Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Apr 2024 12:32

hh wrote:
Selle tulemus:
A. Bill Gates ei peagi enam vakstiine välja mõtlema sündinud laste tapmiseks ja inimkonna vähendamiseks.
B. Saab uusi firmasid asutada, kus raske raha eest õpetatakse endaga kimpus meestele ja naistele, kuidas vastastikku läheneda.

Bill jätkaks samamoodi heameelega, kui sealt tuleb rahalõhna - see on iga oma tööga ülirikkaks saanu kreedo. Osa rikkuritest on psühhopaadid, kellel puudub empaatia, heategevus on vaid poosiks. (loomulikult ma ei väida, et mõni kuulus ärimees ja/või filantroop kuulub ilmtingimata sellesse gruppi).
C. Kaks suurt ühiskonnagruppi, kes on omavahel vaenujalal ja suhtlemise puudumise tõtt ka suurte eelarvamustega ja ilma ühisosa otsimata – ühiskonna lõhestamine
D. Noored jäävad paljudest ilusatest kogemustest/mälestustest ilma.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Apr 2024 12:44

nõuka inimesel jäi palju lääne vidinaid teadmata ja need ongi nüüd läinud ajalukku
helitehnika analoogajastul oli suur teema müravähendus (noise reduction), kõige kuulsam muidugi Dolby, aga oli ka teisi. Üks omapärane:
https://www.youtube.com/watch?v=1qtxPSR8q98

Mis on aga nüüd aktuaalne helimaailmas? Müra on võidetud, taasesituse kvaliteet (digiteerimise sagedus ja bittide arv) samuti, pigem eelistab rahvas nüüd väikest kompaktset juhtmevaba seadet, kus helikvaliteet on sekundaarne. Erinevalt pöörastest audiofiilidest (kuldklemmid jne.) on oluline emotsioon, mis saadakse muusikast enesest. Pakun mõned teemad (lahendamata probleemid helisalvestuses ja taasesituses):
- ruumiline taasesitus (kõlarid ja mikrofonid on sisuliselt täiesti erinevad seadmed: heli neeldumine kohapeal mikrofoni ja selle kiirgumine kõlarist ruumi on täiesti erinevad akustilised asjad. Üksiku mikrofoni lähedane on hoopis kõrvaklapp, kus selles punktis neeldunud heli saadetakse otse edasi kõrva. - Milline oleks lahendus kõlarite puhul? Kõiks see 5.1 ja Atmos on paras gimmick. Oleks vaja mikrofoniseadet, mis on sarnane kõlaritest kiirgavale helile. S.t. mõõdetakse igast punktist kiirguvat otsest ja peegeldunud heli (sh seinad, mööbel, inimesed) ja sellesse kohta pannakse kõlar. Seega, neid kõlareid peab olema palju rohkem kui 5.1. Seega, salvestada tuleks mitte neelduvat vaid kiirguvat heli - väga kitsa suunatoimega mikrofonide maatriksiga. 5.1 annab vaid minimaalse arusaama (kui mikrofonid pole kitsa suunatoimega, siis ainult keskmise kiirgunud heli sellest suunast).
- kõrvalestade keeruline kuju on see, kus heli muundub (faasierinevused võrreldes vastaspoolega jne) ja tekikb ruumiline informatsioon, seega kõrvaklapis peaks ruumiliseks edastamiseks toimima nii, et mikrofon pannakse kõrvalestakujulise asja sisse (nii ka tehakse: binauraalne heli). Kunstlik kõrvalest on muundanud heli nii, et tekkib ruumiline komponent. Probleem on selles, et me oleme harjunud vaid oma kõrvalestaga - võõra kõrvalesta puhul on faasierinevused teistsugused ja meil puudub varasem kogemus selle (alateadlikuks) uurimiseks - saame vale ruumilise pildi. Seega, igale inimesele oma mikrofonisüsteem. Kõrvalestasid saab tüüpideks jagada, nii vist ka Sony teeb oma kõrvaklappide ruumilise heliga, aga kuivõrd on see marketingitrikk või tegelik teadus, ei tea.

Vähim, mis teha annab, on see, et heli salvestatakse korraga kaheks otstarbeks: kõrvaklappidega kuulamiseks (binauraalne salvestus kunstliku pea ja kõrvaga) ning kõlaritest kuulamiseks (mikrofonide maatriks, mis mõõdab kiirgunud heli igast punktist, et seda kiirgurites ehk kõlarites taasesitada).

---
Huvitav oleks praktikas hinnata kõrvalestade rolli ruumilise heli analüüsimisel. Kõrvalestade eemaldamine on ebahumaanne, aga nende mõju minimeerimine täitsa teostatav.
- Kõrvalestade peale panna väike kauss, milles on ava heli sissepääsuks - kas inimene tajub ruumilist heli või mitte?
- Kõrvalesta vaod täidetakse ajutiselt mingi paksu plögaga, jääb vaid sile kõrvalest - kuidas siis inimene heli ruumiliselt tajub?
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Apr 2024 20:37

#nõustamine
Firmade poolt pakutud nõustamisel on mitu huvide konflikti ja neid nõustamisi tuleks lihtsalt ignoreerida.

1) Firmad ei ole sinu sõbrad, nad tahavad max kasumit teenida. (Firmaomanikud ehk aktsionäride nõukogu on seadnud oma palgatöötajatele sellise ülesande, vastasel juhul kaovad nad boonused, võib oodata ka vallandamine).
2) Firma lihttöötaja ehk nõustaja võib olla seotud lisateenistusega ka nii, et kui palju ta suudab sõlmida uusi lepinguid (nt. üleujutuse kindlustus kõrbealadel vms.) Sageli on nendes lepingutes ka peenike kiri, mis enamustel juhtudel vabastab firma oma kohustustest, kui selline üleujutus poeaks toimuuma..

Seega, kui tuleb äkiline telefonikõne (eriti hull variant, sest kõne tuleb ootamatult, inimene pole saanud end teemaga eelnevalt kurssi viia) või kiri kutsega nõustamisele (õnneks siiski mitte nii, et tuleb tasuda trahvi, kui kohale ei ilmu, aga kui inimene on lollist peast sõlminud enne mingi lepingu, et firma korraldab talle nõustamisi ja kui sinna ei tule, siis trahv).

Firma nõustamise elulisteks näideteks peale kindlustuse sõlmimise on ka
= panganõustamine: inimesel on üleval krediitkaarti võlg (aastaintress traditsiooniliselt 20+ protsenti), nõustaja pakub pikka (1 - 5 aastat) tähtajalist hoiust, mille aastaprotsent on 2 % (selle asemel, et krediitkaardi võlg tasuda)
= panganõustamine: nõustaja pakub aktiivselt juhitud aktsiafondi, mille tootlus on küll kõrgem indeksfondidest (ja börsiindeksi kasvust), aga teenustasu ja sisenemise ja valjumise tasu söövad selle lisakasumi (nt. 3 % võrreldes indeksfondidega) ära
= kindlustusfirmad: Sahara kõrbes pakutakse kindlustust üleujutuse vastu (s.t. üliharv sündmus, hirmutatakse selle tagajärgedega). Reeglina ongi rahaga tegelevats firmades eesmärgiks tekitada inimeses ahnust (soodsam hind) või hirmu (mis kõik võib juhtuda).
Lisaks võib olla ka peenes kirjas tekst, mida esialgu ei näe (omavastutus 100 eurot - aga enamus kahjustusi ongi alla 100 euro, seega pole midagi saada; kompenseerimine kuni 1000 euro ulatuses - kui õnnetuse kahju on 2000 eurot, siis kindlustus maksab vaid 2000 - 1000 -100 = 900 eurot (kuigi kahju oli 2000 eurot, aga natuke abiks seegi), sest 100 oli omavastutus ja üle 1000-ne kahju ei lähe arvesse. Eriti julm on see, kui raha kättesaamiseks on ka teenustasu, nt. 100 eurot (põhjendus: firmapoolnekahjude hindamine jms.), siis saab kätte vaid 800 eurot. Kui aga lisandub veel nt. 100 eurone teenustasu (kahjude hindamine kindlustusfirma poolt), siis läheb ka see maha. See oli muidugi halvim juhtum, aga olgu ära toodud pügamise võimaluste näiteks.
= elektrifirmad: nõustaja pakub elektrihinna fikseerimist. Eelnevalt on olnud kõrged elektri turuhinnad. Turg teatavasti kõigub äärmusest äärmusesse ja kõrgele hinnale järgneb keskmine hind või ka madalam hind (kui spekulandid on kokku ostnud palju varasid ja äkitselt tahavad lahti saada kui hinnad on hakkanud langema, sest muidu jäävad kasumist ilma - ka elektri tulevikuhindasid müüakse kui varasid). Seega, ülikõrgete hindade järel fikseerida ei tasu, seal sees on ka spekulantide tegevus. Aga lisaks sellele on firmades ka analüüsiosakond, kes püüab koostada ennustusi tulevikuhindade osas. Üksikinimesel pole sellist ligipääsu prognoosidele või ta isegi pole sellist analüüsi kunagi enda jaoks teinud. Seega, firma seab fikseeritud hinnataseme sellisele kõrgusele, et sinna sisse jääb ka tema kasum hindade vahest (fikseeritud hind ja keskmine hind turul selles ajavahemikus).
= sama kehtib laenuintresside kohta - pankadel on selle muutumisest alati parem info kui üksikisikul.
Hinda tasub fikseerida vaid siis, kui makromajanduslikult hinnad ja tegelik olukord juba pikemat aega ei klapi - nt. negatiivsed keskpanga intressid ja kiirenev inflatsioon - siis on ette näha intresside peatset tõusu. Probleem aga selles, et ka pangaanalüütikud näevad sellists situatsiooni. Lihtinimene võidab ainult siis, kui oskab hinnata saabuvate sündmuste võimendusefekti (intressid/hinnad tõusevad oodatust rohkem, nt. spekulantide tõttu) või mõnda musta luike (ootamatu sündmus, mis kõik praeguse korralduse ja arusaamad segi paiskab). Ajalugu näitab, et fikseerimise puhul 4/5 korral vlõidab firma ja 1/5 puhul klient (see võit võib olla väga väike, aga on siiki arvestatud sisse, väikese hinnavõidu puhul saavad oluliseks teised tegurid: nt. reeglina ei saa lepinguperioodi ajal firmat vahrtada, järgnevad suured rahalised trahvid: seega, tegevusvabaduse kaotamine)

Lühikokkuvõte seni: kui firma poolt helistab mingi nõustaja, tuleks teda lihtsalt ignoreerida, s.t. tänada viisakalt ja kõne lõpetada.

