Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 20 Mar 2018 10:42

Millalgi lähevad siis ilmselt moodi filmidest nähtud lateksmaskid (a la "mission impossible" jms), või siis näomaalingud.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Mar 2018 11:08

huvitav on see, et uue i Phone näotuvastus töötab ka päikeseprillide tagant, suletud silmade korral aga ei tööta ilma ega koos päikeseprillidega - sõber ostis uue telefoni, mul tekkis küsimus, proovisime
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Mar 2018 14:41

päris huvitav, kui kaua Her Majesty The Queen veel suudab ja kellele ta oma kuningriigi pärandab
http://www.dailymail.co.uk/femail/artic ... -Arts.html
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Mar 2018 16:07

kõik plakatikleepijad ja isside lapsed saavad juhtimise enne ära proovida kui erakond laiali läheb (loodetavasti)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Mar 2018 17:16

:| EAS ikka pole laiali saadetud - ulme. Käisin ka sellel üritusel sportlikust huvist, terve linna oli täis lakkus alaealisi, kelle oleks võimnud kohe pokri panna. Politsei tegevus oli küll marginaalne. Tuli meie kõrvale kaks autot noorte lakkus täis alaealistega, kes hakkasid keset avalikku parkimisplatsi kusele. Suurenenud pupillidega inimesi oli päris üks.

Tõsiselt, ma üritame jätta muljet, me nii joomarluse vastu, et kõik maksurahad jätame Lätti ja siis samas toetame üritust, kus alaealiste joomarlus on üle mõistuse.


Mis järgmiseks? Weekendi festival saab EASilt kümneid tuhandeid eurosid
https://www.ohtuleht.ee/866042/mis-jargmiseks-weekendi-festival-saab-easilt-kumneid-tuhandeid-eurosid
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 20 Mar 2018 17:27

td wrote:huvitav on see, et uue i Phone näotuvastus töötab ka päikeseprillide tagant, suletud silmade korral aga ei tööta ilma ega koos päikeseprillidega - sõber ostis uue telefoni, mul tekkis küsimus, proovisime

Aga kui oled nt pättide kätte sattunud hilisel tunnil, ninaluu katki ja silm (kinni) paistetanud vms - huvitav mida telefon siis arvab (seda ilmselt sõbra uue telefoniga katsetama ei pea, kui siis filmigrimeerija abil ehk).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Mar 2018 18:31

nohh, siis jääb muidugi võimalus avada salasõnaga

minu telefonil oleks võimalus sõrmevajutusega avada ka programm, mis pääseb ligi aktsiate ostmisele ja müügile ja raha ülekandmisele kodupanga arvele, aga loomulikult ma sellist võimalust ei kasuta

Rootsi börsifirma Fingerprint Cards on teinud suure languse viimase aastaga.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Mar 2018 19:26

Konkurents IT sektoris tore, AGA ÄRGE tooge "pelmeene" riiki, kellega saab palga dumpingut teha, mis viimasel ajal tegelik IT firmade soov !

Ministeerium tahab EAS-i kaudu tuua Eestisse 2000 võõrtöötajat
https://majandus24.postimees.ee/4445463/ministeerium-tahab-eas-i-kaudu-tuua-eestisse-2000-voortootajat

Toetuse tulemusena suureneb välisriigist Eestisse tööle asunud IKT-spetsialistide arv 2000 inimese võrra, selgub eelnõu seletuskirjast. Määruse kohaselt saab ettevõte taotleda toetust summas 2000 eurot välisriigist värvatud IKT-spetsialisti kohta.

Naljakas see, et ajakirjandus ei räägi üldse sellest, et noored IT inimesed Eestis ei saa kuhugi praktikale ja nõutakse kohe ulme kogemusi. Ehk nagu karjuv vastuolu meie süsteemis, IT firmad ruigavad spetsialiste pole, aga noori tööle ka ei võeta, et anda neile võimalus firma spetsiks muutuda.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Mar 2018 22:25

The developer feature that allowed a UK-based psychology professor to access data from 50 million Facebook users is called "Friends Permission". That feature was a boon to outside software developers who, from 2007 onwards, were allowed to build quizzes and games that were hosted on the platform. Parakilas says the company could've easily disabled this feature - which helped developers sneakily hoover up the data of friends of assenting users - but it chose not to.

