Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 06 Jul 2018 13:13

td wrote:
td wrote:Alandlikkus Jumalale (see aga tingimata ei tähenda alandlikkust teiste inimeste ees)

Teistest lugupidamine ja ümbritsevast hoolimine tähendab eeskätt austust Jumala loomingu ees


Jah-jah, just nii. Et sa austad teist inimest (ka kodutut, armetut, samamoodi nagu rikast), kuna ta on Jumala looming.
Nii nagu sina ise, igaüks meist on Jumala looming.
Kõigisse on sisse pandud teatud ebatäiuslikkus! Selles ei saa ennast ega teisi süüdistada.

See tähendab ka austavat suhtumist iseendasse (peab veel õppima sageli).
Ka endale andestamist. Teistele andestamist. Inimlikult võib see olla raske.

Kui Jumalat pole, kui elatakse ainult materiaalses maailmas, kui tullakse mingist nõidumise voodoo-kultuurist, ebajumalate kultuurist, siis ongi tulemus see, mis Euroopas praegu toimub. Allakäik.

Üldiselt teoorias peaks olema nii, et kui kristlikud kultuurid teevad koostööd Jumalaga -- siis need "teised" pöörduvad ka Elava Jumala poole, sest nad tahavad saada õnnistust -- seda, mis on Euroopas, mis on kristlikus kultuuris.

See, mida praegu toimub, on aga needus. Umbes nii, et sinu töö vilju söövad võõrad, kes pole selle heaks iial tööd teinud.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 14:01

Isiklik aeg on kõige mõõt. Kuidas see suhtub ajalooliselt kulla hinda? Lihttöö/Kuld aastatel 1800-2016 (ühikud pole olulised, ajalooline suhe on oluline)
allikas: https://www.measuringworth.com/index.php
Lihttöö-Kuld.jpg
Lihttöö-Kuld.jpg (52.29 KiB) Viewed 10529 times

Huvitavad ajad olid 1970 ja 2002, kui lihttöö eest sai ajalooliselt eriti palju kulda. Ajavahemik 1930-1970 oli tööinimese "American Dream", kus palk pidevalt kasvas võrreldes kulla hinnaga.
1934, 1980, 2011 aga tähistasid aega, kus kuld oli ülehinnatud võrreldes tööajaga.
Graafiku võib panna ka vastupidisesse suhtesse, et uurida kulla hinda lihttöö tundide (palga) alusel. See graafik on isegi veel olulisem teada - kui palju pidi lihttööline töötama sama koguse kulla ostmiseks.
Kuld-Lihttöö.jpg
Kuld-Lihttöö.jpg (50.17 KiB) Viewed 10529 times
Last edited by td on 06 Jul 2018 15:42, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 14:15

r009 wrote:Võid vaadata korraks ka kohvi poole... Minu arvates on selle hind kukkunud rohkem kui objektiivselt asi väärt on... Brasiilia on küll jamades ja kaubandussõda võib reaalseks minna ja kohvi saak tundub hea tulevat, kuid pikas perspektiivis on kohviistanduste defitsiit ja kvaliteetse kohvi puudus peaks pikaajaliselt päevakorras olema..

Hea mõte! See langus torkas ka mulle enesele silma. Alati on aga küsimus selles:
https://youtu.be/eG-wQvNNonk?t=3522

vastikult võib põletada saada, kui liiga vara siseneda - ma pean seda veel õppima
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 14:36

Kui palju tuleb töötada sama koguse hõbeda jaoks ajalooliselt 1800-2016
Nii hõbeda kui kullaga hakkas asi käest minema aastal 1848, kas see on juhus või (tööstus)revolutsioon?
Kulla hinna langustrend aga peatus 1972
Attachments
H6be-Lihttöö.jpg
H6be-Lihttöö.jpg (47.96 KiB) Viewed 10528 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 15:59

Veel üks teemaarendus nendele algandmetele. Siin on hinnatõus 1800-2016 logaritmilises skaalas. Oluline pole nende graafikute asetsus vaid graafikute kalle ja jõnksud. Stabiilse hinnatõusu korral peaks graafik olema sirgjoon, siin on näha hinna mullistused ja seiskumised. Hästi on näha ka alad, kus hinnad läksid käest.

