Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby K » 14 Feb 2019 16:09

Spl: pop Sina ja paljud meie nutikad, kas oskate viidata seadusele, kus vald võib tulla nö puhastama kraavi teie valduses nii, et nad ei pea teiega mitte midagi kooskõlastama.
_______________________________--

Kuidas see servituut kinnistusraamatusse tekkis - selle kohta peab notariaalses kokkuleppes olema kokku lepitud, mille alusel ja miks servituudi seadmiseks omavalitsusel oli õigus seda saada ja maaomanik andis nõusoleku. Tutvu kõigepealt selle lepinguga, sealt hakkab hargnema.
K
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2019 16:20

K wrote:Spl: pop Sina ja paljud meie nutikad, kas oskate viidata seadusele, kus vald võib tulla nö puhastama kraavi teie valduses nii, et nad ei pea teiega mitte midagi kooskõlastama.
_______________________________--

Kuidas see servituut kinnistusraamatusse tekkis - selle kohta peab notariaalses kokkuleppes olema kokku lepitud, mille alusel ja miks servituudi seadmiseks omavalitsusel oli õigus seda saada ja maaomanik andis nõusoleku. Tutvu kõigepealt selle lepinguga, sealt hakkab hargnema.


Selle kohta pole eraldi klauslit, lihtsalt maaostmise märge kuivenduskraav servituudiga, aga mingit eritingimusi selle haldamiseks ma küll kusagil ei tuvasta. Samamoodi ju liini servituutidega, ostad eelmiselt omanikult maa, ega ka rohkem infot polegi notaritel, kui et on seatud servituut, aga omanik olen mina. Nagu ennegi mainisin, ntx Elektrilevi käitus nagu peab, igate pidi teavitati ja kooskõlastati.

Ma tavaliselt pilli ei aja lõhki, aga ikka olen korra kodust ära tulen tagasi on kõik ära laamendatud, see oli viimane piisk minu karikasse. Saan aru, et vallal ja metsameestel on metslaste kombed, aga igal asjal piirid.

to pop,

ma pole mingi "pajumees" muidu, aga nad lihtsalt kaitsesid mind teetolmu ja põllult tuleva saasta eest. Paju lihtsalt nii tihe, nad ei kasvanud kuivenduskraavis vaid kaldal ja veel minu krundil. Kuivenduskraavi ma ise ka jälgin, kui miskit vool takistab kohe olen korda teinud, sest see minu enda huvides, et vesi kiiresti ära saaks.

Sul vähemalt ikka aeti asju normaalselt, mitte nii, et tulen teen ja jätan ka läbu maha, vaata ise kuidas saad.

Vallale sõnum oleme siis mõlemad korralikud s..pead, kui ikka normaalselt ei oska asju ajada, ajame siis "eestlaslikult".
Ma istutangi tagasi, võtan korralikult metallteibad taon ka maa sisse, tehku proovi uuesti harvesteriga, loodan et neil siis uusi terasid loogu.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby K » 14 Feb 2019 16:31

Sel juhul tehtikinnistusraamatusse servituudi kohta kanne eelmise omanikuga, servituut tuli ostmisega uuele omanikule kaasa. Soovitan kinnistusraamatu dokumentidega tutvuda ja see dokument eelmise omanikuga kokkuleppe kohta sealt hankida - omanikul selleks õigus.
K
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2019 17:02

K wrote:Sel juhul tehtikinnistusraamatusse servituudi kohta kanne eelmise omanikuga, servituut tuli ostmisega uuele omanikule kaasa. Soovitan kinnistusraamatu dokumentidega tutvuda ja see dokument eelmise omanikuga kokkuleppe kohta sealt hankida - omanikul selleks õigus.


:roll: tunnen end kergelt lollina, ma näen https://geoportaal.maaamet.ee/est/Kaardiserver-p2.html, et servituut. Iroonia see, et sellel osas kraavil on servituut Elektrilevi kasuks, ma ei näe ühtegi servituuti kraavi kaitseks tee poolelt (servituudile vist servituuti ei saa ka panna täiendavalt). Ehk seal kehtib K-1 madalpinge liini kaitsevöönd (leidsin 2005 aasta mingi kinnistamisdokumendi, aga mis kelle kasuks, küll ei leia). Liin jookseb kraaviga samal alal. Sisuliselt nad oleks pidanud Elektrilevilt ka luba küsima.

Teine kraav, mis risti on eesvoolu kaitsevöönd.

