Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Apr 2018 18:01

Tean, et kv ärikate seas ma pole just populaarne, kui ütlen, et kv reality check tuleb hilisemalt 2020 teises pooles.
Isegi pangad hakanud hoiatama, samas nemad ju seda buumi veavad järjekordselt...

Swedbank: kinnisvara tagasilöögid on vaid aja küsimus
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/04/05/swedbank-kinnisvara-tagasiloogid-on-vaid-aja-kusimus

---

10% hinnatõusu on natuke liiga optimistlik reaalsus 25-30% juures !

Ehitamine läheb kallimaks: liginullenergiamajad tulevad vältimatult
http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uudised/ehitamine-laheb-kallimaks-liginullenergiamajad-tulevad-valtimatult?id=81656841
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Apr 2018 18:07

Vot see on juba nahaalsuse tipp :!:

Oksjon pole toimunud, aga riigifirma juba ehitab
https://parnu.postimees.ee/4461745/oksjon-pole-toimunud-aga-riigifirma-juba-ehitab
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 05 Apr 2018 22:32

spl wrote:Tean, et kv ärikate seas ma pole just populaarne, kui ütlen, et kv reality check tuleb hilisemalt 2020 teises pooles.
Isegi pangad hakanud hoiatama, samas nemad ju seda buumi veavad järjekordselt...

Swedbank: kinnisvara tagasilöögid on vaid aja küsimus
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/04/05/swedbank-kinnisvara-tagasiloogid-on-vaid-aja-kusimus

---

10% hinnatõusu on natuke liiga optimistlik reaalsus 25-30% juures !

Ehitamine läheb kallimaks: liginullenergiamajad tulevad vältimatult
http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uudised/ehitamine-laheb-kallimaks-liginullenergiamajad-tulevad-valtimatult?id=81656841


Ma kardan et võid selle 2020 mantra ära unustada. Kogu EU-US üld näitajaid on hetkel nii head, et turgu tuleb 20-30% ülesse kerida et midagi viltu oleks. Karta on, et kõik tõstetakse rahulikult uue reaalsuse tasemele ja mure murtud. Kui Eesti seal tasemel pole, siis on see mingi väikeriigi isiklik mure, aga kuna me oleme pingsalt mängu kaasa mänginud ja arvatavasti läheb asi lihtsalt edasi. See et luuakse palju ebamääraseid väärtusi pole seni mure kui asjale on tarbija.. Kuigi ausalt, ega ma eestist ei jaga enam suurt, liiga depresiivse väikelinna lauluke...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Apr 2018 22:46

r009 wrote:Ma kardan et võid selle 2020 mantra ära unustada. Kogu EU-US üld näitajaid on hetkel nii head, et turgu tuleb 20-30% ülesse kerida et midagi viltu oleks.


Eks me näe 8-) Hea oleks kui ma eksin, sest kihlvedu võites saan tuttavalt 4.5L Mumm shampuse ja peale selle ära joomist võib järgmine päev digitaalselt natuke raske olla :lol:

Aastate kaupa erinevaid tarkvara asju analüüsides ja vigu otsides tihti saab seda mustrit ka tavaelus päris edukalt rakendada.

Võtame lihtsa lehmaloogika: inimestel kõvasti tööd, sest laenubuum, see raha ringleb süsteemis. Seni kõik happyd kui see raha siin, kui tuleb väiksemgi turutõrge, pangad keeravad rahakraane kinni ja töökohad hakkavad kaduma. Töökohtade kadudes ei suudeta laenusid enam teenindada. Buumi kõige tuntavam marker on see, kus täiesti oskusteta ehitaja tunneb ennast jumalana, see aeg uuesti tagasi !