Why? It was making too much money.

https://www.zerohedge.com/news/2018-03- ... esting-was

Sign in. It's free and always will be.

Ehk siis jah. Kõik need kasutajamängud, kus esitati isiklikke küsimusi. :twisted: ;)

Aga see pole veel kõik. Lisaks eelnevale saate ka:
https://www.zerohedge.com/news/2018-03- ... e-our-side


h, Sa peaksid sagedamini oma arvamust sellistes asjades avaldama, tundub, et Sul läheb sageli täppi. (meenutan: enne FB, nüüd Sofia, tulevikus võibolla "mustad prillid" jne.)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 21 Mar 2018 00:32

td wrote:Eestisse väljamaalaste palkamine on võimalik vaid
1) kõrgepalgalistele kohtadele

* Väljast on sisse mõtet osta midagi, mida on vähe ja millest on hiljem palju kasu. Turumajanduse kohaselt ongi vähese mahuga üleilmselt nõutav teenus kallis ja latt olgu mõistlikult kõrgel.
* Jooksvad ülesanded peab saama lahendatud kohalike töötajatega ja nende vähesuse korral tuleb huvi kergitamiseks hinda tõstma, turumajandus. Lõputu igapäevaste töötajate väljast juurdetoomise asemel tuleks ettevõte viia töötajate juurde.
spl wrote:Ministeerium tahab EAS-i kaudu tuua Eestisse 2000 võõrtöötajat ... Naljakas see, et ajakirjandus ei räägi üldse sellest, et noored IT inimesed Eestis ei saa kuhugi praktikale ja nõutakse kohe ulme kogemusi.

Jälle koht kus tuleks küsida, kus on kõik võrdse kohtlemise nõudjad? Miks tohib eelistada võõrtöötajat kohalikule? Räägitagu 2000 töötaja leidmise meetmest nt. EU piires.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 21 Mar 2018 01:09

Majandushuviline wrote:
td wrote:Eestisse väljamaalaste palkamine on võimalik vaid
1) kõrgepalgalistele kohtadele

* Väljast on sisse mõtet osta midagi, mida on vähe ja millest on hiljem palju kasu. Turumajanduse kohaselt ongi vähese mahuga üleilmselt nõutav teenus kallis ja latt olgu mõistlikult kõrgel.
* Jooksvad ülesanded peab saama lahendatud kohalike töötajatega ja nende vähesuse korral tuleb huvi kergitamiseks hinda tõstma, turumajandus. Lõputu igapäevaste töötajate väljast juurdetoomise asemel tuleks ettevõte viia töötajate juurde.
spl wrote:Ministeerium tahab EAS-i kaudu tuua Eestisse 2000 võõrtöötajat ... Naljakas see, et ajakirjandus ei räägi üldse sellest, et noored IT inimesed Eestis ei saa kuhugi praktikale ja nõutakse kohe ulme kogemusi.

Jälle koht kus tuleks küsida, kus on kõik võrdse kohtlemise nõudjad? Miks tohib eelistada võõrtöötajat kohalikule? Räägitagu 2000 töötaja leidmise meetmest nt. EU piires.

Imelik tõesti. Miks näiteks EL ei tunne huvi lõunaeurooplaste rakendamise pärast... Itaalias jne. pooled noored töötud. Või miks meie noored kõik liiguvad paremate marjamaade poole... Täna just lugesin ühe ratturi Austraalias sõitmise blogi PM-s. Esitas teine küsimuse...Kas keegi üldse veel Eestis on. Lihtsalt igal pool sellel mandril kohtab hulgi eestlasi.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 21 Mar 2018 11:46

td wrote:h, Sa peaksid sagedamini oma arvamust sellistes asjades avaldama, tundub, et Sul läheb sageli täppi. (meenutan: enne FB, nüüd Sofia, tulevikus võibolla "mustad prillid" jne.)


No mind treenivad kunstnikud. Nende ennustus-potentsiaal on suur.