Ehk mida rohkem uurin seda põnevamaks läheb. Uh kas meil on mingit normaalset kaardirakendust, kuhu peale klikkides saad näha kelle kasuks servituut seatud. Kaardiserver kuvab servituute, aga infot ei anna, kinnisturaamatus pole ka ühtegi normaalset kannet.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby K » 14 Feb 2019 17:32

Spl, ei ole rumalaid küsimusi.
Sul on vaja vaadata neid dokumente, mis omal ajal toodi servituudi kande tegemiseks kinnistusraamatusse. Need dokumendid võivad olla avaldus, leping ja ilmselt on seal ka krundi plaanid, kust näha, millist ala servituut krundist hõlmab. Kui dokumentidest loed välja, et servituudiga koormati kinnistu seadusest tulenevalt, siis saad kätte selle seaduse ja seaduse otsid ikka Riigi Teatajast üles ja seal on ehk täpsemalt, mis ülesanded omavalitsusele pandud on.

https://uuskinnistusraamat.rik.ee/detai ... aleht.aspx
Sellelt leheküljelt saab alustada: saad sisse logida ID kaardiga ja näha kogu kinnistu kannete ajalugu ning tellida omanikuna toimiku dokumente.
Proovi. Edu!
K
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2019 17:43

to K,

tänud. Vaatan on küll kinnistamisdokument aastast 2005, kus madalpingeliini servituut ja teise kraavi servituut. Aga ma ei näe ühtegi dokumenti, kelle kasuks. Elektriga tean, Elektrilevi.

Muidu asjad on nagu on, aga ütlen veelkord Elektrilevi tuli asju tegema, see oli väga korrektselt tehtud.

---
Kas polnud nii, et kõik nö "nõuk" aegsed servituudid, kraavid, liinud läksid kohe automaatselt koormisena sulle edasi (sellepärast pole ka lähtedokumente).
Muidu ala oleks ju nii, et ostad maa ala seal liin aastat 1960 ja ütled ma ei soovi seda, nii tegelt ei saa. Ma usun, et nö need kraavid ka pärit 60 - 70 ndatest aastatest.

Miks ma tahan kõike seda selgeks teha, mul kahjuks üks tuttav jurist Eestis ära, tema ütles ka, et ilma omaniku loata ei tohi nii tulla maale tegutsema. Eks vald nüüd A) valib vaikimise strateegia, minu kiri "unustatakse ära", mina ei unusta, teen teabenõude CC õiguskantsler ka B) mind hakatakse lolliks tegema, sellepärast tahangi teha maksimaalse eeltöö ära seaduste mõistmisel.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby K » 14 Feb 2019 17:57

Spl, see, kelle kasuks servituut seatakse, peab kindlasti olema avalduses ja asjaõiguslikus lepingus kirjas. Need avaldus ja asjaõigusleling võivad olla ka ühe dokumendina (2 ühes).
K
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2019 18:20

K wrote:Spl, see, kelle kasuks servituut seatakse, peab kindlasti olema avalduses ja asjaõiguslikus lepingus kirjas. Need avaldus ja asjaõigusleling võivad olla ka ühe dokumendina (2 ühes).


Proovin välja mõelda, kuidas saan seal dokumendi taotluse esitada, sest rohkem seal dokumente polnud. Aga kuidas vanade asjadega on vanad liinid, vanad kraavid. Siis mingi riigipoolne dokument, kus omanik peal. Ütlen ausalt, tunnen seoses tänase jamaga puudust korralikust "servituutide" registrist, miks ei võiks kaardirakenduses olla, kus kuvatakse servituudi joont, et klikin peale, kelle kasuks seatud, pole ju riigisaladus :roll:

Eks selle omavolitsemise jamaga õpin ka palju uusi asju ära, väike "learning curve" ka siin.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2019 22:55

:lol: krt mul tekib sportlik huvi, palun ajakirjanikud, käige meie staaride tööd läbi, kellel nö diplom taskus.
Mul tekib tunne, et see teema juba siiski massiline. Diplom tasku tähendab, et oskan "copy ja paste teha"


Järgmine sotsiaaldemokraat seisab silmitsi plagiaadikahtlusega
https://www.err.ee/910624/jargmine-sotsiaaldemokraat-seisab-silmitsi-plagiaadikahtlusega
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Feb 2019 22:56

:D no comments...

