Strict Standards: Non-static method phpbb_captcha_factory::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/posting.php on line 185

Strict Standards: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method phpbb_captcha_qa::get_instance() should not be called statically in /home/arutel5/public_html/includes/captcha/captcha_factory.php on line 38
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4284: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4286: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4287: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 4288: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /posting.php:185)
Arutelud • Post a reply

Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Jan 2020 15:44

mõneti huvitav arutelu - darvinismi kohta, juulis 2019.
https://www.hoover.org/research/mathema ... -and-david

Teen kokkuvõtte (seega pole vaja seda pikka videot vaadata)
Intelligentse disaini teooriat pooldav filosoof (Stephen Meyer), matemaatikust-filosoofist teadusjakirjanik (David Berlinski) ning arvutiteadlane (David Gelertner) arutlevad elu tekkimise kohta.

Kambriumi ajastul toimus 5...10 miljoni aasta jooksul mitmekesisuse plahvatus võrreldes varasema ja hilisema ajaga - nii liikide välimuse kui ka geneetilise informatsiooni osas. Siia juurde tuleb lisada see, kuivõrd keeruline on juba üks rakk kui iseseisev osake. Samas, aminohapete kohta - 20 erinevat aminohapet võib moodustada väga palju väga erinevate (keemiliste ja ruumiliste) omadustega valgumolekule. Siin tulebki matemaatiline probleem: võimalikke variante on mustmiljon, neist on bio-organismile miskitmoodi kasulik ainult teatud murdosa (10 astmes -77). Kas näiteks kambriumiajastus oli piisavalt aega, et liikide arengus mängida läbi kõik ebaedukad variandid ja välja sõeluda edukad? Praktiliselt mittetõenäoline.
Uue liigi jaoks olulised (eluks sobivad) asjad tuleb disainida juba varakult, sest muidu hiljem see süsteem ei ole elujõuline, ei hakka tööle - disainer peab ette nägema, tal peab justkui olema oma plaan, mida ta tulevikus tahab saada. Samas, universumis on palju informatsiooni erineval kujul. Võimalik, et liikide tekkimisel on ka teatud topoloogiline seaduspära - missuguse kehaehitusega organismid on eluvõimelised.
Intelligentse looja defineerimine aga eeldab ka seda, et me defineerime, mis asi on intelligentsus ja ettenägelikkus maailma korraldamisel - ka totaalne kaos (väärarendid, katastroofid) võib olla intelligentselt disainitud, kui see teenib mingit eesmärki.
Gelertner näeb enda ümber palju kaost, ka inimeste teadvuses, möönab, et vahete-vahel mõni asi siiski ka õnnestub. Võib küsida - kas see oli hea, et maailm/maakera sündis. On kaks vastandlikku kookonda maailma loomisest, kuid mõlemad on ühel meelel, et see ei olnud hea, sest sellest sündis palju kannatusi. Seega, kui saaks alustada otsast peale ja kõik läheks sama moodi, siis peaks seda loomist mitte alustama. Vestluse juht küsib: Samas, Piiblis ju öeldakse, kohe alguses, et Jumal nägi, et maailma loomine oli hea? Gelertner vastab, et ruttu selgub ka see, et Adam ja Eva ise keerasid kohe varsti asja pekki. Seepärast meie, inimesed, peame pidevalt juurde õppima, mis on hea ja mis on halb.
Meyer näeb disainis aga kahte erinevat nähtust: algupärane (aboriginaalne) disain ehk alguses loodu ning lagunemine ehk entroopia kasvamine; tema põhjendab halbade nähtuste tekkimist sellega, et lagunemisel läks osa infot kaduma ja selle alusel moodustus uus paha nähtus - mikrobioloogia paistab toetavat seda hüpoteesi.
Saatejuht tsiteerib Gelertneri raamatust: "Darvinism is no longer just a scientific theory but the basis of a worldview, and an emergency religion for the many troubled ones who need one". Küsib Gelertnerilt: sa oled ju endine arvutiteadlane ja see on ratsionaalne teadlane, kuidas seda vastu olu ületada? Gelertner möönab, et teda on palju rünnatud darvinistide poolt.
Saatejuht tsiteerib iseõppinud teoloogi C.R. Lewist ja ja küsib Berlinskit: "If minds are wholly dependent on brains and brains are dependent on biochemistry and biochemistry on the meaningless flux of molecules and atoms, I cannot understand, how the thought of those minds should have any more significance than sound of the wind in the trees." Siinkohal läheb jutt teadvusele. Berlinski ütleb, et temal on teadvus, aga teiste inimeste (vestluskaaslaste) osas ta ei ole kindel - nad võivad olla ka lihtsalt automaadid, aga sellel polegi tema jaoks tähtsust, sest ta ei saa minna teise inimese asemele. Meyer arvab, et darvinistidel tuleks kõigepealt ära seletada teadvuse fenomen, sest muidu lähevad nad tsirkulaarsele argumenteerimisele. Gelertner kirjutas raamatu nimega "Unconsciousness" ja möönab, et tal pole arutlusele midagi lisada, kuid teeb ettepaneku Berlinskile, et ta muutuks 50 USD eest üheks automaadiks. Saatejuht möönab, et nüüd on tingimine hinna üle. Berlinski väidab, et teadusvestlus on alati ka hinna üle diskuteerimine.
Saatejuht tsiteerib Gelertneri: 21. sajand on aeg, kus tuleks üle saada darvinismist ja liikuda edasi. Berlinski arvab, et Darwin on igavene, sest ka tema õpetuse ajalukku heitmisel jäädakse uusi teooriaid nimetama kui "darwinian" - nii nagu kristlikku õpetust jäädakse alati nimeatama kristlikuks.