On olemas ka nõustajad ja veebisaidid, mis võrdlevad hindu erinevates firmades. Siin tuleb samuti küsida: mis on nende ärimudel? Kust tuleb raha selle internetisaidi ülalpidamiseks ja aktiivseks müügitegevuseks telefoni teel? Üks võimalus on peidetud seos mõne firmaga - firmade võrdlus on koostatud nii, et üks firma paistab teistest paremana. Kui nõustaja hakkab pushima ühte firmat ja jutt kisub ikka sinna, kui soodne see on, siis on väga suur tõenäosus, et tegelikult ollakse selle firma palgal. On internetisaite, kus selline pushimine ei paista välja, aga leht on täis ohtralt igasugu reklaame. Siin võib eeldada, et tulu tuleb reklaamibänneritest ning nõustaja on huvitatud, et tema teenus oleks võimalikult hea, et inimesed tagasi pöörduksid nendele lehtedele. Üks tüütu seltskond selliste saitide seas on see, kus infot jagatakse killukaupa - iga infokillu jaoks tuleb avada uus leht koos uute reklaamidega või siis kõige olulisema info jaoks tuleb end registreerida meiliaadressiga - et saaksid ka tulevikus reklaame saata. Sellist nõustajat tuleks ka kohe ignoreerida, see on ajaraiskamine, lugupidamatus inimeste suhtes.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Apr 2024 20:55

#müügimees poes #kodukino
Ostsin ca 25 aastat tagasi eesti suurest elektroonikaketist ressiiveri (helivõimendus kodukinole). Tollal internetiülevaateid veel polnud või osanud otsida. Vbl., et oli ka modemiühendus, ei tahtnud raha raisata otsingutele. Müüja pushis mulle miskipärast Pioneer'i, kui mulle (ka emotsionaalselt - see on ostmisel siiski tähtis) meeldis Yamaha. Ma ei mäleta kahjuks Pioneeri mudelit, oleks huvitav täna võrrelda. See oli video osas veel suuresti veel analoogajastu, 5 aasta pärast hakkas tulema ka kodukinos digiajastu (HDMI) ning 15 aastat hiljem ostsin uue ressiiveri. Helivõimendiks sobib see vana ressiiver aga tänsaseni (tõsi, heli peab sisenema optilise kaabli TOSLINK või analoogsignaalina; uutes telekates on võimalus lülitada mitme HDMI allika vahel ja kodeeritud heli saadetakse edasi HDMI ja loodetavasti ka TOSLINK kaudu.). Kodukinos on olnud palju kodeerimisstandardeid, aga 5.1 dekoodrid on klassika siiamaani (vähe on videomaterjali, mis kasutvad rohkem kõlareid, nende filmide sisu ei pruugi ka olla selline, mida vaadata või osta kodusesse videoarhiivi tahaks). Kas keegi teab, missuguses heliformaadis on ETV saated? Rootsi riigitelevisioon on küll vähemalt 5.1 (kontsertidel publiku aplaus tagakõlaritest, filmide efektid). Iseasi, kui palju 5.1 puhul on kunstlikku efekti (varasemast helisalvestusest lisatakse publiku aplaus ja hüüatused, et oleks huvitavam), kui palju aga tegeilkku heliülekannet.

Tagantjärele mõeldes, kas see oli müüja siiras soov (vastavalt enda tõekspidamistele soovitada parimat) või oli temas lisaks poe müügimehele ka Pioneeri müügimees.

Boonuslink: missugused on kõige populaarsemad ressiiverid täna Rootsi võrdlussaidil. Esikohal on Yamaha 7.1, Sony 7.2, Yamaha 5.2, Onkyo 9.2, Denon 7.1, Maranz 7.2, Sony 5.2, Pioneer 7.2 jne. (Pioneer on 8. kohal) Wiim on sattunud sinna vea tõttu, see ei ole kodukinovõimendi vaid stereovõimendi 2.1.. Huvitav, et kodukino võimenditelr spetsialiseerunud firmad Onkyo ja Maranz suudavad ikka veel suurfirmadele konkurentsi pakkuda - neid pole ära söödud.
https://www.prisjakt.nu/c/surroundforstarkare

---
Võimendite tegelikku võimsust on kõige lihtsam hinnata kaalu järgi: väikesest (kergest) trafost ei saa suurt võimsust. Kaalu puhul on aga nüüd lisafaktor: võimendi režiim. Digitaalrežiimis ehk D-klassi võimendi on efektiivsem. Enne digiajastut olid võimendid AB- või A-klassist.

---
kuidas hinnata oma audiosüsteemi kvaliteeti? eks ikka hästi salvestatud loomuliku muusika järgi
https://www.cambridgeaudio.com/eur/en/b ... o-engineer

Oxford Audio kõlaritetootja on muuhulgas ka seisukohal, et bi-wire ehk eraldi juhtmed bassiväljukale ja kõrgete helide valjukale on mõttetus. Parem investeerida kõlaritesse, milles kõrgete ja madalate valjukate vaheline filter on kvaliteetsem (s.t. üleminekupiirkonnas helide summutamine 12 dB oktaavi kohta ja rohkem)

See kaablimüüja väidab, et hõbetatud kaabel on parem kõrgete sageduste ülekandmiseks ning just selliselt kokkukeeratud kaabel (tsentraalne soon, mida ümbritsevad vinti keeratud äärmised) on parim madalate helide jaoks.
https://www.ljudfokus.se/sv/artiklar/re ... meter.html

Kus on teaduspõhised artiklid, millele saaks viidata? Kas akustikamaailmas üleüldse selline asi on või kõik põhineb nö. maitsel?
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 12 Apr 2024 23:43

#kodukino
Lampvõimendi kohta loen, et pea kõigis objektiivsetes parameetrites on transistorvõimendi parem, lampvõimendi on soodsam vaid ühes asjas: harmooniliste koostises. Nii näiteks 500 HZ signaal annab lampvõimendis põhiliselt 1000 , 2000, 3000 Hz jne. võnkumisi, aga transistorvõimendites on lisaks ka 1500, 2600, 3500 Hz jne.
https://et.wikipedia.org/wiki/Helivõimendi
Nagu varem öeldud: muusikariista ja inimeste tämber (ja heli meeldivus) sõltub suuresti harmooniliste osakaaludest.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Apr 2024 07:10

#kirjandus

Kas teate, mis on kangelaseepose Rolandi laul sisu? Igal pool seda mainitakse ja et on tähtis.