Valge Maja: Trump kuulutab müüriraha saamiseks välja eriolukorra
https://www.err.ee/910643/valge-maja-trump-kuulutab-muuriraha-saamiseks-valja-eriolukorra
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Feb 2019 18:04

:D :D päeva parim lause raadiost: "USA ja Hiina kaubanduskõnelused olid ülimalt edukad, ühtegi kokkulepet ega üksmeelt ei saavutatud..."

Trump kuulutas välja eriolukorra, kui peale seda venda Ameerikast midagi järgi jääb, siis olen imestunud näoga :lol:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Feb 2019 20:34

Ei oska enam midagi muud öelda, et see riik meenutab mulle bürokraatlikku tsirkust.

Riik kinkis mulle jupi naabrimehe metsast
https://tartu.postimees.ee/6524336/riik-kinkis-mulle-jupi-naabrimehe-metsast

Kuidas ikka üleraiet peita, muudame metoodikat, klassika !! Nagu Hiina juba.

Ka maa-amet ise teatas pressiteate vahendusel, et aasta algusest on Eestis uute andmete põhjal 62 000 ruutmeetrit metsa rohkem. Näiteks loetakse nüüd metsamaaks ka põld, kuhu on vähemalt kümne aasta jooksul peale kasvanud võsa.

Isa krundile tekkis veidi üle 2000 ruutmeetri metsa ning heale tuttavale lausa üle poole hektari metsamaad. Küsisin ka nende juhtumite kohta maa-ameti spetsialistidelt nõu ning selgus, et mõlemal juhul olid metsamaa arvestusse läinud krunti ääristavad põlispuud. Isa krundile tekkinud metsamaa asub küll elamumaal, seega ei rakendu talle ka kõrgem maamaks, kuid tuttava krundil põlispuude arvelt kasvanud metsamaa hulk tähendanuks talle viie euro suurust maamaksu tõusu.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 15 Feb 2019 22:54

spl wrote:Ei oska enam midagi muud öelda, et see riik meenutab mulle bürokraatlikku tsirkust.

Riik kinkis mulle jupi naabrimehe metsast
https://tartu.postimees.ee/6524336/riik-kinkis-mulle-jupi-naabrimehe-metsast

Kuidas ikka üleraiet peita, muudame metoodikat, klassika !! Nagu Hiina juba.

Ka maa-amet ise teatas pressiteate vahendusel, et aasta algusest on Eestis uute andmete põhjal 62 000 ruutmeetrit metsa rohkem. Näiteks loetakse nüüd metsamaaks ka põld, kuhu on vähemalt kümne aasta jooksul peale kasvanud võsa.

Isa krundile tekkis veidi üle 2000 ruutmeetri metsa ning heale tuttavale lausa üle poole hektari metsamaad. Küsisin ka nende juhtumite kohta maa-ameti spetsialistidelt nõu ning selgus, et mõlemal juhul olid metsamaa arvestusse läinud krunti ääristavad põlispuud. Isa krundile tekkinud metsamaa asub küll elamumaal, seega ei rakendu talle ka kõrgem maamaks, kuid tuttava krundil põlispuude arvelt kasvanud metsamaa hulk tähendanuks talle viie euro suurust maamaksu tõusu.

Kratsin kukalt. Mul Nõmmel krundil sadakond mändi ja kuuski jne. puid. Enamus Nõmme aedadest klassifitseeruks vägagi tihedaks (ja ka raieküpseks või lausa ülekasvanud metsaks). Ilmselt päästab linnaline asupaik aga pole kindel... Samas kuidas nüüd maakohas on see mets (isegi siis kui veel põlvekõrgune) ja Tallinnas (linnas) lollikindlalt midagi muud?
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 15 Feb 2019 23:36

to projekteerija,

kui kv buum saab läbi, siis riigil vaja lisaraha ja tehakse maade ümberhindamine. Siis võib öelda, et Nõmmel ja Pirital elamine muutub kõrgemaks luksuseks :|
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 16 Feb 2019 21:01

Sotsid üldse ei õpi mitte millestki, see nüüd kindel. Vigadest õpivad nad kõige vähem.

