Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 22 Feb 2024 09:09

See on täiesti kuritegelik :!: Võime nimetada seda kuidas ka ei taha: see koolivõrgu "optimiseerimine", on paljudele maakohtadele sisuliselt surmaotsus. Noored sinna ei tule ja pigem siis lahkuvad. Mite ükski firma ei leia noori insenere, kellel pered asukohta, kus koolid asuvad pära....ses. Seda ütlevad otse kõik tootmisfirmad.

Keegi ei hakka käima +10km kooli, seaduses peaks olema ka määratud termin "mõistlik" koolitee. St võtta õpilaste keskmine koolitee pikkus ja see ei tohi olla üle 10km !


Kui see surutakse peale, siis RIIK PEAB hüvitama kõik transpordiga seotud kulud õpilastele. Pole nii, et keerame s...ta kokku ja edasi pole meie mure. Riigikogulastele hüvitatakse sõit, lapsed siis rämps kellele ei hüvitatada ?

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120271589/koolid-mures-gumnaasiumiastme-sulgemisega-kirjutame-enda-surmaotsusele-alla

Saaremaa Orissaare gümnaasiumi hingekirjas on 34 õpilast. Koos põhikooliga on lapsi paarsada.

Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk ei pea võimalikuks, et Orissaare gümnaasium võiks lähiaastatel vastuvõtu gümnaasiumiastmesse lõpetada. Kool teenindab ka Muhu piirkonda ja lähim gümnaasium Orissaarest asub 50 kilomeetri kaugusel Kuressaares. „See pole reaalne, et Muhust või Orissaarest sõidavad õpilased hommikul tund aega Kuressaarde kooli ja õhtul sama kaua tagasi.“

Pealegi on Kuressaare riigigümnaasium juba õpilastest pungil. „Siis on alternatiiv, et kas Orissaare piirkonna õpilased jätavad keskhariduse omandamata või suunatakse jõuga ametikooli,“ nendib ta ja leiab, et ministeeriumil ei maksa Orissaare gümnaasiumi üldse torkida. „Pole mõistlik.“

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by is4 » 21 Feb 2024 23:05

https://www.ohtuleht.ee/1101756/tode-ja ... vad-margid niipalju kui lugeda saab, siis keegi üritab tänavaga raha teenida, nagu minevikuski olnud lugusid.

Tekkis utimõte kuidas selliste vastu saada (muidugi kui töötab, siis oht ka teisipidi kurjasti kasutamiseks).

https://www.riigiteataja.ee/akt/122122023004?leiaKehtiv
§ 2. Mõisted
52) peatumine on sõiduki ettekavatsetud seismajätmine sõitjate peale- või mahamineku või veose laadimise ajaks. Peatumiseks ei loeta sõiduki seismajäämist liiklusvoos või liikluskorraldusvahendi või reguleerija nõudel;

Aga pardakaamera või läpaka sisu, minu pärast kasvõi koopia "sinutorust" laadimine üle wifi autost majja või vastupidi. See ju ka kaup. Ja mahu/kiiruse saab varuga panna nii, et kogu aeg "veose laadimine" toimuks.

Ma olen nõus, et eraomand on püha, aga omandi kasutamine teiste ahistamiseks (olgu legaalne või mitte) pole lihtsalt õige. Seda enam, et osta see teiste ahistamiseks.

Vabandan ette kui artikkli täissisust midagi kapitaalselt erinevat selgub kui sellest mis tasuta näha.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Feb 2024 22:01

Me ei saa ega ka tohi mitte ühtegi hinnatõusu enam teha, mis puudutab energeetikat. Vähemalt 2 aastat, enne kui maj. natukenegi on jalgu alla saanud.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120272172/elektrilevi-boss-eelmisel-aastal-oli-meil-kumme-halba-paeva-vorgutasu-peab-tostma

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Feb 2024 21:36

Ma pole Toomiga nõus olnud kunagi, aga seekord noogutan kaasa. Palju Spl aastaid rääkinud, riigi IT hanked olid justkui (JOKK stiilis)kindlatele firmadele kirjutatud. Nimesid ei nimeta, aga arvan, et te teate kõik neid. Ühel hetkel pandi müstilised käibenõuded ja muud ning ühest hetkest sisuliselt IT hangetel ei tulnudki rohkem pakkujaid.

https://epl.delfi.ee/artikkel/120272081/jana-toom-juba-valmis-mriik-otsustati-lihtsalt-tuhistada-kes-otsustas-ei-tea

Panen sealt tsitaadi:

Ajakirjanikud, muidugi, ei jäta rahule neid, kes sellega afääriga seotud on, kuid mul on tunne, et need, kes on sellega seotud, loodavad pääseda puhtalt. Seadusi pole rikutud ja meie ametnikele on kombeks uskuda oma sõnu. Täna ütleb RIA, et eelmine mRiiki variant oli ilmselt kokkusobimatu juba olemasolevate Eesti lahendustega, kuid ma tahaksin näha selle kohta ekspertarvamust. Ja ma tahaksin, et selle koostaksid sõltumatud eksperdid, aga mitte need, kes on huvitatud uutest hangetest. Kahtlustan, et sellise arvamuse koostamine oleks odavam kui 200 000 eurot - summa, mille eest saab uue versiooni „isiklikust riigist“.

Samas olen ma peaaegu kindel, et seda ei juhtu. Uus hankevoor ja edukas mittekorruptsioon on kõik, mis saab olema. Ja Eesti 200 võib lõpuks kui mitte välja öelda, siis jõuda sellisele magusale mõttele: „Digitaalne riik - see oleme meie!“

P.S. Selle artikli kirjutamise ajal on panused selgelt tõusnud. IT-ministri sõnul on uue mRiik projekti jaoks eelarveks eraldatud lausa 1,2 miljonit eurot. Maksumaksjal võib vabalt pisar silma tulla.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 21 Feb 2024 13:57

Valitsus peaks pingutama nii, et ninast veri väljas hoidmaks ära igasuguseid täiendavaid hinnatõuse. Müstiline pe+rsetamine ja ükskõiksus käib.

Juba üksnes need kaks uudist toovad kaasa meeletu hinnatõusu, mis veelgi inimesi muudab vaesemaks. Kas tõesti arvate, et hetkel küttearvetel pole sissearvestatud amortisatsiooni ja kõik muud loogiliselt on. See jutt, et "küttehind" siis langeb talvel. Issand, see jutt lollidele. Küttehind jääb samaks kus kõik need komponendid sees + lisatakse lisaobruki võimalus.

https://www.err.ee/1609259787/eesti-energia-vajame-juba-tanavu-polevkivijaamade-jaoks-lisaraha

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120271714/eesti-energia-hoiatas-et-kahandab-tootmist

See siin tooks kaasa äärmuslikud elektri hinnatõusud. Eriti kui kaablid pidevalt rikkis. Tapaks selle olematu konkurentsivõime.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120271970/kaugkutte-kasutajaid-voib-oodata-ees-kopsakas-lisatasu-konkurentsiamet-kaalub-aastaringse-pusitasu-kehtestamist

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by is4 » 20 Feb 2024 23:57

Aga esimest korda näen (vabalt võib olla, et pole varem tähele pannud), kuidas RE'ga tugevalt seotud inimene asjad otse (küll väga pehmendavalt (kambakas ja hullumaja), aga siiski) välja ütleb.
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/1202 ... -ei-oskagi

"Mida sa soovitad praeguses olukorras ebapopulaarsust kogunud Kaja Kallasele?
Eks see ebapopulaarsus on osalt ka ajakirjanduse kambaka tagajärg. Valimiste eel antud lubaduste eest peabki valitsusparteisid kritiseerima, sest kui nad tõesti ei teadnud enne 2023. aasta märtsis toimunud Riigikogu valimisi riigieelarve olukorda, on see hullumaja. Kui nad teadsid, aga ikka andsid katteta lubadusi, siis on see samasugune hullumaja."

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by is4 » 20 Feb 2024 23:52

Nüüd siis minu poolne egoism https://www.instagram.com/fur.friends2/ ... VTZBcioUu/ , koerainimesena täiesti jagan seda seisukohta :)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by is4 » 20 Feb 2024 23:50

pop wrote:
teretere wrote:/.../No shit Sherlock, indeed!
Egoism ilma igasuguse kahtluseta, et antud juhul avalik anonüümne foorum koosneb ainult foorumlase td pehmeltöeldes enam kui subjektiivsetest arvamustest antud kontekstis.

Kui võtad vaevaks lugeda mida Sa oma postituses kirjutad tsiteerin:
"Oi, kui mõnna! Üldiselt, minu viimase poole aasta kreedo jutuubis ringiliikumisel on selline: kui esimese 15 sekundi jooksul ei minda teemasse, siis sulen video. See lahustatud infobitt ei ole tähtsam kui mitu minutit raisatud (kvaliteet)aega minu elust. Ja mitte kellegil pole õigust otsustada selle üle, mida teen selle ajaga ning kas käitun õigesti või mitte. Egoist ei ole see, kes teeb, mida tahab vaid see, kes soovib, et teised teeksid nii nagu tema tahab."

Ja nüüd palun vaata ise kriitilise pilguga seda lõputute linkide jada mida oma kvaliteetaja kulutamisel oled siia foorumisse postitanud...
sence of personal doership... Sherlock! :HEAD :HEAD :HEAD

teretere, pole mõtet siinset foorumit sapiga üle pritsida, td on olnud selles foorumis juba väga ammusest ajast (et mitte öelda - algusest, ja seda üleüldse hoopis teisel veebilehel) ning postitanud linke mis teistele foorumlastele on (vähemalt reageeringute järgi) on huvi pakkunud. Mulle igatahes on, vblt on mu silmaring kuidagi nihkes aga olen linke ka avanud, ja enamik nendest on huvitavad.
India gurude jutt pakkus ka esimeste linkide ajal mõningast mõtteainet, samas hilisemalt pigem mitte (jah, ma tean juba ette et see on minu piiratus, jne, ja võimetus sügavamatest asjadest aru saada või-mis-iganes), aga nii see lihtsalt on, ja seega püüan (nagu ka td) linkida asju mis minu arvates on informatiivsed või siis lihtsalt niisama mingi nurga alt huvitavad.

Argielu ei koosne vaid JM-st ja "nothingness"-analüüsidest erinevates versioonides, samas möönan et kliimateema mind ennast kõnetab küll.

Ja mis puudutab kvaliteetaega siis justnimelt arvestades teiste foorumlaste (eeldatavat) piiratust, võimetust asjadest aru saada jms, on linkidele tihtipeale linkija poolt juurde lisatud kontsentreeritud selgitus selle kohta mis on (linkija arvates) selle video sõnum, või siis ajalink sellele kohale kus see sõnum välja öeldakse.

Long story short - ma ise klikkan td linke heameelega, laiendavad (vähemalt mu enda piiratud jne jms) silmaringi küll.
;) :) :) 8-) 8-) :lol: :mrgreen: :mrgreen: 8-) 8-) :D :) :)


pop arvamusega täiesti nõus. Ei ole vaja teiste vastu vastik olla.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 20 Feb 2024 15:28

Ja tehakse jälle loll nägu pähe, et oi oi kuidas inflatsioon nii kõrge. Maksuinflatsioon sisuliselt = 5 - 10%; nüüd kütus, mis puudutab transpordisektorit. Selle hinnakomponent kandub ka edasi.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120271770/diisli-hind-on-kerkinud-ule-pika-aja-bensiiniga-samal-tasemele-kutusemuujad-selgitavad-olukorda


Selle aasta alguses tõusis käibemaks 20% tasemelt 22%-le. 1. maist jõustub ka diislikütuse aktsiisitõus, mis on 7%. See tähendab, et seniselt 372 eurot 1000 liitri tasemelt tõuseb diislikütuse aktsiis 399 eurot 1000 liitri tasemele.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 20 Feb 2024 10:01

Peale seda, kui elektrivõrgus kehtestati nö "püsitasud", kerkis elektrihind 2x. Küttefirmadel on küttearvetes juba sisse kirjutatud ka torustiku hooldus. Kas tõesti on veel naiivseid inimesi, kes usuvad, et küttehind langeb niimoodi tehes ? Nagu tõsiselt ka :ugeek:

https://www.err.ee/1609258029/kaugkutte-kasutajaid-voib-ees-oodata-aastaringne-toasooja-pusitasu

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Feb 2024 23:21

Kui p-rses see riik on oma rahaahnuselt, et jube. Põhimõtteliselt Eesti riigis on ainus õigus inimestel ennast surnuks maksta!

https://www.err.ee/1609258089/tanavu-loppevad-mitmed-olulised-tulumaksusoodustused

Aga mis mind täiesti sõgedalt vihaseks ajas oli suhtumine, et laste pealt saadud raha justkui mingi megasoodustus.

Ja kolmas, mis tõenäoliselt kõige rohkem mõjutab, on laste pealt saadud tulumaksutagastus, mis teise lapse pealt oli 1848 ja kolmanda pealt edasi 3000 eurot. Seal on tegelikult märkimisväärsed summad, mida saadi tagasi ja nende summade peale enam loota ei saa

Kas kuradi klounid arvavad, et lastekasvatamine on mingi meeletult odav lõbu. Tulumaksutagastus kaotati, toetused kärbiti ära. Ma ei taha enam kuulda seda hala riigi poolt, et oih, miks lapsi enam ei sünni. Oi oi oi...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 19 Feb 2024 18:51

Selline TV3 lugu. Miks nii? Välisüliõpilaste arv Eesti kõrgkoolides langes aastaga 10 protsenti
https://www.tv3.ee/3-portaal/paevakaja/ ... protsenti/
Välja on toodud ka populaarsemad erialad. Kõva inseneride, arstide jms. vajaliku koolitamine meil käib. :shock:
Praktikas aga on sedasi, et massiivne kiisukoolindus ja siis kunstnikud, ärimehed siis Bolti sõidavad ja otsivad siit või Euroopast niigi üliloolitatud pehmetest valdkondadest tööd ilma kohaliku leele oskuseta...jms.
Kolm populaarsemat valdkonda välistudengite jaoks on ärindus, haldus ja õigus, mida õpib1143 välisüliõpilast, humanitaariat ja kunsti õpib 796 välisüliõpilast ning informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiaid
Soomes juba välistudengid protestivad ja süüdistavad soomlasi selles, et võimaldatakse neil õppida aladel millel pole võimalik tööd leida või siis sellel erialal saavad tööd vaid need, kes oskavad kõrgeimal tasemel soome keelt. Samas ülikoolis õpe tpoimub inglise keeles ja jäetakse mulje, et saabki soomes hakkama ilma pärismaalaste keelt oskamata. :HEAD

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 19 Feb 2024 11:25

Silmaringi laiendama - oeh selle meenub hea nali noorusest. Noorena sai igasugu võitluskunste tehtud ja tabamus kahe silma vahele, mõlemad silmaalused oli järgmine päev sinised. Ütleme nii, et töötasin väga suure firma kasuks ning läksin suurte bosside koosolekule. Tulin tuppa, saabus haudvaikus. Kõik vaatasid mind... selle peale pidin kostma, et käisin eile silmaringi laiendamas :twisted:


---


Ei tohi seda Tartu mnt piirkonda ka ära läbustada. Maakri tänavat kutsutatakse lämmatavaks arhitektuuriks, kellega ka ei räägi, siis inimesed ültevad,
nad üritavad seda piirkond vältida. Küsid miks: "lämmatav tunne", 0 rohelust, iga ruutmeeter täis ehitatud klaasmonstrumeid.

https://www.err.ee/1609257549/tallinna-kesklinna-kerkib-16-korruseline-korghoone

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 19 Feb 2024 10:53

teretere wrote:/.../No shit Sherlock, indeed!
Egoism ilma igasuguse kahtluseta, et antud juhul avalik anonüümne foorum koosneb ainult foorumlase td pehmeltöeldes enam kui subjektiivsetest arvamustest antud kontekstis.

Kui võtad vaevaks lugeda mida Sa oma postituses kirjutad tsiteerin:
"Oi, kui mõnna! Üldiselt, minu viimase poole aasta kreedo jutuubis ringiliikumisel on selline: kui esimese 15 sekundi jooksul ei minda teemasse, siis sulen video. See lahustatud infobitt ei ole tähtsam kui mitu minutit raisatud (kvaliteet)aega minu elust. Ja mitte kellegil pole õigust otsustada selle üle, mida teen selle ajaga ning kas käitun õigesti või mitte. Egoist ei ole see, kes teeb, mida tahab vaid see, kes soovib, et teised teeksid nii nagu tema tahab."

Ja nüüd palun vaata ise kriitilise pilguga seda lõputute linkide jada mida oma kvaliteetaja kulutamisel oled siia foorumisse postitanud...
sence of personal doership... Sherlock! :HEAD :HEAD :HEAD

teretere, pole mõtet siinset foorumit sapiga üle pritsida, td on olnud selles foorumis juba väga ammusest ajast (et mitte öelda - algusest, ja seda üleüldse hoopis teisel veebilehel) ning postitanud linke mis teistele foorumlastele on (vähemalt reageeringute järgi) on huvi pakkunud. Mulle igatahes on, vblt on mu silmaring kuidagi nihkes aga olen linke ka avanud, ja enamik nendest on huvitavad.
India gurude jutt pakkus ka esimeste linkide ajal mõningast mõtteainet, samas hilisemalt pigem mitte (jah, ma tean juba ette et see on minu piiratus, jne, ja võimetus sügavamatest asjadest aru saada või-mis-iganes), aga nii see lihtsalt on, ja seega püüan (nagu ka td) linkida asju mis minu arvates on informatiivsed või siis lihtsalt niisama mingi nurga alt huvitavad.

Argielu ei koosne vaid JM-st ja "nothingness"-analüüsidest erinevates versioonides, samas möönan et kliimateema mind ennast kõnetab küll.

Ja mis puudutab kvaliteetaega siis justnimelt arvestades teiste foorumlaste (eeldatavat) piiratust, võimetust asjadest aru saada jms, on linkidele tihtipeale linkija poolt juurde lisatud kontsentreeritud selgitus selle kohta mis on (linkija arvates) selle video sõnum, või siis ajalink sellele kohale kus see sõnum välja öeldakse.

Long story short - ma ise klikkan td linke heameelega, laiendavad (vähemalt mu enda piiratud jne jms) silmaringi küll.
;) :) :) 8-) 8-) :lol: :mrgreen: :mrgreen: 8-) 8-) :D :) :)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Feb 2024 22:17

https://www.err.ee/1609257021/lufthansa-tootajad-korraldavad-saksamaa-lennujaamades-streigi

Vaatan läänemaailma töötajatel katus sõidab nagu meie kinnisvarasektoril.

Verdi nõuab lennufirma 25 000 maapealsele töötajale 12,5-protsendilist või vähemalt 500 euro suurust palgatõusu aasta jooksul, lisaks ühekordset 3000-eurost makset inflatsiooni leevendamiseks.

Kas need tolad teavad, mis oleks rekursiivne inflatsioon, kui kõik tööandjad peaks maksma "toetust inflatsiooni" leevendamiseks. St see tooks kaasa mitmekordse inflatsiooni.

Nii juhtub, kui ühiskond muutub liiga mugavaks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by tereterea » 18 Feb 2024 20:13

https://thehill.com/opinion/national-se ... ukrainian/
Raise your privileged hand if you’re willing to ‘fight to the last Ukrainian’


Hey, what’s a million-plus dead and wounded when you live thousands of miles away in a bubble of arrogant privilege?

In August 2023, U.S. officials estimated that approximately 500,000 Russian and Ukrainian troops had been killed or wounded since Russia’s invasion in February 2022. Back in November, the United Nations Human Rights Office said more than 10,000 Ukrainian civilians had died.

Recently, a former intelligence official told me that troop casualties are now over 1 million, and that the U.N. estimate of civilian deaths is dramatically higher. Over 1 million dead and wounded men, women and children.

Shouldn’t that obscenely horrific death and casualty number shock us? For a comparison, how would we react if every single man, woman and child in Dallas, San Diego, Austin, Jacksonville or San Jose were killed or wounded while large parts of those cities were leveled to the ground by air and artillery bombardments?

Sadly, tragically, but purposefully, there has been very little reporting on the human cost of the war between Russia and Ukraine. Some in the media have seemingly morphed into stenographers for Ukrainian President Volodymyr Zelensky, with each story beginning: “As Ukraine reports…” or “As Zelensky stated…”

Media sites can still be “anti-Putin” while professionally and ethically reporting the absolute facts on the ground. Facts that paint a horribly tragic picture.

If the rationale by our government, the United Kingdom and others in Europe (along with much of the media, academia and various defense contractors) was to use Ukraine and its people as SPAM disposable pawns to be sacrificed in a proxy war against Vladimir Putin and Russia, then they are succeeding at a certain macabre level.

However, if the idea of supporting the Ukraine war with Russia was to “save the people of Ukraine” and the country’s infrastructure, then those who advocated for that course of action have failed miserably.

How miserably? Well, as CNN reported recently, the war has devolved into brutal trench warfare: “The frontlines of Russia’s war in Ukraine have become infested with rats and mice, reportedly spreading disease that causes soldiers to vomit and bleed from their eyes, crippling combat capability and recreating the gruesome conditions that plagued troops in the trench warfare of World War I.”

Does any of that matter or register with the privileged and “neocon” class on both sides of the Atlantic who — from the safety of thousands of miles away while enjoying six- and seven-figure salaries — continually advocate for the youth of Ukraine to march into the teeth of the Russian war machine?

If they truly have no regard for the hundreds of thousands of dead and wounded; for the leveled infrastructure; for the 6 million-plus who have fled Ukraine; or for the billions of U.S. tax dollars that seem to have gone missing, then what is their opinion with regard to triggering World War III?

As was recently headlined in Fox News: “Leaked German documents show leaders are preparing should Russia launch World War 3.” Seriously, at what point does ignoring or brushing off that cataclysmic prospect amount to criminal malpractice of the highest order?

As with the CNN report detailing the current “trench warfare” replicating the horrors of World War I, maybe those continually pushing for this war should do a bit of research and remind themselves what triggered World War I in the first place. One seemingly unconnected trip wire led to the next and the next, and before anyone knew what had happened, over 20 million human beings were dead.

What would that number be today if a Russian general ordered the launch of a tactical nuclear weapon into the heart of London? Impossible? Not only have some in Russia articulated just such a response, but as my former high-level intelligence contact told me, under a “combat” designation, Russian generals have the “autonomy” to launch tactical nuclear weapons on their own.

As the CIA reported years ago: “Command posts of the Strategic Rocket Forces (SRF), the service in charge of nuclear missiles, and other units below the level of the general staff have the technical ability to launch without authorization of political leaders or the general staff. Controls over tactical nuclear arms — battlefield nuclear arms and nuclear torpedoes — also are assessed to be poor. These appear to be the weapons most at risk.”

Leaving aside the chilling prospect of a Russian general simply losing his mind and deciding to strike out on his own, it is easy to see — if you are looking — how the escalation of this war could lead to misinterpreted orders, false assumptions or even computer glitches. Any one of which could end up in the loss of tens — or potentially hundreds — of millions of lives. And for what?

Because people of privilege thousands of miles away from the battlefield and carnage decided to play a boardgame in which hundreds of thousands of real human beings are sacrificed in the guise of “saving a nation from Russia”; for nation-building purposes; or to fight a proxy war leading the world to the razor’s edge of World War III.

As the war rages on, who will acknowledge the hundreds of thousands of men, women and children killed or wounded — or cry out in their defense? When did the outright slaughter of human beings or the very real possibility of igniting the next world war cease to matter to us?

In such a war, even the privileged and profiting, living in bubbles of luxury, wouldn’t be able to escape.

Douglas MacKinnon, a political and communications consultant, was a writer in the White House for Presidents Ronald Reagan and George H.W. Bush, and former special assistant for policy and communications at the Pentagon during the last three years of the Bush administration.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Feb 2024 10:34

Meeldetuletus ja vastumürk ajupesurite vastu:
1) meil ei ole tarvis süüa putukaid ja ussikesi, sest looduses on need olemas, kes efektiivselt ja meeleldi neid toiduks tarvitavad ja keda meie omakorda meeleldi sööme: linnud, kalad
2) meil ei ole tarvis hakata veganiks, sest looduses on need olemas, kes efektiivselt ja meeleldi taimi söövad ja keda meie omakorda meeleldi sööme: rohusööjad (veised, lambad, sead, hobused, jänesed jne.)
Iseasi on see, kui kellegi religioon ja isiklik maitse-eelistus ei luba teatud tüüpi liha süüa.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 18 Feb 2024 10:24

td wrote:
teretere wrote:Nate Hagensilt väikene ülevaade naabrite tegemistest 12 minutit.
https://www.youtube.com/watch?v=DFSdUex ... NateHagens
Reflections from India

ohh, kuidas olen hakanud vihkama jutuubereid, kellel on pikk sissejuhatav kõll, räägivad alguses oma igapäevatoimetustest ja seejärel avaldavad hästi hoitud saladuse: India on pika kultuuritraditsiooniga maa. No shit, Sherlock! See on nartsissism pluss lugupidamatus teiste inimeste aja vastu.

Avaldan sama postituse samas stiilis

===TD === TD ===
TD ===TD===TD===TD
:) (please subscribe!) :)

Tere, olen td! sfgjdutlfoiäö-u ytksyuldul du,lduldil du,ldull,jc kirjutan siin atnsrymdeul,iu.e,f syjsyoö juba aastast 2008, 13. veebruarist, kui täpne olla. sgmdtuldyöi fhaetjaetvguäooägo0szfvaefhn shmstuykdtuksfmstymsydtm smdtuykdtukd mdujmd viimastel öödel magan kehvasti fbaetenat valude tõttu ysmsym fnhatjhs eukeu6ke8u wrbvwr Scdwqefefe gki.fi.lfyild weverggrohh, kuidas olen hakanud vihkama jutuubereid duj,euler86u eragq54ue86rp0üpäöynbaerhqathfdzdvc fabhaetja6t dykdeuke68uk dmkdetukt adgnayrtj kellel on pikk sissejuhatav kõll, räägivad alguses oma igapäevatoimetustest shmdtuyd shymsyaaegduilöotö agahtrj u,idlue6dsb arethrthwref fi.rioföyud ja seejärel avaldavad hästi hoitud saladuse: agnarytjatrf datnjartyj.ö aWsfet4ehmoöt908ögfy8udh aertha35rgWd ganat snyjsyr. sygmsrys aerghqa5hrta aerthq5uqa35y. India on pika kultuuritraditsiooniga maa. gtjaj6a6 el8er68por8ow q5yq35yq5 qiopäty80äy8t08 athnwtjhw6 uouötoöf9ilf go-ägt8oör6dutys sarhyq35uwq64545097ü6ü6tn aththjsth tysjw76w wthw46uw465w agefe. No shit, Sherlock! rsyjw6u w7kw75kiew7 [color=#FF4000]athargard[/color] athat5hat5 ja seejärel avaldavad hästi hoitud saladuse: smnsymsymsy sryjwkl8elö9ö5t efq4gq45rgh56u upä'9+'õy9+0äyt artgrgrgf iopäy09äy7+ä India on pika kultuuritraditsiooniga maa. gh saymsayryja6tjahqwt24t ui,lrilri8lk

Oi, kui mõnna! Üldiselt, minu viimase poole aasta kreedo jutuubis ringiliikumisel on selline: kui esimese 15 sekundi jooksul ei minda teemasse, siis sulen video. See lahustatud infobitt ei ole tähtsam kui mitu minutit raisatud (kvaliteet)aega minu elust. Ja mitte kellegil pole õigust otsustada selle üle, mida teen selle ajaga ning kas käitun õigesti või mitte. Egoist ei ole see, kes teeb, mida tahab vaid see, kes soovib, et teised teeksid nii nagu tema tahab.


No shit Sherlock, indeed!
Egoism ilma igasuguse kahtluseta, et antud juhul avalik anonüümne foorum koosneb ainult foorumlase td pehmeltöeldes enam kui subjektiivsetest arvamustest antud kontekstis.

Kui võtad vaevaks lugeda mida Sa oma postituses kirjutad tsiteerin:
"Oi, kui mõnna! Üldiselt, minu viimase poole aasta kreedo jutuubis ringiliikumisel on selline: kui esimese 15 sekundi jooksul ei minda teemasse, siis sulen video. See lahustatud infobitt ei ole tähtsam kui mitu minutit raisatud (kvaliteet)aega minu elust. Ja mitte kellegil pole õigust otsustada selle üle, mida teen selle ajaga ning kas käitun õigesti või mitte. Egoist ei ole see, kes teeb, mida tahab vaid see, kes soovib, et teised teeksid nii nagu tema tahab."

Ja nüüd palun vaata ise kriitilise pilguga seda lõputute linkide jada mida oma kvaliteetaja kulutamisel oled siia foorumisse postitanud...
sence of personal doership... Sherlock! :HEAD :HEAD :HEAD

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Feb 2024 09:31

teretere wrote:Nate Hagensilt väikene ülevaade naabrite tegemistest 12 minutit.
https://www.youtube.com/watch?v=DFSdUex ... NateHagens
Reflections from India

ohh, kuidas olen hakanud vihkama jutuubereid, kellel on pikk sissejuhatav kõll, räägivad alguses oma igapäevatoimetustest ja seejärel avaldavad hästi hoitud saladuse: India on pika kultuuritraditsiooniga maa. No shit, Sherlock! See on nartsissism pluss lugupidamatus teiste inimeste aja vastu.

Avaldan sama postituse samas stiilis

===TD === TD ===
TD ===TD===TD===TD
:) (please subscribe!) :)

Tere, olen td! sfgjdutlfoiäö-u ytksyuldul du,lduldil du,ldull,jc kirjutan siin atnsrymdeul,iu.e,f syjsyoö juba aastast 2008, 13. veebruarist, kui täpne olla. sgmdtuldyöi fhaetjaetvguäooägo0szfvaefhn shmstuykdtuksfmstymsydtm smdtuykdtukd mdujmd viimastel öödel magan kehvasti fbaetenat valude tõttu ysmsym fnhatjhs eukeu6ke8u wrbvwr Scdwqefefe gki.fi.lfyild weverggrohh, kuidas olen hakanud vihkama jutuubereid duj,euler86u eragq54ue86rp0üpäöynbaerhqathfdzdvc fabhaetja6t dykdeuke68uk dmkdetukt adgnayrtj kellel on pikk sissejuhatav kõll, räägivad alguses oma igapäevatoimetustest shmdtuyd shymsyaaegduilöotö agahtrj u,idlue6dsb arethrthwref fi.rioföyud ja seejärel avaldavad hästi hoitud saladuse: agnarytjatrf datnjartyj.ö aWsfet4ehmoöt908ögfy8udh aertha35rgWd ganat snyjsyr. sygmsrys aerghqa5hrta aerthq5uqa35y. India on pika kultuuritraditsiooniga maa. gtjaj6a6 el8er68por8ow q5yq35yq5 qiopäty80äy8t08 athnwtjhw6 uouötoöf9ilf go-ägt8oör6dutys sarhyq35uwq64545097ü6ü6tn aththjsth tysjw76w wthw46uw465w agefe. No shit, Sherlock! rsyjw6u w7kw75kiew7 [color=#FF4000]athargard[/color] athat5hat5 ja seejärel avaldavad hästi hoitud saladuse: smnsymsymsy sryjwkl8elö9ö5t efq4gq45rgh56u upä'9+'õy9+0äyt artgrgrgf iopäy09äy7+ä India on pika kultuuritraditsiooniga maa. gh saymsayryja6tjahqwt24t ui,lrilri8lk

Oi, kui mõnna! Üldiselt, minu viimase poole aasta kreedo jutuubis ringiliikumisel on selline: kui esimese 15 sekundi jooksul ei minda teemasse, siis sulen video. See lahustatud infobitt ei ole tähtsam kui mitu minutit raisatud (kvaliteet)aega minu elust. Ja mitte kellegil pole õigust otsustada selle üle, mida teen selle ajaga ning kas käitun õigesti või mitte. Egoist ei ole see, kes teeb, mida tahab vaid see, kes soovib, et teised teeksid nii nagu tema tahab.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Feb 2024 08:45

huvitav, et 2 aastat hiljem ei ole veel avaldatud artikleid uut tüüpi ehk nn. "valge trombi" täpse keemilise koostise kohta, tegemist ei ole ju tavalise trombiga
https://www.youtube.com/watch?v=-o20mtbsL7Q

loodame, et Dr. Campbell avaldab peagi video, kus räägib uurimistulemustest ka selle struktuuri (mikroskoop, elektronmikroskoop, röntgendifraktsioon-kristallograafia, mingi uuem *meetod) ning keemilise koostise (3D konfiguratsioon, aminohappeline koostis) osas. Märkimisväärne on see, et sarnase omadusega "valget trombi" on mõnikord leitud ka kehavedelikes - kõhunäärme dreenist valgunud vedelikus. See justkui näitaks, et see aine on valmis moodustumiseks ka passiivselt, mitte aktiivselt. Minu väga fantaasiarikas spekulatsioon: sisuliselt ikkagi sarnaneb tavalise trombiga, aga mingi lisaomadus, mis muudab stabiilseks ja kummitaolisek (s.t. keemiline koostis pea-aegu sama, mis fibrinogeenil, aga normaalse struktuuri asemel moodustub mingi vale 3D-struktuuriga fibriinist tromb, kuhu vahele ei mahu punaverelibled, mis muudaksid trombi välimuse punakaks, samal põhjusel tundub käe all ka justkui kummist, mitte kui mustsõstraželee nagu tavaliselt). See oleks ühtlasi ka põhjendus, miks 2 aasta jooksul pole artikleid keemilise koostise kohta - laialt saadaolevate meetoditega nende erinevust ei sedastata.

Normaalne fibrinogeen koosneb kolme tüüpi niidist: alfa-, beeta- ja gamma- ahelad. Kas võib olla nii, et uut tüüpi trombi puhul on mõni nendest ahelatest oma aminohappelises koostises muutunud ja sulfiidsidemeid (või ka vesiniksidemeid) tekkib rohkem, mistõttu fibriini sõeljas struktuur on tavalisest tihedam ja mehaaniliselt vastupidavam?

Järgmine samm siit edasi oleks uurida fibrinogeeni keemilise koostise erinevusi tervetel ja va-xx-i saanutel.

-----
*huvitav uus suund: elektronlaser
https://en.wikipedia.org/wiki/Free-electron_laser

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 18 Feb 2024 08:23

td wrote:#MGTOW

nüüd ka Hiinas: noored mehed ei huvitu naistest, põhjendavad ära ka
https://www.youtube.com/watch?v=pDUIqvcHff0&t=0s

Hundid ei ole rahul, et lambad ei taha enam paljuneda …


Väga hea ülevaade.
Oleks veelgi parem, kui kogu see tavahiinlase elukallidus oleks seotud ühtseks tervikuks elukeskkonnast tulenevate piirangutega mis seob kenasti ühte paati kogu populatsiooni k.a nomenklatuura.
CCP- l ei maksa väga kurvastada, sest lõunapoolt naabritelt on tulemas tublisid töömesilasi ja muid olulisi täiendusi üsna varsti.
Nate Hagensilt väikene ülevaade naabrite tegemistest 12 minutit.
https://www.youtube.com/watch?v=DFSdUex ... NateHagens
Reflections from India

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Feb 2024 05:02

#MGTOW

nüüd ka Hiinas: noored mehed ei huvitu naistest, põhjendavad ära ka
https://www.youtube.com/watch?v=pDUIqvcHff0&t=0s

Hundid ei ole rahul, et lambad ei taha enam paljuneda …

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Feb 2024 03:16

(kustutatud)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Feb 2024 02:55

#Statistika
allikas: https://dspace.ut.ee/server/api/core/bi ... 0c/content (08.02.2024) E-kursuse "Mõõtmised ja mõõtemääramatused (LOFY.01.004) materjalid". Jakobson E. Tartu Ülikool. 2011.

Perioodiliselt muutuvate suuruste mõõtmisest. Kui me ei tea, et mõõdetav suurus muutub perioodiliselt (ööpäevas, aastas jne.), võime saada kummalisi tulemusi ja ka teha ennatliku järelduse sarnasuse või erinevuse kohta (teatud hormooni sisaldus veres vms.). Allpool toodud näites on usaldusvahemikud:
mõõtmiseeria A jaoks: 2,73 … 2,95
mõõtmisseeria B jaoks: 1,44 … 2,53
Teoreetiliselt võib selline olukord ette tulla siis, kus mõõdetakse mingit söömisest sõltuvat suurust kahel identsel objektil, kuid A puhul mõõdetakse ainult enne sööki, B puhul seda ei arvestata ega dokumenteerita. Arvutatakse mõõtmiste keskmine ja usaldusvahemikud (95 % usaldusnivoo, t-jaotus 10 mõõtmise jaoks). Tehakse ekslik järeldus, et need objektid on antud suuruse poolest erinevad, sest usaldusvahemikud ei kattu. (Tegelikult on olukord veelgi hullem, sest mõõtmistest moodustuvad klastrid, mis omakorda alahindavad standardvea ja seega ka usldusvahemiku suurust).

Kui süstemaatilise muutlikkuse sagedus on suurem kui mõõtmiste sagedus, siis võib kasutada valemit (3.8), aga kui see sagedus on oluliselt väiksem kui mõõtmiste sagedus, siis peab piirduma valemiga (3,6):
juhusliku suuruse keskmise standardhälve: s ≈ d^0,5 (3.6)
ühetaoliselt jaotunud suuruse keskmise standardviga: SE = s / N^0,5(3.8)
kus d on dispersioon ja N on mõõtmiste arv
Attachments
perioodiline mõõtmine.jpg
perioodiline mõõtmine.jpg (97.82 KiB) Viewed 256 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Feb 2024 22:32

Vikerraadios üks ehitusettevõtja väitis, et huvi ehitamise vastu on suurenenud võrreldes augustiga. Kas see on valesignaal või siiski hakkab majandus tõusma?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Feb 2024 17:28

Jube lihtne on öelda, et sulgeme kooli. Kool on maapiirkondades tihti ka kogukonna ringide punkt,
samuti ei tule töötajad valda / omavalitsusse, kus öeldakse, teate lähim kool > +15 km. St pigem nad lahkuvad sealt.

Sisuliselt kooli sulgemine tähendab ka seda, et noorema põlvkonna spetsialistid ei tule sinna.

https://epl.delfi.ee/artikkel/120270450/mis-saab-kogukonnast-ilma-koolita-vaikeste-gumnaasiumide-sulgemise-plaan-kulvab-kov-ides-palju-segadust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 17 Feb 2024 16:49

Majandushuviline wrote:Näide mujalt

Muuhulgas kaasaegsest rahandusest ja poliitikast ilmutusraamatuga seoseid tõmmates.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 17 Feb 2024 13:12

Majandushuviline wrote:Pole eriti märgata olnud, et Eesti kirikud püüaks sarnastes küsimustes laiemat avalikkust harida. Isegi homoabielu vaidluste aegu mingi osa kirikust lehvitas vikerkaare lippu ja kuulutas et see on üks õige asi. Sarnaste lugude kaudu saab kuulda kogemustest mis viitavad vastupidises suunas ja kui see tänapäevases maailmas üldse kellelegi sobiv teema on, siis võiks kirik olla see kes neis asjus sõna võtab ja osutab, et lisaks juriidikale võib olla veel midagi, mida arvesse võtta.

Näide mujalt

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 17 Feb 2024 11:07

Mis võiks olla meie eesti meediaruumis vaste sellele hiinlaste white monkey fenomenile.
Kas on olemas universaalne joonlaud kuidas mõõta kas keegi on nn monkey antud kontekstis.
Ja kui ongi olemas selline joonlaud, kus on taustsüsteemi nullpunkt, kuhu see joonlaud sellist sorti mõõtmiseks asetada.
Ja kui meil on selline universaalne taustsüsteemi nullpunkt, narratiiv või kontseptsioon olemas nt termodünaamika teise seaduse näol, kui suur protsent ühiskonnast on valmis sellist arutluskäiku aktsepteerima...

... need toredad indiviidid kes mingil põhjusel sellist arutluskäiku aktsepteerivad satuvad edasise huvi korral väga suure tõenäosusega nt Donald Hoffmani või nt Ramesh Balsekari tööde otsa ja sealt edasi nende hääl ühiskonnas väga suure tõenäosusega enam(laiadele massidele) ei kõla :)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Feb 2024 09:43

keegi ei viici seda 2-tunnist videot hiina pakazuhha kohta vaadata, pealegi, nõuka inimestele tuleb tuttav ette; kuttidel on iga nädal oma show episood, aga selle kvaliteet on kõikuv, seekord suht vaadatav
https://www.youtube.com/watch?v=OfXTv2cpB_o

mina siiski osaliselt vaatasin, mõned nopped
- white monkey on valgenahaline talking head, kes on palgatud riigitelevisiooni inglikeelsetesse saadetesse eksalteeritult (wow! incredible! etc.) rääkima hiina rahvast, riigist ja komparteist ja selle juhist
- ilustamist kohtab igal sammul, isegi feik-veebisaidid, mis pakuvad vale statistikat hiina majanduse kohta

Top