Eestis ikka sisuliselt varsti Rootsi hindadega kv'd osta, on ikka väga meelevaldne. Ja tegelt kv turgu ei saa võtta kui börsi, kus kauplevad vaid algoritmid ja siis otsused tehakse päevauudiste märksõnade järgi. Eesti inimene elab üle oma võimete, aga naljakas, et seda ei taheta tunnistada.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Apr 2018 09:02

Kauplemise-investeerimise võlud: kõigepealt ostad kallilt ja müüd odavalt ehk tekitad maksukohustuse tulude pealt, siis aga ostad müügist saadud raha eest kallilt ja järgmisel maksuperioodil hoiad/müüd odavalt ning pole millegi eest tulumaksu tagasi maksta. Nii juhtus nendega, kes teenisid kasumit pittkoiniga ja läksid siis uute kasumite jahile altkoinidega.
https://www.zerohedge.com/news/2018-04- ... ed-cryptos
---
Siin oli eile öösel peale vihma kiilasjää ja kaks rekkat põrkasid omavahel kokku E16 peal. Homme pean ise mööda sama teed sõitma, prrrrrr!
---
Eile oli huvitav esmakordne kogemus, tumeda markeriga märgitud koht paistis naha peal heledana. ;)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Apr 2018 12:36

kui see kõik on tõsi, siis on muidugi väga hea uudis, ikka elame ju kaasa inimestele. Senise info(sulu) alusel eeldasin palju-palju halvemat
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/04/ ... onututrega
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Apr 2018 13:20

sellest, miks "pahemaksud" on ebapopulaarsed
https://health.spectator.co.uk/dont-bel ... -the-poor/
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: KUIDAS BRIAN ROLANDI POOLT LISADA

Postby spl » 06 Apr 2018 14:44

Bryanrolando wrote:Ma peaaegu kaotanud lootuse, kuni sõber kutsub mulle väga usaldusväärse laenu nimega hr Stephen Williams (Jumal, kes hirmutab) annab mulle laenu 145 000 euro võrra alla 72 tunni ilma stressita. Selgitades firma posti teel ja kõik nad ütlesid oli nuta, sest ma saan laenu selle firma, ja ka olen teinud õige valiku ühendust nendega, täidetud taotlusvormi laenu ja jätkus kõik, mis küsiti minu ja mu šokk, ma sain laenu.



:D :D :D vaadake mis uskumatud pakkumised meil siin
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Apr 2018 14:55

Täna avastasin, et olla nö ettevõtja / ka freelancer kõvasti mu mõttemaailma muutnud. Ma mõtlen täiesti erinevalt tavalisest palgatöötajast, kes saab palka "töötundide" järgi kuus.

Lähen firmasse X reedel, 14:00 poole töötajad juba koju läinud, kui ülemust pole siis üldse 12:00 kõik poodides ja mujal. Ma ei suuda mõista, see ju puhas vargus tööandja tagant.

Täna oli täiesti eriline olukord (nende tööaeg on 09:00 - 17:00): on klient X ja ma alati suhtlen inimestega viisakalt, klient X on raamatupidamisosakond, kes PEAB reedel tööl olema, kell 14:00 on 5 inimesest vaid kaks tööle jäänud. On suurem jama, mille nemad rp. osakond põhjustas, mina korrigeerin kirjeid ja on vaja ühte inimest rp. osakonnast, kes kanded uuesti kinnitaks.

Meilile ei vastata, helistan et kuulge see jumala kriitiline probleem, need asjad tuleb ära kinnitada, et firma arveid saaks esitada. Siis tibi X ütleb tal pole aega, tibi Y tal ka ülikiire. Võtan siis lahti andmebaasi süsteemi, vaatan programmidega kenasti juba välja logitud. Emakeeli, keegi reaalselt ei tee muffigit, sest seal kogu rp. digitaalne ja käib läbi kindla programmi.

Siis selgus on olemas IMERELV, mis annab koheselt töötajatele entusiami tagasi tegeleda enda tööga ja mõistmaks kui kriitiline asi on. Ütlesin siis viimases kõnes, et Teie tööandja palus rp. osakonna töötajate tööajakaartide analüüsi ka teha, et kes palju tööl olnud. Ja oh seda entusiasmi, mis teisel poolelt tekkis, koheselt saime hakata ühe probleemiga tegelema ja polnud vaja kellegil ära "minna" kuhugile.