Rohelise sirgjoonena on veetud keskmine ajalooline hinnatõus, nende joonte erinev kalle näitab erinevat hinnatõusu, joone alla jääv graafikuosa näitab suht madalamat hinnatõusu selle "tooraine" jaoks. Püüdke meenutada sündmusi ja avastusi ajaloost, mis võiks seda mõjutada.
Attachments
Labor_Gold_Silver_lines1.jpg
Labor_Gold_Silver_lines1.jpg (89.9 KiB) Viewed 10524 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 16:23

Mac OS 10.13.5 programm Preview jupsib - korra näitab uut failikoopiat ilma joonteta, siis aga joonistab algversioonile samuti jooned peale. :evil: :evil: :!:

Siin on sama pilt ilma abijoonteta:
Attachments
Labor_Gold_Silver_pure1.jpg
Labor_Gold_Silver_pure1.jpg (90.26 KiB) Viewed 10523 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 16:43

Kui pidada hinnatõusu "õigeks" mõõduks lihttöö hinnatõusu, siis "õiglane" hind kulla jaoks täna oleks ca 8000 USD per oz ja hõbedale ca 130 USD per oz. Täna aga on vastavalt 1256 ja 16 USD per oz. Aga selline arutlus ei maksa midagi. Seilata tuleb nende tuulte järgi, mis parajasti puhuvad, mitte teoreetilise ilmaennustuse alusel.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Jul 2018 16:56

Ma pikemat aega imestan juba, et kuidas eestlased suudavad asju selliselt hinnatasemelt osta :roll:

Luminor: Eesti hinnad kasvavad Soome omadest kolm korda kiiremini
https://majandus24.postimees.ee/4566174/luminor-eesti-hinnad-kasvavad-soome-omadest-kolm-korda-kiiremini
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 06 Jul 2018 17:24

Kunagi rääkisin, et mees peab emotsioonid kappi panema. See video võtab selle väga hästi kokku, ka mulle said asjad natuke selgemaks
https://www.youtube.com/watch?v=vxCm7JkpFt0
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 06 Jul 2018 18:29

spl wrote:Ma pikemat aega imestan juba, et kuidas eestlased suudavad asju selliselt hinnatasemelt osta :roll:

Luminor: Eesti hinnad kasvavad Soome omadest kolm korda kiiremini
https://majandus24.postimees.ee/4566174/luminor-eesti-hinnad-kasvavad-soome-omadest-kolm-korda-kiiremini

;) Hinnad juba teavad, et Tallinn on Helsingi äärelinn...
Viimane kord kui Helsingis käisin, sai õhtal ka pea kõik populaarsemad Helsingi mereäärsed kohvikud/õllekad üle vaadatud. Tallinn om eest ära läinud. Ntx. selles täitsa nnorm hinnad joogil...võrreldes Raekoja platsi või punase ringikese bensujaamaga...
https://www.archdaily.com.br/br/804552/ ... ects-photo
Aga selili pidin kukkuma ühes sadama läheduse väiksemas (Kivijalkakauppa soome slängis) tavatoidupoes (Kas meil niiväikseid toidupoode Tallinnas enam ongi....), kui meie Tartu kukese toodangu suurpurk oli tublisti odavam kui mul lähimates hyper angaarpoodides. e. meie maapoodide hinnalisa seal silma ei hakanud ka teiste kaupade juures :evil:
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 06 Jul 2018 18:35

Mida see Trump nüüd suurejooneliselt plaanib...No päris nii see ju olla ei saa, et onul tuleb hommikul idee ja läheb ärplema. Ehk on tal ikka mõningane nõunike-visonääride vägi, kes näeb selles tegevuses oma võimalusi.
https://majandus24.postimees.ee/4560299 ... -eest?_ga=
Mitu kuud või päeva tänapäeval võtaks, et sellise tegevuse tagajärjed ka oste tehes poes näha oleks.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Jul 2018 21:01

See millega Trump hakkama saanud on korralik häving Ameerikale, tuletan ka meelde, kes nende suurim võlausaldaja. Ameerika alati võlgu elanud. Miks börsid ei reageeri on see, et seal kaupleb minimaalselt inimesi. Ja kaubandussõja esimesed litakad ei tule kohe, need alati viitega.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 06 Jul 2018 22:35

spl wrote:See millega Trump hakkama saanud on korralik häving Ameerikale, tuletan ka meelde, kes nende suurim võlausaldaja. Ameerika alati võlgu elanud. Miks börsid ei reageeri on see, et seal kaupleb minimaalselt inimesi. Ja kaubandussõja esimesed litakad ei tule kohe, need alati viitega.