Rainer Vakra: saan siiralt kinnitada, et ma ei ole teadlikult petnud
https://poliitika.postimees.ee/6525007/rainer-vakra-saan-siiralt-kinnitada-et-ma-ei-ole-teadlikult-petnud
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 16 Feb 2019 22:48

spl wrote:Rainer Vakra: saan siiralt kinnitada, et ma ei ole teadlikult petnud
https://poliitika.postimees.ee/6525007/rainer-vakra-saan-siiralt-kinnitada-et-ma-ei-ole-teadlikult-petnud

"saan siiralt kinnitada" vs "kinnitan" :roll:
poliitiku kõnepruuk
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 17 Feb 2019 10:41

td wrote:
spl wrote:Rainer Vakra: saan siiralt kinnitada, et ma ei ole teadlikult petnud
https://poliitika.postimees.ee/6525007/rainer-vakra-saan-siiralt-kinnitada-et-ma-ei-ole-teadlikult-petnud

"saan siiralt kinnitada" vs "kinnitan" :roll:
poliitiku kõnepruuk

Antud juhul pole küsimus ilmselt ainult sotsides. Ja ka mittepoliitikutes. Valijana ootaksin, et veel enne valimisi vaadataks läbi kõigi poliitikute aga ka poliitikute poolt paika pandud ametnike ja riigiettevõtete ninade kraaditööd. :? Pakun, et lähipäevil võetakse ka teised parteid ette a`la samamoodi kui krimitaustaga isikuid tuvastati . (Alustati EKRE-st ja esimese ridades leitud mõnede kallal ilguti korralikult. Edasi aga jõuti suurteni ja seal toimuv oli juba mastaapsem ja kordades koledam .) Ehk oleks hea kui selle teeks kiiremas korras ära koos kaitsepolitseiga, kui Ülikoolid ja Haridusministeerium piisavalt kiiresti seda ette ei võta. Avalik register (iga poliitik ja riigiametnik pildiga paneb oma hariduskäigu ja töö sisu ja lingid välja. Valijad saaksid teada millega tegeleti ja kuidas. Pealegi lausa riiklik oht sest lisks plagieerijatele ja lollidele on kindlasti ka neid, kes lasid oma tööd kellegil teisel valmis treida teenustööna. Ning need viimased on vägagi mõjutatavad. Ainult, et nende väljasõelumiseks tuleb kasutada teist tarkvara teistsuguste algoritmidega...
Alustaks RMK-st. No minul on tõsine kahtlus nende tüüpide haridustaustas (ja ka elukogemuses ..isegi silmaringis), kes võtsid ette ülevaltpoolt ja pärast andsid raieloa Sipelgakuningriigis möllamiseks. https://www.err.ee/911106/polvamaa-unik ... etsaraiega
Sipelgate genotsiidi ja massivähituskatse peaproov korraldati. Kui sipelgatelt toidubaas võtta, siis nad alustavad esimese asjana sõda ja osad rännet. Olen mitmeid kordi näinud pealt, kui mõni lollpea, sellise asja suurte kuklaskolooniate lähedal korraldanud. Parmad juhud on siis, kui kuklased näljaga kolivad lähedalelava raiesmikuomaniku ja tema naabrite koduhoovidesse... :mrgreen: Sinna peaks nüüd CNN, Guardiani ja National Geographi loodusajakirjanikud saatma ,et ka kogu maailm saaks teada, millised looduskaitsjad meil esinevad.

Teine kahju on aga turismitööstuslik. Põlvamaa turismimajanduse ja selle allharu (haridus) tuntud staarsihtkoht (kasvava potensiaaliga ...maailma suurlinnade elanike jaoks on see ikka sihtkoht mille väärtus on uskumatult suur ja üha kasvav. Soomlased on selle ära tabanud ja tuhandeid ruutkilomeetreid metsasid on raiebaasist väljaviimisel. Suurlinnaelanikelt saab kümneid kordi suurema tulemuse turismitööstuse kaudu ühest hektarist, kui ka parim palgikeskne paberitööstus suudab välja käia) mis ka korralikult välja ehitatud.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 17 Feb 2019 11:58

#MGTOW

Huvitav tendents hakkab tekkima. MGTOW kanalitesse on tekkimas sponsorreklaamid, kus argumendiks on, et toetame samade veendumustega meeste firmasid. Kuna iseseisvatel meestel on rohkem raha (võibolla nende lühinimetaja on: ihne vanapoiss), siis nad saavad otsustada, kuhu oma rahavoogusid suunata. Kui see filosoofia saab laiemat kõlapinda, siis need rahavood, mida suunata, suurenevad veelgi. Ja siis ei lähe palju aega kui ka marketingigurud avastavad selle ja hakkavad läbi viima "koolitusi".
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 17 Feb 2019 19:26

Sõnum poliitikutele peabki olema, varastamine, vassimine, sahkerdamine minevikus saab karistatud.