Nii, et lp. tööandjad, kui töötaja töölepingu järgi saab palka tundide järgi, tehke tööaja päringud, sest on VÄGA palju töötajaid, kes ei pea kontorist ära jooksma. Müügimehed teine teema.

Vahel tuleb olla vastik eesel, et mugavaks muutunud palgatöötajad maapeale tagasi tuua ja teha neile selgeks, et nad sisuliselt nii varastavad tööandja tagant :?
---

Olete endalt küsinud, kuidas võimalik, et keset päeva on poed rahvast paksult täis ...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Apr 2018 15:22

spl wrote:Olete endalt küsinud, kuidas võimalik, et keset päeva on poed rahvast paksult täis ...

Olen küsinud - ja korduvalt.
Ja vastus: tööturaha on väga suur ja öise tööajaga inimesi on väga palju. :twisted:

Kaebamise kuldreegel: ära kaeba otsesele ülemusele vaid vähemalt selle ülemuse ülemusele. :idea:
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Apr 2018 15:49

td wrote:Kaebamise kuldreegel: ära kaeba otsesele ülemusele vaid vähemalt selle ülemuse ülemusele. :idea:


8-) ei mina taha kaevata kellegile, pole minu ala, aga krt palgatöötajate suhtumine töötegemisse jätab ikka tõesti soovida. Soovitan eraettevõtlust, kus ise otsid lepinguid ja kliente, kus saad aru, kus raha tekib.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Apr 2018 16:40

Tallinna linna ametnik tasub ikka olla :twisted: :twisted:

VIDEO JA FOTOD | Lamborghini, Hummer ja angaaritäis mootorrattaid: politsei viib Jaanus Vingi "tagasihoidliku" vara minema
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/video-ja-fotod-lamborghini-hummer-ja-angaaritais-mootorrattaid-politsei-viib-jaanus-vingi-tagasihoidliku-vara-minema?id=81685291
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: KUIDAS BRIAN ROLANDI POOLT LISADA

Postby pop » 06 Apr 2018 16:52

spl wrote:
Bryanrolando wrote:Ma peaaegu kaotanud lootuse, kuni sõber kutsub mulle väga usaldusväärse laenu nimega hr Stephen Williams (Jumal, kes hirmutab) annab mulle laenu 145 000 euro võrra alla 72 tunni ilma stressita. Selgitades firma posti teel ja kõik nad ütlesid oli nuta, sest ma saan laenu selle firma, ja ka olen teinud õige valiku ühendust nendega, täidetud taotlusvormi laenu ja jätkus kõik, mis küsiti minu ja mu šokk, ma sain laenu.

:D :D :D vaadake mis uskumatud pakkumised meil siin

Oot, aga kust ta meie "lipuvärvid" välja mõtles ? Teistes rubriikides siis seda ei küsita ?
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Apr 2018 18:36

to pop,

hea küsimus, järsku need tädid translatoriga, kes saavad iga captcha eest 0.01 senti ?
---

Vaadake USA börsidel langus, sest kauplemissüsteemid näevad hetkel märksõna kaubandussõda, vaadke kui märksõna jälle kaob, kuidas börsid jälle tõusevad. Lihtsalt tahan öelda, et inimkauplemist jäänud minimaalseks. Algoritmid, märksõnad jne
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 06 Apr 2018 19:46

spl wrote:/.../Vaadake USA börsidel langus, sest kauplemissüsteemid näevad hetkel märksõna kaubandussõda, vaadke kui märksõna jälle kaob, kuidas börsid jälle tõusevad. Lihtsalt tahan öelda, et inimkauplemist jäänud minimaalseks. Algoritmid, märksõnad jne

Huvitav on see et kaubabörsidel (futuurid CME-s jms) seda veel ei ole ja seal käib endiselt klassikaline kisa ja kätemärkide kasutamine. Võibalt seepärast et tegu on seal natuke rohkemal määral REAALSUSE peegeldusega. Samas HFT nano-orderid ja nende välgutamised jms ei ole ju kuidagi connectitud mistahes reaalse elu protsessiga (tjah, rahavood ja dividendiväljavaade, my .....).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 06 Apr 2018 20:53

