Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Oct 2021 11:59

Meeleavalduse tegelik sõnum meeleavalduse kodulehel:
Attachments
koduleht-23-10-2021.jpg
koduleht-23-10-2021.jpg (32.79 KiB) Viewed 3768 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Oct 2021 12:11

Postimees, Delfi ja Õhtuleht - ärge nutke taga demokraatiat, kui ükskord jõuab kord teie kätte ....

Ajakirjandus olla ühiskonna valvekoer. Kumma koeraga on tegemist?
https://media.gab.com/system/media_atta ... efc2fe.mp4
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 23 Oct 2021 12:46

td wrote:Postimees, Delfi ja Õhtuleht - ärge nutke taga demokraatiat, kui ükskord jõuab kord teie kätte ....

Ajakirjandus olla ühiskonna valvekoer. Kumma koeraga on tegemist?
https://media.gab.com/system/media_atta ... efc2fe.mp4


Imeline metafoor.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 23 Oct 2021 13:25

spl wrote:Mulle enam ei meenu, aga mini hetk oli ka lehekülg, kus sai deepfake osta.

Mul on üks sõrmepikkune ja pastakast veidi jämedam 10a+ vanune mobiiltelefon (keskriigi toodang, nagu ka kõik muu), mida saab (mis on ilmselt mõeldud) ... noh ... märkamatult vanglasse toimetamiseks.
Selle huvitav deepfake featuur on see et (ise) rääkides saab valida naise, mehe või lapse hääle.

Snaphcati morfid on juba kah täitsa kvaliteetsed "diipfeigid".
Vabadel hetkedel ma natuke nokitsen mõnikord ka Blenderiga, pole selle eesmärgiga uurinud aga usun et "DIY-diipfeike" soodustavad pluginad peaksid igati olemas olema (kui Blenderist endast peaks väheks jääma).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Oct 2021 15:29

spl wrote:Kuna IT maailm, kus pead sekunditega oskama arvata, miks süsteem crashis (tavaelu analüüs suht sarnane). Siis mul üks teine teooria, mul tunne, et Balti riigid on tegelikkuses võitjad.
Me saame ehk enne suurt talve selle COV vastu osalise immuunsuse, siis hakkavad teised riigid seda piina tundma. Probleem selles, et vaktsineeritud järjest haigestuvad, meedia üritab ilustada nii, et silme eest must. Reaalsus teine.

Mul tunne, et vaktsiinifirmad jäänud raha loorberitele puhkama. Midagi viltu, nakatumine (koos haiguse) liiga suur ja inimestel pole 6 kuud möödas.


https://tervis.postimees.ee/7368626/saksamaal-kerkis-koroonaviirusse-nakatumine-korgeimale-alates-maist

Sellised uudised hakkavad nüüd tulema varsti kõigist EU riikidest, fakt see, vaktsiin on nõrgaks jäänud või pole efektiivne. Vaktsiinifirmade PR meeskonnad üritanud pikka aega asju ilusamaks rääkida, kui asi tegelikkuses on. No kuidagit tuleb seda vana retsepti müüa (aktsionärid ootavad ju kasumit), et ala ostke booster 1, booster 2, booster 3, booster 4 ... booster N faktoriaalis.

Kui vaatame statistikat ka meie riigist: üle poole nakatunutest ja haigetest vaktsineeritud.

Mis edasi - usun et Eesti riik peab detsembris mingi lockdowni ära tegema. Tean natuke uudiseid ka Eesti reaalsest maailmast, arstid lahkuvad järjest töölt, õed keelduvad isegi topeltpalga eest COV osakonda minemast.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 23 Oct 2021 16:38

pop wrote:
hh wrote:President B. ütleb mikrofoni, et tema ei ole president. Vaid D. T. on president. Ja lööb risti ette.
Mitte millestki ei saa aru!!! 3 minutit muusikat:
https://www.youtube.com/watch?v=rFFu3VM0tJE

