Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 06 Aug 2018 18:24

Kuum suvi on tõesti, eks isegi pidin oma tegevusi edasi lükkama, lihtsalt konkreetselt aju ei tööta. Aga kas seal põhjuseks vaid kuum suvi, selles ma kahtlen

Kuum ilm pärsib kinnisvaraturgu: ostjate huvi poole võrra vähenenud. Kuulutusi vaadatakse, aga käsi telefoni järele ei haara
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/kuum-ilm-parsib-kinnisvaraturgu-ostjate-huvi-poole-vorra-vahenenud-kuulutusi-vaadatakse-aga-kasi-telefoni-jarele-ei-haara?id=83271637
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Aug 2018 11:19

Hakkame ehitama jälgimisühiskonda... Siis hanked võidavad jälle "omad", siis raisatakse aastaid miljoneid ja tulemus fiasko nagu alati, otseselt või kaudselt.

Revolutsioon isikutuvastuses: Eesti asub looma sõrmejälgede hiigelandmebaasi
https://tehnika.postimees.ee/6030394/revolutsioon-isikutuvastuses-eesti-asub-looma-sormejalgede-hiigelandmebaasi
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 07 Aug 2018 11:54

spl wrote:Revolutsioon isikutuvastuses: Eesti asub looma sõrmejälgede hiigelandmebaasi
https://tehnika.postimees.ee/6030394/revolutsioon-isikutuvastuses-eesti-asub-looma-sormejalgede-hiigelandmebaasi

See on tõesti revolutsioon. Ka nt iga ukse (koduukse kui ka asutuse ukse) saaks ju varustada sõrmejäljeskänneriga nii et riiklikust andmebaasist tuleks "jah/ei" vastus nt ukse avamiseks. Või siis auto käivitamiseks.

==================
ma imestan et keegi pole veel plokiahelal põhinevat valimisplatvormi töösse võtnud, selle prototüüp ei oleks kosmoseteadus. GuardTime koduleht ütleb et "We launched the company in 2007 with the goal of creating a formally verifiable security system for the Estonian Government /..../"
Kas sa tead juhtumisi kus siis meie e-riigis seda KSI-d kasutatakse ?

Mind häirib selles dokumendis, leheküljel 6, kõige rohkem kastike pealkirjaga "Counting System" (vt ka 6.4 lk 22, ja joonis 7).

Millistele hashidele, kontrollsummadele jne jne on selles skeemis avalikkusel üldine juurdepääs ?
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Aug 2018 18:36

pop wrote:
spl wrote:Revolutsioon isikutuvastuses: Eesti asub looma sõrmejälgede hiigelandmebaasi
https://tehnika.postimees.ee/6030394/revolutsioon-isikutuvastuses-eesti-asub-looma-sormejalgede-hiigelandmebaasi

See on tõesti revolutsioon. Ka nt iga ukse (koduukse kui ka asutuse ukse) saaks ju varustada sõrmejäljeskänneriga nii et riiklikust andmebaasist tuleks "jah/ei" vastus nt ukse avamiseks. Või siis auto käivitamiseks.


No pop, kui viimane asi tuleks, siis ma sõidaks iga sinu autoga ära ja viiks maja ka tühjaks. Sõrmejälje võltsimine pole tänapäeval enam raketiteadus. Mulle ei meeldi, kui riiklikult midagi tehakse, sisuliselt kui su sõrmejäljed andmebaasis oled juba pooleldi kurjategija. Ala käid kusagil kohvikus, kus miskit pärast juhtub, järgmine päev mendid ukse taga.

Teades, kuidas riik "registrite" andmeid raha eest müüb. Olgu rahvastikuregister jne. Siis kas need andmed tuleks ka "müügile". Sorry, ma usaldan enne rebast kanalas, kui meie riiki ja nende "innovaaatoreid".
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 07 Aug 2018 18:38

Sellised "õnnetused" mulle kohe üldse ei meeldi, usun et see rakett pole plahvatanud ka. Järgmine hetk kogemata tabatakse mõne pere elumaja !

Siin peavad nüüd pead hakkama lendama ja mitte vaid teoreetiliselt.

Hispaania õhuturbe hävitaja lasi Eesti õhuruumis eksikombel välja õhk-õhk tüüpi lahingraketi
https://www.postimees.ee/6030919/hispaania-ohuturbe-havitaja-lasi-eesti-ohuruumis-eksikombel-valja-ohk-ohk-tuupi-lahingraketi
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 07 Aug 2018 19:09

spl wrote:
pop wrote:
spl wrote:Revolutsioon isikutuvastuses: Eesti asub looma sõrmejälgede hiigelandmebaasi
https://tehnika.postimees.ee/6030394/revolutsioon-isikutuvastuses-eesti-asub-looma-sormejalgede-hiigelandmebaasi

See on tõesti revolutsioon. Ka nt iga ukse (koduukse kui ka asutuse ukse) saaks ju varustada sõrmejäljeskänneriga nii et riiklikust andmebaasist tuleks "jah/ei" vastus nt ukse avamiseks. Või siis auto käivitamiseks.


No pop, kui viimane asi tuleks, siis ma sõidaks iga sinu autoga ära ja viiks maja ka tühjaks. Sõrmejälje võltsimine pole tänapäeval enam raketiteadus. Mulle ei meeldi, kui riiklikult midagi tehakse, sisuliselt kui su sõrmejäljed andmebaasis oled juba pooleldi kurjategija. Ala käid kusagil kohvikus, kus miskit pärast juhtub, järgmine päev mendid ukse taga.

Teades, kuidas riik "registrite" andmeid raha eest müüb. Olgu rahvastikuregister jne. Siis kas need andmed tuleks ka "müügile". Sorry, ma usaldan enne rebast kanalas, kui meie riiki ja nende "innovaaatoreid".

Kui keegi andmebaasile sõrme taha saab või leiab tagaukse JAH ja EI signaali genereeimiseks... :?
Hiinlaste suur vend on uuele tasemele jõudnud. Tundub, et ringiga meile ära teinud. Tuvastamine on käkitegu ja pidev. Iga kahtlane (lubamatu) liigutus, ilme ja naeratus salvestatakse ära.
https://yle.fi/uutiset/3-10296993
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 07 Aug 2018 21:55

spl wrote:Sellised "õnnetused" mulle kohe üldse ei meeldi, usun et see rakett pole plahvatanud ka. Järgmine hetk kogemata tabatakse mõne pere elumaja !

Siin peavad nüüd pead hakkama lendama ja mitte vaid teoreetiliselt.

Hispaania õhuturbe hävitaja lasi Eesti õhuruumis eksikombel välja õhk-õhk tüüpi lahingraketi
https://www.postimees.ee/6030919/hispaania-ohuturbe-havitaja-lasi-eesti-ohuruumis-eksikombel-valja-ohk-ohk-tuupi-lahingraketi


Midagi on nihu selle raketiga. No ei saa sedasi olla, et piloodid ei näinud seda kuhu läks või mingi juhusliku apsakaga anti käsk "start". Ma pole õhk-õhk rakette puutunud aga maa-õhk raketi lähetamisest ei saa see ladnam olla. Pigem kaotasid ära (pudenes küljest) või muu tehnilise meeskonna praak või läks rakett lolliks. (minu NSVL väeosa õppelaskmistel oli 3st üks vaid selline mis asus seda tegema mida pidi)
Murelikuks teeb see, et lennuki enda radarid ja juhtimisüsteemid ei tea kuhu läks (juhul kui start käsk tõesti toimus) ning ka 6 km kõrgusel eeldaks, et ka taustaradarid saavad signaali ja vähemalt sihi kätte.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Aug 2018 10:06

Mulle teeb hirmu, kui liitlased sellised käpardid, siis pole meil vaja karta vaenlast vaid liitlast. Eriti lahe, keegi ei tea kuhu rakett läks, mis üldse juhtus. Kommunikatsioon täiesti olematu, isikud kes sellest asjast peavad teadma said alles tund aega hiljem teada jne.

---

Väike kena mullike ...

Korterimüüjatel ulmelised ootused
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/08/08/korterimuujatel-ulmelised-ootused
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Aug 2018 10:11

Nüüd, kus peale tulemas XYZ epsilon põlvkond, kes oskavad vaid telefonis olla ja reaalset tööd ei viitsi keegi teha. Antud juhul tööandjad hakkavad mõistma, kui suure väärtusega vanem (veel) töötegijate põlvkond on.

Töötajate põud on viinud söögikohad viimase piirini
https://majandus24.postimees.ee/6031181/tootajate-poud-on-viinud-soogikohad-viimase-piirini

Viis seika Eesti elust. Väikeettevõtjad rabelevad, ametikoolid toodavad loodreid ja tööjõupuudus lokkab
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/viis-seika-eesti-elust-vaikeettevotjad-rabelevad-ametikoolid-toodavad-loodreid-ja-toojoupuudus-lokkab?id=83282651
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 08 Aug 2018 11:54

Ma hakkan ZH artikleid mõningase reservatsiooni filtriga lugema
https://www.zerohedge.com/news/2018-08- ... ed-ukraine
Juhtumisi olen natuke asjas ninatpidi sees, ja ütleks et artikkel on suuresti nö "härjas|tt" (kui kasutada 70-ndate "Mirabilia"-s kohatud kohmakavõitu tõlget väljendile BS).
Ma väidan ka et peale Maidani on asi parem kui enne seda - st on vähemalt eeldused kodanikuühiskonnaks. Enne seda need lihtsalt puudusid, ja toimus klassikaline ajupesu (nagu praegu Venemaal). Praegu aga lahkavad kohalikud telekanalid mu enda standardite kohaselt asju küll igati tasakaalukalt ja objektiivselt (v.a. valimistega seotud kinnimakstud saated - aga need eristuvad normaalsetest nagunii vägagi reljeefselt).
Loomulikult pole ka siinsed US NGO-d jne mingid teletupsude brigaadid vaid teenivad ikka ärihuve ka (mis on ka loomulik) - ja ka vastavaid tegevusi lahatakse vägagi detailselt meedias, mida teevad, milliseid ja kui suuri tagajärgi erinevad toimetamised kaasa toovad, mida head, mida halba jne jne.
Elu on siin muidugi kõike muud kui lill, samas sõnavabaduse poole pealt ütleks küll et asi on OK (ja see on igatahes hea algus).

Ja kommivabrikandi (ehk presidendi) suhtes võib huumorit viljelda igaüks kes leiab et on põhjust (ja netis on ka häid klippe, neid teeb nt "kvartal 95").
Eelmise presidendi korral oleks see olnud aga suht ebatervislik tegevus.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 08 Aug 2018 14:08

spl wrote:Nüüd, kus peale tulemas XYZ epsilon põlvkond, kes oskavad vaid telefonis olla ja reaalset tööd ei viitsi keegi teha. Antud juhul tööandjad hakkavad mõistma, kui suure väärtusega vanem (veel) töötegijate põlvkond on.

Töötajate põud on viinud söögikohad viimase piirini
https://majandus24.postimees.ee/6031181/tootajate-poud-on-viinud-soogikohad-viimase-piirini

Viis seika Eesti elust. Väikeettevõtjad rabelevad, ametikoolid toodavad loodreid ja tööjõupuudus lokkab
http://arileht.delfi.ee/news/uudised/viis-seika-eesti-elust-vaikeettevotjad-rabelevad-ametikoolid-toodavad-loodreid-ja-toojoupuudus-lokkab?id=83282651


Kahjuks sellise olukorra tekkimise oleme ise põhjustanud. Peeglisse peame vaatama. :( Erinevate meie endi otsuste valikute ja suhtumiste tagajärg.
1. Noori on vähe. Tagamaalt pole enam kusagilt veel kehvematest oludest tagasihoidlike nõudmistega tüüpe leida. Ei ole ega saa ka koolid mingisugust valikut teha. Paljudel koolidel poole vähem taotluse sisseandjaid kui vabu kohti...jne.
2. Ka kliendid ja omanikud võiksid sellises maailmas lati ja laiamise või lihtsalt rikka-ülbe eluviisi väljanäitamisega lati madalamaks tõmmata.
3. Ameerikas kunagi pani teenindaja palga paika transpordikulud (auto ülalpidamiskulud) ja eluasemekulud. Mitueurot peab tunnis teenima, et liisida autot ja autosõidukauguses üürida korterit. Lisaks võiks ajutine tõõjõud ka talveks suuta midagi suuta kõrvale panna. (ntx. ühikakulud õpingulinnas) Kui neid kulusid palk ei kata....siis ettevõtjal ei maksaks oodata, et lapsevanemad teda toetama tulevad.
4. See jama on ka võimendatud kuldse ringi äärelinnastumisest. Jõukam elanikond on koondunud mereäärsetesse piirkondadesse (kliente nagu kohvikul ju on) võimalikult kaugele odavamast tööjõust. Aga Porchede ja Mersudega papade-mammade võsukesi ju taldrikuid pesema ei palka. Samas Lasnamägi jääb piisavalt kaugele (te ei taha teada mitu tundi ja kas üldse saab ühistranspordiga artiklis mainitud toitlustusasutustesse). Helsingi kesklinn on sisuliselt lähedamal ja sealt saaks sama töö eest ca neli korda rohkem peo peale. Ehk jälle mõtlematuses on tehtud raskeid vigu elu planeeimises.
5. Isegi enamus pagulasi saaks paari päevaga selgeks, et sellises kohas pole mõtet vegeteerida (v.a. mõnel ukraina selle kolka asukal, kelle kodu asub sõjaseisukorra alal)
jne. jne.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 08 Aug 2018 16:27

Damnnn. nüüd saime vist lisaks looduskaitsealale ka raketikaitseala.... :HEAD Peab vaid kaitsereshiimi rangemaks keerama ja ongi JOKK.
NSVL ajast vähemalt ühte tean. Ühe Pakri saare paari sektori mättad on kõik õhk maa rakette jms. risu täis tikitud. Aga muidu on seis sisuliselt sama. tundub, et nüüd tagantjärgi hakatakse uurima (vormistama ja kokku leppima) mida liitlased teevad ja teha tohivad...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 08 Aug 2018 17:00

projekteerija wrote:/.../Kahjuks sellise olukorra tekkimise oleme ise põhjustanud./.../

Eks igas olukorras saabub tasakaal ühel või teisel kujul. Mina ise olen juba ammu sedasama "taskaalu-usku", mitte kasvu-usku. Tasakaal on täiesti olemas ka kahanevas süsteemis, miskipärast ei suvatse ükski majanduse uurija sellega tegeleda.

Nt kui päevas on võimalik toota x kogus süüa ja on teada et seda säilitades tulevikuks see mitte ei kasva vaid iga päevaga nt väheneb mingi väikse osa võrra - ega see ju ei tähenda et söögi "nüüdisväärtuse" (NPV) eelisseisu tõttu TÄNA peaks ma selle kohe ka kõik ära sööma (kuna süües HOMME kaotan just selle mainitud väikese osa). Lihtsalt tuleb täna toota niipalju kui söögiks vaja ja homseks-ülehomseks säilitada vaid niipalju kui on vajalik tavapäraseks riskimaanduseks (terviserike, põud, jms).
Igasugune intressi ja "rent-seekingu" eelduseks on et leidub ka piisavalt intressimaksjaid ja rendilevõtjaid, ja kui neid ei ole siis .... so be it.

Ja kui keegi ei viitsi tööd teha siis ühel hetkel tühi kõht lihtsalt paneb liigutama, kasvõi minimaalsel tasemel (tõsi, see ei pruugi toimuda Eestis). Oma praeguses keskkonnas on ümbritsev elu-olu vägagi pragmaatiline ja näen seda ise igapäevaselt kuidas inimesed ON motiveeritud (iseenda motiveerimisega on kohati probleeme pigem).

AJones vist juba ütles (nüüd on ta siis lõplikult meedia poolt tõrjutud, isegi France24 uudistes oli vaat et üks peauudiseid, nimeliselt) et üks põlvkond võitleb ideaalide eest, teine ehitab üles, kolmas naudib vilju, neljas juba kergelt mandub, jne. Rootsi on sõdadeta olnud juba ca 200+ a.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 08 Aug 2018 20:39

Uskumatu on meie "lennuväe" kriisijuhtimine / kommunikatsioon. Ala nad siiani ei tea, miks piloot selle välja tulistas, sõitke Leetu ja tehke ristküsitlus.

Kas meie "lennuvägi" teeb endale lõpuks selgeks, kui ohtlik see olukord oli. See rakett oleks võinud vabalt lõhkeda suht madalal mõne linna kohal, sest rakett ei hävitanud ennast peale 8 sekundit.Kari laipu ja kari vigaseid oleks tulemus. Õhk õhk ei tähenda, et ta maal oleks vähem ohtlik, plahvatuses lendavad šrapnellid laiali, mis on mõeldud õhusõiduki hävitamiseks.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 08 Aug 2018 23:00

spl wrote:Uskumatu on meie "lennuväe" kriisijuhtimine / kommunikatsioon. Ala nad siiani ei tea, miks piloot selle välja tulistas, sõitke Leetu ja tehke ristküsitlus.

Kas meie "lennuvägi" teeb endale lõpuks selgeks, kui ohtlik see olukord oli. See rakett oleks võinud vabalt lõhkeda suht madalal mõne linna kohal, sest rakett ei hävitanud ennast peale 8 sekundit.Kari laipu ja kari vigaseid oleks tulemus. Õhk õhk ei tähenda, et ta maal oleks vähem ohtlik, plahvatuses lendavad šrapnellid laiali, mis on mõeldud õhusõiduki hävitamiseks.

loodan, et nad homme siiski õige raketi äratuntavad jubinad leiavad ja 100% kindlusega. Tegijatel ikka juhtub. Bro.en Arrow oleks tõsiselt üks suurim võimalik jama.
projekteerija
 



Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 09 Aug 2018 21:28

Ma kuidagi väga skeptiline selle projekti tasuvuse suhtes ...

Tallinn saab nutika teekatte
https://www.aripaev.ee/uudised/2018/08/09/tallinn-saab-nutika-teekatte
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 10 Aug 2018 09:25

Buumab ikka täiega ... Eesti inimene ikka tõsiselt rikas, sest sellistel hinnatasemetelt ostmine on ikka ulme.

Aasta algusest on Harjumaal müüdud üle 2000 uue korteri
https://www.err.ee/852802/aasta-algusest-on-harjumaal-muudud-ule-2000-uue-korteri
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Aug 2018 11:56

spl wrote:Buumab ikka täiega ... Eesti inimene ikka tõsiselt rikas, sest sellistel hinnatasemetelt ostmine on ikka ulme.

Aasta algusest on Harjumaal müüdud üle 2000 uue korteri
https://www.err.ee/852802/aasta-algusest-on-harjumaal-muudud-ule-2000-uue-korteri

sealtsamast:
/.../ ütles, et uute korterite ostjad on kahe kolmandiku ulatuses noored vanuses 25-35 aastat.

1983...1990 (vanus 28...35) olid head aastad, igal aastal sündis ca 22...25 tuhat inimest (rohkem kui kunagi varem), seega pesapunujaid on väga palju. Minu 24-aastane poeg kibeleb ka korterit ostma ("maksab üüri tühja"). Ma ütlesin, et kannata veel mõned aastad.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Aug 2018 12:18

kuidas on lugu ääremaal? Põlva linna näitel korteriturg 2013-2018 I kvartal ja (II kvartal 2018):

tehinguid: 15-14-11- 21-18-(25)
m2 mediaanhind: 363-392-270-438-500-391-(402) EUR
pindalalt: 492-800-708-676-1055-856-(1439) m2
rahaliselt: 170-287-212-290-528-320 -(577) kEUR

---------

uurisin ka Võru, Jõgeva, Viljandi. Kõigi puhul torkab silma, et tehingute arvu (senine?) tipp (vastavas kvartalis) jäi aastasse 2015-2017, kuigi hinnad endiselt tõusevad ka seal.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Aug 2018 20:57

kodukootud herilaselõks:
https://youtu.be/7FhifTGKtUQ?t=148

plastkast "seebiveega", tükike vineeri, tükike kanaliha ja kruvi kanaliha kinnitamiseks
(naise kommentaar: "Ahnus ajas auku")
Last edited by td on 10 Aug 2018 21:14, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 10 Aug 2018 21:02

to td,

seoses herilastega huvitav aias nõelati mu tuttavaid, mererannas ka, mind nad täiega ignoreerivad. Huvitav, kas ma nii mürgine :twisted:

---

Mis muret teeb on noorte riskianalüüsi võime puudumine, kv ei saa Eestist otsa, otsa saavad palgad mis buumi aeg liiga kiiresti kasvasid. St laen jääb samaks, nagu buum läbi väga paljud töökohad kaovad ja noortel pole võimalik neid laenusid teenindada. Kv hindu vaadates tekib küll tunne, et tegelen väga vale alaga.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Aug 2018 21:22

spl wrote: Kv hindu vaadates tekib küll tunne, et tegelen väga vale alaga.

Ma arvan, et Sa oled väga õige eriala valinud (vähemalt Sinu tegemisi vaadates), aga sinusugused ei oska endale õiget hinnalipikut külge panna või tegelevad it-probleemidega, mille eest ei maksta (võibolla oled võimeline rohkemaks, aga ei julge sellest suurelt unistada ja tegutseda?).

Mul on käepärast väike graafik Harjumaa palgatöölise keskmise brutosissetuleku ja Harjumaa korterite keskmiste m2 hindadega:
Attachments
m2hind_ja_brutotulu.jpg
m2hind_ja_brutotulu.jpg (30.69 KiB) Viewed 10694 times
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 10 Aug 2018 22:00

Üks tõeline meistrimehe pastakas - ise tehtud!
https://www.youtube.com/watch?v=18w-8JvSHI0
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 11 Aug 2018 10:12

spl wrote:to td,

seoses herilastega huvitav aias nõelati mu tuttavaid, mererannas ka, mind nad täiega ignoreerivad. Huvitav, kas ma nii mürgine :twisted:

---

Mis muret teeb on noorte riskianalüüsi võime puudumine, kv ei saa Eestist otsa, otsa saavad palgad mis buumi aeg liiga kiiresti kasvasid. St laen jääb samaks, nagu buum läbi väga paljud töökohad kaovad ja noortel pole võimalik neid laenusid teenindada. Kv hindu vaadates tekib küll tunne, et tegelen väga vale alaga.


Muideks, sellel aastal täie imestusega pole Jurmalas sääski, aasta tagasi tahtsid reaalselt nad tappa oma massiga.. Need muutused on omapärased, ma näen praegu kuidas maailmas paljud toiduained on turgudel omahinna lähedal või isegi all ning nn. õiglasest turuhinnast rääkimata ja taustal möllab üpris prognoosimatu ilm.(kuskil rekordsaagid, kuskil jubedus) Tiba võtab kukalt sügama. Hull part möllab samuti ja tahab oma machoga näidata kuidas ta suudab nõrgemate riikide süsteeme kahjustada ja eks sealt see toorainete turgude nõrkus täna tuleb. Aga närvidele käib see McCrag juba vist nii palju, et ma ootan küll et a la Brics riigid Hiinaga eesotsas mingi alternatiivse arveldussüsteemi Siiditee toetamiseks välja kuulutavad ja päris mitmed riigid selle külge liidavad. Usun et nad ei maga ja umbes aasta jooksul kuuleme millestki sarnasest, aga promo ja usaldusringkonna tekitamine on juba teine ooper.

Aga palgad ja laenude teenindamine on vist väiksem mure kui esialgu tundub. Kreeka ja Itaalia päästmine on pikk protsess (4-8 aastat pakuksin) ja nn. uue reaalsuse nimel on vaja uuel tasemel ühiskonda, kus vanad võlad tunduvad tühised ja nn. bubble of everything päästetakse raha lisamisega laenumaksjatele, sest normatiivsete reeglite järgsed kohustused on praegu suht ühtlased ja omavahel proportsioonis. Võlakuhjajad päästetakse ree peale ja peale seda on väikenegi lootus, et saab sisulisi asju lahendada. Lihtsalt raha lisamine ja kellegile jaotamine kopikakaupa on odavam lahendus kui õigluse nõudmine. Kui kuskil tekiks märkimisväärne disproportsioon, siis seda tuleks põhjalikumalt uurida
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 11 Aug 2018 10:38

https://jarvateataja.postimees.ee/60321 ... ustutamist

Hispaania hävitajalt teisipäeval kogemata välja tulistatud rakett põhjustas Jõgevamaal rabapõlengu, mille kustutamist jätkavad päästjad ka neljapäeval.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby r009 » 11 Aug 2018 12:22

hh wrote:https://jarvateataja.postimees.ee/6032105/paastjad-jatkavad-raketi-kukkumisest-tekkinud-rabapolengu-kustutamist

Hispaania hävitajalt teisipäeval kogemata välja tulistatud rakett põhjustas Jõgevamaal rabapõlengu, mille kustutamist jätkavad päästjad ka neljapäeval.



Siin soovitaksin parem mõelda teemal mis on militaarsus ja kes on selles mängus kes ja mis iseloomu antud isikud omavad.

https://www.youtube.com/watch?v=76OlqSd_5k8&t=24s
r009
 
Posts: 439
Joined: 25 Aug 2010 14:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 11 Aug 2018 16:58

r009 wrote:
hh wrote:https://jarvateataja.postimees.ee/6032105/paastjad-jatkavad-raketi-kukkumisest-tekkinud-rabapolengu-kustutamist

Hispaania hävitajalt teisipäeval kogemata välja tulistatud rakett põhjustas Jõgevamaal rabapõlengu, mille kustutamist jätkavad päästjad ka neljapäeval.



Siin soovitaksin parem mõelda teemal mis on militaarsus ja kes on selles mängus kes ja mis iseloomu antud isikud omavad.

https://www.youtube.com/watch?v=76OlqSd_5k8&t=24s


https://en.wikipedia.org/wiki/Lighthous ... ban_legend
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 11 Aug 2018 17:30

Pildid: Endla looduskaitsealalt raketti ei leitud

https://www.postimees.ee/6034052/pildid ... -ei-leitud

Kaitsevägi lõpetas täna pärast põhjalikku kontrolli tööd Endla looduskaitseala senises otsingupiirkonnas raketiosi või selle maandumisele viitavaid asitõendeid leidmata. Raketi võimaliku maandumiskoha otsinguid jätkatakse õhuväe lennuvahenditega.

Juba oli ka artikkel sellest, et mingit raketti välja ei tulistatudki. Et see oli fantoomrakett nii nagu 2001 kaksiktornides jm. Mis selle mõte võis siis olla? Tõesti, eks niimoodi see rahvaluule sünnibki -- nii nagu varasematel sajanditel, nii ka tänapäeval edasi. Huvitav, et kedagi pole juhtkonna hulgas karistatud ega kohalt maha võetud, vähemalt ajalehtede põhjal.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 103 guests