Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 04 Jul 2018 14:26

spl wrote:/.../6000L paak peaks olema, siis oleks pointi/.../

Mul siis potentsiaalselt vist veab, max kõrguste vahe krundil on 13m ("kasutatav" vahe ca 11m), paak siis ilmselt panga servale (+ maja katusele või omaette soojakusse garaazi peale), ja mikro-HEJ kusagile alla serva jõe kaldale.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 04 Jul 2018 14:34

r009 wrote:/.../Tee kontrollsukeldumine 30-40 m peale ja vaata kuidas sulle tundub ...

Siin on funktsiooni täitev õhumull e. kopsud pildil täitsa olemas, ja mälu järgi pidid tennisepalli suuruseks muutuma v. tiba rohkem.
Aga gaaside lahustuvuses on point olemas, O2 puhtal kujul "oksüdeerib" organismi liiga kiiresti, ja kui ka 1/5 mahuosa korral 5x paremini lahustub (rõhu all/vee all) siis teeb sama välja kui puhta sissehingamine pinnal. Millimallikas hakkaks vist samal põjusel mariaani põhjas ujudes ilmselt kah naeratama vms.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 04 Jul 2018 15:27

Mõtisklesin Wikipedia abil süvaveekalade üle ja vaat, kuhu jõudsin
https://en.wikipedia.org/wiki/Deep_scattering_layer

ehk siis õhku sisaldaval ujupõiel võib olla allveekajalokatsioonile märgatav mõju, kui neid on palju
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 04 Jul 2018 19:36

mõeldes EU GDPR-le jääb vägisi mulje et tegemist on establishmendi agooniaga sõnavabaduse suhtes, millele on usutavuse lisamiseks ja pööblile mahamüümise soodustamiseks "andmete kaitse" kleepekas peale vajutatud.
Kas keegi siin näeb midagi peale hallide kastikeste https://www.youtube.com/watch?v=oWa9AKRFCuw

Data Protection - my .... :twisted:
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 04 Jul 2018 21:21

Mingit rumalat hülgemöla 24h

Kui elekter läheb kalliks, hakka ise tootma
https://www.aripaev.ee/juhtkiri/2018/07/03/kui-elekter-laheb-kalliks-hakka-ise-tootma

Ma juba suht lapsest saati tegelenud sellega ja ütlen, et tehast ei pane enda elektriga käima. Mingi lao veel ehk. Tõesti kui teie firma asub mere ääres ja pole hulle naabreid, siis saate enda tuulegenekast märgatava kasu. Samas rääkida päikesepaneelidest nagu pühast veest on lolluse tipp, oktoobrist - veebr keskpaigani tootmine sisuliselt 0 !

Nasval see Baltic Boat, neil on oma suur tuulegenekas ja seal tõesti tasub ära. Sama võiks ju Kunda Nordic teha, sealkandis on tuult küll. Samas Ida pool see jama, et kaitsevägi hakkab karjuma, radarid pimedad.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 04 Jul 2018 21:23

8-) Strandberg vahepeal kekukas mingi taolise kangaga, aga paistab ette jõutud ja isegi meetod avalikustatud.

New Stealth Material Can Hide Objects From Infrared Scans
https://www.bleepingcomputer.com/news/technology/new-stealth-material-can-hide-objects-from-infrared-scans/
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 04 Jul 2018 21:40

pop wrote:Kas keegi siin näeb midagi peale hallide kastikeste https://www.youtube.com/watch?v=oWa9AKRFCuw

Mkmm. Logisin välja ja käisin NordVPN-ga (ja Brave'ga) läbi mitmed riigid, sh. Venemaa, Moldaavia, Aserbaidžaan, Bulgaaria, Serbia. Ikka hallid kastid.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jul 2018 11:06

Tere tulemast Pariisi, metslased ju nii kasulikud riigile ...

Galerii: Eiffeli torni kuulikindlast klaasist kaitsemüür saab peagi valmis
https://reisile.postimees.ee/4535168/galerii-eiffeli-torni-kuulikindlast-klaasist-kaitsemuur-saab-peagi-valmis

Eile Euronewsis näitas, kuidas üks metslane ei peatunud ja sõitis tahtlikult politseinikule otsa, see avas tule. Siis murjamid panid jälle mitmed linnaosad põlema.

Ma tõesti ei saa aru, kas siis nagu riikidel ongi mingi suitsiidne tahe kogu enda rahvas ära hävitada ja riik muuta peldikuks. Mina enam Prantsusmaal ei käi, täielikuks peldikuks muutunud.

Siis nende uudiste valguses all jookseb tiitel: "Itaalia vajab rohkem immigrante, et pensionisüsteemi üleval pidada". Kas nad kaotanud igasuguse reaalsustaju nad pole isegi 8% metslastest suutnud tööle panna, nüüd järsku hakkab kõik need sisserändajad itaallaste jaoks tööle :lol: :lol: :lol:
---

Ma pole kunagi olnud tarkade inimeste sisserände vastu, aga krt täiega selliste vastu, kelle ajumaht väiksem kui amööbil ja see mass tungib Euroopasse uksest ning aknast. Jumal tänatud, Eestis pole, ega ei tule mingeid toetusi. Ei saa istuda nagu parasiit meie kukil.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jul 2018 11:38

Minus hakkab süvenema vandenõuteooria, et valge mees kui kõige vastupanuvõimelisem subjekt tahetaksegi elimineerida, et paremini N W O -d saaks rakendada. (Aasia olukorda ei tunne, seal on võibolla teised teemad)
----
Riisi (kui tooraine) pullipaberite kahjum muutus kasumiks.
Ostsin hõbedat juurde. Osalt metallis, osalt 3x võimendusega pullipaberites. Eks näis .... Kuskile peab ju investeerima.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jul 2018 15:17

to td,


Hiina ja Jaapan väga konkreetselt öelnud, nemad ei võta ühtegi metslast riiki. Prantsusmaa ja Saksamaa paljud linnaosad meenutavad juba kloaaki, ma enam ei taha sinna riikidesse isegi reisida enam. Minu arvates peaks olema iga riigi kohus ennekõike enda rahva huvide ja heaolu kaitsmine. Pole 7 aastat enam Rootsi jõudnud, hirmuga mõtlen, kuhu suunda see "transformeerunud" :?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jul 2018 15:22

Meil on elektriarve paras fiasko kuubis:
1) meil üüratud võrgutasud, mis pole ühegi mõistliku argumendiga põhjendatud, peale liigkasuvõtmise
2) meil on alt. energiatasu, mida ma üldse ei mõista, miks peab tarbija peale maksma, kus on konkurents
3) meil on elektriaktsiis

2 / 3 tegelt on elektritopeltmaksustamine.

Elektri hinnatõusu puhul valitsus ilmselt ei sekku. Ministrid lohutavad: siiani oli hind odav
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/elektri-hinnatousu-puhul-valitsus-ilmselt-ei-sekku-ministrid-lohutavad-siiani-oli-hind-odav?id=82948961

Tuletan meelde, et 2020 suletakse ka vist enamus Narva elektritootmise katlaid, sisuliselt siis vaid meil propelleri elekter, kui seda pole, peame kõik sisse ostma.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 05 Jul 2018 18:41

spl wrote:Ma isegi katsetasin, et kui elektrit oli üle mul oli kaks suurt IPC vaati, ühe pumpas täis, kui elektrit oli üle ja siis avas klapi ning minihüdro käivitus, aga 15 min oli paak tühi ... USA huvitavamaid projekte oli see, kus kineetilise energiaga sisuliselt tariti mäe otsa vagunid ja siis kui oli vaja elektrit lasti nad alla veerema ning genekad tootsid siis selle abil elektrit. Aga pole sellest projektist ammu midagi kuulnud. Ehk energiatalletamine on ikka paras pähkel.

Suures mõõtkavas tehakse sama
https://en.wikipedia.org/wiki/Pumped-storage_hydroelectricity
The round-trip energy efficiency of PSH varies between 70%–80%, with some sources claiming up to 87%.
http://energiasalv.ee
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jul 2018 19:41

spl wrote:to td,
Pole 7 aastat enam Rootsi jõudnud, hirmuga mõtlen, kuhu suunda see "transformeerunud" :?

Minu jaoks oli šokk 2009.a. Viin – võrreldes aastaga 1992, kui esimest korda käisin. Göteborgi raudteejaam 2016 meenutas aga mulle stseeni Star Wars filmist, kus igasugu ("erinevaid") tegelasi võis kohata. Enam pole tahtmist suurlinnadesse oma nina pista.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jul 2018 22:38

td wrote:
spl wrote:to td,
Pole 7 aastat enam Rootsi jõudnud, hirmuga mõtlen, kuhu suunda see "transformeerunud" :?

Minu jaoks oli šokk 2009.a. Viin – võrreldes aastaga 1992, kui esimest korda käisin. Göteborgi raudteejaam 2016 meenutas aga mulle stseeni Star Wars filmist, kus igasugu ("erinevaid") tegelasi võis kohata. Enam pole tahtmist suurlinnadesse oma nina pista.


Kusjuures, ma jäingi mõtlema, et miks ma enam Euroopas eriti reisida ei taha. See nagu mingi kaitserefleks, mina mäletan veel ilusaid, puhtaid ja turvalisi riike. Mitte seda metslaste korraldatud s-tamaja, mida nüüd olen kohanud ja rohkem ei taha seda kohata.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 05 Jul 2018 22:40

:D keda meie foorumlastest üle ostetud, tunnistage ausalt....

Töötaja üleostmise hind on 1644 eurot
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/07/05/tootaja-uleostmise-hind-on-1644-eurot

Seega oleks kolmandik töötajaid valmis töökohta vahetama umbes 1500eurose netopalga pärast, mis on 30% suurem kui keskmine netotöötasu tänavu kevadel.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 05 Jul 2018 23:12

Tegin foorumis otsingu sõnadele "kuld*" ja hõbe*". Päris huvitavaid postitusi tuli aastatest 2010-2012, kui kuld buumis. Kahju on sellest, et oleme kaotanud mitmed huvitavad postitajad (Jõehobu, Nibbler, Tehnokraat, Suller jne.)., kelle arvamused tõsiselt rikastasid. Vahel mõtlen, et kas need inimesed on veel elus või miks nad meie foorumi maha jätsid. Juhul, kui Somm on veel elus, siis tõenäoliselt resideerub kuskil lõunamaal ja õpib uusi keeli ja kombeid - nii arvan ma.

Aga kulla-hõbeda kohta. Soov N W O -d rakendada koos elektroonilise rahaga pole kuhugi kadunud, seega minu meelest on täna füüsilise kulla-hõbeda varumine palju rohkem õigustatud kui 7 aastat tagasi. Hõbeda hind on ka palju-palju soodsam kui toona.
viewtopic.php?f=3&t=4&p=24228&hilit=h%C3%B5bedat+kulda#p24228

ja see mõtisklus järgmise kriisi eel
viewtopic.php?f=3&t=4&p=30862&hilit=h%C3%B5bedat+kulda#p30862

veel üks postitus ehk hõbe kui kunst
viewtopic.php?f=3&t=4&p=18771&hilit=h%C3%B5bedat+kulda#p18772
(mina arvan, et see on pigem esteetikasse ja kultuuri investeerimine, mitte konkreetne hõbedainvesteering, hõbeda osa selles hinnas on väike)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 00:00

Järgnev on minu väga spekulatiivne arutlus ja mitte väga tõsiselt võtta (aga võib kaasa mõelda).

Lähtekohad:
- Deutsche Bank võib olla järgmine Lehmann; Kreeka kriis oleks Itaalia kõrval poisike - seega oht Eurole
- Tänased katsetused krüptovaluutadega kui peaproov üleilmse ühtse elektroonilise raha kasutuselevõtuks ( N W O )
- Järgmine majanduskriis ja fiat rahade inflatsioon kui ettekääne "uue" rahandussüsteemi kehtestamiseks, mis kaotaks füüsilise raha (kaoks paberraha, tuleks midagi krüptoraha ja mobiilse ülekande hübriidi sarnast, milles kõik tehingud on jälgitavad)

Seega, varem või hiljem tavaline inimene hakkab mõistma eelnevat ja otsib lahendust, kuidas kõrvale hiilida jälgimisühiskonnast. Kõige mugavam arveldusvahend oleks hõbe, sest kuld on liiga kallis (kuld sobib vara säilitamiseks, mitte aga igapäevaarveldusteks). Kui hõbe läheb (mitteametlikku) ringlusse, siis nõudlus tema järele kasvab hüppeliselt, mis omakorda tõstab hinda ja soovi teda omada. Kas inimestevahelised maksed hõbedaga võidakse seetõttu keelata? Kas mingi uus MITTEAMETLIK krüptoraha võiks olla hõbedale parem alternatiiv? (Ilmselt oleks, kui LAIALDANE usk temasse tekkiks ja elektroonilist ülekannet ei suudaks riikide valitsused TAKISTADA ja JÄLGIDA).

----
Kas tänane hõbedahinna ebasoodne suhe kulla hinda on määratud püsima ja süvenema? Miks on täna hõbe nii odav võrreldes kullaga (isegi võrreldes enne fotograafia ajastut)?
Läänemere idakalda suurim leitud ajalooline hõbeda-aare on ca 10 kg, ehk täna saaks selle koguse hõbeda eest Tavidis alla 4410 euro. Omal ajal aga sai selle hõdedakoguse eest ehitada Pöidesse esimese kiriku.
Last edited by td on 06 Jul 2018 00:35, edited 2 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Jul 2018 00:19

Osta tasuks metalli, mida on vaja tulevikus elektriautode tootmisel. Aga mida, vaske osta omale 10 tonni :lol: :lol:

---

Kõrgkoolide mure, noored ei taha enam õpetajaks õppida ega insenerteadusi. Sellest saab korralik katastroof, kui väga suur protsent õpetajatest pensionile lähevad. Lõpetage see IT haip, hakakem reaalselt haridust toetama, IT meeste seas on niipalju lolle , et uskumatu. Ehk ei tasu panna võrdusmärki IT mees = tark inimene...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 00:29

spl wrote:Osta tasuks metalli, mida on vaja tulevikus elektriautode tootmisel. Aga mida, vaske osta omale 10 tonni :lol: :lol:

Vase pullipabereid võib spekulatiivsel eesmärgil osta küll. Kuid vask reeglina reageerib majanduslangustele kaasa (ehitustegevuse vähenemise tõttu)
Hästi varjatud saladus liitiumiakude puhul oli mangaan ja kaadmium, aga seal on tark raha juba sees, taksojuhtidel aeg varsti siseneda. Sobiva (puhtalt neile metallidele orienteeritud) investeerimisinstrumendi leidmine on raske. Küllap taksojuhtide jaoks varsti midagi ka luuakse. ;)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 06 Jul 2018 07:49

spl wrote:
td wrote:
spl wrote:to td,
Pole 7 aastat enam Rootsi jõudnud, hirmuga mõtlen, kuhu suunda see "transformeerunud" :?

Minu jaoks oli šokk 2009.a. Viin – võrreldes aastaga 1992, kui esimest korda käisin. Göteborgi raudteejaam 2016 meenutas aga mulle stseeni Star Wars filmist, kus igasugu ("erinevaid") tegelasi võis kohata. Enam pole tahtmist suurlinnadesse oma nina pista.


Kusjuures, ma jäingi mõtlema, et miks ma enam Euroopas eriti reisida ei taha. See nagu mingi kaitserefleks, mina mäletan veel ilusaid, puhtaid ja turvalisi riike. Mitte seda metslaste korraldatud s-tamaja, mida nüüd olen kohanud ja rohkem ei taha seda kohata.


Seda on hea vaadata lennupileti hindade järgi. Kas mitte Londonisse edasi-tagasi nüüd juba 29 euroga?

Eriti need kõige "rikastatumad" suurlinnad on odavaks läinud. Võib-olla äkki hotellid ka (pole vaadanud).
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 06 Jul 2018 07:53

"Erinevus rikastab" -- oli see kuulus loosung.

Jälgige sõnakasutust. Et panna rahvast mõru pill allaneelama, millest on ette teada, et ta seda ei taha, öeldakse: "rikastamine".
Sõna "rikas" -- saad rikkaks, kui "erinevusega" tegemist teed!

Sama on "metsa väärindamine" -- mets pole veel piisavalt väärtuslik, teda tuleb "väärindada" lageraietega ning peldikupaberiks tegemisega ja siis Hiina müümisega odavalt.

See kõnepruuk on "karju appi".
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 06 Jul 2018 08:12

td wrote: et valge mees kui kõige vastupanuvõimelisem subjekt tahetaksegi elimineerida, et paremini


Ilmselt jah,

justnimelt "valge" -- demoniseeritud värv praegu, seoses postkolonialistliku teooriaga, mis võetud ette ideoloogilise malakana, et valge mees ise ennast nüpeldaks ja mustad-värvilised ka teda nüpeldaks, lisaks naistele, homodele jne jne.

Ning justnimelt "mees" -- kes on loodud "peaks", ajuks, juhiks. Anda kõigepealt võim naiste kätte, siis anda võim homode kätte, siis "erinevuse kaudu rikastajate" kätte, siis moslemite kätte, suunata TOHUTUD rahad sellesse projekti, ja panna "valge mees" süüdistuse alla, süüd tundma ajaloo pärast...

See kõik on Jumalale kolmanda sõrme näitamine. JUmal on loonud mehe peaks. No KUI tugev peab olema see "valge mees", kui teda peab NII paljude erinevate meetoditega nõrgestama ja "ikka ei aita"? Jumal ei lase end pilgata, see on fakt. Samas ta ei tee vahet inimestel -- kõik saavad päikest ja kõik saavad vihma. Tegemist on tegelikult valge kristliku maailma hävitamisega. Samas on tunnistusi sellest, et kuskil moslemid ärkavad Piibli Jumalale, hiinlased ärkavad ja lasevad end ristida.

Kristlikes ringkondades räägitakse juba ammu, et "ärkamine tuleb". See tähendab viimast Jumala Vaimu väljavalamist kõige liha peale. See saab olema seotud ilmselt mingite katastroofidega. Kui heaoluga harjunud inimene on ahastuses, siis pole tal kuhugi mujale pöörduda kui Jumala poole, siis meenub kirik, kuhu joosta. Parim, kelle juurde joosta, on Jumal! Siis Jumal päästab max inimesi, annab viimase võimaluse. Igal juhul tasub Jumal vastu võtta! Pärast surma pole enam midagi teha, siis on nagu on (Taevas või P---, valik on nende vahel; on suur pettus, et leidub veel muid valikuid).
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 06 Jul 2018 08:29

Big Sale -- Air Baltic praegused lennupiletite pakkumised

https://www.airbaltic.com/et-EE/campaig ... 2a6ffff94d

London, Berliin, Oslo, Stockholm -- 29 eurot üks suund
Göteborg, Kopenhagen -- 49 eurot üks suund
Budapest -- 69 eurot üks suund
Praha -- 75 eurot üks suund
Pariis -- 99 eurot edasi-tagasi
Varssavi -- 129 eurot edasi-tagasi
Tel Aviv -- 209 eurot edasi-tagasi
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 08:55

h wrote:See kõnepruuk on "karju appi".

Lisaks siia "rikastamise" ja "väärindamise" juurde ka vana hea "varastamise".

Mind varastati (paljaks).
Mind rikastati (erinevaks minust enesest).
Minu elukeskkond väärindati (ebaloomulikuks).

----

Jah, päris huvitav on lugeda seda foorumi > 5 a. vanuseid postitusi:
-mõtteid, mis on saanud veel rohkem kinnitust
-mõtteid, mis on läinud mädanema
-mõtteid, mis elukogemue kasvades on osutunud valeks (ja vaat et lausa vastupidiseks)
Mõne foorumlase mõnest postitusest hakkad aga hoopis rohkem lugu pidama, sest selles oli mõte, mida alguses ei osanud enda jaoks tähtsaks pidada.

---
Kristliku maailmakäsitlusega aga on minul nii, et "kuskil tuleb sein ette" ja ei saa sellest läbi. Minu jaoks Jumal on, Jumala seadused ka, aga usuasjadesse süvenedes ALATI kuskil tunnetan, et ilmalikud inimesed püüavad Jumala nime suhu võttes õigustada NEILE ENDALE meelepäraseid tegusid ja see hakkab vastu (ma näen seda läbi). (S.t. nad on Jumala sõna all avaldanud ka palju endale meelepäraseid teese, et ennast Jumala hiilguse all tähtsaks ja vältimatuks teha.)
Minu jaoks on Piibel nagu elusorganismi jaoks DNA - selle olemuse täpne päritolu pole teada, see antakse edasi, seal on palju tarvilikke lõike, kuid on ka lõike, millega ei oska midagi peale hakata ja mille tähendust ei oska keegi lahti seletada või mis pole esmavajalikud. Teiste rahvaste pühad tekstid on samuti nagu omaette DNA või RNA - ka seal on olulised sõnumid läbisegi mitteolulisega.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 10:26

Jumalale "lähemale jõudmises" on minu jaoks olulised järgmised põhiteesid. (püüan esimest korda enda jaoks nõnda seda formuleerida)

1) Jumal on olemas - ilma selle veendumuseta pole mõtet edasi arutleda. Esimene tähtis samm on mõista, et Ta on tõesti olemas.
2) Jumal on suur, mina olen väga väike ja tähtsusetu (mida tähtsusetumaks ennast pead, seda paremini Teda tunnetad)
3) Pole tähtis, mis kujul Jumal on (arvutisimulatsioon, Püha Kolmainus, juhuste jada vms.), tähtis on see, kuidas tema mõjutab mind ja mind ümbritsevat
4) Pole võimalik aru saada Jumalast, küll aga võib kogeda tema mõju. Mida avatum oled oma mõtetes ja tundmustes Talle, seda rohkem mõistad Tema mõju ja suurust.
5) Nii nagu on erinev mehe, naise ja ema armastus, on erinev ka Jumala armastus. Nii nagu ei saa lõpuni mõista teise inimese armastust, ei saa mõista ka Jumala armastust. Võibolla seda ei saagi nimetada sõnaga "armastus", see on segu tähelepanust, seaduspäradest, andestusest jne. - hoopis teises koostises võrreldes surelike armastusega.

Ja vaat siit edasi läheb juba keerulisemaks. Võib appi võtta pühad tekstid (ehk see, kuidas teised surelikud on püüdnud Jumala tunnetamises edasi liikuda, sealjuures ikka ka oma egot kuskil rõhutades ja niiviisi Jumalast kaugemale triivides), aga ma arvan, et ei ole midagi katki, kui võtta aluseks need 5 põhiteesi, millest alustasin - ja ise edasi liikuda.

Selle eelneva saab taandada isegi veelgi väiksemaks: Jumal on suur, mina olen tähtsusetu. (see paistab olevat Jumala põhiomadus ja põhiline erinevus meie vahel ja hea lähtekoht edasi liikumiseks) Ehk siis seesama Michelangelo narts Jumala käe all. Alandlikkus Jumalale (see aga tingimata ei tähenda alandlikkust teiste inimeste ees)

Selle järgi kõrkus Jumala ees võikski olla kõige suurem patt üleüldse. Miks kõrkus saab karistatud - sest see on tähtsusetu sureliku vastuolu igavese kõikvõimsusega. Ükskõik, mis kujul ka Jumal ei oleks, on vastuollu minek reaalsusega alati see, kus reaalsus annab vastulöögi.
Last edited by td on 06 Jul 2018 10:59, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Jul 2018 10:58

Ma pole rassist, aga ma vihkan inimesi, kellel puudub austus võõrustajamaa suhtes, kes neid sitavareseid vastu võttis. Tänulikkus vaid vargus, vägivald, laisklemine ja ülbitsemine: mul selliseid tegelasi nähes tekib silma võrkkestas allergia. Kahjuks just nö tumeda nahavärviga inimestel puudub igasugune viisakus, austus, tänulikkus.

Prantsusmaa hetkel:

Prantsusmaal Nantes’is jätkusid kolmandat ööd rahutused: süüdati 52 autot, kahjustada sai 8 hoonet
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/prantsusmaal-nantesis-jatkusid-kolmandat-ood-rahutused-suudati-52-autot-kahjustada-sai-8-hoonet?id=82958595
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 11:20

td wrote:Alandlikkus Jumalale (see aga tingimata ei tähenda alandlikkust teiste inimeste ees)

Teistest lugupidamine ja ümbritsevast hoolimine tähendab eeskätt austust Jumala loomingu ees, mitte konkreetselt nendest (inimestest ja loodusest) lähtuvat suursugusust. Me kõik oleme tähtsusetud Jumala ees.
Klammerdumine millegi-kellegi külge tähendabki, et me oleme unustanud, kes tegelikult on selle taga - me näeme vaid seda objekti ennast, mitte Jumala loomingut.
Last edited by td on 06 Jul 2018 11:22, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Jul 2018 11:21

offtopic: tänapäeva noored enam ei tea , mis oli dialup modemid https://www.youtube.com/watch?v=FG1AQcGGSec
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 11:39

spl wrote:Ma pole rassist

Värske dokfilm Lõuna-Aafrika valgetest
https://www.youtube.com/watch?v=a_bDc7FfItk
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 06 Jul 2018 13:03

td wrote:
spl wrote:Osta tasuks metalli, mida on vaja tulevikus elektriautode tootmisel. Aga mida, vaske osta omale 10 tonni :lol: :lol:

Vase pullipabereid võib spekulatiivsel eesmärgil osta küll. Kuid vask reeglina reageerib majanduslangustele kaasa (ehitustegevuse vähenemise tõttu)
Hästi varjatud saladus liitiumiakude puhul oli mangaan ja kaadmium, aga seal on tark raha juba sees, taksojuhtidel aeg varsti siseneda. Sobiva (puhtalt neile metallidele orienteeritud) investeerimisinstrumendi leidmine on raske. Küllap taksojuhtide jaoks varsti midagi ka luuakse. ;)


Võid vaadata korraks ka kohvi poole... Minu arvates on selle hind kukkunud rohkem kui objektiivselt asi väärt on... Brasiilia on küll jamades ja kaubandussõda võib reaalseks minna ja kohvi saak tundub hea tulevat, kuid pikas perspektiivis on kohviistanduste defitsiit ja kvaliteetse kohvi puudus peaks pikaajaliselt päevakorras olema..
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 117 guests