Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 19 Sep 2022 11:13

hh wrote:/.../Nad ütlevad: kuninganna tähistab (senise finantssüsteemi ja maailmakorra) lõpu algust.

Mul tuleb põhjus-tagajärg analoogiana miskipärast meelde see lõik https://www.youtube.com/watch?v=Omkf6994UFs&t=658s

======================
(keeleliselt) humoorikam variant ka: https://www.youtube.com/watch?v=Kz8LjPqWsPc&t=643s
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 19 Sep 2022 12:41

Samas me ei ela enam kungingate ja kuningannade ajastus. Liiga kaua mämmutatakse seda kuninganna teemat meedias.

Oli, tegi ja läks - tore, aitab !

---

Poliitikutel ikka imeline elu, saad ühes kohast jalaga, kohe uus soe koht ootamas. Miks peaks keegi palgatööle minema, elus pingutama jne
Eile kukkus karp lahti, saime Kiigest lahti ... oh ülla ülla, ta nüüd Tallinna abilinnapea :HEAD
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 19 Sep 2022 12:43

Kuidas nüüd siis kauplemine elektribörsil hakkab välja nägema ?

https://www.err.ee/1608720622/ekspert-el-i-180-eurone-kasumilagi-kaotab-tulevikutehingud
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 19 Sep 2022 12:50

spl wrote:/.../Poliitikutel ikka imeline elu, saad ühes kohast jalaga, kohe uus soe koht ootamas. Miks peaks keegi palgatööle minema, elus pingutama jne

Ma teeks paljudel ametikohtadel eelduseks et oled töötanud vastavas valdkonnas erasektoris (samas kui oled eras tegija puudub motivatsioon tegeleda millegi sürreaalsega).

Ma põrkan ka oma töös sellest tulenevate probleemidega iga päev kokku.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 19 Sep 2022 14:12

Lolliks minnakse ikka igas valdkonnas:

https://www.aripaev.ee/uudised/2022/09/18/tuleb-olla-liiga-tark-eestis-jai-arstiks-sobivatest-inimestest-tanavu-puudu

---

Meenutab minu lapse põhikooli astumist: esmalt koolide testid (veebis) mata, eesti keel, ingl. keel; siis testid koolide juures mata, eesti keel, ingl. keel. Siis mingi sürr vestlusvoor veel. Midagi oli veel...

Tegemist jumal auta põhikooliga ! Krt ma isegi ülikooli minnes ei pidanud sellist kadalippu läbima.

---

See liigendub pop postitusega, kus tavainimestele tehakse muudkui takistusi ja testimisi juurde, samas padurumalad poliitbroilereid meie riik täis. Sellepärast ongi riigi areng täielikult toppama jäänud, siin pole küsimus enam energiahindades. PS lõustaraamatusse tekkinud juba ka poliitreklaamid. Nagu pop ütles: "Valimistel näeme raisk !"...
Ainus mure mul, et nüüd on tekkinud olukord, kus ma isegi teoreetiliselt ei oska kedagi enam valida. Samad stagneerunud broilerid...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 19 Sep 2022 20:10

spl wrote:Ainus mure mul, et nüüd on tekkinud olukord, kus ma isegi teoreetiliselt ei oska kedagi enam valida.

Mis tulemuse saaks nii - nimetada vähemalt kolm Eesti elus muutmist vajavat küsimust. Leida iga erakonna panus küsimuse tekkesse ja hinnata nende pakutavat lahendust punktides (ise tekitatud küsimuse lahendus annab tulemuse 0). Järjestada.
Majandushuviline
 


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 Sep 2022 22:55

2022 andis uue lapspianisti Aasiast - pani kinni van Cliburni võistluse. Muusikast enam aga meeldis mulle inimlik suhe dirigendi ja pianisti vahel:
https://youtu.be/eLDc3KRZBfM?list=PLEQ0 ... TXZ&t=2290

Tänapäeval ei ole puudust hea tehnikaga mängijatest, küll aga võiks alati südamlikkust rohkem olla ....
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 Sep 2022 23:09

Selle 1724. aastal loodud pala nimi on "Linnud meenutavad" ja algselt mõeldud hoopis klavessiinile. Aga flöödiseade on ju veelgi uhkem:
https://www.youtube.com/watch?v=IBRRRBG6Nzk&t=0s
(nüüd võib YT-si ise edasi otsida ka teisi versioone: klavessiinile, orelile, kitarrile, harfile jne.)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 20 Sep 2022 01:47

natuke tasulise ajakirjanduse teemalist huumorit, see artikkel
https://maailm.postimees.ee/7606546/ung ... atia-kohta

enne maksumüüri:
ungari1.jpg
ungari1.jpg (62.98 KiB) Viewed 2053 times

.... ja peale maksumüüri (pildile mahtus kogu artikkel)
ungari2.jpg
ungari2.jpg (49.85 KiB) Viewed 2053 times
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Sep 2022 11:15

Rootsi keskpank tegi kiire intressitõstmise: tervelt 1 % korraga.

---
pop'i postituse kommentaariks:

Teabeväärtuse teooria on huvitav asi (nagu mänguteooriagi). Analysis of value of information (teabeväärtuse analüüs?) mõõdab puuduva informatsiooni hankimise hinda. Võimalikud küsimused: Missugused võimalused on lisainfo otsimiseks? Kas lisainfo hind C (cost) ületab potensiaalse kasu B (benefit)? Info kättesaadavus (availability) vs. selle kasutamisväärtus (usefulness)? Seal on erinevad mõisted:
Teabe eeldatav väärtus (expected value of information, EVI): eeldatava kasulikkuse EU (expected utility) erinevus maksimaalse võimaliku infohulga põhjal ja ilma lisainfota tehtud otsuste vahel. Vajab lisaks praeguse tõenäosusliku jaotustele lisaks ka maksimaalsest infost saadud tõenäosuslikke jaotusi, mis praktilises kasutuses ei ole võimalik.
Täiusliku teabe eeldatav väärtus (expected value of perfect information, EVPI): eeldatava kasulikkuse EU erinevus perfektse infoga ja olemasoleva infoga tehtud otsuste vahel. Vajab tõenäosuslikke jaotusi perfektse (s.t. ideaalse) info ja käesoleva info kohta. Reaalses praktikas tuleb enamasti siiski leppida lähendustega, mis on saadud konkreetsestest arvudest. Eristatakse täiuslikku teavet kõikide või ainult osade parameetrite kohta (partial expected value of perfect information. EVPXI)
Ebatäiusliku teabe eeldatav väärtus (expected value of imperfect information, EVII): sageli on saadav info ebatäiuslik ning sõltub omakorda kolmandatest teguritest (uue info rakendamisvõimalused kohapeal jne.), seetõttu võib olla otstarbekas (s.t. tunduvalt odavam) üldiste teadmiste asemel hankida lokaalset infot kolmandate tegurite kohta.
Teabe maksimaalne väärtus (maximum value of information, MVI): EVPI ja EVII vajavad otsustusprotsessis kasutatavate parameetrite tõenäosusliku jaotuse teadmist. Kui on teada vahemik, milles parameeter asub, ei pruugi siiski olla teada tema tõenäosuslik jaotus. Küll aga on siis võimalik leida teabe maksimaalne väärtus MVI, mis on suurim eeldatava kasulikkuse EU erinevus, mis võib tekkida uue info hankimisest. Nii nagu EVPI tähistab suurimat võimalikku EVI-d, tähistab MVI suurimat võimalikku EVPI-d. Seega, kui MVI on väike, puudub uue teabe hankimisel praktiline sisu.


Võib juhtuda ka nii, et katse teadmisi suurendada võib neid hoopis vähendada (s.t. suureneb määramatus). Kehtib näiteks uue samalaadse toote turuletulekul või mõne reklaami jälgimisel: lisainfo, mis suurendab määramatust, nõuab omakorda lisainfo omal käel hankimist, millele aga on hind (kasvõi kulutatud aja ja tähelepanu näol).
Last edited by td on 20 Sep 2022 12:42, edited 3 times in total.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Sep 2022 11:29

to majandushuviline,

ma nägin unes, et olemas mõtlev poliitik, kes tunneb rahandust, kes saab aru, et kui ühe valdkonna inimesed kaovad, siis riik omadega sügaval ...ses (õpetajad, päästjad).

Kes saab aru, et prioriteedid pole enda kukru täitmine. Nagu need viimased palgatõusud riigisektoris. Või kui küsid, mis värvi on taevas...siis ei hakka rääkima muru väetamisest.
Sikkut minu silmis järgmine selline minister, kes pudistab sisutut juttu, enda haldusala sisu üldse mõistmata.

Teine asi on mulle täiesti mõistmatu, kuidas on salaja riigisektorit paisutatud. St vajalikud teenused surnuks kärbitud, aga tekkinud meeletu kogus igasugu PR juhte tegelasi, igasugu nõunikke. Need arvud on katastroofilised. Ehk riigisektor ja bürokraatia on kohutavalt kasvanud, vastupidiselt poliitikute lubadusele.
---

https://majandus.postimees.ee/7609155/eesti-majanduse-valjavaade-soltub-edasisest-hinnakasvust

---

Kurb reaalsus, 2023 kevadel pole mul ühtegi poliitikut võtta, kelle poolt hääletada, isegi varuvarianti pole !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 20 Sep 2022 11:50

spl wrote:to majandushuviline,

ma nägin unes, et olemas mõtlev poliitik, kes tunneb rahandust, kes saab aru, et kui ühe valdkonna inimesed kaovad, siis riik omadega sügaval ...ses (õpetajad, päästjad).

Kes saab aru, et prioriteedid pole enda kukru täitmine. Nagu need viimased palgatõusud riigisektoris. Või kui küsid, mis värvi on taevas...siis ei hakka rääkima muru väetamisest.
Sikkut minu silmis järgmine selline minister, kes pudistab sisutut juttu, enda haldusala sisu üldse mõistmata.

Teine asi on mulle täiesti mõistmatu, kuidas on salaja riigisektorit paisutatud. St vajalikud teenused surnuks kärbitud, aga tekkinud meeletu kogus igasugu PR juhte tegelasi, igasugu nõunikke. Need arvud on katastroofilised. Ehk riigisektor ja bürokraatia on kohutavalt kasvanud, vastupidiselt poliitikute lubadusele.
---

https://majandus.postimees.ee/7609155/eesti-majanduse-valjavaade-soltub-edasisest-hinnakasvust

---

Kurb reaalsus, 2023 kevadel pole mul ühtegi poliitikut võtta, kelle poolt hääletada, isegi varuvarianti pole !


Siia otsa sobitub kenasti seltsimeeste mindseti kirjeldama Kontra sõnadele eelmise suurema ühiskondliku sisekaemuse aegne tore laulukene
https://www.youtube.com/watch?v=dEwP-Qz ... rt_radio=1
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 20 Sep 2022 11:59

td wrote:Rootsi keskpank tegi kiire intressitõstmise: tervelt 1 % korraga.

---
pop'i postituse kommentaariks:

Informatsiooniteooria on huvitav asi (nagu mänguteooriagi). Analysis of value of information (teabeväärtuse analüüs?) mõõdab puuduva informatsiooni hankimise hinda. Võimalikud küsimused: Missugused võimalused on lisainfo otsimiseks? Kas lisainfo hind C (cost) ületab potensiaalse kasu B (benefit)? Info kättesaadavus (availability) vs. selle kasutamisväärtus (usefulness)? Seal on erinevad mõisted:
Teabe eeldatav väärtus (expected value of information, EVI): eeldatava kasulikkuse EU erinevus maksimaalse võimaliku infohulga põhjal ja ilma lisainfota tehtud otsuste vahel. Vajab lisaks praeguse tõenäosusliku jaotustele lisaks ka maksimaalsest infost saadud tõenäosuslikke jaotusi, mis praktilises kasutuses ei ole võimalik.
Täiusliku teabe eeldatav väärtus (expected value of perfect information, EVPI): eeldatava kasulikkuse EU (expected utility) erinevus perfektse infoga ja olemasoleva infoga tehtud otsuste vahel. Vajab tõenäosuslikke jaotusi perfektse (s.t. ideaalse) info ja käesoleva info kohta. Reaalses praktikas tuleb enamasti siiski leppida lähendustega, mis on saadud konkreetsestest arvudest.
Ebatäiusliku teabe eeldatav väärtus (expected value of imperfect information, EVII): sageli on saadav info ebatäiuslik ning sõltub omakorda kolmandatest teguritest (konkreetse operaatori oskused jne.), seetõttu võib olla otstarbekas (s.t. tunduvalt odavam) hankida lokaalset infot kolmandate tegurite kohta.


