Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 23 Jul 2024 15:36

https://forte.delfi.ee/artikkel/120309545/uus-valitsus-nagu-sormenipsust-kogu-e-riigi-aparaadi-kolimine-uhe-ministeeriumi-alt-teise-otsustati-ilma-igasuguse-analuusi-kuluarvestuse-ja-pohjendatud-vajaduseta

Võimulepet uuendanud valitsuserakonnad otsustasid koalitsiooniläbirääkimiste käigus, et üüratute maksutõusute kõrval tuleks ühe ministeeriumi valitsusalast teise ümber kolida kogu digiriigi valdkond.

See toob kaasa mitmete suurte riigiametite, kümnete töökohtade ja aastakümneid sisse töötatud sissetöötatud süsteemi toimimisahelate üleviimist ning seega ka pirakaid kulusid. Sestap võinuks eeldada, et nii suure mõjuga otsusele eelnes vägagi põhjalik analüüs, kus läbi mõeldud ka ootused tehtavatele muudatustele. Võinuks eeldada ka seda, et üleskutse ja sisend selliseks sammuks tuli e-riigi arendajate endi seast.

Paraku selgub, et kõik need eeldused on valed. Otsus sündis teadmata isiku, tõenäoliselt poliitiku, välkmõttena ja nagu sõrmenipsust see mõte ka läbi läks. Ei teadnud sellest revolutsioonilisest otsusest midagi majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, kes seni kogu valdkonda juhtinud, kui justiitsministeerium, kelle uus võimuliit e-riigi valitsejaks määras.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 23 Jul 2024 15:31

Ma täna kuulasin Vikerraadiot, kui Eestis ringi sõitsin ja see Annely Akkermanni intervjuu oli stiilis loeng idiootidele; reporter oli suurepärane, aga selle tädi jutt oli küll ikka idiokraatia tipp.

Pealkirjaks paneksin : "Bürokraadi jutunurgake idiootidele!"

Annely Akkermann usub, et maksutõusuga saavad suhteliselt lihtsalt hakkama ka kõige vaesemad

https://www.err.ee/1609404661/koalitsioon-plaanib-vaestele-eritulumaksu

Me oleme riigina täiesti ebaõnnestunud ja seda just Reformi erakonna juhtimise all. Nad võivad kõiki teisi süüdistada, selline varjatud bürokraatia ja bürokraatide kasv jätkub. Riigi kulu paisuvad nagu pärm. Ma ei tea, milline partei oleks paremini juhtinud riiki, aga fakt see, et halvemini ei suudaks keegi seda enam teha.

---

https://www.err.ee/1609404871/indrek-neivelt-mida-ma-koalitsioonileppest-lugesin-ja-mida-lootsin-lugeda

Tööstuses käib kõrgema lisandväärtusega tihtilugu kaasas suurem kapitali- või energiamahukus. Meie elekter on Soomest ja Rootsist kaks korda kallim ning laenuintressid on samuti keskmiselt 1–1,5 protsendipunkti võrra kallimad. See aga tähendab meie inimestele ja ettevõtetele umbes miljardilist lisakulu aastas. Seda on rohkem kui kaks protsenti meie kogutoodangust ja see on tõsine probleem.

Nendele konkurentsipuudustele me koalitsioonilepingust lahendust ei leia.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 23 Jul 2024 13:52

Muidugi see viimane Windowsi käkk veel korra. Kui tegelikult on kogu süsteem nii sügavalt haavatav ja vóimaldab väga tugevat kokku jooksutamist, kuidas siis mitte keegi sellele vähimalgi määral ei reageeri. Aktsiaturul ühe firma, kes on otseselt süüdi, hinna kóikumine 10% on küll kuidagi olematu oma objektiivsuses...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 23 Jul 2024 13:48

Kordades radikaalsem ja sisulisem oleks keskpanga emissiooni sóltuvuse viimine ühiskonna struktuurist kasvói 20-25-30% ulatuses. Praegu otsutab kóik lihtsalt grupp veidi elukaugeid kóik, teised kasutavad tósiselt kalleid ressursse, kuid on enamuste väärtuse loojad. Odav raha on aktiivsuse alus, meie valitsus on suht süüdimatu tavaliste käpikute punt. Kuigi tore oleks nende süüdimatust vähendada kasvói móne ühiku vórra ja hääle tagasikutsumine on väga hea idee...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 23 Jul 2024 13:30

projekteerija wrote:e-hääletuse anonüümsuskao hind. Kui annad e-hääle, siis hääl muutub avalikuks e. tekib ka kontrollitavus. Samas koos anaonüümsuse kaoga saad vastuhüve. Võimaluse mingid korrad või iga aasta teatud kuupäeval vms. oma hääle ümberhääletada.