Kas me siin üldse oleme kunagi suuremamahulisemat kaubandussõda näinudki. Mul nagu ei tulegi midagi meelde mis ka midagi tõsisemat raputanud...
OK Venemaaga midagi vastastikku sebiti kuid pole ma midagi aru saanud peale selle, et Venemaal EL juustu ja USA kanakoibeasid pole saada. Pigem venelased ise rõõmsalt on nii kanakoibade kui juustu tegemisega hakkama saanud e. toimunud tehnoloogilise murrangutega saadi üle teatud tööjõu isiksuseprobleemidest.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Jul 2018 23:07

projekteerija wrote:
spl wrote:See millega Trump hakkama saanud on korralik häving Ameerikale, tuletan ka meelde, kes nende suurim võlausaldaja. Ameerika alati võlgu elanud. Miks börsid ei reageeri on see, et seal kaupleb minimaalselt inimesi. Ja kaubandussõja esimesed litakad ei tule kohe, need alati viitega.

Kas me siin üldse oleme kunagi suuremamahulisemat kaubandussõda näinudki. Mul nagu ei tulegi midagi meelde mis ka midagi tõsisemat raputanud...
OK Venemaaga midagi vastastikku sebiti kuid pole ma midagi aru saanud peale selle, et Venemaal EL juustu ja USA kanakoibeasid pole saada. Pigem venelased ise rõõmsalt on nii kanakoibade kui juustu tegemisega hakkama saanud e. toimunud tehnoloogilise murrangutega saadi üle teatud tööjõu isiksuseprobleemidest.


Sellises mastaabis kindlasti mitte, midagi oli ka George W. Bush midagi tegi 2000 alguses, ka vist kehtestas mingeid tariife, aga lõppes sellega, et need kõik kaotati järk-järgult ära, sest Ameerika tööstus hävis kõvasti.

Täiesti kohe googeldasin ja etskae, mu mälu ei petnudki mind: https://en.wikipedia.org/wiki/2002_United_States_steel_tariff

Kuna meie uudised masendavad, lihtsalt ei kajastata maailma asju normaalselt. Siis tegelt Ameerika soja farmerid juba karjuvad appi !!
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 07 Jul 2018 09:08

spl wrote:
projekteerija wrote:
spl wrote:See millega Trump hakkama saanud on korralik häving Ameerikale, tuletan ka meelde, kes nende suurim võlausaldaja. Ameerika alati võlgu elanud. Miks börsid ei reageeri on see, et seal kaupleb minimaalselt inimesi. Ja kaubandussõja esimesed litakad ei tule kohe, need alati viitega.

Kas me siin üldse oleme kunagi suuremamahulisemat kaubandussõda näinudki. Mul nagu ei tulegi midagi meelde mis ka midagi tõsisemat raputanud...
OK Venemaaga midagi vastastikku sebiti kuid pole ma midagi aru saanud peale selle, et Venemaal EL juustu ja USA kanakoibeasid pole saada. Pigem venelased ise rõõmsalt on nii kanakoibade kui juustu tegemisega hakkama saanud e. toimunud tehnoloogilise murrangutega saadi üle teatud tööjõu isiksuseprobleemidest.


Sellises mastaabis kindlasti mitte, midagi oli ka George W. Bush midagi tegi 2000 alguses, ka vist kehtestas mingeid tariife, aga lõppes sellega, et need kõik kaotati järk-järgult ära, sest Ameerika tööstus hävis kõvasti.

Täiesti kohe googeldasin ja etskae, mu mälu ei petnudki mind: https://en.wikipedia.org/wiki/2002_United_States_steel_tariff

Kuna meie uudised masendavad, lihtsalt ei kajastata maailma asju normaalselt. Siis tegelt Ameerika soja farmerid juba karjuvad appi !!