Aastal 779 (eluaastd: 742 - 814) on Karl Suur sõjakäigul Hispaanias moslemite vastu. Saragossa on viimane linn, mis on vallutamata, aga ta saab sealse kuningas Marsil'i lubaduse alla anda. Karl Suur võtab pakkumise vastu, sest tema mehed on väsinud. Tagasiteel üle Püreneede otsustab taläbida Roncesvalles'i mäekuru, mis loomulikult on ohtlik, sest sõjavägi venib pikaks. Määratakse tagalakaitse, mida juhib Roland, kes on Karl Suure vennapoeg. Selles seltskonnas on ka Karl Suure paladiinid, Rolandi õemees, peapiiskop Turpin jt. Rolandi kasuisa Ganelon reedab ta (oli käskjalg Saragossa kuninga juurde, kuid kartes oma elu eest rääkis, kuidas Rolendi vägesid saaks rünnata) ning Rolandi vägesid ründab saratseenide ülekaalukas armee, midaa juhib Saragossa kuningas Marsil. Rüütliau tõttu ei kutsu Rolamd abivägesid, hoolimata tema õe palvetest. Roland ja teised rüütlid surevad märtritena kangelaslikus võitluses. Lahing siiski võidetakse. Roland leiab oma surmaks sobiva koha ühe männipuu all. Enne surma puhub Roland oma elevandi võhast sarve. Kui Karl Suur, kes oli Ganelon'i reetmisest juba aru saanud, kuuleb kaugel õrna sarvehäält, tõttab ta neile appi. Loomulikult on juba liiga hilja. Lahing oli võidetud, aga mehed langenud/suremas. Kättemaksuks laskub Karl Suur Saragossasse, mille käigus muuhulgas kohtab Kairo emiiri Baligan'i armeed. Frankid laastavad Saragossa ning võtavad kaasa sealse kuninganna. Roland viiakse koos teiste surnutega Karl Suure residentsi Ais'is ()praeguses Aachen'is). Reetur Ganelon hukatakse koos perekonnaliikmetega, väsinud noor Karl näeb unes, kuidas ta taas on sunnitud ristiusu eest võitlusesse minema.

Kokkuvõte on Rootsi wikipedia'st. Esimene rootsikeelne tõlge teosest ilmus alles aastal 2009. Eesti keeles on ilmunud ümberjutustus.
Võrreldes inglise keelega on rootsikeelsest wikipediast iva leidmine lihtsam, artiklid on lühemad, mitte nii üksikasjalikud. Täpsemalt on ingliskeelses wikipedias. Ajaloolises mõttes on Roncesvalles'i lahing võimatu, tegemist on fiktsiooniga, tegelikult võideldi baskide, mitte moslemitega.

Jaapani elektrooniliste pillide firma Roland loodi aastal 1972, erinevalt konkurentidest Moog ja ARP püüti keskenduda amatööridele, eesmärk oli lihtsustada sättingute leidmist. Jaapanlane sihtis lääne turgu, kuid kangelaseeposest ei teadnud ta midagi, nimi leiti telefoniraamatust - oli lihtne hääldada ja kõlas hästi. R tähe juurest otsiti seetõttu, et sellise algustähega pilli turul ei olnud, tahtis eristuda. Algselt oli firmas 7 töötajat ja loomulikult alustati üüritud garaažis, nagu paljude edukate firmadega ikka. Nii ta siis laulab siiamaani.
Üle 3000 töötajaga firma asub 800 tuhande elanikuga linnas nimega Hamamatsu, kus on ka Yamaha, Kawai ning Suzuki peakontor. (kui palju on firmasid, kes alla 5000 töötajaga on maailmakuulsad?)
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 13 Apr 2024 08:53

CERN avas 8. aprillil portaali, et uurida dark matter.

Kriitikud väidavad, et päikesevarjutusel polnud mitte midagi tegemist kuuga, vaid see oli teaduseksperiment. Et see oli dark matter, mingi muu asi, mis päikest varjutas.

Prohvetid ütlevad, et see on tervele inimkonnale ohtlik, mis toimus. See toob deemonid Maa peale, inimene annab neile sissekirjutuse Maale.

MEILE EI RÄÄGITA KÕIKE. VÄide, et CERN-i teadlaste laboris hakkasid asjad lendama, nagu neid tõmmataks 100 magnetiga. Taevasse ilmus portaal. Imelikke asju toimub üle maailma.

Nad väidavad, et hoiatati lausa riikide valitsusi.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 13 Apr 2024 09:15

https://youtu.be/FesBT2X6sYc?t=398

ta ütleb: kui me jõuame rahasüsteemi vahetusse, siis riigid, kellel on palju kulda, saavad istuma laua ümber. Riigid, kellel ei ole kulda, neil öeldakse, mida teha.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 13 Apr 2024 09:55

Ajakirjanik küsib: kas inimestel saab olla nii palju võimu, et nad tõusevad püsti ja ütlevad, meie ei taha seda finantssüsteemi reseti?

Ja mida autoriteet vastab: https://youtu.be/FesBT2X6sYc?t=1223
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 13 Apr 2024 10:07

Port osutab ühele mind juba pikalt digitaliseerimisega ja igasuguse läbikaalumata IT lahenustega seotud suurprobleemile. Ehituses, (linna)planeerimises, demograafias, organisatsioonide korralduses jne. kohati juba sajandeid tuntud probleem (sündroom) mida uutes valdkondades teatud arenguetappides kiputakse unustama. Eriti siis kui selles valdkonnas on n.ö. kullapalaviku faas. https://novaator.err.ee/1609300245/tark ... hiigelvolg
Samas kipuvad ka riigi ja omavalitsuste tasandil poliitikud ja ametnikud seda nii meil kui üle maailma ka "vanades" valdkondades seda seaduspära unustama. Ntx. Suurte riigigümnaasiumite (varem eliitkoolide) läbimõtlematult tehtud rajamine ja eelisrahastamine ...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 13 Apr 2024 10:24

Et kui toimub rahasüsteemi reset, siis kes on kaotajad ja kes on võitjad? Autoriteet vastab: https://youtu.be/FesBT2X6sYc?t=1749
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 13 Apr 2024 10:33

hh wrote:Et kui toimub rahasüsteemi reset, siis kes on kaotajad ja kes on võitjad? Autoriteet vastab: https://youtu.be/FesBT2X6sYc?t=1749


Ehk Lynette Zangi sõnastuses: need, kes teevad seadusi, hoolitsevad, et nemad oleksid alati võitjad. Siinne autoriteet ütleb: valitsused on alati võitjad.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 13 Apr 2024 10:37

hh wrote:
hh wrote:Et kui toimub rahasüsteemi reset, siis kes on kaotajad ja kes on võitjad? Autoriteet vastab: https://youtu.be/FesBT2X6sYc?t=1749


Ehk Lynette Zangi sõnastuses: need, kes teevad seadusi, hoolitsevad, et nemad oleksid alati võitjad.


Pikapeale ta rääkis välja ka seaduse tegijate saladuse: ajaloolised kuldmündid ei lähe "kulla arvestusse" ja neid võib täiesti seaduslikult omada, neid ei konfiskeerita. See on see seaduseauk, mille seaduse tegijad on jätnud iseenda tarbeks.
PS: See selgitab, miks meie Tavidis on müügil valik ajaloolisi kuldmünte, n-ö numismaatilisi, ingl k collectibles.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 13 Apr 2024 13:23

td wrote:Täna on huvitav päev, KaPo esitleb aastaraamatut, päeva jooksul saab palju uudisi lugeda.
Eile oli Rootsi TV uudistesaidil esikohal 39-aastase isa tapmine poja silme all sillatunnelis noortekamba poolt.

Veel mõne aasta eest löödi islamimaadest sisserände ohtudele viitajale rukkilillepuruse juhmi silt peale:
https://www.err.ee/1609312329/saksa-voimud-hoidsid-ara-voimaliku-islamistliku-terrorirunnaku
noortel olid plaanis süütepudeli- ja noarünnakud äärmusrühmituse Islamiriik nimel. Väidetavalt olid kavandatud sihtmärgid olid kristlased ja politsei...kahtlustati, et 16-aastane neiu kavatseb lahkuda Saksamaalt ja ühineda Islamiriigiga.
https://www.err.ee/1609309896/kapo-kumnendi-lopuks-on-eesti-koolides-ule-tuhande-moslemilapse
nüüd on siia imaamiks üritanud tulla selliseid, kes on olnud seotud islamistlike liikumistega mujal maailmas ... Praeguseks juba hinnanguliselt rohkem kui 10 000 inimese suuruseks kasvanud Eesti moslemikogukond on hakanud pälvima rahvusvaheliste islamiorganisatsioonide suuremat tähelepanu, mille hulgas on ka äärmuslikke vaateid viljelevad organisatsioonid, mis tegutsevad Euroopas ja Lähis-Idas (mis saaks üldse minna valesti peale kultuurilise rikastumise?)
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Apr 2024 13:33

Huvitav on ka see, et kui Ligi tegemised nagu pärlid ajada niidi taha, siis moodustub huvitav kett ...
riigikaitse, pangandus, munitsipaalkoalitsioon ...
igal pool kisub ühes suunas viltu.
KaPo peaks jälgima, kellega see mee suhtleb.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Apr 2024 18:38

Jumala eest, et rahvale raha kätte ei jääks !

https://majandus.postimees.ee/7999799/look-tarbijale-diislikutuse-maagaasi-ja-elektri-aktsiis-touseb-1-maist

Diislikütuse aktsiis tõuseb ca 7 protsenti, maagaasi aktsiis ligi 20 protsenti ning elektrienergia aktsiis 45 protsenti. Lisaks tõusevad veel mitmete teiste kütuste aktsiisid. Aktsiisitõus ei puuduta bensiini ega eriotstarbelist diislikütust.

Tootmise alus elekter, igasugune kõrvalkulu muudab Eestis tootmise aina mõttetumaks. Meil rämedalt kallid võrgutasud niigi.
spl
Site Admin
 
Posts: 21105
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Apr 2024 18:51

Mul oli aastatega selline alateadvuslik tundmus, et R-erakond pitsitab rahvast. (igasugu autotulekustutid jms., mida nt. Rootsis ei nõuta - ikka selleks, et tulekustutite firmad saaksid kasumit; lobitöö ja omad joped teadsid küllap juba ette, et selline nõue tuleb)
Nüüd on sellest tundmusest saanud veendumus - see on neil justkui sport - kustkohast saaks veel pigistada. Vastikud kaanid eestlase turjal. Kui siia lisada Ligi "pärlikee", siis on pilt veel vastikum - kusjuures mitte keegi ei tee suuri silmi ega süvene asjasse (asjal on ju teatud reeglipärasus, iga järgmine pärl on samas suunas, pärlikeed on juba raske varjata). Ma ikka imestan, kaua see rahvas tahab kannatada ja R-erakonda valida. Kas ei tekki juba mõtet, et ükskõik kes, aga mitte R?

2019-2023 pole enam välja antud maksumaksja vaenlase ja sõbra tiitlit
https://maksumaksjad.ee/liidust/eml-teg ... vaenlased/
Kas sellel aastal tuleb?

Maksupööripäev on kuupäev, millest alates on maksud tasutud ja saab hakata endale raha teenima. Kõige väiksem maksukoormus oli aastatel 2007-2008 (24. aprill), kõige kõrgem 1999 ja 2010 (14. ja 13. mai).
https://maksumaksjad.ee/liidust/eml-teg ... oripaevad/

-------

evolutsioon 21. sajandil - kuidagi natuke liiga kiiresti, aga eks kõik kiireneb
head vaatamist!
Attachments
evolution 21.jpg
evolution 21.jpg (75.03 KiB) Viewed 308 times
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Apr 2024 20:11

v-maal jälle leiutatakse, huumoriga
rehvid asendatud vedruga - ma ei tea, milleks see võiks hea olla, igal juhul pidamist ei ole ja hääl on selline nagu rippsild hakkaks kokku kukkuma:
https://youtu.be/2XMyeOxhURU?t=738

kui sihuke asi panna teerullile, siis ehk kõlbaks jää lõhkumiseks teedelt?

---

Pildil oleva teksti tegemine tekstifailiks. Kuugle-dok ei ole vist väga populaarne rahva seas, aga kui on kuugel-kasutajanimi (meiliaadress), siis on ka kuugel-dok, mis on sisuliselt 15 Gb-ne ketas pilves. Kui seal mõnel pildifailil teha paremklõps ja valida "open with Google docs", siis pildil olev tekst teisendatakse tekstifailiks, kusjuures tundub, et ka teksti formaatimisega.
https://youtu.be/GCUzdz00jDc?t=661

OCR oli vanasti kalis tarkvara skännerite juures, nüüd lausa tasuta käepärast - laadid oma pildi kuugel-dokki ja voila!
Last edited by td on 13 Apr 2024 22:05, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Apr 2024 20:54

td wrote:Mul oli aastatega selline alateadvuslik tundmus, et R-erakond pitsitab rahvast. (igasugu autotulekustutid jms., mida nt. Rootsis ei nõuta - ikka selleks, et tulekustutite firmad saaksid kasumit; lobitöö ja omad joped teadsid küllap juba ette, et selline nõue tuleb)


Kusjuures Sa tabasid väga õiget pointi, meil riiklikult on mõnusalt tagatud firmadele suurepärased toiduahelad, kus võid vabalt hinda tõsta palju jõuad. Ega ülevaatus pole ka parem, vanematel autodel igal aastal, sellised kirved hinnad ülevaatustel. "Ohutuse" taha pugedes, suudetakse mõnusalt erinevaid firmasid seadusliku regulatsiooniga nuumata, reaalselt mingi "ohutus" sellest ei tõuse.
spl
Site Admin
 
Posts: 21105
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Apr 2024 20:55

Kas keegi oskab seletada, miks meil laenulepingutes on 6 kuu euribor ? Mitte 12 kuu euribor, mis oleks laenajale kasulikum. Arvan, et vist mu küsimuses oli vastus sees. "Laenajale kasumlikum", pank sellist terminit ei tunne.
spl
Site Admin
 
Posts: 21105
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 13 Apr 2024 22:00

Väidetavalt ports Iraani droone on Iisreali poole teel. Kuradi tsurbannid, pole vahet, kumb I - täht. Suht ühesugused on nad kõik.
spl
Site Admin
 
Posts: 21105
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 13 Apr 2024 22:57

tabatud teolt ...
https://rohe.geenius.ee/app/uploads/sit ... 24x576.jpg

---
rahvasuu arvab, et linavästrik lõhub kevadel jõel jää puruks. Jääpõrutaja on tema üks nimedest.
põlvega lükkab Pärnu jõe jää maha (Tõstamaa)
lõunamaalt lendab ta siia kure tiiva all

aga männileevikest peeti rumalaks linnuks, sest lssb iseendale lähedale - kaugel põhjas metsas elades pole ta inimesi kohanud
ka rootsi keeles pole tal nimi ilus - teatud murretes (nt. dumsnut ek "loll võmm"),
https://www.youtube.com/watch?v=KB0obp857QA
nimetatud seal ka rootsi papagoiks isaslind on erkpunane (kas jälle interferentsi efekt?)
https://swall.teahub.io/photos/small/31 ... e-bird.jpg
Last edited by td on 14 Apr 2024 10:27, edited 3 times in total.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 14 Apr 2024 08:51

Copy-paste;

11. Märts 2024 kell 22.22
Tõde on võitnud!
Ameerika Ühendriikide ülemkohtu otsus:
Covidi vaktsiinid EI OLE vaktsiinid.

Robert F. Kennedy juunior võitis kõigi farmaatsialobistide vastu.
Covid-19 vaktsiinid EI OLE vaktsiinid. Ülemkohus kinnitab oma otsuses, et mRNA Covidi geeniteraapia tekitatud kahju on PÖÖRDUMATU.
Kuna ülemkohus on Ameerika Ühendriikide kõrgeim kohus, siis edasisi apellatsioonkaebusi ei esitata ja kõik apellatsioonkaebused on ammendatud.
Robert Kennedy tõi oma avalduses välja, et see edu on võimalik ainult arvukate juristide ja teadlaste rahvusvahelise koostööga. Loomulikult kujutab see otsus endast rahvusvahelist pretsedenti.
Eeldatakse, et see otsus mõjutab eriti Šveitsi, kuna Šveitsil on oma föderaalses põhiseaduses eriline positsioon. Ühelt poolt on Nürnbergi koodeksit nimetatud artiklis 118. b Põhiseadus Šveitsis on vastavalt artiklile 119. Föderaalne põhiseadus keelab geenitehnika lubamatu kasutamise inimeste peal. Seda täiendab karistusseadustiku artikkel 230a, mis tähendab, et toimepanijad võivad veeta kuni 10 aastat vanglas.
Kuid see ajalooline otsus peaks kehtima ka ülejäänud maailma eest, kuna Nürnbergi koodeksil on rahvusvaheline kehtivus ja see sisaldub ka artiklis 7. Kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvaheline pakt.
Kriminaalsüüdistuse puhul tuleks avalduses mainida Contergani skandaali, et anda neile süüdistustele erilist kaalu.
Saksamaa advokaat Reiner Fuellmich ja rohkem kui 100 teist Saksamaa advokaati on nendes juhtumites aktiivselt seotud. MITTE MEEDIA sellest ei teata, ei Šveitsis ega Euroopas.
Kahjuks on matemaatiliselt peaaegu ilmselge, et kuna tegemist on hävitava probleemiga, mis võib muuta mõjuka farmaatsiasektori lobitöö finants- ja majanduskavasid, ei ole avalikkust sellest teavitatud. Meil on käimas reklaamikampaania, mille eesmärk on julgustada inimesi vaktsineerima ja seejärel järgmiseks talveks uuesti vaktsineerima.
On väga tõenäoline, et kui uudised sellest ajaloolisest otsusest kunagi päevavalgele tulevad, on liiga hilja lubada korrumpeerunud meditsiiniasutusel, mis on kooskõlas farmaatsialobi positsioonidega, vaktsineerimiskampaanias edasisi edusamme teha.
Kutsume kõiki ausaid hea tahtega inimesi jagama seda Ameerika Ühendriikide ülemkohtu ajaloolist otsust võimalikult laialdaselt.
Meie endi huvides, eriti meie lastele ja lastelastele.. ärgem lubagem lobistidel parandamatult meie tervist hävitada ja oma elu ohtu seada.
Sõnumiga saab tutvuda järgneval lingil:
https://www.foxnews.com/us/new-york-sup ... rs-backpay
New Yorgi ülemkohus taastab kõik vaktsineerimisest keeldumise eest vallandatud töötajad, tellib neile hüvitise | Fox News.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Apr 2024 10:32

Inimsed, kellel on surmav haigus, võivad hakata püüdlema täita mõningaid unistusi, mille täideviimine võib olla kriminaalne, isegi eluaegse vangistusega karistatav. Seetõttu tuleks neil silm üeal hoida.
Selline tegevus ei ole aktuaalne siis, kui inimese enesetunne on juba nii kehv, et põhiline energia läheb vaevuste kannatamisele. Asi võib aktuaalne olla siis, kui rsakest diagnoosist on yeada saadud ja enesetunne veel OK.

Selline uitmõte.

---
Teine asi. Iga vanainimene hakkab teatud vanuses kukkuma (kui äkksorm pole teda varem rajalt maha võtnud). Mehhanisme on mitmeid (ensmasti tasakaaluhäired, aga ka lihasnõrkus lihaste kurtumisest) Tõusin öösel voodis kiiresti üles ja kukkusin - küllap vererõhu muutus sellest tingitud tasakaaluhäirega. Jäin sellisesse imelikk asendisse, et ei jõudnud kohe ka püsti tõusta. Õnneks ei löönud pead ära (kõik teravate nurkadega asjad vanainimese toast minema!)

Vanuse poolest ma ei ole ju vana, aga funktsiooni poolest küll, võrreldes minu samavanuste sõpradega (käivad teaduskonverentsidel või turismireisidel, elavad vilgast suguelu). Ise teeks kah, kui tervist oleks ... Tegelikult, praegu ei olegi enam erilist huvi, meeldib voodis olla, valu vaheaegadel välja magada..

---

Paastumisega on rasvkude vähenenud, ka lihased hakkavad nüüd vähenema. Aga üks lipoom on ikka alles - miks organism sealt rasva ei võta? Rummal kui vene jummal - istus nurgan kui tare palas.

---
Kas teil on kodus pesukivatusmasin? Mina vahetasin oma 10+ aastat vana välja.ning lisaks soojuspumbale (kondensatsioonkuivati asemel) on toimunud ka kvalitatiivne hüpe - patju ja vatitekke kuivatab paremini kui vana masin.Mul on jätkuvalt Bosch, teiste kohta ei tea. Kui masina ostate, siis vadake, et teile ei määritaks pähe kondensatsioonikuivatit - võtab palju rohkem elektrit.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Apr 2024 11:13

hhh,
jääb üle vaid oodata, millal meditsiinitöötajatel silmad avanevad

ütled vaktsiin või mRNA - ja nendel punane lambike süttib, vaja võidelda vaktsiinivastastega. Vaktsiinid ei ole enam kõik ühesugused (s.t. samal tehnoloogial põhinevad). Ei ole nii, et kõik loomad on nunnud, mõni loom võib ka rünnata ja tappa. Risk/reward on eri vanusegruppides erinev.

Neid inimesi on palju, kes heal meelel lasevad oma lapsi vaktsineerida klassikalise vaktsiiniga, mis on kasutuses juba aastakümneid (risk/reward teada), aga keelduvad uutest vaktsiinidest, mille tehnoloogia ei ole ajaproovi läbinud. Nende hulka kuulun ka mina.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby K » 14 Apr 2024 12:26

hh wrote:Copy-paste;

11. Märts 2024 kell 22.22
Tõde on võitnud!
Ameerika Ühendriikide ülemkohtu otsus:
Covidi vaktsiinid EI OLE vaktsiinid.

Robert F. Kennedy juunior võitis kõigi farmaatsialobistide vastu.
Covid-19 vaktsiinid EI OLE vaktsiinid. Ülemkohus kinnitab oma otsuses, et mRNA Covidi geeniteraapia tekitatud kahju on PÖÖRDUMATU.
Kuna ülemkohus on Ameerika Ühendriikide kõrgeim kohus, siis edasisi apellatsioonkaebusi ei esitata ja kõik apellatsioonkaebused on ammendatud.
Robert Kennedy tõi oma avalduses välja, et see edu on võimalik ainult arvukate juristide ja teadlaste rahvusvahelise koostööga. Loomulikult kujutab see otsus endast rahvusvahelist pretsedenti.
Eeldatakse, et see otsus mõjutab eriti Šveitsi, kuna Šveitsil on oma föderaalses põhiseaduses eriline positsioon. Ühelt poolt on Nürnbergi koodeksit nimetatud artiklis 118. b Põhiseadus Šveitsis on vastavalt artiklile 119. Föderaalne põhiseadus keelab geenitehnika lubamatu kasutamise inimeste peal. Seda täiendab karistusseadustiku artikkel 230a, mis tähendab, et toimepanijad võivad veeta kuni 10 aastat vanglas.
Kuid see ajalooline otsus peaks kehtima ka ülejäänud maailma eest, kuna Nürnbergi koodeksil on rahvusvaheline kehtivus ja see sisaldub ka artiklis 7. Kodaniku- ja poliitiliste õiguste rahvusvaheline pakt.
Kriminaalsüüdistuse puhul tuleks avalduses mainida Contergani skandaali, et anda neile süüdistustele erilist kaalu.
Saksamaa advokaat Reiner Fuellmich ja rohkem kui 100 teist Saksamaa advokaati on nendes juhtumites aktiivselt seotud. MITTE MEEDIA sellest ei teata, ei Šveitsis ega Euroopas.
Kahjuks on matemaatiliselt peaaegu ilmselge, et kuna tegemist on hävitava probleemiga, mis võib muuta mõjuka farmaatsiasektori lobitöö finants- ja majanduskavasid, ei ole avalikkust sellest teavitatud. Meil on käimas reklaamikampaania, mille eesmärk on julgustada inimesi vaktsineerima ja seejärel järgmiseks talveks uuesti vaktsineerima.
On väga tõenäoline, et kui uudised sellest ajaloolisest otsusest kunagi päevavalgele tulevad, on liiga hilja lubada korrumpeerunud meditsiiniasutusel, mis on kooskõlas farmaatsialobi positsioonidega, vaktsineerimiskampaanias edasisi edusamme teha.
Kutsume kõiki ausaid hea tahtega inimesi jagama seda Ameerika Ühendriikide ülemkohtu ajaloolist otsust võimalikult laialdaselt.
Meie endi huvides, eriti meie lastele ja lastelastele.. ärgem lubagem lobistidel parandamatult meie tervist hävitada ja oma elu ohtu seada.
Sõnumiga saab tutvuda järgneval lingil:
https://www.foxnews.com/us/new-york-sup ... rs-backpay
New Yorgi ülemkohus taastab kõik vaktsineerimisest keeldumise eest vallandatud töötajad, tellib neile hüvitise | Fox News.

______________________
Kas kärpekäärid on uudiseid eemaldanud või mis,kuid selle lingiga avaneb New Yorgi ülemkohtu otsus ennistada tööle vallandatud töötajad, see on avaldatud 25.10.2022.
11.04.2024 Ameerika Ühendriikide ülemkohtu otsusest ei leidu Fox Newsi lehel midagi.
K
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Apr 2024 18:41

Kas ma olen naiivne või miskit muud mul viga ? Meedias räägiti, et kuidas nüüd Keskerakonna "toiduahelad" lõppevad, siis kuulen raadiost, et Ossinovski linnapea ja LOODI veel 6 abilinnapea kohta :HEAD
spl
Site Admin
 
Posts: 21105
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 14 Apr 2024 18:48

spl wrote:Kas ma olen naiivne või miskit muud mul viga ? Meedias räägiti, et kuidas nüüd Keskerakonna "toiduahelad" lõppevad, siis kuulen raadiost, et Ossinovski linnapea ja LOODI veel 6 abilinnapea kohta :HEAD


Vabandust julmalt eksisin :!: :!:

https://www.err.ee/1609312884/tallinna-volikogu-valis-jevgeni-ossinovski-kolmandal-katsel-linnapeaks

Volikogu kiitis heaks linnavalitsuse suuruse, kuhu kuulub kaheksa abilinnapead ning kinnitas ametisse uued abilinnapead.

Linnaplaneerimise abilinnapeaks valiti sotsiaaldemokraat Madle Lippus ning spordi, kultuuri ja korrakaitse abilinnapeaks Kaarel Oja. Haridusvaldkonna abilinnapeaks sai Aleksei Jašin ja ettevõtluse abilinnapeaks Margot Roose (mõlemad Eesti 200).


Transpordivaldkonna abilinnapeaks valiti Kristjan Järvan ja sotsiaalvaldkonna abilinnapeaks Karl Sander Kase Isamaast. Reformierakondlane Pärtel-Peeter Pere sai keskkonna ja kommunaalteemade abilinnapeaks ning tema erakonnakaaslane Viljar Jaamu linnavara abilinnapeaks.
spl
Site Admin
 
Posts: 21105
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 14 Apr 2024 19:39

ja is4 pakub meile kvaliteethuumorit siin ... :lol:
kuuest sai kaheksa või ka kolmest (koalitsionipartnerist üks valitsus) üks

või ka spirituaalselt (puudulikus tavainimese maailmapildis me ei oska kolmainsust tajuda)
https://youtu.be/eAvYmE2YYIU?t=31

-------

Ja Tsahkna om iks üts naljamiis, kõnõlõs, kuidas Euroopan piäks iks ollõma:
https://www.err.ee/1609312983/margus-ts ... lle-tsoone

jutulinnuke
Nagin mast, mis on kusagil kaugel, see oli päikest täis ja kõneldi seal lauldes ...
aga poliitiku üks funktsioon ongi luua illusioone, Jambolaja kaob, kui poliitik osutub koalitsiooni valituks.
Last edited by td on 14 Apr 2024 20:52, edited 1 time in total.
td
 
Posts: 19721
Joined: 13 Feb 2008 16:23

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests