Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 28 Sep 2021 00:29

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Sep 2021 23:50

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Sep 2021 23:01

to projekteerija,

viimane uudis oli, et hetkel oli bensiin otsa saanud 90% tanklatest ! Meie tõesti vaatame seda kõike nostalgia pilguga ja kui vaja sõidame kasvõi puugaasiga. Naljakas vaadata nö "vana Euroopa" õpitud abitust ja saamatust.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 27 Sep 2021 22:57

Muuseas ka meile see kaubaveo, tootmise, tarneahelate jms. jama otsapidi jõudnud. Terve pikk nimekiri on ehitusmaterjalidest, mis pole juba suve algusest saadik korrektselt saabunud ja ei usuta, et kas selle aastanumbri sees tulebki. Maaletoojad ja esindused kurdavad, et ettevõtted, kes neile tooteid tarnivad ei suvatse enam isegi telefonikõnedele ja meilidele vastata. Sisuliselt käib poodides-ladudes kauba n.ö. defka üksteise tagant varastamine. a'la müügiosakond müüb kauba ja kui saabub kauba väljastamine, siis selgub, et kaupa polegi...broneeritud kaup on topelt maha müüdud või hoopis keegi kolmas on selle endale saanud ja välkiirelt öösel laost minema vedanud. Ning hommikul siis tehakse üllatunud nägu pähe, et Sorrrrrry...andmebaasi viga vms. aga ettemakstud raha saate alles nädala lõpus tagasi. :?
Mõnigi kord on kahtlus, et miskid nutimehed valgete särkidega pangakontorites on selle põhjustanud (tore spekuleerida nõudlusega börsidel või siis kusagil allpool) või ihaldatud inflatsiooni vms. Või siis on häkkerid jms. kurikaelad saanud kraanid enda pihku vms....
Eks me näeme, kas brittidel ikka läheb korda probleem kiiresti lahendada kui tarbijad ostupaanikas ja ettevõtjad ning nende töötajad defkamajanduse salavõludest ahvatletud saavad. N liit aelle nahka ju osaliselt läks. Lääne inimesed selle peale ei oska tulla. See põlvkond kes IIMS aegset ja järgset kitsikust omal nahal kogenud pole ju enam ...seega keegi ilmselt ei oska selliste kaaswnähtuste pele tullagi...
https://www.bbc.com/news/uk-58707455

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Sep 2021 22:53

to projekteerija,

see vist sama teema https://www.err.ee/1608351921/usa-laaneranniku-suured-sadamad-seisavad-paevi-tarnehairete-tottu-joude

Õpitud abitus hetke süsteemis ulme, kõik vist oleks nagu yoootuuberid ! Teeme midagi ehk mitte midagi.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 27 Sep 2021 22:35

spl wrote:Transpordisektor ka põnevaks muutunud, kui varem ikka meretransport oli odavam transpordiliik. Siis nüüd see aetud nii kõrgeks, et paljud firmad rendivad lausa kaubalennukeid, tuleb odavam !

Minu jaoks on juba jupp aega transpordisüsteemides toimuv arusaamatu ja ahastama panev.
Ntx. see: https://www.bbc.com/news/business-58643717
1. Kas me oleme ikka 21. sajandis? Või siis kaubavoogude juhid/logistikud ei tea seal midagi kaubavoogude planeerimisest jna juhtimisest jms.
2. H tähega punariik on TI jms. mikihiiremaa seljatanud ning juhib end liblikatiivalöökide poolseid võngete abil sujuvalt lääne kaosesse...? Ka udusaarte jms. väiksemate suurtegijate logistika ja kaubavedu jms. paistab arusaamatus kaoses olevat. (ei saa autokütuste , toiduainete jms. veoga hakkama. ENSV tuleb meelde...Vaevalt nüüd kuldtähe riigijuhid kordavad trikke millega 70-80 ndatel külmalt musta mandri pealikest riigijuhtidele müts silmile tõmmati. Minu perekonnaga seotud merekarud kirjeldasid kuidas nad 80-ndatel Lagose lahe veepinda jms. igasuguste tellitud kaupadega merreviskamisega tõstsid (ning järgmise kaubakoguse järgi lasid ja seejärel jälle merre uputasid ja nii mitmeid ringe) ja sealsed riigid selle käigus laostasid. Sest arved seisuajast jms. tuli kinni maksta (kaup, laevade ooteaeg jms.) aga ettenähtud sihtkohta midagi ei jõudnud...
:shock:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by is4 » 27 Sep 2021 21:07

See kleeps postkastil "Palun siia tellimata reklaami mitte panna" - testin valimiste kontekstis. Reklaam see ju on ja tellimata ka.
Esimene põruja oli "Eesti 200" - mina pole neilt (ega teistelt) miskit ( kaasa arvatud paberkandjal) tellinud.