Tehnoloogiliselt peaks olema võimalik igale e-hääletajale tekitada unikaalne "avatar" mille osas info reaalse isiku ja avatari vahel eksisteerib vaid avatari loomise hetkel. Kusjuures just selle info hävitamise protsess peaks olema võimalikult läbipaistev (kunagi olid teleloteriidel audiitorfirmade esindajad kes loterii neutraalsust "vaatlesid" (mulle tegi see alati nalja).
Vastava "kõvaketta" võiks a la linnaväljakul nt mikrouunis ära küpsetada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 23 Jul 2024 13:19

Soone meedia ja ühiskond tegeleb tõsiselt tööviljamusmurega. Mõningate statistikate ja uuringute kohaselt on Soomes ka sellega kehvasti ehk siis teised on eest ära minema. Tootlikus ju tegelikult tekitab tulu ning liigne ja läbimõtlematu maksustamine on ajaloos mitmeid riike ja ühioskondi kaosesse saatnud...Meil millegipärast pole keegi seda soovinud lahata ega ka poliitikud näppida. Ilmselt see on liiga keeruline ja nõuab tööd... Lihtsam ja populaarsem on tegeleda ühiskonna surnuksmaksustamisega lootuses, et ehk jääb selle käigus midagi oma või sõprade näppude külge.... :evil:
https://www.hs.fi/talous/art-2000010574451.html
Sama kuupäeva ajalehes tutvustatakse Soomlastele ka meie uut (tõenäolist) peaministrit ja selle lubadusi maksukirvega vehkida...Tüüpiline ridade vahele kirjutatud Soome ajakirjanduse iroonia...Kahjuks on loo suurem osa maksumüüri taga...
https://www.hs.fi/alueet/art-2000010579059.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 23 Jul 2024 13:07

Majandushuviline wrote:Siingi arutatud: Kui see oleks minu teha, siis ma teeks valimissüsteemi täiesti teistsuguseks. Meil on tänapäeval ju kõik elektroonilised võimalused olemas ja teeks nii, et näiteks aastas korra saaks ma oma antud häält muuta. Arusaadav, et me ei saa teha nii, et kõik kogu aeg totaalselt muutub, aga kui on võimalik näidata, et endine poolehoid on ära kadunud, siis mingi osa kohti võidaks ümber muuta.
Karin teeb ettepaneku, et valimistel võiks olla võimalus anda lisaks poolthäälele ka vastuhääl.

;) e-hääletuse anonüümsuskao hind. Kui annad e-hääle, siis hääl muutub avalikuks e. tekib ka kontrollitavus. Samas koos anaonüümsuse kaoga saad vastuhüve. Võimaluse mingid korrad või iga aasta teatud kuupäeval vms. oma hääle ümberhääletada.
:twisted: Kahtlustan, et enamus poliitikuid ja mõned poliitparteid-lobigrupid muutuksid sellise tingimuse korral suhtelislt tõrksateks e-hääletamise suhtes...ja soovitaksid valijatel eelistada paberhääletust. :HEAD

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 23 Jul 2024 00:30

Siingi arutatud: Kui see oleks minu teha, siis ma teeks valimissüsteemi täiesti teistsuguseks. Meil on tänapäeval ju kõik elektroonilised võimalused olemas ja teeks nii, et näiteks aastas korra saaks ma oma antud häält muuta. Arusaadav, et me ei saa teha nii, et kõik kogu aeg totaalselt muutub, aga kui on võimalik näidata, et endine poolehoid on ära kadunud, siis mingi osa kohti võidaks ümber muuta.
Karin teeb ettepaneku, et valimistel võiks olla võimalus anda lisaks poolthäälele ka vastuhääl.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 22 Jul 2024 23:31

