Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 23:01

Jah, või siis hoopis multifaktoriaalne logistiline regressioonianalüüs (seal on omakorda piirangud, peavad vist olema normaaljaotused). Aga tollel puhul oleks (näitena) nii:
BMI üle 30: 2 punkti
BMI 26-30: 1 punkti
vanus üle 75: 2 punkti
vanus 50-75: 1 punkt
jms. riskifaktorid

Loetakse pallid kokku, igale summale vastab teatud tõenäosus raskelt põdeda (leitud regressioonanalüüsiga).
Infot peaks juba olema, aga kus on need statistikud, kes tegeleks praktiliste pakiliste ülesannetega?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 25 Oct 2021 22:52

td wrote:Olen selles osas viimasel ajal kahtlema löönud. Võibolla mitte p(A)*p(B) vaid hoopis p(A|B) ehk mitte "A ja B" vaid "B, kui on A"

See on lihtsustus küll. Nii tuleks iga levinud ohutingimuste komplekti jaoks leida erinev valem ja võib-olla saaks neid tingimuslike tõenäosuste abil kokku ühendada üheks üldvalemiks. Sellega võrreldes on tänane ohtude hindamine ühekülgsem, keskendudes ühele või paarile tegurile.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 21:59

Majandushuviline wrote:Tõenäosuslikus seoses oleks "ja" asemel korrutustehe.

Olen selles osas viimasel ajal kahtlema löönud. Võibolla mitte p(A)*p(B) vaid hoopis p(A|B) ehk mitte "A ja B" vaid "B, kui on A"
Tingimuslike tõenäosustega on üleüldse suur jama, inimese "kiire mõtlemine" ei taju vahet väitel: "ma näen, mida söön" ehk p(A|B) ning "ma söön, mida näen" ehk p(B|A). (parafraseeritud Unihiire arutlus L. Carrolli raamatust)

Nakatuda muidugi ei saa ilma viiruseta, seega peaks olema p(A)*p(B), küll aga võib raskelt haigestuda või mitte raskelt haigestuda ka ilma rasvtõveta ehk p(A|B). ("sündmuse A tõenäosus sündmuse B toimumise korral") ja p(A|nonB) ehk "sündmuse A tõenäosus sündmuse B mittetoimumise korral, kus
A: raskelt haigestumine
B: rasvtõve olemasolu

Teine asi, millele olen mõelnud, on see, et millisele jaotusele allub ehk millist mudelit kasutada tõenäosuste välja arvutamisel (vt. nt. Poissoni jaotus ehk harvad sündmused), aga eks see muidugi proffide statistikute mure.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 25 Oct 2021 21:48

pop wrote:
spl wrote:Samas siis lätlastel õigustatud ootus ka küsida, need kes pole vaktsineeritud, miks me enam riigile makse maksame. See on nii ohtlik tee, mis üldse veel saab olla.

Selle koroonakulude osa võiks ju eraldada küll, ning muus osas teenuseid edasi osutada (kui arste jätkub, aga võibolla jätkub kui koormus mittevaktsineeritute võrra ära langeb).
Mu point oli muidu see et (valiku)vabadus ja vastutus on reeglina (elus) teatavas proportsioonis, no ja see koroona-omavastutus olekski siis sellesuunalise valiku vabadusega kaasnev vastutus.

Kas omavastutuse määra leidmiseks on võimalik usaldusväärselt loetleda kõiki haigestumise ohutegureid?
Seejärel leida igat ohutegurt vähendavad meetmed ja määrata iga meetme osakaal raske haigestumise põhjusena?

raske-haigestumine = nakkuse-saamine ja vähene-nakkusejärgne-ravi ja nõrk-hingamisteede-immuunsus ja vähene-A-C-D-vitamiini-tase ja ülekaal ja vähene-kehasisene-üldimmuunsus ja vähene-kehaline-koormus ja ...

