Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Apr 2024 18:32

Aga see on löök demokraatiale - olgu need reformisittujad või äärmuslikud keskerakondlased.
https://www.err.ee/1609315560/keskerako ... rgistamist.

Raudselt peaks KaPo sellega tegelema ja ka hoiatuseks karistama.
Maris Sild (SDE) SDE-st räägib väriseva ebakindla häälega, küllap mõistab, et ei tegele õige asjaga.
Silgupütt on tähtsam kui demokraatia ajaloolised põhimõtted? See video tuleks jätta videoarhiivi - tulevikus hea vaadata.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Apr 2024 18:03

hh wrote:CERN avas 8. aprillil portaali, et uurida dark matter.
/..../
MEILE EI RÄÄGITA KÕIKE. VÄide, et CERN-i teadlaste laboris hakkasid asjad lendama, nagu neid tõmmataks 100 magnetiga. Taevasse ilmus portaal. Imelikke asju toimub üle maailma.

Nad väidavad, et hoiatati lausa riikide valitsusi.

Sellinse tugevusega magnetväli küllap võib taevasse ionisfääri joonistada igsdugu asju, kas aga seda magnetvälja saab suunata ja tugevust mõõta? Eit ea.
Mis sellega peale osakeste kiirendamise veel teha saab, kst.Peavad olema elektriliselt laetud osakesed. Jällegi, üsnapiiripealne värk, kui Maa ionosfääri näpitakse.Aga teadus on teadus ja ohvrid on ohvrid (mida teadus nõuab.)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 18 Apr 2024 17:43

krt, hakkad uudiseid lugema ... ja jääd magama. Lihtsalt rohud on sellised. Sorry, Saagim jt.

Aga õnneks pole alates pühapävast palju muutunud.
Miks ma magan, raske öelda.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 18 Apr 2024 17:18

kükametsa uudised:::::::::::::::::::::::::::
https://kroonika.delfi.ee/artikkel/1202 ... ekkis-mora
Mul ka probleem esiklaasiga - paar päeva tagasi s..ttus kajakas kojamehe ja klaasi vahele. Aga õnnetuseks pole insta-kraami, muidu jagaks olulist sündmust kindlasti. Aga aitäh, Serla paberkäterätik !

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Apr 2024 15:22

Trendid trendid trendid...paneme need 3 artiklit kokku, mida me näeme. KV hinnad saavad vaid tõusta :lol: :lol:

Müüki teevad need, kes saavad majandusolukorrast aru, need kes elavad pilvedes jäävadki enda kv otsa ja kommunaale tasuma.

https://www.err.ee/1609317057/konjunktuuriinstituut-majandusseisu-kiiret-paranemist-pole-oodata

Tarbijate prognoos riigi majanduse tulevikule on väga negatiivne. Kuigi keskmine palk tõuseb ja inflatsioonitempo on aeglustunud, ületab see Euroopa Liidu keskmist, sõda Ukrainas kestab ja sõjaoht Eestile püsib, riigi majanduslangus jätkub, tulubaas kahaneb ning maksutõusud ja uute maksude kehtestamise kavatsused suurendavad elanike ebakindlust tuleviku ja toimetuleku osas.

...

https://www.aripaev.ee/saated/2024/04/18/korterituru-reaalsus-kui-muuja-hinnas-alla-ei-tule-liigutakse-jargmise-objekti-juurde

...

https://www.kinnisvaraweb.ee/blog/kv-ee-indeks-elamispindade-pakkumine-kasvab-tempokalt-ja-survestab-hindu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss

Eesti elamispindade pakkumishindade liikumise suunda peegeldav KV.EE indeks liigub allapoole. Aprilli keskpaiga KV.EE indeksi näit 177,4 punkti on aastatagusest 1,5% kõrgemal, kuid kuutagusest 0,8% allpool. KV.EE hinnaindeksit suunab allapoole elamispindade müügipakkumiste arvu kiire suurenemine.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Apr 2024 15:20

pop wrote:Neid inimesi ju on kes saavad aru kust söök tuleb, ka valijate hulgas. Samas on aruanded avalikud ja selgelt näha kellel kui suur "kasum" lõppkokkkuvõttes on.


Võin ilma valehäbita öelda, et kasumi võtavad poeketid. Väiketootjatega käitutakse eriti julmalt, dikteeritakse hindasid, lepingutrahvid ulmed iga pisiasja pärast jne.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 18 Apr 2024 12:35

spl wrote:See täiesti tragöödia, kuidas vanad ja tuntud ettevõtjad järjest hätta satuvad.
Saidafarm on Pajumäe kursil: „Proovime veel hinda tõsta, enne kui uksed sulgeme"
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120285596/saidafarm-on-pajumae-kursil-proovime-veel-hinda-tosta-enne-kui-uksed-sulgeme

Õnnetuseks võim korrumpeerib need kes selle juurde saavad. Muidu (nagu Colt tegi kõik mehed "ühepikkuseks"), on ka tänapäeval õnneks internet mis suvalise maitea-mille-mudija kisa teeb sisuliselt samaväärselt kuuldavaks suvalise valitsuse pressikonverentsi "slaididega".
(ja nt Zelenskil üks probleem just see ongi - nn "maraton-pressikonverentsid" katsid sama auditooriumi mis nt Arestovichi kainestavad analüüsid (hulgaliselt on ka muidugi soovmõtlejatest patrioot-analüütikuid)).

Kunagi oli ju põllumeeste partei ja maarahva ühendus jne täiesti olemas, samas jäi neil oma eesmärkide saavutamisel arvatavasti lugemata selleks vajalik abimaterjal (no kasvõi nt Macchiavelli "Prince" (keegi on trükiversiooni netti hõljuma jätnud)).

Neid inimesi ju on kes saavad aru kust söök tuleb, ka valijate hulgas. Samas on aruanded avalikud ja selgelt näha kellel kui suur "kasum" lõppkokkkuvõttes on.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 18 Apr 2024 11:57

See täiesti tragöödia, kuidas vanad ja tuntud ettevõtjad järjest hätta satuvad.

Saidafarm on Pajumäe kursil: „Proovime veel hinda tõsta, enne kui uksed sulgeme"
https://maaleht.delfi.ee/artikkel/120285596/saidafarm-on-pajumae-kursil-proovime-veel-hinda-tosta-enne-kui-uksed-sulgeme

Näiteks on nüüd toetuste asemel 54 sekkumist ja igal neist veel kümnete lehekülgede kaupa alajaotusi, mida sa tohid ja mida ei tohi teha.

„Ega Lõuna-Euroopa põllumehed asjata mässa,“ tõi Juhan Särgava välja, et Euroopas protestivad põllumehed nädalate viisi, nad on meeleheitel nii bürokraatiast kui ka üha lisanduvatest kohustustest ja nõuetest. „Täpselt samasugune meeleheide saadab ka meie põllumehi.“

Väiksemaid toetusi ei läinud ka Saidafarm üldse püüdma, sest ei jaksanud nende nõuetega maadelda.

Särgava lisas, et osa väiksemaid toetusi ei läinud ka Saidafarm üldse püüdma, sest ei jaksanud nende nõuetega maadelda. Nii saidki paljud tootjad eelmisel aastal kolmandiku võrra vähem toetusi. Kõige tipuks lisanduvad põllumajandustootjale ka rohepöördega kaasnevad nõuded, keelud, käsud.


Rääksin ühe põllumehega, ta ütles, et PRIA täiesti sassi omadega. Neil lehmad, siis ühel lehmal oli kõrval üks märk ära kadunud karjamaal ! PS neid on kaks neil, siis võeti kohe toetust maha. Muust lollusest ei hakka rääkimagi, see oli juba omaette tase.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Apr 2024 23:45

pop wrote:huvitav kas selline väärtuslik uudis peaks iivet kasvatama või kahandama ?
(ei pea klikkama, artikkel on rubriigist "olen saadaval, võtke ühendust" (kui raha on)) ?
Ise arvaks et pigem kahandab
=========================
sellistest saaks suisa galerii luua, üsna tihedalt tuleb neid

tekitasid uudishimu, loomulikult klikkasin.
huvitav, kas mõne päeva või aasta perspektiivis.

Pigem on postitus mõeldud
+ ürituse propageerimiseks
+ inimese propageerimiseks (the wall is approaching)
+ ürituse propageerimiseks
+ kodulehe propageerimiseks
+ koostööpartnerite propageerimiseks

Korvamatu kahju
- eesti keelele (uue normaalsusega harjumine)
- eesti meelele (uue normaalsusega harjumine)
- inimesele endale (uue normaalsusega harjumine)

Trad Attack teeb huvitavat muusikat, kui ka eesti keele reeglid seejuures säiliksid … Kõik ei saa olla tugevad kõiges. Kuidas suhtuvad meinstriimi grammatikud
--------------------------
inspopäev on uus sõna, mis rikastab emakeelt
üŕituse bio on üledimensiooniline (ja mittekonventsionaalne ehk noortepärane?) lähenemine
ürituse highlights võimaldab pöörata-käänata väljamaa sõnu, rünnates treditsioone


selleteemaline muusikaline vahepala, kus sõnad ei klapi ja video ei lähe kokku rütmiga (suur pall võiks jääda sünkrooni esimese akordiga - kuulata 16 takti ja siis vastavalt video või muusika korrigeerimine)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Apr 2024 23:37

Teate, sõbrad,
see oleks väga pikk ja masendav jutt, kui üksikasjadesse peaks laskuma. Aga lühikokkuvõte: VARUGE KULDA!

Rootsi heaoluühiskond on ju omade seas üks paremaid. Kui puuetega ja haigete inimeste jaoks toimib süsteem kuni vanuseni 11 aaastat, edasi alates puberteedieast kuni surmani täielikult enam mitte. Tavaliselt tuleb uudis üliraskest haigusest nii, et see lööb täiesti rivist välja - inimese ja tema lähedased – isegi minul, kes on ju surmaga iga päev kokku puutunud ja illusioone ei ole. Haigekassal on aga ajaperiood, mille jooksul pead nendega kontakteeruma (avalduse kirjutama toetuse saamiseks vms.). Mina olen väga halb dokumentide täitja. See tähendab, et tähtaeg möödub ja toetust enam ei saa - see tabab just kõige raskemal ajal - ülihalvad uudised + majanduslik kitsikus, sest haigekassas otsuse tegemine võtab aega ja võib juhtuda, et avaldus jääb õigel ajal esitamata ja seega lootust raha saada enem ei ole. Seda isegi siis, kui oled eelnevalt korralikult raha maksnud. Üliraske haigus tähendab, et pole enam töövõimet. Minu puhul - enesetunne halvenes tasapisi (väsimus, ei jõudnud enam täiskohaga tööd teha, täiskoht tähendas, et inimene peab vankumatult täitma kõik tööülesanded, freelancer aga seda, et inimene töötab väikese koormusega, valib ise, kus ja millal suure intensiivsusegatöötada (kui ei meeldi, kergitab mütsi ja lahkub mujale; loomulikult on see lühiajaliselt väga pingeline, aga siis jälle puhkad end välja). See tähendab aga muuhulgas seda, et peab olema hoolas, et aastas töötatud nädalate arv (ja rahasumma) oleks täidetud, et haigekassa hüvitus säiliks. Kui seda pole, jäta hüvasti haigustoetusega.
• Täiskoht arstina: piisavalt palju raha, vähe vaba aega ja ei jõua taastuda
• Pool kohta arstina: sisuliselt teed 0,75 koha töö (kohustused kuhujuvad), raha piisavalt, kuid mitte nt. kallite reiside jaoks.
• Freelancer arstina: sisuliselt teed kellast kellani, aga väga intensiivselt, raha ja aega piisavalt, sest töökohustused lõppevad päevapealt (sõidad ära teise linna või riiki) ning raha makstakse vastavalt reaalsele turuhinnale (muidu ei oleks kedagi palgata - keegi ei töötaks sellistel tingimustel).

Aga põhipoint on ju see, et keegi on ju selleks spetsiaalselt palgatud, s.t. tema töökohustuste hulka kuulub, et haigetel inimestel oleks kergem ja parem. Just nendel inimestel, kellel haigekassa raha makstud. Jah, on olemas hingehoidja, aga tema vaid raha eest noogutab ja aitab psühholoogiliselt, aga dokumente täita ta ei aita. Kui raviarstilt spetsiaalselt ei küsi, kas haigekasssat on raskest haigusest informeeritud (spets blankett), siis tähtaeg võib mööduda. Seega, oleneb raviarsti krapsakusest (noor ja kogemusteta arst - unustage ära!).

Seega, haigekassa raha maksmine ei tähenda, et kõige raskemal momendil abi saate. Abi saate tagantjärele hiljem, kui dokumendid on korras. Riikides, kus tervisekindlustus on planeeritult suure omavastutusega (nt. Obama eelne USA), on normaalsed inimesed endale varunud ettenägemata kulud haigusteks. Rootsis on harjunud inimesed lootma riigile, mistõttu puudulik kindlustussüsteem tuleb halva üllatusena. Seega, igal juhul, varuge kulda - nii ootamatuks haiguseks, vanaduspäevade finantseerimiseks, lastele pärandamiseks, endale parema une kindlustamiseks. Ja ongi nii, et pean hakkama otsast müüma oma kulda (hõbe tõusis vähem ja suure kotiga on nõme minna kontorisse, 1 kg hõbedat annab täna vaid 817 EUR-i, lisaks võivad lisanduda ka objekti autentsusanalüüsi jm. kulud.

---
Järsku on viimaste aastatega juhtunud see, et olen ühiskonna jaoks liiga vana ja taipamatu. Nähtuste laiem analüüs on üks asi, aga teiseks, kasutajakeskkond (user interface) programmides ehk fondid liiga väikesed, fondi värvi kontrastsus taustaga liiga väike, reeglina muuta ei saa.

----
Kolmandaks, teil võib olla väga armastav ja hoolitsev naine, aga esikohal tema elus on ikkagi lapsed – ta kuulab nende soove esmasjärjekorras (ja noogutab iga fraasi peale, isegi siis, kui lapsed on juba täisealised (ja neil võiks olla arusaamine, et nüüd vajab haige isa rohkem tähelepanu võrreldes imikueaga). See on looduslik ja loomulik, aga üllatavalt selgelt tuleb ikkagi välja. Tuleb ikkagi mõru üllatusena. Naine väsib enne meeste palveid täites kui laste palveid täites, naine kuuleb paremini lapse vaiksemat kõnet kui mehe valju kõnet (mingi hormonaalne värk?) Nii et mehed - arvestage sellega.
Nagu MGTOW ütleb, mees on ainult rahavinnaja, turvalisuse looja. Välja vahetatav subjekt (kui mees surnud, siis on muidugi lein, aga kardan, et rohkem seepärast, et vinnaja on kadunud ja raske on seda asendada samaväärse vinnajaga. See on alateadlik naiselik reaktsioon. .

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 17 Apr 2024 16:05

Esimene riik maailmas, kus tagati oma raha kullaga -- Zimbabwe. Tavidi analüüs (mitte peavoolu meedia).

https://tavid.ee/uudised-esimene-riik-v ... a-kullaga/

(Mäletan aastaid tagasi ameeriklased arutasid, et alustada võiks mõnest väikesest ja perifeersest riigist. Vaevalt tehakse Aafrikas oma peaga selliseid asju.)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Apr 2024 14:57

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 17 Apr 2024 14:57

Kui laenudest, intressidest , raha juudetrükist jms. räägitakse on alati üks sihik/komponent kinnisvara. Üle poole aasta on tulnud üha konkreetsemaid sõnumeid, et ärikinnisvaraga on asjad hapud. Mis aga mõnel pool elu eriti hapuks teeb (eriti USA-s) on see, et mõnedes riikides-regioonides tuleb sellelt saadud maksudest jms. üliolukine osa kohalikest ja riiklikest tuludest. (ametnik loetleb lausa igapäevaste ärajäänud lõunatega kaasnenud makse) Samuti on reeglina sellega seotud tugiteenuste omavalitsuste poolsed kulutused ...antud juhul nende kulude hüppeline kasv (kasutajate omaosalustasu kadumine)...
Keskmiselt siis USA vastavatest piirkondadest kadunud pea 50% nõudlusest. Wahingtonil küll vaid 43% kadu aga ikkagi mainitakse odavmüüke lausa Valge Maja kõrval... Üks kontorihoone (hoone pilti saab siselingile klõpsates näha) läks müüki 75% allahindlusega... Ei mainita kui palju õhku on lisandunud viimase kümnendiga aga raju ikkagi ... Eriti pankurite exceli tabelites või siis kurjades mõtetes peakoludes, kui saaks maailmast (soovitavalt ksagil kaugel) selle ülejääva osa ära kaotada...
https://www.bloomberg.com/news/articles ... nd=citylab

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Apr 2024 14:54

Mind pigem huvitaks tõsiasi, miks on niipalju ATH'd. See pole sellest, et parem diagnoosimine. Silmaga juba tunned ära ATH tegelased ja neid palju.

Kas teadlased ei peaks tegelema juurpõhjuste uurimisega, mis on selle ATH plahvatuse põhjustanud. See peab olema mingi aine / viirus (?), mis loodet mõjutab / kahjustab.
Ei ole nii, et nüüd järsku geneetika läks metsa ja sellises mastaabis.

https://novaator.err.ee/1609315701/ath-suur-geneetiline-risk-viitab-voimalikele-kaasuvatele-haigustele

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 17 Apr 2024 10:40

spl wrote:USA tõehetk on käes, kui need "johnsonid" ei toeta Ukrainat, siis põhimõtteliselt USA kaotab igasuguse tõsiseltvõetavuse maailmaareenil. Lihtsalt suur riik, suure võlaga ja suurte sõnadega, kus pole mingit sisu enam. Samas meile ka probleem, NATO puhul ei saa USA peale enam loota.