Urmo Soonvald: Õppimisvõimetu Vakra ehk Kuidas ise endale sügav auk kaevata
http://epl.delfi.ee/news/arvamus/urmo-soonvald-oppimisvoimetu-vakra-ehk-kuidas-ise-endale-sugav-auk-kaevata?id=85348867

---

Meenus tuttava lause: "mis vahe on poliitikul ja vargal ... varas vähemalt jätab midagi alles"
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Feb 2019 03:45

meie linnakeses selleks aastaks siis ralli läbi, mõned Tänaku fännid olid eile siin tõesti (sõitsin tänaval autoga mööda)
nüüd olen juba Norras, ühes tunnelis kohtasin rebast, mägedes (Filefjell) oli vaid - 2,5 kraadi külma, lund vähem kui tavaliselt, Norra-Rootsi piiril oli isegi rohkem

Vahva tunne oli, sest Tänak võitis Rootsi ralli (kohalik raadio arvas, et vähese jutug mees), Norra klassikaraadios dirigeeris Neeme Järvi Bergeni sümfooniaorkestrit, Oslo-Hamar'i maantee äärde jäi eestlaste ehitatud kõrge puumaja
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Feb 2019 10:18

:shock: :shock: :shock: kuidas selline asi üldse võimalik, see on nagu kõikide lolluste tipp.

Ootamatu avastus: laps pärib elatisevõlglasest isa võlad
https://lounaeestlane.ee/ootamatu-avastus-laps-parib-elatisevolglasest-isa-volad
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 18 Feb 2019 10:41

spl wrote::shock: :shock: :shock: kuidas selline asi üldse võimalik, see on nagu kõikide lolluste tipp.
Ootamatu avastus: laps pärib elatisevõlglasest isa võlad
https://lounaeestlane.ee/ootamatu-avastus-laps-parib-elatisevolglasest-isa-volad

Minule jääbki arusaamatuks mis oli vaja seda pärimisseadust muuta - nõukaaegne põhimõte ju täiesti toimis, nüüd aga kui keegi on nö lehma lellepoeg ja kuuenda järgu pärija ja kõik viis eelnevat järku on pärandist (nt negatiivse netovaraga pärandist) loobunud, siis see kuuenda järgu ja täiesti irrelevante tegelane saab endale mingi taevast süllelangenud võlad - ilma et tal endal oleks mistahes infot või teadmisi nende tekkimise võimalusest (ja ta ei saa ka seetõttu teadlikult sellest "pärandist" loobuda).

Meil targutatakse õigusriigist ja "õiguslikust ootusest" ja "õigusselgusest" jne jne (seda juristide vahtu jagub), aga ma pole siiani suutnud aru saada mis loogika rakendub isikule, kes on lihtsalt sündinud ja oma tahtest tulenevalt (see ka üks juura kategooria) endale mingeid võlgu ei tekita - et siis sellisele isikule tekivat ühtäkki mingid võlad. See meenutab vägisi paarisaja aasta tagust inglismaad kus vanemate võlad pärandatigi sunniviisiliselt järgnevatele põlvedele.

Keegi lihtsalt peab tulevikus leppima sellega et osad võlad tulebki sisse nõuda "korstnalt" (sovereign debt korral kehtib see juba nagunii).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Feb 2019 11:30

to pop,

meil on niivõrd tobedad seadused, et täpselt nagu ahvid tagatoas keerutaks õnneratast. Seadusloome selliseks kördiks mördika muutunud, õigusselgus enamus seadustes kadunud.

---

Minu saaga ka jätkub, vallaametnikud vait kui sukad, neil nö päästerõngad 30 päeva, loodavad küll see "loll" tavainimene unustab ära (insider info ütles mulle, et see pidi seal vallas tavapraktiga olema). Ei tibukesed, mina seda omavolitsemist juba ei unusta, mida korda saatsite, pildid tehtud tõestusmaterjali hulgi. Kõige toredam, kui eesmärk ja tööde tegemise põhjendus oli kraavi puhastamine ja veevoolu parandamine, siis maaparandusseadus keelab takistada veevoolu takistada kuivenduskraavides. Geniaanlsed metslased, ehk tööde tegijad langetasid kõik pajud kraavi, sisuliselt vesi täiesti seisma jäänud ja kaugel pole aeg, et kraavid hakkavad üle ajama.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 18 Feb 2019 11:37

holy sh-t :o :shock: :o
Krt, midagi on teoksil (ütleb mu kõhutunne).
Euro/vene teemadel on kõik kodumaised ana-l-lüütikud kõvad sõnavõtjad - lüüsige nüüd seda uudist ja esitage põhjus ja tagajärg ...
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Feb 2019 14:52

L___ko m_nad on ilmselt kõvasti tangide vahel, kui sellise vastaka avaldusega esines. Küsimus vaid, kas see on sisepoliitline kruustang (L-le lubatakse idast õnnelikku vanaduspõlve, kui Venemaaga ühineb) või välispoliitline (kaitse lääne surve vastu või allaandmine ida survele).