Tõenäosuslikus seoses oleks "ja" asemel korrutustehe. Kuna ohutegureid on palju siis sellisel juhul ei moodustaks üldimmuunsust suurendavate vaktsiinide osakaal raskes haigestumises 100%. Igal vaktsiinil oleks isegi erinev tõhususest tulenev osakaal. Kõik need tegurid muutuvad ajas ja neid tuleks pidevalt usaldusväärselt jälgida.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 21:42

pop wrote:Seega - mittevaktsineerimise võimalus peaks mu enda arvates kindlasti jääma (ja ilma "get to the back of the bus" või "only whites" -stiilis diskrimineerimiseta) - juba kasvõi põhimõtte pärast ja inimese põhiõiguste kaitseks. Eriti kui seotud ravikulud ära langevad, kusjuures haiglate ülekoormuse korral sureksid ju tavaravi mittesaajad nagunii samamoodi, kuid nende puhul ei ole see mitte sellisel määral oma vaba valiku tagajärg (ok, on suitsetajad, kihutajad jne; ka td avaldas siin nende kohta sarnaseid seisukohti mõned aastad tagasi - st kust peaks jooksma meditsiini solidaarsuse piir).

Natuke teine situatsioon:
suitsetamine: vabatahlikult hingad sisse aineid
vaktsineerimine: vabatahlikult loobud sinu kehasse süstitavatest ainetest

suitsetamisest loobumisel riske pole – ei teki kahtlusmomenti. vaktsineerimisega nõustumisel on riskid olemas, kuigi enamasti väiksemad kui mittevaktsineerimisel (va. noored, kellel pole teada, mis tulevik toob jne.)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 25 Oct 2021 21:21

Võrrelge kuninganna Elizabeth II kujutisi müntidel:

siin Austraalia känguru mündil https://tavid.ee/en/gold/australian-kan ... -coin-1oz/
noorem, jõuline, sümpaatne, harmooniline, enesekindel, proff joonistuslik teostus

ja siin Austraalia 2022. aasta tiigri mündil https://tavid.ee/en/gold/1-oz-australia ... gold-coin/
vanem, mureliku näoga, ebasümpaatne, joonistus justkui amatööri teostatud

Kas see võiks olla mingi poliitiline vihje?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 25 Oct 2021 20:48

spl wrote:/../natuke saab teoks sinu mõtted. Samas siis lätlastel õigustatud ootus ka küsida, need kes pole vaktsineeritud, miks me enam riigile makse maksame. See on nii ohtlik tee, mis üldse veel saab olla.
https://www.err.ee/1608381218/latis-hakatakse-arutama-vaktsineerimata-inimeste-ravi-eest-ise-maksmist

Selle koroonakulude osa võiks ju eraldada küll, ning muus osas teenuseid edasi osutada (kui arste jätkub, aga võibolla jätkub kui koormus mittevaktsineeritute võrra ära langeb).
Mu point oli muidu see et (valiku)vabadus ja vastutus on reeglina (elus) teatavas proportsioonis, no ja see koroona-omavastutus olekski siis sellesuunalise valiku vabadusega kaasnev vastutus.

Seega - mittevaktsineerimise võimalus peaks mu enda arvates kindlasti jääma (ja ilma "get to the back of the bus" või "only whites" -stiilis diskrimineerimiseta) - juba kasvõi põhimõtte pärast ja inimese põhiõiguste kaitseks. Eriti kui seotud ravikulud ära langevad, kusjuures haiglate ülekoormuse korral sureksid ju tavaravi mittesaajad nagunii samamoodi, kuid nende puhul ei ole see mitte sellisel määral oma vaba valiku tagajärg (ok, on suitsetajad, kihutajad jne; ka td avaldas siin nende kohta sarnaseid seisukohti mõned aastad tagasi - st kust peaks jooksma meditsiini solidaarsuse piir).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 20:34

pop wrote:On muidugi vanemaid ja targemaid ja lavast enam mittesõltuvaid näitlejad kes oma arvamuse siiski välja ütlevad nagu nt Malle Pärn (aga ka ka nt Tõnis Mägi - keda mingi "woke-sulehakatis" ähmiga "tühistama" hakkas (vist postimehes).