Nii lihtne see pole, tegemist on ülivõimsa ja väga lihvitud süsteemiga. Kasum mis sinna jookseb andestab kõik, neil on mida jagada ja käsi on pikalt sinna poole kõigil. Aga kasumi saaja iseloomu on vaja hästi õppida. Nad kardavad väga suurt kahjumit Ukrainast ja seal on vist ka presidendi poja isiklikud naljad mängus. Venelased on oma tarakanistrateegias ka vist piisavalt efektiivsed. Ahnus vs julmus, ma ei armasta kumbagi ja see pask ei saa niipea läbi.


Selle tibiteema kohta võin kunagi ka rääkida, käin ühega kohtus. Utsitas mehe vargile ja nüüd räägib musta valgeks. Ja on selles andekas ja pidurdamatu, aastatega on kohtutoimik juba üle 1000 lehe ja paneb edasi. Ja pole vähimatki märki et toimuks meeleolu muutus, tekkiks südametunnistus jne.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Apr 2024 09:53

USA tõehetk on käes, kui need "johnsonid" ei toeta Ukrainat, siis põhimõtteliselt USA kaotab igasuguse tõsiseltvõetavuse maailmaareenil. Lihtsalt suur riik, suure võlaga ja suurte sõnadega, kus pole mingit sisu enam. Samas meile ka probleem, NATO puhul ei saa USA peale enam loota.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 17 Apr 2024 09:51

pop wrote:i kahandama ?
(ei pea klikkama, artikkel on rubriigist "olen saadaval, võtke ühendust" (kui raha on)) ?
Ise arvaks et pigem kahandab


Mul selle lingile klikkides tekkis ajus lühis, et mida ....set ma just lugesin. Või kui debiilseks võib maailm veel minna.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 17 Apr 2024 09:09

huvitav kas selline väärtuslik uudis peaks iivet kasvatama või kahandama ?
(ei pea klikkama, artikkel on rubriigist "olen saadaval, võtke ühendust" (kui raha on)) ?
Ise arvaks et pigem kahandab
=========================
sellistest saaks suisa galerii luua, üsna tihedalt tuleb neid

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 17 Apr 2024 08:35

Just sattus kogemata intressikulude tabelUSAs
2023 $1.0T $34.0T
2022 $830B $31.4T
2021 $612B $29.6T
2020 $518B $27.7T
2019 $564B $23.2T
2018 $571B $22.0T
2017 $493B $20.5T
2016 $460B $20.0T
2015 $435B $18.9T
2014 $442B $18.1T

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by rr009 » 17 Apr 2024 07:39

td wrote:
projekteerija wrote:.Elu nagu 90-ndatel kui ka meil igasugune metallollus rändama kippus. (ntx. Lurichi monument Pirital). või siis röövvallutuste ajastutel ...
https://yle.fi/a/74-20083909
Ühtedele metallisõpradele saabus ka hiljuti kohtuaotsus (2 aastat trellide taga ja sadu tuhandeid eurosid teoste (hävitasid täielikult kaks skulptuuri ja ühest lõikasid suuri tükke välja) taastamiseks ...)
https://yle.fi/a/74-20080555

Just. 90-s coming back, can you feel it .... Postsovjeetidest metallisulatajate teema, tõenäiliselt? Või on kuskil kellegil hirmus majanduslangus, mis ei kajastu aruannetes?
Aga laulu muusikaline pool super, lausa igihaljas, sõnad ja sõnum - mõttetu kriiskamine ja pseudoemotsioonid, minu arust. Sellise kirega tuleks laulda asjadest, mis tekitavad *suut kirge, mitte aga sellest, et 80-ndate stiil tuleb tagasi.

--
*mis aga tekitab sellist suurt kirge - no ei teagi. Seega, laulda võib millest tahes?


90ndate tulemine on natukene liig vist. Tehniline tase vóimaldab rohkem, süsteem ei lagune, küll aga koormus tóuseb. Meil on mure, et rahamass on aetud suureks ja intress kórgeks. Ametlikult trükitakse raha laenude jaoks, intressi peksame üksteiselt kuidagi välja, aga laenurahaga saab ajutiselt intressi katta. Siin paanikaosakonna teooriate vastu on tugevalt vastu rääkiv FEDi bilanssileht ja viimastel aastatele on seal mahtu stabiilselt veidi vähendatud. Ülemaailmset usaldusväärset bilanssilehte kahjuks ei tea kust leida, see peaks suht ühe koha peal tammuma kuna suurimad keskpangad hoiavad end stabiilselt ja pigem pisut kokku tómbavalt. Selle taustal on kórge intressimäär väga inimsuhteid sööv. On küll hunnikus riike kus see intress pole nagu midagi erilist, kuid nad peavad haldama tunduvalt väiksemaid ühikuid ühe kodaniku kohta. Raha voolab praegu muidugi segmentidesse mis pole alati kóige inimlikumad, aga kui hetkel teaksin mis firma robotid on 10 aasta pärast populaarsed, siis ostaksin täna suht tuimalt nende osakuid. Ajaloos on sellist paska alalti katsetatud läbi militaristide, nii et neile see rahavoog lähiajal eriti ei tohiks vaibuda. Aga üldstruktuur praegu lagunemist see veel ei näita, minu arvates. Peaks tekkima enne eluliselt vajalike asjade defitsiit ja siis tuleb keskpankadelt palju katteta raha ja siis kóik asjad stabiilse väärtusega hüppavad hinnas. Absurdsete teenuste massi suurenemine on ka üks variant intressikulude märkamatuks katmiseks. Kajastamata majanduslangus saab olla küll, eriti kus massiliselt toodetakse midagi, siis lastakse see ribadeks ja siis julgelt edasi, sest numbrid on head. See rahamass peaks aga kuskilt mujalt ka välja imbuma, aga inflatsiooninäitajad on lausa suurepärased kogu jama taustal. See et keegi intressikulude otsingul lolliks läheb ja sigadusi teeb on minu arvates täiesti loogiline ja see peaks üksiisikute tasemel ka süvenema, sest agressivsus on nüüd teatud kujul igapäevane ja kogu aeg silmade ees. Kuid senikaua kui toodetakse palju ja see ka ära tarbitakse peaks üldpilt siiski normaalne olema. ECB peaks muidugi nüüd esimene olema kes ka intresse langetab ja siis saab turg nagu vaba raha piisavalt juurde ja ratas peaks käima minema jälle. Ega hirmudest nagu praegu midagi väga silma ette ei jookse, mingi hull toiduainevarude vähenemine nagu oleks hirmus, kuid hetkel tundub siiski et ühe koha saagi puudus tavaliselt kompentseerub teise koha suurema saagikusega. Inimlikusest vóib ju puudus olla, aga see ei lähe nagu otse bilanslehte... Muudes kohtades arvutatakse suht kiiresti uus tasakaalupunkt ja hakatakse seda ellu viima ja maksja ikka leitakse....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Apr 2024 04:01

projekteerija wrote:.Elu nagu 90-ndatel kui ka meil igasugune metallollus rändama kippus. (ntx. Lurichi monument Pirital). või siis röövvallutuste ajastutel ...
https://yle.fi/a/74-20083909
Ühtedele metallisõpradele saabus ka hiljuti kohtuaotsus (2 aastat trellide taga ja sadu tuhandeid eurosid teoste (hävitasid täielikult kaks skulptuuri ja ühest lõikasid suuri tükke välja) taastamiseks ...)
https://yle.fi/a/74-20080555

Just. 90-s coming back, can you feel it .... Postsovjeetidest metallisulatajate teema, tõenäiliselt? Või on kuskil kellegil hirmus majanduslangus, mis ei kajastu aruannetes?
Aga laulu muusikaline pool super, lausa igihaljas, sõnad ja sõnum - mõttetu kriiskamine ja pseudoemotsioonid, minu arust. Sellise kirega tuleks laulda asjadest, mis tekitavad *suut kirge, mitte aga sellest, et 80-ndate stiil tuleb tagasi.

--
*mis aga tekitab sellist suurt kirge - no ei teagi. Seega, laulda võib millest tahes?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 17 Apr 2024 03:47

hh wrote:Jälgin ka teisi analüütikuid! Avasta, et nad saavad Lynette Zangilt ideid ja argumente, kohati lausa sõnastust.

Eesti analüütik väidab, et tema esindab teist koolkonda, investeerib metallikaevanduse firmade väärtpaberitesse. Aga Lynette Zang ütleb, et temal pole praegu mitte üht aktsiat ega võlakirja ega indeksfondi, sest see on crap ja kõik lendab mingi hetk uppi. Miks ma teda usun? Sest ta on töötanud Lehman Brothers pangas ja näinud, mida tähendab panga uppilendamine.

Eks see on ikka see igivana teema meil siin: kas oma tulevikku investeerida/kindlustada kinnisvarasse, metsa, aktsiatesse, enesetäiendusse või kulda (puhtast veest ja sotiaalsest võrgustikust rääkimata).
Kulla suur puudus on see, et ta ise ei tooda midagi, hoiab vaid oma väärtust vastavalt üldisele hinnatasemele, seevastu suur eelis on see, et suht riskivaba ja hooldusvaba ning kergesti peidetav ja kaasaskantav. Seevastu nt. mets hoiab hinnataset ja kasvatab mahtu ka lisaks, tubli +2% aastas. Kooreürask, tulekahjud, natsionaliseerimine on suured vaenlased, vajab ka hooldusraiet ehk lisakulud. Ka kuld peab olema hangitud anonüümselt, et keegi ei saaks seda nt. "sõjakulude katteks" vms. natsionalidśeerida. Seevastu omaenese tarkust ei saa keegi ära võtta, aga teadmisi tuleb jällegi pidevalt täiendada.

Ahh, jälle targutamiseks läks, aga lühidalt: Lynette panustab sellele, et kuld on väga tugevalt allahinnatud, kuna juba pikka aega on õnnestunud süsteemi kruttida nii, et väärtuse aluseks on muud väärtused. Omades panga põhjamineku kogemust arvab ta, et kogu süsteem lendab millalgi uppi, sest muude väärtuse aluseks võtmine on võimatu.

PS. pop, väga hea, et parandad mind. Sama kehtib teiste kohta. Kipun viimasel ajal lihtsustama ja üldistama - seal, kus pole võimalik. Kui üleüldse lolli juttu hakkan rääkima, andke märku. Neid kangeid rohte pean mõnipäev rohkem võtma ja siis vana usalduse poolest mõni foorumlane (kes antud teemas pole tugev) hakkab seda võtma tõe pähe.

Kas nõus?

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 16 Apr 2024 23:13

pop wrote:
td wrote:/et supernoovadest pärinevad rasked keemilised elemendid (kuld jms.) asuvad maa sügavuses/.../Seega, kui avastatakse meetod ülisügavast kaevandamisest, oleme järsku kullauputuse taustsüsteemis.

Ma saan aru et kulda saame "pindmistest kihtidest" kaevandada vaid tänu "late heavy bombardment" toimumisele, Maa moodustumise hilisemas etapis (ja kui saabus kõige viimane partii Iriidiumi, läksid dinosaurused).
Kullakerasid vabas ruumis kuuldavasti ei hõlju, samas oleks Koh-I-Noorist mõnevõrra suuremaid teemante vist saadaval küll, kui nt mõni nn "valge kääbus" ära sikutada (siis teemante igatahes jätkub, Maad ennast võib väheks jääda).

Soomes viimasel ajal tekkinud tõsine probleem. Kullast kümneid kordi odavamast metallist esemed ja kunstiteosed on kaduma läinud või lõhutud. Politsei arvab, et selle hinnalise skulptuuri saatuseks oli sulatusahi, et vanametallina ehk paarsada eurot tulu teenida...Elu nagu 90-ndatel kui ka meil igasugune metallollus rändama kippus. (ntx. Lurichi monument Pirital). või siis röövvallutuste ajastutel ...
https://yle.fi/a/74-20083909
Ühtedele metallisõpradele saabus ka hiljuti kohtuaotsus (2 aastat trellide taga ja sadu tuhandeid eurosid teoste (hävitasid täielikult kaks skulptuuri ja ühest lõikasid suuri tükke välja) taastamiseks ...)
https://yle.fi/a/74-20080555

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Apr 2024 22:25

spl wrote:Nüüd läheb asi paremaks, tasuline psühholoogi vastuvõtt + > 150 euri ja vist 25 - 30 min. Mina selle hinna juures ilma naljata küsiksin, kas "happy end" ka tuleb.

Tuttaval ei jäänud midagi üle, kui pidi psühholoogi juurde minema lapsega, mingi osalise riigi toega seal olid (kunstlikud järjekorrad) juba sügiseni.

Kasutatakse (hinnastamisel) ära täiesti seda fakti, et ühiskond sisuliselt vaimselt aina ebastabiilsed.

Rootsis sama. Riigi psühhiaatril pikk järjekord. Eravastuvõtt nädala jooksul. Kusjuures ole sa riigi või eravastuvõtul - iga kord on erinev arst, kes teab sinust vaid niipalju kui pabereid viitsib lugeda. Sama juhilubade taotlemisel, kus vaja psühhiaatri tõendit. Eravastuvõtt sisuliselt kohe, arstiks on oma linna kirurg - ju siis mngid lisapaberid endale hankinud.
Kuidas tean - poeg autist ja tütar Asperger. Ja meie põlvkond peab olema see tugev, kes kõik saatuselöögid vapralt vastu võtab. Naine ütles küll, et natuke veel ja siis käib krõps ära. Eks ma püüan siis teda jällegi mõne hea sõnaga toetada.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Apr 2024 20:46

Päris pe..kis see uus põlvkond. ATH, ADHD juba nagu tavaline. Seal täiesti nii, et auto sõidab, aga kedagi pole roolis. 30% koolislastest vajab sisuliselt psühholoogi.

Nüüd läheb asi paremaks, tasuline psühholoogi vastuvõtt + > 150 euri ja vist 25 - 30 min. Mina selle hinna juures ilma naljata küsiksin, kas "happy end" ka tuleb.

Tuttaval ei jäänud midagi üle, kui pidi psühholoogi juurde minema lapsega, mingi osalise riigi toega seal olid (kunstlikud järjekorrad) juba sügiseni.

Kasutatakse (hinnastamisel) ära täiesti seda fakti, et ühiskond sisuliselt vaimselt aina ebastabiilsed.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 16 Apr 2024 20:38

td wrote:
hh wrote:Siiani tundub Lynette Zang kõige parem ja selgem analüütik. Keskpanga Digitaalraha teemal (ta ütleb, et juba testitakse):

Accelerating Toward CBDCs: Are You Prepared for Central Bank Control?

https://www.youtube.com/watch?v=gD40voJ ... ynetteZang

oleneb taustsüsteemist, milles elad ja mis infot kasutad
kui info on ühekülgne, siis on ka ühekülgsed analüütikud selles taustsüsteemis täpsed

mõnes teises taustsüsteemis võib olla teistmoodi
missugune taustsüsteem see õige on, raske öelda
ei oska enam tuua ei poolt- ega vastuargumente, las jääb teiste hooleks


Jälgin ka teisi analüütikuid! Avasta, et nad saavad Lynette Zangilt ideid ja argumente, kohati lausa sõnastust.

Eesti analüütik väidab, et tema esindab teist koolkonda, investeerib metallikaevanduse firmade väärtpaberitesse. Aga Lynette Zang ütleb, et temal pole praegu mitte üht aktsiat ega võlakirja ega indeksfondi, sest see on crap ja kõik lendab mingi hetk uppi. Miks ma teda usun? Sest ta on töötanud Lehman Brothers pangas ja näinud, mida tähendab panga uppilendamine.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 16 Apr 2024 20:33

spl wrote:Kuidas selline asi üldse võimalik ? St saan õigestu aru, lubati õpetajatele palgatõus see minimaalne, kas 14 eurot said õpetajad juurde ja isegi seda ei anta :shock: :shock:

https://www.err.ee/1609314948/omavalitsused-ootavad-jatkuvalt-opetajate-palgatousuks-lubatud-raha


Ja-jah, otsivad kõikjalt võimalusi raha saada -- et müüme maha veel viimase riigile kuuluva kinnisvara. Noolivad Mustpeade maja, muusikud ahastuses.

ÄRIIDEE: müügu maha Toompea loss ja Stenbocki maja, saab rohkem raha kui Mustpeade maja eest, ja asi ants.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 16 Apr 2024 18:01

Kuidas selline asi üldse võimalik ? St saan õigestu aru, lubati õpetajatele palgatõus see minimaalne, kas 14 eurot said õpetajad juurde ja isegi seda ei anta :shock: :shock:

https://www.err.ee/1609314948/omavalitsused-ootavad-jatkuvalt-opetajate-palgatousuks-lubatud-raha

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 16 Apr 2024 17:56

td wrote:/et supernoovadest pärinevad rasked keemilised elemendid (kuld jms.) asuvad maa sügavuses/.../Seega, kui avastatakse meetod ülisügavast kaevandamisest, oleme järsku kullauputuse taustsüsteemis.

Ma saan aru et kulda saame "pindmistest kihtidest" kaevandada vaid tänu "late heavy bombardment" toimumisele, Maa moodustumise hilisemas etapis (ja kui saabus kõige viimane partii Iriidiumi, läksid dinosaurused).
Kullakerasid vabas ruumis kuuldavasti ei hõlju, samas oleks Koh-I-Noorist mõnevõrra suuremaid teemante vist saadaval küll, kui nt mõni nn "valge kääbus" ära sikutada (siis teemante igatahes jätkub, Maad ennast võib väheks jääda).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 16 Apr 2024 16:37

Ei jää need meie kodukootud kokasaated väljamaa omadele (Jean Pierre, jt.) alla midagist, üks Võrumaa mees (kui kah piirkond ära mainida):
https://www.youtube.com/watch?v=CvwoG0Z0PmQ

Top