Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Feb 2008 11:04

Räägime majandusest ja asjadest, mina sain enda jaoks omapärase elamuse osaliseks. Vaatasin õues nagu kevad võtsin ratta sõitsin ringi, päike soojendas selga, tihane kuulutas kevadet.... Samas, kui võtsin kalendri ette 18 veebruar...kas nagu miskit pole valesti. Ükspool kehast rõõmustas, et lahe - kevade, teine (põhjamaalase) pool tunneb suurt igatsust lume järgi.

...suusakuurort Kreeka ja Türgi...

Lumesadu ummistas Kreeka pealinna

http://www.postimees.ee/180208/esileht/valisuudised/312483.php

Kreekas ja Türgis oli tugev lumesadu
http://www.etv24.ee/index.php?06108110




Oil prices up on possible supply cuts

http://money.cnn.com/2008/02/18/markets/oil_prices.ap/index.htm?section=money_markets

Samuti jälle mängitakse kütusehindadega. Üldiselt arvan, et rattasõidul pool heast tundest annab juba see, et ma ei sponsoreeri ühtegi naftafirmat ega tootjat.
Kui meil nüüd hakkavadki olema, sellised talved +5-+7, siis pole enam üldse probleemi linnas rattaga sõita. Aga, keemikud võiksid lõpetada "valge surma" külvamise tänavatele...aka kloriidid, isegi siis, kui lund ja jääd pole. Seda sissehingata karm, enamus tolmupilvi sisaldavad ka seda, Tallinn võiks esmalt puhta õhu nimel selle kuritarvitamise ära lõpetada. Naha paneb ka lahedalt sügelema.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Feb 2008 12:38

Kadedust töökohal tekitavad võistluslikud lisatasud

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=3058123e-89fe-4003-b2ae-64b2ed231d88&open=sec

Jätkuks jutule, mis siin meil olnud...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby affordable » 18 Feb 2008 15:48

[quote="spl"]Kadedust töökohal tekitavad võistluslikud lisatasud

[url]http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=3058123e-89fe-4003-b2ae-64b2ed231d88&open=sec[/url]

Jätkuks jutule, mis siin meil olnud...[/quote]

lisatasusid tulebki maksta vastavalt tööpanusele. pigem võiks öelda et sotsialistlik -kõigile-ühe-puuga- preemiat, kultiveerib laiskust ja mandumist.

siin on muidugi konksud:

esiteks, on rida toetavaid ameteid, mis on terviku toimimiseks äärmiselt olulised, aga mille väärtuslikust on rahas või suhtes teistesse töötegijatesse väga keeruline mõõta.

teiseks, tööpanuse põhise premeerimise alused kipuvad tihtipeale jagunema mitte tööpanuse vaid ülemuse suva järgi, kelle eelistused jätavad teinekord paljudele sita maitse suhu.

Ei ole mina veel töötanud ettevõttes, kus oleks saladuseks jäänud, kes palju palka või preemiat saab või on saanud.
affordable
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Feb 2008 16:02

8-) Siiani oma karjääri jooksul, ma polnud kunagi raha esmatähtis. Pigem kaifinud uusi ja huvitavaid teemasid ning nende arendamist.

Aga, kui ma veel nö olin täis guru elasin täiega arvutimaailmas, tegin ööd, kui päevad projekte...kõik asjad sai isegi kuu aega varem valmis.
Ja , siis ükskord tehti teema, mis sisuliselt tappis motivatsiooni, kanti üle vale inimese palk firmast, kes sisuliselt oli dokumentide kirjutaja.

Ei hakanud enam ükski projekt valmima enneaegselt, samuti kadusid öised ja nädalavahetustel töötegemised. Mõneti ma selle sündmuse üle õnnelik, vastasel juhul oleks läbipõlenud ka varsti. Lihtsalt paugupealt kadus see guru vaim....nii, et ei saa ikka öelda, et raha ei mängi rolli, peab eelnevaid sõnu sööma.:roll:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Feb 2008 16:25

Majandusprofessor: palgaralliga kaasaläinuil eluks kolm valikut

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=030a58b9-915d-4f59-8da7-a7fd503266f4&open=sec
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Feb 2008 16:27

1Partner: eramute hinnad on saavutanud oma põhja

http://www.postimees.ee/180208/esileht/olulised_teemad/tarbija24/kinnisvara/312579.php

See jutt pigem huumorinurgast ....