Ja kas pole sümptomaatiline, et "kolm tarka" (heas mõttes), kes julgevad eesti narratiivile vastu astuda, on inimesed, kellel on väljamaa kogemusega taust: Aab, Rüütel-Boudinot ning Saarma (s.t. nad võivad vajadusel pühkida kodumaa tolmu ja lüüa läbi ka väljamaal - nad on vabad, ei pea koogutama ametliku narratiivi järel)

Eriti viimase isiku osas nõuab see kangelaslikkust, sest tegemist on kuulsa Tartu arstisuguvõsaga (see võib segada ka ju peresuhteid, kui suguvõsas on selline "ullike").

----
Ehk siis: küllap igal elualal on oma "maffia", mille sisse tuleb kuuluda, et su käsi hästi käiks. Vana Helme ütles õigesti, et on "meditsiinimaffia" - see ei ole loomulikult reameedik, see on haiglate nõukogud, igasugu rahastamiskomisjonid ning firmad, kellelt teenuseid sisse ostetakse. Küllap on sama ka teadlastega ....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 25 Oct 2021 20:13

teretere wrote:https://www.err.ee/1608381206/raul-rebane-ususoda-eesti-moodi
No spordikommentaatori kohta võiks öelda, et tegi oma tulemuse ära.

No kindlasti tegi ära - kui arvestada kasvõi seda kummal poolel on tema tegevusalal (ehk siis kommunikatsioon) rohkem kliente/rahastajaid, kas vaktsiiniskeptikute või vaktsiinireligiooni jüngritest "veendunud oletajate" seas (kui nüüd tema enda retoorika peegelpilti keerata).

Samahästi võiks eeldada et mõni naissoost kena näitlejanägu või lauljanägu kritiseeriks (misiganes kontekstis) mõnda siinset oligarhi (või väljendaks üldse mingisugust "oma arvamust") kuivõrd nende erapidudelt pärineb vabalt nt 2/3 sissetulekutest.

On muidugi vanemaid ja targemaid ja lavast enam mittesõltuvaid näitlejad kes oma arvamuse siiski välja ütlevad, nagu nt Malle Pärn (aga ka ka Tõnis Mägi - keda mingi woke-sulehakatis ähmiga "tühistama" hakkas (vist postimehes).

=================
Ma olen mõelnud (minu 3 parasiitsõna) et mis saaks siis kui KÕIK oleksid üdini egoistid (nt satanistid, st lisaks kõigele veel ka "silm-silma" ja "hammas-hamba" vastu tõekspidamistega) - st et kas saaksid nt 2 sellist (satanisti) omavahel üldse "sõbrad" olla.

Või siis kui aboluutselt kõik on "woke" ajudega (no ja BLM ja vikerkaar ja kriitiline rassiteooria jne jne) et kas sel juhul tekib sisemine konkurents kes on kõige rohkem "woke" ? Või siis sellisel juhul just tajuvadki osad et ainus vaba "nish" sellisel poliitilisel maastikul on olla justnimelt konservatiiv (kuna antud juhul woke-kisa ajab paremal juhul teisi woke-jüngreid haigutama, kuna kõik seda nagunii juba on). Endeemseid geneetilisi konservatiive on muidugi ka, a la Ben Shapiro.

Järeldus tundub olevat et Gen-Z ja see veel hilisem põlvkond on vist praeguses tõejärgses maailmas ülimalt "amorfse" eetikaga. Oluline on muidugi Tik-Tokis hea välja näha (või siis onlyfans-is ja Instas, snäpis tiba lihtsam kuna saab sobiva skin-i/avatari valida (poiss kasutab, muidu ei teaks)).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Oct 2021 20:11

to teretere,

Rebane juba enne ajas totaalset möla. Ma ütlen, pole ohtlikum, kui hakata eristama MEIE ja TEIE ning seda siltidega nagu Natsi Saksamaal. Kas Rebane peab ennast targaks ? Milles see tarkus väljendub ? Mulle pole siiani ta suutnud muljet küll avaldada. Kas tuletame meelde, kuidas neid inimesi koheldi riigi poolt, kui meil vaktsiine polnud (eliitvaktsineeritud ja teised). Kas tuletame meelde, kuidas perearstikeskused käitusid ? Riik lubas vaktsiinikahjude fondi teha, kui tekib tühistus, siis riik maksab kahjud kinni kasvõi lähedastele. Kas midagi sellist tehtud ? Mis on vabandused, miks seda pole tehtud. Lihtsalt pole tahet. Kas meil peab olema oskamatu peaminister ja terviseminister, kes ei taipa asjadest ööd ega mütsi. Keegi ei võta seda tüüpi ammu enam tõsiselt.

Imelik, et ei mõisteta tavalise inimese psühholoogiat, see minu jaoks juba hämmastav.


---

Mul järjest vaktsineeritud tuttavad langevad viiruse ohvriks, tõesti haiglasse ei ole sattunud (veel). Aga kergest põdemisest asi valgusaasta kaugusel !
Vanemad said mul kolmanda vaktsiini, vaatame mis saab.

https://www.ohtuleht.ee/1046816/marina-kaljurand-koroonaviirus-sai-mu-katte

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 25 Oct 2021 20:09

hh wrote:Ehheee, nad muutsid "pandeemia" definitsiooni -- nüüd selgub, et ka "v" definitsiooni. :!: :!: :!:

Miks muutis USA terviseamet koroonapandeemia ajal vaktsiini definitsiooni?
https://makroskoop.ee/miks-muutis-usa-t ... nitsiooni/

Juba mitmed nädalad on ka mind sama suunaline mõte painanud. Kas ikka on tegu vaktsiini alla liigitatavaga (mida kampaania korras viimasel ajal süstitakse)? Ehk on see praeguseks heal juhul ehk vaid aegunud või praeguseks väljasurnud coronavviruse tõrjeks sobiv e. juhtunud on sama mis gripivaktsiinidega?
Wikipeedias pole ka keegi Eesti keeles vaevaks võtnud midagi pikemalt kirjeldada vms.
https://et.wikipedia.org/wiki/Vaktsiin
Hetkel oleks neid aus nimetada ehk nakkumisriski vähendajateks ja/või hea tervisega vaktsineeritute läbipõdemist kergendavaks eliksiiriks.... :? Samas paneb kukalt kratsima asjaolu, et miks pole lisandunud tootjaid või tooteid või siis värskemaid uusversioone. Oletades, et coronast saab uus gripp (mis lihtsalt vajab riskigruppide tarvis kiiremini muutuvaid tooteid (gripi puhul valdavalt eeldati, et piisab aastas ühest vaktsiinist. Nüüd kujunes välja viirus mis vajab lihtsalt mitut) siis on olukord suht nutune.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 19:49

ütleme nii, et see on nö "esimese eesti" ja "teise eesti" suurim konflikt alates iseseisvuse taastamisest
"esimene eesti" on harjunud, et "riigi iseseisvuse nimel" on "teine eesti" alati sõnakuulelik olnud
aga maskid langevad – ja järjest rohkem; mädanud õunad küpsevad ja kukkuvad (aga eripuhvetite ja personaalpensionite aeg ei kao muidugi kuskile)

-----
uudiseid minu kodukandist:
- lastehaigla on RS-viirusega lapsi täis
- kohaliku tootja produktist on leitud Listeria, kaks inimest surnud (produkti ja tootjat ei täpsustata)
- elektrihindade tsoonid tahetakse ümber teha (üks sots arvab nii), et lõunapiirkond maksaks vähem elektri eest (ja põhjapiirkond rohkem)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 25 Oct 2021 19:17

https://www.err.ee/1608381206/raul-reba ... esti-moodi
No spordikommentaatori kohta võiks öelda, et tegi oma tulemuse ära.
Kommunikatsioonieksperdi kohta julgeks pakkuda, et jooksis lati alt läbi või ajas tõkked maha või ei tabanud pakku.
Mälust kerkivad eksperdi igaaastased presidendi kõne analüüsid :D
Pole midagi öelda, tase on võimas ja hästi paneme.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Oct 2021 16:21

Kallas ja Kiik on kaks kehkenpüksi, kes ei oma vähimat juhtimisoskust ega teadmisi. See riik lendab siruli, pole mõtet enam hakata illusioone looma ! Pole midagi hullemat kui kehvad juhid, isegi riigikogus ei suuda ühtegi lauset ise välja mõelda, kõik loeb maha: hale !

Võtab sõnatuks COV pandeemia tipus ei taba riik, et haiglad vajavad kõvasti lisaraha.

https://www.err.ee/1608381374/arstide-liit-kutsub-valitsust-jatkama-lisarahastust-haiglatele

https://www.ohtuleht.ee/1046763/eesti-arstide-liit-uha-keerulisem-on-leida-tootajaid-koroonaosakondadesse

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 25 Oct 2021 16:07

Ehheee, nad muutsid "pandeemia" definitsiooni -- nüüd selgub, et ka "v" definitsiooni. :!: :!: :!:

Miks muutis USA terviseamet koroonapandeemia ajal vaktsiini definitsiooni?
https://makroskoop.ee/miks-muutis-usa-t ... nitsiooni/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 15:48

Ehk siis, Eesti peaminister püüab hämamise ja teiste süüdistamisega loovida läbi tegematajätmise.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 15:44

vaktsineeri.ee enda lehel
müüdid: https://vaktsineeri.ee/blogi/muudid-ja- ... nide-moju/

kõrvaltoimetest:
Attachments
vaktsineeriee-korvaltoimed.jpg
vaktsineeriee-korvaltoimed.jpg (46.17 KiB) Viewed 80 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 15:33

vaatan peaministri ettekannet Riigikogus, soovitab pöörduda vaktsineeri.ee lehele, et hajutada oma kahtlusi
vaatan sealt ja otsin kõrvaltoimete kohta infot, ainuke on ravimiinfo leht (suunab Ravimiameti lehele):
https://www.ravimiamet.ee/sites/default ... -26-36.pdf

ehk:
Attachments
Korvaltoimed.jpg
Korvaltoimed.jpg (79.47 KiB) Viewed 83 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Oct 2021 15:10

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Oct 2021 14:52

Selline asi tuleb bumerangina tagasi, ma olen täiesti mures, minu FB on muutunud nagu mingit skisofreerikute kokkutulekuks. Nüüd nagu "meie ja nemad" suhtumine. Vaktsineeritud mingi ristisõda alustanud vaktsineerimata inimeste vastu, kas te lollid saate aru, mida valesti teete, nii panin enda FB lehele kõigile neile, kes vaktsineerimata lollideks pidasid. Tulemuseks võivad tekkida sellised rahutused, mida Eestis pole seni nähtud.

Sisuliselt need "targad" vaktsineeritud, tekitavad rohkem probleem, kui nad arvavad. Ehk nad on TARKUSEST valgusaasta kaugusel !

---

to pop,

natuke saab teoks sinu mõtted. Samas siis lätlastel õigustatud ootus ka küsida, need kes pole vaktsineeritud, miks me enam riigile makse maksame. See on nii ohtlik tee, mis üldse veel saab olla.


https://www.err.ee/1608381218/latis-hakatakse-arutama-vaktsineerimata-inimeste-ravi-eest-ise-maksmist

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 13:34

kui vaimne elukeskkond kipub olema olema liiga mürgine, siis mõelge, mida teha selle seisundi vältimiseks, mis ähvardab:
https://en.wikipedia.org/wiki/Complex_p ... s_disorder

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 12:02

järjekordne suur startup-pettus
https://youtu.be/88fWUZhYb04?t=685

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 09:38

Forest plot erinevate raviainete jaoks (ruuduke tähistab keskmist, jooned tähistavad usaldusvahemikku: kui joon ulatub teisele poole, siis toime pole statistiliselt tõestatud, mida kaugemal on ruuduke on kaugel "barjäärist", siis seda tõenäosem on siiski, et efekt on olemas (nt. 60 % usaldusvahemiku jaoks võib see toime olla tõestatud)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl ... objectonly

originaalartikkel:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8506153/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 25 Oct 2021 09:23

90-ndatel Soomlased korrigeerisid puidukvaliteedi languse tõttu ehitusmaterjalide norme. Juba siis oli probleemiks muutunud n.ö. "broilerpuit"
Nüüd siis jõutud järgmisse faasi. Kvaliteetsele sarnasegi puiduga on kitsas nii Soomes, kui ka ilmselt üle maailma (vihmametsadki on valdavalt istandusteks juba tehtud, Venemaa taigadest suur osa asiaatide abil paljaks kooritud ...)
https://www.hs.fi/sunnuntai/art-2000008324221.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 25 Oct 2021 09:11

td wrote:
Rangelt soovituslik on kasutada meditsiinilisi või nendega võrdsustatud maske, kuna nende kasutamine tõkestab koroonaviiruse delta tüve õhu kaudu edasikandumist väga tõhusalt. Inimesed, kes ei saa maski kanda tervislikel põhjustel, peavad seda arsti vastava otsusega tõendama.

:roll:


Perearstid selliseid tõendeid ei väljasta ega ka selliseid, keda ei tohi vaktsineerida. Minu naisel luupuse ravi, perearst üritab vastutust niimoodi ära veeretada, viimati saatsin selle tädi nii sügavale ... et vajab taskulampi ja tunneli tiimi, et sealt välja tulla. Ajab oma juttu, et igal vaktsiinil kõrvalmõjud. Küsisin otse, et kes vastutab, kui haigus läheb 1000x hullemaks. Kök mök... aga tõendit ei anna.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 08:43

Rangelt soovituslik on kasutada meditsiinilisi või nendega võrdsustatud maske, kuna nende kasutamine tõkestab koroonaviiruse delta tüve õhu kaudu edasikandumist väga tõhusalt. Inimesed, kes ei saa maski kanda tervislikel põhjustel, peavad seda arsti vastava otsusega tõendama.

:roll:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 25 Oct 2021 08:26

pop wrote:
td wrote:riskigruppidele ja vanuritele on v. seni parim teadaolev meetod põdemise kergendamiseks.

Minu ümbruses (poes) on vaktsineeritud 15%, ja konkreetselt minulähedastes (lihtrahva poodides) ilmselt isegi vähem, samas läbipõdemise kaudu on "vaktsineerituid" määratult rohkem (nagu öeldud - KÕIK kohalikud kolleegid on läbi põdenud - mis on müstika

kui sellise põdemise peale pole tekkinud meditsiinikatastroofi, siis jääb üle küsida, et miks? Mis on erinev seal võrreldes muude piitkondadega, kus on olnud meditsiinikatastroof? Kas see võib olla seotud metaboolse sündroomi erineva levikuga ühiskondades? vähem vanu inimesi?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Rr009 » 25 Oct 2021 08:11

Ja suursüsteemidest... Hiina nn kokku kukkumise hirmu allikas Evergrande on hakanud teatud objekte taas edasi viima. Isikkoosseis on vahetatud või ümber kasvatatud ja asi vist saadakse kontrolli alla.. Päris muljetavaldav, kuid tundub et ongi nii.. Kui vana jama kiiresti asendada uue toimivaga, siis see peaks täiesti näiteks saama kuidas tõsiseid asju lahendada tuleb..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Rr009 » 25 Oct 2021 08:06

Muudeks viiruse vastane hind tundub mulle samuti täiesti absurdne, finantssüsteemis keeratakse paljudele kümnekonna tuhande pärast taha ja nii et kaua mäletad, meditsiinis lastakse 100 000 õhku nii et maigutada jõuad... Jagamissüsteemi lisaväärtused on minu jaoks arusaamatud, kuidas nad tekitavad inimeste arengu ja loovusvõime tõusu. Kus koreapärsias on selle mõte, sama jama jalgpallurite ja normaalsete loojate teenistuses pole küll lahendust leidnud, isegi loogilisema pole nagu läinud..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Rr009 » 25 Oct 2021 07:57

https://www.zr.ru/content/amp/articles/ ... -igrushka/

Elektriauto kuluvõrdlus.. Moskva on muidugi suht odava kütuse hinnaga ja ka laadimisvõrk nõrk, kuid kui vaatan sedalaadseid kalkulatsioone Euroopas, siis tuleb veel täna siiski välja, et elektriauto ainus kasu on puhtam õhk linnas vs raisatud närvid tankimisel.... Uus väärtus, uus raha, natukene sisu, jälle korduv valem..

Top