Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Post a reply


This question is a means of identifying and preventing automated submissions.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek: :HEAD
BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is OFF
[url] is ON
Smilies are ON
Topic review
   

Expand view Topic review: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 29 Mar 2023 13:54

He-he-hee
https://www.err.ee/1608930437/ungari-va ... ta-ungarit

Eks selles natuke tõtt ole (kuningriiklik ülbus), aga tööalased suhted ungarlastega ei ole ungarlasi ka näidanud kõige paremast küljest ("sa ei tunne veel madjareid ..." ;) )

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by td » 29 Mar 2023 11:03

pop wrote:Ja veel üks üldisem risk on see et kõige selle tulemusel väheneb/kaob veel (lisaks moblafenomenile) üks osa praktilisest vajadusest teiste inimestega suhelda (st et saada midagi teada mida ise ei tea), ja jääb sisuliselt vaid vajadus (teiste, ja läbi selle ka enda) emotsioonide järele (inimene kui sotsiaalne olend jne.).

Näeb-kuuleb kas GPT suudab ka selle vajaduse asendada (st mitte Jaapani vanadekodu mähkmevahetusroboti tasemel, vaid täisväärtusliku intellektuaalse vestluskaaslasena).

Jätsid arvestamata suhtluse kolmanda funktsiooni - hankida infot inimsuhete ja inimomaduste kohta, et punuda endale kasulikke intriige (koht ametiredelil, päevased töökohustused jne.)

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 29 Mar 2023 10:42

projekteerija wrote:/.../(kuidas AI, robotiseerimine, kaugtöö jms. hakkab töökohti, töötamise asukohta (...) ja palkade suurust/tulevikuperspektiive lähiajal sööma.

Ma proovisin eile ChatGPT 3.5, andsin talle ühelauselise juhise teha tabelis teatavaid layout-i ja arvutusloogika muutusi kui kahes pesas väärtused teataval viisil muutuvad, ja ta kirjutaski ca 6 sek jooksul mõnekümne realise koodi VBA-s mis tegi täpselt seda mida vaja - vaatasin üle ka et oli täiesti nö optimaalne kood (v.a. see et ta "mõtles natuke üle", st pani kummagi väärtuse jaoks tabelisse nn triggeri (st "event") mis masstöötluse korral tegelikult asja aeglustab).

Seega - kui inimesel on lausete koostamise semantilise ja süntaksilise poolega kõik korras siis tuleb sisuliselt vaid tekst sisse dikteerida (nt Dragon NS abil, kui pole soovi kuuglile oma häälenäidiste arhiivi tekitada), ja loodud kood lihtsalt välja kopeerida, seda seejärel natuke auditeerida-optimeerida, ja töö on ca 10x kiirem (mul endal läheb põhiaeg koodi sissetoksimisele ja käskude korrektse süntaksi järgiproovimisele, ja oluliselt vähem algoritmi väljamõtlemisele).

Ma soovitaks proovida sellega ka arhitektuuri (a la "disini Louis Kahn Esherick house stiilis villa (ja nt "millel oleks 40% ulatuses ka A. Aalto Yvaskyla villa jooni", vms).

===================================
spl - mul on siiralt tunne et üsna lähiajal jääb vaid vajadus nö "arhitektide" järele ja nende järele kes mõtleks terviklikult läbi algoritmi, use-case vms ja selle vastavuse tegelikule äriprotsessile (mul endal on see vist 10-20%, ja muu 80-90% ongi see krdi "sekretäritöö", umbes et kas muutuja sai õigesse (ja optimaalsesse) tüüpi defineeritud, mis kujul hoitakse oma teekonna vältel nt kuupäevi, kas kasutajal on ANSI/UTF-8/UTF-16, kas on mälupiiranguid, kui suureks võib/tasub massiive ajada, kui suur on mingi funksiooni vms maksimaalne argumentide arv, jms bullsht, pluss erinevate moodulite tuim ükshaaval järgiproovimine).
Vblt. teen isegi tasulise konto GPT 4.0 alla (3.5 on tasuta).

Oma esmaste katsete põhjal ennustaks küll päris põhjalikku paradigma muutust kogu IT-sektoris, ja tundub et ka (IT) "liht-töökohtade" päris olulist kadumist. Natuke terendab ka mõnede startuppide kadumine.