Kas hakkame laskuma Denial faasi, td tõi kunagi hea pildi, kui olemas võiks veel esitada, kus erinevate tunnete puhangud buumide aegu.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Feb 2008 17:37

S&P: Eestil pole eurotsooni asja enne 2013. aastat

http://www.arileht.ee/?artikkel=419122
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby affordable » 18 Feb 2008 19:43

ei jõua ikka laia teadvusse lihtne tõsiasi, et ehituse(oma)hind ja turuhind ei ole mingis erilises otseses korrelatiivses seoses. Nii tuuakse ikka jälle hindade puhul argumendiks, et ehitus ja maahind on kõrge, järelikult ei saa kinnisvara olla odavam kui n*1000 eeku ruutmeeter.

mind hämmastab, kuidas on nii keeruline aru saada sellest, et kui omahind on liiga kõrge ja ei vasta turu maksujõule ja ootustele, siis hävib ettevõtja ja kui pole võimalik omahinda alla suruda, siis soikub see tegevusvaldkond, mis ei suuda turu ootustele vastata.

mitte ei juhtu nii, nagu osa seltsimehi näivad arvavat - et kuna odavamalt ei saa, siis inimesed peavad ostma. Kinnisvara ostule on alternatiive, mitmepeale üürimine, vanematega elamine näiteks. Üks õige järtsuahv muidugi vingub selle peale, et mis elu see on, aga see on see elu mida on sunnitud elama / või valinud elada need, kelle sissetulek kas ei võimalda seda n*1000 eeku ruutmeeter maksta või kes lihtsalt ei soovi seda teha - elik minimaalselt 2/3 eest(imaa)lastest.

ehki siin nurgakeses pole vist mõtet seda suhteliselt enesestmõistetavat juttu ajada, mind lihtsalt hämmastab see masendav ignorantsuse tase, milles teatud segmendid ühiskonnast endiselt elavad.
affordable
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Feb 2008 19:48

to affordable, usu mind hämmastab ammu see ärimeeste suhtumine, et parem kaup mädaneb laos, kui ma ta natuke odavamalt maha müüks, no saaks vaid 15% kasumit, mitte >40% nagu kombeks oli. Samuti, kui kv seisab ja keegi sees ei ela ta ka kaudselt ammortiseerub, näiteks eramajad. Ja kui ta ikka üle 2 aasta seisnud, siis ei saa teda müüa kui uus, sest ta pole uus. Ning see ruutmeetri hinna jutt tuli ennekõik Harjumaa palkade mõjutusel ja osa sellest hüppest tingis üüratu ehitusmeeste palkade tõus .
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby affordable » 18 Feb 2008 20:17

[quote="spl"]to affordable, usu mind hämmastab ammu see ärimeeste suhtumine, et parem kaup mädaneb laos, kui ma ta natuke odavamalt maha müüks, no saaks vaid 15% kasumit, mitte >40% nagu kombeks oli. Samuti, kui kv seisab ja keegi sees ei ela ta ka kaudselt ammortiseerub, näiteks eramajad. Ja kui ta ikka üle 2 aasta seisnud, siis ei saa teda müüa kui uus, sest ta pole uus. Ning see ruutmeetri hinna jutt tuli ennekõik Harjumaa palkade mõjutusel ja osa sellest hüppest tingis üüratu ehitusmeeste palkade tõus .[/quote]

no sellised inimesed ei ole ju ärimehed vaid lihtlabased lollid. mul pole nagu sellele dignoosile midagi lisada. Kaup tuleb maha müüa ja raha liikuma, kui vaja siis tuleb ka kahjumiga müüa, et kauba alt vabanenud raha reinvesteerida mõnda uute ärisse.

Istuda oma kauba otsas, mille müügiperspektiiv ja potensiaalne realiseerimisväärtus iga nädalaga väheneb on sulaselge rumalus. YIT haara sminuarust asjal esimesena õiges võtmes härjal sarvist - kaup tuleb maha müüa. Iseasi kas nad päris õiget hetke maha ei maganud.

Vastupidiselt massides populariseeritud arusaamale, et suurtel on varu hinda hoida, arvan mina, et just suured müüvad esimeses järjekorras lao ükskõik mis hinnaga tühjaks ja saadavad vabanenud vahendid uutele jahimaadele tulu teenima, väiksed kõrbevad, sest ei suuda hinnas konkureerida.

Ei ole ei YITil ega SKANSKAL ega MERKOL ega NCC-l KOGERIL või kellegil veel mingit huvi tühje amortiseeruvaid maju oma bilansis hoida. Äärmisel juhul müüakse mõnele tütarettevõttele, kes siis tegeleb nendega edasi.
affordable
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 18 Feb 2008 20:22

Pigem ma mõtlema hakanud, kuidas pooltühjas kortermajas on, kas ülejäänud ostjad maksavad kinni tühjade korterite küttekulud ? Sest tühjades korterites ei saa ju soojust täitsa kinnikeerata. Siin oleks projekteerija arvamust vaja.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby affordable » 18 Feb 2008 20:44

või siis veel et alla omahinna keegi ju ei müü. jällegi puhas lollus: sellised ettevõtte juhid tuleks päevapealt lahti lasta kes ei oska elementaararvutusega tegeleda.

nb. ma piirdun talupojaarvutusega, ütleme et need arvud on saadud täpse arvutuse kaalutud kesmisena.

ütleme, et valmis objekt omahinnaga näiteks 1,5 miljonit per korter. see paisati müüki liiga hilja ja muutunud turusituatsioonis ei õnnestu seda enam müüa esialgse planeeritud 2 miljoni krooniga. Suurimad optimistid (kellel on mingigi usaldusväärsus, jätame kõrvale lammasmaaklerid kes karjuvad et põhi on käes) ütlevad, et turg toibub 2 aasta jooksul saavutades oma tipuaegse taseme nominaalhindades. Selle ajaga oleme kaotanud hetke tempos ca 15% inflatsioonis (no täna on 10% ja homme ütleme 5%) ja ca 15% alternatiivtuluna (investeerides väga hüpoteetiliselt 7% aastatootlusega kuhugi mujale, peaks olema saavutatav suhteliselt riskivabalt). Ärme üldse kalkuleeri muid tegureid, kütmist, amortisatsiooni jnejne. jätame ainult need kaks muutujat - inflatsioon ja alternatiivtulu.

Seega - müües kahe aasta pärast tipuaegse nominaalhinnaga on meie 2 miljonist kroonist kroonist jäänud alles tänases väärtuses 1,4 miljonit.

Isegi, kui me usume, et turg tõepoolest saavutab kahe aastaga oma tipu nominaalhindades (mina igatahes ei usu, võibolla keegi usub) oleks ikkagi mõistlik täna müüa kõnealune objekt alla omahinna maha ja suunata saadud raha kusagile mujale.

Ja see ettevõtja kes sellest loogikast aru ei ole võimeline saama, on pankroti igati ära teeninud. Ja omanikuna laseks ma sellise tegevjuhi päevapealt lahti, kes ei suuda sellist kalkulatsiooni (märksa täpsemalt ja rohkemate teguritega) mulle esitada.

Numbrid on illustreerivad. Inflatsioon järgmise kahe aasta jooksul võib ju tulla keskmiselt ka 5%, samas alternatiivtulu 7% aastas on minu hinnangul väga konservatiivne. Kui ka deposiidist saab praegu (või vähemalt vahepeal sai) vist juba 5 kätte.
affordable
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby affordable » 18 Feb 2008 22:05

Minust on saanud kinnisvarasõltlane. kõik algas siis, kui ostsime eks-elukaaslasega korteri uusarendusse hinnaga 13k ruut ja müüsime lasnamäe 33 ruuduse hinnaga 460 000. Elu läks omasoodu ja nagu ikka vahel juhtub, läksid meie teed lahku. Kuna lahkuja olin mina, siis jäi kõik eksile - niikuinii oli tal nii sisuline, kui moraalne õigus sellele (ja asjade pärast ka sõdida ei tahtnud). Sellel hetkel müüs arendaja sama korterit järgmises etapis pm 2x kallimalt. Hakkasin ringi vaatama, et mis siis toimub ja mul vajus karp lahti. peale seda olen koguaeg jälginud kinnisvaraturul toimuvat ja sellest on saanud teataval määral hobi,et mitte tunnistada - sõltuvus. Sellist absurditeatrit ikka annab otsida.

siia üks city poleemitseja ja minu vastus:

Erik | 08.06.2007 15:17
Muigama ajab see targutamine - kindlasti tuleb kinnisvaraturul langus ja siis hakkan ostma eluaset.
Need kes seda räägivad on vaesed õnnetud, kes omal ajal rongist maja jäid ja nüüd valget laeva ootavad. Langus võib küll tulla kopli-kalamaja, jne muude rajoonide puulobudike osas, sest majad on täielikult amortiseerunud. Ainuke mis maksab on maa, aga see ei maksa ka 25000m2 Idioodid kes buumi ajal sinna korteri ostsid üritavad neist lahti saada, saades aru, et a-sotiaalidega ei saa mingist toimivast ühistustki juttu olla. Ka pole renoveerimiseks pole raha ju kuskilt võtta kui oled end oimetuks laenanud. Jääb üle vaid peale aastast katsetamist-närvide rikkumist- asotiaale eemale ajades sellest supist veel kuidagi välja tulla. Ja siis, et nagu rott uppuvalt laevalt pääseda antaksegi odavamalt.
inimesed kes omale laenu peale korteri elamiskõlbliku korteri on ostnud ja laenu näiteks juba 2 aastat maksnud, ei taha küll müüa sama hinnaga mis ostsid, sest eestlane kalkuleerib palju ta on sisse investeerinud ja loeb juurde ka veel pangale makstud intressi. Alla selle ta ei müü, kui just mingi suur jama kaelas ei ole.
Seega Kui korter osteti 2 000 000 EEK kaks aastat tagasi, hangiti korralik köögimööbel 100 000, kamin jm nipet näpet veel juurde 50 000 eest, lisaks pangale makstud 100 000 intressi, peaks olema inimene idioot kui ta selle lihtsalt heast peast alla 2,3 milli maha müüb. See, et mingid hinnad kuskil mõtetus pilpakülas või uutes majades (mis paiknevad üksteise kõrval nagu tikutopsid ja mida keegi ei taha, sest paremaid pakkumisi on tulnud) langevad, ei tähenda grammi eestki seda, et normaalsete korterite hinnad langevad...Hinnad tõusevad vähemalt sedamööda aastas, mis laenanu on intressi maksnud. Arvestage järgmised 15 aasta jooksul 50000-100000 kroonise hinnatõusuga aastas heade korterite puhul.
Kes ootab, see jääbki ootajaks.....kes kaua kannatab jääb kannatajaks.


affordable | 18.02.2008 21:39
Erik.

sellised huvitavad kalkulatsioonid ajavad mind kohati muigama, kohati vihale. inimlik lollus on ikka piiritu.

põhimõtteliselt viitad sa jälle kahele nõdrale postulaadile.

1. keegi alla omahinna ei müü, ega ta loll ei ole.
2. Heas asukohas kvaliteetne kinnisvara ei lange mitte iialgi.

esimesega puhul on asi lihtne Turul on alati osalisi, kes müüvad, sest neil on vaja müüa või nad tahavad müüa. Veel on turul alati müügihuvilisi kes müüvad vara, millega nad ei ole sellise kalkulatsioniga emotsionaalselt seotud, näiteks pärandvara müüjat vähe huvitab, palju kamin maksis lahkunule (samas võib muidugi see pärandvara olla emotsionaalselt hindamatu - aga mitte alati ja mitte kõigile).