Oma elu jooksul on mitu juhtumit ette tulnud -- näiteks 1990.-91. aastal vaatad suu ammuli New Yorgis näitust, kus nõutakse kooseluseadust jne, mõtled, et mingi kunstiprojekt. Ei! Nüüd meie mainstream meedia ja valitsuse teema. Aga neid juhtumeid on olnud rohkem.

Näiteks kui sa tajud kunstis kasvavaid totalitarismi tendentse. Mingi kuulus ameeriklane viljeleb täielikku totalitarismi kunstinäitusel Pariisi. Siis ei-tea-kust mingid noored tüübid viljelevad stalinistlikku pilditüüpi siin Eestis. Ma võtan seda märgina, see pole lihtsalt tuju või mood.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 21 Mar 2018 13:31

selline karikatuur miskipärast on loodud
https://pbs.twimg.com/media/DYvCzcaWkAAAU6p.jpg:large
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 21 Mar 2018 18:03

Nissan Leaf sobib ka koduseks elektritarbmiseks ja auto laadimiseks, kui osta juude 4000 naela maksev päikesepaneelide süsteem

https://youtu.be/bnIg-aEHD-Y?t=407
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 21 Mar 2018 22:40

Teadjamad räägivad, et kv sektoris on tunda juba kerget kärsahaisu. Mõtlen, kas peaks prognoosi lähemale tooma, kui 2020 aasta teises pooles pole kv krahhi, olen ma ikka väga üllatunud. Ehk ma üllatunud, jälle saabunud aeg, kus täiesti rumalad ehitajad võivad rohkem teenida, kui targa töö tegijad, kus nad aastaid ülikoolis käisid.

„Kalevipojad“ dikteerivad kinnisvara hindu
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/03/21/kalevipojad-dikteerivad-kinnisvara-hindu

Veel mis mind üllatab on see, et riik ei pane infra ehitamisele pidurit ega kogu rahavarusid, täiesti ulme riik, ma ei oska muud öelda.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 21 Mar 2018 23:58

spl wrote:Teadjamad räägivad, et kv sektoris on tunda juba kerget kärsahaisu. Mõtlen, kas peaks prognoosi lähemale tooma, kui 2020 aasta teises pooles pole kv krahhi, olen ma ikka väga üllatunud. Ehk ma üllatunud, jälle saabunud aeg, kus täiesti rumalad ehitajad võivad rohkem teenida, kui targa töö tegijad, kus nad aastaid ülikoolis käisid.

„Kalevipojad“ dikteerivad kinnisvara hindu
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/03/21/kalevipojad-dikteerivad-kinnisvara-hindu

Veel mis mind üllatab on see, et riik ei pane infra ehitamisele pidurit ega kogu rahavarusid, täiesti ulme riik, ma ei oska muud öelda.

See Kalevipoegade süüdistamine on huumor kuubis. Süüdistajad peaksid esmalt peeglisse vaatama...ise tegid, et jätsid inimesed kohapeal elatusallikata ja neil ei jäänudki muud üle kui vastu võtta sobiv palk teiseltpoolt lahte... Nüüd on nad sama rikutud kui arendajad ja kv ärimehed...ei ole vähemaga harjunud. Tegelikult peaksid olema õnnelikud, et ei pea soomlaste siiameelitamise kuludega tegelema... :HEAD
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 21 Mar 2018 23:59

Ma ikkagi ei taha uskuda, et kv kriis nii vara tuleb, pakkumiste hulk on küll natuke langenud, aga kv-indeksi tase pole veel 100 täiski (100 oli viimati 2008 veeebruar), vahepeal ju elukallidus ja palgad kasvanud, samuti kalevipojad tahavad midagi perele osta. Kuigi jah, minu näitel on nii, et lähiaastatel minu 90a. ema kolib "mujale" ja üks elamispind vabaneb noorematele inimestele (seega minu poeg ei pea muretsema eluaseme pärast). hiljemalt 20a. pärast on sama lugu minu äia-ämmaga, minu ülejäänud lapsed aga on pigem Rootsi elanikud.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 22 Mar 2018 00:10

Trumpi võib vihata...aga ikkagi müstiline tegelane. :HEAD Kui keegi teine oleks sellise süüdistuse saanud (ntx. Hillary) Siis olek süüdistuse teinuid vaid paranoias olemises ja vandenõuteoorialembuses kahtlustatud. Nüüd aga kuulutatakse ka kõige suurimate "seemnesööjate" hirmud peavooluks ja tõeks. Kõike seda uuritakse täie tõsidusega ning paistab, et üht teist ka võetakse ette ja ka maailma vägevaimate ettevõtjate käsi väänatakse ja ambitsioone kärbitakse... :?
Mis aga arusaamatu...Kuidas küll Trump ainult suutis nii nutikaid konsultante palgata? Ja teised isegi ei tulnud selliste innovaatiliste ja tõhusate võimaluste peale... :HEAD
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 22 Mar 2018 00:20

komistasin hea laulu otsa..vahest youtube ikka annab :) tahtsin jagada.

https://www.youtube.com/watch?v=gQ9is8l8MaQ
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Mar 2018 00:35

Sekundeerin. Pole nii sügavamõtteline, aga visuaalne pilt paneb mind meeletult igatsema Eesti järele (ja tahan, et selline Eesti püsiks kaua-kaua veel)
https://www.youtube.com/watch?v=uORJCOIZ-yg

nojah, aga võib ka nii:
https://www.youtube.com/watch?v=WTE6zdpF9XA
Last edited by td on 22 Mar 2018 00:37, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 22 Mar 2018 00:36

td wrote:Ma ikkagi ei taha uskuda, et kv kriis nii vara tuleb, pakkumiste hulk on küll natuke langenud, aga kv-indeksi tase pole veel 100 täiski (100 oli viimati 2008 veeebruar), vahepeal ju elukallidus ja palgad kasvanud, samuti kalevipojad tahavad midagi perele osta. Kuigi jah, minu näitel on nii, et lähiaastatel minu 90a. ema kolib "mujale" ja üks elamispind vabaneb noorematele inimestele (seega minu poeg ei pea muretsema eluaseme pärast). hiljemalt 20a. pärast on sama lugu minu äia-ämmaga, minu ülejäänud lapsed aga on pigem Rootsi elanikud.


Seda (aga veel mõnda teist) objekti ja selle väidetavat müügiedu vaadates ei oleks milleski niiväga kindel.
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/fo ... d=81461037
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 22 Mar 2018 01:03

Võibolla praegult on "asi" raha-krediidi-energia probleemis -kinnisvara oleks ainult väike aktsient või midagist :)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 22 Mar 2018 01:44

Eesti on väike ja ebaoluline, lihtsalt meile tuleb suure laine mõju. Maailmal,( meile on näidatud et see on US, EU ja JP) on küsimus kas võlad ära maksta (nii 20-50 aastane protsess kui umbes pool ära tasuda) või siis inflateerida. Kuigi rahatrükki ametlikult piiratakse, siis nn. Väärtuste lahendamist kindlasti mitte ja selle käigus pole näha, et inimesed liga palju andekamaks muutuksid ja hakkaksid hindama sisulist elu. Lihtsamad muudavad esmatarbekaupu kallimaks (või ostukogust sama raha eest väiksemaks), veidi edumeelsemad siis juba kv-d. Kui näitad mis on mingi uus väärtus mis sobiks kallinemiseks rohkem, siis ostaks seda, aga ma olen keskmise taseme tõusus pisut skeptiline. See aga toob kaasa üldise tõusu, veel rohkem ajusid kriipiva, kuid siiski vaid kallineva protsessi kus üks asi vaid kallineb teisest erineva tempoga..
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 22 Mar 2018 02:05

r009 wrote:Eesti on väike ja ebaoluline, lihtsalt meile tuleb suure laine mõju. Maailmal,( meile on näidatud et see on US, EU ja JP) on küsimus kas võlad ära maksta (nii 20-50 aastane protsess kui umbes pool ära tasuda) või siis inflateerida. Kuigi rahatrükki ametlikult piiratakse, siis nn. Väärtuste lahendamist kindlasti mitte ja selle käigus pole näha, et inimesed liga palju andekamaks muutuksid ja hakkaksid hindama sisulist elu. Lihtsamad muudavad esmatarbekaupu kallimaks (või ostukogust sama raha eest väiksemaks), veidi edumeelsemad siis juba kv-d. Kui näitad mis on mingi uus väärtus mis sobiks kallinemiseks rohkem, siis ostaks seda, aga ma olen keskmise taseme tõusus pisut skeptiline. See aga toob kaasa üldise tõusu, veel rohkem ajusid kriipiva, kuid siiski vaid kallineva protsessi kus üks asi vaid kallineb teisest erineva tempoga..

