Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 29 Sep 2018 22:27

h wrote:Eesti vikipedistid: autoriõigusest demagoogiafiltrita
http://forte.delfi.ee/news/digi/eesti-v ... d=83848013

Aitäh jagamast. Endal jäi kuidagi märkamata. Keskmisele inimesele oleks muidugi vaja natuke lühemat ja lihtsamat artiklit.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 29 Sep 2018 23:08

kolme vabariiklase isiklikud kodused telefoninumbrid lekitati internetti ehk Wikipedia diskussiooni lehele, ühe seanaatori naine hakkas saama ebameeldivaid telefonikõnesid, Wikipedia postituse IP-aadress pärines selle poliitiku abimeeskonna toast.

Mõtesin edasi Eesti poliitilisele süsteemile. Sa oled poliitiku tagatoas tema abimeeskonnas, oht et Sinu leivaisa kaotab ja toiduahel kaob. Mida suure vihaga teeksid?

Ehk osa Eesti tänaseid poliitikuid peaks valmistuma võimaluseks, kuidas samasugune viha tabab ka nende perekonda, kui kellegi jutuvestja toiduahelad läbi lõigatakse.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 29 Sep 2018 23:38

murdvarga nurgake (ausatele kodanikele hoiatuseks):
https://youtu.be/dBSSA5ot0tA?t=105

intelligentsem avamismoodus
https://www.youtube.com/watch?v=LPy3QKoFLdo
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Sep 2018 01:02

tukastasin veidike ja ma nägin sellist und ;)

Poliitilisel parteil oli vaja takistada ühe mehe saamist ülemkohtunikuks. Selleks otsiti välja sobilike vaadetega naine, kes on piisavalt tugev psühholoogias/manipulatsioonis ja tehti talle ettepanek esitada süüdistus ahistamises. Teda veendi, et asi ei lähe suure kella külge ja et tal on vaja vaid esitada süüdistus ning vestelda uurijaga. Mõne kuu pärast aga lekitati see süüdistus ajakirjandusse ning vastaspartei soovis selle süüdistaja kuulamist Senatis. Naine kohkus hirmsasti ja otsis ettekäändeid, et mitte minna avaliku tunnistamise pulti (kardab lennata jms.). Siiski aga surve oli nii suur, et pidi ikkagi esinema. Kuna süüdistust tagasi võtta polnud võimalik (ja see tagasivõtt oleks hävitanud ta karjääri), siis tal ei jäänud muud üle, kui valmistada ette kõne ja esineda sellega Senatis. Kõne näidati avalikult ja see on salvestatud igaveseks ajalukku ning tulevikus inimesed saavad seda analüüsida nii ja naa ja ka tarkade masinatega, mis valet ära tunnevad. Niru lugu.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Sep 2018 01:58

td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Sep 2018 18:47

võimalus näha ka asjalikke lääne naisi:
https://www.zerohedge.com/news/2018-09- ... rt-nominee
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Sep 2018 21:22

Nagu öeldakse töö tegi ahvist inimese, minust hakkab kergelt juba digitaalset ahvi tegema.


Aga td mainis kusagil lehepuhurit, vaadake vähe sellest, et see loodust reostab ja tekitab müra, ehmatab linde ja lapsi. On sellel "lehe puhumisel", mis korralik laiskuse sündroom, veel üks kõrvalmõju, millest kunagi räägiti ühes teadussaates.

Ta puhub kenasti pisikud üles ja te ei kujuta ette palju inimesi siiani sülitab tänavale. Arvake ära, mis on tulemus kui inimesed lähevad mööda ja see lehejüri, kes ei viitsi oma tagumikku liigutada ka kergitab üles kena portsu tuberkoloosikepikesi.

--
Järjekordne katuseorganisatsioon omadele raha jagamiseks ? Kas neid veel vähe ?

Riigi loodav pere sihtkapital võtab eelarvest miljon eurot
https://www.err.ee/864976/riigi-loodav-pere-sihtkapital-votab-eelarvest-miljon-eurot
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Sep 2018 21:28

Täiesti müstika, ma kui maksumaksja vaatan suurte silmadega, kuidas riigisektoris puudub igasugune vastutus. Täiesti ...ses, füüsiliselt peaks seal pead lendama, mingi tädi telekas seletas, kui õigesti ikka haigekassa tegutses, andes hankevõidu inimestele, kellel pole isegi vajalikku tehnikat. Mängitakse inimeste tervisega, see pole mitte üheski punktis talutav. Samuti on ka arstide olemasolu kaheldav

Veresoontekirurg Andrus Loog: haigekassa vigade pärast peame oma kliinikus ootamatult abi vajavatele patsientidele ust näitama
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/veresoontekirurg-andrus-loog-haigekassa-vigade-parast-peame-oma-kliinikus-ootamatult-abi-vajavatele-patsientidele-ust-naitama?id=83856883

Eriti tore see, et maj. ministeerium pudistab, nemad ei saa midagi teha. Sest kuna hanked kohtus, siis formaalselt hankelepingud ei saa ka kehtida. Haigekassa jällegit ütleb, lepingud uute tundmatute tegelastega kehtivad. Mida ... mul emotsioonid lähevad täiesti põhja, kui näen mis kuradi jama riigisektor korraldab, viimane aeg paarisloe teha haigekassa juhtkonnas.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 30 Sep 2018 22:46

Mul sai Googlest siiber, hakkasin ka https://duckduckgo.com/ saiti kasutama.

Viimasel ajal mul küsimus, et kas tänapäeval disainerid elavad pilvebaleriinide maailmas (stiilis mina vaid tean, mis kasutajatele parim) ja üldse enam ei uuri, mis kasutajatele sobib ning mis mitte. Gmailist saanud mingi jubedus, mis mul peale uuendamist enam ei tööta korrektselt, Skype classic kaotatakse ka ära, väidetavalt MS ikka kuulab kasutajaid. Alles ühel kliendil vahetati CRM välja, usability õudus kuubis, kasutajad masenduses.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Oct 2018 00:00

njah, hakkab tulema ka vastukomprat deemon-krattide suunas
https://www.youtube.com/watch?v=3A_Zg2phhLI
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Oct 2018 00:04

spl wrote:Mul sai Googlest siiber, hakkasin ka https://duckduckgo.com/ saiti kasutama.

ma juba pool aastat selle peal, vahel harva siiski kuugel ka
jutuub on kahjuks sisuliselt monopol
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 01 Oct 2018 00:37

Mnjah, nii palju kui ma aru sain -- nüüd ähvardab hoopis seda proua psühholoogia professorit 10 aastat vangistust, sest mingid teised kaks meest on välja ilmunud, kes tunnistavad, et hoopis nemad ahistasid teda seksuaalselt üle 30 aasta tagasi.

Veel analüüside kohaselt on tegemist mingite süvainimeste meeleheitliku katsega tõestada, et parim kaitse on rünnak. Ja kohtualune härra on juristina võtmetegija tulevaste protsesside läbiviimisel, sellepärast rünnatakse just seda isikut.

Varuge popkorni, midagi väga suurt on tulemas. Mis täpselt, ei tea.

https://www.youtube.com/watch?v=IyIxXUVEuaA
9-aastane tüdruk sai ilmutuse: Jeesus on tagasi tulemas Maa peale üsna varsti. On tark teha oma suhted korda Jeesusega.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Oct 2018 01:07

Tänane muusikaline vahepala aitab viia aega, kui kohtunikuhärra väidetavalt käperdas professoriprouat.
Tõsi küll, pala ilmus aasta hiljem ja tegemist on kaveriga
https://www.youtube.com/watch?v=BxRCl4F7410
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Oct 2018 03:03

h wrote:https://www.youtube.com/watch?v=IyIxXUVEuaA
9-aastane tüdruk sai ilmutuse: Jeesus on tagasi tulemas Maa peale üsna varsti. On tark teha oma suhted korda Jeesusega.

tore tüdrukuke, mõelda, missugune aeg, saame minna korraks teiste inimeste koju ja kuulda nende arvamust

mina aga pakuks välja ühe huvitava arutluse, sissejuhatus on pikk, aga küsimus on vana tuttav:
Jumal on kõikvõimas.
Jumal on armastav.
Miks on siis maailmas kannatused?

Elas kord tüddrukuke, kes ei tundnud valu. Ta pidevalt vigastas end ja ta ema lausa palus Jumalat, et tüdrukuke tunneks ometi valu, et ta ennast enam ei vigastaks. Küllap on sama ka kannatustega - need aitavad ära hoida veel hullemat. (kuigi mõnikord jääb küll küsimus, et mis saab olla veel hullem sellest kannatusest, mis inimesel on).
https://www.youtube.com/watch?v=NAm8iK8VhV0

Teadupärast kannatus õilistab inimest. Ju siis on kannatused selleks, et inimene ei muutuks upsakaks (nagu valu selleks, et inimene end ei vigastaks ja oskaks vigastuse korral enda füüsilist tegevust piirata)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Oct 2018 08:26

Kas neil "legaalselt" varastavatel inimestel mingit südametunnistust üldse pole ?

Pärnu haigla juhi mõnus elu: uus seadus, uus Jeep
https://www.postimees.ee/6417726/parnu-haigla-juhi-monus-elu-uus-seadus-uus-jeep
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Oct 2018 11:05

Veel üks loeng süsivesikutevaese dieedi kohta:
https://www.youtube.com/watch?v=Co7IAjw ... e=youtu.be
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 01 Oct 2018 11:27

td wrote:Miks on siis maailmas kannatused?


Vastus on lihtne. Sest Maa valitsejaks on S--tan, kuri, ülimalt intelligentne olend, valetaja, varastaja ning röövel.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Oct 2018 11:41

Uskumatu palju Euroopa veel neid harimata ja vägivaldseid tolkameid jolkameid riiki lubab, mis kuradi pull see on. Riigipiir on riigipiir ja seda ei suudeta valvata :|

Hispaania rannavalve korjas nädalavahetusel Vahemerest 675 migranti
https://www.err.ee/865514/hispaania-rannavalve-korjas-nadalavahetusel-vahemerest-675-migranti

Statistika, mida mina nägin ca aasta tagasi ütles, et 90% neist mehed.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Oct 2018 11:43

h wrote:
td wrote:Miks on siis maailmas kannatused?


Vastus on lihtne. Sest Maa valitsejaks on S--tan, kuri, ülimalt intelligentne olend, valetaja, varastaja ning röövel.


Ma suht usuleige inimene, sest mind pole usk elus riti aidanud. Ilma naljata ma alati kuulan teiste argumente, mind lihtsalt füüsiliselt huvitaks, kus reaalselt või mis tasandil esinevad Jumal ja Saatan.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Oct 2018 12:11

Vaata lihtsalt enda ümber. Nad on peidus, aga näed tulemust - vastavalt reeglitele. ;)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Oct 2018 12:17

td wrote:Vaata lihtsalt enda ümber. Nad on peidus, aga näed tulemust - vastavalt reeglitele. ;)


Pole siiani näinud ühtegi sellist sündmust, kus ise pole pidanud jamadest välja rabelema. Pole olnud valget laeva ega midagi :roll: Mul insenerina, kes mõtlen 0,1 ja vahel ka -1 uskuda asju, et mingi X jõud juhiks meid.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Oct 2018 12:40

Ma hakkasin praegult röökima arvuti taga, Eesti veebipoed on täielik õnnetus kuubis. Kataloogis kuvatakse kaupu, mida pole võimalik üldse tellidagi ja iroonia, MAKSE saad kenasti teha. Siis kui kõik tehtud saad teada, sorry sellist asja polegi.

Fck viimane kord, kui ma Eestist tellin, tegemist tuntud veebipoega.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Oct 2018 12:46

spl wrote:
td wrote:Vaata lihtsalt enda ümber. Nad on peidus, aga näed tulemust - vastavalt reeglitele. ;)


Pole siiani näinud ühtegi sellist sündmust, kus ise pole pidanud jamadest välja rabelema. Pole olnud valget laeva ega midagi :roll: Mul insenerina, kes mõtlen 0,1 ja vahel ka -1 uskuda asju, et mingi X jõud juhiks meid.

Hiljuti postitasin video, kus tunnustatud käitumisteadlane (paadunud ateist) jõudis järeldusele, et inimesel vaba tahe sisuliselt puudub (tänu geneetilisele pagasile ja varasematele keskkonnamõjudele). Me oleme niisiis automaadid, mis ettearvatult reageerivad (igaüks muidugi isemoodi ja vastavalt "pagasile").
See ei tõesta muidugi kõrgema olevuse olemasolu, aga mõttekoht siiski, kuhu ateismiga võib välja jõuda, kui rakendada tänapäeva teadust. Kõrgem olevus võib muidugi olla ka arvutimängu taolise simulatsiooni (programmeerija) kujul, kuhu meid rotina on mängu sisse pandud.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 01 Oct 2018 12:48

Vaat milline kõne ÜRO-s. Video 14 min.
Mõte "tõlgituna", et mida õieti öeldakse.

https://www.youtube.com/watch?v=0lYS3uNWf04
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 01 Oct 2018 13:13

spl wrote:Ma suht usuleige inimene, sest mind pole usk elus riti aidanud. Ilma naljata ma alati kuulan teiste argumente, mind lihtsalt füüsiliselt huvitaks, kus reaalselt või mis tasandil esinevad Jumal ja Saatan.


Tegemist on vaimse reaalsusega. Füüsika-matemaatika keeles: on olemas raadiolained ja kiirgused, mida silmaga ei näe, aga mida saab tunnetada / tajuda. Need panevad ka asju reaalselt liikuma. Seal on, kas pole mitte pluss ja miinus poolus. Samamoodi on vaimses mõttes lainepikkused, vaimne reaalsus, mis on jagunenud kaheks -- valgeks pooluseks (valgus, armastus, elu, edenemine, tervis, õnnistus, Jumal) ja mustaks pooluseks (pimedus, viha ja vägivald, surm, allakäik, haigus, needus, S--tan). Siinse maailma mäng käib viimase reeglite järgi, sest maailma valitseb S., kes sisuliselt on kaaperdanud Jumala loomingu ja vihkab inimest ja püüab teha ületunde, et tirida kõiki põrgusse. Aga hierarhiliselt kõrgemal tasandil asub Jumal, kes on kõik loonud, looduse ja elusolendid. Jumal on kõrgem. See nagu lennukiga sõit -- tuleb tõusta mustadest pilvedest kõrgemale, kus särab päike.

Jumal on andnud inimesele VABA TAHTE, ta ei vääna käsi. Inimene saab ise teha valiku, kumma poole peale ta tahab hoida. Selleks on asi inimesele tehtud veidi kergemaks -- Jeesus sündis Maa peale, olles 100% inimene ja 100% Jumal, st. ta võttis kehalise kuju, materialiseerus. Jeesuse järgi käib kristliku maailma ajaarvamine (enne Kristust ja AD ehk pärast Kristust). Absoluutselt ükski teine usk Maa peal ei räägi sellest, et Jumal ise ohverdas ennast inimese eest ja maksis oma verega. Üldiselt S. mängureeglites on see, et tema vajab väe saamiseks teiste verd, st inimeste ja loomade verd, nii et S. vajab sõdu, aborte, ohverdusi jms jälkusi elus püsimiseks. Aga Jeesus ohverdas omaenda elu ja vere, et anda inimesele elu ja õnnistust ja tervist ja armastust (inklusiivselt, kõikidele inimestele läbi aegade). See on väga lühidalt.
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Oct 2018 13:38

Vaba tahte koha pealt veel. Neurofüsioloogias on tehtud katseid (juba vähemalt 5 aastat tagasi), kus inimesel on palutud valida, kas sooritab teatud toimingut või mitte (näiteks, kas vajutab nuppu või mitte). Huvitav on see, et inimese ajus on see valik tehtud juba veidike aega (0,5-2 sekundit?) enne seda kui ta seda valikut endale on teadvustamas. S.t. lõplik valik on juba ajus olemas enne teadlikku valikut.
Ma ei tea, mida sellest arvata .....
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Oct 2018 13:46

spl wrote:Ma suht usuleige inimene, sest mind pole usk elus riti aidanud. Ilma naljata ma alati kuulan teiste argumente, mind lihtsalt füüsiliselt huvitaks, kus reaalselt või mis tasandil esinevad Jumal ja Saatan.

Selleks, et Jumala poole tee leida, on tavaliselt ikka eelnenud mingi kannatus. Võibolla oled Sa nii hea inimene, et (tugevalt) kannatada pole Sulle antud, võibolla aga "küpsetatakse" Sind omas mahlas veel natuke, et pöördumine oleks äklisem ja intensiivsem.

20-aastaselt olin mina paduateist, minu lemmikained koolis olid reaalained .....
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Oct 2018 13:59

to td,

pigem on selline ebaõnn pidevalt kannul, et isegi kõrvalseisjad vaatavad suu lahti ja ütlevad, see pole võimalik. Raske seletada, aga alati juhtub asju, mida tavainimestel ei juhtu. Pikapeale ebaõnn muutub juba kurnavaks.

Umbes nii, et ma kasutan purunematut haamrit naela löömiseks, haamer puruneb ja kild lendab vastu hobust, kes omakorda tagumiste kapjadega lööb mu auto külje sisse. Sellist ebaõnne on meeletult.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Oct 2018 13:59

hh wrote:Vaat milline kõne ÜRO-s. Video 14 min.
Mõte "tõlgituna", et mida õieti öeldakse.

https://www.youtube.com/watch?v=0lYS3uNWf04

Hea, et postitasid. Muidu on nagu nõuk ajal, kus vihatud kirjaniku teosed töökollektiivi koosolekul hukka mõisteti, ilma et keegi oleks neid lugenud. (See nõuka aja kogemus tuleb ikka ropult kasuks, kui vaadata praegu Läänes toimuvat).
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Oct 2018 14:00

spl wrote:to td,

pigem on selline ebaõnn pidevalt kannul, et isegi kõrvalseisjad vaatavad suu lahti ja ütlevad, see pole võimalik. Raske seletada, aga alati juhtub asju, mida tavainimestel ei juhtu. Pikapeale ebaõnn muutub juba kurnavaks.

Võibolla on see hoopis märk? Sind aetakse vasika kombel aedikust välja, aga Sina kipud ikka tagasi aedikusse (või vastupidi).
Alusta näiteks sellest, et enne magama jäämist mõtled, et ma olen tänulik selle, selle, selle ja selle eest. Vaata, mis Sinuga siis juhtuma hakkab .......
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 110 guests

cron