Küsimus pole sojatootjates, küll aga nende valimisvõimes ja nende imagos oma regioonis. Tootmise mõju on marginaalne, võrreldes sõjakompleksiga eriti pisike. US on pidevalt tipptehnoloogia jumala kummardaja, kuid sellega käib kaasas märkimisväärne ebainimlikus ja see on koht, mis peaks välja tulema kakluste käigus. US võitleb praegu nn. heaolu õigluse eest, kuid samas tahab säilitada oma tuima üleoleku ja tapmisõiguse tabut ja neile ei jõua kohale, et need kaks asja ei käi lihtsalt kokku. Kottida ja võlgu koguda ja neid mitte maksta nagu sädelev lumehelbeke on nende ainukene toimiv valem kuni ühel momendil põllud enam koormust välja ei kanna. Nende kultuur on tehniliselt arenenud pidev meeldiv valetamine, kui maailmas tekkib vajadus reaalse inimlikuse arenguks, siis käivad nad kiirelt alla. Hiina on on reaalsuses tugevalt rohkem inimlikust toetav süsteem, kuigi nende hulludega konkureerimine igapäevaelus on neetult raske, aga arendav.
Aga selles suhtes Trump on tänuväärne, tema aktiivsuse taustal hakkab vahest natukenegi kellegi ajudes mingi sidemete loomine ja see võib kaasa tuua lausa arusaamise, mis oleks juba selge progress. Tuimalt kellegi vaenlaseks kuulutamine kuna see pole US-le rahaliselt kasulik on tegelikult olemuslikult päris räige, mingi bakteri loogika. Aga maailm vajab loogikat, kus on aru saada, mis on väärtus ja see peab tulema enda sisemusest, mitte kuskilt kõrgemalt ja selleks on vaja massipsühhoosi kordades vähendada.. ma jälgin erinevaid Gaia programme ja see loogika mulle meeldib ja koos blokiahela tehnoloogiaga võiks nad ka midagi reaalset korda saata.
Enda loodud asjad ja nende väärtuse võrdlus peaks olema üks uue maailma maailma loogika aluseid, võitja peaks välja kujunema parima selgitustööga... Alusetu ja argumenteeritud masshüpnoosi teema peaks maailmas põhjalikumalt päevakorras täna olema...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 07 Jul 2018 09:24

td wrote:
r009 wrote:Võid vaadata korraks ka kohvi poole... Minu arvates on selle hind kukkunud rohkem kui objektiivselt asi väärt on... Brasiilia on küll jamades ja kaubandussõda võib reaalseks minna ja kohvi saak tundub hea tulevat, kuid pikas perspektiivis on kohviistanduste defitsiit ja kvaliteetse kohvi puudus peaks pikaajaliselt päevakorras olema..

Hea mõte! See langus torkas ka mulle enesele silma. Alati on aga küsimus selles:
https://youtu.be/eG-wQvNNonk?t=3522

vastikult võib põletada saada, kui liiga vara siseneda - ma pean seda veel õppima


Eilne liikumine põhjast päeva tipuni 8%... Tasemest 110 madalamal käis tuim stoppide teooria vägistamine, klassikaline parima roboti kultuuri propaganda. See et seda taime päris raske kasvatada on ja kasvataja väärib lugupidamist on lihtsalt vanamoodne loogika, elagu inglise spekulandid oma ausa kaupmehe loogikaga...
OK, mulle oli seekord see kasulik, sest ma tajun nende juriidiliselt korrektsete varaste loogikat, kuid pagan, ma hoian poolkõrbes iga päev korras tuhandeid taimi ja näen kuidas tuleb vaeva näha. Enamus veristest kaklustest saab alguse salakavalusest ja kottides taimede kasvatajaid me seda planeeti küll paremaks ei muuda. Neid arvutusvõimusi saadikute tulemustöö hindamiseks ja tagasikutsumise süsteemi loomiseks kasutades oleks võinud ju ka reaalset kasu luua. Kapitali puutumatusega maailmas peaks olema sama nagu pangahoiustega, baas kindlustatud, üleliigne juba avalikult arutatav...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 07 Jul 2018 09:33