Nüüd võib kihlvedusid sõlmima hakata, kas lõpuks jääb üldse kedagi valida.

Kui enda mingisugusele ametile valimist sooviv isik ei austa valija lihtsat soovi olla spämmimata - mis ma temast siis veel ootan.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Sep 2021 14:59

https://www.err.ee/1608352031/taastekavaga-on-eestile-garanteeritud-760-miljonit-eurot

Jälle antakse kõvasti meile Rehepappidele raha, saame järjekordselt ilusaid aruandeid teha ja tegelikkuses raha mõttetusse betooni valada.

---

https://www.err.ee/1608352029/miljonimaju-laheb-jarelturul-kaubaks-uha-enam

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Sep 2021 13:47

Transpordisektor ka põnevaks muutunud, kui varem ikka meretransport oli odavam transpordiliik. Siis nüüd see aetud nii kõrgeks, et paljud firmad rendivad lausa kaubalennukeid, tuleb odavam !

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 27 Sep 2021 12:39

Koroonarindel läheb Eestis huvitavaks: septembri lõpuks on saavutatud eelmise aasta detsembri tase. Võimalikud mõjutavad faktorid
+ deltatüve parem levimine
= suvise päikese kadumine ja tuppasulgumine (peaks kõigil aastatel sarnaselt mõjuma)
- vaktsineerimine (eelmisel aastal polnud)
Veel faktoreid?

Haiglapatsientide osas on eelmise aasta novembrini veel natuke ruumi. Paistab nii, et epideemia kulgeb ikka omasoodu, inimeste käitumine muidugi piirab seda, aga praegu on lõpptulemus pigem see, et totalitarism süveneb, inimeste pohhuism suureneb ning viirus ikka levib. Võiks aga olla hoopis nii: vabadus suureneb, inimese enesevastutus ja eneseväärikus suureneb, viirus ei leia levikuteid üles.

Nii kaua, kuni haiglapatsientide ja surmade arv püsib talutaval tasemel, võime muidugi viiirusel lasta jätkata oma levimist ning tasapisi kasvatada riigis karjaimmuunsust.
Aga aeg oleks juba ka uue tüve tekkimiseks, avastamiseks ja levikuks. Kas deltatüvi oligi maksimum (halbadest geenikombinatsioonidest halvim), mida viirus oskas?

Rootsis on sügisene laine väiksem kui Eestis. Samas ametlik põdenute protsent on üsna sarnane (veidi üle 11 %). Eestis on täielikult vaktsineerituid 45 %, Rootsis 64 %. Hispaanias 78 %, aga seal on kliima ka teine. Tšehhis 54 % ja laine taandub, aga seal vist ivermektiin ka????

Oleks vaja multifaktoriaalseid epidemioloogilisi analüüse, aga h*i keegi neid rahvaga jagab. Andmete kaevandamine ja personaliseeritud meditsiin - sama hea kui robotkäsi kiirguskoldes. Kui asi läheb karmiks, siis kõik lasevad jalga.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Sep 2021 11:45

Ma muutunud väga ettevaatlikuks, sain Leedu Ignitisega korralikult rahaliselt põletada, sest riik otsustas hakata võrguteenuse hindu ise dikteerima. Sisuliselt divika aktsia muutus prügiaktsiaks.Nüüd loen seda Enefit Green börsiplaani, mida täpsemalt aktsionärid saavad või nö "ostavad" selle eest. Täiesti mõistmatu, mina küll ei soovita selle aktsia peale tormi joosta, kui IPO tuleb.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 27 Sep 2021 11:30

Kurb vaadata, kuidas (ka) Eesti ühiskond libiseb vaikselt totalitarismi. Mati Heidmetsa arvamusavaldus oli paras ehmatus - jälle üks avalik tegelane, kellest varem arvasin rohkemat. "Objektiivi" algatus on kogunud vaid veidi üle 10 000 allkirja.
Võitlus muidugi radikaliseerub - taganejatel pole enam eriti kuskile taganeda ning ründajad peavad oma kihvad paljastama, et taas asjad kontrolli alla saada (varem piisas pelgalt imalast jutust demokraatia ja euroopalike väärtuste teemal). Aga 80% rahvast paistab magavat. Kui juba eos ei lämmatata totalitarismi pealetungi, siis peabki hiljem "vabaduse puud kastma verega" (kui asi on läinud juba nii hulluks, et isegi põlvepikkune poisike märkab seda ja tahab võidelda selle vastu).

Ajalugu õpetab seda, et inimesed ei õpi ajaloost. Lootust ei ole, on üksikud anarhistlikud perioodid (Eesti 1990-ndate alguses), mille vabadusest inimesed ära tüdinevad ja otsivad ise reegleid, millele alluda. Seejärel tuleb neid reegleid tasapisi veel ja veel ning lõpuks ongi jälle ike. Kõik kordub.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Sep 2021 11:13

Et ütleme kui teravili või vesi hakkab järsku ülemõistuse kallinema, siis järelikult kullal pole tähendust, sest uus rahasüsteem hakkab olema teravilja põhine?
See ka hea mõte muidugi.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 27 Sep 2021 10:46

hh wrote:Hiina ühe suure kv-firma globaalne mõju... siin on selline lause:

“If China were to have a serious economic issue because of China Evergrande, the rest of the global economy would have contagion from it.”

Authorities quietly warn of looming China Evergrande Group demise
https://www.news.com.au/finance/markets ... 6c68426cf1


Ka ei usu, tuleb veidi teise stiili näide, mis näitab, et Hiina vastab US saktsioonidele nende investeeringute kadumisega. Vara jäetakse kodumaale ja kaugelt kostab ulgumist, kuid siis genereerivad ka nemad selle katteks veidi pappi ja ülla, rahu taas... See genereerimise jutt tugiostude asemel on vaid viimasel ajal kuidagi liiga popiks läinud, proovi siin sisust aru saada...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 27 Sep 2021 10:42

hh wrote:Tuleb ja tuleb ühesuunalisi signaale. Praegune aeg ei ole tavaline.

Whatever happens, though, you need to own gold. If the world doesn’t change course, gold will be the one investment you can count on to protect you. And if the world does get onto a more sustainable path, the gains in gold will likely be stupendous, because that sustainable path will need to be underlaid by a new inclusive monetary system backed by gold.

The Greatest Crisis Facing The World And Why Gold Will Have A Vital Role In The New Monetary System
https://kingworldnews.com/the-greatest- ... ry-system/


Iganenud tõed... Peale seda kui vask ja palaadium ja iridium on kallinenud 5 korda ja kuld 2 korda selle taustal teatavad nad ka suurest töövõidust. Osaliselt akumuleerimissüsteemiks võib kuld kujuneda kui sümbol,kuid osakaal saab väike olema... Igapäevaraha saab teistsugune olema...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Sep 2021 09:08

Hiina ühe suure kv-firma globaalne mõju... siin on selline lause:

“If China were to have a serious economic issue because of China Evergrande, the rest of the global economy would have contagion from it.”

Authorities quietly warn of looming China Evergrande Group demise
https://www.news.com.au/finance/markets ... 6c68426cf1

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Sep 2021 09:02

Tuleb ja tuleb ühesuunalisi signaale. Praegune aeg ei ole tavaline.

Whatever happens, though, you need to own gold. If the world doesn’t change course, gold will be the one investment you can count on to protect you. And if the world does get onto a more sustainable path, the gains in gold will likely be stupendous, because that sustainable path will need to be underlaid by a new inclusive monetary system backed by gold.

The Greatest Crisis Facing The World And Why Gold Will Have A Vital Role In The New Monetary System
https://kingworldnews.com/the-greatest- ... ry-system/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Sep 2021 22:32

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Rr009 » 26 Sep 2021 22:19

Pingete otsijatele soovitan La Palma siiski nimekirja panna, täna tuli välja uurimus et vulkaani värisemine on siiski võimalik kuigi vähe tõenäoline.. Aga kui laksu paneme, siis NY on üks suur loll lomp ja muu rannikuala ka... Ise tuleb vaadata kuidas mägedes see aeg olla, 60 m kõrgune laine just suplema ei kutsu, see vist tõmbab lausa tuulega sisse... Ja samas ka õhk saab veidi aurune siis olema jne..
Aga huvitav, kuigi täna veel vähe usutav tsenaarium...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Sep 2021 19:23

tänane muusikaline vahepala
https://youtu.be/OPaieGyMUfY?t=15

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 26 Sep 2021 11:55

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 26 Sep 2021 06:36

veel statiinide (kolesteroolivastased rohud) kohta, need, kes on profülaktiliselt võtnud statiine 5 aastat (ilma eelneva teadaoleva südamehaiguseta)

NNT (number needed to treat ehk mitut inimest peab ravima, et ühel neist ilmneks raviefekt):
vältis südame infarkti: 104
vältis aju infarkt: 154

NNH (number needed to harm ehk mitut inimest peab ravima, et ilmneks kõrvaltoime):
arenes lihaskahjustus (muscle damage): 10 (tuntud kõrvaltoime statiinidel)
arenes 2. tüüpi diabeet: 50 (siin siiski ka palju muid paralleelseid põhjusi, ei pruugi olla otse statiini mõju)
https://www.thennt.com/nnt/statins-for- ... t-disease/

================================
need, kes võtnud statiine 5 aastat koos eelneva südame isheemiatõvega

NNT
vältis südame infarkti: 39
vältis aju infarkti: 125

NNH
arenes diabeet: 50 (ei pruugi olla statiinidest)
arenes lihaskahjustus: 10
https://www.thennt.com/nnt/statins-for- ... disease-2/

=================================
Statiinide korrapärane võtmine pikendab inimeste eluiga maksimaalselt 27 päeva, mediaan 3...4 päeva kanti.
https://bmjopen.bmj.com/content/5/9/e007118
(ma ei tea, kas võrreldavad grupid olid piisavalt sarnased)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 26 Sep 2021 00:29

pop wrote:
rr009 wrote:
pop wrote:rr009, ma vaatan et tuulesuund on seal teile armuline.
Kas Teide kah on väristanud vahepeal või on sealpool kõik OK ?


Rahulik, tavaline magma välja voolamine hetkel, ei mingeid megatsunamisi, magnituut alla 3.8 palli... Kurb muidugi looduse põlemist vaadata, aga loodus ja loogiline, ei mingeid mütse ja muud paska... Tuul on vähemalt paar nädalat klassikaline pasaat, põhjast, suht tugev, meile ei tohiks isegi tolmu tulla...

No loodetavasti puhuvad need passaadid siis natuke pikemalt.
Seda rahulikku ja tavalist magmavoolamist tundub jätkuvat, ja praegu tundub isegi mitte nii väga rahulik olevat.
(ma vaatasin ZH pildi pealt et kogu inimasustus on sisuliselt "kraatris")

.... ja windy näitab ilmselgelt praegu aiateibaid, nii NO2, PM2.5 kui aerosooli osas
.... või siiski - täiendaval uurimisel tundub et paugu hetkel Windy ikkagi toimis: https://twitter.com/timetowakeupsw1/sta ... 7438251008
See vaade on küll ilmselt lähemalt kui Teide jalamilt, aga suitsu tundub jätkuvat.


Laava mass on ca 2 korda väiksem kui eelmise purske ajal, neid mobiili võtteid vinge purske ajal poleks... Tulede mäng on muidugi iga purske ajal korralik, aga siin on vajalik lihtsalt purske kohast 10 km kaugusel olla ja muretu. Kohalik tehnika fiskeerib isegi 1mm pinnase liikumised ja ka muidu maailma tipptase ja nad hoiatavad vajaduse korral jne. Vulkaanid pole eriti ohtlikud, loll ajakirjanik on suurem mure...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 26 Sep 2021 00:15

spl wrote:Kui Hiina oma suurimat kv tegijat ei päästa, siis võite kindel olla, kullahind teeb imehüppe ja investorid jooksevad võlakirjadesse. Ning kui tänaval keegi "mikrofoni-onu" ütleb, näedsa sain finantsvabaduse aktsiatesse investeerides, saab füüsiliselt noomitatud. Kogu finantsturg omavahel seotud, et mis see Hiina meid puudutav, oi kus puudutab. Teades kommunisliku partei omapära, siis nad ei hakka seda kv suurtegijat päästma.


Jälgi struktuuri kellele makstakse, see mäng on kordades keerulisem, mulle tundub et on toimumas kordades suurem sisuline muutus, mis on täiesti vääriline Afgaani jätkuks..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 26 Sep 2021 00:05

Video 4 tundi protestiliikumisest Pariisis EILE laupäeval, tänavad rahvast täis:

https://youtu.be/l4RcT8N2vXU?t=895

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 25 Sep 2021 22:46

Neli härrat arutavad -- selline pingevaba vestlus, kohati suvaline, aga siiski ivadega. 50 minutit.
See peamine tegelane (ülal vasakul) väidab ühes teises videos, et maksab oma töötajatele palka kullas.

GESARA NESARA gold explained
https://gesara.live/gesara-nesara-gold/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 25 Sep 2021 21:59

hh wrote:
pop wrote: Septembril, aga see läks lennukite tõttu untsu


st lennukite eesmärk täpselt samal päeval oligi TAKISTADA seaduse vastuvõtmist ja varastada kuld -- aga lennukid, mis oli omade jopede sisetöö, aeti võõraste kaela, et saada ühtlasi õigustus saata sinna riiki sõjaväed "karistuseks" ... oleks siis narratiiv, mida on iga hinna eest hambad ristis varjatud


ja lugu pidavat tagasi minema president Kennedy-ni, kes koristati 1963 ära, sest tahtis sedasama seadust vastu võtta -- nii et mingid jõud on pingutanud palju, et seadus ei teostuks

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 25 Sep 2021 21:34

pop wrote: Septembril, aga see läks lennukite tõttu untsu


st lennukite eesmärk täpselt samal päeval oligi TAKISTADA seaduse vastuvõtmist ja varastada kuld -- aga lennukid, mis oli omade jopede sisetöö, aeti võõraste kaela, et saada ühtlasi õigustus saata sinna riiki sõjaväed "karistuseks" ... oleks siis narratiiv, mida on iga hinna eest hambad ristis varjatud

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 25 Sep 2021 21:13

pop wrote:
hh wrote:pop küsis siin vahepeal -- kus on kuupäevad, kus on täpsed kirjeldused, muidu ei usu. https://www.youtube.com/watch?v=rGdravtLTd0

Siit sain aru et nesara esimene väljakuulutamine oli plaanitud 2001 a. 11. Septembril, aga see läks lennukite tõttu untsu, ja suur osa nesara kullast oligi peidetud nende kaksiktornide alla.
Ma pean seda uudset mõtet natuke seedima (nagu ka teisi videos järgnevaid sarnase sisuga mõtteid).
Taustaks häirib muidugi natuke see et nende mõtete väljendamiseks kasutatakse apalachide nõlvadelt pärinevat keelepruuki (mis külvab mõningast kahtlust teksti sisu suhtes).


Pop, jah-jah, see on vastavas inforuumis juba mitmeid kordi läbi käinud info. Siinses videos kogu asi kõige kompaktsemalt kokku võetud. Et mitmete tundide kuulamise asemel piisab 12-st minutist sisukokkuvõttest. NAGUNII läheb see varsti kõik avalikuks, siis on kõik shokis. Meil privileeg shokk veidi varem läbi elada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 25 Sep 2021 20:52

rr009 wrote:
pop wrote:rr009, ma vaatan et tuulesuund on seal teile armuline.
Kas Teide kah on väristanud vahepeal või on sealpool kõik OK ?


Rahulik, tavaline magma välja voolamine hetkel, ei mingeid megatsunamisi, magnituut alla 3.8 palli... Kurb muidugi looduse põlemist vaadata, aga loodus ja loogiline, ei mingeid mütse ja muud paska... Tuul on vähemalt paar nädalat klassikaline pasaat, põhjast, suht tugev, meile ei tohiks isegi tolmu tulla...

No loodetavasti puhuvad need passaadid siis natuke pikemalt.
Seda rahulikku ja tavalist magmavoolamist tundub jätkuvat, ja praegu tundub isegi mitte nii väga rahulik olevat.
(ma vaatasin ZH pildi pealt et kogu inimasustus on sisuliselt "kraatris")

.... ja windy näitab ilmselgelt praegu aiateibaid, nii NO2, PM2.5 kui aerosooli osas
.... või siiski - täiendaval uurimisel tundub et paugu hetkel Windy ikkagi toimis: https://twitter.com/timetowakeupsw1/sta ... 7438251008
See vaade on küll ilmselt lähemalt kui Teide jalamilt, aga suitsu tundub jätkuvat.

Top

cron