Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 31 Mar 2013 23:18

1. Pliidil on veesärk. Mida võõras sellega ette võttis Kasutusjuhendist ei leidnud kohta, kus oleks lahti seletatud olukord, kuidas ilma hakkama saada.(Kuigi vihjamisi nagu muuseas mainitakse...)


Ma justkui oleks poes ka silmanud sääraseid pliite ja mulle tundub, et ühtedel oli veesärk, teistel mitte.
Pmst sellel puugaasi või täieliku põlemise süsteemil ei saa minu arust veesärki olla - või siis on kuidagi väga kavala nipiga, mida ma ei tunne.
Nimelt veesärk jahendab küttekoldes põlemiskuumust oluliselt. Näiteks turbabriketiga ei soovitaks üldse veesärgiga pliiti kütta, kui siis ainult hästi kuuma tulle mõned pätsid visata.
Aga see täieliku põlemise/hõõgumise pliit on vooderdatud seest õhukeste šamotiplaatidega. Need loovad kohe kuuma keskkonna põlemiskambrisse.
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 31 Mar 2013 23:22

Minu meelest peaks pangad hakkama riskipreemiat üldse maksma, et keegi julgeb veel seal raha hoida. Mina üks nendest, kes nö muudab süsteemi ja hoian kasvõi haisva trennisoki ees, kuid see ohutum.

Küprose hoiustajaid ähvardab kuni 60% "lõige"
http://www.ap3.ee/article/2013/3/31/kuprose-hoiustajaid-ahvardab-kuni-60-ne-loige

---

Teie jätkate seda küttekollete vestlus, ma huviga loen, kasutan põhiseaduslikku õigust vait olla natuke :twisted:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 31 Mar 2013 23:34

rr009 wrote:
Majandushuviline wrote:
rr009 wrote:Küprose kokkukukutamine on üks näide kus süüdi pole ju Küpros, vaid selgelt EU oma minnalaskmisega Kreekas.

Kas nende olukorras on midagi sarnast Islandile, ainult selle vahega et nende pangad täitusid rohkem vene rahaga?


