Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 12 Jun 2021 19:14

Ja see ülemaailmne min 15% tulumaks on ka igale poole sisse arvutamata jama ja see läheb kellegi kraesse, kas tarbija maksab kinni või infleeritakse ära.

Mul hakkab täiesti tunduma, et kõrge laenukoormusega riigid võivad täiesti plussis olla selle aasta lõpuks, näiteks keskpank võiks teha neile pakkumise, et ostab odava intressiga laenu kallimalt tagasi, sest muidu saab pidevalt kahjumit.. Tänapäeval kõlab nagu korralik äri juba, sisuliselt ajalooline absurd, aga enne me lihtsalt ei teadnud seda sest ilus oli ju...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Rr009 » 12 Jun 2021 14:52

Kulla mõte suureneb, aga see on nii ette teada, et sisse arvutatud juba... Samas inflatsioon mis on kõrgem välja jagatud laenudest pole arvutatud ja see peaks olema sisulise pauk...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 12 Jun 2021 10:24

hh wrote:Nad kõik räägivad mingist müstilisest Basel III-st juuni lõpus. Midagi toimub metallidega.
Alasdair Macleod: Will Basel III end paper gold & silver markets
https://www.youtube.com/watch?v=xsFxeTUvdvQ

Müstilist pole midagi. Mulle meenub lugu viiest pimedast brahmaanist kes katsusid elevanti (jalga, külge, saba, lonti jne) ja iggaühel oli hiljem oma lugu milline elevant on (nagu sammas, sein, köis, jäme liaan jne). Juutuubis ilmuvadki lood "sambast", "seinast", "köiest" jne.
Lihtsam on lugeda otse asjast, nt see:
https://bankingschool.co.in/risk-manage ... basel-iii/

Mul endal on tunne et peam. point on sundida seda laialikülvatud raha suunama lõppkokkuvõttes pankade omakapitali, ja mitte keerutama seda dividendidesse (erinevate skeemide abil).

Aga kullast - Basel II ajal oli see nn "Tier III" vara mille RWA oli 50%, nüüd on see "Tier I" ja RWA on 100% (RWA - "riskiga-kaalutud(korrutatud)-varad"). Ehk siis kulla "kasulikkus" omakapitali normatiivide täitmisel muutub kahekordseks (ja kulla hinda see kindlasti toetab). Võidavad muidugi need kel kõige rohkem füüsilist kulda (selle väärtus normatiivses kapitalis kahekordistub).
===================
Muuseas Rootsi on Baseli komitee ajalooline liige, juba siis kui (väga elitaarsete) toolide arv oli piiratud 7-ga (ja Rootsi keskpank ise on maailma vanim). Nüüd on liikmeid 45 (huvitava kokkusattumuse tõttu just peale 2008/9 kriisi ;) )
https://www.bis.org/bcbs/membership.htm

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 12 Jun 2021 08:51

Nad kõik räägivad mingist müstilisest Basel III-st juuni lõpus. Midagi toimub metallidega.

Alasdair Macleod: Will Basel III end paper gold & silver markets
https://www.youtube.com/watch?v=xsFxeTUvdvQ

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 12 Jun 2021 08:49

Prahas avati esimene kullaaparaat -- ilmselt siis sularaha aparaadid hääbuvad?

The First Physical Gold ATM Opens in Prague, Czech Republic

https://goldseek.com/article/first-phys ... h-republic

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 12 Jun 2021 05:57

Siin on muidugi hunnik pisiasju. Kelle käes siis nüüd seal kontroll on. Kas US kantimisvaaladel või Hiina-Korea kaevuritel või tumedatel nihverdajatel jne. Uued tugevad tegijaid pidid olema ka araablased selles valdkonnas (no pagan, et taba seal seda geniaaalsuse koefitsenti) Ma pole liiga palju selles maailmas isklike tuttavaid saanud, kui need vähesed tipud keda tean tunduvad end kutsuvat anarhilisteks aristokraatideks jne., siis sisuliselt kas oleme saanud esimese maailma müstilise valitususega riigi. Mu enda kaaslanna on üle tuhande aasta ajalooga perekonnast keda on koraanis mainitud, kuigi nad on taoistid ja nende sugulaskonnas on igasugused mantrad ja diagrammid ja muu selline igal sammul igapäevane. Olgu kuidas on, uskumise asi, kuid kui sõidan aeg ajal öösel Teide tippu, siis mulle on see ääretult ilus ja ergastav, tema aga hakkab füüsiliselt üle kere värisema ja see kuidas käib selles väikeses üliharmoonilises kehas siis energia jaotamine ja suunamine on täiesti minu mõistusele haaramatu. Aga tulemuseks on matemaatilised lahendused mille eest US valitsus maksab hästi kui kübeerturve tippspetsialistile, palun ärge küsige mult enam sellest rohkem, ma ainult näen ja tajun seda...
Ma ise tahaks muidugi väga näha selle Salvadori eksperimendi lõppu, kas siis programeerijate paradiis või siis tõmmatakse üks riik rahast nii kuivale et hale vaatata. Sisuliselt mida ta siis vastu saab. BC on minu arvates igand ja tehniliselt suht pask krüpto. Riigil saavad olema kitsalt kontrollitud salvestatud energia ressursid mida saab edasi jagada vaid hea usu alusel, energia taasesitus on puhtalt vaimne. Sõjaliselt suht sitt lahendus, tavalise revolvri võrdluses, aga häkkerite armee aga ei tohiks olla ajalooliselt nõrgem kui sveitsi eliitvägedest palgamõrvarite grupid, kes tekitasid vajaliku tasakaalu ja kokkuvõtteliselt pole seal mägedes asi ju sugugi halb, ajalugu on alati andestanud võitjatele. Kuid vajaliku massi kontrollimise võimalust Salvadoris nüüd küll ei näe, lihtsalt viisakas katus kõikvõimalikele tüüpidele, tehniliselt neist üle olla suudaks vaid siiski kvantarvuti tootja.
Täna jääks antud eksperimendis oma äriplaani juurde, päike krüptoks, kohvi asemele ja siis vaataks kelle silmades rohkem sära on. Aga anarhia jõudu ei tohi kunagi alahinnata, seda saad sa ka vist Ukraina kogemuste taustal öelda, eks näeme, mulle meeldivad huvitavad asjad...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 12 Jun 2021 00:29

pop wrote:El Salvador tegi siis pitt-koini otsa lõpuks lahti, esimesena. St ametlikult on tegemist mitte vaid "commodity", "financial instrument" vms-ga, vaid kõige otsemalt ametliku maksevahendiga. Huvitav saabv olema jälgida muu maailma kommentaare ja hoiakuid.
https://www.zerohedge.com/crypto/crypto ... gal-tender

Ja muu maailma hoiakud ja kommentaarid tulid kiiresti :lol:

BIS: https://www.reuters.com/article/bis-bit ... NS8N2MS076
IMF (1): https://www.bloomberg.com/news/articles ... gal-tender
IMF (2): https://www.reuters.com/business/financ ... 021-06-10/

mind paneb mõnes mõttes imestama - keda huvitab El Salvador ?

On muidugi päevselge et BTC korral oleks nn "rent-seekingul" (millega kõik marionetijuhid tegelevadki) kiire lõpp.
==========
Huvitav oleks nt Chris Martensoni loeng "majanduskasvust" kui raha on deflatsiooniline. Ma arvan ka et kui BTC oleks ainus üleüldine maksevahend siis majanduses mittevajalike inimeste hulk tõuseb hüppeliselt.
===========
BTC-ga on ka üks probleem - surijad kes on unustanud oma privaatvõtmed (loomulikult juppideks lõigatuna) erinevate notarite vahel laiali jaotada (pärijate jaoks). Kehtib ka õnnetustes hukkunute osas, kes seda alles kavatsesid teha.

... ja see "lightning network" ei taha kah kuidagi lendu tõusta - kuigi BTC kui (igapäevase praktilise) maksevahendi funktsiooni järgi on kõige karjuvam vajadus.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 11 Jun 2021 23:19

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 11 Jun 2021 22:33

Viimasedki metsa aetakse ahju, mis hetkest eestlastest kilplased said on mulle arusaamatu. Varem olime päris tark rahvas.

