Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.

Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 11 Jun 2022 22:43

hh wrote:
hh wrote:See on väärt kuulamine -- juba ette teada. Soovitan ja ise jõuan kuulata veidi hiljem. 30 min.

"We haven't seen anything yet"

All EU countries are buying precious metals by the truckload right now. What do they know?

https://www.youtube.com/watch?v=Z1F4tmPFmrQ

ta (2 dr kraadiga, edukas firmaomenik) ütleb, et praeguses maj. olukorras pole nagu mõtet mitte millessegi investeerida peale h.õ.b.e.d.a. Teised metallid ka.
Arutavad.

Sellistel puhkudel on oht, et kõrge intellektiga inimesed mõtlevad üle, tavaline keskmine tarbija ei suuda nii keeruliselt mõelda ja seetõttu majandus käitub teisiti. Muutused tulevad hiljem, tunduvalt hiljem kui ükski korüfee oskab ajaplaani ennustada. Olen korduvalt sama viga teinud börsil (lisaks muudele vigadele, muidugi). Ostsin naftafirmasid 2019. aastal, olen muidugi nüüd plussis, aga oleks pidanud ostma aastal 2020.

Üldise inflatsiooni tingimustes on järjest vähem majapidamisi, kellel jääb vaba raha üle kuskile investeerimiseks või säästmiseks. See võiks hõbeda hinda veelgi alla tuua lühemas perspektiivis. Aga see ei ole investeerimisnõuanne, lihtsalt mõtisklus.
Last edited by td on 11 Jun 2022 23:24, edited 1 time in total.
td

Postby td » 11 Jun 2022 22:47

spl wrote:Mul üks vägagi kuulus majandusinimene ütles omakesti, et Eesti majandus liigub nii kiiresti p...e kursil, varsti ei aita siin ka parimad proktoloogid. Valitsejad pikka aega sisuliselt ignoreerinud seda hiigelinflatsiooni.

Mulle tundub, et kooviti-aeg on inimesed teinud tundetuks ja ükskõikseks - ei suudeta enam hirmu ja muret tunda.
---
Sellel aastal üle mitme aasta tegelen intensiivsemalt peenardega. Vahepeal on seemned vananenud. Ja mis selgub: isegi hernes ja uba on kaotanud osaliselt idanemisvõime, rääkimata muidugi porgandist. Ristõielised aga on isegi 10 aasta möödudes suht idanemisvõimelised.
td

Postby hh » 11 Jun 2022 23:31

spl wrote:
hh wrote:1. juulil 2022 paneb riik käibemaksu hõbedale ja plaatinale otsa, st 20%. See mõjutab inimese ostuhinda, aga inimese müügihind jääb samaks.

Kus see uudis oli ? Siis tekib küsimus, miks kulda see ei puuduta. Ma ei leia kusagilt seda.

Uudis pärineb Tavidi reklaamidest Facebookis. Need reklaamid jooksevad pidevalt juba alates mai lõpust.
See uudis, et tagasiostu hinda käibemaks ei puuduta, pärineb telleri suulisest infost.
hh

Postby hh » 11 Jun 2022 23:37

td wrote:Sellistel puhkudel on oht, et kõrge intellektiga inimesed mõtlevad üle, tavaline keskmine tarbija ei suuda nii keeruliselt mõelda ja seetõttu majandus käitub teisiti. Muutused tulevad hiljem, tunduvalt hiljem kui ükski korüfee oskab ajaplaani ennustada.