Video kokkuvõttena arutletakse: Darwin lõi inimpraktikaga kooskõlas teooria liikide muutumise kohta - samamoodi nagu Newton lõi inimpraktikaga kooskõlas teooria mehaanika kohta. Aga seda osa, mis jääb inimpraktikast välja (elu arenemine, täiesti uute liikide tekkimine), tuleb inimkonnal veel avastada (samamoodi nagu Newtoni teooria ei sobi kvantmehaanikasse ega kosmoloogiasse). Jääb kõlama mõte, et elu algus ei olnud passiivne protsess, see oli aktiivne protsess - sarnaselt insenerimõtlemisele, mis lõi arvutiprogrammi - mitte vastupidi. Berlinski arvab, et liikide tekkimine oli Darwini ajastul liiga enneagne küsimine ja on seda ka tänases päevas - me ei suuda sellele veel vastata (me ei saa küsida, kuidas tekkis arvutiprogramm, kui me ei tea midagi selle looja kohta) ning isegi rakk on meie jaoks liiga keeruline ja läbi uurimata üksus veel ka täna.

---
Mina isiklikult arvan, et on mingid universaalsed reeglid (loodusseadused), nende põhjal toimub pidev keerulisemaks muutumine. Kui mõelda sellele, kuidas bürokraatia ise kasvab ja täiustub Põhiseaduse raamides, siis ei tundugi nii ebareaalne idee. :P Seega, kui bürokraatia saab olla isevooluline protsess, miks seda ei saa olla ka organismide keerulisemaks muutumine. Põhiseaduse osas muidugi arvan, et see ei ole isevooluline protsess vaid ikkagi (Looja) idee, looming.
Teine asi, mida arvan: valku ei saa võtta kui keemilist polümeeri, ta on rohkem nagu ruumiline konstruktsioon, iseseisev masin, mille ehitamiseks kasutatakse detailide asemel aatomeid ja nendevahelisi sidemeid (teatud molekuli osad vastavad teatud ainete väliskujule, sealt võib kergesti elektron või molekuli osa üle hüpata; teatud valgumolekuli osad on liikuvad üle oma telje justkui CNC treipingi käpad - nii et see valk töötab justkui automaatpink, jällegi etteantud programmi kohaselt (kui uusi valke sünteesib) või siis ka kitsa ülesandena (transport, ärrituse vastuvõtja, ensüüm vms.).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Jan 2020 12:44

seltskonnapidude korraldamisel võib samuti olla abi matemaatikast - keda kutsuda peole? :idea: :!:
https://youtu.be/Tnu_Ws7Llo4?t=331