Eestis on uskumatu arusaam lepingutest, nende takkajärgi muutmisest ja õigustatud ootuse rikkumise kergusest. Paar aastakümmet kuulutatakse 1 pensionisammast kui sissemaksega võrdelise väljamaksega lahendust. Selle teadmisega tehakse aastaid sissemakseid ja ühel päeval kuulutatakse - teate, see ei olnudki võrdelise väljamaksega lahendus, oli hoopis ühiskassa, kuhu sisse maksa kuitahes palju aga väljamaksed on kõigil samad. Näiteks pank rajab hoiusekonto teenuse ja peale 10.a. kasutamist teatab, et tegelikult oli see lototeenus ja senised sissemaksed kujutasid endast panuseid mängu, õnnitlegem võitjat!
https://majandus24.postimees.ee/4462277/jegorov-astub-vastu-valitsuse-pensionireformile-ma-olen-sonatu
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 06 Apr 2018 22:35

Majandushuviline wrote:Eestis on uskumatu arusaam lepingutest, nende takkajärgi muutmisest ja õigustatud ootuse rikkumise kergusest. Paar aastakümmet kuulutatakse 1 pensionisammast kui sissemaksega võrdelise väljamaksega lahendust. Selle teadmisega tehakse aastaid sissemakseid ja ühel päeval kuulutatakse - teate, see ei olnudki võrdelise väljamaksega lahendus, oli hoopis ühiskassa, kuhu sisse maksa kuitahes palju aga väljamaksed on kõigil samad. Näiteks pank rajab hoiusekonto teenuse ja peale 10.a. kasutamist teatab, et tegelikult oli see lototeenus ja senised sissemaksed kujutasid endast panuseid mängu, õnnitlegem võitjat!
https://majandus24.postimees.ee/4462277/jegorov-astub-vastu-valitsuse-pensionireformile-ma-olen-sonatu

Kelle kõrvad selle idee taga on?
Ettevõtjad (suured?) tahavad odavat tööjõudu mõneks ajaks? Müüjaid, kärulükkajaid, koristusteenuse osutajaid, võileiva keerajaid jne. min. palgaga. Et kooliõpilased, tudengid, pensionärid surmani jne. võimalikult vara alustaksid tööstaaziga või õpiksid ära fiktiivse töötegemise. Keegi teine teeb (illegaal) ja õpilasel paber töötab ehk uusversioon NSVL-i aegadele.
Või keegi tahab igasuguse usalduse riigi vastu kaotada kiirkorras?
Hiljem kui robotid osavamad, saab ka asja tagurpidi keerata. Aga siis on ilmselt vähemalt 70 tööealiste tegevusi kas min. palgaga või isegi sellega pole konkurentsivõimelised või...

Muuseas sama (suur)ettevõtja ja poliitik soovib (nuudes kanalitesja seltskondades) ka dividendid (väikedividendid) maksustada. s.t. soovib ettevõtlust ja igasuguseid muid tulusid maksustada kohustusliku sotsmaksuga... :HEAD
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 06 Apr 2018 22:55