Jah, väga võimalik. Täna tuttav rääkis, et investeerib maa ostu. Nojah, võib-olla muutub kullaks lähiajal hoopis must muld ja toidu kasvatamine ise ja kaev puhta veega ja kanad-sead-lehmad jms. Päikesepatareid. Nagu siis tagasi naturaalmajandusse.
hh

Postby td » 11 Jun 2022 23:42

See on usutav stsenaarium, mõni aeg hiljem aga tuleb sellele kinnisvaramaks (riigi eelarve on vaja plussi saada). Omaenda naturaalmajandus ei tekita ju käibe- ega tulumaksu.
td

Postby spl » 11 Jun 2022 23:43

td wrote:
spl wrote:Mul üks vägagi kuulus majandusinimene ütles omakesti, et Eesti majandus liigub nii kiiresti p...e kursil, varsti ei aita siin ka parimad proktoloogid. Valitsejad pikka aega sisuliselt ignoreerinud seda hiigelinflatsiooni.

Mulle tundub, et kooviti-aeg on inimesed teinud tundetuks ja ükskõikseks - ei suudeta enam hirmu ja muret tunda.
.

Majanduslik võhhiklikkus ka väga kõrge. Inimesed ei saa sõnadest stagflatsioon ööd ega mütsi aru. Kv hinnad ei ole Eestis tõusnud vaid raha on kohutavad kiirusega väärtuse kaotanud.

---

Ma jah, Tavidi reklaame ei jälgi, siis tekib puht-juriidiline küsimus: miks kulda ei maksustata käibemaksuga ?
spl
Site Admin

Postby spl » 11 Jun 2022 23:43

td wrote:Sellel aastal üle mitme aasta tegelen intensiivsemalt peenardega.

Ära parem räägi, mul kukub varsti ahter küljest ära, naine lasi mul pool maad üles kaevata, et peenrad teha.
spl
Site Admin

Postby hh » 11 Jun 2022 23:50

Ma endiselt nuputan puhtteoreetiliselt, kuidas see on võimalik, et kõik kallineb ja inflatsioon -- aga väärt metallid seisavad paigal või isegi odavnevad.

Hõbeda argumendiks on see, et tuleviku rohe-tehnoloogiad vajad kasvavalt hõbedat, kuna seda ei osata mitte millegiga asendada (elektri juhtimine, vee puhastamine jms). Samas kaevandamine kallineb ja hõbedavarud looduses kahanevad silmnähtavalt. Ei arvutu, kui hõbeda hind jääb sama allasurutuks kui praegu. Olevat maailma KÕIGE allasurutuma hinnaga materjal.

Siis ongi vaja minna prügimägedele hõbedat kaevandama -- äravisatud romu-arvutitest jms. kild-killu haaval.
hh

Postby spl » 11 Jun 2022 23:56

to h,

kui Sa paned tähele, siis kuld istub ka suht paigal. Tegi oma hüpper 1800 oz peale ära ja kogu lugu. Mul tekib tunne, et ka kullausk kadunud. Aga mille usk on jäänud, seda ei oska öelda.
spl
Site Admin

Postby td » 12 Jun 2022 00:01

spl wrote:
td wrote:Sellel aastal üle mitme aasta tegelen intensiivsemalt peenardega.

Ära parem räägi, mul kukub varsti ahter küljest ära, naine lasi mul pool maad üles kaevata, et peenrad teha.

Näita talle seda videot:
https://www.youtube.com/watch?v=XCAAL1saPzM

Ma sellel aastal eksperimenteerisin tilli ja redisega. Umbrohtu rohkem küll ei olnud (enamus tuleb seemnetest, mida kaevamisega ju välja ei saa)
Kasvuhoones tegin eksperimendi: kaks pange (auk põhjas), milles samal ajal külvatud sama sorti kurk, asuvad üksteise naabruses. Ainuke erinevus see, et ühel on multš (värskelt niidetud muru), teisekl pole midagi. Istutasin 20. mai paiku, praeguseks on multšiga taim rohkem välja arenenud. Robotniitjale ei jäägi enam midagi, sest multš on väärt kraam. :twisted:
Katlaruumis radika kohal riiulis sini-punase lambi all on üks paprika ("Karkulka"), sellele on juba 5 kauna (õitsemise ajaks viisin õue tolmlema), kasvuhoones alles õitsevad. Külvatud kevadisel pööripäeval.
Last edited by td on 12 Jun 2022 08:45, edited 2 times in total.
td

Postby hh » 12 Jun 2022 00:10

spl wrote:to h,

kui Sa paned tähele, siis kuld istub ka suht paigal. Tegi oma hüpper 1800 oz peale ära ja kogu lugu. Mul tekib tunne, et ka kullausk kadunud. Aga mille usk on jäänud, seda ei oska öelda.