Nemad müüvad selle hinnaga, mida turg pakub. Niikaua, kui sinu poolt näiteks toodud "mitte lollil" ei ole vaja müüa võib ta kalkuleerida oma tehtud kulutustest hüpoteetilist müügihinda palju kulub ja alla selle mitte müüa. Kui aga tal tekib vajadus müüa, peab ta leppima sellega mis makstakse.

see väide püsiks püsti siis, kui kogu turg 100 või vähemalt 95%-iliselt hakkaks käituma selle loogika järgi. See aga ei ole reaalne, sest alati on neid, kes a) tahavad müüa, b) on sunnitud müüma, c) kellel on vaja müüa jnejne. Turul on normaalolukorras müüjateks enamuses need, kes on huvitatud tehingu toimumisest. Lamedalt öeldes - sina võid oma "kvaliteetvara" panna müüki hinnaga kõik-tehtud-kulutused + intressid + juurdehindlus emotsiooni eest, aga kui samas piirkonnas müüb analoogset vara üks lahutav abielupaar ja/või rahalistes raskustes olev perekond ja/või üks seltsimees, kellel on lihtsalt villand seal elamisest, siis jäädki oma kalkuleeritud hinnaga igaveseks müüma.

mis puutub seda kvaliteetset vara, mis iialgi ei kuku, siis kindlasti on olemas ekslusiivvara, mis on turuliikumiste suhtes immuunne. Ma millegipärast kahtlustan, et inimesed ei osta mittekvaliteetkinnisvara. Näita mulle inimesi, kes on viimastel aastatel ostnud teadlikult enda arvates mittekvaliteetset kinnisvara 30 aastase laenuga? Ma usun, et enamus on ostnud enda arvates vähemalt üle keskmise kinnisvara!

Tegelik tõde selle vara kvaliteedi kohta aga selgub aja jooksul ja sellele annab sisu turg. See mis ostja arvates oli kvaliteetkinnisvara täna, ei pruugi seda homsete ostjate arvates mitte olla.

Nö kvaliteetkinnisvara on turul alati vähemuses, olulises vähemuses. tead mis loom on normaaljaotuskõver? Lamedalt öeldes on turul kõige rohkem nö keskmist kinnisvara. Kui kõik raamatud oleksid homme tänaste kriteeriumite järgi homme väga head, siis ometi eristuksid nad homme väga headeks, keskmisteks ja sittadeks.

lihtsalt mõned mõtted. juba ette teades et eriku seisukohta ei mõjuta need kopka eestki.
affordable
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 18 Feb 2008 22:31

Mis mõttes kv-sõltlane? Mida selle kv-infoga teha, kui elukoht olemas ja rahul sellega ja probleemi silmapiiril pole?
Hetkel tuleb tunnistada enda puhul ka kv-sõltuvuse teket, aga see saab kesta ainult nii kaua, kuni kolin. Muidu - see hindade jälgimine on hirmus aja raiskamine. Pakkumised pidevas voolamises, oleks muudki teha kui tuult väljal püüda. Aga nüüd hakkab juba hasart tekkima, kui aega oleks sellega päevade viisi tegelda.
NB! Varsti saab Tallinnas näha värsket kinnisvarakunsti! Reklaamin lihtsalt ette, kuna kunstnikud juba ametis.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby affordable » 18 Feb 2008 22:41

veel mõtteid kvaliteetkinnisvarast.

Ma kahtlustan, et psüholoogiliselt on kõik kodusotjad ostnud kvaliteetkinnisvara. Või siis vähemalt kinnisvara, mis on kvaliteedilt minimaalselt samm edasi prügi ja/või mõtetust kinnisvarast. See kes ostis ridaka, arvab et korrusmajad on põhimõtteliselt saast. kes ostis maja arvab et ridakad on põhimõtteliselt klass madalamal. kes ostis korteri põllule, arvab et ikka on oluliselt parem, kui mägedes ja kes ostis mägedes arvab, et vähemalt ei ole puulobudik koplis.

Tulevik aga võib asjad oluliselt "sassi" lüüa. Näiteks avastab mägedeelanik, et ta on saanud suure boonuse. laps saab ise bussiga kooli. Ja avastab järtsuküla elanik, et kahe auto pidamine sööb eelarvet ja takso mängimise asemel võiks oma ajaga midagi muud teha.

elik - kui eestlase ajalooline "kiiks" on koguaeg olnud püüe oma kivikindluse poole, siis pärast seda kui "eestluse" kultuuripärandi edasikandjad on paar aastat iga päev 2-3 tundi autos istunud, võib see paradigma muutuda.

Mina pakun, et perspektiivis 5-10 aastat on jätkuvalt kõige likviidsemad needsamad paljukirutud mägedekorterid. Aga äärelinna nö "kvaliteetkinnisvara" (majade ja ridakate rajoonid linnapiirist väljas, väikeste 1000 või alla ruuduste kruntidega, naabrid vähemalt kahes küljes) minetavad igasuguse likviidsuse. Meenutagem Mart Laari, kes arvas et tuleb likvideerida pankade likviidsus :D

minu prognoos on et aastal 2018 maksab 10 aastat vana (täna-eile ehitatud) alla 150 m2 üldpinnaga ja alla 1500 ruuduse krundiga maja mis on tallinna sildist kaugemal kui 5 kilomeetrit - vähem, kui 90 ruudune neljatoaline mistahes mäel.
affordable
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Feb 2008 22:49

Lisan ka graafiku eraisikute tarbimislaenude jäägi muutuse kohta mld kroonides, seekord kvartalite kaupa. (elauasemelaenu graafikus tähistas iga tulp aasta jooksul lisandunud jääki, siin kvartali jooksul lisandunud jääki)
Attachments
Tarbimislaenude jäägi muutus QoQ1.jpg
Tarbimislaenude jäägi muutus QoQ1.jpg (52.01 KiB) Viewed 29931 times
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby affordable » 18 Feb 2008 22:57

veel üks mõttetera, krt alkohol teeb imesid.

Turu normaliseerumise esimeseks indikaatoriks pean mina olukorda, kus pakkumishind ja tehinguhind hakkavad jälle üksteisele lähenema, hetkel näen et käärid pakkumishinna ja tehinguhinna vahel ainult kasvavad.

deem, i'm clever.

ps. loodab et mõte kannatab kriitikat ka homme.
affordable
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby affordable » 18 Feb 2008 23:13

[quote="td"]Lisan ka graafiku eraisikute tarbimislaenude jäägi muutuse kohta mld kroonides, seekord kvartalite kaupa. (elauasemelaenu graafikus tähistas iga tulp aasta jooksul lisandunud jääki, siin kvartali jooksul lisandunud jääki)[/quote]

see on päris õudne graafik. mina näen sealt, et tipp langeb enam-vähem ühte kinnisvaraturu hüpoteetilise tipuga. pohmakas tuleb vägev :s
affordable
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby affordable » 18 Feb 2008 23:26

me võime ju lohutada ennast sellega, et kõik on võlgu, isegi kõikvõimas USA vajab päevas paar miljardit dollarit krediiti, et edasi elada.

samas on Onu sämmil varukas jokker. Tõsi, jokri kulinad kõlisevad aina kahvatumalt. see jokker on "in god we trust" ameerika dollar, mis on USA peamine ekspordiartikkel. Metsikute marginaalidega kusjuures, sest emiteerimine ei maksa siusliselt mitte midagi (enamus sellest emiteeritakse binaarselt). Kuniks püsib usk dollarisse, võib laenata triljon dollarit aastas, aga see usk on viimasel ajal kaunikesti vankuma löönud ...

kas meil on ette näidata mõni ekspordiartikkel, millele tuginedes me võiksime jätkuvalt laenta 2-3 miljardit EEKU kuus? Mina ei näe seda igatahes.

üks kustumatu tsitaat bash.org-ist

#25464 +(10651)- [X]

<kow`> "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."
<SpaceRain> That's only 2 types of people, kow.
<SpaceRain> STUPID
affordable
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 18 Feb 2008 23:59

affordable wrote:veel üks mõttetera, krt alkohol teeb imesid.

Turu normaliseerumise esimeseks indikaatoriks pean mina olukorda, kus pakkumishind ja tehinguhind hakkavad jälle üksteisele lähenema, hetkel näen et käärid pakkumishinna ja tehinguhinna vahel ainult kasvavad.

Aktsiaturul on sellise analoogse asja nimi 'spread' (hindade vahe, millega tullakse turule ostma või müüma, kinnisvaraturu statistikas kahjuks ostupakkumishindu ei ole, on vaid müügipakkumise ja tehingu hind):
http://www.tarkinvestor.ee/wiki/index.php/Spread
Praegu ei ole ostjad ja müüjad saanud kokkuleppele, milline on õige hind. Ühtedele on nende kinnisvara kallis, teistele aga nende raha (tööaastad) kallid. Kommentaaride rohkuse järgi tundub, et kommentaariumis on praegu rohkem neid, kes raha peavad kallimaks.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby affordable » 19 Feb 2008 00:07

[quote="td"][quote="affordable"]veel üks mõttetera, krt alkohol teeb imesid.

Turu normaliseerumise esimeseks indikaatoriks pean mina olukorda, kus pakkumishind ja tehinguhind hakkavad jälle üksteisele lähenema, hetkel näen et käärid pakkumishinna ja tehinguhinna vahel ainult kasvavad.
[/quote]
Aktsiaturul on sellise analoogse asja nimi spread (hindade vahe, millega tullakse turule ostma või müüma, kinnisvaraturul kahjuks ostupakkumishindu ei ole, on vaid tehinguhind):
http://www.tarkinvestor.ee/wiki/index.php/Spread[/quote]

nagu pahatihti olema kipub, on sinu kavala mõtte juba keegi enne ära mõelnud. lohutan ennast sellega, et avastamisrõõm mulle jääb ja mõtlemine arendab isiksust (nuputasin selle välja iseseisvalt) - teisisõnu olen ise jälle kübeke targem :D

aga nüüd magama, muidu kisub käest ära :D

i think, therefor i am depressed.....
affordable
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 Feb 2008 00:08

Oma isiksuse üle saad mõelda rahulikult edasi siin:
http://www.hot.ee/types/Lehed/milleks_tutvustus.html
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby affordable » 19 Feb 2008 00:26

[quote="td"]Oma isiksuse üle saad mõelda rahulikult edasi siin:
http://www.hot.ee/types/Lehed/milleks_tutvustus.html[/quote]

ma ei nõustu selle ideoloogia ja selle paradigmaga, see langeb oblastisse, et on valgustatud ja vähem-valgustatud. ja kui valgustatud näitavad teed "mittevalgustatutele" valguse poole, siis see on suur samm edasi. Tegelikuses (IMHO) ei erine need valgustatud nö mittevalgustatutest mitte millegi muu poolest, kui kõrge enesehinnang ja müütiline kuldvasikast kultusobjekt elik teisisõnu enesehinnangu upitamise ebajumal. midagi kuldvasika taolist, millele on otsaette kleebitud ikoon tolerants ja sallimine, mis teeb need "valgustatud" inimesed samas mõõtmes justkui oluliselt targemaks kui need teised, kes ple tõde näinud.

minu hinnangul on maailm märksa mitmekesisem, ei ole tegemist mingi lineaarse protsessiga, kus on selgelt piiritletud astmed skaalal valgus-pimedus, teadmine-rumalus, lollus-tarkus .... või mis iganes paare võiks siia genereerida. ma tahaks maailma näha kuidagi teistmoodi, mittelineaarse, mittepolaarse, mitte vastanduvana..... pigem nagu mingi lõngakerana, mida torkavad läbi erineva juhtitavusega sukavardad, mis juhivad erinava kiirusega erinevaid väärtusi ja sotsiaalset ja vertikaalset mobiilsust ..... elik siis - täiesti korrapäratu suhetevõrgustikuna, mida võib küll analüüsida, aga mitte iialgi mõista. vähemalt mitte ise sellest osa olles ....


saatke mind palun hullarisse :D
affordable
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 19 Feb 2008 00:49

See lõngakera ja eri materjalist sukavarraste metafoor oli vahva.
td
 
Posts: 19582
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 19 Feb 2008 09:41

Laenamise edumaa säästmise ees pikeneb

http://www.arileht.ee/?artikkel=419199

Vene pangad paluvad valitsuselt rahaabi

http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=ee633098-8503-43f8-8451-b939fb331688&open=sec

Venemaal polegi asjad nii roosilised, kui näidatakse ?


Kinnisvaratehingute arv langes mullu 2004. aasta tasemele

http://www.postimees.ee/190208/esileht/ ... a-tasemele

Koondamisteate saamiseks ei pea olema kangur

http://www.arileht.ee/?artikkel=419184

Nagu Somm ütles, et peaks positiivseid uudiseid tooma, noh, kui neid pole , teha inversioon....