Uudis on jahmatav, seda küll. Aga kaks pikaajalist valitsejat saavad endale lubada natuke vabamat sõnaseadmist kui lühiajaliselt etteotsa tõusnud tegelased.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Feb 2019 20:31

Ma hakkan üle keha värisema, kui kuulen sõnu, riik optimiseerib ja teeb super asju. Kõik super asjad on fiasko, superministeerium viimane näide.

Riik ja linn sõlmisid leppe Tallinna haigla rajamiseks
https://www.postimees.ee/6526094/riik-ja-linn-solmisid-leppe-tallinna-haigla-rajamiseks

Tallinna haigla peaks Lasnamäel valmima 2025. aastal ning koondama Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaigla ja osa lastehaiglast.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 18 Feb 2019 20:32

Meil eriti ei räägita... no kes see ikka tahab rohelistele ja muidu uutele tuult tiibadesse anda enne valimisi. Aga viimastel nädalatel ühte-teist pressib ka juba suurde meediasse. On see tõsi või manipuleeritud värk... On see sama aus, kui minu kooliaja Fosforiidisöda?
https://www.bbc.com/news/uk-47250424
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 19 Feb 2019 12:35

projekteerija wrote:Meil eriti ei räägita... no kes see ikka tahab rohelistele ja muidu uutele tuult tiibadesse anda enne valimisi. Aga viimastel nädalatel ühte-teist pressib ka juba suurde meediasse. On see tõsi või manipuleeritud värk... On see sama aus, kui minu kooliaja Fosforiidisöda?
https://www.bbc.com/news/uk-47250424

Kõige raskem on "useful idiots" rolli panna täitma haritud keskklassi (sestap ka peamine võitlus just selle vastu, igatsugu fake "trickle down" makroökokoomika jms kaudu). Ma arvan ise et laste asi on üleüldse õppida ja mängida, mitte poliitikas samamoodi just sedasama "useful idiots" rolli täita. Selleks et üht kogenematut teise vastu välja mängida, või üht vaest teise vastu - selleks pole eriti palju energiat ega pappi vaja. Ühe haritud kodaniku teise vastu üleskihutamine (st laiemate gruppide mõttes) et siis ise ülikasumlikult nende kahe vahepeal arbitreerida - see on pea võimatu, või siis sedavõrd kallis et ka 1%of1%-l pole selleks piisavalt ressurssi.

Huvitav - kui keegi tuleks välja loosungiga "save our generation and write off this debt" - kas siis oleks kõlapind sama suur?
Al Gore (et al) on arvatavasti ka piisavalt pulgakomme jms tujutõstavat laiali jaganud, et need särasilmad ennast kliimateemadesse pühendaksid.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 19 Feb 2019 16:24

Kommenteerib inimene: "SEE EI OLE NALI! Repsi saabumise puhul heisati täna Kohtla-Järve linnavalitsuse ees säänne [Venemaa] lipp. Loogiline? Vist küll!"
h
 
Posts: 1801
Joined: 26 Dec 2013 12:20

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 19 Feb 2019 20:52

Minu nö "kraavi puhastamise" saaga on muutunud omapäraseks, vanemad ütlevad oi oi las olla. Kes teab mis pärast ametnikud teevad kui nendega norid, täiesti sürr, kuivõrd ametniku kartlikud on nõuk. aegsed inimesed. Küsisin, mis nad mulle teevad, musi või või annavad peksa. Hetkel mu järelpärimistele vastatakse sihikindlusega, et 30 päeva... Ei jäta jonni. Seekord asi põhimõttes, et tulete minu maale laamendama, mis ajast servituut annab omandi valdamise õiguse kellegile. Tahan panna ametnikud ka tööd tegema, ma liiga palju seda tööimiteerimist näinud vallavalitsuses.

Üks vallavalitsuse "juhtidest" nüüd saanud soojale kohale, ise on PRIAst raha täiega välja ....kuidas nüüd öelda huianud ja selliseid trikke tehtud. Radar ka seda kajastanud. Ma ei suuda mõista, kuidas saab nii olla, et igasugu riigivargad saavad soojale kohale.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 124 guests

cron