pakuksin,et esimese hooga ikkagit tõmmatakse naljaraha kokku_lõtku ju on ;)

minu kaks senti :)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 22 Mar 2018 08:50

teretere wrote:
r009 wrote:Eesti on väike ja ebaoluline, lihtsalt meile tuleb suure laine mõju. Maailmal,( meile on näidatud et see on US, EU ja JP) on küsimus kas võlad ära maksta (nii 20-50 aastane protsess kui umbes pool ära tasuda) või siis inflateerida. Kuigi rahatrükki ametlikult piiratakse, siis nn. Väärtuste lahendamist kindlasti mitte ja selle käigus pole näha, et inimesed liga palju andekamaks muutuksid ja hakkaksid hindama sisulist elu. Lihtsamad muudavad esmatarbekaupu kallimaks (või ostukogust sama raha eest väiksemaks), veidi edumeelsemad siis juba kv-d. Kui näitad mis on mingi uus väärtus mis sobiks kallinemiseks rohkem, siis ostaks seda, aga ma olen keskmise taseme tõusus pisut skeptiline. See aga toob kaasa üldise tõusu, veel rohkem ajusid kriipiva, kuid siiski vaid kallineva protsessi kus üks asi vaid kallineb teisest erineva tempoga..

pakuksin,et esimese hooga ikkagit tõmmatakse naljaraha kokku_lõtku ju on ;)

minu kaks senti :)


Praegune käiv mäng on ülisuur, Hiina ja ka Venemaa väidavad, et maailmas on võim muutunud. See on väga pikk protsess kus esimesi märke hakkab nägema 3-6 aasta pärast, tulemusi 10-15 a pärast. Täna on US ülehinnatud 4-6 korda, EU kuskil poole vähem, kui peamiselt Aasial õnnestub tõestada, et nad on kõigepealt samasugused ja siis juba teisejärgulised, siis hakatakse ka vastavalt hindu niimoodi arvutama. Seni jätkatakse protsesse ja kõige kindlam neist on üks - võlgu ei maksta tagasi. Aasia kasutab loksutamiseks meetodit, kus tehakse kõik intressimäärade tõusuks ja sellega muudetakse kogu US ja EU ebastabiilseks kuna nemad suudavad end hallata suhteliselt kõrge määraga, aga meie kaasaegsed süsteemid peaks juba tänasest 2-3 kõrgemal tasemel süsteemi ebaefektiivsus välja lööma. Seni kuni võimalik, seni võlgu tagasi ei maksta. Trump Piilupart Donald MacCräg teeb selles suhtes vea, et hakkab mingit lolli on õigust kehtestama ja tahab näidata et ta on veel õige ka. Teistel nõudes hakatakse ka temalt nõudma ja see on hukutav, igasugune ausus on US-EU süsteemi hukutav, märkamatu pillamine on tunduvalt elujõulisem. Kui ei lisata raha, siis on vaja lisada ringluse kiirust, ka lahjendab. Täna on inflatsioon nii madal, et raha lisamine ametlikult süsteemi ei häiri ja soodustab võlgade mittemaksmist. Toimub see kas otsese lisamisega või mingi mõttetuse väärtustamisega, seal vahet pole.
Aga baasina tuleb arvestad kogu aeg üldlahingu suurust, aega sisemiseks korrastamiseks on vähe, aidata kaasa konkurentide eesmärgiga ka sisemiselt on vale. Meie ühiskonda võib küll jätta samale tasemele, kuid siis lähevad teised mööda ja kui võim muutub, siis muutud kohe teisejärguliseks ja kogu süsteem muutub tunduvalt väheefektiivsemaks. Robotkauplemine võimaldab raame suht hästi üleval hoida ja kuni võim ei muutu on mäng positiivne kõigi jaoks. Kui vaja tehakse mingi uus väljund kodanikele lihtsalt raha jagamiseks kergelt ja kohe tõuseb tarbimine mis on meie ühiskonna aluseks. Kui muutub võim siis sunnitakse maksma võlgu ja see on meile kohutav, aga päris ilma sõjata seda ei tohiks tulla, aga samas oleme me ühte sõda juba kaotamas, sest finantseerisime ja relvastasime ikka täielike värdjaid. Kui Lähis ida regioon saab uue hoo ja kaotatud alad laienevad, siis see võib päris märgiline sündmus olla..
Teatud elulise väärtuse defitsiit võib kogu selle kaardimaja ka uppi lüüa. Mis täpselt on raske hetkel arvutada, pisisasju on palju... Aga turgudel on võimalik vaid kerge korrektsioon, seni kui jõudu veel jätkub mäng kestab ja pole vahet kas süsteem kukub kokku täna või 2-3-4 korda kõrgemalt tasemelt, täna saab tekkida vaid teatud kõrgel tasemel hulpimine, et oleks vajadusel kerge veel lisada..
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 22 Mar 2018 12:01

Euroopa (ilmselt kogu maailma...sest liigid ja ökosüsteemid on omavahel seotud) loodus käib kiiresti alla. Kadusid putukad...väikse viivitusega tabas sama linde jne. ...ning paratamatult jõuab järg inimesteni mingil kujul.
https://yle.fi/uutiset/3-10126428
Kumb see nüüd on? Kas infla või defla ....või mis sellega kaasneb? Või selgub, et oleme ka looduse tulevastelt põlvedelt juba ära laenanud?
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Mar 2018 15:25

päris mitmeid mõtteid tekkib, kuidas seda selgitada, et neandertallastel inimeste geene on vähem kui inimestel neandertallaste geene
https://novaator.err.ee/691362/inimeste ... -uhepoolne

Kui minu ettekujutus neandertallase välimusest on õige, siis huvitav oleks uurida selle mehe geene ja võrrelda:
https://duckduckgo.com/?q=aivar+pohlak& ... &ia=images
(aga juuksed ja habe võivad muidugi ära petta)

Selles sarnasuses pole midagi häbeneda, sest Wikipedia arvab
Neanderthals are known for their large cranial capacity, which at 1,600 cm3 (98 cu in) is larger on average than that of modern humans.

Idiokraatia võitis?

Veel wikipediast
While some modern human nuclear DNA has been linked to the extinct Neanderthals, no mitochondrial DNA of Neanderthal origin has been detected,[35] which in primates is always maternally transmitted. This observation has prompted the hypothesis that whereas female humans interbreeding with male Neanderthals were able to generate fertile offspring, the progeny of female Neanderthals who mated with male humans were either rare, absent or sterile.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 22 Mar 2018 16:42

:| ma natuke üllatunud, kuidas Lidar objekti ei tuvastanud. Isesõitvatel autodel pole otseselt valgust vaja, pidevalt skännib laser ja teeb 3D pilti. Kas seal oli mingi algoritmi viga, et oli ratas ja inimene ning süsteem tegi vale otsuse. Aga kuidas otsus oli selline, et sõida edasi, kui Lidar näeb ju takistust, see ulme.

Traagiline video: nii hukkus esimene isejuhtiva auto ette jäänud inimene
https://tehnika.postimees.ee/4446981/traagiline-video-nii-hukkus-esimene-isejuhtiva-auto-ette-jaanud-inimene
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Mar 2018 16:53

tänane muusikaline vahepala (pikka aega ei teadnud, kust see tuttav lugu pärineb)
https://www.youtube.com/watch?v=cJ-gzmGu1J4

siin aga nii nagu see pala peaks kõlama (helilooja esituses)
https://youtu.be/J8vz1D_L_OE
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 22 Mar 2018 17:10

teine üllatuspala (jälle ei teadnud tuttava meloodia allikat)
https://youtu.be/adKwG9ZuzFw?t=129
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests