Mis börsi puutub, siis ilusat klassikalist mullimustrit siiki ei ole. See on viinud paljud kogenud börsi-inimesed segadusse. Mullimuster hakkas kujunema 2015, sellele järgnenud langus oli väike. Sellele järgnes omakorda kõhklev tõusutrend, aga eufooriat pole olnud. "Seekord on teisiti."
Ehk siis minu peas aktsiabörsil üleval kaks varianti:
1) tuleb ikka ka eufooria periood enne suuremat langust, praegune on vaid väike korrektsioon enne suuremat viimase faasi tõusu.
2) kõhklemine-kahtlemine ehk "ühtlane platoo", millelt lõpuks põhi ära kukub ja paanikamüük 50% madalamale tasemele paari järgneva kuu jooksul.
Väärtpaberiturul ootaksin sisuliselt ka kahte varianti
1) FED on Trumpi vastu, tõstab intresse ja tekitab majanduskriisi, intressitõus ja likviidsuskriis viib võlakirjade hinnad alla ehk nende intressid üles (vt. ka Kreeka ja nüüd oht Itaalias)
2) FED hakkab jälle intresse langetama, pidu jätkub, võlakirjad sisuliselt ei odavne.
Eile tegi kulla hind korraks 3%-lise jõnksu üles.
Georgraafiliselt:
Kas Hiina läheb lõpuks korralikku majanduslangusse, kui tollisanktsioonid peavad vett? See hirmutab muidugi ka teised börsid langusse, kuid tollid peaksid sisuliselt hoopis parandama USA firmade (s.t. börsiaktsiate) olukorda, kuna raha jääb kodumaale. Dollari kurss on aga iseasi.