Klaas: Tartu mõtleb tehaseplaneeringu osas kohtusse pöördumise peale
https://tartu.postimees.ee/4463249/klaa ... peale?_ga=
Ehk tasuks kaaluda ka Tartu huve kaitsva eriplaneeringu ja uuringutega algust teha. Ntx. Roheturismi, ökokeskonnainnovatsiooni ja tervisemajandusregiooni teemaplaneeringuga. vms. :HEAD
;) Viimases hädas tasuks lausa Ernst&Y palgata, et näidata Rail Baltika vaimus (teha sarnane arvutus nagu RB uuringus tehti heitearvutustega) kuidas miljardid passiivset (väike stiilinäide: The Rail Baltica project will create 13 000 full-time equivalent construction jobs and over 24 000 FTE indirect and induced jobs in related industries during the construction phase. However, during the operational phase, Rail Baltica will create the conditions to save 400 human lives, equivalent to average annual value of 30 M EUR. It will create CO2 emission reduction benefits worth 3.0 billion EUR and air pollution reduction benefits of 3.3 billion EUR value – contributing greatly to the EU’s global leadership in environmental sustainability. tulu iga aasta sellest tulevikus tulema hakkab. Tegelikult pole Tartul sellele isegi vajadust v.a. moraalne lõuahaak valitsusele ja selle teostusmudelile. Pole mingi vaev ntx. ju Tartu ja Tartumaa kulusid Emjõe vee puhtuse tagamisele kokku koguda (EL toetused lisaks) ning veel need miljardid mida lähiajal peaks veel investeerima (et saavutada minimaalnegi lubatud tulemus) kuid siiani pole seda raha kusagilt võtta (võtaks tulevastelt reostajatelt??? :D ) nüüd aga keegi soovib oma sita erinevatel kujudel veel juurde lisada. Tuletan kõigile meelde, et Tartu pole eriti tuuline koht. Õhk kipub suviti niigi hapu olema ja seisab..kohati roiskub. Teha pole midagi, Emajõe org...jne. ...jne.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 07 Apr 2018 10:16

pop wrote:
spl wrote:/.../Vaadake USA börsidel langus, sest kauplemissüsteemid näevad hetkel märksõna kaubandussõda, vaadke kui märksõna jälle kaob, kuidas börsid jälle tõusevad. Lihtsalt tahan öelda, et inimkauplemist jäänud minimaalseks. Algoritmid, märksõnad jne

Huvitav on see et kaubabörsidel (futuurid CME-s jms) seda veel ei ole ja seal käib endiselt klassikaline kisa ja kätemärkide kasutamine. Võibalt seepärast et tegu on seal natuke rohkemal määral REAALSUSE peegeldusega. Samas HFT nano-orderid ja nende välgutamised jms ei ole ju kuidagi connectitud mistahes reaalse elu protsessiga (tjah, rahavood ja dividendiväljavaade, my .....).


Jep, see robotite kasutamine tuleviku määramisel on suhteliselt emotsionaalselt vastik. Samas numbrid on kõik paigas ja üldlevinud edu toonud valemeid kasutatakse ja suunatakse tuimalt raha sinna kus on edu märke numbriliselt nagu rohkem. Selline klassikaline numeroloogia koolkonna võidukäik. Kasumi sisu täna ei analüüsita, see on püha lehm. See et inimesed sellest paremaks ei muutu on vist kahjuks tõsi ja maailma parimate arvutite progressis ma hetkel tõsiselt kahtlen. Seetõttu ma nagu natukene loodan Trumpile, ta on tüüpiline kergelt seniilse ühiskonna esindaja, just selle milles me praegu asume ja oma tõmblemisega võib ta tekitada vastuolulise pildi kus juhe jookseb kokku. Kui karta on siiski seda, et ka tema üldvalemeid ära krässida ei suuda ja nii loll ta ka pole et kõike lihtsalt tuksi keerata.
Aga kui kõik turud suudetakse ära kodeerida maksimaalse kasumi peale, siis tegelikult on toorainete tõus väga selge, sest peamiselt toiduainetega mängimisega saab teha sundtarbimist ja muud massipsühhoosi ja need on juba kerge kasumi allikad..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Apr 2018 16:13

Teen s..ta kokku ja põgenen, tüüpiline EV poliitik, ei mingit vastutust, ei mingit aumehe tunnet.

Ossinovski paneb ministriameti maha
https://www.err.ee/744316/ossinovski-paneb-ministriameti-maha
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Apr 2018 13:17

võibolla tasub kõrva taha panna
Seda, kas mees on lapse bioloogiline isa või mitte, saab kindlaks teha DNA testiga, mida viiakse läbi Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis. Asjaolu, et DNA testiga on tuvastatud, et isik ei saa olla lapse bioloogiline isa, ei ole iseenesest piisav, et mitte tuua kaasa isikule, kes on isana sünnitunnistusele kantud, vanema õigusi ja kohustusi. Selleks peab pöörduma seaduses toodud tähtaja jooksul isaduse vaidlustamise hagiga kohtusse.

Kui isadus jäetakse õigel ajal vaidlustamata, võivad sellega kaasneda pöördumatud tagajärjed kõikidele osapooltele – lapsele, fiktiivsele isale ja bioloogilisele isale. Nt. olukorras, kus DNA testiga on tuvastatud, et sünnistunnistusele kantud isa ei olegi lapse biolooline vanem aga vaidlustamise tähtaeg on möödas, kaotab laps õiguse tunda oma bioloogilist vanemat ja temaga suhelda, fiktiivsele isale tekivad seadusest tulenevad lapse ülalpidamiskohustused ja bioloogilisel isal kaob võimalus sisuliselt oma lapse elus osaleda.

Perekonnaseadus annab aga veel ühe võimaluse omaksvõtu teel tekkinud isaduse vaidlustamiseks lapse kaalukaid huve järgides. Selleks tuleb pöörduda vastava taotlusega valdkonna eest vastutava ministri poole, kelleks on siseminister.

https://sobranna.postimees.ee/4463945/a ... sele-kanda
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Apr 2018 14:00

Since 2007, the social media giant has contributed a cumulative $381,000 to 46 of the 55 members on the House Energy and Commerce Committee, which will hear from Zuckerberg on Wednesday.

:twisted: :twisted:
https://www.zerohedge.com/news/2018-04- ... -next-week
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Apr 2018 18:47

Mmmm..... delicious!
ehk lihamaitseline burgerikotlet taimedest ehk järjekorde food engineering
https://youtu.be/QB-90-LEPZ4?t=36

(kuskilt ei õnnestunud leida topeltpimekatset koerte peal)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 08 Apr 2018 22:48

r009 wrote:
Ma kardan et võid selle 2020 mantra ära unustada. Kogu EU-US üld näitajaid on hetkel nii head, et turgu tuleb 20-30% ülesse kerida et midagi viltu oleks. Karta on, et kõik tõstetakse rahulikult uue reaalsuse tasemele ja mure murtud. Kui Eesti seal tasemel pole, siis on see mingi väikeriigi isiklik mure, aga kuna me oleme pingsalt mängu kaasa mänginud ja arvatavasti läheb asi lihtsalt edasi. See et luuakse palju ebamääraseid väärtusi pole seni mure kui asjale on tarbija.. Kuigi ausalt, ega ma eestist ei jaga enam suurt, liiga depresiivse väikelinna lauluke...


NY puhul väidetavalt on kerge langus juba pikalt kesnud.
https://www.tekniikkatalous.fi/incoming ... oa-6717442
Hiljuti aga on toimunud tõsisem raputus ja ostjatel on ootused ...veel suuremaks languseks. Hinnad seal on muidugi omaette klass aga ka selle juures (eriti tublisti kannatada saanud tipp) peaksid toimetama ju eriti teadlikud ja paremini informeeritud (või kes võiksid seda olla sest nõustajaid jms. peaks sellistel ikka vähe jaguma) Lisaks võiks see vägevate seltskond arvestada (või teadlik olla igal juhul toimuvast juurdetrükist).
P.S. Ei välista ka mõnda lihsat seletust. ntx. Lihtlabane demograafia. NY jõukurite kuldne (maailma mastaabis suurtegijate) põlvkond lõpetab ja uusi superrikkaid pole kusagilt piisavalt peale tulemas.
Kui on võimalikud raputused ja langused seal, siis on sama ka võimalik siinses külakeses eriti selle koorekihikeses.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 08 Apr 2018 22:53

td wrote:Mmmm..... delicious!
ehk lihamaitseline burgerikotlet taimedest ehk järjekorde food engineering
https://youtu.be/QB-90-LEPZ4?t=36