Võtkem asja lihtsalt ja loogiliselt, mis kukutas Kreeka, mõtetud sotsiaalkulud ja ladviku korruptsioon, kes viis välja hinnanguliselt 100-150 miljardit EUR. Klassikaline kantimismasin, õigus määrata hind kasutades eeliseid, selline on iga kontsern, kes müüb konkurentsvabalt asju, oma olemuselt ei erine nad eriti palju vene kurjategijatest, lihtsalt seadusi järgivad veidi erinevalt. Kas seda megapappi mis välja viidi oleks võimalik kätte saada. Minu tuttav sveitsi pankur ütles, et jah, kui surve oleks tulnud väga kõrgelt, siis oleks ka leitud mingi vorm ja totaalse tipu vastu poleks ka nende pangaeliit vastu hakanud. Kas Kreeka on üks huvitavamaid palasid kontsernipoliitikale, jälle jah, nende turule oli jäänud väga palju sõltumatud ettevõtteid, alates kaubanduskettidest kuni eluliste kommunaalidega varustamiseni. Intresside vahe ja selle kaudu põlvili panemine on meetod millega asi ära nopiti. Täiesti seaduslik. Vaatame eestit, kas odava ja pika rahaga oleks meil üles ehitatud omamaine strateegiline ettevõtlus, jälle vastan jah. Eeldatavasti toimib see igas riigis nii, arvestades seda, et tänu võimendussüsteemile intressi vahe ettevõtjale võimendub märkimisväärselt, siis see 2-3-4 protsendiline vahe annab tegelikult tohutu eelise, mille välja tulemiseks on vaja tekitada turu kõikumine. Turu kõikumine on seaduslik, mainin seda pidevalt, sest vene raha Küprosel kiputakse nimetama usinalt kuritegelikuks, süvenematata olemusse, et see polnud seal rublades ja enamuses on tegemist mingi kaubavoo väljaviimisega euroopasse ja raamatupidamliku peavalu vähendamine. Vaadake vene makse ja võrrelge meie omadega, nad on kohati 2 korda väiksemad. Ma võiks ka öelda, et pool meie maksudest on õigustatud ja pool riiklik mafia, hea põhjus igasuguseks ühekordse maksu arvestuseks. Aga mingem edasi tavalise aususega, odavat raha millegipärast täis tõmmanud süsteem on seaduslik. Teoorias vastutab meie maailmas stabiilsuse eest EU keskpank, vähemalt sõnades. Keskpanka ripatsid on pangad, kes samuti peaks vähemalt osaliselt vastutama turu stabiilsuse eest, aga kas neil on selline kohustus. Kaldun väitma, et praktiliselt siiski mitte. Tegemist on suurimate turumoonutuste tekitajatega, sest nali naljaks, pidavalt pappi peale saades on neil kadunud ära arusaamine vastutusest. Ja see on minu mõistetes juba jälle kuritegelik. Minu arust peaks tegijad saama vastavalt teenetele ja see põhimõte paneks paika proportsioonid ühiskonnas, minu loogikas on see täielik alustala, aga viimased 5 aasta tunnen end väga lollina, varem tundsin end veidi vähem lollina.. Selles seblimises olen olnud väga pikalt ja sellega tekib taju olulisi pisiasju tähele panna. Täna moonutatakse turgu täiega, subsideerimised on suunatud, seda EU mastaabis, meie bezrublikute seblimised on küll suhteliselt hea näide ideaalsest turumajandusest (vaata eestisse toodud ja välja viidud rahade proportsiooni ja numbrid on ehmatavad). Ükskõik kuhu ka nina ei pista, siis on selge see, kogu süsteemis on karjuvalt puudu vastutusest. Mul on paar pisiasja, kus teenin täiesti ausalt oma kopikaid ja võin väita, et vaevaga kätte jooksnud tuhande või paarituhande omanikuna on mul õigus nõuda vastutust nende gigaajude käest kes iga aasta 2000-3000 per kärss juurde trükivad, tuimalt. Samas teenin ka finantsmaailmas oma lisa, et oma arendusprojekte kinni maksta ja seal tuleb samalaadne summa kätte suht mängeldes. Aga loogikat ei näe, sest tegelikult elulised kogemused, harjumuste tekitamine, vaikne kuid selge areng annab edasmineku. Elaksin ma kogu aeg finantsmaailmas, siis oleksin vist samasugune finantsgeniaalidioot nagu paljud mu armsad koolivennad. Ma näen ka seda kui rangelt hoiab kaasaegne finantsmaailm ringkaitset, et säilitada oma loogikat mis on tegelikult paksult vigasid täis. Ja siit tagasi siis Küprosele. Kas saab süüdi mõista kedagi, kes on 20 aasta ajanud ühte rida ilma mingi karistuseta. Td võib teaduslikult öelda, kui palju on vaja, et inimene hakkab siiralt uskuma, et tema teod on õiged. 20 aasta kujundatakse harjumusi ja siis rapitakse süsteem täiega ära aastaga, sest praegu pole küsimus isegi 30-60% suuruses maksus mis oleks pankrotile väga õige alternatiiv. Küsimus on selles, et kas on õigus täie raudaga segi peksta kogu riik kus pangandus on 45% SKP-st ja kas 20 aastat harjumist kujundanud punt selle eest ka natukenegi konsollidaarselt vastutab. Praegu hakkavad sinna saarele imbuma vaid need kes teavad, et saavad peale pikaajalise raha, et seal kõik mässud ja kakofoonia üle elada ja seda õigust nad nüüd ausalt välja teeninud pole. Ajada see asi vaid vene raha kaela on väga narr, suht suurelt on süüdi siiski keskkonna tekitaja.
Aga see on minu loogika, ma pole mingi tuim mässaja, sest süsteemi ülesehitust ma täiesti austan, küsimus on märkimisväärselt moonutatud proportsioonides, informatsiooniedastuses, mis kohati võrdub valetamisega ja väga piiratud vastutusega. Aluseks on lihtne tõdemus, arukas inimene poleks seda olukorda tekitanud ja ka lahendamisel olnud selline väljapressija... Aga kui neid pisiasju nüüd suht kiiresti parandama ei hakata, siis kardan, et negativsed nähud arenevad geomeetrilises jadas, vastavalt lisatud rahamassile ja 5-10 aasta pärast võib rahasüsteemi kaugenemine reaalelust olla juba katastroofiliselt suur... Selles mõttes ma natuke isegi loodan BRICS riikide tulemist, sest nende süsteemide baas on sarnane, aga loogika kergelt konkureeriv ja kui kaob see US, EU, GB dominant, siis on see meile võibolla võimu seisukohast veidi halb, kuid arengu seisukohalt võibolla kahjuks vajalik..


Küprose aga ka Kreeka saarte ja mereäärsete piirkondade kohta meenub ühe eesti ärimehe meenutus aastate tagusest ajast. Seeaeg kui meil kinnisvarabuum alles end üles keris.
Sealsed elanikud olid sattunud enne EU-ga liitumist skisofreenilisse olukorda. Nimelt ei saanud nad endale soetada eluasemeid, sest lõputu hulk rikkaid välismaalasi ja tegevuseta välisraha kruttis nende elupiirkondades igasuguse kinnisvara teoreetiliseltki kättesaamatuks. Sest samaaegselt toimus vanades EU maade tuumikaladel (ntx. pealinnades) veel kiirem kallinemine. Erinevalt saarte elanikest, olid selle taga aga kasvavad sissetulekud, kopsakad pensionid jne.

EU-ga liitumisel loodetigi see kuristik ületada. Eks kohalikud ja Brüsseli poliitikud lubasidki seda lahkesti pankurite noogutuste saatel. Laenu-, abi- ja muude rahakanalite abil see mõneks ajaks osade sinmerekreeklaste jaoks lahendatigi. Tehnikaga mis sarnaneb narkoainete sissesöötmisele narkoturu tegemisel. Nüüd on kõik sõltuvuses. Ka diileritest enamus...