Ma vist saan. Seda oled näinud ?
https://www.youtube.com/watch?v=NbedWhzx1rs

See supp ja sigatsemine on jõudnud teatavasti tasemele kus ka "seda näinud" video esimeste kaadrite mees on selgelt otsustanud oma ettevõttele uue (võlts...moondatud...) näod disainida.P.S. Ilmselt on tast endast saanud iseenesest võltsnäo suurim meem. Sest isegi soliidsepoolne allikas kasutab selgelt sama olemusega pilti... :mrgreen:
https://yle.fi/uutiset/3-12157371
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Oct 2021 16:51

isegi Norras kurdetakse kõrgete elektrihindade pärast
https://www.nrk.no/vestfoldogtelemark/n ... 1.15698686
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 23 Oct 2021 17:06

Vägev kraam, tarbida ainult omal vastutusel :)
ttps://arileht.delfi.ee/artikkel/949439 ... oltuvusest
copy shedöövrist.
Reedel lõppenud Euroopa Liidu ülemkogul keskenduti kõrgetele energiahindadele leevenduste ja lahenduste otsimisele, rändealasele koostööle ning koroonapandeemiaga võitlemisele.

„Otsisime eile ja tüheskoos Euroopa riigi- ja valitsusjuhtidega lahendusi, kuidas tagada tulevikus stabiilsemad energiahinnad ning vähendada sõltuvust kolmandatest riikidest. Täna on energiahinnad kõrged, sest me ei investeeri Euroopa Liidus piisavalt alternatiivsetesse taastuvenergiaallikatesse ja loodame liialt fossiilkütuste impordile," sõnas peaminister pärast ülemkogu. Tema sõnul leiti üheskoos, et tuleb kiirendada investeeringuid roheenergiasse, mis aitab kaasa energiasõltumatuse saavutamisele ning leida lahendusi, kuidas tagada stabiilsed hinnad ja energiavarustatus. Kallas lisas, et vastavalt ülemkogu suunistele jätkavad energiahindade küsimuse lahendamist järgmisel nädalal Luksemburgis kogunevad EL energiaministrid. Ülemkogu tuleb teema juurde tagasi detsembris.

Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhid mõistsid ühiselt hukka kolmandate riikide katsed kasutada migrante poliitilistel eesmärkidel, seahulgas Valgevene hübriidrünnaku Euroopa Liidu piiridel. „Peame jätkama surve avaldamist Valgevene režiimile lisasanktsioonidega ning tugevdama EL välispiiri," kommenteeris Kallas hübriidohtudele keskendunud migratsiooniarutelu. Lisaks arutati kohtumisel Euroopa Liidu koostööd kolmandate riikidega rändesurve ennetamiseks. Väliskaubanduse arutelul oli fookus konkurentsivõime tugevdamisel ja kaubanduspoliitilistel eesmärkidel ning valmistati ette eesootavaid idapartnerluse, Euroopa ja Aasia riikide (ASEM) ning kliimakonverentsi COP26 kohtumisi.

Ülemkogul arutati ka digiteemadel ning Euroopa Komisjoni digikümnendi algatust. „Kuigi digipöörde olulisust kiputakse sageli alahindama, on just meie võimekus end digitaalselt uuendada võti konkurentsivõimelisemasse majandusse. Digipööre loob meile paremad võimalused tulevikuks ning rõõm oli tõdeda, et ka mu kolleegid nõustusid, et tuleb üha rohkem tähelepanu pöörata näiteks usaldusväärsele ühenduvusele, küberturvalisusele ja andmete koosvõimele.

Omavahel jagati kogemusi koroonapandeemiaga võitlemisel ning arutati, kuidas liikuda edasi digitõenditega. Peaministri sõnul on digitaalne tõend olnud tõeline edulugu ning toonitati vajalikkust jätkata protsesside kiirendamist tõendite tunnustamiseks kolmandate riikidega.
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Oct 2021 17:09

põrgu hakkab vist jäätuma, sest jääb üle vaid nõustuda:
https://www.youtube.com/watch?v=wHpt4gB0-Mw
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 23 Oct 2021 18:04

pop wrote:Vabadel hetkedel ma natuke nokitsen mõnikord ka Blenderiga, pole selle eesmärgiga uurinud aga usun et "DIY-diipfeike" soodustavad pluginad peaksid igati olemas olema (kui Blenderist endast peaks väheks jääma).

Kui kaugele oled jõudnud nokitsemisega?
Hoiatuseks kõigile, et Blender võib tekitada sõltuvust ja teisalt võib kiiresti juhtme kokku jooksutada (erineva tausta, iseloomuga jms. isikuomadustega inimestel täiesti erinevatel põhjustel). Hõlpsasti võib alguses (pea kohe peale avalehte) tekkida tunne, et oled sisenenud reaktiivlennuki kabiini. Kõiki neid nuppe, valikuid jms. nähes jookseb pilt tasku. (Enamustes äritarkvarades on kesknise kliendi peale mõeldes enamus valikuid ja erilahendusi-eelistusi ära optimeeritud-kohitsetud) 8-)
Ma ise viimasel ajal vaatan Blenderit ja mõnda teistki tarkvara hoopis selle seisukoha pealt, et neid kasutades ehk on võimalik vähekenegi usutavust või mingit sisu ja aja(visuaali)templit lisada.
Teine motivaator tegelemiseks (aega nii keeruka programmi omandamiseks, sellega harjumiseks jne. kulub rohkesti) on aju treening, mis paratamatult kaasmeb millegi uue õppimisega ja sellega kohanemisega. Kui praegu ei suuda midagi juurde õppida , siis tulevikus on see künnis veel suurem.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 23 Oct 2021 20:33

td wrote:isegi Norras kurdetakse kõrgete elektrihindade pärast
https://www.nrk.no/vestfoldogtelemark/n ... 1.15698686

Kallinemine on tõsine ja valitsused peavad suuremate jamae ärahoidmiseks ühiskonna nõrgemaid turvama. Kuid mingit rohepõõret ei söendaks süüdlaseks teha v.a. asjaolu, et maapiirkondade väiksema sissetulekuga elanikud peavad puudega küttes suurte elektrijaamadega ja katlamajadega (sageli maksuraha toel, mida korjatakse ka väiksema sissetulekuga inimestelt) konkureerima. Varem oli puit tööjõumahukas ja pingutamist nõudev plaan B.
Oleme lihtsalt nüüdseks globaalsesse energia - ja keskkonnavarude (keskkonnavaesuse) kriisi jõudnud. Selliseid kallinemise klaineid on ju hulgem varemgi olnud ning lihtsalt vahepeal läks n.ö. "lustiaeg" uskumatult pikaks.
Lisaks elektrile on ju ka kõik vabakooli fossiilsed kütteained kallinenud. Ja isegi energiakulutust vähendavad tehnoloogiad ja seadmed. Selles loos kurdetakse, et soojapumpade hind on nõudlusest tingituna ohjeldamatult kallinenud (samas ka varasem populaarne küttemoodus on kallinenud hüppeliselt ja isegi seadmed amortiseerunud jne.)
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008344732.html
Nõmmel on juba aastaid soojuspumpasid ca 2X rohkm kui maju ning igapäevaselt suitsevaid korstnaid pea olematult. Puid nii mõnedki mu naabrid viimastel aastatel tõid vaid disaingrilli või lõkkealuse jaoks õues põletamiseks (sellest ka ka sageli peamiselt tingitud suitsuving nädalavahetusti) Osa süüd on ka kallil korstnapuhastusteenusel ehk siis igaastaselt üha kallimaks
muutuv sundkorstnapuhastusteenus ja pottsepatööd sundisid puudest majanduslikult loobuma. Lisaks on ülipopulaarne aiainstrument elektrilised soojuskiirgurid suve või sügise pikendamiseks (mõnedel kümneid hoovides) sellesama grilli läheduses. Lisaks ka väliterrasside ja kõnniteede põrandakütmine jms. Loodetavasti selline õue kütmine ehk mõneks ajaks unustatakse. Mõnel pool Euroopas on see kohati juba aastaid keelatud olnud. Inimesele on loomupärane üha rohkem ja luksuslikumalt tarbida. Maju ju on ohjeldamatult soojustaud aga lõrvaltulemuseks on hoopis energia suurem kasutamine (ülekütmise- tubade temperatuur üha suurendatakse, ehitatakse ohjeldamatult suuremaid maju jne. )
Igal juhul Venemaa vaikselt keerab ka puidule hinda jms. takistusi igal võimalusel otsa.
https://yle.fi/uutiset/3-12143496

Soome metsatööstusettevõtted siiski teatavda suurimatest kasumitest. Globaalne nõudlus on kenasti kasvanud + hinnad.
https://yle.fi/uutiset/3-12152060
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Oct 2021 21:19

Nüüd USA räägitakse, kui see seadus rakendub, mis võimaldab vallandada vaktsineerimata töötajat. Ja paljud sadamatöötajad ei taha ennast vaktsineerida, samuti suurte transpordilennukite piloodid. See võib vallandada sellise kaose, et USA saab tunda sellist defitsiiti nagu meil oli nõuk. aeg lettidel.

---

Nagu mul med. töötav inimene rääkis, et COV osakonda keelduvad õed tööle minemast isegi tunduvalt suurema palga eest ja arstid eelistavad lahkuda, et tervet mõistust säilitada. Kardetakse ka gripilainet, sest kui see COV osakonda jõuab ja tekib supernakatumine. Siis laibameri taga.

https://www.err.ee/1608379922/gripp-joudis-eestisse
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 23 Oct 2021 21:21

Youtube pakkus, jagan edasi- elu on universaalne :)
Brilliant Leo Tolstoy Quotes
https://www.youtube.com/watch?v=JdyO1-QDoNE
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Oct 2021 21:23

sellele sündmusele on pühendet juba mitu meemi:
cornholio-2021.jpg
cornholio-2021.jpg (54.13 KiB) Viewed 3701 times

icecream-2021.jpg
icecream-2021.jpg (34.65 KiB) Viewed 3701 times
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 23 Oct 2021 21:24

Selle kõige vastu on ravi olemas, tootjad annavad tooted poolmuidu ära ja keskpank mitte ainult ei trüki raha vaid hakkab trükkima lausa kasumit neile...
Julm nali, kuid mida peed ma ütlen siis ku nad seda tõesti tegema hakkavad..
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Oct 2021 21:25

aga samamoodi leitakse kummalisi klippe ka asepresidendist, niiet ka edasi pole kuskile minna (vihma käest räästa alla?) .......
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Oct 2021 21:59

Olematu juhtimine, eneseimetlemine, tegevusetus (st täiesti kaootiline tegutsemine), pidev ähvardamine. Sorry, aga see ei sobi osale Eestile. Hakkame siis vaktsineerimata debiilikuteks sõimama, mille poolest vaktsineeritud siis vähem debiilikud. Istusime mõnusas eneseusu ja kuulsin Terviseameti muinasjutte, kuidas karjaimmuunsus nüüd kohe kohe kohal. Kuigi teised riigid juba kaks kuud enne lõpetasid selle valeinfo levitamise, sest nad lugesid ka teadlaste artikleid ja e-kirju. Me vaktsineeritud pidime lihtsalt COVi põdema. Mul tuttavad riburadapidi jäävad haigeks. Kõik kahe doosiga vaktsineeritud ja alla 50 aastased. Kehvad juhid on esmane põhjus ! See Kallase tädi ja see ...kinnisvaramaakler pole inimesed, keda tõsiselt keegi enam võtaks. Kiik oleks pidanud ammu juba sule sappa saama.

Kas mu sõbrad vähem sõbrad, et nad ei vaktsineerinud. Ei ! Igal inimesel õigus enda tervise üle otsustada ise. Mina mõtlesin olen korralik kodanik, teen vaktsiini ära. Reaalsuses vaktsiinid kaitsevad palju vähem kui meile udu aeti. Siiani liigeste probleemid ... kokkusattumus nagu perearstide lemmikdiagnoos peale vaktsiinitühistusi. Kas ma nüüd vaktsineeriks ? Pole enam kindel.

Varsti meil tagumik süstlaid täis ja tulemus sama. See vaktsiiniretsept enam ei toimi ja pole efektiivne !

https://epl.delfi.ee/artikkel/94945673/fotograaf-andres-putting-kurat-me-oleme-vaike-rahvas-ja-nuud-uks-viirus-lihtsalt-loob-meid-lohki-ma-ei-tunne-enam-seda-eestit-ara
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Oct 2021 21:59

ma ei telli põhimõtte pärast meinstriim meediat, seetõttu lugeda ei saa:
https://www.ohtuleht.ee/1046249/ise-val ... akslastele

tal on ilmunud memuaarid: "Kuidas kõik teostus". Üks vanem kolleeg andis mulle kunagi seda lugeda, lugesin hoolega ja eelarvamusteta. Eks muidugi seal võis olla ka eneseõigustust. Aga diplomaatia käis Eestis kõvasti juba Molotov-Ribbentropi pakti eel ja ajal, iskilike kontaktide kaudu püüti saada üles kõige kõrgema taseme jutule. Aga need ei kippunud õnnestuma. Sama moodi püüti saksa okupatsiooni ajal leida pehmemat valitsemist.
Eks hiljem on muidugi kõigil lihtsam olla tagantjärele tark.

Nõmme Raadio loeb sealt katkendeid (natuke liiga lohisevalt)
https://www.nommeraadio.ee/meediapank.p ... 0memuaarid
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 23 Oct 2021 22:02

spl, mind häirib Eesti elus see, et aetakse inimesed omavahel tülli aiaaugu ja aia üle arutledes.
aiaauk: vaktsiinid
aed: vabadus käituda vaba kodanikuna

Meinstriim-ajakirjanduse (valvekoera) kutsikad otsivad igasuguseid võimalusi kompromiteerida "vaktsiinivastaseid" inimesi. Ja siis on inimesed, kes loevad seda meinstriimi ja kujundavad selle järgi oma arvamuse, et "on ikka lollid, et on vaktsiinide vastu".
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 23 Oct 2021 22:11

td wrote:Meinstriim-ajakirjanduse (valvekoera) kutsikad otsivad igasuguseid võimalusi kompromiteerida "vaktsiinivastaseid" inimesi. Ja siis on inimesed, kes loevad seda meinstriimi ja kujundavad selle järgi oma arvamuse, et "on ikka lollid, et on vaktsiinide vastu".


Siinkohal sul õigus, üritatakse õhutada tüli, et saada klikke. Siis alaväärtustades inimesi, kes leiavad, et vaktsiin pole neile parim valik. Sellepärast mulle err meeldib, et seal võetakse asju neutraalselt ja mõistlikult. Klikkide nimel ajada nii ühiskond tülli, et tekib vägivald - kommertsmeedia debiilne.

Vaatan Delfit, meeletu vaktsineerimise vastaste mõnitamine. Kas portaali eesmärk polariseerumist veelgi suurendada, mis on eesmärk saada rahutused/ kodusõda, et klikke koguda ?
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby is4 » 24 Oct 2021 00:16

projekteerija wrote:
td wrote:isegi Norras kurdetakse kõrgete elektrihindade pärast
https://www.nrk.no/vestfoldogtelemark/n ... 1.15698686

Nõmmel on juba aastaid soojuspumpasid ca 2X rohkm kui maju ning igapäevaselt suitsevaid korstnaid pea olematult. Puid nii mõnedki mu naabrid viimastel aastatel tõid vaid disaingrilli või lõkkealuse jaoks õues põletamiseks (sellest ka ka sageli peamiselt tingitud suitsuving nädalavahetusti) Osa süüd on ka kallil korstnapuhastusteenusel ehk siis igaastaselt üha kallimaks
muutuv sundkorstnapuhastusteenus ja pottsepatööd sundisid puudest majanduslikult loobuma.


Kas korstnapühkimisteenus pole mitte kohustuslik teenus. Mälu järgi eramute min. üks kord viie aasta jooksul ja kortermajades iga aasta. See kas kütad=kasutad ei ole oluline - akt ehk korstnapühkija visiit ehk kulu on igal juhul.
is4
 
Posts: 238
Joined: 24 Jan 2011 20:02

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 24 Oct 2021 00:49

is4 wrote:
projekteerija wrote:
td wrote:isegi Norras kurdetakse kõrgete elektrihindade pärast
https://www.nrk.no/vestfoldogtelemark/n ... 1.15698686

Nõmmel on juba aastaid soojuspumpasid ca 2X rohkm kui maju ning igapäevaselt suitsevaid korstnaid pea olematult. Puid nii mõnedki mu naabrid viimastel aastatel tõid vaid disaingrilli või lõkkealuse jaoks õues põletamiseks (sellest ka ka sageli peamiselt tingitud suitsuving nädalavahetusti) Osa süüd on ka kallil korstnapuhastusteenusel ehk siis igaastaselt üha kallimaks
muutuv sundkorstnapuhastusteenus ja pottsepatööd sundisid puudest majanduslikult loobuma.


Kas korstnapühkimisteenus pole mitte kohustuslik teenus. Mälu järgi eramute min. üks kord viie aasta jooksul ja kortermajades iga aasta. See kas kütad=kasutad ei ole oluline - akt ehk korstnapühkija visiit ehk kulu on igal juhul.

Kohustuslikkus paberil on üks asi aga kui tuld ei tehta, siis pole ka mingit mõtet mingit jonni kellegil ajada. No ei sütti selline korsten... Päriselus saab ju korstna ka juriidiliselt või füüsiliselt likvideerida või lihtsalt füüsilislt (luuk peale) kasutuskõlbmatuks teha. Mis aga levinum...üha vähematel majadel ka korstnaid jms. On vaid ehk valmidus, kui keegi tahtma peaks. Mõned ühistud on viimasel ajal ka katuse vms. renoveerimise käigus kõik korstnad likvideerind (ilmselt juriidiliste ja finantsriskide pärast), mis minu meelest on siin etteennustamatus maailmas suht riskibisness. Riik võiks siiski juriidiliste käkkidega jätta tsiviilturvalisuse kahjustamatta.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 24 Oct 2021 05:35

Lihtsalt uudis
Pluss mulle kui vanade autude fännile

https://amp.freep.com/amp/6110815001[*]
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 24 Oct 2021 08:56

td wrote:põrgu hakkab vist jäätuma, sest jääb üle vaid nõustuda:
https://www.youtube.com/watch?v=wHpt4gB0-Mw


Tundub nii, et ka paradiisiga on lood kehvakesed...
https://www.youtube.com/watch?v=krMlpCByAg4
Putin: The Existing Model Of Capitalism Has Expired; Only Sovereign States Can Respond To Challenges

https://www.youtube.com/watch?v=h59SRiSW9t8
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 24 Oct 2021 09:44

Matemaatikahuvilistele.

See ja palju muid huvitavaid videosid (videokonkursi parimad)
https://youtu.be/ACZC_XEyg9U?list=PLnQX ... uWmJ-6ZM-Z
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 24 Oct 2021 11:13

spl wrote:Sorry, aga see ei sobi osale Eestile. Hakkame siis vaktsineerimata debiilikuteks sõimama, mille poolest vaktsineeritud siis vähem debiilikud.
https://epl.delfi.ee/artikkel/94945673/fotograaf-andres-putting-kurat-me-oleme-vaike-rahvas-ja-nuud-uks-viirus-lihtsalt-loob-meid-lohki-ma-ei-tunne-enam-seda-eestit-ara

Ühiskonna lõhestamine mistahes ettekäändel on sisuliselt (meie enda ) riikluse kui sellise alustalade õõnestamine ja lõhkumine - ses mõttes võiks teatud nurga alt asjale otsa vaadata isegi KAPO.
Valitsus ilmselt arvab et muttatambitud mittevaktsineeritutest kujunevad aatelised maksumaksjad - ma natuke kahtleks selles.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 24 Oct 2021 11:34

teretere wrote:Tundub nii, et ka paradiisiga on lood kehvakesed...
https://www.youtube.com/watch?v=krMlpCByAg4
Putin: The Existing Model Of Capitalism Has Expired; Only Sovereign States Can Respond To Challenges
https://www.youtube.com/watch?v=h59SRiSW9t8

Enne Westfaali rahulepingut (st kaasaegset diplomaatiat) ja veelgi varem ja veelgi "reljeefsemalt" võis kogeda et suveräänsete riikide huvide sünkimine tundus kõikidele natuke üle jõu käivat (kui mõelda nt "riikide" toimetamistele viikingitest alates paarisaja aasta vältel). Natuke täitis riikidevahelise lepituse ja "ühiskassa" funktsiooni Rooma paavst, aga ka tema all kustutati "katse-eksituse" meetodil aeg-ajalt märgatav osa üje või teise riigi elanikkonnast, nende huvide "sünkimise" käigus. Ega see ilmselt ka hiljem väga õnnestunud (I, II MS).

Teine näide - kui kusagil madistavad koordineerimatult konkureerivad narkogängid siis on oht juhusliku kuuli ette sattuda oluliselt suurem kui ühise hoolitseva ristiisa koordineerimise all.

Rahvusvahelises poliitikas tundub olevat sama lugu, st reservvaluuta hoobade kaudu toimib teatav "koordinatsioon" (mis võtab küll perversseid vorme, samas alternatiivide väärarenguid ei oskagi hinnata, kuna need alternatiivid veel väga midagi ei määra).
Rahvusvahelist olukorda rahustavad olulisel määral minu arvates ka ICBM-de tuumalõhkepead (st erinevad suuremad osapooled saavad aru et kaotada on rohkem kui võita).

Segase jutu kokkuvõte - teatavast koordineerimiseset ilmselt ei pääse, muidu on maavarasid omavatel riikidel (just sellistel kelle ICBM-e ei ole) suur tõenäosus ja oht oma maavaradest ja üldse ressurssidest kiirelt ilma jääda, st tuludest mida need sellele elanikkonnale võiksid tekitada (sh ka põllumaa, joogivesi, jms). Näiteid Ladina-Ameerikast, Aafrikast ja Aasiast selles osas jagub.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 24 Oct 2021 11:53

pop wrote:
teretere wrote:Tundub nii, et ka paradiisiga on lood kehvakesed...
https://www.youtube.com/watch?v=krMlpCByAg4
Putin: The Existing Model Of Capitalism Has Expired; Only Sovereign States Can Respond To Challenges
https://www.youtube.com/watch?v=h59SRiSW9t8

Enne Westfaali rahulepingut (st kaasaegset diplomaatiat) ja veelgi varem ja veelgi "reljeefsemalt" võis kogeda et suveräänsete riikide huvide sünkimine tundus kõikidele natuke üle jõu käivat (kui mõelda nt "riikide" toimetamistele viikingitest alates paarisaja aasta vältel). Natuke täitis riikidevahelise lepituse ja "ühiskassa" funktsiooni Rooma paavst, aga ka tema all kustutati "katse-eksituse" meetodil aeg-ajalt märgatav osa üje või teise riigi elanikkonnast, nende huvide "sünkimise" käigus.
Teine näide - kui kusagil madistavad koordineerimatult konkureerivad narkogängid siis on oht juhusliku kuuli ette sattuda oluliselt suurem kui ühise hoolitseva ristiisa koordineerimise all.

Rahvusvahelises poliitikas tundub olevat sama lugu, st reservvaluuta hoobade kaudu toimib teatav "koordinatsioon" (mis võtab küll perversseid vorme, samas alternatiivide väärarenguid ei oskagi hinnata, kuna need alternatiivid veel väga midagi ei määra).
Rahvusvahelist olukorda rahustavad olulisel määral minu arvates ka ICBM-de tuumalõhkepead (st erinevad suuremad osapooled saavad aru et kaotada on rohkem kui võita).

Segase jutu kokkuvõte - teatavast koordineerimiseset ilmselt ei pääse, muidu on maavarasid omavatel riikidel (just sellistel kelle ICBM-e ei ole) suur tõenäosus ja oht oma maavaradest ja üldse ressurssidest kiirelt ilma jääda, st tuludest mida need sellele elanikkonnale võiksid tekitada (sh ka põllumaa, joogivesi, jms). Näiteid Ladina-Ameerikast, Aafrikast ja Aasiast selles osas jagub.


Arusaadav.
---
Elu sättis lähiminevikus kohustusliku/töise koosviibimise, mis andis tõuke mingil x põhjusel Carlo Cipolla loomingu juurde naasma.
Jagaksin foorumlastega ka, võibolla on kellelegi abiks.
https://www.youtube.com/watch?v=3O9FFrLpinQ
https://www.researchgate.net/publicatio ... idity_Laws
teretere
 


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 24 Oct 2021 15:51

Imelik, metallitoorme jaoks kasutatakse ju täiesti erinevaid laevu ja lossimistehnikaid. Ma ei saa aru, millest see takistus. Tegemist pole ju konteinerite põhise kaubandyusega.

https://majandus.postimees.ee/7368945/varusid-jagub-ainult-paariks-nadalaks-euroopat-ahvardab-uus-toorainekriis
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 111 guests