Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 31 Jul 2021 11:31

pop wrote:"Saari has worked out the effects of having billions of massive objects simultaneously moving and pulling on one another. The result, he claims, gives precisely the rotation curve that’s observed. “I’ve had it reviewed by astronomers, and they have not found any errors in what I’ve done. They just don’t like the conclusion.”
Ehk siis - kuidagi põikpäised või siis kadedad on need ülejäänud peer-kontrollijad.

Aga .... (Ahhaa ! (cf section: "2. Saari's Argument")
https://iopscience.iop.org/article/10.3 ... 357/aaefeb
(ehk siis kosmoloogid tuleks panna une peat dif-võrrandeid lahendama, kui neil muud argumendid otsa lõppevad)

Selgitamist vajab, kuidas ringliikumisest tulenev kiirendus võrdub tõmbejõuga keskuse poole. Kui ümber galaktika keskme liikuv mass ja kiirus on konstant, siis tõmbejõud on pöördvõrdeline kaugusega keskmest F~1/r. Sellist olukorda ei võimaldaks keskmes asuv punktmass, mis on pöördvõrdeline kauguse ruuduga. Kui leidub massijaotus mis tagaks jõu F~1/r, siis täiendavat tumeainet poleks seletustes vaja. Selliseid arutlusi on näha http://www.mysearch.org.uk/website1/html/647.Mass.html

The fundamental problem here is that astronomers tend to determine the `visible' mass in a galaxy from the measured brightness based on an over-simplified mass-to-light ratio.

A spiral galaxy is modelled as a thin flat, axisymmetric disk comprising a series of concentric, coplanar rings. Using conventional Newtonian kinematics, it is shown that relatively flat velocity curves are produced by a variety of possible mass distributions in the disk.

By numerically solving the mass distribution in a rotating disk based on Newton's laws of motion and gravitation, we demonstrate that the observed rotation curves for most spiral galaxies correspond to exponentially decreasing mass density from galactic center for the most of the part except within the central core and near periphery edge.

https://www.mdpi.com/2075-4434/6/3/70/htm
https://www.researchgate.net/publication/45930596_Rotating_thin-disk_galaxies_through_the_eyes_of_Newton

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 31 Jul 2021 11:26

td wrote:Praegu on suvi, uute festivalide, uute tutvuste ja suveöö romantika aeg ....

See on peamine point, arvaks ise. Poliitikud on sellest east väljas (nohh ... eranditega, ja siis mitte ka ea vaid "kõrvadevahelise ruumi" mõttes) ja neil seega otseselt ei sügele (st on savi, v.a. PR "virtue signaling" osa).

Valitsus võiks propageerida (ja rahastada) rohkem (olles eelnevalt sisulise ülesandepüstituse läbi mõelnud) uuringuid noorte psühholoogiast, ja keegi Fischer2 võiks analüüsida korrelatsiooni (siin vist ka põhjuslikkust) paaride mittemoodustumise ulatuse üle (mingi nupuke vist paari kuu eest ka ilmus, aga ilmselgelt ilma praktiliste tagajärgedeta). Ma räägin siin endale selles mõttes näiliset vastu et ööklubide osas on mu enda seisukoht endine ja selge (ja sealt püsipaare ilmselt ka ei teki, Tinderit ei tea). Rohkem peaks aga olema üritusi kus nt tüdrukud midagi teevad ja poisid saavad seda kõrvalt kaeda.
Ja ilmselt ka Soome läinud Kalevipojal on raskendatud enda kõrvalt "plaatijast Saarepiiga" kiire leidmine.