P.S. Venelaste raha nimetamine venelaste rahaks, tundub mulle suht kahtlane.
1. Eriti siis, kui vaatan mõnda selle piirkonna kaarti. Eriti neid kaarte, kus näidatud piirkonna lennu ja laevaliinid.
2. Hobuselihabusiness paljastas, et saar oli EU olulistest keskustest piisavalt nii kaugel, et sealt kaudu liigutamine ei paista EU mainet kahjustav. Enamus maailma inimestest ju ei seosta seda eemalseisvat territooriumit ei EU-ga ega rahaliiduga. Ilmselt seda asjaolu on kogu aeg igasugusteks räpasemateks tegemisteks kasutatud. Kui midagi lekibki siis vähemalt pahalõhnalisemad pritsmed ei määri Londoni, Brüsseli ega kellegi teise mainet pikemalt.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 31 Mar 2013 23:39

spl wrote:Minu meelest peaks pangad hakkama riskipreemiat üldse maksma, et keegi julgeb veel seal raha hoida. Mina üks nendest, kes nö muudab süsteemi ja hoian kasvõi haisva trennisoki ees, kuid see ohutum.

Küprose hoiustajaid ähvardab kuni 60% "lõige"
http://www.ap3.ee/article/2013/3/31/kuprose-hoiustajaid-ahvardab-kuni-60-ne-loige


Juhul kui paljud oma nodi sokki pakivad...siis selle vastu on EL rahapressi plaan. Erinevalt NSVL-ist on EL selle võimalusega algusest peale arvestanud. (Milleks olid vajalikud suured euruublikud :evil: )
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 01 Apr 2013 00:19

Jõehobu wrote:
Vastuvõtukomisjonis olev päästeametnikul on rohkesti vigu leida...


Hmm...? Miks peaks üldse monteeritava pliidi jaoks mingi vastuvõtukomisjoni kutsuma? Kui juhendi järgi on toimitud ja tervet mõistust kasutatud?
Mul isa lasi sügaval vene ajal Pioneer-pliidi koos torude ja radikatega majja sättida. Mingist komisjonist ei teadnud keegi miskit. Osa töid tegid meistrid, osa ise. Kõik toimib siiani, ehkki süsteemil vanust juba 40 aastat :)

Mu tuttava kööki paigaldasime selle väikse kamin-pliidi samamoodi - lugesime juhist ja kasutasime eelnevaid kogemusi.
Seinale pliidi lähedal sentimeetrine kivivill ja roostevaba plekk peale. Pliidi alla igaks juhuks suur vannitoa-plaat (40x40 cm, umbestäpselt pliidi mõõdus), ette 50x70 sädemeplekk. Suitsutoru plekkhülsiga korstnasse, ühenduskoht tulekindla nööriga tihedaks. Ei kõigu, ei lase suitsu kuskilt läbi.

Omaette lugu veel, kui pottsepp laob pliidi. Kas sellele ka komisjon?
Aga - pottsepad on ju koolis või meistri juures õpetatud ja lisaks instrueeritud, kogemusi ka rohkem kui bürokraatidel.
Sama asi pliiditehaste puhul. Nad on ju enne tootesertifikaadi saamist neid pliite katsetanud dohhuijaa.

Nii et mina ei näe bürokraatide nuumamisel siinkohal mõtet...


Ehitusseadus meil siiski kehtib. Rida aetakse lõhki siis kui omanikule ebamugav-üllatav. (uus eluase vaja vastu võtta, kindlustusjuhtumid, müük jne...Pea iga kolmandal korral osatakse mindki millegagi üllatada, mis talupojamõistuse kokku laseb jne.)
Antud pliidi kujade puhul on rohkelt võimalusi, kuidas tavainimene sujuvalt paberites nõutavale mittevastava olukorra tekitab.
Vaadake seda videot.
http://www.youtube.com/watch?v=MPcOMsoFohI
Kui paljud meist raatsiksid 30 cm tühja vahet jätta seina ja pliidi vahele jne.
Pottsepa ja enamuste valmispliitide puhul on mittepõleva materjaliga kaetud ala tootja poolt nõutuna tavaliselt väiksem või siis ainult ukse ees vastavalt normile.
Ainult, et meie normid on keskendunud pliidi suule ja selle ukse mõõtmetele mille kaudu arvutatakse kaetud ala suurus. Seega julgen arvata, et enamus inspektoreid (Kaks eksperti satuksid kindlasti ka veel vaidlema :HEAD ) nõuaksid suurema ala katmist plaatide või plekiga kui tehase paberites.
P.S. Mul ei ole pisematki plaani seda huvitavat pliiti (tnx. võõrtale , et selle siia meile avastamiseks tõi) maatasa vms. teha. Lihtsalt on sellised p...lsed kiiksud.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby võõras » 01 Apr 2013 06:22

Minul ei ole veesärgiga.Valisin ilma, aga oli ka veesärgiga,kes tahaks.
Mul on selline.