==================================
Ja veel üks üldisem risk on see et kõige selle tulemusel väheneb/kaob veel (lisaks moblafenomenile) üks osa praktilisest vajadusest teiste inimestega suhelda (st et saada midagi teada mida ise ei tea), ja jääb sisuliselt vaid vajadus (teiste, ja läbi selle ka enda) emotsioonide järele (inimene kui sotsiaalne olend jne.).

Näeb-kuuleb kas GPT suudab ka selle vajaduse asendada (st mitte Jaapani vanadekodu mähkmevahetusroboti tasemel, vaid täisväärtusliku intellektuaalse vestluskaaslasena).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 29 Mar 2023 09:25

Väikene reality check dr Peter Carterilt, IPCC 6 raporti kokkuvõte.

https://www.youtube.com/watch?v=ObyLLgH ... eterCarter

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 29 Mar 2023 08:49

https://majandus.postimees.ee/7742319/graafikud-valitsusel-on-eelarvest-puudu-1-5-miljardit-eurot

Avaliku sektori palgakasv on tänavu umbes 16 protsenti. Lisaks palgakasvule süvendavad puudujääki ka investeeringud, samas kui riigi tulude kasv aeglustub.

Päris põnev saaks olema kärpe jutt avalikule sektorile, eriti kui vaadates kuidas riigikogu ja paljude tegelaste palk kasvanud nagu pärm. 8000 palgad jne, siis tulla kärpimise jutuga, siis kaotatakse avalikust sektorist viimasedki töötajad.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 29 Mar 2023 00:01

spl wrote:to projekteerija,

20-30% oleks täiesti mõistlik ja turule tervislik korrektsioon, siin asi krahhist kaugel. Sisuliselt lühikese ajaga tegi kv buumi tõttu 70% hinnatõusu (3 aasta peale): mis liig, mis see liig.

---

Teine asi nüüd renoveerimisnõue, mis kortermajadel varsti kukil. Kaugel pole ka see aeg, kus EU hullust tuleb täita. St kõik soojustamata paneelikad ei väärti kindlasti seda hinda, mida hetkel küsitakse, seal kohe -30% ilma valehäbita.


Soomlaste kokkuvõte viimase aasta jooksul toimunud hinnalangusest.
https://yle.fi/a/74-20024517
Kogu maa -5,2%
Kokkusattumusena vanade korteriühistu /osaku korterite keskmine smuti -5,2%
Helsingi -14%
Espoo -13%
Tõenäoliselt kiiremat kukkumist on siiani takistanud materjalide-tööjõu kallinemine ja rahatrüki tulemid.
Edaspidi rahulike arengute korral saavad määravaks investorkorterifondide võime teenindada laene ja nende intresse (kuni 45% uutest korteritest suuremates tõmbekeskustest olevat fondide rahapaigutusparklad) ja tööturu arengud (kuidas AI, robotiseerimine, kaugtöö jms. hakkab töökohti, töötamise asukohta (Helsingis on palju nii inimeste enda (teine -kolmas elukoht) kui ettevõtete töökoha kortereid) ja palkade suurust/tulevikuperspektiive lähiajal sööma.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 28 Mar 2023 22:29

pop wrote:Segastel aegadel kipuvad inimesed uskuma väga erinevaid asju (esimese katku ajal vist hakati Itaalias ka kohati meeleheitlikult tantsima ja orgiaid korraldama, kui muud vahendid olid ära proovitud ja ei toiminud).


Muide tõsi! Ilmselt ongi nagu sõjaaeg, kus KÕIK osutub propagandaks, aga sa ei saa aru, kelle.
Varem oli nii 1990. aastatel, kus valitses suur segadus.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 28 Mar 2023 22:24

hh wrote:IISRAELIS täna rahvas väljas, vallutatakse valitsushooneid, protestitakse mingite reformide vastu, juba käis jutt kodusõjast. Mis toimub?
Meenus, et Iisrael pidi plaanis olema viimane kants.


Ükski artikkel pole seni seletanud, MILLES ASI seal Iisraelis. Mitte millestki aru ei saa.

Keda huvitab, siis see peaks olema adekvaatne info Iisraeli mäsu kohta (copy-paste):

Iisrael.
Peaaegu 12 nädalat kestnud demonstratsioonid ei ole suunatud niivõrd Netayahu valitsuse uue reformi vastu, kuivõrd Netanyahu enda vastu, keda vasakpoolsed püüavad kõigest väest suruda välja peaministri kabinetist.
Seda arvamus kinnitab ka asjaolu, et eelmine, vasakpoolne peaminister, Yair Lapid väitis pärast ametist lahkumist:
" Me toome tänavatele miljonid." Seda öeldi veel enne, kui Netayahu valitsus oli tulnud välja uue reformiga.
Järeldus: Netayahu valitsuse kukutamine oli liberaalidel plaanis juba enne Netayahu ametivande andmist.
Iisraeli eksperdi, Amir Tsarfati arvates, finantseerivad demonstrante Iisraeli pankurid, suurte kompaniide ja kõrgtehnoloogia ettevõtete omanikud - ja miljardärid, kes arvavad et Netanyahu võib saada ohtlikuks nende ettevõtetele.
Seepärast levitavad nad propagandat, et Iisraeli demokraatia on kasvavs ohus ja püüdes suunata rahvast valitsuse ja Netanyahu vastu, et see astuks tagasi peaministri kohalt.
Tsarfari arvates, rahastatakse demonstratsioone tohutute, riiklikel tasemel summadega.
Muidugi mängib suurt rolli ka Netanyahu valitsuse reform, piirata piiramatu võimuga Ülemkohtu tegevust, mis on tegutsenud täiesti oma äranägemise järele, arvestamata ühegi teise kohtu või valitsusorganiga.
Demonstratsioonide ja nende toetajate võimekust näitab esmaspäevane streik Ben Gurioni lennuväljal .
Erulendurid ja sõjaväelased on keeldunud riigikaitses osalemisest
.......
Iisrael kogeb praegu pärast 1948. kehtestatud iseseisvust-
enneolematut, erimeelsusest tulevat kaost.....

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 28 Mar 2023 20:06

sattusin üle hulga aja Veritasiumi vaatama, teemaks see kuidas kvantarvutid ei kõlba eriti millekski (tingituna qubiti superpositsioonide väljalugemise võimatusest), kuid kuidas nad kõlbavad ideaalselt praeguste krüptograafiliste algoritmide murdmiseks (tõsi - mitte VEEL)
https://www.youtube.com/watch?v=-UrdExQW0cs

======================
kuskilt jäi meelde reegel et puhtteoreetiliselt on mitte-dekrüpteeritav (ka kvantarvutitega) selline info mille OTP (one-time-pad, ehk ühekordne võti) bittide arv on suurem kui krüpteeritava info enda maht (mis on tegelikult ka loogiline).

Teine veidi sarnane asi on nn "steganograafia" - kui kõik "vastused" on "formaalselt OK" - vali millist tahad.

=======================================
ja siit üks tõeline õudusjutt eelmise jätkuks
https://www.youtube.com/watch?v=DIU48QL5Cyk
Ehk siis kuulus fraas "Ignorance is Bliss saab olema veel tõesem kui seni (et õnnelikuna-rahulolevana jätkata, umbes nagu Matrixis).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 28 Mar 2023 17:21

Ma tõesti tunnen, et pean uuesti kooli minema, tunnen ennast väga lollina.

https://www.err.ee/1608929216/el-kinnitas-uutele-autodele-nullheitme-noude-alates-2035-aastast

Kuidas e-kütused saavad olla lubatud, seal tekib ju CO2. Aga nõue, et kõik uued autod 0 CO2 jalajäljega.

Saksamaa ja Euroopa Komisjoni kompromissiga lisatakse autode CO2 vähendamise kokkuleppele viide sünteetiliste kütuste (e-kütuste) võimalikuks kasutamiseks ka pärast 2035. aasta tähtaega.

...

Kokkulepe nõuab, et 2030. aastast oleks kõikidel Euroopa Liidus müüdavatel uutel autodel süsinikdioksiidi heitkogused 55 protsenti madalamad kui 2021. aasta tase ning alates 2035. aastast oleks kõikidel müüdavatel uutel sõiduautodel ja kaubikutel süsinikdioksiidi heitkogused null. :HEAD

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 28 Mar 2023 16:35

endale üllatuseks leidsin isegi selle üles ("kivikantsli jutud")
viewtopic.php?f=3&t=4&start=77820#p90495

Loomulikult on autor selle praeguseks eemaldanud (arvatavasti ennustuste mõningase paikapidamatuse põhjusel).
Samas kanal on õnneks isegi alles, ja suisa 460 järgijaga: https://www.youtube.com/@matiklaas9501/videos
sealt kuuleb ilmselt veel tõde eesootava kohta.

See on ilmselt isegi natuke omalaadne meditatiivne kogemus - minna loodusesse, leida suur kivi, seista selle kõrval, rääkida natuke iseendaga ja ühtlasi veeretada oma mõtted videosse.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 28 Mar 2023 16:02

hh wrote:Nii. Taas lugege omal vastutusel.
Juba mitu korda plingib ekraanil selline lause: PRAEGUNE ON 2022. AASTA VIIMANE KUU. 1. APRILLIL ALGAB UUS AASTA.

Ma pean üles otsima selle "kivivalvur ropka" video kellel oli "usaldusväärset siseinfot" et sissetung meie suunas algab jaanipäeval 2022. Mind siiralt huvitab kas tema kanalilt tuleb veel ennustusi (ja äsjaöeldu polnud absoluutselt mitte iroonia vaid täiesti tõsine, kuigi natuke "antropo-sotsioloogiline" huvi).

Segastel aegadel kipuvad inimesed uskuma väga erinevaid asju (esimese katku ajal vist hakati Itaalias ka kohati meeleheitlikult tantsima ja orgiaid korraldama, kui muud vahendid olid ära proovitud ja ei toiminud).

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 28 Mar 2023 12:53

to projekteerija,

20-30% oleks täiesti mõistlik ja turule tervislik korrektsioon, siin asi krahhist kaugel. Sisuliselt lühikese ajaga tegi kv buumi tõttu 70% hinnatõusu (3 aasta peale): mis liig, mis see liig.

---

Teine asi nüüd renoveerimisnõue, mis kortermajadel varsti kukil. Kaugel pole ka see aeg, kus EU hullust tuleb täita. St kõik soojustamata paneelikad ei väärti kindlasti seda hinda, mida hetkel küsitakse, seal kohe -30% ilma valehäbita.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by projekteerija » 28 Mar 2023 00:27

spl wrote:Väike krahh siiski paistab kv sektoris. Samas ma ei usu suurt krahhi, pigem 20 - 30% korrektsiooni, mis oleks täiesti mõistlik.

https://www.aripaev.ee/uudised/2023/03/27/suurkoondamine-vaikelinnas-betoonitehas-sulgeb-tootmise-kaovad-kumned-tookohad

Kunagi ei ole olnud välistatud 20-30 % kukkumised. Ka 70% võimaluse rahvusvahelised jutlustajad on lagedale ilmunud...aga see millal ja kui palju, paistab rohkem selline x-dega mängimine ja kohvipaksu piilumine suuremas ulatuses kui kunagi varem minu ehitusvaldkonnas toimetamise ajal.
Aegajalt käin võimalusel ehituspoodides-materjalide müüjate juures päriselu piilumas. Viimased 4-5 kuud on enamuse juures sügav vaikus kestnud. Poode on muidugi nüüd palju ja need on megasuured. Kuid poesaalides ja parklates valitseb vaikus. Müügisaali töötajad näpivad vaid igavusest telefone, abistava töötaja leidmine pole probleem, ka kaubariiulid ja platsid on enamasti kaupa täis (v.a. mõned vähesed alarühmad ntx. naturaalsed parketid. Tarneahelad ja tellimisrütm on liikuma saanud) , kassades pole sabasid ...kui neid just kunstlikult ei tekitata.
Kui midagi ootamatut üleöö ei juhtu, siis panustaks aastatepikkusele laugele ja nürile langusele. Pole ju midagi suurt ja olulist mida juurde ehitada vaja ning ega keegi ka lageda taeva all pole ( Narva linna jagu sõjapõgenikke mahtus nii ära, et kitsikusest pole suurt midagi kuulda ) Pigem pitsitab ülalpidamise kulu või kägistavad laenuintressid, klientide ja tellimuste puudus vms. Unistatakse mingitest neljarealistest (aga kõik teavad, et tegelikult nii vajadus kui võimalused neid teid liiklusega täita on olematud e. siis liikluskoormuste langemisele-langetamisele pole alternatiive), suurtest ooperisaalidest ja või linnaraamatukogudest jms. kuid olemasolevategi tegevusega täitmisega ollakse hädas nii rahaliselt kui inimeste osas.
Hoiatav (tegelikult ka meie jõukamaidki (jõukamaksliidetud) omavalistusi juba vaevav nähtus möllab ka Soomes. Nurmijärvi kunta (vald), mis viimased aastakümned kogu aeg kasvas ja sellega lausa kuulsaks sai (pidevalt ehitas, kinnisvara kallines jne...), on jõudnud sügavasse kriisi. Nüüd tuleb kärpida ja massiivselt, kuigi kõike on juba radikaalselt kärbitud ning vaid lastega perede jms. lõksumeelitatute arvelt saaks midagi teha vältimaks halvimat. Iga elaniku kohta üle 5000 euro laene iga valla ekaniku kohta on vald suutnud võtta.
https://yle.fi/a/74-20023704
Või teine skeem millega valdadele ja nende elanikele on koorem kukile laetud. Eesmärk oli kokkuhoid jms. välja kukkus aga sedasi, et riiklikult ettenähtud suuremaks ehitamise käigus suudeti vaid kulu ja arved suureks ajada ja seda nagu ikka. UPS ...juhtus täiesti ootamatult e. valdade jaoks on asi hullem kui enne. Arve suurus selgus "ootamatult" keskse megahaigla (luidagi kahtlaselt sarnane Lasnamäe haigka projekti visuaalidega) valmimispeo järgselt...ravimiseks, teenuste asemel tuleb suur krokodillimine ja veel suurem teenuste kärpimine ning kitsikus, kui enne oli.
https://yle.fi/a/74-20024426

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Mar 2023 23:31

Keda huvitab naiste vaatenurk elule, soovitan minna vaatama Anna Hintsi premeeritud dokki Võromaa suitsusauna teemal "Savvusanna sõsarad" ja kuulata tema intervjuud. Film jookseb praegu kinos, teeb hea kassa.

Anna Hints. Naised vajavad turvalist keskkonda, et saada oma lood ja vägi tagasi
https://vikerraadio.err.ee/1608921596/a ... agi-tagasi

Nojah, saunast käib läbi terve spekter naisi, aga film on tõesti hästi tehtud ja MÕJUB mingil alateadvuse tasandil.

Mulle väga meeldis Sirbi pikk intervjuu: https://sirp.ee/s1-artiklid/film/vaistu ... uva-leili/

Plekkstrummi saate intervjuu: https://etv2.err.ee/1608917195/plekktrumm

Nukker, et just nüüd saab Võromaa ülemaailmset kuulsust, kui me siin kohalikud teame, mis sõjalised plaanid õhus...

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Mar 2023 22:09

Väga kahtlane aeg praegu. Vastuolulised jutud selle kohta. Või siis kõrvulukustav vaikimine.
Artiklipealkirjade loetelu idamaise muusika saatel 2 minutit:

Final stroke on the clock

https://www.youtube.com/watch?v=OdVpIm4X87k

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Mar 2023 20:29

Väike krahh siiski paistab kv sektoris. Samas ma ei usu suurt krahhi, pigem 20 - 30% korrektsiooni, mis oleks täiesti mõistlik.

https://www.aripaev.ee/uudised/2023/03/27/suurkoondamine-vaikelinnas-betoonitehas-sulgeb-tootmise-kaovad-kumned-tookohad

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Mar 2023 18:30

IISRAELIS täna rahvas väljas, vallutatakse valitsushooneid, protestitakse mingite reformide vastu, juba käis jutt kodusõjast. Mis toimub?
Meenus, et Iisrael pidi plaanis olema viimane kants.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Mar 2023 18:18

hh wrote:Nii. Taas lugege omal vastutusel.

Juba mitu korda plingib ekraanil selline lause: PRAEGUNE ON 2022. AASTA VIIMANE KUU. 1. APRILLIL ALGAB UUS AASTA.


Pole õrna aimu, kes see persoon on, aga sellele blogile viidati, kui vaja ridade vahelt lugeda -- räägib heade jõudude esindaja:

https://dinaresgurus.blogspot.com/2023/ ... scott.html

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 27 Mar 2023 18:06

Nii. Taas lugege omal vastutusel.

Juba mitu korda plingib ekraanil selline lause: PRAEGUNE ON 2022. AASTA VIIMANE KUU. 1. APRILLIL ALGAB UUS AASTA.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by spl » 27 Mar 2023 15:27

Mina näen kv indeksi jõnksus trendi langusele. No kurivaim, minimaalne korrektsioon oleks 20%. Sest muidu oli kv hinnatõus läbi aastate 6 - 8%. Siis 2020,2021,2022 oli sisuliselt 20 - 25% !

Screenshot 2023-03-27 at 16-26-00 Kinnisvara KV.EE - Kinnisvara pakkumised - korterid majad maad äripinnad.png
Screenshot 2023-03-27 at 16-26-00 Kinnisvara KV.EE - Kinnisvara pakkumised - korterid majad maad äripinnad.png (80.24 KiB) Viewed 158 times

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 27 Mar 2023 11:47

pop wrote:
teretere wrote:Douglas Macgregor: "What's Coming IS WORSE THAN A WW3, THIS IS SERIOUS!" in Exclusive Interview
https://www.youtube.com/watch?v=ZUzR0wY ... racyNow%21

Ma arvan et sügiseks on tõde teada. Jutt on natuke AJonesi stiilis, kindral pole ka enam "aktiivne" ja tundub et mõtleb mõned argumendid ja narratiivid ise käigupealt välja a la venelased ei taha kasutada termobaarilisi laenguid kuna need ju hävitaksid ka kohaliku elanikkonna - ma saan aru et nt Mariupoli draamateatris olid varjul 500 Azovlast (nagi ka Kramatorski raudteejaamas jne) ? Ja "daisy-cutter" -id on ka USA-s täiesti saadaval.
Mõnest asjast on kindral aru saanud ka täpselt vastupidiselt tegelikule (ka kuugli näitest on see aimatav) (samas pisidetail mida ei saa muule ekstrapoleerida automaatselt).

Donbassi osas ma arvan et see küntakse lõpkokkuvõttes vastastikku piisavalt üles sel määral et piirkond jääb suht tühjaks.


Jah, egas muud kui päev korraga ja vaikset meelt meile kõigile.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 27 Mar 2023 11:18

teretere wrote:Douglas Macgregor: "What's Coming IS WORSE THAN A WW3, THIS IS SERIOUS!" in Exclusive Interview
https://www.youtube.com/watch?v=ZUzR0wY ... racyNow%21

Ma arvan et sügiseks on tõde teada. Jutt on natuke AJonesi stiilis, kindral pole ka enam "aktiivne" ja tundub et mõtleb mõned argumendid ja narratiivid ise käigupealt välja a la venelased ei taha kasutada termobaarilisi laenguid kuna need ju hävitaksid ka kohaliku elanikkonna - ma saan aru et nt Mariupoli draamateatris olid varjul 500 Azovlast (nagi ka Kramatorski raudteejaamas jne) ? Ja "daisy-cutter" -id on ka USA-s täiesti saadaval.
Mõnest asjast on kindral aru saanud ka täpselt vastupidiselt tegelikule (ka kuugli näitest on see aimatav) (samas pisidetail mida ei saa muule ekstrapoleerida automaatselt).

Donbassi osas ma arvan et see küntakse lõpkokkuvõttes vastastikku piisavalt üles sel määral et piirkond jääb suht tühjaks.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 27 Mar 2023 09:10

Juhtusin kuulama.
Postitan siia tasakaalustamaks eesti meedias vohavat kallutatust, primitiivsust ja vaimupimedust antud küsimuses.

Douglas Macgregor: "What's Coming IS WORSE THAN A WW3, THIS IS SERIOUS!" in Exclusive Interview
https://www.youtube.com/watch?v=ZUzR0wY ... racyNow%21

Juhul, kui huvi siis siin väikene ülevaade kodueesti planeerimisprotsessi rahvakoosolekust.
Rahvakoosolek - SOODLA harjutusvälja teemal Kehras
https://www.youtube.com/watch?v=8I_bsss ... oduktsioon

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 26 Mar 2023 22:34

Tsitaat kuugel tõlge [lugege omal vastutusel]: Järgmine pank, mille kukkumist oodatakse, on Deutsche Bank, ja see veab kõik teised kaasa.

Praeguse seisuga on kld-hõbe absoluutselt ainsad, mida soovitatakse osta / investeerida, kui võimalik. Ameerikas on inimesed ärganud ja tahavad oma miljoneid kätte saada pangast ning metallidesse panna. Soovitatakse et kodus oleks min kuu aja raha- toidu- ja veevaru jms vajalik. Samas vastuolulist infot liigub ka, et olge rahulikud, kõik teie rahad on juba uude süsteemi üle kantud ja miski ei lähe kaotsi. Ma ei oska seisukohta võtta. Põneval ajal elame.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by Majandushuviline » 26 Mar 2023 22:07

td wrote:Aga üldiselt võib öelda, et valimised võitis "Ühtse Venemaa" Eesti versioon - küllap omane postsovjeetlikele riikidele. Igal maal on omad oligarhid ja endine nomenklatuura oma laste ja lastelastega.

Ikka need e-hääled, nagu ka Venemaal. E-hääletuse otsast lõpuni jälgitavust on soovitatud algusest alates ja ikka veel seda pole. Kes kasutaks sarnaselt mittejälgitava põhimõttega e-panka, kus kontol toimuv on omanikule salajane turvalisuse huvides?
https://www.delfi.ee/artikkel/94662863/kreml-e-haaletamine-tuleb-voimalikult-kiiresti-kasutusele-votta-kogu-venemaal
https://maailm.postimees.ee/7335528/ulevaade-opositsioon-e-valimised-loovad-vene-demokraatiale-hingekella
https://www.err.ee/1608901955/mart-poder-suuname-tahelepanu-demokraatia-opsusteemile
https://gafgaf.infoaed.ee/en/posts/perils-of-electronic-voting/

https://uueduudised.ee/uudis/eesti/video-i-video-mis-toendab-et-e-haaled-pole-salajased/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by teretere » 26 Mar 2023 13:03

pop wrote:
teretere wrote:John Mearsheimer | Answers to YOUR QUESTIONS
https://www.youtube.com/watch?v=6o-xbAQ ... gesFanClub

JM auditooriumi hulgas on ka tarku inimesi kes esitavad sellised küsimusi (ehk siis kas pole tegelik põhjus kartus demokraatia ja sellest tuleneva ees).
Minu arusaama kohaselt JM selle küsimuse põhisisule tegelikult ei vastanud (ja isegi alustas vastust "I don't disagree with Eric at all").


Kas pole JM loengute põhisisu see, et US väänas UA kohapealt vindi üle(Ja kas mitte pole vindi ülekeeramises(küll nö tagantjärele targana) esirinnas meie sõjaprintsess KK kellele on Looja poolt antud erakordsed võimed sitakeeramises kõigis valdkondades mida see lugupeetav vähegi puutub :)
Ja tulemuseks oli, et venelased läksid 190 000 sõduriga UA vastu Blizkriegi tegema.

Kõhedaks võtab JM statement, et mida kiiremini UA/US/liitlased lahinguväljal edu saavutavad seda kiiremini jõuame tuumakonfliktini.
Ja kõhedaks võtab see just selle pärast, et see sõnum on lihtne, selge ja loogiline, sellele vastuargumentideks tuua midagi inimlikku, demokraatia poolt ja vastu argumente vms ei taha väga välja kanda, sest konflikt kus vastamisi on ilmavägevad(mõtlen siinkohal vägevust meie kallis koduplaneet elutuks muuta) ju juba käib.

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by pop » 26 Mar 2023 12:20

teretere wrote:John Mearsheimer | Answers to YOUR QUESTIONS
https://www.youtube.com/watch?v=6o-xbAQ ... gesFanClub

JM auditooriumi hulgas on ka tarku inimesi kes esitavad sellised küsimusi (ehk siis kas pole tegelik põhjus kartus demokraatia ja sellest tuleneva ees).
Minu arusaama kohaselt JM selle küsimuse põhisisule tegelikult ei vastanud (ja isegi alustas vastust "I don't disagree with Eric at all").

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 25 Mar 2023 21:42

Hetkel on see kõige soodsam pakkumine (hind-kvaliteet), ilma käibenmaksuta
müük 29.10

https://tavid.ee/hobe/1oz-austria-philh ... obemunt-2/

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Post by hh » 25 Mar 2023 21:36

Targad mehed analüüsivad pangakrahhi 27 min.:
- et pankade päästmine (bail out) tähendab sisuliselt pankade natsionaliseerimist
- selleks et müüa inimestele uut UBI süsteemi, mida ükski normaalne inimene ei salli (toob kaasa riigi täieliku kontrolli sinu raha üle), on vaja korralikku krahhi
- et see, mis toimub, sarnaneb 1930ndate Saksamaale, seal võeti samade meetoditega kontroll panganduse üle, praegu kahjuks samad jõud võimul
- kui ei saa peatada neid suuri protsesse, on võimalik iseenda eest hoolitseda, soovitav olla hõbeda-sõber

Beginning Of World Wide Bank Failures.Gold To Silver Ratio Balance Will Take Silver To $150
https://www.youtube.com/watch?v=f9UO5oNEs-s

Top

cron