No seda on ameerika analüütikud öelnud, et ärge tahtke metallide hinnatõusu -- see juhtub siis, kui "veri on tänavail". Ma käsitan metalle siiski ankruna. Kui praegust raha trükitakse kontrollimatult juurde, siis selle väärtus langeb. Odavneva raha eest on õiglane osta praegu väga odavaid metalle, kasvõi grammhaaval ja ühe hõbemünt haaval. Odav hind kestab ilmselt ka seni, kuni pankadel saab kõht täis ja enam juurde ei taha osta. Siis pannakse hind ülikõrgeks ja kättesaamatuks, et tekiks selge eristus ülirikaste ja vaeste vahel.

Muidugi kuskil suurlinna pilvelõhkujates on tõelised metalli-kollektsionäärid. Samas oli üks prohveteering, kus Jumal oli nende peale väga vihane -- et te saate istuma oma väärismetalli hunnikute otsas, aga ei saa nendega midagi teha, kui ühiskondlik olukord muutub hoopis teiseks.

Nii et ilmselt oleks õige mõelda tasakaalustatult ja mitte lolliks ka minna.
hh

Postby hh » 12 Jun 2022 00:19

hh wrote:Ma käsitan metalle siiski ankruna. Kui praegust raha trükitakse kontrollimatult juurde, siis selle väärtus langeb. Odavneva raha eest on õiglane osta praegu väga odavaid metalle, kasvõi grammhaaval ja ühe hõbemünt haaval.

Sest raha on ekvivalent töö-inimese tööle ja vaevale. Kui raha odavneb, siis muutub tolmuks ka igapäevane töö ja vaev, kuhu on pandud oma elujõud ja hingestatus. Kui odavnev raha vahetada aga metallide vastu, mis on praegu väikestes kogustes kättesaadavad ka töö-inimestele, siis on lootust, et see natukegi väärtustab nende tööd ja vaeva. See tundub õiglane.
hh

Postby Majandushuviline » 12 Jun 2022 10:31

td wrote:Intellektuaalsuse puudus kummitab neid. On paar säravamat isiksust, aga need ei suuda summaarset taset ülal hoida. Ootaks sarnase tasemega poliitikuid nagu oli aastal 1988-1991.

Ülo Vooglaid?
https://varrovooglaid.ee/artiklid/ulo-vooglaid-vastutuse-ja-kompetentsuse-pohimotete-kehtestamiseta-on-oiglane-uhiskond-voimatu/

Sellises võrdlustabelis võiks olla kõik erakonnad
https://uueduudised.ee/arvamus/faktikontroll-ike-kull-aga-ekre-voi-reformi/
Majandushuviline

Postby Majandushuviline » 12 Jun 2022 11:51

td wrote:
pop wrote:See võib vabalt olla cognitive bias või siis kuumalaine, aga ma ise tähendan magama jäädes teatavad "puperdamist" (mai teises pooles oli Pfizer "vol I"). Selge on see et Pfizer ise analoogiliste leidude raporteermist ja statistikat väga suurelt eeldatavasti ei rahasta (aga rahustab see et väljavalitud oma tõotatud maal selle läbi tegid).