http://www.kaminakeskus.ee/wp-content/u ... -eesti.pdf

Küpsetab ideaalselt,nii liha,kui kooke.
Need reguleerimise nupud panin paigaldamise ajal täpselt poole peale,pool lahtiseks ja pole neid rohkem torkinud.
Rääkisin veel naisega tuha võtmisest ,ta ütles,et ära päri,see pliit ei jätagi tuhka.
Õhuklapp asub pliidi taga ja selle jagu tuleb pliit soojamüürist ettepoole tuua.
Panin vana augu 1 x 0.7 m tulekindla materjali-plaadiga kinni ja lõikasin sinna sisse uue suitsutoru augu,täpselt lõõri kohta.
võõras
 
Posts: 430
Joined: 10 May 2009 11:16

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 01 Apr 2013 09:53

:D nüüd nägin fotolt lõpuks need päris õiged kantprillid ka ära, millest spl pajatas ja sajatas
http://www.epl.ee/news/arvamus/margus-k ... d=65901598
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Apr 2013 10:39

td wrote::D nüüd nägin fotolt lõpuks need päris õiged kantprillid ka ära, millest spl pajatas ja sajatas
http://www.epl.ee/news/arvamus/margus-k ... d=65901598


:D :D :D :D :D :D Rink loobus nendest, ju mu sõnum jõudis temani...

---

Tegelt päris hirmus pool ja üle selle on riigi palgalised ;)

Pevkur: Eestisse jääb alles kuni 220 000 ametnikku
http://uudised.err.ee/index.php?06275978

Tööealisi inimesi ca 540 000...ma ei mäleta viimaseid rahvaloenduse andmeid, kui aega otsin.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Apr 2013 10:41

Hmm...huvitav projekt, kui suur siis päikesepaneelide alla jääv maa on. Mul 1kW paneele ja huhh üle 10 ruudu vist isegi rohkem

Eesti suurim päikese­elektrijaam Võrumaal hakkab õige pea paneele paigaldama
http://www.epl.ee/news/majandus/eesti-suurim-paikeseelektrijaam-vorumaal-hakkab-oige-pea-paneele-paigaldama.d?id=65901688

Monopol meil ikka kehtestab imelisi nõudeid...

Kuid see 100kW võimsusega tehnikaime võib pikaks ajaks kasutult seisma jääda. „Eesti Energia küsib liitumise eest 50 000 euro suurust tasu ja selle raha kohese ära maksmise korral lubab ühenduse valmis ehitada alles aasta pärast,” kurtis ettevõtte juht Viido Polikarpus (pildil)

Samas küsimus tegelt ka, kaugel esimene ühenduspunkt on, seda artiklist ei selgunud.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 01 Apr 2013 12:11

http://www.postimees.ee/1186382/uhtne-venemaa-gorbatsovile-eelmise-perestroikaga-kaotasime-riigi
Gorbatšovi hinnangul on vaja tõelisi valimisi, mitte nende imitatsiooni.

Kas see võiks tähendada et varasem seisukoht on muutunud:

http://www.writework.com/essay/soviet-union-collapse
Gentlemen, comrades, do not be concerned about all you hear about Glasnost and Perestroika and democracy in the coming years. They are primarily for outward consumption. There will be no significant internal changes in the Soviet Union, other than for cosmetic purposes. Our purpose is to disarm the Americans and let them fall asleep. We want to accomplish three things: One, we want the Americans to withdraw conventional forces from Europe. Two, we want them to withdraw nuclear forces from Europe. Three, we want the Americans to stop proceeding with Strategic Defense Initiative.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby aff » 01 Apr 2013 12:26

spl wrote:
td wrote::D nüüd nägin fotolt lõpuks need päris õiged kantprillid ka ära, millest spl pajatas ja sajatas
http://www.epl.ee/news/arvamus/margus-k ... d=65901598


:D :D :D :D :D :D Rink loobus nendest, ju mu sõnum jõudis temani...

---

Tegelt päris hirmus pool ja üle selle on riigi palgalised ;)

Pevkur: Eestisse jääb alles kuni 220 000 ametnikku
http://uudised.err.ee/index.php?06275978

Tööealisi inimesi ca 540 000...ma ei mäleta viimaseid rahvaloenduse andmeid, kui aega otsin.


panid nulliga mööda õnneks. Liikumine 28 000 pealt 22 000 peale. Aga küsimus on ametniku mõistes. Ametnik on see kes allub avaliku teenistuse seadusele. Ehk siis sisuliselt ei muutu midagi, küll aga võtab riik ära terve hulga väljateenitud hüvesid ja tõstab rea riigipalgalisi lihtsalt töölepingu seaduse alla.
aff
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby võõras » 01 Apr 2013 12:27

Seoses Projekteerija küsimusega pliidi küpsetusvõime kohta ,on mul praegu aega ja panen siia mõned retseptid, mida kasutan ja mida eelmised pliidid ei võimaldanud. Kas kõrvetasid ära, või jätsid tooreks.
Lihtsalt, et suud vesiseks ajada.
Esimene-soolapekk.
Ostan Säästumarketist vaakumpakendis soolapekki.
Kodus lõikan kolmeks tükiks selle 3-4 € tüki.
Puhastan kolm küüslaugu küünt ja lõikan need 2-3 mm. paksusteks ratasteks. Teen pekile noaga augud sisse ja topin igasse auku küüslaugu seibi. Ühele tükile 5-7 auku ja seibid sisse. Ja siis klaasist haudepotiga praeahju. Kuna praeahju uks on klaasist, siis on hea taskulambiga vaadata, millal valmis saab. Umbes tunni aja pärast. Mitte mingit peavalu rohkem –paned ahju-võtad välja.
Teine-rullbiskviit.
Tänava lõpust ühe muti juurest toome iga reede Õnneliku Kana Mune. Kanad siblivad sitahunnikus ja söövad peost terasid. Kas on asi munades ,või pliidis, aga parimat rullbiskviiti polegi olemas. Oma aia mustasõstra moos või õunamoos vahele. Kerkib nii paksuks ja õhuliseks see kook.
Kolmas –kilusai.
Ostan poest lehttaigent.
Lõikan postkaardi suurused tükid. Sisse panen puhastatud kilu ja keedumuna rattad. Sügavkülmast külmutatud tilli raputan ka. Keeran kaks nurka kokku ja see sai näeb välja, nagu Moskva sai ,aga magusa mannapudru asemel on kilu, muna ja till. Lükkan umbes 20 min. ahju ,vaatan lambiga, millal paras välja võtta on ja ongi hea peale hammustamise kraam olemas.
Head isu.
võõras
 
Posts: 430
Joined: 10 May 2009 11:16

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Apr 2013 12:37

to aff,

1 aprilli puhul võib 0 ikka panna :D Tegelikkuses on riigipalgalisi pool (töötavast)elanikkonnast, see number mul siiani meeles. St reform tehti selline, et ametniku nimi muudeti lihtsalt ära, aga teise nime all ikka pigem rohkem töötajaid. St nüüd ongi eriti raske riigipalgalisi tuvastada.

Ütlen, meie riigikohta on ametnike armee ikka jube
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 01 Apr 2013 12:39

Päikesepaneeli artiklis pildi peal olev Viido Polikarpus pidas millalgi välisministeeriumist üle tee keldris Eesti Maja nimelist kõrtsi. Tallinna juhtudes sai seal sõpradega ikka käidud. Varem oli kõik hää, aga siis hakkasid hinnad liiga üles minema. Selgus, et Viido ise enam väga kohal ei olnudki, asjatas rohkem esivanemate mail Võru ja Põlva kandis.
Tollest ajast, kui ta veel ise kõrtsi pidas, on päris häid mälestusi, sai teisega pikalt juttu aetud ja maailma asju arutatud, on sihuke kultuurihuviline ja eestimeelne pool-väliseestlane. Armastab ka maalida ja muusikat teha. Rahutu hingega sell, jõudnud mitme asjaga tegeleda, nii et miks ei võiks ta ka elektrijaama arendada.
Samas, vaadates artikli juures kuupäeva, on mul siiski tunne, et kas pole tegu aprillinaljaga :)
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 01 Apr 2013 13:16

Projekteerija kirjutas:
Antud pliidi kujade puhul on rohkelt võimalusi, kuidas tavainimene sujuvalt paberites nõutavale mittevastava olukorra tekitab.
Vaadake seda videot.
http://www.youtube.com/watch?v=MPcOMsoFohI
Kui paljud meist raatsiksid 30 cm tühja vahet jätta seina ja pliidi vahele jne.
Pottsepa ja enamuste valmispliitide puhul on mittepõleva materjaliga kaetud ala tootja poolt nõutuna tavaliselt väiksem või siis ainult ukse ees vastavalt normile.


See video on natuke ;) desorienteeriv, just kasutaja seisukohast.
1. Mitte ükski perenaine ei lase ühendada pliiti niimoodi, et ta pealepandavat kaant enam kasutada ei saa. Videos on suitsutoru pealt välja toodud, tegelikult viiakse ikka külje pealt, siis saab ka kaane pliidi peale panna tahtmise korral (see kaas jäi videos korstna taha kasutult tolknema.)
2. Vasaku külje peal on näha süttiv puusein. Kui sellele paigaldada kiht kivivilla ning see omakorda katta roostevaba plekiga (soovitavalt ka servad tagasi valtsida, et vill servast välja ei turritaks), saame tulepüsiva seina, millele kehtivad juba hoopis leebemad nõuded, mitte enam 30 cm kuja.
AGA: selline nurk, nagu videos, on vähemasti vanades majades nagunii võimatu, sest kui pliit laoti nurka, siis:
a) tehti nurgeti ka soojamüür;
b) kui soojamüür oli vaid ühes seinas, siis laoti teise seina pliiditagune osa kividest, just tuleohutuse tõttu.
Nii et - kui keegi oma vana pliidi välja lõhub, siis sellist puhast puunurka ei jäägi. Olen neid väljalõhutud pliitide asemeid näinud nii Tartus, Otepääl, Saaremaal kui Tallinnas - igal pool on nurka laotud pliidi korral mõlemad pliidiga kokkupuutuvad seinad kivist. Kui soemüür on ühe kiviseina moodustajaks, siis teiseks kiviseinaks on tavaliselt korstnajalg. (Ma räägin nurka ehitatud pliidist, mitte juhtumist, kus pliit on ühe pika seina ääres keset tuba. Seal pole ju kujaküsimust nagunii.)
3. Need kruvikeerajaga regullitavad siibrid on tegelikult üsna kerged ja sellist meestepärast tööriista tingimata ei vajagi. Iga õige naine saab neid ka tavalise kööginoa otsaga keeratud, mõni vingem daame ehk pöidlaküünegagi ;) . Kui ma õigesti aru sain, siis üks reguleerib üldist tõmbust, teine suunab kuumust eraldi praeahjule. Nii et kui pelgalt kütta tahad, mitte küpsetada, siis võid teise kruvi rahule jätta.

Võõras - palun ütle, kui hästi uus pliit soojamüüri kütab, vana pliidiga võrrelduna?
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 01 Apr 2013 13:51

Elektrist Põhja-Koreas http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/pohja-koread-kulastanud-soomlane-koik-mida-nagime-oli-lavastatud.d?id=65903098

Rong saabus jaama mingil põhjusel tund enne õiget aega ja jaam oli siis kottpime. Järgmisel päeval ja ülejäänud nädala jooksul säras raudteejaam kaunites tuledes.
„Maapiirkondades oli tõeliselt ängistav. Kõik tehti käsitsi, sest elektrit ei olnud kuskil,“ meenutab Myrberg.


Suurema sõja pidamiseks oleks taoline elukorraldus soodne sest elektrijaamade tõrgetest ei sõltu palju. Bitcoini laadseid elektrilisi makselahendusi seal vast samuti niipea ei kasutataks ning tegelikult võiks iga makselahenduse juures küsida: kuidas toimuks arveldused elektrikatkestuse oludes - pangal on võimalus tagasi minna sularahas arveldamisele (juhul kui server ja side toimib).
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 01 Apr 2013 14:42

spl wrote:to aff,

1 aprilli puhul võib 0 ikka panna :D Tegelikkuses on riigipalgalisi pool (töötavast)elanikkonnast, see number mul siiani meeles. St reform tehti selline, et ametniku nimi muudeti lihtsalt ära, aga teise nime all ikka pigem rohkem töötajaid. St nüüd ongi eriti raske riigipalgalisi tuvastada.

Ütlen, meie riigikohta on ametnike armee ikka jube

Lisaks kasutavad nad nüüd sageli renditööjõudu. Mul paar tuttavat on juba mitmes ministeeriumis ja ametis sedasi sebida saanud.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Jõehobu » 01 Apr 2013 15:12

http://www.epl.ee/news/eesti/metsast-il ... d=65901746

:!:
Hea ikka, et õigel ajal meelde tuletatakse:
tavainimesena selles riigis ära kohtult abi ega riigilt tuge oota!
See riik on vaid valitutele.
Ja kohus tegeleb vaeste vaevamise ja rikaste puhtakslakkumisega.
Tavainimene kärvaku, kui tahab, või mingu minema, kui ei meeldi.
Eks ole siin kogu aeg olnud nii, et jumal kõrgel, keiser kaugel...

Kohusetundlikud kantpead oleksid veerandi summa eest asja ühe kuuga korda ajanud.
Siit äriidee: pakutagu omakohtu teenust :twisted: Turg riigipoolselt pikkadeks aastakümneteks tagatud :mrgreen:
Jõehobu
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 01 Apr 2013 17:38

projekteerija wrote:
rr009 wrote:
võõras wrote:Maailmalõpuni jääb veel aega.
Baba Vanga ennustuse järgi tuleb maailmalõpp,siis kui Ameerika presidendiks ja Papiks on valitud on neegrid.
Uus Paavst on valge.
http://www.google.ee/search?aq=&hl=et&r ... 0QW0lICYBw
Vaatame taevasse,meil on aega veel.(Eesti parim laul 2012 )

Pagan, nüüd jääb see maailamalõpp mul jälle nägemata, kogu lootus on taas tulnukate õlule pandud...

...
Nagu vihjamisi küsisin selgus , et tegemist Jesuiidiga. Kunagi juhtusin lugema nende seostele ladujatega ja Maltalastega. Aga enam ei meenu kuidas oli see astmetel.

Seda teemat ei valda ja ei oska pikalt kaasa rääkida aga Vangale, tulnukatele, ladujatele jt. lisaks pakub otsing veel üht kummalist teisiku võimalust aastast 1975 ja märksõnad viivad teise sarnase tulemuseni. Need lehed hargnesid muu sisuga otsingust.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby ( mark ) » 01 Apr 2013 18:37

Jõehobu wrote:http://www.epl.ee/news/eesti/metsast-ilma-jaanud-perekonnal-tuleb-pool-miljonit-korstnasse-kirjutada.d?id=65901746

:!:
Hea ikka, et õigel ajal meelde tuletatakse:
tavainimesena selles riigis ära kohtult abi ega riigilt tuge oota!
See riik on vaid valitutele.
Ja kohus tegeleb vaeste vaevamise ja rikaste puhtakslakkumisega.
Tavainimene kärvaku, kui tahab, või mingu minema, kui ei meeldi.
Eks ole siin kogu aeg olnud nii, et jumal kõrgel, keiser kaugel...

Kohusetundlikud kantpead oleksid veerandi summa eest asja ühe kuuga korda ajanud.
Siit äriidee: pakutagu omakohtu teenust :twisted: Turg riigipoolselt pikkadeks aastakümneteks tagatud :mrgreen:


Siia sobiks avalikustada Tallikese sihtkaitse vööndi loomise saaga. Kohalikelt võetakse metsa majandamise õigus ehk pensionisammas. Lapseleapsed lahkuvad Eestist. Kuulda on et dokumenteeritakse asjade käiku. Vist avaldamiseks inglise keeles. Andmaks faktilist materjali Eesti suhtumisest eraomandisse ja investoritesse.
( mark )
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 01 Apr 2013 18:43

projekteerija wrote:Sealsed elanikud olid sattunud enne EU-ga liitumist skisofreenilisse olukorda. Nimelt ei saanud nad endale soetada eluasemeid, sest lõputu hulk rikkaid välismaalasi ja tegevuseta välisraha kruttis nende elupiirkondades igasuguse kinnisvara teoreetiliseltki kättesaamatuks. Sest samaaegselt toimus vanades EU maade tuumikaladel (ntx. pealinnades) veel kiirem kallinemine. Erinevalt saarte elanikest, olid selle taga aga kasvavad sissetulekud, kopsakad pensionid jne.

EU-ga liitumisel loodetigi see kuristik ületada. Eks kohalikud ja Brüsseli poliitikud lubasidki seda lahkesti pankurite noogutuste saatel. Laenu-, abi- ja muude rahakanalite abil see mõneks ajaks osade sinmerekreeklaste jaoks lahendatigi. Tehnikaga mis sarnaneb narkoainete sissesöötmisele narkoturu tegemisel. Nüüd on kõik sõltuvuses. Ka diileritest enamus...

Sarnane selgitus sealgi http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/sergei-stadnikov-kuprose-kasiinokrahh.d?id=65904192

Küprose variandis tegid riigi pangad Kreeka majandusse suuri investeeringuid, mis läksid eeskätt kinnisvarasse ning turismiärisse. Hiljem kaotati seal aga umbes 4 miljardit eurot, mis väikese Küprose jaoks on muidugi hiigelsumma.

Välismaistest investeeringutest tuleb Venemaalt vaid umbes neljandik. Ülejäänud suur raha on tulnud näiteks endisest koloniaalvõimust Suurbritanniast ja peaaegu naabruses paiknevatest Araabia maadest.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby võõras » 01 Apr 2013 19:16

Vastan Jõehobule.

Võõras - palun ütle, kui hästi uus pliit soojamüüri kütab, vana pliidiga võrrelduna?

Kütmise aeg pikem-tunni-pooleteise asemel kaks-kolm tundi.Aga kuna peale tuleb panna harvemini ei ole probleemi.Toimetab ise.
Puude kulu on väiksem-umbes 50 %.
Köögi soojus ja söök on parem- 150 %.
Soojamüüri tulemus 75-85 % ,aga arvestades seda ,et puid kulub ainult 50% on tulemus ülihea.
Mul on laser püstol -termomeeter.Sellega mõõdan.Täis võrgu kütmisega vana pliidiga oli soemüür 60-65 kraadi.Poole võrguga uue pliidiga tuleb 50-55 kraadi soojamüüri soojuseks.
võõras
 
Posts: 430
Joined: 10 May 2009 11:16

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Apr 2013 20:05

Siiani ei unusta, kui ühele ametnikule käratasin, ma pole sinu alluv vaid sina allud minule, sest mina maksan sulle palka sisuliselt (aka maksumaksja)
Ametnik võttis kohe tunduvalt enda pöördeid selle peale alla :)

Ignar Fjuk: võim pole aru saanud, et ta ei ole mitte rahva käskija, vaid rahva teener
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/ignar-fjuk-voim-pole-aru-saanud-et-ta-ei-ole-mitte-rahva-kaskija-vaid-rahva-teener.d?id=65905882
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 01 Apr 2013 20:57

Sellist ülemaksmist saab lubada vaid väga rikas riik...täiesti uskumatu, kui väga aus olla.

RMK juhi töötasu kerkis 54 protsenti
http://www.e24.ee/1187684/rmk-juhi-tootasu-kerkis-54-protsenti/
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby is4 » 02 Apr 2013 00:14

Tuli seltskonnas jutuks tudengite soodustused ja kaardid jne. Uurisin siis pärast uudishimust natuke.

https://www.minukool.ee/tingimused/kaar ... tingimused ja sealt
1.1. Kaardi omand kuulub Liidule. Kaardi taotlejale kuulub kaardi ja sellest tulenevate õiguste kasutusõigus Kaardi kehtivusaja piires.

Asja sisuliselt mõttest saan aru. Seni kui kehtib, saab kasutada ja korras.
Kuid kuidagi jäi kripeldama see omandi värk. Kaart ei kuulu kasutajale. Seega, kui õigused kaarti kasutada saavad otsa, peaks ju selle kellegi teise omandi tagastama? Võõras asi kuulub võõrale, võiks talupojamõistusega arvata. Kuid kaardi tagastamisest ja kuidas seda korrektselt teha, pole kusagil juttu. Seega küsimus, et miks nii?

Mõned variandid:

a) Mina mõtlen üle, ja lihtsalt see plastjäägi utuliseerimine on minu mureks lükatud (mis tekitab küsimuse, miks mina pean kellegi teise omandi hävitamise eest maksma?)
b) Kuna enamus (=kõik?) jätab kehtetu kaardi tagastamata, on põhimõtteliselt võimalik midagi pärast sisse nõuda, kui peaks soov tekkima?

Ei taha üleliia norida, lihtsalt mõtted tekkisid. Millised on tingimused pangakaartidega, pole uurinud.

Ehk mõtlen lihtsalt liiga üle ja saan asjast valesti aru? Kas võib nii olla, et kaardi aegumisega kustuvad ka omaniku nõuded selle kohta (kaardi soetamise tasu võiks ju katta tegelikud kulud pakkujale)?
is4
 
Posts: 238
Joined: 24 Jan 2011 20:02

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 Apr 2013 09:50

Kohutav ülemaksmine käib meie riigifirmades...kõige hullem, et neil puudub reaalne vastutus mitte millegi eest. Ja ütlen, sellise palga eest leiaks tõesti tippspetsialiste firmade etteotsa, kes teavad ka mida teevad :!:

DELFI GRAAFIK: Vaata riigifirmade palgaedetabelit
http://majandus.delfi.ee/news/uudised/delfi-graafik-vaata-riigifirmade-palgaedetabelit.d?id=65906836
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 Apr 2013 09:51

selgub, et ka ca 1/4...1/3 kalapaladest ei vasta sellele, mida välja kuulutatakse ehk "kallim kala on asendatud odavamaga, turule on salaja tulnud liike, mida varem ei söödud"
http://www.dn.se/nyheter/varlden/nytt-m ... kprodukter
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 02 Apr 2013 10:10

td wrote:selgub, et ka ca 1/4...1/3 kalapaladest ei vasta sellele, mida välja kuulutatakse ehk "kallim kala on asendatud odavamaga, turule on salaja tulnud liike, mida varem ei söödud"
http://www.dn.se/nyheter/varlden/nytt-m ... kprodukter


Ja-jah, vaikselt pannakse hobuseliha igale poole.
Tasub osta puhast kraami, mitte töödeldud. Kala ennast, liha ennast ja teha sellest hakkliha jne.
On müügil mingi külmutatud pangasiuse kala, mida kasski keeldub söömast. Kord sai ostetud, maitse oli õudne. Hiljem sattusin peale dokkfilmile, kuidas pangasiust "toodetakse" hulgi (tööstuslikul meetodil) kuskil Aasia kalakasvatuses, film ajas südame pahaks. Nii et jälgige kasse, mida nad söövad ja mida keelduvad söömast.
Kala puhul tahaks valida ookeani kala -- aga tänapäeval ookeanidki pole väga puhtad... Nii et, jah, raske.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 02 Apr 2013 11:12

Üsna pikalt on kujundatud arvamust nagu tuleks hea välisinvestor ja toob siia külluse, mida kasutati ka erastamiste põhjendusena
http://www.epl.ee/news/arvamus/priit-poldoja-eesti-ettevotete-arengul-on-praegu-ees-klaaslagi.d?id=65906484

Põhjusi, miks välismaine strateegiline investor siia tuleb, on üldjuhul kaks – siin on odavam toota või siin on teda huvitav turg. Väga harva on olnud, et strateegiline investor kasutab Eestit platvormina teistesse riikidesse laienemisel. Pigem on vastupidi – juhtimine ja kaalukamad töökohad viiakse siit peakorterisse.


Meenub Telekomi börsile viimine ja müük, ehk mis kord börsile viiakse see peagi ka müüakse:
Eraettevõtted on ettevaatlikud, mistõttu riik peab tooma börsile liideraktsia, mis tõmbab siia investoreid, kes aktiviseerivad turu ja tekitavad ka eraettevõtetes börsile minekuks huvi ja võimaluse.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 Apr 2013 15:48

Selline uudis on murettekitav, sest lause, kaob mesilane, kaob ka inimene on osaliselt tõene.

Müstiline haigus tapab USAs mesilasi
http://www.maaleht.ee/news/mesindus/mesilased/mustiline-haigus-tapab-usas-mesilasi.d?id=65895932
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 105 guests

cron