(Presidendi vastuvõtt läheneb ... :twisted: )

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Jan 2020 05:29

https://leht.postimees.ee/6875211/patus ... -kiituseks

minu lapsed on tekitanud kaks sellist sõna:
= lõdustus, lõdustamine (kogemata kombel keelevääratusena lõbustuse asemel, vt. lõdustuspark) => õdus lõdvestus, õdus lodev olemine, õdus lõõgastus
= mõnustamine (reedeõhtune pingelangus koos väikese maiustamisega, rootsi k. fredagsmys)

neist esimene tundub päris hästi sobivat "aktiivse" molutamise jaoks? Aga pakun välja veel:
= lõõgvelolek (justkui lõõgastud, aga mõtted hõõguvad)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Jan 2020 03:21

kolm asja, mida peaks rohkem tegema:
1) joo rohkem vett
2) loe rohkem raamatuid
3) võte ette rohkem jalutuskäike

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Jan 2020 00:02

hmmm, olen küll nohik, aga no see ületab minu nohikluse piiri igas mõõtmes:
https://www.youtube.com/watch?v=0e5vzTsLh2s
kui nõgusas ruumis paiknev geomeetriline keha tätoveerida ümarale kehaosale, kas saame siis "tavalise" ruumi? :P

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 17 Jan 2020 22:44

spl wrote:Austraalia tõesti muutunud põrgu eeskojaks. Ma ei mõelnud ka selle peale, et sellises mastaabis põlengud ja tuhk võivad teha jõe vee leeliseliseks.

VIDEO JA FOTOD ⟩ Austraalia põlenguid leevendanud vihm ohustab koaalasid ja kalu
https://maailm.postimees.ee/6875243/austraalia-polenguid-leevendanud-vihm-ohustab-koaalasid-ja-kalu


Austraallased on lubanud hiinlastel oma puhast vett tonnides koguda ja väljapoole müüa, omaenda põllumeeste ja farmerite arvel.
Võin otsida artikleid, neid jooksis läbi uudisvoost.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 17 Jan 2020 22:42

Eino.

Ruotsin moskeijakarttaa päivitetty – 332 moskeijaa

https://pt-media.org/2019/08/04/ruotsin ... YPKvY3nzEY

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Jan 2020 22:15

veel samal teemal:

tuletornaado alla küll ei tahaks jääda
https://www.youtube.com/watch?v=9xoKijP5FtY

see ei ole pisarakiskuja Disney film, see on päriselu:
https://youtu.be/ONDQdvX7y3g

----------------
#MGTOW

gammaemased annavad alfaisasele kontserdi
https://www.youtube.com/watch?v=d1gyeIGm9Ds

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jan 2020 20:48

Austraalia tõesti muutunud põrgu eeskojaks. Ma ei mõelnud ka selle peale, et sellises mastaabis põlengud ja tuhk võivad teha jõe vee leeliseliseks.

VIDEO JA FOTOD ⟩ Austraalia põlenguid leevendanud vihm ohustab koaalasid ja kalu
https://maailm.postimees.ee/6875243/austraalia-polenguid-leevendanud-vihm-ohustab-koaalasid-ja-kalu

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jan 2020 19:07

Euroopa pääseks jääajast isegi Golfi hoovuse seiskumisel
https://novaator.err.ee/1025291/euroopa-paaseks-jaaajast-isegi-golfi-hoovuse-seiskumisel

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jan 2020 19:06

Elada tuleb, ma söön ka vastu õhtut jäätist ! :D Üldse ei põe, talvel ma olengi rohkem karu moodi, see väike polsterdus ei tee paha :twisted:

Suvel palju füüsilist tööd ja sebimist, kolksti jälle vormis nagu nugis kevadistel metsaradadel.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Jan 2020 15:28

njah, tegin vea, sõin enne magama minekut ühe jäätise. Ja nüüd on juba kolm õhtut, kus pean enne magama minekut jäätist sööma :(
Mis selle vastu aitab? vaja mitu päeva enne magama minekut piinelda tühja kõhuga või siis süüa jäätise asemel pekki.
https://www.youtube.com/watch?v=haaYMq1IZ1U

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Jan 2020 14:46

Jah, ega p e d o fiilid ei kao mitte kuskile, nad elavad meie kõrval, nad on loodusnähtus - sinna pole midagi parata (uued kasvavad pidevalt juurde). Vaja on teada, kuidas nendest hoiduda (tunda ära tüüpilisi situatsioone ja sellisest riskisituatsioonist turvaliselt ja jäädavalt eemalduda). Hea artikkel tõesti.