Sõjamaksu detailid e. Reformierakonna arusaam maailmast hakkab paljastuma....
https://arileht.delfi.ee/artikkel/12030 ... est-eurost
Kukalt aga paneb kratsima R tegelaste nägemus, et sealt kus pole võtta (on niigi puudu) saab ikka midagi veel välja pigistada. :shock:
Igapäevaselt seda peakt mähes, mis ntx. kaubanduses ja teeninduses toimub, on mul kahtlus, et sedasi läbimõtlematult maksudega peale minnes kaasneb hoopis riigi tulude vähenemine ja kulude kasv. Toit, tervis ja miinimumteenused peaksid sõjamaksust vabaks jääma.
Hoiatavana vähe uudiseid Skandinaaviast. Soomes on tarbimine kaardimaksete andmete kohaselt (ilma uute maksudeta) kukkunud erinevates valdkondades 10-20%. Ehk siis ka riigikassasse on laekunud teatud makse sama protsendi võrra vähem ...Pakun, et ka meil on sama protsess käimas e. sellise maksude tõstmisega ei tarvitse kaasneda uusi tulusid...
https://www.hs.fi/talous/art-2000010580609.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 22 Jul 2024 23:09

spl wrote:https://majandus.postimees.ee/8062569/rahva-raha-las-poleb-karpeid-jutlustav-riigisektor-palkab-keset-suve-sadu-ametnikke-juurde

Tegelikkuses käib riigi tasemel selline lollimängimine, et see ei kannata enam mitte mingisugust kriitikat!

Ja need ei ole sugugi mitte õpetajad-päästjad, vaid suuremalt jaolt kontoritöötajad. Äriregistris toodud andmete järgi on sadadesse inimestesse paisunud ametiasutused andmas kõike, et veel rohkem rahvast juurde saada.

...

See ei ole tõenäoliselt veel kõik, sest reedel tuli avalikuks, et sotsiaaldemokraadid suutsid endale välja rääkida tuttuue ministrikoha – kliimaministeeriumisse tehakse juurde taristuministri töökoht. Nagu reeglina tavaks, on ministril vaja ka rida nõunikke-ametnikke. Kui palju uusi inimesi see amet riigipalgale meelitab, ei ole veel teada.

Sotsid selle koha täitmiseks (tõenaäolislt siiski mingite Tallinna diilide käivitamiseks e. ületulemisboonuste tekitamiseks) "palkasid" lausa inimese Keskkerakonnast. :HEAD
https://www.delfi.ee/artikkel/120309329 ... kraina-osa

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 22 Jul 2024 15:08

Nüüd läheb seaduste muutmiseks --

- eutanaasia lubatavaks
- toidu kiiritamine lubatavaks
Evelin Poolamets: EKRE ei poolda seadust, mis lubab Eestis toidu töötlemist ioniseeriva kiirgusega
https://www.youtube.com/watch?v=9b43Go6 ... duBirnbaum
- välismaiste kaevandusfirmade eest juriidilised tõkked eest ära
- veel ja veel

LIBERALISM ON AJUHAIGUS
Kõrgklass ISE elab väga konservatiivselt -- korras tuumperekond, kvaliteetne toit ja tervis, looduslik elukeskkond, liikumine, loodus, autod ja lennukid, isiklik konservatiivne finantsrezhiim, vaadake kasvõi perekond R. tite-uudiseid https://elu24.postimees.ee/8063128/arma ... se-sunnist
Kas perekond R. lubab oma kahele lapsele maast madalast nokulaule ja soovahetust?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Jul 2024 12:11

https://majandus.postimees.ee/8062569/rahva-raha-las-poleb-karpeid-jutlustav-riigisektor-palkab-keset-suve-sadu-ametnikke-juurde

Tegelikkuses käib riigi tasemel selline lollimängimine, et see ei kannata enam mitte mingisugust kriitikat!

Ja need ei ole sugugi mitte õpetajad-päästjad, vaid suuremalt jaolt kontoritöötajad. Äriregistris toodud andmete järgi on sadadesse inimestesse paisunud ametiasutused andmas kõike, et veel rohkem rahvast juurde saada.

...

See ei ole tõenäoliselt veel kõik, sest reedel tuli avalikuks, et sotsiaaldemokraadid suutsid endale välja rääkida tuttuue ministrikoha – kliimaministeeriumisse tehakse juurde taristuministri töökoht. Nagu reeglina tavaks, on ministril vaja ka rida nõunikke-ametnikke. Kui palju uusi inimesi see amet riigipalgale meelitab, ei ole veel teada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Jul 2024 11:57

pop wrote:The problem is beyond operating system. The whole process is so flawed. Third-party code can automatically update itself on 0-ring level, without approval of any admin, in any system, without any verification? Update deployed globally without staging? Where is testing?


:ugeek: ring 0 laamendada on ikka kõrgem tase, kes IT'st ei tea midagi. See on driver tase, st sa võid sellel levelil kõik masinas ära hävitada ning kasvõi oma default UEFI kirjutada. Sisuliselt häkkerid saaksid arvutid zombiks teha, kus ei saagi enam nende Spywaret välja.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Rr009 » 22 Jul 2024 09:43

Muidugi.. Asja turvalisemaks muutmine on kallis, aga see on ju SKP kasulik ja kodanik peab sellest aru saama. Eluliselt vajalik on see ju vaid neile kes arvutis istuvad ja kanaaridel oma kaevu ja päiksepaneele ei oma.
Kas selle korda tegemine toob kaasa ka mingi super AI vajaduse mis energiasüsteemi mõtlema paneb? Tänaval lolliks minevad robotid just õnnelikuks ei muuda. Ja kas Hiina ja Venemaa kergelt sõltumatud süsteemid on samalaadselt üles ehitatud või on nad veidi turvalisemad. Siis veel regionaalsed ühildatavused.
Pagan, proovi veel peale seda ausalt töötada ja hinda stabiilsena hoida...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Rr009 » 22 Jul 2024 09:30

pop wrote:

Ma ka jahmatasin et kogu asi toimub (nt lennujaamades, loodetavasti mitte veel tuumareaktorites) nn "push" vormis.
https://www.reddit.com/r/linux/comments ... ?rdt=50403

(Hithaeglir)
The problem is beyond operating system. The whole process is so flawed. Third-party code can automatically update itself on 0-ring level, without approval of any admin, in any system, without any verification? Update deployed globally without staging? Where is testing?


Võimas.. Päris ära lõhkuda siiski ei saa, aga see et ühel momendil on kogu ekraan täis reklaami ja potähtede vahel hüppavat Trympi on siiski võimalik.. Õnneks Microsoft teatas et asi puudutas vaid 1% arvuteid, nii et on kuhu areneda..

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 22 Jul 2024 02:45


Ma ka jahmatasin et kogu asi toimub (nt lennujaamades, loodetavasti mitte veel tuumareaktorites) nn "push" vormis.
https://www.reddit.com/r/linux/comments ... ?rdt=50403

(Hithaeglir)
The problem is beyond operating system. The whole process is so flawed. Third-party code can automatically update itself on 0-ring level, without approval of any admin, in any system, without any verification? Update deployed globally without staging? Where is testing?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Jul 2024 18:29

https://pari.kataster.ee/

Viimane kogemus riigi super infosüsteemidega :D Ma dumbuser, ma ei tea oskama joonestada, seal saad servituute joonistada ja asju ning notaris pärast neist kasutada.

Valige objektiks näiteks mitte "pind" vaid joon, tehke ala torustik. Siis salvesta ära, vahel ütleb kujund pole lubatud. Tihti õnnestus luua mul olukord, kus server error 500 ja sinu töö oli näha, kuidas enam redigeerida ei saanud. Sain kogu javascript stacktrace üldse.

Minu sõnum, riigi arendused on niivõrd kehvasti testitud. Ma isegi vahel ei saa aru, kes on need inimesed, kes need tööd vastu võtavad.

---

Naine küsis, kuule sul vanust on. Mina aita riigiasju teha ja natuke juhendada neid ning teha selgeks, et jutupaunikud kaugele ei jõua. Aga teate, ma kunagi üritasin riigiasju paremaks teha: ebaõnnestusin, see oli täielik peaga vastu seina jooksmine, mingid X analüütikud ja projektijuhid, kelle ego oli suur, aga teadmistepagas ikka tilluke tilluke. Aga neil oli alati "õigus": kuniks süsteemid kokku jooksid :lol: :lol:

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Jul 2024 18:26

pop wrote:CrowdStrike crashi osas - ma ei saagi lõpuni aru miks konkreetselt takistab Windowsilt Linuxile üleminekut - st praeguseks kujunenud seisuga ja võimalustega.


Cro-wdStrike firma paistab liikuvat Boe-ing suunas, kus ei kuulata insenere vaid vaja kiiresti tulu saada ning uusi koormisi peale panna. QA on muutunud sekundaarseks.

Oi pop, kui teaksid palju ma neid IT fiaskosid olen näinud. Lihtsalt testimine on niivõrd algeline.


---

https://www.neowin.net/news/crowdstrike-broke-debian-and-rocky-linux-months-ago-but-no-one-noticed/

A team member involved in the incident expressed dissatisfaction with CrowdStrike's delayed response. It took them weeks to provide a root cause analysis after acknowledging the issue a day later. The analysis revealed that the Debian Linux configuration was not included in their test matrix.
...
"Crowdstrike's model seems to be 'we push software to your machines any time we want, whether or not it's urgent, without testing it'," lamented the team member.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 21 Jul 2024 01:20

CrowdStrike crashi osas - ma ei saagi lõpuni aru miks konkreetselt takistab Windowsilt Linuxile üleminekut - st praeguseks kujunenud seisuga ja võimalustega.

Androidi arendamisel/väljatöötamisel Windowsi ei kasutatud (kasutati Linuxit). Linuxil on ka domeenikontroller olemas (kui nüüd ettevõtte mätta otsast vaadata). Omaenda VBA läbu (mis on kohati üsna keerukas, st mis portimist puudutab) sain samuti Linuxis LibreOffice's kenasti tööle, vaja oli küll teatavaid kohandusi, aga sain. Pole olnud otsest vajadust asja süüvida aga igatsugu hüperviisorid töötavad Linuxi serveritega ilmselt samahästi kui win omadega, jne jne. Ja ka lõppkasutaja tarkvara on ka üha rohkem veebipõhine (OS-st mittesõltuv). Ja ka MS Exchange serverile on adekvaatsed alternatiivid täiesti olemas.

Ja kui mõni firma on lasknud üksikul geeniusel mingite sisemiste arendustega hullata (mis kõik töötavad ideaalselt, kuni geenius elus, kuid täiesti dokumenteerimata), siis pole vahet kas geeniuse trammi alla jäädes on need tehtud visual studios või mõnes kvantarvuti rakenduses - "pistiku seinast" võib selline firma varem või hiljem tõmmata niiehknii.

Foorumitest jääb samuti mulje et peale inimeste intertsi ja harjumuste justkui polegi mingit tehnilist takistust.

Ja mitte-korporatiivsete e. individuaalkasutajate puhul puuduvad vist igasugused takistused (GIMP/Krita jne asendavad Photoshoppi ca 95% ulatuses - ja seda 5% ei kasuta vist keegi, video/heli töötluses jäävad vist alla hoopis Windowsi rakendused, progemisest parem üldse ei räägi, jne).

ja edukas sellesuunaline näide elust enesest
===============
disclaimer (st vabandus) - ma pole ise sysadmin, kogemus piirdub vaid kunagi aegade alguses (toonase tööandja) domeeni, NT serveri, mailiserveri, ühiste kaustade jms. ülesseadmisega ja üleval hoidmisega.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 20 Jul 2024 15:45

spl wrote:No meil pidi mööda gaasitorusid varsti vesinik voolama.
Vesinikuga see jama, et tootmine kahjuks kallis ja ROI väike. Ladustamine isegi veel suurem probleem. Seda ei saa nii pumbata nagu gaasi maa-alustesse tühimikesse. Ma ei ütle, et vesinik paha, aga väga suuri tehnoloogilisi läbimurdeid oleks vaja, eriti hoiustamisel ja siinkohal pole väga pikalt, mitte midagi põnevat leiutatud.

USA vesiniku-sõiduki omanike kogemus on niruvõitu

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 20 Jul 2024 12:51

Ameerika sõjaväelane hoiatab ameeriklasi pärast eilset: varuge benssu ja sularaha. Kui rahvas avastab, et bensiinijaamad võtavad vastu ainult sularaha, algab paanika.
Paljudel on jamad arvutitega.

Ameerikas on kõik võimendatud. Siiski arvata võib, et kõik jõuab sealt lõpuks ka siia.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 20 Jul 2024 10:35

spl wrote:
hh wrote:
spl wrote:Seal pole mingit küberrünnakut, lihtsalt ühe suure IT firma progejad mõtlesid, et lahe oleks natuke sitta teha. Ärme tee põhjalikku testimist.


MIKS mulle tundub, et tegemist millegi peaprooviga?

Mitte miski ei juhtu niisama.


IT meeste padulohakus ja kehv testimine, kui kirjutada vigane draiver, ilma erinevates sandboxides testimata, on see padulohakus. Aga eks Ve--maa häkkerid said hea idee, kuidas globaalselt katastroofi tekitada. Ulme lihtsalt, kuidas turvalisusega tegelev firma nii lohakas. Miljardid teevad pimedaks...

Tõmban küll teis(t)est valdkonnast meelevaldese paralleeli aga... ;) Ehk oli tegemist IT meeste väikse vimkaga/mässuga.
Või siis selle piirile viinud probleemide kuhjumise. Bossid saavad roppu palka aga need kes päris tööd teevad, on alamakstud (või siis tunnevad end ärrituna kuna bossid saavad kordi suuremaid tasusid + lisaboonuseid + tähelepanu ...jne.) ülesurvestatud. Töökultuuri muidu üldine kräshimine, liiga palju sissetoodud teise kultuuriga ja töökultuuriga talente (Üks kolleeg kurtis, et peab juhtima Soomes insenere, kes ei tea Soome oludest midagi ja suutsid ära unustada (või ei teadnud), et Soomes on talv. Tulemuseks napilt ära hoitud (hanke võitnud ehitusfirma mingi vanakooli penskar hakkas kahtlema) katastroof mis läks projekteerimisettevõttele tohutult kalliks) või globaalhulguseid (pea igal pool suuremates ettevõtetes tunnen nende kohalolu ...seda seltskonda peaks tulevikus süviti lahkama), tegevused-arendused on viidud odavamatesse riikidesse-piirkondadesse (USA-s on toimumas mingisugune põgenemismaiguline lahkumine või allakäik Kaliforniast ja paarist teisest linnast-piirkonnast), AI-ga seotult tegijaid on survestatud või eksitatud-manipuleeritud (ülemused on leidnud, et mingeid vanakooli tegemisi ei pea tegema või siis need lajatatud kellegile teise õlule lisaülessandena...samas varem sellega tegelenud on ära optimeeritud (kinga saanud) , AI-d ei tunta veel ...on liiga optimistlikult rakendatud, või lihtsalt töökohal kultuuri ja keeleprobleemid. (Näide Soomest(ilmselt ka meil) kus mõnedest valdkondadest pärismaalased lahkuvad kuna uued kolleegid ei oska keelt jms. mis teeb töö raskemaks, pärismaalastele langeb täiendavalt koormust ja lisakohustusi jms. https://www.hs.fi/suomi/art-2000010555351.html )...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 20 Jul 2024 08:40

Aga mis segab Hiinal oma HarmonyOS kóikdesse arvutitesse sisse panna jne. Sorry, see pole minu valdkond, aga ma usun küll, et sisuliselt ju huvi peaks olema. Mis teeb praegu Windowsi nii pühaks lehmaks, koos sügava kanepikultuuriga, mida programistide parv propageerib..

Ja hh, alternatiivid on tegelikult óige ja huvitav, aga palun ära korda konvervimantrat, no ei tule kiviaeg parimalgi juhul tagasi. Alternatiivsete süsteemide loomine on kindlasti huvitav ja see peaks alus olema, praegustest ülburitest tuleb parajalt sulgi välja kakkuda et nad madalamalt lendaks ja vähem globaalselt situks, aga hetkel on süsteemse lähenemise allikas Hiina ja mina seda keelt selgeks ei suuda óppida, andsin juba peale paari kuud alla. Teatud iseloomu piiravad seadused vóiks tekkida küll, vaadake kasumi voolu täiesti ühte punkti ja väitke et vaid nemad loovad väärtusi, no ei hakka ma seda uskuma...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 20 Jul 2024 02:23

Veelkord, Lynette Zang analüüsib, et tegemist on fiat rahasüsteemi lõpuga. Enne kui uus süsteem CBDC püsti pannakse (sularahavaba), on vaja vana süsteem hävitada.

Seda saab teha kas sõja abil või taoliste kaose-põhiste juhtumuste abil nagu täna oli. Samuti majanduse hävitamise abil, mis on käimas näiteks Eestis.

"Must luik" tähendab avalikkusele ootamatut äkitset juhtumust a la kaksiktornid. Seda ennustatakse elektrile, internetile, majandusele, pankadele.

VARUGE TOITU, VETT, ESMATARBE ASJU, SULARAHA VÄIKESTES KUPÜÜRIDES, ILMSELT BENSSU, HOIDKE KOGUKONDA + ENESEKAITSE, PEAVARI, FÜÜSILINE KULD-HÕBE -- Lynette Zangi mantra.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 20 Jul 2024 02:10

hh wrote:Global Cyber Outage: How did Microsoft Crash Worldwide? | Vantage with Palki Sharma

6:57 min

https://www.youtube.com/watch?v=EvhKXz9 ... =Firstpost


Ülaltoodud uudistes esitati spl versiooni -- IT meeste lohakus.

Vt aga teist versiooni, tsitaat:

Küberrünnak.
Taaskord näitas DeBiil Gates kes on boss. Valdav osa maailmast on tegelikult ju Microsofti kontrolli all. Cyber Polygoni nime all viidi 2021 aastal läbi online konverents, kus mängiti läbi küberrünnaku stsenaarium. Täpselt sama nagu toimus enne kovidit Event 201.
Tundub ,et toimunud kaos oli eelmise konverentsi vili. Uus konverents aga on tulemas nüüd septembris. Kas selles mängitakse läbi juba täielik blackout, võime vaid oletada. Selge on see, et millekski valmistutakse ja tõsiselt.
Arvan, et kui uus planeeritav pandeemiaüritus läbi kukub võetakse tagataskust välja justnimelt blackout'i kaart.
Järgmine aasta vaevalt, sest kõigepeal on järjekorras pandeemia.
Elame näeme.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 20 Jul 2024 01:56

Global Cyber Outage: How did Microsoft Crash Worldwide? | Vantage with Palki Sharma

6:57 min

https://www.youtube.com/watch?v=EvhKXz9 ... =Firstpost

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jul 2024 21:40

Loen seda manifesti, mis kokku lepiti ja kõiki neid maksutõususid. Me riigina oleme ikka lõplikult p...ses kui p...ses saame olla.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jul 2024 21:34

hh wrote:
spl wrote:Seal pole mingit küberrünnakut, lihtsalt ühe suure IT firma progejad mõtlesid, et lahe oleks natuke sitta teha. Ärme tee põhjalikku testimist.


MIKS mulle tundub, et tegemist millegi peaprooviga?

Mitte miski ei juhtu niisama.


IT meeste padulohakus ja kehv testimine, kui kirjutada vigane draiver, ilma erinevates sandboxides testimata, on see padulohakus. Aga eks Ve--maa häkkerid said hea idee, kuidas globaalselt katastroofi tekitada. Ulme lihtsalt, kuidas turvalisusega tegelev firma nii lohakas. Miljardid teevad pimedaks...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 19 Jul 2024 19:59

spl wrote:Seal pole mingit küberrünnakut, lihtsalt ühe suure IT firma progejad mõtlesid, et lahe oleks natuke sitta teha. Ärme tee põhjalikku testimist.


MIKS mulle tundub, et tegemist millegi peaprooviga?

Mitte miski ei juhtu niisama.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 19 Jul 2024 19:58

Ameerika kunstiteadlane on olukorra keerises:

Sitting on a plane in Aspen. With no air conditioning. Holding for Denver. Where all flights are cancelled. And the hotel industry is completely knocked out.

Top