========================
Ma vaatan pettumusega (seda emotsiooni ei oskagi täpselt kirjeldada - kahjutundega ? või siis pettumusega Eesti meeste suhtes) LinkedIn 'i profiile endistest naiskolleegidest (st Eestis, enamik nii ilusad kui ka tublid) kelle perekonnanimi (kusjuures samuti - enamusel) on samaks jäänud. Ja MGTOW põhjused poleks ka aktuaalsed (konkreetselt nende puhul).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 31 Jul 2021 11:03

Mittevaktsineeritud inimesed on suur risk teistele

Selle loosungi võiks nüüd ära kustutada ja lasta inimestel endal otsustada, kas nad tahavad end vaktsineerida (et vältida rasket kulgu) või mitte (et vältida vaktsiini tüsistusi). Mitevaktsineeritud inimesed ei ole zombie'd, keda ühiskonnast isoleerida (kui väide, et vaktsineeritud inimesed levitavad viirust sama palju, on tõsi)

Politico kajastab, et kui selle saavad koroonaviiruse vastu vaktsineeritud inimesed, siis võivad nad ikkagi haigust edasi anda sama tõenäosusega kui need haigestunud, kes pole vaktsineeritud.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 31 Jul 2021 10:59

td wrote:karjaimmuunsuse saavutamise idee vaktsineerimise läbi vist võib jah panna sinna, kuhu ahv pähkli pistis, sest kergelt põdejate (s.t. levitajate) arv on päris suur ka vaktsineeritute seas. Tundub, et karjaimmuunsuse saavutamiseks peavad enamus inimesi selle ikkagi kergelt läbi põdema (ja see võikski olla vaktsineerimise rationale ka ametlikult)


Sa tabasid naelapead ! Karjaimmuunsuse definitsioon on see, et vaktsiini saanud inimesed ei levita enam viirust. Nüüd selgub, et levitavad täpselt samamoodi.

https://www.delfi.ee/artikkel/94170729/teadusuuring-kaitsepoogitud-voivad-olla-samasugused-supernakatajad-nagu-vaktsineerimata-inimesed

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 31 Jul 2021 10:28

Ro on Eestis praegu 1,5...1,6
Väga tahaks näha statistikat
1) vaktsiini tüsistuste kohta vanusegruppide kaupa
2) nakatumise ja raskete juhtude osakaalu vaktsineeritutel vanusegruppide kaupa
3) nakatumise ja raskete juhtude osakaalu mittevaktsineeritutel vanusegruppide kaupa
See annaks võimaluse teha taktikalisi ja strateegilisi otsuseid noorte osaas. Praegu on suvi, uute festivalide, uute tutvuste ja suveöö romantika aeg ....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 31 Jul 2021 10:23

viimase nädala nakatumine vanuse, maakonna järgi (Krista Fischer: http://www-1.ms.ut.ee/krista/covid/covid_pildid.html)
Attachments
vanuseline2.jpg
vanuseline2.jpg (96.33 KiB) Viewed 9 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 31 Jul 2021 10:18

nakatunute vanuseline osakaal Eestis nädalate kaupa (Krista Fischer)
Attachments
vanuseline.jpg
vanuseline.jpg (58 KiB) Viewed 11 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 31 Jul 2021 08:28

Pankade rahatrüki masinad huugavad, et osta kulda.

WHAT IS HAPPENING IS TRULY SHOCKING: More Shortages, Inflation, Monetary Madness And A $450 Silver Target
https://kingworldnews.com/what-is-happe ... er-target/

USA majandusanalüütikute hoiatused näitavad aina rohkem punast tuld. (Eestis endiselt kohalik kemplemine, kui peaks analüüsima, mis toimub laiemalt.)

Kui udu hajub, on ühtedel kulda ja hõbedat, teistel raha kadunud lepalehtedena.

Hetkel hõbe endiselt unts ca 27-30 eur, kulla unts ca 1600 eurot. See on tegelik raha ja ankur, mis hoiab alles väärtusi.
Märksõna Tavid, vist ainsana Eestis samal lainel kui Ameerika analüütikud, kellel veidi laiem pilt.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 30 Jul 2021 23:23

spl wrote:Justkui elus koolis käidud, oleks võinud ehk veel rohkem, kunagi ei tea. Aga tehke mulle nüüd selgeks see kihk NOORI vaktsineerida, kui me teame, et vaktsineeritud levitavad täpselt samamoodi viirust edasi. Mis point on noorte tervisega riskiga, kui me teame, et noored põevad selle kergelt läbi.