----
Oehhh! Lapse kasvatamine on tõesti selline tegevus, mis võtab võhmale. Eks ikka isiklik positiivne eeskuju ja lähedased turvalised suhted - kui väljenduda napisõanliselt. Aga see nõuab lapsevanemalt PALJU KANNATUST! (Oehhh!)
Pikemalt: autoriteetide käest õpitakse. Kui suudad oma positiivse käitumisega jääda lapsele autoriteediks ka puberteedieas, siis on pool kasvatust juba tehtud. Jääb vaid üle olla isiklikuks eeskujuks, keda jäljendada igas asjas. Reeglina aga tuleb tänav ja internet "appi" ning laps kasvab kõveraks, võibolla hiljem, elutarkuse lisandudes, hakkab jälle vanemate järgi end seadma ...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 17 Jan 2020 14:38

Ja vaktsiiniks mistahes pedofiilide rünnaku vastu on see väga õpetlik artikkel.
Targad nõuanded lapsevanematele. Kui laps tunneb end kodus armastatuna ja hoituna, ei ta siis usalda võõra meelitust.

Psühholoog: kümme võimalust, kuidas lapsi ilma karistamata kasvatada
https://sobranna.postimees.ee/2815838/p ... eI5vUMbDaA

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 17 Jan 2020 14:34

Postimees kirjutab. Teadmiseks lapsevanematele.

TÄHTIS TEADA ⟩ Pedofiilide peened «mängud»: ohvrit võrgutatakse aegamisi, välja paistab ahistaja aga sarmika inimese ja lapsesõbrana

https://sobranna.postimees.ee/6874321/p ... ygxmLNY2Ns

Dracula mudel! Ehk et ründaja on ise olnud kunagi ohver... Taastootes õnnetuid inimesi siia maailma.
Tsitaat: "Lapseahistajate käitumismuster hakkab üldjuhul avalduma juba teismeeas. Enamik on neist meessoost ja enamikku neist ahistati lapsena..."

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Jan 2020 14:13

h, hea lugemine jah. Sama hea lugemine samal teemal on ka see:
https://objektiiv.ee/maailma-volakoorem ... -tasemele/

Ehk siis jah - kuidas minna vastu teadmatusele ja krahhiootusele? Oma varandust diversifitseerides: sularaha, aktsiad, kuld-hõbe, krüptovaluuta, kinnisvara, strateegilised toorained (igaüks paneb endale paika nende varade omavahelise suhte, aga munad tuleb panna eraldi korvidesse). Kui keegi ootab inflatsiooni, siis võib siia nimekirja lisada ka fikseeritud intressiga laenu (sularaha kaotab väärtuse, aga laen samamoodi, seega neutraliseerivad teineteist; seda laenu võiks kasutada eeskätt üürikinnisvara ostmiseks)

Minul tänase päeva seisuga:
23 % sularaha
32 % väärismetalle
45 % aktsiaid (suures osas kinnisvara, nafta, aga ka mõni start-up, laevandus, tarbekaubad; enamus on dividendiaktsiad)
kodukinnisvara vist vara hulka ei tasu lugeda (kuigi võiks)

tooraine pabereid (uraan?) võiks ka omada, kui leiaks mõne hea instrumendi selleks ...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by h » 17 Jan 2020 13:51

Raadiokuulamine 5:49 min.

Kristjan Lepik: Finants-Frankenstein, viimane vaatus
Täna, kell 12:15, Vikerraadio.

https://vikerraadio.err.ee/uudispluss/p ... 1B55Ys26Gg

Sama jutt teksti kujul, ERR:

https://www.err.ee/1025265/kristjan-lep ... ane-vaatus

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Jan 2020 13:29

spl wrote: Ma telliks paljusid tehnika asju Euroopast, aga pole !! Või siis müüakse, sama Hiina toode, aga 10x juurdehindlusega.


Ajasin mööda Eestit ja Euroopat taga majabussi tualetti valatavat vedelikku - teatud marki. See on väga hea vanainimese pissipoti põhja, et tuba ei läheks haisema (kes vanainimest hooldab, see teab, et iga hetk ei saa toas ootel olla, et värske piss ära valada, igaühel on ju omad tegemised). Lõpuks pidin ostma Läti veebipoest .... Lihtsalt vedeliku transport kaalu järgi on nii kallis, et kohati pool kauba hinnast. Veel suvel müüdi seda K-Rautas, aga nüüd on sealt otsas. Ka Ehituse ABC müüs, aga mitte Tartu poes.

Konkreetselt on selline vedelik, kui kellegil peaks ka vaja minema: "Enders Ensan Blue"
https://biotoilet.eu/ee/product/43
(tootekirjeldus eesti keeles on muidugi omaette vaatamisväärsus, aga läti kohta päris hea ju, suhtlus poega käis inglise keeles; aga transporditasu Eestisse ei lisandu)

Üks teine mark oli K-Rautas, proovisin toda, ei olnud nii efektiivne.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jan 2020 12:18

Lauri Vahtre: maailmaajaloo suurim laamendamine. Eurooplased mõrvavad omaenda kultuuri
https://epl.delfi.ee/arvamus/lauri-vahtre-maailmaajaloo-suurim-laamendamine-eurooplased-morvavad-omaenda-kultuuri?id=88676203

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jan 2020 10:20

td wrote:Laopinda tuli juurde, ei pea enam pakke nii kiiresti edasi toimetama? :P


Igakord, kui Eestis midagi optimiseeritakse või täiustatakse võrdub see fiaskoga ja teenuse kvaliteet langeb märgatavalt. Seal vist tõesti nüüd suur "kuhila", kus aeg-ajalt hanguga mõni pakk välja võetakse. Aliexpressis pannakse osasid tellimusi mul juba kinni, sest aeg ületatud, siis eeldatakse, et ma kauba kätte saanud 8-) Ma telliks paljusid tehnika asju Euroopast, aga pole !! Või siis müüakse, sama Hiina toode, aga 10x juurdehindlusega.

---

Aivo Kangus: Euroopas plaanitakse uut plastimaksu, aga meil ei räägita sellest midagi
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/aivo-kangus-euroopas-plaanitakse-uut-plastimaksu-aga-meil-ei-raagita-sellest-midagi?id=88674069

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Jan 2020 01:13

äratundmisrõõm :P
Televaatajate hinnangul on aegade hirmsaimad multifilmid:

1. "Suur Tõll" (1980)
2. "Nõiutud saar" (1985)
3. "Tolmuimeja" (1978)
4. "Siil udus" (1975)
5. "Naksitrallid"
6. "Vant" (1975)
7. "Kunksmoor" (1977)
8. "Tuvitädi" (1983)
9. "Kaliif-toonekurg" (1981)
10. "Pingviinipoeg Lolo seiklused" (1986)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jan 2020 23:33

Laopinda tuli juurde, ei pea enam pakke nii kiiresti edasi toimetama? :P

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Jan 2020 23:04

See aasta on midagi eriti viltu, müstika Eesti Post investeeris kõvasti sorteerimisliinidesse, kolis Pallasti tänavalt minema. Aga minu arvates on olukord palju kehvemaks läinud. Dets. algusest mul ca 10 tulemata, pakid justkui Eestis, edasi ... must auk.

Aasta lõpus rahvusvahelises pakivoos kuhjunud saadetised on jõudmas Eestisse
https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/aasta-lopus-rahvusvahelises-pakivoos-kuhjunud-saadetised-on-joudmas-eestisse?id=88670635

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jan 2020 18:58

G u c c i esitleb uut narrimoodi meestele. :evil:
https://tinyurl.com/qkbnnfo

----
ja USA börs tõusnud sellel aastal juba 2,5 %

Juhul, kui helikopterraha jõuab massidesse (läbi riigitoetuste, palgatõusu jne.), läheb esialgu ka lihtrahval päris soojaks. Aga siis tuleb inflatsioon ning kõik hakkavad kartma, et see sööb nende säästud - tekkib hüperinflatsioon. Aga selleks ajaks on poliitikud, kes otsustasid raha jagada, juba poliitkast lahkunud .... (seega, aega veel on - enne läheb lihtrahvale soojaks, siis alles külmaks)
(pikk video sellest ennustusest, see YT kanal on tõusev täht majandusalaste videote taevas!)
https://www.youtube.com/watch?v=5LIx7ybtgAo

veel üks video samalt autorilt - ennustustega aastaks 2020:
https://www.youtube.com/watch?v=9DQqBHyOBEQ

commodity üles
uranium üles
gold miners üles

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 16 Jan 2020 14:53

Viini südalinnas trendikas mitte omada autot?

https://www.treehugger.com/urban-design ... 0PEiqIIoNA

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jan 2020 12:49

vaat see on huvitav uudis: Eesti hakkab pakkuma diginomaadi teenust
https://tehnika.postimees.ee/6873877/ma ... aadi-viisa?

Diginomaadsus paistab olevat kasvav trend: üle interneti töötav inimene kolib riiki, kus on odav elada ja soodne kliima, töö aga toimub mõne rikka riigi heaks.
Puerto Rico on üks koht, kus USA finantsmaailma inimesed peatuvad. Diginomaadsus on seni tähendanud seda, et inimene võtab turistiviisa ja elab-töötab mõnda aega selles riigis, siis kolib uude riiki (selleks võtab tolle riigi turistiviisa). Suure sissetulekuga inimestele on eesmärgiks vältida maksude maksmist (inimene on end välja kirjutanud endise kodumaa residentsusest).

Diginomaadi teenus toob eeldatavasti Eestisse justnimelt edukaid, haritud inimesi. Ühtlasi boonuseks ka Eesti "kullakaevuritele", samuti kinnisvarainvestoritele. ;)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jan 2020 12:43

saatmine pakiga jaapani stiilis:
https://youtu.be/QrlgAvJI3WU?t=564

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jan 2020 11:58

Danske Banki sisejuurdlus näitas, et aastatel 2007-2015 liigutasid 15 000 mitteresidenti läbi panga Eesti haru 9,5 miljoni tehinguga 200 miljardit eurot. Osa sellest võis olla kahtlane raha.

200 miljardit, see ei ole mingi 10 miljonit
jääb ainult üle küsida, kui palju sellest 200 miljardist on rahapesu
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/o ... d=88662821

teisest artiklist:
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/d ... d=87669571
„Kogu mitteresidentide äri toimise põhimõte oli lihtne,“ rääkis ta. „Kõik teenisid piiriülestelt mitteresidentide ülekannetelt 90 dollarit ülekandelt,“ märkis 37-aastane Murnikov. Danske Banki tehingukulud olid alla ühe dollari.


Tehinguid oli 9,5 miljonit, seega ca 845 miljonit dollarit teenisid ... :?:
See ei ole mingi 10 miljonit, isegi kui inflatsiooni arvestada.

Ja veel.
Ainsana on politsei kindel, et mõrva põhjusi ei maksa otsida PEP-i 10 miljoni dollari tehingust. "PEP-is teadis 1996. aasta alguses sellest tehingust vähemalt 12 inimest, Tomsoni tapmisel puudus seetõttu mõte," kummutas keskkriminaalpolitsei maapoliitikute pakutud mõrvaversiooni.

"Ilmselt tapeti Tomson, sest ta jäi ette pangakelmustega tegelenud allilmagrupeeringule," väitis Tallinna kriminaalpolitsei komissar Artur Tshulitski. Samas ei suuda politsei seda tõestada.

https://epl.delfi.ee/eesti/pangajuhi-ro ... d=50780454

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jan 2020 03:04

kui kedagi huvitab:autopiloot liikluses (Tesla vs OpenPilot)
https://www.youtube.com/watch?v=3Y67XKPmtY8

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Jan 2020 01:57

maailma narrustel ei ole piiri:
https://www.zerohedge.com/health/burnin ... y-sold-out

(ja tualettvesi saab varsti ka uue tähenduse, kui mõni kuulsus oma pissi müüma tõttab)

Top