Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Jun 2024 12:16

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jun 2024 21:40

Mulle meeldib see lause Võrklaev jälle tagatoas leiutab midagi... Automaks on selline debiilsus, et hullemat annab leida. Mitu korda automaksu eesmärk muutus ja valemid ?

https://www.delfi.ee/artikkel/120301305/tuli-koalitsioonis-laanemets-vorklaev-teeb-jalle-uksi-polve-otsas-mingit-plaani-kust-raha-leida

Mul siiras küsimus sotsidele, miks te seda Reformi tsirkust kaasa teete ?! E200 oli R partei üks ...kannikas, nüüd sisuliselt surnud partei. Kas sotsid soovivad sama saatust ?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Jun 2024 20:05

Kas te mäletate, kui meie K.K. rääkis rahvale eesti keeles: tema keeldub lahkumast peaministri kohalt, sest ta tahab näha oma reformide TULEMUSI?

Nüüd alles saan aru, mis ta mõtles selle all -- https://www.delfi.ee/artikkel/120299890 ... b-optimism

ehk siis "Siin nad on: euroliidu nelja tippameti tõenäolised pidajad on paika loksunud. Kallase võimaluste suhtes levib optimism"

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Jun 2024 20:00

rr009 wrote:Lihtsalt ta on märkimisväärselt ühekülgne. Kogu aeg mingi kulla jutu raiumine eeldab lihtsalt isikliku huvi vói fanatismi.


Tema missioon on püüda päästa oma perekonda (lapselapsi) ja VÕIMALIKULT PALJU INIMESI -- et kui lähitulevikus raha kaotab väärtuse ja inimesi surutakse põlvili ja ülalt tuleb mesimagus CBDC pakkumine, siis inimesed massiliselt ütleks CBDC-le: "Tänan, EI". Seda võimaldab alternatiivse vara omamine, milleks tema kui eks-pankuri ja rahasüsteemide uurija sõnul on ainsana füüsiline Au ja Ag. Ehk vara väljaspool korrumpeerunud pangandussüsteemi.

Kuna pangad tahavad max KONTROLLIDA inimesi ja oma võimu all hoida, siis pangad pole huvitatud sellest, et inimesed omaksid Au ja Ag. Pangad on need teinud võimalikult ebaatraktiivseks ja mõttetuks inimeste silmis. Samas ostes ise neid kokku tonnide viisi. Jah, miks -- kui need on mõttetud?

Nii et tekitades vastu-liikumist inimeste seas, on tema missioon RAHVAST VALGUSTADA, milleks globaalsetes mastaapides PEAB KOGU AEG RAIUMA ÜHTE JA SAMA INFOT, et see läbi läheks ajudesse. Eesti on väike ja siin käib see närvidele. Ameerika ja teised kontinendid on suured ja seal tuleb lähtuda teisest strateegiast.

PLUSS toit, jook, vahetusväärtus, energeetika, KOGUKOND, turvalisus, peavari -- on tema terviklik sõnum. Minu arvates muutub see kõik aina põletavamaks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 17 Jun 2024 19:16

Lihtsalt ta on märkimisväärselt ühekülgne. Kogu aeg mingi kulla jutu raiumine eeldab lihtsalt isikliku huvi vói fanatismi. Asendagu emotsionaalne osa lahtikirjutatud proportsioonidega ja analüüsigu oma väiteid täpsemate numbrite taustal ja asi parem, no ei tohi olla nii vingete arvutusvóimsuste taustal kogu jutt vaid paari elemendi ümber.. Maailm muutub proportsioonides, neid mängitakse ümber vastavalt vóimu konsentreerumisele ja arvutused on tóesti väga täpseteks läinud, nii täpseks, et kohati on ajaloolised paraleelid aegunud. Täna keskpangad kontrollivad olukorda, inflatsiooni baasnäitajast hoitakse väga täpselt kinni, isegi üllatavalt vingelt. Sealt edasi tuleb jälgida juba vahendite liikumise täpsemaid kanaleid, isegi aktsiaturul annavad täna vingest tóusust domineeriva osa vaid 7-10% aktsiatest. Intressimäärad on arengule häirivad, kuid nad tasandatavad kuni kasumid on piisavad...

Eesti kohe pealt ei oska anda nóu, mina seda ärapanemist ei suutnud enam taluda ammu ja iseseisvusest on ka asi nii kaugel, et mingi pika kaelaga vahenduskubjas ma moraalselt olla ei suuda... Kui mingi pikem siesta on, siis veidi mótlen selle üle... Vaid kulla jutu toeks julgen lisada, et piiratud resurssi investeerimine on loogiline, minu paigutused kanaari kinnisvarasse toetavad seda. Kuid piiratus peab olema millegiga kaetud, reaalse vajadusega, tehnoloogiliste muutustega jne.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Jun 2024 16:50

hh wrote:
rr009 wrote:Palun ära pane neid linke.


Mis siis parem on? Mõtlen laiemalt meie inimesi -- et asuda oma koduvõlgade tõttu tänavale elama, lageda taeva alla, kui pauk käib ja raha enam ei maksa?


Ok, laual on erinevaid stsenaariume, mille kohta me keegi ei tea, mis juhtuma hakkab. Võib-olla saab terve rahvas olema ühe sõrmenipsuga tänaval nagu Ukrainas? Siis tõesti on sul õigus ja on mõttetu neid postitusi siia panna.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jun 2024 16:50

is4 wrote:Arvestades peaministri valitsemiskultuuri vedasin juba sõbraga kihla, et automaksu surub ta enne lahkumist läbi ning enne augusti keskpaika ta vabatahtlikult ei liigu. :(


Kahjuks nii on, ta ikka üritab maksimaalselt riigile kahju teha. Ma ei saa aru, mis selle tädi peas toimub ?

Loodan, et ajakirjandus hakkab tema suuri "ÕNNESTUMISI" Eesti riigi juhtimisel ikka detailselt valgustama! Ta võiks rahandusministri ka kaasa võtta, siis paras paar. Kumbki muffigit ei oska, aga jutt võimas. Riigina me enam tuhast ei tõuse, meie majandus jääbki vinduma.
Kallis elekter, lõputu maksude tõstmise orgia, ilma et ise tõsiselt midagi kärbiks jne.

https://www.delfi.ee/artikkel/120301298/donald-tusk-toetan-kaja-kallast-eesti-peaministril-on-el-valispoliitikajuhi-amet-kaeulatuses

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Jun 2024 16:48

rr009 wrote:Palun ära pane neid linke.


Mis siis parem on? Mõtlen laiemalt meie inimesi -- et asuda oma koduvõlgade tõttu tänavale elama, lageda taeva alla, kui pauk käib ja raha enam ei maksa?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Jun 2024 16:46

is4 wrote: ning enne augusti keskpaika ta vabatahtlikult ei liigu. :(


tal peab olema VÄGA tugev seljatagune järelikult.

Mind ka hämmastab, et teeb mis tahab, hävitab nagu tahab, ükski konn ei kõhi ei Toompeal ega All-linnas.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by is4 » 17 Jun 2024 16:13

is4 wrote:Ma arvan, et me kõik teame vastust küsimusele, kes vastutab - mitte keegi :evil: .
spl poolt lisatud lingi https://www.err.ee/1609373288/meedia-ka ... tikajuhiks valguses - huvitav kas eksisteerib teoreetiline võimalus, et on võimalik seaduste lõppliku vastuvõtuga seni venitada, kuni peaminister minema läheb ja uus valitsus tuleb teha? Näiteks president ootab riigikokku tagsi saatmisega/kohtust hinnangu küsimisega viimase piirini, kohus ka max aja võtab jne?


Ise küsin, ise proovin vastata:
https://www.err.ee/1609373681/riigisekr ... st-lahkuma katkeid:
"Peterkop rääkis, et seadustest ei tulene kohustust kandideerimise ajal peaministril tagasi astuda. Kohustus tekib alles ametikohale nimetamisel – ametikoht välistab peaministrina töötamise. Ta märkis, et ametisse nimetamine toimub tõenäoliselt sügisel."
ning
"Peterkopi sõnul ei ole juristidel kandvat rolli, millal Kaja Kallas peaks enne uude ametisse astumist peaministri ametist loobuma. "Siin on ka väga palju poliitilisel valitsemiskultuuril kaasa mängida."

Arvestades peaministri valitsemiskultuuri vedasin juba sõbraga kihla, et automaksu surub ta enne lahkumist läbi ning enne augusti keskpaika ta vabatahtlikult ei liigu. :(

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 17 Jun 2024 14:37

hh wrote:Võrratu Lynette Zang õpetab.

How To PROFIT During The Next Market Crash

https://www.youtube.com/watch?v=LN3L3x_ ... ynetteZang


Palun ära pane neid linke. Ega ta otse ei valeta, aga need nõuanded on Bingo mängu koosolekule. Esineb toredalt, aga sisu on naljaga pooleks. Me oleme täpisarvutuste ajastus ja hõbeda hind näiteks hakkab tõusma siiski siis kui osad grafeeni asendavad tehnoloogiad lähevad massiliseks ja seal on hõbeda pihustamist vaja. Vastukaaluks päiksepaneelide osakaaalu vähenemine kus hõbeda asendavad cadmium ja titaan. Akumuleerimise osakaalud on väiksed. Ai energiamahu vajaduseks minevad materjalid jne. Aga kui lihtsalt toreda tädi vastu seisab kvantarvuti, siis pole kahtlust kelle loogika võidab ja kasulikum on vaadata aias lilli kui kuulata kellegi unistusi. Enesetunde jaoks võib muidugi kõike teha.. Ja isegi dollari probleemid ei loe hetkel kullale, sest Brics alternatiivide kavas on samme näha alates 2026-27 ja nad on hilinemisega silma paistnud. Kui USA korporatsioonide kasumi ja USA üldise laenumahu vähe hakkab korralikult kärisema, siis saab jutt mingi aluse. Jaapani reaalne krahh ka, aga ka siin ei soovitaks unistada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jun 2024 13:53

neto wrote:Kui KK nüüd selle koha saab, siis ta peaks mentaalselt nirvaanasse jõudma. Kuhugi ülespoole hüpata teiste peal talludes justkui enam pole.


https://www.err.ee/1609373540/mitmed-reformierakondlased-naevad-voimaliku-uue-juhina-kristen-michalit

Mind pigem hämmastab see, et justkui arvatakse, kui peaminister "minema" läheb jääb samaks kõik valitsuses. Peaministri lahkumine = sisuliselt valitsuse tagasiastumine.

---

Mis veel mind imestama paneb, et reformil on palju spetsialiste, kes mõistavad ka rahandust. Aga Võr--laev rahandusminister, kes rahandusest ei jaga muffi ka :?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 17 Jun 2024 13:02

Kui KK nüüd selle koha saab, siis ta peaks mentaalselt nirvaanasse jõudma. Kuhugi ülespoole hüpata teiste peal talludes justkui enam pole.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jun 2024 11:54

Tegelikkuses peaks KK teemal tulema reaalne reportaaz Euroopa jaoks, et näidatakse ära tema valelikkus, järjepidev teiste süüdistamine, kuigi ise ollakse süüdi. Samuti võimetus juhtida !
Eesti riik on nii ....ses juhtimisega, et sellist Eestit mina ei mäletagi. EU võiks ka kuulda, kuidas tema mees tegi Venemaaga äri ja Kallas kõikjal käis kuulutamas, kuidas Venemaaga ei tohi äri teha.

Ehk mul on hirm EU pärast, kui selle võltsfassaadiga tädi sinna peaks juhtivale kohale saama.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 17 Jun 2024 11:35

spl wrote:Imeline, kodus keerame kõik p....se, mida üldse saab ja siis põgeneme välismaale. Selline peaminister on täielik karistus kõigile eestlastele.

https://www.err.ee/1609373288/meedia-kallas-saab-suure-toenaosusega-el-i-valispoliitikajuhiks

Kõik need teravad ja provotseerivad (Eestile pikas plaanis kahjulikud) väljaütlemised Venemaa aadressil, igal võimalusel väljamaal pildile trügimine, relvade ja laskemoona ülisuures mahus Ukrainale ärakinkimine, oligi tema isiklik valimiskampaania. Eesti maksumaksjal (s.o. meil) tuleb selle eest maksta sadu miljoneid, pigem mitmeid miljardeid. Alatus ja häbematus kuubis! Kõik KK isikliku karjääri ja egotripi hüvanguks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Jun 2024 10:39Erakordselt huvitav vestlus. Aitäh.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by is4 » 17 Jun 2024 10:17

projekteerija wrote:
Mida aga plaanib valitsus(maksuamet) teha sõidukisarnaste esemetega? Või kust kohast hakkab jooksma piir sõiduki ja sõidukisarnase eseme (mittesõiduki) vahel?
Ntx. kui kogu interiöör või ladu vms. on täis mootorrattaid -autosid mis ei ole kusagil registris (olid registris eelmisel sajandil), aga on esemete kogumina kallid, võimalik. et on veel sõidukorras või mõne jupi lisamisel hakkavad sõitma...Või on registris aga omanik on dementsena kusagil vastavas asutuses ja keegi ei tea kus sõiduk asub jne. Või sõiduk on olemas/ei ole olemas ja registris aga sellel on kohtu poolt pandud tõkendid vms. Ma ei üllatuks kui automaksu tulemusl selgub, et enamus loodetud tulust osutub tublisti väiksemaks või kaob haldamise(menetlemise käigus (nagu meil sageli tavaks ca 70%) või siis kaovad trastiliselt mingid muud tulud-rahavood majandusest. Ehj peaksine küsina, kes vastutab personaalselt, kui jamaks läheb.... :HEAD


Ma arvan, et me kõik teame vastust küsimusele, kes vastutab - mitte keegi :evil: .
spl poolt lisatud lingi https://www.err.ee/1609373288/meedia-ka ... tikajuhiks valguses - huvitav kas eksisteerib teoreetiline võimalus, et on võimalik seaduste lõppliku vastuvõtuga seni venitada, kuni peaminister minema läheb ja uus valitsus tuleb teha? Näiteks president ootab riigikokku tagsi saatmisega/kohtust hinnangu küsimisega viimase piirini, kohus ka max aja võtab jne?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Jun 2024 09:05

Võrratu Lynette Zang õpetab.

How To PROFIT During The Next Market Crash

https://www.youtube.com/watch?v=LN3L3x_ ... ynetteZang

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jun 2024 08:39

Imeline, kodus keerame kõik p....se, mida üldse saab ja siis põgeneme välismaale. Selline peaminister on täielik karistus kõigile eestlastele.

https://www.err.ee/1609373288/meedia-kallas-saab-suure-toenaosusega-el-i-valispoliitikajuhiks

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 16 Jun 2024 09:35

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 15 Jun 2024 13:41

is4 wrote:[

Mitte, et ma nende maksude ja valitsuse poliitikaga nõus oleks, kaugeltki mitte. Väike täpsustus lihtsalt-
Kui teil lõpeb liising ja auto tuleb teie nimele, maksate ränka esmaregistreerimise tasu.
Siit https://www.err.ee/1609369226/riigikogu ... lnou-heaks - "Registreerimistasu ei tule maksta sõiduki liisingufirmalt väljaostmisel ja oma nimele kandmisel ning päranduseks saadud sõiduki oma nimele registreerimisel."


Mida aga plaanib valitsus(maksuamet) teha sõidukisarnaste esemetega? Või kust kohast hakkab jooksma piir sõiduki ja sõidukisarnase eseme (mittesõiduki) vahel?
Ntx. kui kogu interiöör või ladu vms. on täis mootorrattaid -autosid mis ei ole kusagil registris (olid registris eelmisel sajandil), aga on esemete kogumina kallid, võimalik. et on veel sõidukorras või mõne jupi lisamisel hakkavad sõitma...Või on registris aga omanik on dementsena kusagil vastavas asutuses ja keegi ei tea kus sõiduk asub jne. Või sõiduk on olemas/ei ole olemas ja registris aga sellel on kohtu poolt pandud tõkendid vms. Ma ei üllatuks kui automaksu tulemusl selgub, et enamus loodetud tulust osutub tublisti väiksemaks või kaob haldamise(menetlemise käigus (nagu meil sageli tavaks ca 70%) või siis kaovad trastiliselt mingid muud tulud-rahavood majandusest. Ehj peaksine küsina, kes vastutab personaalselt, kui jamaks läheb.... :HEAD

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 15 Jun 2024 13:21

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by is4 » 15 Jun 2024 09:02

hh wrote:
hh wrote:Copy-paste: :!: :!: :!:

Kalle Grünthal

ÕNNESTUNUD INFO OPERATSIOON.
KÕIGIL SUUS EKRE, EKRE, EKRE!
EI SÕNAGI KOLMAPÄEVAL VASTU VÕETUD AUTOMAKSUST!
EI SÕNAGI, ET MAAMAKS LÄBIS TEISE LUGEMISE!
LOOMULIKULT POLE NEED TEEMAD RAHVA JAOKS OLULISED.
ARUSAAM TULEB JÄRGMINE AASTA.


Suures EKRE nüpeldamise kampaanias ei pandud tähele, et Riigikogus võeti vastu automaksu seadus. Maksustatakse absoluutselt kõik - mootorrattad, ATV-d, isegi traktorid, mis on võimelised liikuma üle 40 km/h. Rääkimata sõiduautodest ja alla 3,5T kaubikutest.

§ 3. Maksu objekt
Mootorsõidukimaksu objekt on:
1) liiklusregistris registreeritud mootorsõiduk;
2) liiklusregistrist ajutiselt kustutatud või peatatud registrikandega mootorsõiduk.
Kui teil on sõiduk, mida pole enam olemas, siis ei saa te seda kustutada ja maksate ikkagi.
Kui teil on vanasõiduk, millega te praktiliselt ei sõida, maksate ikkagi.
Kui teil lõpeb liising ja auto tuleb teie nimele, maksate ränka esmaregistreerimise tasu.
Kui ostate uue või kasutatud auto, jälle ränk esmaregistreerimine.

See seadus on eriti ränk hoop maal elavatele ja paljulapselistele peredele.

Siia lisanduvad veel maamaksu tõus, pensionite maksustamine. Silmapiiril suhkrumaks. Kokkuvõttes plaanitakse eestimaalasi järgmisel aastal vabastada miljardist eurost. Ehk arusaadavamalt väljendades iga inimene peab maksma 760 € ja seda sünnist surmani.

Kuna valitsev klann on Eesti laskemoonast paljaks teinud, siis ähvardab meid veel mingi maks ja selle suurus on juba 1,6 miljardit.
Kaja Kallase käpardlik valitsus on viinud Eesti allakäigu spiraali, millest väljapääs puudub või saab olema väga valuline.


Mitte, et ma nende maksude ja valitsuse poliitikaga nõus oleks, kaugeltki mitte. Väike täpsustus lihtsalt-
Kui teil lõpeb liising ja auto tuleb teie nimele, maksate ränka esmaregistreerimise tasu.
Siit https://www.err.ee/1609369226/riigikogu ... lnou-heaks - "Registreerimistasu ei tule maksta sõiduki liisingufirmalt väljaostmisel ja oma nimele kandmisel ning päranduseks saadud sõiduki oma nimele registreerimisel."

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 15 Jun 2024 07:31

hh wrote:Copy-paste: :!: :!: :!:

Kalle Grünthal

ÕNNESTUNUD INFO OPERATSIOON.
KÕIGIL SUUS EKRE, EKRE, EKRE!
EI SÕNAGI KOLMAPÄEVAL VASTU VÕETUD AUTOMAKSUST!
EI SÕNAGI, ET MAAMAKS LÄBIS TEISE LUGEMISE!
LOOMULIKULT POLE NEED TEEMAD RAHVA JAOKS OLULISED.
ARUSAAM TULEB JÄRGMINE AASTA.


Suures EKRE nüpeldamise kampaanias ei pandud tähele, et Riigikogus võeti vastu automaksu seadus. Maksustatakse absoluutselt kõik - mootorrattad, ATV-d, isegi traktorid, mis on võimelised liikuma üle 40 km/h. Rääkimata sõiduautodest ja alla 3,5T kaubikutest.

§ 3. Maksu objekt
Mootorsõidukimaksu objekt on:
1) liiklusregistris registreeritud mootorsõiduk;
2) liiklusregistrist ajutiselt kustutatud või peatatud registrikandega mootorsõiduk.
Kui teil on sõiduk, mida pole enam olemas, siis ei saa te seda kustutada ja maksate ikkagi.
Kui teil on vanasõiduk, millega te praktiliselt ei sõida, maksate ikkagi.
Kui teil lõpeb liising ja auto tuleb teie nimele, maksate ränka esmaregistreerimise tasu.
Kui ostate uue või kasutatud auto, jälle ränk esmaregistreerimine.

See seadus on eriti ränk hoop maal elavatele ja paljulapselistele peredele.

Siia lisanduvad veel maamaksu tõus, pensionite maksustamine. Silmapiiril suhkrumaks. Kokkuvõttes plaanitakse eestimaalasi järgmisel aastal vabastada miljardist eurost. Ehk arusaadavamalt väljendades iga inimene peab maksma 760 € ja seda sünnist surmani.

Kuna valitsev klann on Eesti laskemoonast paljaks teinud, siis ähvardab meid veel mingi maks ja selle suurus on juba 1,6 miljardit.
Kaja Kallase käpardlik valitsus on viinud Eesti allakäigu spiraali, millest väljapääs puudub või saab olema väga valuline.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 15 Jun 2024 00:19

Denograafia on viimasel ajal jälle eetrisse pääsenud.
P.Koppel võttis sõna
https://arvamus.postimees.ee/8038748/pe ... -hullemaks
Ei tea kas meie anetid proovivad vastu vaielda või teha lühiajalise PR päästeoperatsiooni aga selline teema jõudis eetrisse:
Eesti rahvas vananeb ja sündimus on statistika ajaloo madalaim
https://www.postimees.ee/8041153/eesti- ... o-madalaim
On mõni EL riik (Ükdse mõni riik Euroopas) meist erinev?
Kas mõni riik on suutnud sisserändega Euroopas seda probkleemi vähekenegi suutnud ravida?
Nüüd aga üks eriti konkreetne küsimus. Viimastel aastatel Eesti rahvaarv kasvas vägagi märgatavalt. Ega selle käigus ei juhtunud see, et koos rahvaarvu kasvuga võimendusid ka hüppeliselt meie demograafilised (eriti tulevikuga seotud) ja sellega seotud finants, tuleviku pensionitega jm. kaasnevad-seotud probleemid. Ehk siis ootaks ametnikelt rahvastikupüramiide, millel näidatud erineva värviga millistesse vańuserühmadesse, mis soost, milliste oskustega, mis taustaga jne. lisandunud inimesed on.
Mul on kahtlus, et oleme saanud tõsise demograafilise finantspommi. a´la vanemad madalapalgalised ...peamiselt naised kes pensioneeruvad samaaegsekt meie suurte põlvkondadega. Võimendusvõimalusega, et nooremad saabuvad liiguvad peagi lääne poole (paremasse kliimasse...saavad aru, et siia kuhjunud dem. probleem on ülejõukäiv) edasi (või ka tagasi)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 14 Jun 2024 21:47

Kas keegi teist kujutas euroliitumise ajal midagi sellist ette?

https://objektiiv.ee/ungari-peab-piiride-kaitsmise-eest-maksma-paevas-miljon-eurot-trahvi/
Euroopa Kohus karistas Ungarit massisisserände tõrjumise eest 200 miljoni eurose trahviga, millele lisandub miljon eurot päevas kuni massisisserände lubamiseni.

https://www.bbc.com/news/articles/clww729180po
The European Union's top court has fined Hungary €200m (£169m) for failing to follow the union's asylum policies. The court will also issue a penalty of €1m a day until it changes its policy.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 14 Jun 2024 21:00

Copy-paste: :!: :!: :!:

Kalle Grünthal

ÕNNESTUNUD INFO OPERATSIOON.
KÕIGIL SUUS EKRE, EKRE, EKRE!
EI SÕNAGI KOLMAPÄEVAL VASTU VÕETUD AUTOMAKSUST!
EI SÕNAGI, ET MAAMAKS LÄBIS TEISE LUGEMISE!
LOOMULIKULT POLE NEED TEEMAD RAHVA JAOKS OLULISED.
ARUSAAM TULEB JÄRGMINE AASTA.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 14 Jun 2024 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 14 Jun 2024 11:20

Esimest korda kasutati õiget sõna !!!

«Ma julgen arvata, et kunagi tulevikus me nii seda vaatamegi – et 2020. aastatel valitses majanduses stagflatsioon, ehk siis suhteliselt madal majanduskasv suhteliselt kõrge inflatsiooniga,» märkis Simson pressiteates.

https://majandus.postimees.ee/8040763/swedbank-praegust-kumnendit-jaame-meenutama-kui-stagflatsiooni

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 14 Jun 2024 10:22

Müstika, mis jamaga kaabud hakkama said, üldiselt see suht selle partei lõpp ka nagu K parteiga juhtus.

https://www.delfi.ee/artikkel/120300610/alar-laneman-ja-leo-kunnas-lahkusid-ekre-st

Top