Ehk vaktsiin ei taga seda, et inimene viirust ei levitaks ! Meile kandiku peal kergelt serveeriti seda noorte vaktsineerimist nii, et nad ei nakataks vanemat põlvkonda...

karjaimmuunsuse saavutamise idee vaktsineerimise läbi vist võib jah panna sinna, kuhu ahv pähkli pistis, sest kergelt põdejate (s.t. levitajate) arv on päris suur ka vaktsineeritute seas. Tundub, et karjaimmuunsuse saavutamiseks peavad enamus inimesi selle ikkagi kergelt läbi põdema (ja see võikski olla vaktsineerimise rationale ka ametlikult)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 30 Jul 2021 21:53

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 30 Jul 2021 19:53

Majandushuviline wrote:Massilist üksmeelt ei paista, aga mõttearendusi on selles vallas mitmeid, kasvõi:
https://www.intechopen.com/chapters/54849

"That is because they rely on solving the two-body problem to give the theoretical rotation curve, approximating the motion of any particular star by assuming it is pulled by the galaxy as a whole, rather than each of the other objects at once.
Saari has worked out the effects of having billions of massive objects simultaneously moving and pulling on one another. The result, he claims, gives precisely the rotation curve that’s observed. “I’ve had it reviewed by astronomers, and they have not found any errors in what I’ve done. They just don’t like the conclusion.”

Ehk siis - kuidagi põikpäised või siis kadedad on need ülejäänud peer-kontrollijad.

Aga .... (Ahhaa ! (cf section: "2. Saari's Argument")
https://iopscience.iop.org/article/10.3 ... 357/aaefeb
(ehk siis kosmoloogid tuleks panna une peat dif-võrrandeid lahendama, kui neil muud argumendid otsa lõppevad)

Möönan et mõnes mõttes meenutab see küll "Pi^Pi^Pi^Pi = täisarv" - probleemi, mille mittetõesust on raske tõestada, ja ka vastupidi (komistasin kunagi sellise matemaatika-klounaadi otsa)

====================
Une-mati tuleb aga kiiresti selle matemaatikavideo taustal (kuulun fänn-klubisse).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 30 Jul 2021 19:03

hh wrote:/.../Üks valgest mütsist pankur ennustab, et kuld saab olema min 30 k unts ja hõbe min 40 k unts. Sic, hõbe kallim kui kuld. MILLAL, sellest ta paraku vaikis.
Ma arvan et selle konkreetse pankuri müts on pigem ... fooliumist (või siis see "party-hat" torbik, vaba värvivalikuga). Vask saab olema siis ilmselt 60k unts.
hh wrote: Mängu on tulnud ka plaatina ei-tea-kust, see olla hõbeda sarnane kuidagi, kuigi see pole klassikaline raha-metall. Tavid müüb ka plaatinat nüüd.
Vot sellel on "intrinsic value"-d rohkem kui me arvata oskame (võtmesõna - katalüsaatorid (enamus nendest)). Kusjuures Pallaadium ka.
hh wrote:Lynettte Zangi ma tõesti olen kuulanud ja arvan, et ta on kahe jalaga maa peal.
LZ jutt on muidu OK, aga ta toob natuke vähe (minu jaoks) välja põhjuse-tagajärje mehhanisme ja põhjendusi, ja rõhutab suht sageli oma minevikku (mis on OK, kuigi ITM Trading pole päris sama mis GSachs, JPM vms. Samas kontor on üsna kena. Mõnes mõttes sama mis meie Tavid. Sestap ka mitmed sõnumid on A.Tamminguga natuke sarnased.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 30 Jul 2021 18:41

Keda huvitab... valged mütsid arutavad metallide VÄÄRTUSE teemal. Video 42 minutit.

TOP 5 things no one tells you about precious metals...

https://www.bitchute.com/video/BBHqDKdyiaio/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 30 Jul 2021 18:33

Ma ei tea, suvalised poliitika analüütikud (USA-s muidugi, mitte Eestis) järsku keset juttu küsivad: kas te olete ikka ostnud kulda-hõbedat?