Laenamise edumaa säästmise ees EI pikene
Vene pangad EI palu valitsuselt rahaabi
Kinnisvaratehingute arv EI langenud 2004. aasta tasemele
ja siis ka Eituse Eitus
Koondamisteate saamiseks peab olema kangur

8-) ja peale EI lauset kohe elu ilus
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 19 Feb 2008 10:17

Erakordne talv tappis Hiinas kariloomi ja tõi inflatsiooni rekordi

http://www.postimees.ee/190208/esileht/majandus/312693.php

Loodusepoolne kättemaks ?

Kerkivad toidu hinnad on kaheldamatult Hiina valitsuse suur probleem. Hiina ajaloos on toidu hinna järsk kasv toonud kaasa sotsiaalseid rahutusi.

Eestlaste puhul võiks toiduhind tõusta 500%, ikkagi vaikus...
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Suller » 19 Feb 2008 10:47

[quote="h"]Mis mõttes kv-sõltlane? Mida selle kv-infoga teha, kui elukoht olemas ja rahul sellega ja probleemi silmapiiril pole?
Hetkel tuleb tunnistada enda puhul ka kv-sõltuvuse teket, aga see saab kesta ainult nii kaua, kuni kolin. Muidu - see hindade jälgimine on hirmus aja raiskamine. Pakkumised pidevas voolamises, oleks muudki teha kui tuult väljal püüda. Aga nüüd hakkab juba hasart tekkima, kui aega oleks sellega päevade viisi tegelda.
NB! Varsti saab Tallinnas näha värsket kinnisvarakunsti! Reklaamin lihtsalt ette, kuna kunstnikud juba ametis.[/quote]

Minul näiteks pole plaaniski ostma hakata lähiajal. Pole võimalustki. Aga mängu jälgin küll huviga. Muidugi, ma eriti ei käi konkreetseid pakkumisi vaatamas ja hindasid uurimas ja sellega hoian aega palju kokku. Aga kohaliku majanduse ühe suurema mõjurina on seda mängu jälgides päris hästi tunda ka üldist Eesti olukorda.
Suller
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby h » 19 Feb 2008 10:59

to Suller:
saan ise ka aru oma naiivsusest kv ja makriomajanduse küsimuses, sellepärast ongi foorumid olemas, et kuulata teisi. See kv on terve teadus, hea kui saab ohutust kaugusest kontempleerida. Mingi sukasääre raha on korteri jaoks ootamas oma aega, aga see pole piisav nagunii. Inimeste elud on väga erinevad ikka.
h
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Suller » 19 Feb 2008 11:01

Mõtisklusi muust. Täpsemalt meie praegustest riigi juhtidest. Ain Sepik ütles ilusti välja, et hüvitamine on seaduses kirjas ning õigus ja õiglus pole samad asjad! See praktika oli ka juba valimisreklaamidega ilusti näha, et riigijuhte eriti ei huvita, mida seadusega kehtestada on tahtud vaid ainult kuidas JOKK on. Sellist isikut, kes otsib oma kasu eesmärgil seadustest auke, nimetatakse meie keeles lihtsalt: pätt! Minu jaoks polegi küsimus, milline see seadus peaks olema või mida peaks hüvitama. Minu jaoks on küsimus, milline peaks olema riigi juhtide moraal. Miks pagan me seda pätibanded seal Toompeal ülal peame?!
Ja ei saa enam rääkida õigete meeste valimisest. Siiani pole ükski poliitik maininud moraali minu teada.
Suller
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Suller » 19 Feb 2008 11:12

[quote="affordable"]me võime ju lohutada ennast sellega, et kõik on võlgu, isegi kõikvõimas USA vajab päevas paar miljardit dollarit krediiti, et edasi elada.

samas on Onu sämmil varukas jokker. Tõsi, jokri kulinad kõlisevad aina kahvatumalt. see jokker on "in god we trust" ameerika dollar, mis on USA peamine ekspordiartikkel.[/quote]

arvan, et eksid. See jokker pole varuks. Selle jokkri peal juba mängitakse tükk aega.
Suller
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 118 guests