1) Laienenud süda tähendab südamelihase nõrkust, noorel inimesel on selle põhjuseks viirusinfektsiooni järgne kardiomüopaatia (tekkib mõned nädalad peale põdemist) või müokardiit ehk südamelihasepõletik (pahatihti jääb tekitaja ebaselgeks, miks mitte ka mingi autoimmuunne mehhanism mõnikord). Südamelihase nõrkus aga kujuneb ikka välja tundide-päevadega, alguses on üldine nõrkus-jõuetus ning hingeldus (nii nagu vanadel südamehaigetel inimestel) ning ka teatud valu südame piirkonnas.

hh wrote:Rootsi peatas Moderna vaktsiini süstimise 30-aastastele ja noorematele
https://www.err.ee/1608361167/rootsi-pe ... oorematele
Tervisametnike teatel on tegu ettevaatusabinõuga, mis on seotud võimaliku riskiga saada vaktsineerimisel südamelihas- või südamepauna põletik ehk vastavalt müokardiit või perikardiit.
Terviseametnike kogutud andmed näitasid, et nimetatud põletikud võivad tekkida koroonavaktsiini saanud noortel või noortel täiskasvanutel. Suurem müokardiidi või perikardiidi risk oli uuringu järgi poistel ja noortel meestel.

Healthy young people are dying suddenly and unexpectedly from a mysterious syndrome - as doctors seek answers through a new national register
People aged under the age of 40 being urged to go and get their hearts checked
May potentially be at risk of having Sudden Adult Death Syndrome (SADS)
SADS is an 'umbrella term to describe unexpected deaths in young people'

Adverse effects of COVID-19 vaccines and measures to prevent them

vascular endothelial cells are damaged by spike proteins in the bloodstream ... It has been hypothesized that there will be an increase in cardiovascular diseases, especially acute coronary syndromes, caused by the spike proteins in genetic vaccines

The study showed that immune function among vaccinated individuals 8 months after the administration of two doses of COVID-19 vaccine was lower than that among the unvaccinated individuals.

As a safety measure, further booster vaccinations should be discontinued.
Majandushuviline

Postby spl » 12 Jun 2022 13:19

Saksamaa on konkreetselt Putleri sabarakk !

Leht: Saksamaa blokeerib Hispaanial Leopardi tankide saatmise Ukrainale

Saksamaa on blokeerinud Hispaania plaanid saata Ukrainasse kümneid Leopard 2A4 tanke, avaldas Saksa nädalaleht Der Spiegel valitsusallikatele viidates. Kuna tankid on toodetud Saksamaal, on Hispaanial nende saatmiseks vaja Saksamaa luba.

Lehe teatel hoiatas Saksamaa Hispaaniat, et tankide saatmine oleks kõrvalekaldumine lääne väidetavast mitteametlikust otsusest mitte anda Ukrainale lääne tanke.
spl
Site Admin

Postby Majandushuviline » 12 Jun 2022 14:49

td wrote:Ka targad inimesed teevad otsustusvigu. Ehk ikkagi see unknown unknowns (mRNA vaktsiini mõju 5 aasta pärast selgub alles 5 aasta pärast, mitte 1 aasta pärast). Jah, tõenäoliselt ei juhtu midagi, aga kategooriliselt väita ei saa.
https://tervis.ohtuleht.ee/1027216/raku ... tsalt-oige
Kuid seda, kas kolme või viie aasta pärast võivad välja tulla kõrvalmõjud, mis hullemadki, kui koroona ise, Maimets ümber lükata ei saa, kuna elus ei saagi kõike ette ennustada.

Kui suur on risk 20-aastasel surra koroonaviirusesse?
Kui suur on risk, et 20-aastasel tekkib elu jooksul mingi tüsistus mRNA vakstiinist.
Esimesele küsimusele on vastus teada, teisele mitte.

Mõnevõrra sarnane teema
https://rwmalonemd.substack.com/p/science-versus-scientism-part-2
Personally, for the sake of trying to make sense out of things, I like to divide the world up into three domains: the known, the knowable unknown, and the unknowable. I believe that there is objective reality, an approximation of “truth”, within the realms of the known and the knowable unknown. In my belief system concerning the “doing” of science, it is the job of the scientist to master knowledge of as much of the known as possible, and then to venture into the knowable unknown for the purpose of capturing and bringing fragments of that world into the domain of the known. Good scientists are (by nature, training and practice) like pioneers or traders that move between the realms of known and knowable unknown.
Human beings performing this process of science all share inherent cognitive flaws which will always introduce bias at all stages of the process ... if our internal models (which can be considered as “paradigms”) are inconsistent with some external reality which our senses perceive, we will typically reject the true objective reality and force the incoming sensory data to fit within our internal cognitive models ... Practitioners who seek to modify or jettison the model(s) that define a scientific discipline for new models which are more able to fit data which are outside of the current model are typically labeled heretics, and are rejected by the “tribe” of “true” practitioners. Within scientific disciplines which are blocked at the stage where they are reaching the limits of usefulness for problem solving and sensemaking, this faulty logic typically exists in parallel with the rise of a sort of scientific priesthood that primarily acts to defend the models or paradigms which have come to define the discipline. These are the practitioners and “priests” of Scientism, who basically act to reinforce and defend what they believe to be established (or revealed) truth ... Which is why (in my opinion), if we wish to better perceive “truth” and reality, and to solve the difficult problems which resist application of our current knowledge and belief systems, outsiders and heretics are essential.
Majandushuviline

Postby td » 12 Jun 2022 16:43

Majandushuviline wrote:Healthy young people are dying suddenly and unexpectedly from a mysterious syndrome - as doctors seek answers through a new national register
People aged under the age of 40 being urged to go and get their hearts checked
May potentially be at risk of having Sudden Adult Death Syndrome (SADS)
SADS is an 'umbrella term to describe unexpected deaths in young people'

Adverse effects of COVID-19 vaccines and measures to prevent them

vascular endothelial cells are damaged by spike proteins in the bloodstream ... It has been hypothesized that there will be an increase in cardiovascular diseases, especially acute coronary syndromes, caused by the spike proteins in genetic vaccines

The study showed that immune function among vaccinated individuals 8 months after the administration of two doses of COVID-19 vaccine was lower than that among the unvaccinated individuals.

As a safety measure, further booster vaccinations should be discontinued.

juhul, kui primaarne on endoteeli kahjustus, siis võib tekkida infarkti sarnane seisund – veresoonte sisepinnale tekkib tromb, mis suleb verevarustuse => infarkt. Infarkt tekkib muidugi kergemini siis, kui südame koormus on suurem, s.t. intensiivsel füüsilisel koormusel, kus südamelihas peab samuti intensiivsemalt töötama ja vajab rohkem toitaineid ja hapnikku.
td

Postby hh » 12 Jun 2022 17:26

Sama juhtum nagu meie Madis Milling -- alguses reklaamis kogu hingest v,a,xx,ii,n,e, siis tuli lahkumise teade.

See armas noor laulja olla reklaaminud kogu hingest v,a,c,x,ii,n,e, ja mis nüüd siis tema tervisega???
https://metro.co.uk/video/justin-bieber ... e-2706083/
hh

Postby pop » 12 Jun 2022 17:53

Majandushuviline wrote:Sellises võrdlustabelis võiks olla kõik erakonnad
https://uueduudised.ee/arvamus/faktikontroll-ike-kull-aga-ekre-voi-reformi/

Mul on EKRE jaoks veel natuke usalduskrediiti alles jäänud küll, aga see võrdlustabel on suvaline. Nt vaktsiinid ja piirangud - need olid Helme-vanema sõnad et "kes ei taha kuulda võtta, see peab tunda saama" - ja jutt oli justnimelt vaktsiinipiirangute jõustamisest. Ma võiks samasuguse võrdlustabeli teha enda ja nt naabrimehe vahel.