Kuskohast saadakse sellises koguses "puidujäätmeid", meil hakkepuidul katlamaju täis Eesti, kus ka pikaajalised lepingud.

https://www.err.ee/1608244167/eesti-energia-hakkab-saama-biomassist-energiatootmiseks-toetust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 11 Jun 2021 18:02

Noh pop, aga seleta ära siis veel ka teooria, et turud oskavad mõõta tuleviku ja olukord kus inflatsioon on ametlikult kõrgem kui välja jagatud laenud mõjub turgudele kergelt rahustavalt, mitte pole koht veidi sisulisemaks ümberarvestuseks jne... Või võime siis võtta toimuvat kui suvalist suva ja kui pihta läheb siis nõuame tähelepanu ja kiitust...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 11 Jun 2021 17:04

hh wrote:Mida sellest arvata? Mis asi on digitaalne kuld?
Varsti saab poes kullaga maksta? Armin Karu pojaga seotud firma tõi turule digitaalse lahenduse. Uue ajastu kulla pangaks pürgiv Aufort avab peagi rahastusvooru

Vastus pealkirja küsimusele on lihtne "ei". Aga inimestele sobib kullateemalise meemina küll. Samahästi võiks pakkuda makseid "bitcoini tagatisel" vms.
Seda enam et "digitaalne kuld" on ammu olemas (mitte bitcoin - mis selleks ka ei saa). Bitcoini osas on võrrandi poolteks need kes tahavad seda kunagi mingi hüve vastu vahetada, ja need kes on nõus mingis hüvest loobuma et nende asemele bitcoine saada. See et seda institutsionaalsed investorid "natuke ostavad" pole väga näitaja - ka 90-ndate autoturul nakhjoped omavahel "natuke ostsid/müüsid" autosid et juhukülalisele turgu teeselda.

Institutsionaalsed investorid on ostnud ka Tesla aktsiat, oluline on vaid ette taibata/ära tunda millal hype läheb üles, Samas ma ei näe Teslal fundamentaalset eelist mistahes teise autotootja üle kes samuti järjest rohkem elektriautosid toodavad (aga sellest vähem kaagutavad - minu arvates on see viga).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 11 Jun 2021 16:49

Mida sellest arvata? Mis asi on digitaalne kuld?

Varsti saab poes kullaga maksta? Armin Karu pojaga seotud firma tõi turule digitaalse lahenduse
Uue ajastu kulla pangaks pürgiv Aufort avab peagi rahastusvooru

https://rikas.geenius.ee/rubriik/uudis/ ... sendsmaily

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 11 Jun 2021 15:25

Lugesin soomlaste kommentaare Kallase artikli alt: ei ütleks, et soomlased oleks eestlaste vastu sõbralikud. Samas niimoodi inimesed pantvangistada, et isegi koju enam sõita ei saa. Pole normaalne. Lastest kahju, kes enda vanemaid ei näe.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 11 Jun 2021 14:42

Mjah, kui nii võib meie "vabanemise" pidu kiiresti lõppeda.

https://maailm.postimees.ee/7270021/cdc-hindab-pfizeri-ja-moderna-sudamepoletiku-riski-ning-brittide-sonul-on-delta-variant-60-protsenti-nakkavam

See on ikka karm ja see ju Eestis ka kohal.

Suurbritannia valitsus teatas, et koroonaviiruse delta variant on 60 protsenti nakkavam

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 11 Jun 2021 11:22

Raha-asjad praegu tulipunktis.
Veelkord kontsentratsioon vanaema Lynetti jutust, 12:17.

Lynette Zang: Prepare Yourself For The Currency Collapse | Gold & Silver
https://www.youtube.com/watch?v=5Z-8ITnwsAA

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 11 Jun 2021 10:42

Privet, Rebjata!

Sanya Floridast on välja uurinud huvitavaid asju, nagu alati.
Сколько ВРAЧАM дали за МOЛЧАНИЕ

https://youtu.be/w66gCDTNgd8?t=157

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 11 Jun 2021 10:18

Kui räägitakse COV vaktsineerimise juhtimisest, siis minul küll küsimus, et mis juhtimisest jutt ? Kus seda näeb, korralik kaos. Siiani müstika, infosüsteemid kukkusid kokku, aasta aega oli selleks, et süsteemidele valmisolek tekitada. Selle asemel eelistati purki ...st ja PR esindajate palkamist.

Olen ma igasugustes süsteemides olnud, aga no sellist ebapädevust juhtimises nagu riigi tasemel näeb pole kusagil kohanud. Kuna IT mind kõnetab kõige rohkem, siis sealsed isikud, kes seotud nende süsteemide (TEHIK) kaasajastamisega peaksid ammu olema koha kaotanud. Aga oh üllatust...ükspäev nägin AK's jälle tuttavat nägu.

Kavalad ollatakse, kirjutatakse mingid ulmesummad, et näidata ... oi oi kus maksaks. Iga natukenegi haridust omav IT inimene saab aru, see täielik muinasjutt ja pastakast välja imetud numbrid. Kokkuvõtvalt: kui erasektoris sama sitta tööd teeksid nagu TEHIK, Seer ning Kiik & CO. Oleksid päeva pealt vallandatud, Eestis hoopis kehv töö riigi tasemel "premeeritud" !


https://www.err.ee/1608241995/paul-keres-kiusliku-ebapadevuse-turannia

Neljapäeval ilmus aga ootamatu uudis, et minister Tanel Kiik oli pärast nädalavahetust justkui nõiaväel leidnud vaktsiini! Tallinkil lubatakse nüüd vaktsineerima hakata 17. juunist. Tegemist on selgelt käigult improviseeritud damage controliga, sest nii tavameedia kui ka sotsiaalmeedia reaktsioon osutus sotsiaalministeeriumi jaoks väljakannatamatult ebasoodsaks

...

Normaalses riigis oleksid sotsiaalminister ja ülejäänud tervishoiuala juhid juba ammu sunnitud tagasi astuma lubamatult kaootilise koroonahalduse ja vaktsineerimise korralageduste tõttu, mis kõik kasvasid välja kellegi tegemata tööst, nomenklatuuri eelistamisest, lohakusest ja ebapädevusest.
...


PR-osakond muidugi töötab juba ülekuumenenud mootoriga, sest seekord aeti ka tekstid segamini. Reedel uhkustas minister Tanel Kiik, kuidas Eesti päästab maailma ja hakkab vaktsiine teistele riikidele kinkima, ehkki samal päeval teatas vaktsineerimisjuht Marek Seer, et Tallinki laevadel vaktsineerimise ei lubata just seoses vaktsiinide puudusega.

...

Lõpetuseks lubatagu mul eraldi kurvastada Eesti poliitilise kultuuri mandumise üle meie tervishoiu IT-süsteemide ja digiregistratuuri ämbrikolina näitel.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 11 Jun 2021 09:03

Võiksin kihla vedada, et osa seotud epideemiaga, osa kiusu EKRE sõnavõtu tõttu !

https://www.err.ee/1608243345/kallas-saatis-reisipiiranguid-kritiseeriva-avaliku-kirja-marinile

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 11 Jun 2021 08:30

Paistab, et meil ametnikud teevad "enda" seadusi metsaärikate kasuks. Lihtne küsimus, kes vastutab !
Õige, riigiametnikel puudub selline termin nagu vastutus, halvimal juhul vaid vallandatakse .

Kaitsealust metsa hävitati keskkonnaministeeriumi loal
https://www.postimees.ee/7269474/kaitsealust-metsa-havitati-keskkonnaministeeriumi-loal

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 11 Jun 2021 05:04

pop wrote:El Salvador tegi siis pitt-koini otsa lõpuks lahti, esimesena. St ametlikult on tegemist mitte vaid "commodity", "financial instrument" vms-ga, vaid kõige otsemalt ametliku maksevahendiga. Huvitav saabv olema jälgida muu maailma kommentaare ja hoiakuid.
https://www.zerohedge.com/crypto/crypto ... gal-tender


Huvitav... Mul on juba äriplaan, korjake investorid kokku. Ma siin saan mägedes tasuta päikest (päikesekiiruguse võimsus ca 3000, üle 1100 m pilvitu ja jaheda tuulega), selle saaks siis kaevata koini,vabandust - krüptosse. Nii oleme loonud väärtuse, salvestanud meie väga väärtusliku päikese üliväärtuslikku virtuaalsesse maailma. Siis on veel vaja laeva, mingit modernset või muidu odavat mis pärituult Ameerikasse seilaks ja El Salvadoris end kohvi täis laoks ja siis ülevalpool pärituult tagasi seilaks. Nii saame meie vaevaga hangitud päikese nende inimete töö (nad ju nagunii peavad midagi tegema, ega me siis ju paha või apluse pärast) vastu vahetatud. Võime võtta ka maisijahu või muud sellist nänni. Ongi aus äri, kõikide märkide järgi siis veel ka kasulik kellegile ja ka huvitav vaadata kas EL Salvador jookseb siis kaupadest tühjaks või mitte...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 11 Jun 2021 00:00

Hiina statistika on BS nagunii (nagu ka Ukraina "rollercoaster-graafik" - viimase tausta tean lihtalt otse).
Aga ravusvaheline diplomaatia käibki sammhaaval, st head argumenti ei tohi lasta raisku minna, ja vastane tuleb nurka suruda samm-sammult eskaleerides (ja lastes tal vahepeal valetada ja ennast sisse mässida, ja siis järgmise sammuga näidata kõigile et valetas. Iga sammu eel saab diplomaatilste märkide keeles leppida kokku järgmise sammuga (või sammu vahelejätmisega) väljapressitava summa. Meenutame kasvõi seda kuidas Türgi tilgutas Khashoggi tükeldamise järgel tõendeid järgemööda - ja nüüd teavad kõik milline lihunik MBS tegelikult on.
Eelmainitu juures lastakse vastasel muidugi aeg-ajalt osaliselt "päästa oma nägu" (sõltub hinnalipikust) jne - ühesõnaga - tavaline diplomaatia.

Ma arvan et Hiina oma lameneva demograafilise püramiidiga ei ole ka enam sedavõrd efektiivne ja atraktiivne niiditõmbajate jaoks, samuti on praegu veel piisavalt võimalusi Hiina investeeringute elegantseks "cancel"-damiseks (ja ka US võlakirjade "lõpliku tõe algallikas" on US Gov ja Fed serverid (ja mitte blockchain - siis oleks jama), nagu ka see kui neid peaks .... ütleme - "tasaarveldatama" US-le pandeemia tagajärjel tekitatud kahjudega.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 10 Jun 2021 23:21

projekteerija wrote:
neto wrote:Ja ma jälle ei saa siinjuures jätta kordamata oma varasemat mõtet. See, et Hiina viiruse lõi, on kurjast. Tuhat korda hullem on, kui peaks selguma, et nad vaatasidki rahulikult pealt, kuidas üle maailma välkus Kooviti vikat, endal rahvas kibekähku vaktsineeritud (aerosool?). Nii ohvriterohket kuritegu pole sellisel juhul maailma ajaloos olnud.


Mind häirib, et maailma ajakirjandus juba ammu pole läbi kaalunud - spekuleerinud võimalusi, mis siis ikka lahti pääses/päästeti ?
1. Mingi "huvipakkuv toorik" kusagilt algtüvede pangast.
2. Kas lihtsalt juhuslik tööõnnetusversioon. Suvaline versioon mingist manipulatsioonist)või ettearvamatult käituma hakanud mingi muu projekt...
3. Sõjaline valmistoode/ testimisel olev toode. Kui see, siis juba ka järgmine küsimus...kas taktikaline või strateegiline? Personaliseeritud, sihikuga täppismoon või lihtsalt maailma majandust soovitud suunda nihutav ...jne. jne.
4. .....

Vabandan kordamise eest, aga kui jällegi võrrelda seda pilti
https://www.worldometers.info/coronavir ... aily-cases
selle pildiga,
https://www.worldometers.info/coronavir ... ases-daily
siis mis iganes sinu pakutud versiooniga tegu võis olla, oli Hiinal selle vastu rohi olemas. See on ju Hiinale otsaette nende piltide valguses kirjutatud. Mingi labane tooriku tööõnnetus tundub olema ebarealistlik. Jah, miks ei näe me selliselt püstitatud küsimusi meedia poolt? Kus on see kuulus uuriv ja alati nii tark ajakirjandus? Miks Hiinas lõppes pandeemia sisuliselt veebruaris 2020? See kraam, mis neil Kooviti vastu on, sai vist liiga hea. Kasvõi uiguuride laagrid oleks jah statistikat aidanud toota küll. Eks muu maailm ükskord neid küsimusi esitama ikka hakkab, kui nende visuaalide tõeline olemus pärale jõuab. Fantaasial lennata lastes võib Hiinal olla kas aerosoolvaktsiin või näiteks teine sama äkiliselt leviv ohutu viirus, mis omadele levitades blokeerib kõik ohtlikud variandid vms. Mingi päästerõngas neil on, mis visati omadele, teistel lasti uppuda. Hiinlaste oma teooriat oleks muidugi väga huvitav kuulata. Kindlasti põhijutt oleks see, et küll nad ikka hoidsid distantsi hästi, desinfitseerisid hästi ja tegid kõike muud hästi. Simple as that. :lol:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 10 Jun 2021 20:31

td wrote:
projekteerija wrote:Endiselt jätkatakse vanatmoodi selle kroontõvega. Reageeritakse uimaselt, oodatakse ja arutatakse pikalt. Uuritakse ja alles siis kui on selge, et piiramisega on lootusetult hiljaks jäädud, läheb rapsimiseks.

WHO on muutunud kuritegelikuks organisatsiooniks, sest tema soovitused (mittetegutsemine) kaotab elusid:
1) ebapiisav aktiivsus uue viiruse algnädalatel (juba oli teada, et see levib kulutulena Hiinas)
2) hilinemine pandeemia väljakuulutamises ning reisipiirangute soovituste andmises
3) Ivermektiini kui *ohutu (!) ja **efektiivse (?) ravimi summutamine
Kelle huve WHO teenib ???????? Igal juhul, mitte lihtrahva huve.

https://objektiiv.ee/kaari-saarma-viivitamine-ravimite-kasutuselevotus-covid-19-ravis-maksab-inimelusid/

Ivermektiini efektiivsus nakatumise ärahoidmisel on 86%, mis on sarnane parimate vaktsiinide efektiivsusega. Nii leidis Briti ivermektiini ekspertkomisjoni (BIRD) metaanalüüs, et ivermektiini kasutamine vähendas suremust 68% ning ravimi kasutamine profülaktikas vähendas haigestumise riski 86%.
Erinevalt vaktsiinidest on laia viirusevastase spektriga ivermektiin tõhus ka uute tüvede vastu.

Uuringu (JAMA) läbiviijatel oli huvide konflikt Covid-19 vaktsiini- ja ravimitootjatelt (sh Merck) saadud rahastuse tõttu ning uuring kavandati nii, et ivermektiini ravimõju jääks ebaselgeks.

FLCCC süüdistab oma avalikus deklaratsioonis 12.05.21 WHO-d, EMA-d ja muid terviseametkondi Euroopas ja Põhja-Ameerikas koordineeritud valeinformatsiooni kampaanias ivermektiini vastu. India arstid olid sunnitud juristide abiga korrale kutsuma WHO-d seoses tahtliku valeinformatsiooni levitamisega ja ivermektiini kasutamise takistamisega.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 10 Jun 2021 16:09

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 10 Jun 2021 13:36

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 10 Jun 2021 10:42

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 10 Jun 2021 10:04

Ma võtan kahe käega peast kinni, nüüd kv buumi valguses alanud nende ürgvanade maamajade ostmine väga kallite hindadega. Müüjatele hea tehing, kui mingi vanaonu vana maja saad kõrge hinnaga maha parseldada.

Mul kaks head tuttavat selle hullusega juba kaasa läinud. Teate tüüpilised majad, vanale puitmajale laudis peale löödud, kus elu all. Siis eterniit laastkatusele pandud, sarikad kõverad.
Nägin pilte, ma ei hakanud midagi ütlema, ei taha inimeste eufooriat rikkuda. Remondivajadus minu silmis min ca 80 000 eur eest. Neil majadel nii suured kahjustused, et odavam uus ehitada.
Euroofia hetkedel kuidagi ei märgata seda, saavad öelda, näete meil nüüd ka maakodu. Elektriliitumist seal ka ju enam enamasti pole !


https://maaelu.postimees.ee/7267890/koroonapelgupaigaks-saanud-maakodudest-leitud-majavammi-tottu-on-spetsialisti-telefon-punane

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 10 Jun 2021 10:00

spl wrote:to neto,

oled sa mõelnud, kui hea olnuks viirus uiguuride laagrites. Ta arvatavasti pääses "varem" välja kui pidi. Aga plaanid olid Hi-inal sellega suuremad.


Igal juhul paistab viirusel olevat funktsioon muutuda, et murda läbi tuntud/levinud/kättesaadavatest/mõnedes kultuurides tavaks olevatest kaitsemeetoditest. Tundub nagu iga tupikusse jõudmine (mingi kaitselahendus, vaktsineerimine, karjaimmuunsus, desinfitseerimine...) annab tulemuseks käsu programmil laadida rauda uus ja teistsugune laeng. India tüve puhul on Soomlastel kahtlus, et igasugustest näokatetest ja kirurgilistest maskidest jms. lipsab tunduvalt hõlpsamini läbi.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008042840.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 10 Jun 2021 07:03

spl wrote:to neto,

oled sa mõelnud, kui hea olnuks viirus uiguuride laagrites. Ta arvatavasti pääses "varem" välja kui pidi. Aga plaanid olid Hi-inal sellega suuremad.


Soovitan vaid paraleelmõtlemiseks arutada kui julm on tegelikult triljonite katteta trükkimine. Tundub nagu leebe esmapilgul, kõigil on, aga... Uiguurid on kole lugu, kuid kõrvutades Iraagi, Süüria ja Põhja Aafrikaga jne..... Kas meie loodud baaskultuuri on meie poolt ikka nii palju kõrgem, et omame õigust pidevalt unnata. US on massi suurendamise teooria. Suurendame arvutimassi kergelt sisu parandades, suurendame söögimassi, et oleks tore hubane loll olla, suurendame rahamassi ja ilge kaklemisega anname seda väärtust läbi omade teistele, suurendame infomassi et arusaamine oleks meeldivalt uimane. US on selge plastikkultuuri looja ja no mis siin siis ikka, näpukas, üks täissitutud planeet on ju väiksem number kui 100 solvatud uiguuri moslemit (suhtun moslemitesse halvasti tänu eelkõige kokkupuudetega tsetseenidega, näiteks mul pole kunagi olnud näiteks analoogseid jamasid grusiinidega.) Inimeste retsimist ma loomulikult ei toeta kuna ei taha ise selle nahas olla, kuid mul on ka allergia pikaajalise viisaka retsimise vastu ja eelistan vahel kiirelt pasunasse saada ja siis toibudes kiirelt edasi minna. Üks asi mis US propageeritud süsteemis mind häirib on üpris sügav süüdimatus ja see on tehtud lausa paratamatuseks, sa kohe pead olema nende loodud ringi osa, et reel püsida.
Loodusele suunatud kultuur nõuab asjade põhjaliku ja sisulist jälgimist ja ka oskust ette reageerida, seda on isegi EU-s tunduvalt rohkem kui US. Nende käes on küll tehniline progress, kuid minu arvates pagana kõrge hinnaga. Aga eks see tulev inflatsioon on üks parimaid mõõdupunkte, kui nad ka selle maha regullivad, siis tuleb vist lihtsalt ja viisakalt vait olla, sest tegemist olevat maailma ühe keeruliseima probleemiga...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 09 Jun 2021 23:50

to neto,

oled sa mõelnud, kui hea olnuks viirus uiguuride laagrites. Ta arvatavasti pääses "varem" välja kui pidi. Aga plaanid olid Hi-inal sellega suuremad.

Top

cron