Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Guest » 22 Jun 2024 00:27

neto wrote:Mis puutub Hispaanias elavatesse soomlastesse, siis Soome otsus rahvapensione sinna mitte maksta, ei tohiks ju eriline probleem olla, kui on Soome pangakonto. Elukoha saab vajadusel ka Soome kuskile kirja panna. Kes see kontrollib, kui suure osa ajast välismaal oled?

Veel hiljuti enamus soomlasi ei pidanud JOKK-imist , n.ö. enda e. siis riigi tagant varastamist jms. aktsepteeritavaks. Tõenäoliselt on aga seegi suhtuimine globaliseeruva komberuumi valdavaks saamise käigus muutumas. Hiljuti ntx. Soome meedia kurdeti, et nende riigi poolt rahastatud Hispaanias olev kool, mis suunatud õpilastele kes elavad Soomes ja on Hiaspaanias lühiajaliselt on ülerahvastatud. Tegelikult vaid Hispaanias elavate soomlaste lapsed on sisse kirjutatud ajutiselt Soome (oma sugulaste juurde vms), et pääseda sellesse kooli kuigi vanemad maksavad makse Hispaaniasse...e siis teevad sama, mis levinud Tallinna kesklinnas. Eliitkooli koha sebimiseks on lapsed õigeks hetkeks sisse kirjutatud Vanalinna ja Kesklinna. Vakalinnas päriselt elavate inimste lapsed aga koolikohta ei saa. Hädas on ka linnaplaneerijad, asustuse põhiste otsuste tegijad jne. Statistika kohaselt registris inimesed on ... kui aga hakkad neid otsima või teiste meetoditega proovitakse andmeid kontrollida siis selgub, et asjad ei paista kuidagi klappivat.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by neto » 21 Jun 2024 11:20

projekteerija wrote:Tõsiseim mure on see, et kui kinnisvara juba seal, siis omanikud kipuvad séal ka kuude kaupa elama. Paljud vaid seal pesitsevad või ehk käivad lühiajaliselt Eestis (Suvel mõned kuud. Aegajalt oma äride ja tuluallikatega tegelemas jms.) e. siis ka kogu nende põhikulutused on sea
----
Nüüd otsustati rahvapensionit väljaspoole Soomet mitte maksta.
https://yle.fi/a/74-20086973

Tegime abikaasaga hiljuti ka veidi rehkendust. Tema oli eelmisel aastal Tenerifel kokku ligi 4 kuud, mina umbes 2,5. Ilmselt hakkavad need numbrid edaspidi suurenema. Ma sellest aastast juba pensionil (veidi ennetähtaegselt küll), abikaasa saab paari aasta pärast. Eks siis oleme ära enamuse ajast. Maist septembrini tahaks arvatavasti Eestis olla, kuigi mine tea.

Mis puutub Hispaanias elavatesse soomlastesse, siis Soome otsus rahvapensione sinna mitte maksta, ei tohiks ju eriline probleem olla, kui on Soome pangakonto. Elukoha saab vajadusel ka Soome kuskile kirja panna. Kes see kontrollib, kui suure osa ajast välismaal oled?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 21 Jun 2024 01:16

Raivo E. Tamm: valus on kuulata, kui paljud on seoses sõjaga Hispaaniasse kortereid ostnud
https://forte.delfi.ee/artikkel/1203007 ... eid-ostnud
Kas on võimalik teada saada kui paljudel eestlastel (Eesti kodanikel) siis on Hispaania kinnisvara. Või kui palju viimase 5 aastaga on neid lisandunud?
Kui palju miljardeid on sedasi Eestist lahkunud n.ö. soetamise käigus. See ei ole suurim probleem meie riigikassale ja ühiskonnale. Tõsiseim mure on see, et kui kinnisvara juba seal, siis omanikud kipuvad séal ka kuude kaupa elama. Paljud vaid seal pesitsevad või ehk käivad lühiajaliselt Eestis (Suvel mõned kuud. Aegajalt oma äride ja tuluallikatega tegelemas jms.) e. siis ka kogu nende põhikulutused on sea
R.E.Tamm jätab mulje kuidagi liiga suurest numbrist.
Kui tegelikku või enamvähem õiget numbrit ei ole meil (erinevalt mõnest teisest EL riigist) võimalik kindlaks teha siis peaks ju mingi kõlakate tasemel number Hispaania eestlaste teadvuses eksisteerima.
Viimastel aastatel (kümnekonnal aastal) Soome riik on seal ja üldse lõunapool olevate maksumaksjate (eriti jõukamate)osas närvliseks muutunud. Selgelt kumab välja, et liiga suur osa pensionirahast ja toetustest jms. voolab riigist otse välja. Nüüd otsustati rahvapensionit väljaspoole Soomet mitte maksta.
https://yle.fi/a/74-20086973

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 21 Jun 2024 00:34

spl wrote:Me oleme ikka nii suures pasas, et müstika kuidas valitsus seda ei mõista ? Täna just lükati meile selga p..setäis koormisi, riigilõivud tõusid, maamaks, mis kõik veel.

Kuidas selline järjekindel maksukoormus peaks tooma siia riiki majanduskasvu ja tõstma tarbijakindlust?

https://www.err.ee/1609375283/eesti-langes-rahvusvahelises-konkurentsivoime-edetabelis-veelgi


Copy-paste rahvas teab:

Riigikogu koalitsiooni häälteenamusega võeti vastu:
1. Auto registreerimismaksu
2. Iga-aastase automaksu
3. Kodualuse maa maksuvabastuse kaotamise
4. Kehtestas õiguse tõsta maamaksu 100% aastas
5. Tõsteti hüppeliselt erinevate isikudokumentide riigilõigve
6. Tõsteti hüppeliselt igasuguseid teisi riiklikke lõive ja -tasusid, nt metsateatis, autojuhilibade tegemine jms. Ainuüksi liiklusregistriga on seotud pea 150 erinevat riigilõivu, lisaks kõik teised valdkonnad.
7. Samal ajal on juba eelnevalt vähendatud lastetoetuseid ja kaotati tulumaksusoodustus laste pealt.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 20 Jun 2024 14:16

https://majandus.postimees.ee/8044288/eesti-ettevotjad-marus-igal-neljapaeval-voidakse-valja-kuulutada-uus-maks-voi-koormis

Ma mitte eriti ammu kirjutasin, olin koos tõsisemate investoritega. Vaadati vaid Läti ja Leedu poole, Eesti täiesti välistati ja tea mis olid põhjused. Geopoliitika - ei,
vaid täiesti ebastabiilseks muutunud maksukeskkond, kunagi ei tea mis maksuga uuesti lajatatakse. Arusaamatult kõrged võrgutasud ning ka elektri hind.

Ka mainiti, et meil igasugune bürokraatia läinud üle terve mõistuse!

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 20 Jun 2024 09:11


See jutt ei ole veel pärisolukorra lähedalegi jõudnud. Ülesrääkijad on isegi aru saanud, et on naeruväärne (teeb turu veel ebakindlamaks) rääkida hetkenõudluse ja hindade kasvust, kui meist jõukamate naabrite (meie majanduse ja eriti ehitusvaldkonna jaoks) muutub perspektiiv üha tumedamaks. Artiklis mainitakse, et reaalsus osutus hullemaks kui mustemad prognoosid olid. Artiklis keskendutakse ehituslubade langusele Soomes...
https://www.hs.fi/talous/art-2000010507236.html
:evil: Samas lühiloos on siiski paras ports ostmisele (vägisi)suunavat. Artikli autor peaaegu ähvardavalt hoiatab...et kui inimesed peaksid nüüd ühel päeval hulgem uusi korterid ostma hakkama, siis on ostjad probleemides. Ehitusturg ei suutvat sellise arengu korral reageerida...jms. :HEAD

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jun 2024 18:43

Terve mõistus on inimkonda hülgamas, Eestis see ka täiesti kadunud.

https://www.err.ee/1609375790/keskkonnaaktivistid-pihustasid-stonehenge-i-pihta-oranzi-ainet

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jun 2024 15:19

Me oleme ikka nii suures pasas, et müstika kuidas valitsus seda ei mõista ? Täna just lükati meile selga p..setäis koormisi, riigilõivud tõusid, maamaks, mis kõik veel.

Kuidas selline järjekindel maksukoormus peaks tooma siia riiki majanduskasvu ja tõstma tarbijakindlust?

https://www.err.ee/1609375283/eesti-langes-rahvusvahelises-konkurentsivoime-edetabelis-veelgi

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jun 2024 14:25

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 19 Jun 2024 13:55

https://majandus.postimees.ee/8043458/v ... MTZieXRlcw

Maa-amet ei luba jagada krunti, et ehitada uut elumaja, sest see võib takistada fosforiidi kaevandamist.

Karjääri ümber elavad inimesed kaotavad kõik oma kodud, riik maksab võib-olla kompensatsiooni nagu Nursipalus. Inimesed helistavad mulle ja ma ei oska neile mitte midagi öelda. Valetada ma ei tohi ning garantiid ma ka ei saa neile anda, et teie kodu jääb alles.

Me ei saa vaadata ainult fosforiidikaevanduse ühekordset tulu, sest tuleb arvestada sotsiaal-, majanduslikku ja keskkonna poolt. Lääne-Virumaa on Järvamaa järel vilja- ja loomakasvatuses tähtsuselt teine. Kui me nii suure ala kaotame, siis ohustab see toidujulgeolekut, rääkimata põhjaveest. Fosforiidikaevandus on nagu püksipissimine – korraks on hea, aga pärast on pikalt paha, sest loodust taastada pole võimalik.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 19 Jun 2024 13:51

EESTI defineerimine Kliimamiisteeriumi järgi = KAEVANDUS ESTONIA

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 19 Jun 2024 13:50

KLIIMAMINISTEERIUM = KAEVANDUSMINISTEERIUM

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 19 Jun 2024 13:49

Vallajuht fosforiidikaevandusest: Eesti riigil on näpud põhjas
https://majandus.postimees.ee/8043458/v ... MTZieXRlcw

Toolse maardla suurus on 40,3 ruutkilomeetrit, mitte hektarit, aga ruutkilomeetrit. See kõik on mõeldud ikkagi avakarjääriviisiliseks kaevandamiseks, allkaevandamisest ei räägitud Vene ajal ega räägita ka praegu.

Tallinna-Narva maantee juures on fosforiit 42–43 meetri sügavusel. Kas kujutate ette, 42 meetri sügavusel kaevatakse maapind kõik segi? See tähendab seda, et maa ei ole enam kasutuses, aga nendel maadel on korralik põllumaa, mille väärtus on üle Eesti keskmise. Põllumaa on vallas kõik haritud, kasvatatakse vilja ja loomasööta. Maardla peal elab 700–800 inimest. Mis saab nende kodudest?

Fosforiit paikneb ordoviitsiumi veelademes, kust enamik inimesi saab oma joogivee. Fosforiidi kaevandamisel tekib tohutu suur depressioonilehter, mille mõju on väga laialdane. Kui Aru-Lõuna karjääris hakatakse fosforiiti kaevandama, siis on põhjavesi mõjutatud alal, mis ulatub Tapa, Tamsalu ja Väike-Maarjani.

Kui Eesti 200 parlamendifraktsioon meil külas käis, siis aseesimees Marek Reinaas tuli uksest sisse sõnadega: «Tere, Peep! Tulime vaatama, kus vedeleb kolm miljardit eurot!»

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Jun 2024 09:46

Kliima hakkab võlgu tagasi nõudma

https://www.delfi.ee/artikkel/120301677/tanavusel-meka-palverannakul-hukkus-aarmusliku-palavuse-tottu-vahemalt-550-inimest

Esmaspäeval ulatus õhutemperatuur Mekas 51,8 kraadini

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Jun 2024 22:25

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 18 Jun 2024 20:25

spl wrote:Mul hakkavad silmad tõmblema, kui kuulen, et Kaj-a K-allas saab välisasjade juhiks. Inimene on sellise sit-a eestlastele kokku keeranud oma kaootilise ja olematu juhtimisega ning valedega.
Sisuliselt see tähendaks, et oskamatus ja kahepalgelisus saab Eestis kõvasti tunnustatud, kui ta peaks selle koha saama. See oleks ikka absurdi tipp!


No arvata, et 1) tegemist on Ursula sõbranjega, 2) see isik on täitnud KÕIKI käske, mida talle on Eesti valitsemiseks antud, 3) sel isikul peab olema VÄGA TUGEV seljatagune, 4) ilus naine ja Klaus Schwabi koolitus on kombinatsioon, millele on vastanud mitmed teisedki juhid -- kas Sanna Marin oli siis kompetentne juht Soomele? 5) Äkki seal ONGI vaja ilusat naist nende vanameeste jaoks? Nagunii esindatakse seal kollektiivseid otsuseid

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Jun 2024 20:18

Mul hakkavad silmad tõmblema, kui kuulen, et Kaj-a K-allas saab välisasjade juhiks. Inimene on sellise sit-a eestlastele kokku keeranud oma kaootilise ja olematu juhtimisega ning valedega.
Sisuliselt see tähendaks, et oskamatus ja kahepalgelisus saab Eestis kõvasti tunnustatud, kui ta peaks selle koha saama. See oleks ikka absurdi tipp!

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 18 Jun 2024 17:26

neto wrote:Kui KK nüüd selle koha saab, siis ta peaks mentaalselt nirvaanasse jõudma. Kuhugi ülespoole hüpata teiste peal talludes justkui enam pole.

Kui ta selle koha peaks saama (mingitel vanameestel vaja silmarõõmu?) on ka Euroopa pekki keeratud...ja Eestlaste maine... Lähed kuhugi puhkusele ja saad nöödaminnes teada, millise silmalau volksutamiseg tunneb eemalt ära eestlase. :?
;) Kuidas kõlaks erinevates Euroopa keeltes lause: Kavatsen nautida oma ametikohta... vms. Google ja teistel tõlkerobotitel jookseb juhe kokku :HEAD .
Üldiselt on viimasel ajal liiga paljud sündmused ja arengud ettearvamatud. No kes oleks mingid nädalad tagasi arvanud, et EKRE-ga läheb sedasi nagu juhtus. Kuna aga oravad kunagi otsustasid, et neile om tulus vastandumine EKRE-ga (K- vastanduse asemel) siis nüüd peaks neil probleem olema. Ka siis, kui Kaja omale soovitud ametikohta ei saa ja läheb ikkagi sisemadinaks (OK sellele on juba asjaosalised ka ajakirjanduses pasundanud... ) Kas valivad uue vastanduse objekti, teevad ise ka mingi poolitumise (siis on tasakaal paigas) või midagi kolmandat....?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Jun 2024 12:16

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jun 2024 21:40

Mulle meeldib see lause Võrklaev jälle tagatoas leiutab midagi... Automaks on selline debiilsus, et hullemat annab leida. Mitu korda automaksu eesmärk muutus ja valemid ?

https://www.delfi.ee/artikkel/120301305/tuli-koalitsioonis-laanemets-vorklaev-teeb-jalle-uksi-polve-otsas-mingit-plaani-kust-raha-leida

Mul siiras küsimus sotsidele, miks te seda Reformi tsirkust kaasa teete ?! E200 oli R partei üks ...kannikas, nüüd sisuliselt surnud partei. Kas sotsid soovivad sama saatust ?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Jun 2024 20:05

Kas te mäletate, kui meie K.K. rääkis rahvale eesti keeles: tema keeldub lahkumast peaministri kohalt, sest ta tahab näha oma reformide TULEMUSI?

Nüüd alles saan aru, mis ta mõtles selle all -- https://www.delfi.ee/artikkel/120299890 ... b-optimism

ehk siis "Siin nad on: euroliidu nelja tippameti tõenäolised pidajad on paika loksunud. Kallase võimaluste suhtes levib optimism"

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Jun 2024 20:00

rr009 wrote:Lihtsalt ta on märkimisväärselt ühekülgne. Kogu aeg mingi kulla jutu raiumine eeldab lihtsalt isikliku huvi vói fanatismi.


Tema missioon on püüda päästa oma perekonda (lapselapsi) ja VÕIMALIKULT PALJU INIMESI -- et kui lähitulevikus raha kaotab väärtuse ja inimesi surutakse põlvili ja ülalt tuleb mesimagus CBDC pakkumine, siis inimesed massiliselt ütleks CBDC-le: "Tänan, EI". Seda võimaldab alternatiivse vara omamine, milleks tema kui eks-pankuri ja rahasüsteemide uurija sõnul on ainsana füüsiline Au ja Ag. Ehk vara väljaspool korrumpeerunud pangandussüsteemi.

Kuna pangad tahavad max KONTROLLIDA inimesi ja oma võimu all hoida, siis pangad pole huvitatud sellest, et inimesed omaksid Au ja Ag. Pangad on need teinud võimalikult ebaatraktiivseks ja mõttetuks inimeste silmis. Samas ostes ise neid kokku tonnide viisi. Jah, miks -- kui need on mõttetud?

Nii et tekitades vastu-liikumist inimeste seas, on tema missioon RAHVAST VALGUSTADA, milleks globaalsetes mastaapides PEAB KOGU AEG RAIUMA ÜHTE JA SAMA INFOT, et see läbi läheks ajudesse. Eesti on väike ja siin käib see närvidele. Ameerika ja teised kontinendid on suured ja seal tuleb lähtuda teisest strateegiast.

PLUSS toit, jook, vahetusväärtus, energeetika, KOGUKOND, turvalisus, peavari -- on tema terviklik sõnum. Minu arvates muutub see kõik aina põletavamaks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 17 Jun 2024 19:16

Lihtsalt ta on märkimisväärselt ühekülgne. Kogu aeg mingi kulla jutu raiumine eeldab lihtsalt isikliku huvi vói fanatismi. Asendagu emotsionaalne osa lahtikirjutatud proportsioonidega ja analüüsigu oma väiteid täpsemate numbrite taustal ja asi parem, no ei tohi olla nii vingete arvutusvóimsuste taustal kogu jutt vaid paari elemendi ümber.. Maailm muutub proportsioonides, neid mängitakse ümber vastavalt vóimu konsentreerumisele ja arvutused on tóesti väga täpseteks läinud, nii täpseks, et kohati on ajaloolised paraleelid aegunud. Täna keskpangad kontrollivad olukorda, inflatsiooni baasnäitajast hoitakse väga täpselt kinni, isegi üllatavalt vingelt. Sealt edasi tuleb jälgida juba vahendite liikumise täpsemaid kanaleid, isegi aktsiaturul annavad täna vingest tóusust domineeriva osa vaid 7-10% aktsiatest. Intressimäärad on arengule häirivad, kuid nad tasandatavad kuni kasumid on piisavad...

Eesti kohe pealt ei oska anda nóu, mina seda ärapanemist ei suutnud enam taluda ammu ja iseseisvusest on ka asi nii kaugel, et mingi pika kaelaga vahenduskubjas ma moraalselt olla ei suuda... Kui mingi pikem siesta on, siis veidi mótlen selle üle... Vaid kulla jutu toeks julgen lisada, et piiratud resurssi investeerimine on loogiline, minu paigutused kanaari kinnisvarasse toetavad seda. Kuid piiratus peab olema millegiga kaetud, reaalse vajadusega, tehnoloogiliste muutustega jne.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Jun 2024 16:50

hh wrote:
rr009 wrote:Palun ära pane neid linke.


Mis siis parem on? Mõtlen laiemalt meie inimesi -- et asuda oma koduvõlgade tõttu tänavale elama, lageda taeva alla, kui pauk käib ja raha enam ei maksa?


Ok, laual on erinevaid stsenaariume, mille kohta me keegi ei tea, mis juhtuma hakkab. Võib-olla saab terve rahvas olema ühe sõrmenipsuga tänaval nagu Ukrainas? Siis tõesti on sul õigus ja on mõttetu neid postitusi siia panna.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jun 2024 16:50

is4 wrote:Arvestades peaministri valitsemiskultuuri vedasin juba sõbraga kihla, et automaksu surub ta enne lahkumist läbi ning enne augusti keskpaika ta vabatahtlikult ei liigu. :(


Kahjuks nii on, ta ikka üritab maksimaalselt riigile kahju teha. Ma ei saa aru, mis selle tädi peas toimub ?

Loodan, et ajakirjandus hakkab tema suuri "ÕNNESTUMISI" Eesti riigi juhtimisel ikka detailselt valgustama! Ta võiks rahandusministri ka kaasa võtta, siis paras paar. Kumbki muffigit ei oska, aga jutt võimas. Riigina me enam tuhast ei tõuse, meie majandus jääbki vinduma.
Kallis elekter, lõputu maksude tõstmise orgia, ilma et ise tõsiselt midagi kärbiks jne.

https://www.delfi.ee/artikkel/120301298/donald-tusk-toetan-kaja-kallast-eesti-peaministril-on-el-valispoliitikajuhi-amet-kaeulatuses

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Jun 2024 16:48

rr009 wrote:Palun ära pane neid linke.


Mis siis parem on? Mõtlen laiemalt meie inimesi -- et asuda oma koduvõlgade tõttu tänavale elama, lageda taeva alla, kui pauk käib ja raha enam ei maksa?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Jun 2024 16:46

is4 wrote: ning enne augusti keskpaika ta vabatahtlikult ei liigu. :(


tal peab olema VÄGA tugev seljatagune järelikult.

Mind ka hämmastab, et teeb mis tahab, hävitab nagu tahab, ükski konn ei kõhi ei Toompeal ega All-linnas.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by is4 » 17 Jun 2024 16:13

is4 wrote:Ma arvan, et me kõik teame vastust küsimusele, kes vastutab - mitte keegi :evil: .
spl poolt lisatud lingi https://www.err.ee/1609373288/meedia-ka ... tikajuhiks valguses - huvitav kas eksisteerib teoreetiline võimalus, et on võimalik seaduste lõppliku vastuvõtuga seni venitada, kuni peaminister minema läheb ja uus valitsus tuleb teha? Näiteks president ootab riigikokku tagsi saatmisega/kohtust hinnangu küsimisega viimase piirini, kohus ka max aja võtab jne?


Ise küsin, ise proovin vastata:
https://www.err.ee/1609373681/riigisekr ... st-lahkuma katkeid:
"Peterkop rääkis, et seadustest ei tulene kohustust kandideerimise ajal peaministril tagasi astuda. Kohustus tekib alles ametikohale nimetamisel – ametikoht välistab peaministrina töötamise. Ta märkis, et ametisse nimetamine toimub tõenäoliselt sügisel."
ning
"Peterkopi sõnul ei ole juristidel kandvat rolli, millal Kaja Kallas peaks enne uude ametisse astumist peaministri ametist loobuma. "Siin on ka väga palju poliitilisel valitsemiskultuuril kaasa mängida."

Arvestades peaministri valitsemiskultuuri vedasin juba sõbraga kihla, et automaksu surub ta enne lahkumist läbi ning enne augusti keskpaika ta vabatahtlikult ei liigu. :(

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 17 Jun 2024 14:37

hh wrote:Võrratu Lynette Zang õpetab.

How To PROFIT During The Next Market Crash

https://www.youtube.com/watch?v=LN3L3x_ ... ynetteZang


Palun ära pane neid linke. Ega ta otse ei valeta, aga need nõuanded on Bingo mängu koosolekule. Esineb toredalt, aga sisu on naljaga pooleks. Me oleme täpisarvutuste ajastus ja hõbeda hind näiteks hakkab tõusma siiski siis kui osad grafeeni asendavad tehnoloogiad lähevad massiliseks ja seal on hõbeda pihustamist vaja. Vastukaaluks päiksepaneelide osakaaalu vähenemine kus hõbeda asendavad cadmium ja titaan. Akumuleerimise osakaalud on väiksed. Ai energiamahu vajaduseks minevad materjalid jne. Aga kui lihtsalt toreda tädi vastu seisab kvantarvuti, siis pole kahtlust kelle loogika võidab ja kasulikum on vaadata aias lilli kui kuulata kellegi unistusi. Enesetunde jaoks võib muidugi kõike teha.. Ja isegi dollari probleemid ei loe hetkel kullale, sest Brics alternatiivide kavas on samme näha alates 2026-27 ja nad on hilinemisega silma paistnud. Kui USA korporatsioonide kasumi ja USA üldise laenumahu vähe hakkab korralikult kärisema, siis saab jutt mingi aluse. Jaapani reaalne krahh ka, aga ka siin ei soovitaks unistada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Jun 2024 13:53

neto wrote:Kui KK nüüd selle koha saab, siis ta peaks mentaalselt nirvaanasse jõudma. Kuhugi ülespoole hüpata teiste peal talludes justkui enam pole.


https://www.err.ee/1609373540/mitmed-reformierakondlased-naevad-voimaliku-uue-juhina-kristen-michalit

Mind pigem hämmastab see, et justkui arvatakse, kui peaminister "minema" läheb jääb samaks kõik valitsuses. Peaministri lahkumine = sisuliselt valitsuse tagasiastumine.

---

Mis veel mind imestama paneb, et reformil on palju spetsialiste, kes mõistavad ka rahandust. Aga Võr--laev rahandusminister, kes rahandusest ei jaga muffi ka :?

Top

cron