Hektel suhteliselt imelised hinnad (st suhteliselt madalad; loomulikult manipuleeritud madalaks).
Hõbe ca 27-30 eurot unts.
Kuld ca 1600 eurot unts.

Annan edasi prognoose, mida olen sattunud kuulama. See on sõnumitooja info, ma tõesti ei saa vastutada.

Lynette Zang: hõbe-kuld ulatuvad uute kõrgusteni 2021. a. lõpuks. Kas hõbe 150 USD? Kas kuld 2300-2500 USD?
Silver will 20 x before we know it. How silver holders will make millions. (Sic, nii ta ütles!)

Krüpto olevat mustade mütside raha, mis lastakse põhja, aga niikaua kui ta on, las ta siis olla.

Üks valgest mütsist pankur ennustab, et kuld saab olema min 30 k unts ja hõbe min 40 k unts. Sic, hõbe kallim kui kuld. MILLAL, sellest ta paraku vaikis.

Mängu on tulnud ka plaatina ei-tea-kust, see olla hõbeda sarnane kuidagi, kuigi see pole klassikaline raha-metall. Tavid müüb ka plaatinat nüüd.

Üks magusa naeratusega analüütik, n-ö kulla-guru, avaldas oma saladuse: Kui Au ja Ag ratio langeb alla 20, see olla võti, mida jälgida. Tema jälgib seda signaali, millal ta hakkab ostma teisi allahinnatud varasid a la kinnisvara jms.

Igasuguseid ennustusi on mustmiljon. Kirjutasin siia ekstreemsemad. Lynettte Zangi ma tõesti olen kuulanud ja arvan, et ta on kahe jalaga maa peal.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 30 Jul 2021 18:32

Justkui elus koolis käidud, oleks võinud ehk veel rohkem, kunagi ei tea. Aga tehke mulle nüüd selgeks see kihk NOORI vaktsineerida, kui me teame, et vaktsineeritud levitavad täpselt samamoodi viirust edasi. Mis point on noorte tervisega riskiga, kui me teame, et noored põevad selle kergelt läbi.

Ehk vaktsiin ei taga seda, et inimene viirust ei levitaks ! Meile kandiku peal kergelt serveeriti seda noorte vaktsineerimist nii, et nad ei nakataks vanemat põlvkonda...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 30 Jul 2021 18:28

pop wrote:Sain vahepeal kätte oma (esialgu välismaal) "eksistentsi õigust tõendava sertifikaadi" ehk. vax-passi. Tundub ka et terve mõistus võidab (osaliselt, st kaks sammu tagasi, üks edasi) - https://kroonika.delfi.ee/artikkel/9416 ... ajaamisest


Mul rahakoti vahel välja prinditud ... ps ma siiani leian, et minu Nokia kordades turvalisem telefon, kui kõik need nutitelefonid kokku, mis mul kontoris laual :lol:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 30 Jul 2021 18:25

pop wrote:tumeenergiale/tumeainele ei leidnud seletust ka sellest videost

Ülevaade tumeenergia/tumeaine saamise põhjustest:
https://cosmosmagazine.com/space/the-dark-universe/
Mõõtmistulemused ja neile vastav teooria lahknesid. Mudelitele ei vastanud pöörlemiskiiruse mõõtmistulemus:
https://en.wikipedia.org/wiki/Galaxy_rotation_curve
Leiti et varasem teooria peab olema täiuslik ja muutmist ei vaja, kuid sellele tuleb lisada uus tume maailma koostisosa, mis täidab lüngad mõõtmistulemuse ja senise teooria vahel. Kirjutamise ajal polnud tulemused just kiita:
In 2018, more than 20 years after we had to acknowledge our ignorance of the vast majority of the universe, we still haven’t identified what dark matter or dark energy might be
pop wrote:Kas kõikide selle järelduste suhtes on keegi teinud mõne "peer review"?

Massilist üksmeelt ei paista, aga mõttearendusi on selles vallas mitmeid, kasvõi:
https://www.intechopen.com/chapters/54849
https://en.wikipedia.org/wiki/Superfluid_vacuum_theory

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 30 Jul 2021 16:46

Sain vahepeal kätte oma (esialgu välismaal) "eksistentsi õigust tõendava sertifikaadi" ehk. vax-passi. Tundub ka et terve mõistus võidab (osaliselt, st kaks sammu tagasi, üks edasi) - https://kroonika.delfi.ee/artikkel/9416 ... ajaamisest

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 30 Jul 2021 16:38

spl wrote:heh...tahad füüsika professorite viha alla jääda ülikoolis. Küsi mis asi on gravitatsioon, jajah...kulgeme ajas ja aeg mõjutab meid. Siis küsi, aga nagu kuidas siis aeg osakesi mõjutab. Võite olla kindel, kättemaks ei jää tulemata 8-)

Aegruumi kõveruse valemite kasutamine on lubatud, kuid neid võimaldava mehanismi selgitused on nigelad.
Videos pakutud mehanism sarnaneb vee pöörisele kraanikausis, mille keskmes on Päike. Päikest ümbritseks spiraali kujuline pööris, mis haarab kaasa läheduses asuvad planeedid ja muu aine. Levinud seletuse kohaselt on vastupäeva pöörlemise suund seevastu juhuslike algtingimuste tagajärg. Kui selline pööris avaldaks mõju kõigele selles viibivale, mis liigub erineva kiirusega, siis selle mõju saaks uurida asukoha mõõtmise teel.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 30 Jul 2021 16:03

Majandushuviline wrote:
pop wrote:Kui universumis on kõik tähed kustunud siis kogu ajatelje mõttes on see alles "hilis-embruonaalses" staadiumis
https://www.youtube.com/watch?v=uD4izuDMUQA

Selliste järeldusteni jõutakse peavoolu füüsika abil, millel on raskusi raskusjõu seletamisega ning vajadus suures koguses tumeenergia ja tumeaine järele. Ei saa välistada, et mõni füüsika põhieeldus on vildakas, millest järelduvat tuleb parandada järjest uute ja suuremate paikadega. Veidi konarlik ja tähelepanu pingutamist nõudev esitlus, mis toob esile mitmed sedalaadi küsimused:
https://www.youtube.com/watch?v=CHrOn2at8Ec

On natuke raskesti jälgitav küll. Ma saan aru ka (mitte selle video najal) et see "spin" pole päris samas tähenduses mis vurri "pöörlemine" (vurri kiirust saab sujuvalt reguleerida, spinnid on aga poole-kordsed murdarvud, mis on seotud osakeste laine-omadustega.
Samas on mulle endale raske aru saada osakestefüüsika tasemel lennukitiiva tõstejõu analoogia kasutamine (sellest kohast edasi läheb minu jaoks natuke "liiga lappama", füüsikalises mõttes).

Kas kõikide selle järelduste suhtes on keegi teinud mõne "peer review" ? (See ei ole ka kliimateadus, seega võita pole siin kellelgi millestki).
Praeguses kvantfüüsikas on jah see probleem et gravitatsiooni vahendav osake on (veel) leidmata (ka Higgsi bosonit ennast ei leitud otse vaid kaude, kuna need lagunevad mingite zeptosekundite jooksul (aga tekivad uuesti, jne)).

Seega - kui mul on valida ristsõna kahe lahendusvariandi vahel, kus ühel ei klapi vaid üks sõna, aga teisel ei klapi pooled sõnad (ja see polegi päris hea analoog, pigem lihtsalt "peab järgmine sõna algama sama tähega millega eelmine lõppes"), siis ma ise kalduks esimese variandi poole.

Spinniga on veel lisaks üldisemaid "kosmoloogilisi" probleeme, nagu nt "parempoolse" spinniga neutriinode puudumine (erinevalt kõikidest muudest osakestest). Aga ka see puuduv tükike paigutaks selle mu enda jaoks ikka pigem esimese ristsõnalahendi alla.

==================
tumeenergiale/tumeainele ei leidnud seletust ka sellest videost

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 30 Jul 2021 15:27

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 30 Jul 2021 15:22

Olgem ausad, meie sots. min ja teised CO juhid saavad palka 4000 per kärss, isegi 5000 ligi. Töö tulemus, juhtimine, olematu ! Vähe sellest, kinga saades, saavad veel meeletut hüvitist. Krt sorry, aga mulle hakkab see riiklik laristamine üle viskama. Ennekõike si-tt töö on meie riigis kuldselt tasustatud: võib irooniata öelda, s-ta töö tegijad meie riigis käivad kuldsete kingadega. Siis jälle kuuled, kuidas raha pole selleks ja selleks.

https://www.err.ee/1608293337/joks-maskikohustuse-kehtestamine-tostatab-kusimuse-riigi-hakkamasaamisest

"Muret teeb see, et mulle on jäänud mulje, et erinevaid piiranguid, sealhulgas maskikandmise kohustus, kehtestatakse seetõttu, et valitsus on oma muude meetmetega totaalselt läbi kukkunud. Kui vaatame seda, mis toimub vaktsineerimisega, siis praegu tundub, et nigelat vaktsineerimist hakatakse korvama täiendavate piirangutega. See ei ole põhiseaduse mõttes lubatav,"


Lutsar: teadusnõukoda ei soovitanud maske ühissõidukites kohustuslikuks teha
https://www.err.ee/1608293247/lutsar-teadusnoukoda-ei-soovitanud-maske-uhissoidukites-kohustuslikuks-teha

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 30 Jul 2021 15:18

heh...tahad füüsika professorite viha alla jääda ülikoolis. Küsi mis asi on gravitatsioon, jajah...kulgeme ajas ja aeg mõjutab meid. Siis küsi, aga nagu kuidas siis aeg osakesi mõjutab. Võite olla kindel, kättemaks ei jää tulemata 8-)

---

to teretere,

ma panin sinu CO2 postituse harivate postituste alla.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 30 Jul 2021 12:37

pop wrote:Kui universumis on kõik tähed kustunud siis kogu ajatelje mõttes on see alles "hilis-embruonaalses" staadiumis
https://www.youtube.com/watch?v=uD4izuDMUQA

Selliste järeldusteni jõutakse peavoolu füüsika abil, millel on raskusi raskusjõu seletamisega ning vajadus suures koguses tumeenergia ja tumeaine järele. Ei saa välistada, et mõni füüsika põhieeldus on vildakas, millest järelduvat tuleb parandada järjest uute ja suuremate paikadega. Veidi konarlik ja tähelepanu pingutamist nõudev esitlus, mis toob esile mitmed sedalaadi küsimused:
https://www.youtube.com/watch?v=CHrOn2at8Ec

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 30 Jul 2021 12:25

Üks suur pettus.

CDC juhataja sõnul näitavad uued murrangulised andmed, et vaktsineeritud inimesed võivad viirust levitada sama palju nagu vaktsineerimata inimesed

https://vanglaplaneet.ee/blog/2021/07/2 ... -inimesed/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 30 Jul 2021 12:07

pop, meie vastas on väga suured jõud, kes on praeguseks ajaks valmistunud aastakümneid, sel ajal kui meiesugused rääkisid lillelastena vabadusest ja inimõigustest

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 30 Jul 2021 11:24

projekteerija wrote:SUUR osa kõlab juba selliselt, et pole vahet kas oled vaktsineeritud või ei ole nakatumise seisukohast.

Aga näe - tervelt 82%:
https://www.delfi.ee/artikkel/94160965/ ... -patsienti

(see % võib muidugi alaneda, võibalt vaktsineerimine korreleerub ka mõnende muude eluhoiakutega)

=================
hh - milline oleks Sinu käitumissoovitus (või üleüldse soovitused) kui viibiksid 2020 a. alguse Milanos, või siis sama aasta sügisepoole New Yorgis.
Ma olen nõus et kui nööbile üritatakse kaasa suruda "pintsak", mille komplekti kuulub veel ketiga raudpomm jala küljes, pluss "stiilsed ja moodsad" käerauad jne - et siis see on vale. Vale on ka vale enda (nt kiivas statistika näol) levitamine vaktsineerimise pushijate poolt. Samas vaktsineerimise pro-et-contra osas (kui kriitiliselt hinnata kõiki faktoreid) siis ma kaldun pigem nagu pro poolele. Usu mind - kui siin oleks 2020 alguse Milano siis ei toimuks (võrdselt kõigi jaoks, ilma igasuguse diskrimineerimiseta) ühtki kunstinäitust ega live-kunstiloengut.

Mind ennast konkreetselt häirib kõige rohkem see et ventilatsiooni osas pole näinud ainsatki visuaalset erinevust (v.a. et rohkem söögikohtade laudu on õues), ja ka see et elu saaks piisava vaktsineerituse korral nö quasi-normaalselt jätkuda, kui ei toimuks (minu sügava subjektiivse hinnangu kohaselt) lauslollusi a la massiüritus rock-ooper Johnny jne.
Elukvaliteedile annab (jällegi - minu jaoks) palju rohkem juurde sisukas mõttevahetus kitsamas-targemas ringis, kui mingi "ühes-hingamine" kusagil täistuubitud muruplatsil (mis täidab küll kenasti kiirelt korraldaja rahakotti). Ja sellist kitsama ringi mõttevahetust saab väga hästi korraldada selliselt et ei riputa üks-ühel kaelas.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 30 Jul 2021 11:20

hh wrote:Uue fassshhismi tõus...

1930ndate Saksamaal olid samad meetodid, ainult et nendest pole meile räägitud.


Dr Jordan B Peterson

Hitler's Fear of Germs Shaped Nazi Propaganda.
"...I was reading a book called Hitler’s Table Talk, which was a collection of his spontaneous utterances at mealtimes collected over about three years. It really affected my reading of it because the number of times he used parasite metaphors really stuck in my mind."
"I started to look at all of the Nazi propaganda from before the Second World War in terms of parasite-stress hypothesis, especially after I also realized that Hitler’s extermination campaign arguably had its origins in public health policy because they started out with tuberculosis interventions. Then they went to “clean up” the mental hospitals, and so on."

More of this podcast is available here:

ca 2-tunnine vestlus

Death, Disease, and Politics | Dr. Randy Thornhill | The Jordan B. Peterson Podcast - S4: E:38
https://youtu.be/6DqJ1Wv6EtQ
Recorded 05/10/21.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 30 Jul 2021 11:13

Vaidleks vastu. UK anmed näitavad, et haigestumise osakaal vaktsineeritute hulgas on siiski väiksem kui mittevaktsineeritute osas. Kuna seal on vaktsineerituid 70+ %, siis haigestunute absoluutarv on muidugi suurem vaktsineeritute hulgas.
UK-s on haigestumise tõus teist päeva järjest. Piirangud kaotati 19. juulil. Järgmine laine tulekul?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 30 Jul 2021 10:38

Nüüd on isegi peavoolus psundatkse, et delta versioon on sama nakkav kui tuulerõuged.
https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000008097677.html
Kui suur on sellisel juhul lootus saada kaitset maskist?
Teisalt ka seletab see miks viirus leiab ülesse ka vaktsineeritud kui nad juhtumisi vale vaktsiini, alanenud antikehade hulga, muidu kehvema tervisega, põdenud läbi (liigselT) teistsuguste omadustega viirustüve vms. nõrkus(t)ega. :?

Meie meedias on ka kroontõve kajastavad lood ja pealkirjad muutunud üsnagi imelikeks.(allaandmise faas läheneb:?: )
Ööpäevaga lisandus 197 koroonapositiivset, suur osa neist vaktsineerimata
SUUR osa kõlab juba selliselt, et pole vahet kas oled vaktsineeritud või ei ole nakatumise seisukohast. Arvestades, et enamus vaktsineeritutest on vanemad inimesed kes suurt ringi ei sebi siis on oht juba ka meil , et mõnes koldes/piirkommas ... on vaktsineeritute haigestumine vaktsineerimatutest suurem.

Top

cron