Mina koostaks võrdlusetabeli mitte nö "omadussõnadest", vaid pigem sellest kuhu ja kuipalju läks raha, mis oli selle konkreetse rahakulutuse eesmärk, ja kui suures osas (konkreetselt, mõõdetavate suurustena) see eesmärk täideti. Eesmärgi täitmisest pelgalt omadussõnade abil võin aga koostada suvalise võrdlustabeli nt jällegi a la enda ja naabrimehe vahel.

Teine hea võrdlustabel oleks samuti üldise maksukoormuse soovi võrdlus - mis oleks tegelikult üleüldse kõige parem kriteerium mistahes vasak/parempoolsuse määratlemiseks. NB! Selles võrdluses tuleb arvestada ka seda milline koormus laotakse järgmistele põlvkondadele, nt laenudena.
pop

Postby td » 12 Jun 2022 20:26

kiilaspäisusse huvilistele

Hüpotees, et lisaks muule soodustab kiilaspäisust ka lihaste pinge peanahas. Sellega võiks nõustuda, sest minu puhul algas kiilanemine hiljem kui minu isal ja vennal ning see juhtus siis, kui muretu noorpõlv otsa sai ning algas stressamine – ise tundsin, et kogu aeg on peanahk pinges (vt. ka pingepeavalud).
See, miks peanahk läigib, on natuke teine teema. Olen õppinud, et see tekkib naha atroofia tõttu. See ei välista muidugi armistumist.
https://www.youtube.com/watch?v=Yehk_h_Uj6k

hormonaalsel kiilaspäisusel on kaks mustrit:
- meeste tüüp algab otsmikult, tüüpilisel juhul jätab aluses väikese tuti otsaette
- naiste tüüp hakkab keerise (vertex) koha pealt
lisaks on muidugi igasugu muid tüüpe (alopecia areata jms.)

keemiaravi järel jäid huvitaval kombel alles hallinenud karvad, hiljem muidugi kasvasid teised karvad ka tagasi.
td

Postby td » 12 Jun 2022 23:38

Kohalikud koolilõpetajad on pannud vahtrapuu küljes olevad jõulutuled põlema. Väga ilus efekt - puu tuled on justkui rohelise pilve sees. Puu all on ka väga müstiline. Kahju, et pildimasinat kaasas polnud, et seda ilu teiega jagada. See on üks tore vemp nende poolt (kesse muu ikka seda tegi, reedel oli koolilõpp).
td

Postby spl » 13 Jun 2022 00:00

:roll: natuke vaheldust, ma kergelt hämmingus neist "kaugjuhitavatest" seadmetest. Vastane paneb segajad väga laiale sagedusspektrile, mis signaaliga seda juhid ?

https://www.err.ee/1608627664/eesti-tootja-esitles-mehitamata-lahingumasina-prototuupi
spl
Site Admin

Postby td » 13 Jun 2022 00:32

arvan sama, et kaugjuhtimisel pole perspektiivi, minu nägemus on
+ palju väikeseid ühikuid ("mesilassülem"), mis löövad arvukusega
+ autonoomne otsustussüsteem (masinale antakse ülesanne jõuda punkti A ja masin ise analüüsib ja otsustab, kuidas sinna jõuda, robotlaskur on muidugi kõhedust tekitav)
+ maapealsel liikuril palju takistusi, ikka õhu kaudu toimub liikumine, edukus tagatakse massiefektiga (kõiki ühikuid pole võimalik hävitada, kui neid on piisavalt palju)
td

Postby pop » 13 Jun 2022 00:54

td wrote:edukus tagatakse massiefektiga (kõiki ühikuid pole võimalik hävitada, kui neid on piisavalt palju)

Üks visioon oleks a la killer-bees (need brasiilia ja arizona ristandid), kelle jaoks lõhatakse vaenalse kohal mõni feromooni mürsk, ja kogu parv lendab rõemsalt peale.

Seda mini-energeetikat ilmselt kusagil salaja ka arendatakse (kui võrrelda kui kaugele lendab herilasesuurune droon ja herilane ise). Millalgi saab ilmselt võimalikuks ka putuka aju otseprogrammeerimine (siis sääskedele nt HCN või KCN nõela sisse ja - suund vaenlasele).

Kui lähtuda sellest et protsessorikiibi elemendid on üsna pea juba molekulisuurused - kui keeruline peaks olema siis herilase v sääse aju sünapsite programmeerimine ?
pop

Postby td » 13 Jun 2022 01:21

Mesilasmürk on teistele mesilastele ründesignaaliks. Tuleb vaenlase elavjõud selle ainega üle piserdada ja siis mesilased peale saata. Aga seda saab teha ainult suvel ja nende vastu on efektiivne riietus siiski olemas. Mürgi mobiliseeriv mõju ulatub ainult paari meetri kaugusele ...

... ja jõuame jälle biorelvani, kus vaenlasele piserdatakse uut viirust, omad on eelnevalt selle vastu va...ks... tud.
td

Postby pop » 13 Jun 2022 13:52

krüptouudiste nupuke
https://investor.postimees.ee/7543667/k ... bas-varing

Ma ise arvan et selle võtmesõnadeks on "over-leverage", ja "margin call". Viimaseid saab krüptos teoreetiliselt katta vist vaid El Salvadoris.
pop

Postby projekteerija » 13 Jun 2022 19:37

Majandushuviline wrote:https://investor.postimees.ee/7540655/tana-tuleb-euroopast-otsus-sisepolemismootori-keelamise-kohta
Keskkonnakomisjon tegi ettepaneku, et 2035. aastaks peab kuni 3,5 tonni kaaluv masin sõiduloa saamiseks täielikult elektriliselt liikuma.
https://majandus.postimees.ee/7541150/euroopa-parlament-aastaks-2035-peavad-uued-soiduautod-olema-heitevabad
Parlament toetab Euroopa Komisjoni ettepanekut saavutada 2035. aastaks heitevaba maanteeliiklus ning vähendada uute sõiduautode ja väikeste tarbesõidukite heitkoguseid 100% võrreldes 2021. aastaga.

Seega leitakse, et jäätmetest pulbitsev metaan eraldugu parem atmosfääri, kui saagu põletatud märksa väiksema kasvuhoone-toimega gaasiks uues suurema kasuteguriga kolbmootoris. Vesiniku madal kasutegur on ammu tuntud lahendamata küsimus ja sellises mahus akude tootmiseks vajalikud kaevandused pole kindlasti keskkonnamõjuta tegevus.

Soomlased (ja me isegi) vahime silmad punnis uusi hinnarejordeid. Kui sedasi edasi läheb, siis pole nendest EL käsulaudadest sooja ega külma. Fossiilipõletajat pole ideed soetada. Sõbra naine just kurtis, et mees läks muruniidukile bensiini tooma aga tagasi tuli hoopis uue akumuruniidukiga. Bensujaamas tehtud kiirkalkulatsioon ei jätnud enam eriti teisi valikuid...
projekteerija

Postby projekteerija » 13 Jun 2022 19:50

Euroopas kerge kuumapaanika. Esimene kuumalaine hakkas liikuma Euroopa kohale varem kui normaalne... Hüdroelektrijaamades vett juba ptaegu kitsilt ja ka ptantslastel pole tuumajaamade jahutamiseks jahedat vett ka praegu piisavalt.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008882294.html
projekteerija

Postby spl » 13 Jun 2022 22:05

spl
Site Admin

Postby spl » 13 Jun 2022 22:15

:lol: :lol: mul naine mures, seoses nende täiesti debiilsete elektrihindadega olen ma enda maja 1000 + 1 % ära automatiseerinud. Naine ütles ausalt, krt kui ma peaks saba andma oleks häda majas. Ütlesin: "jah, tavaelektrikul jääks mõistust puudu väga suures mahus!"

---

Kütusehinnad Soomes.

https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/ba23eb05-8309-4e86-804c-893e0b7f8432
spl
Site Admin

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest