Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 01 Jun 2023 22:09

hh wrote:On jah tore arhitektuur, väga meeldib.

Olles sarnast suvalisi hulknurki sisaldavat ehitist pikemalt lähedalt näinud, on sellised vormid üsnagi häirima hakanud. Tundub nagu ehitatu oleks lõpetamata või ajutiselt segamini. Vanemad hooned mis varem tundusid igavad, lasevad oma lihtsusega silmadel puhata.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 01 Jun 2023 19:21

Eesti Näituste messikeskuse asemele planeeritakse sellist "15-minuti linna":

https://metro.ee/merevaade/

On jah tore arhitektuur, väga meeldib. Üldiselt "15-minuti linn" tähendab IMF-i keeles totaalset jälgimist ja andmekogumist, kus inimest hoitakse kirbul 24h. Siin reklaamitakse "15-minuti linna" üksnes arhitektuuri mõttes kui inimsõbralikku arhitektuuri ja keskkonda.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 01 Jun 2023 16:17

spl wrote:Sellised artiklid hakkavad "Pikrit" meenutama :twisted:

https://majandus.postimees.ee/7786954/tallinna-korteri-ruutmeetri-hind-laks-lendu

Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis mais eelmise kuuga võrreldes 7,6 protsenti 3205,10 euroni

Samas Soome lahe teiselt poolt siis sellised uudised. Arendus ja ehitusturu jahtumine sisenes äkkpidurdusfaasi e. pessimistidegi ennustused osutusid liigoptimistlikeks.
https://yle.fi/a/74-20034622
Olukorra tõsidus on ka meie uudistesse sisse sõitnud. Ridamisis fassaadi, ehitusmetallkonstruktsioonide jms. tegijaid panevad üksteise järel tootmisi kinni, koondavad jms. Uudiste kribajad süüdistavad valdavalt Venemaa turu ärakadumist. Rammusam kasum ja käive tuli tegelikult hoopis Soomest. Paljusid ettevõtteid omasidki Soome ehitajad või siis tehtigi sisulislt vaid sinna või nende ettevõtete siinsetele objektidele.
Nende ettevõtetega on aastaid tulnud koostööd teha ja ka tootmisepoolt on saanud mimtmeid kordi lähemalt näha.
https://arileht.delfi.ee/artikkel/12019 ... -pohiliini
https://arileht.delfi.ee/artikkel/12019 ... ad-tootuks

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 01 Jun 2023 12:37

Sellised artiklid hakkavad "Pikrit" meenutama :twisted:

https://majandus.postimees.ee/7786954/tallinna-korteri-ruutmeetri-hind-laks-lendu

Tallinna korteri keskmine ruutmeetri hind tõusis mais eelmise kuuga võrreldes 7,6 protsenti 3205,10 euroni

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 31 May 2023 22:49

https://twitter.com/visegrad24/status/1663884259088531458

EU members will have to take in migrants according to a migrant quota system or pay EUR 22 000 for every migrant not received.

This was the position presented at today’s meeting of EU ambassadors, laying the groundwork for the home affairs ministers’ summit on June 8

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 31 May 2023 20:30

UA teemalistes videodes vilksab ikka Eesti aeg-ajalt (ja kindlasti mitte slavaukraini konktekstis - kohapeal on see neljandajärguline teema), nimelt info selle kohta kuidas Eestis Riigikogu saadikuid üritati koolitada kuidas venemeelset parteid asutada. Video tervikuna on ise UA presidendikantselei ülemast kelle "CV" ... tekitab küsimusi (aga ka mõned värskemad tegemised tekitavad neid samuti).

=====================
Aga Eesti teemal veel samast valdkonnast - üks konservatiivsete väärtuste sihtasutus oli hiljuti hädas raha päritolu tõestamisega ühe oma annetuse osas. Seetõttu võtan ma ise sellest sektorist pärinevaid (igasuguseid) avaldusi vägagi "with a grain of salt".

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 31 May 2023 10:29

td wrote:Öeldakse, et igaüks on ekspert meditsiinis, majanduses ja laste kasvatamises.


Võib öelda, et isegi olen: majandus ja laste kasvatamine + miljon valdkonda, mille põhjalikult selgeks teinud ( meditsiin vaid nõrk mul) :twisted: Omal ajal isegi õppima minna: algselt tegin politseikooli testid maksimumi peale, siis mõtlesin läheks majandust õppima, see tundus liiga lihtne kõik. Siis kuidagit tuttavaga koos läksin IT peale. Majandust võtsin lihtsalt lisaainena, isegi mitu.

--

Lihtsalt see täiesti julm, kuidas valitsejad eksivad elementaarsete majanduse põhidede vastu, mida õpetatakse ehk keskoolis majanduse tunnis.

See pole veel kõik tulumaksu / KM tõstmine kiirendab omakorda kaudsete mõjude tõttu inflatsiooni. Diisli aktsiisi vähendatud määr kehtib kuni 2024 aprill st siis tuleb korralik hinnatõus ka sealt, mis kandub kõikjale läbi transpordi koefitsiendi. Ma ei viitsi isegi seda R partei rahandusministri nime meelde jätta ( ajaraisk ). Aga jällegit, kui küsiti, kuidas riik kavatseb ennast kärpida räägitakse jälle seda tuima juttu ministeeriumi hoonete liigutamisest. Krt see asendustegevus, palgakulud on kordades suuremad !

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 31 May 2023 10:00

spl wrote:Majanduslanguse puhul pigem vähendatakse maksukoormust, lükatakse käima rohkem riiklikke investeeringuid jne. Meie riik käitub absoluutselt vastupidiselt: maj. languse puhul maksutõusud - "Tule taevas appi!" Kui majandus kasvas ja näha oli buumi, siis külvati raha riigi poolt muudkui juurde.

---

KM tõstmine, korraks tõuseb käibemaksu laekumine. Tehakse ostud ära enne tõusu ja siis korralik langus.

Öeldakse, et igaüks on ekspert meditsiinis, majanduses ja laste kasvatamises. Aga no tõesti, anna kannatust - tehakse kõik vastupidi. Keel läheks villi selle kirumise peale, ei viici (ja piinlik hakkab sama juttu korrata).
Ajalooliselt on riigieelarvet püütud täita maksudega ja rahatrükiga. Lühiaegselt see aitab, aga pikaajaliselt saab rikkamaks vaid tööviljakuse suurendamisega (selle alla käib ka ettevõtluse ja spetsialiseerumise soodustamine). Riigipoolsed kulutused/tellimused on muidugi jah klassikaline viis majandust elavdada, aga ka see pole jätkusuutlik - riigivõlg kasvab.
Sõja ajal, kui inimestel on motivatsioon riiki aidata, on võimalik koormisi suurendada, aga olukorras, kus riik võõrandub inimestest, püütakse maksudest võimalikult palju kõrvale hiilida. Tulemuseks on riigikassa tühjenemine, mitte täitumine.
Käibemaks on tüüpiline maks, mis vähendab spetsialiseerumist ning ettevõtlust - igaüks püüab ise põlve otsas pusida (või siis ka mustalt osta), et maksu vältida. Kuid seda energiat saaks rakendada produktiivsemalt.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 31 May 2023 09:40

td wrote:Surmalähedane kogemus tekkis sellest, et mees kogemata üledoseeris toidulisandit 20x koguses. Klassika on see, et nägi kõike ülevalt ja koges telepaatiliselt suurt armastust ning tervistus imekombel üllatavalt kiiresti. Väga huvitav jutustus, milles annab ka 10 teesi, mida teada sai.
https://youtu.be/CmrWT6D8oNk?t=214


Just jäin kuulama selle musklimehe (kes näinud elus KÕIKE) juttu armastuse energiast ja palve väest, võimas. Ta ise räägib nüüd ainult sellest, pika karmi elukogemuse tulemus nii teoorias kui praktikas.

https://youtu.be/LDOO2CF519I?t=2763

Ta ütleb: toidulisandisse pandud grafeenoksiid lahkus palve väel.
Ta ütleb: palvel on väga suur vägi. Ka kurjade inimeste eest tuleb palvetada ja saata neile armastust -- kristlased ütlevad, neid tuleb õnnistada. Siis hakkavad asjad muutuma paremuse poole.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 31 May 2023 08:36

td wrote:Statistikaameti värskest uudisest (err.ee) on näha, mis oli majanduses gaasiks ja piduriks viimases kvartalis:
https://www.err.ee/1608993698/statistik ... aulatuslik


Kõik läheb enam vähem nii nagu ennustanud. Majanduslangus saab olema pikemat aega ja järjekindel ning maksutõusud vaid kiirendavad seda.

Ma ei suuda leida ühtegi valdkonda, mis hakkaks üldse majandustõusu vedama :shock: Muidu vedas IT ja kv (sellega seotud tootmised) Eesti majandust.

---

See oli suurim üllatus, paistab IT tiiger lõplikult halliks läinud ja saabub natuke normaalsust, kus kogemusteta progejatel kaob võimalus ära küsida ulme palkasid, ilma et midagi oskaks.

Üks suurimatest negatiivsetest panustajatest oli info ja side.

---

Majanduslanguse puhul pigem vähendatakse maksukoormust, lükatakse käima rohkem riiklikke investeeringuid jne. Meie riik käitub absoluutselt vastupidiselt: maj. languse puhul maksutõusud - "Tule taevas appi!" Kui majandus kasvas ja näha oli buumi, siis külvati raha riigi poolt muudkui juurde.

---

KM tõstmine, korraks tõuseb käibemaksu laekumine. Tehakse ostud ära enne tõusu ja siis korralik langus.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 31 May 2023 07:29

Statistikaameti värskest uudisest (err.ee) on näha, mis oli majanduses gaasiks ja piduriks viimases kvartalis:
https://www.err.ee/1608993698/statistik ... aulatuslik

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 31 May 2023 07:03

Spargli kasvatamisest:
https://youtu.be/s5tyAXEVxVY?t=24

Kõige tähtsam on alustada sellest, et istutada isastaim, järgmine on ehk see, et esimestel aastatel idusid mitte võtta, las taim kogub enne jõudu. Kolmas on see, et idud tuleb maha murda õigelt kõrguselt (see jäi mulle videost natuke arusaamatuks).
Olen ise nüüd mõned aasad kevadel idusid võtnud ja neid grillinud. Esialgu olin umbuskilk, aga nüüd on jälle veel üks asi, mida aiast saada. Katmist ja muldamist ma pole teinud.

---
Planeedilt lahkumine polegi nii raske, tuleb lihtsalt ära surra. Selleks on mitmeid võimalusi. Siin on üks hämmastav jutustus NDE-st. Surmalähedane kogemus tekkis sellest, et mees kogemata üledoseeris toidulisandit 20x koguses. Klassika on see, et nägi kõike ülevalt ja koges telepaatiliselt suurt armastust ning tervistus imekombel üllatavalt kiiresti. Väga huvitav jutustus, milles annab ka 10 teesi, mida teada sai.
https://youtu.be/CmrWT6D8oNk?t=214

Kui surm ei ole vastuvõetav lahendus, siis ajutise lahendusena pakuks välja MGTOW ehk tegeled oma asjaga: enesetäiustamisega.

P.S. Öma soovide esitamisega tuleb olla ettevaatlik, need kipuvad täituma, aga natuke moondunud kujul, mis ei pruugi soovijale meeldida. Sõnal paistab tõesti olevat suur jõud, kui retrospektiivis oma elule tagasi vaatan.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 30 May 2023 22:34

Ma tahan planeedilt maa ära saada, kõik ümbritsev läheb nii jaburaks. P....ndus võtab võimust kõikides kohtades ja seda veel haibitakse ka.

https://sport.delfi.ee/artikkel/120195832/soome-voistlustantsust-kaovad-soorollid-alaliidu-juht-miks-ei-voiks-kaks-poissi-paari-moodustada

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 30 May 2023 13:39

https://www.aripaev.ee/uudised/2023/05/30/aega-on-riigiaparaadi-saastuplaanid-lasevad-end-oodata

Kui 8. aprillil avalikustati koalitsioonilepe, teatasid valitsuserakondade esimehed, et kahe kuu jooksul peavad ministrid leidma oma ministeeriumides kokkuhoiukohad. Rahandusminister Mart Võrklaev täpsustas nüüd, et tuleva aasta eelarve kokkuhoiukohtade leidmiseks on ministeeriumidele antud kaks kuud alates valitsuse ametisse astumisest ja säästukava esitamiseks rahandusministeeriumile 1. juuliks.

Loe pikemalt Äripäevast: https://www.aripaev.ee/uudised/2023/05/ ... end-oodata


Ootan huviga seda "kokkuhoidu", kõik need nõunike armaadad, PR tegelased.. mingil põhjusel alati nii, et ministeeriumites kärbitakse vaid nendelt või nende pealt, kes reaalselt ka tööd teevad. Läheb kokku projekteerija jutuga.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 30 May 2023 10:17

Kuidas ikka poliitikutel majanduse toimimise mõistmisega on ? Ma näen, et majandusõpe on neil ülimalt puudulik.

https://majandus.postimees.ee/7785243/tarbijatel-raha-otsas-jaemuuk-vaheneb-veebikaubandus-kukkus-lausa-veerandi-vorra

Ja tõstame käibemaksu ? Mis on lõpptulemus ? Ojaa eks sundkulutuste pealt saavad oma käibeka kätte, küte, elekter jne Aga kõik muu tõmbab veelgi pidurit !

Me mitte ei ole sisenemes majanduslangusesse, me oleme seal juba pikemat aega, küsimus nüüd selles, kas see muutub edasi "majanduskriisiks"

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 29 May 2023 19:49

Eekmine nädal nägin esinest (väike)ehitusettevõtjat, kes oma ameerikaliku suure edevkastika asemel oli elektrilise VW Buzzi soetanud. Kusjuures...väitis , et tegi majanduslikel kaalutlustel valiku (milles sõiduki hinda arvestades peab siiski olema tublisti ka edevusmomenti). Sinnani olin vaid seda sõidukit reklaampiltidel näinud. Ning mahukus ja uste suurused jms. on tõesti muljetavaldavad. Ka konks on varustuses, kuid selle ta millegipärast saab alles tulevikus kätte. Eesti esindus ei arvanud, et esimestel ostjatel läheb seda vaja....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 29 May 2023 17:03

spl wrote:
hh wrote:Eesti RIIGI APARAAT (valitsus, ametnikud) elab üle jõu.


Seda tõdemust ma siin pikemat aega jaganud. Sisuliselt karistatakse maksumaksjaid ning erasektorit selle eest, et riik ise ei suuda kulusid piirata. Ma ei tee enam nalja sisuliselt iga paberi jaoks on "ametnik". Kui mäletate Reformi kunagisi lubadusi, kuidas riik õhemaks teha jne. Üks müüt nagu see 5 rikkama sekka jne.

Mis Eestis toimub: sisuliselt meie kallid valitsejad teevad vaikselt Kreekat ! St ametnikke ei koondata, iga ministeerium teeb ennast 10x tähtsamaks kui ta on. Protsesse ei optimiseerita, dubleerivad tööülesanded jne Ajakirjandus võiks välja nõuda, mitu nõunikku riigi palgal, mitu PR esindajat, mitu konsultanti... Hakkame pihta sellest, et miks vaja pidada riigiametnikku, kes ise ei suuda mõelda.

Kõik lõpeb vastu betoonseina sõitmisega, sest majanduskasv tõmbab meie riigi korraliku piduri ja maksutõusud teevad lõpliku hävitustöö.

---

Kuidas oleks pidanud asju tegema, reaalselt pidanuks riik näitama, et tema ka lõpetab laristamise. Konkreetsed plaanid bürokraatiamasina lammutamiseks, mitte mingid X ministeeriumi juurde ja siis toole lihtsalt ümber tõstes. Lolli mängimine lõpeb halvasti !

Ning siis alles maksutõusudest rääkima.

Minuni jõudnud info ja oma silmadega nähtu kohaselt on riigi ja omavalitsuste ametnike ja nende (riigi)ettevõtetega sedasi, et kõikjal palga ja muud laristamist ei ole. Palgad ja kulud on mõnelpool ammu nii ära krokod(t)illitud, et ... töötajaid ei leita. Lihtsalt ei leidu nii lolli (või rikaste vanematega/sponsoritega...) inimesi kes tööle tuleks. Reeglina need on ametid, kus tuleb ka tööd teha ja selle tegemiseks peab ka pikalt koolis käima ja pabereid omama. Lisaks on nendes ametites ka vastutus (oled see loll kes ainsana alla kirjutab, kui midagi nihu läheb, siis näpuga näidatakse jms.) ning on poliitikute ja nende sõprade ärihuvid jms, vigurid ning survestatakse ülevaltpoolt ka halli alasse või lausa seaduserikkumisteks jms.
Teine asi on, et ametid jagunevad kaheks täiesti erinevaks klassiks. Suure eelarvega, luksuslikel pindadel ja juhtimis ning motivatsioonikultuuriga ametid ning siis näljaametkonnad. Ühes on kopsakad päevarahad, koolitused välismaal, korralikud ametiautod, kallid kontoripinnad jms. Ning siis teised kus vastutavad spetsialistidel on tööruumideks 80-st või veel vanemad ruumid, kus heal juhul tehtud sanitaarremont, kontoripaberi lehtigi loetakse ükshaaval, autokütuse limiit on nii väike, et ametijuhendis kirjas olevaid kohustuste täitmine ei ole teooriaski võimalik (ülemus ei julge seda nõudagi...,õmilord ütleb, et ära proovigi) jne. Kõige irvitavam, et nii mõnigi luksusametis olnu (ameti käilakuju) ei tule selle pealegi, et on selged klassierinevused ning kui ta ameti juhiks kandideerib /teeb selle vea...), siis peab ka vastava kultuuriga kohanema. Üks Liisa nimeline ntx. otsustaski kohe alguses teha tutvumisringreisi (mis tegelikult pole ju vale) oma tulevaste alluvate juurde allkontoritesse sellise (euroopaliku :lol: ) standardiga nagu oli eelnevates ametites harjunud. Ning põhjustas oma raamatupidajale ja kaastöötajatele tõenäolislt infarktieelse seisu (kiire mässu)... sest ilmselt eelarves on raha vaid mõne bussireisi jagu ning ööbimisi pole vabariigi piires üldse aastakümneid ette nähtud....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 29 May 2023 09:41

https://www.err.ee/1608991454/helenius-pettus-eesti-200-koalitsioonilabiraakijates

Kas mitte Helenius pole üks E200 suurim annetaja, ta saab väga lihtsalt neid mõjutada. Tõmbab kõik annetused 0 !

Eelarvedefitsiidi vähendamine oli Heleniuse töögrupi eestvedamisel üks Eesti 200 valimisprogrammi suuri eesmärke, kuid töögrupi juhi sõnul ei ühti lõplikult otsustatu mitte mingil viisil programmi lisatud mõttega. Heleniuse arvates on tähtsaim vähendada riigiaparaadi, KOV-ide ja teiste riigiasutuste kulusid.

...

„Mitte mingil juhul ei tahtnud me tööjõumakse ja dividendimakse tõsta,“ rõhutas Helenius. Ta meenutas, et ajalooliselt on Eesti suur eelis olnud võimalus välisinvestoritele ja välisettevõtetele öelda: meil on tööjõu- ja dividendimaksud ainult langenud, sest me saame aru, et konkureerime rahvusvaheliselt teiste riikidega. „Nüüd otsustati koalitsiooniläbirääkimistel aga tööjõu- ja divendimakse tõsta. Arusaamatu!“

Ma küll unustasin ära, aga keegi meie foorumlastest ütles kenasti - "Eesti 200 on justkui lihtsalt üks R partei p....sekannikas!" Arvan, et järgmistel valimistel on Eesti 200 uus nimi Eesti 404 ...viimast nalja mõistavad IT inimesed.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 28 May 2023 21:14

Selle analüüsi jätkuks: sisuliselt suurtootmine Eestis tõmbas täieliku piduri ja paljud pankrotis. Võtame eheda näite: Elektrilevi, tegi rämeda võrgutasude tõusu maratoni, põhjendades seda sellega, et peab kallist kaoelektrit ostma turult. Nüüd börsihinnad vägagi madalat, kas Elektrilevi võrgutasusid langetas !?

Kuna selline ettevõtlusvaenulik keskkond alustades võrgutasudest juba, siis siin pole mõtet tootmist hoida.

---

Kuna kv sektor vedas ka sisuliselt riigikassa laekumisi, siis nüüd on alanud korralik kukkumine. Paljud veel ei taha tunnistada, aga mina soovitaksin võtta riiulist välja kaustik: "PUPU!"

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 28 May 2023 21:08

hh wrote:Eesti RIIGI APARAAT (valitsus, ametnikud) elab üle jõu.


Seda tõdemust ma siin pikemat aega jaganud. Sisuliselt karistatakse maksumaksjaid ning erasektorit selle eest, et riik ise ei suuda kulusid piirata. Ma ei tee enam nalja sisuliselt iga paberi jaoks on "ametnik". Kui mäletate Reformi kunagisi lubadusi, kuidas riik õhemaks teha jne. Üks müüt nagu see 5 rikkama sekka jne.

Mis Eestis toimub: sisuliselt meie kallid valitsejad teevad vaikselt Kreekat ! St ametnikke ei koondata, iga ministeerium teeb ennast 10x tähtsamaks kui ta on. Protsesse ei optimiseerita, dubleerivad tööülesanded jne Ajakirjandus võiks välja nõuda, mitu nõunikku riigi palgal, mitu PR esindajat, mitu konsultanti... Hakkame pihta sellest, et miks vaja pidada riigiametnikku, kes ise ei suuda mõelda.

Kõik lõpeb vastu betoonseina sõitmisega, sest majanduskasv tõmbab meie riigi korraliku piduri ja maksutõusud teevad lõpliku hävitustöö.

---

Kuidas oleks pidanud asju tegema, reaalselt pidanuks riik näitama, et tema ka lõpetab laristamise. Konkreetsed plaanid bürokraatiamasina lammutamiseks, mitte mingid X ministeeriumi juurde ja siis toole lihtsalt ümber tõstes. Lolli mängimine lõpeb halvasti !

Ning siis alles maksutõusudest rääkima.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 28 May 2023 12:25

Youtube pakkus.
Võibolla on kellelegi see infokild tarvilik.
The Shocking New Truth About CANCER! (Nobody Shares This) | Dr. Thomas Seyfried
https://www.youtube.com/watch?v=2Qd-Iyy ... sseChappus

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 28 May 2023 12:13

Eesti RIIGI APARAAT (valitsus, ametnikud) elab üle jõu.

Karm hinnang: Eesti rahandus on hädas ametnike palgaralli tõttu

https://majandus.postimees.ee/7780584/k ... alli-tottu

TSITAAT: Rahvusvahelise valuutafondiga sama meelt on ka Eesti Panga president Madis Müller. «Sarnaselt IMFile teeb ka Eesti Pangale muret, et Eesti riigi kulud ületavad olulised riigi tulusid. Jagan seisukohta, et suur eelarvepuudujääk annab niigi kiirele hinnatõusule hoogu juurde. Kõrge inflatsioon võib omakorda tekitada palgasurvet ja vähendada majanduse konkurentsivõimet. Seetõttu on oluline, et ka eelarvepoliitika oleks suunatud hinnatõusu ohjeldamiseks,» kommenteeris Müller.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 28 May 2023 12:06

Veelkord, ma pole andnud pr Lehtmele Ukraina toetuseks sentigi -- küll aga olen teotanud konkreetseid ukraina naisi ja lapsi Eestis rahaga ja Baltika uute rõivastega ja korralike endal seisma jäänud esemetega. Ka tasub usaldada kiriku liinis liikuvat abi Ukrainasse.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 28 May 2023 12:02

Kui meie siin arvame, et Ukraina võtleb oma vabaduse eest, siis lugege allpoolset -- ehk et kelle / mille toetuseks on Eesti maksnud metsikuid summasid:

Ukraina parlamendisaadik – “Me võitleme Uue Maailmakorra eest”
https://vanglaplaneet.ee/blog/2022/03/0 ... orra-eest/

TULEVIK
Digikeskkonna viimistlemine - Universaalsete tehnosüsteemide kultuur - Rahvusriikide ja kohalike institutsioonide kadumine - Mandriosariikide/ühtsuse tekkimine - Universaalsed teadmised ja haridus - Arengureligioon - Abielu ja perekonna kadumine - Piirideta seksuaalsus - Globaalne teadlik tööstus - Üldlevinud digitaalne jälgimine inimesest, − Inimese, looduse ja tuleviku lõplik teaduslik-tehnoloogiline kontroll − maakera päästmise totalitarism.
Lõpmatu inimene
Kohalike kogukondade eetiliste väärtuste ja normide kadumine - Piiramatu seksuaalne vabadus - Abielu ja perekonna kadumine - Liikuvad kodanikud - Üksildaste inimeste gigapoolid - Narkootikumide vabadus, teadlikud tehnikud - Planeetide parv, globaalsed virtuaalsed karjad - Üldlevinud digitaalne kontroll inimese üle, loodus ja keskkond
https://www.sarmela.net/postlocal-culture/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 28 May 2023 10:10

spl wrote:Spl ütleb, et kui toolil on rihmad, oleks aeg need kinnitada Eestis.

Aga mida teha siis, kui tool pole kinnitatud?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 May 2023 22:56

projekteerija wrote:Mitu nädalat läheb samalaadsete lugudeni meil :?:


Meil saavad kinnisvarahinnad vaid tõusta ... oeh seda irooniat, mitu korda mingi tegelane meedias öelnud, et Tallinnas varsti 3000 euri ruut normaalsus :lol: :lol:

Mul kõik indikaatorid, mis näitavad majanduse seisu sisuliselt vilguvad "alarmstufe rot " stiilis. Kogu see plaanitud maksutõus paneb majandusele lõplikult I'le täpi ära. Ma tõesti vahel tunnen ennast nagu meie kunagine kolleeg siin "Somm Tallinnast". Aga analüütika olnud üks osa minu argiametist ja lihtsalt näed, kuidas riigis asju valesti tehakse.

Et mida siis ? Loobiti meeletult raha turule kui majandus buumis. Siis kui majanduslangus tuleb, tehakse maksutõusud... Riigisektoris 130 000 + veel X peidetud lepinguga tegelasi, mitte midagi ei kärbita. Bürokraatiamasin säilitab täies mahus kõik oma hüved- "tsirkus Barcelona!"

Okei olen suur ja paha ning pessimist, aga milline riik saab olema varsti ühe suurima majanduslangusega - jah Eesti.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 27 May 2023 22:30

Soome meedias on viimastel nädalatel kinnisvaraturu olukord uuel tasemele lahti seletama hakatud. Olukord on kehv. Nii kehv, et ka telgitaguseid on otsekoheselt avama hakatud.
Ntx. suurte korterihaldusettevõtete omanike osakaal ja probleemid on peavoolus lahti kirjutatud.
Ntx. said soomlased mustvalgelt teada miks ei "saa" kinnisvara hinnad langeda või neid langetada. Nimelt kinnisvaraettevõtete (suur)omanikud ei saaks siis enam oma laene refinantseerida ja järgnev oleks neile ja kogu toimimisahelale katastrofaalne. Ehk siis pakkuda võib vaid lühiajalisi maksekergendusi, täiendavaid teenuseid (köögimööbel, parkimissoodustus jms.) :HEAD
Nüüd aga ollakse satutud noatera äärmise serva peale ja juhtud võib kõike. Lisaks ka paras lops rahvuslikuke uhkusele... suuri elmispinna kinnisvaraettevõtteid (üürikorteriomanikud) omavad valdavalt Rootsi omanikud. Lugege ise. Mitu nädalat läheb samalaadsete lugudeni meil :?:
https://www.hs.fi/visio/art-2000009610310.html
Teine aga samatõsine või seotud probleem on soomlaste ostuvõime langus. Hetkeseisus on keskmise soomlase ostuvõimekus kiiresti langenud aasta 2009 tasemele. :o
Ehk siis juba sellest piisaks kinnisvarasektori raskuste seletamiseks. Kuidas osta 2023 hindadega kinnisvara kui ostuvõime on langenud aastasse 2009?
https://www.hs.fi/talous/art-2000009615009.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 May 2023 19:11

Riigina oleme omadega suht metsas, oleks aeg seda tunnistada.

https://www.err.ee/1608989969/peeter-koppel-inflatsiooni-kiirelt-kontrolli-alla-ei-saa

Aga miks seda siis ei tehta, miks ei kärbita näiteks riigisektorit, kui maksude tõstmine toob kisa ja kära kaasa?

Nad ei tee seda sellepärast, et nad saavad seda mitte teha.


...

Mulle ei meeldi kasutada inglisekeelseid sõnu, aga see on kohutavalt hea sõna - establishment -, ja selle establishmenti arrogantsus ja enesekindlus on võib-olla ka natukene sellised, mis viitavad sellele, et kärpima ikkagi ei hakata, sellepärast et kui kärbime, siis kärbime omasid, kärbime sedasama establishmenti
ja see ei lähe ju mitte.


---

Ma ei tea, mis palgakasvust meedias räägitakse. Pole vahet, millist majandusindikaatorit vaatad, näed sealt ühte korralikku majanduskriisu tulemas, mida võimendab veel maksutõus. Spl ütleb, et kui toolil on rihmad, oleks aeg need kinnitada Eestis.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 27 May 2023 07:49

Meister Echartilt veel üks klipp :)
https://www.youtube.com/watch?v=Dok_LJa ... khartTolle
You Do Not Have a Life - Eckhart Tolle Explains

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 26 May 2023 14:52

Kindlalt üks minu lemmiksakslasi :)

https://www.youtube.com/watch?v=RkrqhqR ... khartTolle
What You Can Do about Climate Change | Eckhart Tolle on the Current Ecological Situation

Top