Võib juhtuda ka nii, et katse teadmisi suurendada võib neid hoopis vähendada (s.t. suureneb määramatus). Kehtib näiteks uue samalaadse toote turuletulekul või mõne reklaami jälgimisel: lisainfo, mis suurendab määramatust, nõuab omakorda lisainfo omal käel hankimist, millele aga on hind (kasvõi kulutatud aja ja tähelepanu näol).


Juhul, kui vaadelda/kõrvutada/võrrelda neid parameetreid ERoEI valemist lähtudes, siis reaalsus ilmutab ennast koheselt :)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Sep 2022 12:41

Täielik riiklik fuckup, millega ma nõus pole. Selgitan üheselt, ma pole nõus, et mind börsi pealt automaatselt ära tõstetakse, mul terve maja on nii tark, et tehakse asju vaid õigete hindadega.

Ehk kui mind kord börsipaketilt ära tõstetakse riiklikku tsirkuse paketti, mis arvatavasti järgise aastani.
Siis ma ei loe mitte kusagilt välja, et kui nüüd börsipaketile tagasi minna, saan need marginaalid, mis mul olid. Näen vaid seda, et uuesti liitudes, päris rämedad marinaalid peal !

https://majandus.postimees.ee/7609343/enamik-borsipakette-laheb-ule-universaalteenusele#
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 20 Sep 2022 12:52

hh wrote:
hh wrote:Elektrikatkestuse simulatsioon: peaaegu 180 000 hukkunut

Ostke ka PATAREISID taskulambile ja raadiole jms


Peale akude (saab siis laadida kui voolu tunnikaupa on) ja patareide tasub nüüd juba kindlasti ära ka päikesepaneelide ja nendega varustatud seadmete hankimine. Arvuti, mobiili, taskulambi, valgustid jne. laadimiseks piisab ka suht väikesest päikesepaneelist. Ainuke jama, et informatsiooni optimaalse, rahalislt mõistliku, lollikindla, ajas kestva või siis arvutatava kasutegurilanguga süsteemi või toote valimiseks on suht keeruline leida. Enamus tavatarbijale suunatust on sisuliselt ka spetsialisti jaoks nagu must auk. Ei mingit infot tootega v.a. miski kohustuslik info (lehekülgede kaupa paberit raiskavat sisutut teksti kõigis EL keeltes A´la äre toppige toodet suhu vms.)
Võtame ntx. sellise tootegrupi nagu päikesepaneelidega LED valgustid. Praeguseks võiks juba olla sedasi, et lastehaigused on läbi põetud ja loogiline valik seinast seina jne. Praktikas on aga minu kogemused sedasi, et peab ikka veel kasutama valdavalt vaid pimeda kana taktikat. Osta telli terve hulk tooteid. Proovi ja katseta mõnda aega ning kui õnne on, siis pärast mingit testiaega õnnestub parimana tunduvat juurde soetada.
Hetke seis isikliku kogemusega sedasi, et mõnede Soome ja Saksa brändide tooted tuntud ehituspoodidest on selgeks pettumuseks osutunud. Kas kohe algusest peale ei toimi sedasi nagu lubatud või siis päriselus võimekus ja omadused ei vasta sellele mis oodatud/pakendil kirjas või miskid arusaamatud puudused. (ntx. reguleerimist pole või kui on, siis mingi ebaoluline parameeter ). Lisaks on ka andurid osutunud selgeks pettumuseks. Üllatas ja siiani toimib üks Maximast ostetud 3 eurone dekoratiivvalgusti nimetuse all (ei tasu siis eeldada, et täidab valgusti funktsiooni. Pigem need tooted kasutatavad orjentiiriks, millegi markeerimiseks. meelelolu vms. loomisks) . Lihtne klaasist kandilise kupliga klots. Ei ärrita silmi, tagasihoidlik - lihtne disain, aku kestab kauem kui teistel (ka nendel mis valgustiteks liigituvad), valgustugevus mõistlik mõne tegemis puhul isegi rohkem valgust on probleemiks), saab hõlpsasti ümber paigutada ja taskulambina kasutada. Õnnestus neid veel mõned juurde saada ja kõik siiani toimivad. Nüüd aga avastasin, et Lidl on sama (teise nime alla) või väga sarnase toote ka oma kataloogi pannud. Ainult ei tea, kas ikka peale välise väljanägemise on ikka sama tootega tegemist. Lidli puhul ju see jama, et kui prooviks osta siis... järgmine nädal sama toodet enamasti valikus pole....
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Sep 2022 13:07

Mul on nö 3 sellist "rahakotti" lahtilapatavat, nendega saab akupanka laadida, kõike. Päikesepatarei selline, ainus jama ! Varsti pole enam päikest, millega laadida.

Td'l vist oli selline raadio, kus krutid mõnda aega väikest vänta ja siis saad kuulata. Mul oli selline raadio ehitusel maal, aga kukku katki, ikka täiesti :roll:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Sep 2022 13:07

Veel teabeväärtusest. Õnneks mul ei ole kasutajapaketti, seega jääb raha kulutamata ja valeinfo lugemata (siinjuures on kahju D e l f i lammastest, kes ennast pügada lasevad)
https://omamaitse.delfi.ee/artikkel/120 ... leevendada

Selline pidev ampsamine loob kena vundamendi hilisemale metaboolsele sündroomile koos kõrgenenud vererõhu, atereskleroosi ja prediabeediga. Kommentaaridest lugesin, et pakutavad lahendused on süsivesikute pommid, mis teevad inimese veelgi näljasemaks (paari tunni möödudes).
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Sep 2022 13:12

spl wrote:Mul on nö 3 sellist "rahakotti" lahtilapatavat, nendega saab akupanka laadida, kõike. Päikesepatarei selline, ainus jama ! Varsti pole enam päikest, millega laadida.

Td'l vist oli selline raadio, kus krutid mõnda aega väikest vänta ja siis saad kuulata. Mul oli selline raadio ehitusel maal, aga kukku katki, ikka täiesti :roll:

Oleks aeg hakata tootma ja müüma koduse jõutrenni masinaid, mis ühtlasi laevad ka mobiiliakut. Eesti startup firmad, ae! :idea: :mrgreen: 8-) :lol: :twisted:
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Sep 2022 13:58

to td,

kui suudaksime Eesti naiste vingumisest ja mitte millegi tegemisest (nö beibed) elektrit toota, siis meil oleks 100 aasta varu kohe olemas.

Tavainimene suudab kõikest 100W elektrit toota ja seda ka väga lühikest aega !
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 20 Sep 2022 16:18

naiste ving on liikumapanev jõud meeste jaoks - mehed ei suuda seda taluda ja püüavad leida lahenduse naisi vaevavatele probleemidele
sama lugu ka häbistamise jt. manipuleerimisvõtetega
Naised peavad väiksema füüsilise jõu ja probleemilahenduse oskuse ju millegagi kompenseerima. :P
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Sep 2022 21:56

Enamus mehi Eestis surebki "vingumürgitusse"...või vingust põhjustatud alkoholismi.

---

Küsisin täna inimeselt, kes terve elu energeetikas töötanud, kas sina saad aru, mis see universaalteenus on ja kuidas vajalikud elektrikogused sinna leitakse talvel.
Ta ütles otse: "ta ei saa enam .....git aru!". Sisuliselt talvel pole meil sellist tootmisvõimsust, mis kogu Eesti energiatarbe tagaks või kui mõni rike tekib, kuidas leitakse turult see elekter, kui universaalteenus fikseerib hinnad. Keegi lihtsalt ei müü meile.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Sep 2022 22:23

spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 20 Sep 2022 22:56

Venelased hakkasid googeldama, et kuidas põgeneda venemaalt või sõjaväge vältida. Kui nö enam ei lenda burjaadid vaid Peterburi ja Moskva elanike lapsed, siis Putlerit pole enam kauaks.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 20 Sep 2022 23:38

td wrote:/.../Teabeväärtuse teooria on huvitav asi/.../

Maksumüür oli nö tinglik (ei maksa ühelegi väljaandele), tavaliset kulub originaalartikli leidmiseks 5-7 sek.
Omaenda erialal tunnen artikli teabeväärtuse ära reeglina 2-3 esimese lause põhjal. Senise elu jooksul on ka piisavalt loetud ja ka "ballastmõtted" (ehk igasuguse artikli mõttetu nö "täidis") on kah suht äratuntav, nagu ka igasugused tüüpmõtete kordused (ja muidugi need mida ingl. k. nimetatakse "stating the obvious").
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 21 Sep 2022 01:16

ülihuvitav video tuumarakettide (SS-24 jms) väljalaskmisest nõuka-ajal (Ukraina baasidest)
https://www.youtube.com/watch?v=Kedw7IhwnCc

(nt shahti kaane kaal 125 tonni "kergemal" variandil, 500 tonni raskemal variandil (mõlemad avanesid 8 sekundiga), komandopunkti süsteemid töötavad siiamaani (vaid shahtid valati osaliselt betooni täis et oleks kasutamiskõlbmatud) jne, raketi güroskoop oli aastakümneid pidevalt sisse lülitatud et võita sekundeid stardiks, ETA (USA-sse) 22 min. jne jne)
rakett ise paras kolakas: https://www.youtube.com/watch?v=Kedw7IhwnCc&t=3113s
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 21 Sep 2022 02:08

valge luige kohta kah
https://www.youtube.com/watch?v=JZnqusD4AUo

suht huvitav (üks piloodi kirjeldatud episood meenutab mh natuke episoodi "Особенности русской охоты" filmist, jms)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 21 Sep 2022 08:02

Tore foto! Kahju, et tekst maksumüüri taga.

„Kohutavad tagajärjed“: leedulased süüdistasid kõrgetes gaasihindades eestlaste Eleringi
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/1200 ... e-eleringi
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 21 Sep 2022 08:49


https://objektiiv.ee/christian-schubert-koroonahirm-mis-tekitati-kahjustas-paljude-inimeste-immuunsusteemi/

Liigsuremus näib olevat tabanud kõiki vanusegruppe, ka neid, kellel võiks olla tugev immuunsüsteem. Seetõttu ei pea ma ka [kõrge] temperatuuri mõju teooriat pädevaks. Ja liigsuremus on tõepoolest tekkinud veel ka samal ajal vaktsineerimistega. On piisavalt andmeid vaktsiinide kahtlastest juhtumitest, mis viitavad sellele, kui dramaatilised võivad olla vaktsiinide kõrvalmõjud ja kahjud – eelkõige võrreldes viimase 20 aastaga, kui kogu aeg vaktsineeriti leetrite või punetiste vastu. Nende vaktsiinide puhul oli ainuüksi vaktsiinikahjustuste kahtluste arv ligi 30 korda väiksem kui koroonavaktsineerimise ühe aasta jooksul.

Selleks, et vaktsiin oleks tõhus, on vaja tervet ja funktsioneerivat immuunsüsteemi. See on selge teaduslik teadmine. Ma lähtun sellest, et paljudel inimestel seda enam ei olnud, et me põhimõtteliselt vaktsineerisime juba haigeid inimesi. Ilmselgelt ei küsitud ega uuritud, kui tugev ühe või teise vaktsineeritava immuunsüsteem sellel hetkel oli. Kõik see, mis normaalsel ajal toimub, mis toimub enne iga vaktsineerimist, jäi ära.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 21 Sep 2022 08:54

Tublid! See artikkel on täitsa üleni loetav ilma maksumüürita.

20 küla esindajad moodustasid ühisrinde kavandatava karjääri vastu
Autor: Katrin Kivi • 21. september 2022

https://www.laanevirumaauudised.ee/uudi ... aari-vastu
hh
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 107 guests