Lihtsalt korraks lisaks pahameele suuruse kirjelduseks. 8% liikumine turul, kus kasutatakse vähemalt 10-15 kordset võimendust tähendab seda, et reaalraha, mis on lubaduste aluseks, on mõnedel 80% ulatuses kadunud ja paljudel, mis on halvem - pandi hakkama 30-50%. Kirjeldage enda jaoks veel tulusaaja isikutüüpi vs. taimede harija ja saate aru miks mul nii vastik on... See Eesti edukatest joodikutest sisutute jumalkummardajate pätistunud järelkasvu lugu oleks nagu sobiv taustamuusikaks...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 07 Jul 2018 09:47

Seda teooriat ei peeta õigeks, aga kuna see juutide teema nii paljudest asjadest läbi käib, siis võiks ka selle versiooniga tutvuda:
https://biblicisminstitute.wordpress.co ... -of-70-ad/

Lühidalt: Piibli rahvas (heebrealased) hävitati Rooma sõdalaste poolt 70. aaastal A.D. ja nende geenid võibolla elavad veel edasi praeguste Süüria, Liibanoni, Palestiina, Jordaania rahvastes. Nende auväärse koha on omavoliliselt hõivanud aga endise Khazari ala rändrahvas (kasaarid), kes iseend nimetavad juutideks - peale Khazari riigi kadumist on nad hargnenud laiali Euroopas ja ka Ameerikas, nad kohanevad alati kohaliku eripäraga ja rõhutavad oma Jumala poolt väljavalitud päritolu (mida neil aga pole). Nende kujutamisel piiblirahvana on suur teene nende rahvuskaaslaste rahadel, esimest korda said ingliskeelsesse Piiblisse 18.sajandil Rotschildi abiga (varem ei kasutatud seal sõna Jew vaid Judean). Jne. jne.

Wikipedia poolne versioon asjast:
https://en.wikipedia.org/wiki/Khazar_hy ... i_ancestry
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Jul 2018 10:10

ühe mehe jutustus sellest, kuidas tema kaotas usu ajakirjandusse (igaühel meist on oma lugu selle kohta, eksju)
https://www.youtube.com/watch?v=P73GAltxf6o
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Jul 2018 17:15

Jätkan andmete taaskasutamist. USA börsiindeks lihttöö tasuna arvestatult:
(aeg lahkuda börsilt ja otsida endale lihttöötajad? => näiteks USA 40ndate beebibuumi põlvkonnal, kes sisenes aktsiaturule 80ndate alguses ja tänaseks seniilseks jäänud, on soodne võimalus oma aktsiate eest palgata endale hooldaja-pepupühkija)
Attachments
DowJones-Labor.jpg
DowJones-Labor.jpg (85.99 KiB) Viewed 10359 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 08 Jul 2018 18:36

td wrote:Jätkan andmete taaskasutamist. USA börsiindeks lihttöö tasuna arvestatult:
(aeg lahkuda börsilt ja otsida endale lihttöötajad? => näiteks USA 40ndate beebibuumi põlvkonnal, kes sisenes aktsiaturule 80ndate alguses ja tänaseks seniilseks jäänud, on soodne võimalus oma aktsiate eest palgata endale hooldaja-pepupühkija)


Tegelikult väga hea graafik. Hea näide kui mõttetu on olla aus inimene. Kahjuks on karta, et antud protsess jätkub, sest üha vähem on vaja energiat et kontrollida nn. massi. Järgest peenem massipsühhoos, järjest täpsemad korrarikujate tabamise süsteemid (täpsemalt sund seadusi täita), järjest rohkem kvaliteetset plastiktoitu ja tipptoidu defitsiit jne. Väärtuste ja inimlikusega saab olema veel kitsam, kuidas sa ka ei pinguta. Samas krüptomaailma tipptasemele jõudmisel võiks pilt muutuda, sest kontrollsüsteemide ahel on selles maailmas teistsugune.
Aga enne seda soovitan kaduda ookeanisaarele asja jälgima, sest kahjuks peale uudist - "tulevik on teistsugune kui te arvasite" pole oleviku ümberkujundus enam rahumeelne...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 08 Jul 2018 22:01

Ma arvan, et seesama kehtib ka teiste omaduste kohta "dünastiates".
https://www.youtube.com/watch?v=gINXPmTylxM
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 09 Jul 2018 15:14

Pärast minister Janek Mäggi nalja, et sulgeme aga Valga sünnitusosakonna, sest meie naised on nii vahvad, et võivad sünnitada kasvõi põlluserval, ongi nali täide läinud.

Sünnitusosakonna sulgemise tagajärg: naine tõi lapse ilmale maantee ääres

https://www.postimees.ee/4602176/sunnit ... ntee-aares

Mis riigis me elame???
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 09 Jul 2018 15:59

"PR-gurust" rohkemat ei eeldakski. Äripäeva ajakirjaniku amet oli minu arvates tema naturaalne "klaasist lagi".
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 09 Jul 2018 17:28

hh wrote:Pärast minister Janek Mäggi nalja, et sulgeme aga Valga sünnitusosakonna, sest meie naised on nii vahvad, et võivad sünnitada kasvõi põlluserval, ongi nali täide läinud.

Sünnitusosakonna sulgemise tagajärg: naine tõi lapse ilmale maantee ääres

https://www.postimees.ee/4602176/sunnit ... ntee-aares

Mis riigis me elame???


Inimesed arutavad:

"Aga kui oleks olnud tuisk ja 30 kraadi külma?"

"Meeskonnalt tubli töö jah, aga meeskonnaliiget ähvardab vallandamine info jagamise tõttu. Uskumatu Eesti elu!"
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 09 Jul 2018 20:29

hh wrote:Pärast minister Janek Mäggi nalja, et sulgeme aga Valga sünnitusosakonna, sest meie naised on nii vahvad, et võivad sünnitada kasvõi põlluserval, ongi nali täide läinud.

Sünnitusosakonna sulgemise tagajärg: naine tõi lapse ilmale maantee ääres

https://www.postimees.ee/4602176/sunnit ... ntee-aares

Mis riigis me elame???



Räigelt räige tegelikult. Ennustusvõimelt peaks Mangi ja Mäggi vahel vist võrdumärgi panema, üks ammutab jõudu sugutungist, teine edevusest, aga visioonides on võrdselt tugevad... Kuigi tegemist on klassikalise müüdavuse näitega, mingi alaarenenud normatiivajuga kääbikute näitega - väitega, et statistiliselt poleks pidanud seda juhtuma... Kui ta oleks seda koha peal näinud, siis oleks võinud ka end vaimult terveks ehmatada. Las leiab oma ringkonnast tuttava, kes on samaks võimeline ja vaatab siis asja algusest lõpuni pealt, see peaks piisavalt hariv olema...
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 09 Jul 2018 20:45

Boris Johnsoni närvid ütlesid üles, et Brexit ei liigu. Astub Briti välisministri kohalt tagasi.
Tema põhjenduse täistekst peaminister Theresa May'le:

https://www.bbc.com/news/uk-politics-44 ... _and_music

Eriti hea lõik on see -- ajaloo suurima koloniaalriigi kontekstis:

In that respect we are truly headed for the status of colony - and many will struggle to see the economic or political advantages of that particular arrangement.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Jul 2018 22:08

Omal ajal oli see "kiirabijuht" Tartu EMO-s ülemus. Üks tõsise elukogemusega (koolitatud diversandina Afganistanis!) meeskolleeg oli ükskord koos temaga öövalves ja lubas talle sealsamas keretäie anda, kui oma despootlikku käitumist tööpostil ei lõpeta. :twisted:
https://www.postimees.ee/4602176/valgam ... ne-haiglat
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 09 Jul 2018 22:17

td wrote:Omal ajal oli see "kiirabijuht" Tartu EMO-s ülemus. Üks tõsise elukogemusega (koolitatud diversandina Afganistanis!) meeskolleeg oli ükskord koos temaga öövalves ja lubas talle sealsamas keretäie anda, kui oma despootlikku käitumist tööpostil ei lõpeta. :twisted:
https://www.postimees.ee/4602176/valgam ... ne-haiglat


Vaat see on nüüd koht, mis näeb välja kui "egoistlikud meesjuhid otsustamas naiste asjade üle ilma vähimagi empaatiata ja hingeta".
See pole normaalne, mis toimub.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 09 Jul 2018 22:25

Nn "kiirabijuht" on paras kambajõmm hr Ossinovskile ja "vilkuri Mäggile"! Selline südametu jänesehing ja püüdlik pugeja poliitladviku ees./.../

Ma arvan, et see "Postimehe" lugeja kommentaar on asja olemust üsna hästi tabanud.

---

... ja foorumis on nüüd lk. 1984
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests