üldiselt on luures vigadest õpitud ja nüüd asi täpsem, samuti arstidelt info saamine. See ei olnud mingi mässuliste provokatsioon, sest kasutati nö klaster-pomme, kus oli mürkgaas sees./.../

/.../suur konflikt lõhnab suure raha järele/.../

Lõhnab küll. Ega see ZH ka mingi lõliku tõe allikas pole (aga kohapeal olnud ja rääkivad inimesed pigem on - ei pea silmas ÜRO mikri taga olevaid või Kongressis/Parliament-is rääkijaid)
https://www.youtube.com/watch?v=fF8lY3BD3BQ
ja pikemalt: https://www.youtube.com/watch?v=g1VNQGsiP8M
ZH: https://www.zerohedge.com/news/2018-04- ... -war-syria

Kogu see petrodollari lagunemine saab veel avalduma mitmel erineval moel, arvaks ise. Loodetavasti see pornostaari afäär kodumaal saab ka kiirema lahendi et ei tekiks täiendavaid motivatisoone "rahva tähelepanu kõrvalejuhtimiseks" vms.
Saudid juhivad hetkel ÜRO-s inimõiguste vms komiteed, huvitav mitu Saudide poolt Jeemenis korraldatud massihävituse keissi sellest komiteest läbi käinud on ?

Aga õhtumaade "liikmena" pole ka välistatud et US ongi parim mis hetkel võtta on, "maailmarahu" vms. (või siis õhtumaade üleoleku) tagajana - vähemalt nende konstitutsioonis olevaid checks-n-balances arvesse võttes.
Hiina poolsetesse checks-n-balances 'sse nagu väga ei panustaks, kasvõi Tiananmen Square käigus toimunut arvestades (rahvusvaheline retoorika on muidugi teine).
pop
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests

cron