(kuskilt ei õnnestunud leida topeltpimekatset koerte peal)

Teisalt parema otsa (või veel valida saav) seltskond on teada andmas ka sellisest arengust. Igasugusest kraamist tehtud muld ei sobigi enam isegi haljastuseks...ühel päeval jõuab sealtki saaste levida võileiva vahele või sisse... Veel vähem põllule.
https://yle.fi/uutiset/3-10148145
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Apr 2018 09:34

Ma ei väsi imestamast, millist raha maksab riik IT lahenduste eest (ja siis mujal öeldakse, raha pole, raha pole), meie IT mehed pole mitte kuidagit paremad "Getteri" ega "Setteri" kirjutajad, kui ülejäänud maailm. Ikka ja jälle täpselt sama muster, eelistatakse suurfirmasid, piisavalt juba näiteid võtta, kuidas nad ei saa asjadega hakkama ja seda selliste kohutavate rahasummade juures.



Veebiarendus võib viia miljonieurose tagasimakseni
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/veebiarendus-voib-viia-miljonieurose-tagasimakseni?id=81704333

Ligikaudu 1,3 miljoni euro eest arendatud platvorm on aga nii kehv, et nõuab korda tegemiseks veel hinnanguliselt ligi 800 000 eurot, väidavad kohtutäiturid. Uus programm läheks arendajate sõnul, kellega kohtutäiturite koda on olukorda arutanud, maksma umbes kolm korda vähem.


SKAIS2 läheb veel 10 milkut :lol: :lol:
---

Vabandage mind, aga ma ikka aastaid selles valdkonnas olnud ja ma ei pea ühtegi registrit keeruliseks progemiseks. Küsimus on pigem selles, kas neis firmades on olemas analüütikud, kes oma tööd oskavad ja tihti on seal meeletu kogus tibianalüütikuid, kes ei taba asjadest ööd ega mütsi. Teevad mingi pseudodokumendi, mida ülikoolis pisteliselt õpiti ja sellest ei saa pooled progejad midagi aru :mrgreen:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 09 Apr 2018 10:04

spl wrote:/.../ühtegi registrit keeruliseks progemiseks/.../

Nii ja naa ütleks. Nt kui sul laekub 10 a jooksul mingi struktuuriga andmeid ja siis struktuur oluliselt muutub (tekib 1-n või n-1-n struktuure senise 1-1 asemele, ja nt aegridade sisu tähendus muutub. Nt kui aganad kvalifitseerusid varem leivatooteks, nüüd aga loomatoiduks, ja on vaja muuta 30 aastast aegrida kahes variandis, kus esimese korral on vaja sisulist leivatoodete summat (või kvantiile, või korrelatsioone :twisted: ) ja teisel juhul aegrida formaalsete leivatoodete (... x parameetrist), arvestades et tabelite struktuur on vahepeal muutunud (või finantsinstrumentide struktuur või nende riskiklassidesse kuuluvus ja sellest tulenevalt kõik karakteristikud mis antud riskiklassi elemendi juurde kuuluvad).

Aga tõsi ta on et "kartoteegi" tasandil tõesti mingit raketti välja ei mõtle, ja minu arusaama kohaselt enamik riiklikke registreid (kui mitte kõik) just "kartoteegi" tüüpi ongi.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 09 Apr 2018 10:22

H. H. Luike on ikka põnev kuulata.

Ekspress Grupi tulevikuplaanid ja eesmärk -- konkureerida google'iga.

https://www.dropbox.com/s/iqq9mqok3748d ... 3.mp4?dl=0
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Apr 2018 10:24

to pop,

Eestis on kombeks ka, et suured IT firmad räägivad asju keerukamaks kui asjad on, sest nii saab ju rohkem raha küsida ... :D

Tähtis on registrite puhul täpne ülesande püstitus ja oma alal pädev infosüsteemide analüütik ning siis pole probleeme isegi ülikeerukate süsteemide puhul.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Apr 2018 14:40

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 109 guests

cron