Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 02 Jun 2021 20:00

Kust Koppeli Peeter on saanud info, et tervisekriis on läbi? Värskemad sõnumid laiast maailmast ja lihtsad matemaatilised tehted (põhikool) maailma rahvaarvuga seotult pigem kallutavad arvamust sinnapoole, et suuremad jamad tervisekriisiga seotult on veel ees. Ja see teooria soovist korraga teenuseid ostma minna, on selgelt savijalgadel...Aastaga on väga paljude teenuste ja kaupade tarbimisharjumusedki kaduma hakanud. Viimasel ajal nii meedias kui päriselus kohtab arvamusi kus tuntakse kohati rõõmu muutuste üle ning visatakse nalja mõnede napakate "ärajäänud" tarbimisharjumuste ja tarbimismurede üle...
https://www.aripaev.ee/arvamused/2021/0 ... re&fbclid=
Sajandi pöörde osas aga kahtlust enam ei ole. Iga (kergemagi) pandeemia on põhjustanud suuri muudatusi nii maailmavõimus, kaubanduses, ärimudelites, rahanduses jne.
Võib ju unistada eksootiliste sihkohtade külastamisest (ja seal raha laiakslöömisest) aga praktikas on isegi eripiirkondade plaane pidavad või siis erireeglitega või muidu siiani suht kergesti pääsenud piirkonnad sisuliselt kaoses ja need kes pikalt suletud, on hakanud uue reaalsusega sedasi harjuma, et ei soovigi (tuntav hulk kohalikest) vana juurde pöördumist. Või kui tahetaksegi, siis pole erinevatel põhjustel enam võimalik masinavärki erinevatel põhjustel vanatmoodi käivitada...Vaikus Bankokis.
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000007998852.html
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 02 Jun 2021 20:21

Rr009 wrote:
pop wrote:... ja üht overtoni aknakest aitavad (võibolla teadmatusest) paotada ka meie meediaväljaanded
https://forte.delfi.ee/artikkel/9362134 ... -ja-kuidas

(iga-aastast "vaktsiiniülevaatust" läbinud ei ole - no siis bussiga ei sõida, kinno ei pääse, toidupoodi/apteeki saab eriloaga)


Blin, ma tegin ka vaktsiini kuna tasuta sai.. - 2 päeva elust, tükk aeg pole kondid nii valutanud... Ma veidi ei armasta vanureid, eriti neid kes vaktsiini ei talu.. Samas meeldib mul peeglisse sülitada...
Aga tuttavad lohutasid et põdemine on veel hullem ja neil on ka kogemus, nii et kahjurõõm hoiab hinges...

Vihkan igasuguseid süste. Hambaarsti juures alati palun arstil hoolega tuimestuse surakavajadust kaaluda. Kui on oht, et mu tõmblemine operatsiooni liialt segab siis tehku aga lihtsalt mu visiidi chilliks tegemist ja väiksema valu korral ärgu kindlasti tehku. Suts ja kaks päeva tuleb vähemalt maha kanda. Autoga kohe kindlasti hambaarsti juurde ei lähe sest sutsaka mõjul rooli ei julghe minna...
Aga teatavasti muutub ju viirus hetkel kurjemaks ja keerukamaks. Iga järgmine kord võib minna valulisemaks... :?
Praegu reeglina tundub, et esimene on enamusel suht kerge. Teine on väidetavalt sageli problemaatilisem. Kolmandat pole eriti jagatud...
Vene dessandiüksustes tuli iga kvartal hüpe lennukilt teha. Esimest hüpet kardeti ja kui haiget saadi siis enamus arvas, et ei osanud maanduda. Ehk harjutada (tornist) usinamalt ja järgmine on kergem. Teist hüpet kardetakse aga tehakse lootusrikkalt ning jälle saadakse väga valus kogemus. Kolmandat kardetakse juba rohkem (kahtlus siiski süveneb) aga veits loodetakse juba vilumusele. Reeglina ikka väga valus. Lootus oskustele laguneb. Pealegi juba hakkavad traumad jms. ka mõju avaldama . Neljandat kardeti nagu surma millest pääsu ei olnud. ...Kui Gorba tudengid varem koju lasi, siis kõige rohkem rõõmu tundsid ühtlaselt kõik aiast väljapääsenud barettidega poisid.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 Jun 2021 21:21

projekteerija wrote:Vaikus Bankokis.

Ma arvan/loodan et Nana Plaza ja Sukhumvit 33 Alley jne piirkondade kohalikud "õhtused jalutajad" saavad lihtsalt alternatiivide proovimise käigus oma inimväärikuse tagasi (või kogevad seda elus esmakordselt).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 Jun 2021 21:26

projekteerija wrote:/.../ Praegu reeglina tundub, et esimene on enamusel suht kerge. Teine on väidetavalt sageli problemaatilisem. Kolmandat pole eriti jagatud

Mind julgustab eeskätt see et üks väljavalitud seltskond lasi ennast Pfizeriga massiliselt ära teha, ja see on kindel et omasid hoitakse seal väga (ja ka neid kes väljamaal, no ja rahaliselt ka vastupidi).
Loodan ainult et me mõnda valet "goi-mRNA" partiid ei saanud.

====================
Aga Koppeli-Petsi osas imestan ise et SEB sihukest ametikohta nii pikalt hoidnud on. Ökonomistist saan veel aru - see sisuliselt "pangasisene ajakirjanik" kes rahvale majandusest lugusid räägib (riskimudelid/strateegia jm oluline pannakse nagunii paika Sveas jne).
Aga KP jutte on huvitav niisama sirvida (umbes nagu ajalehe joonealust koomiksit), või siis alternatiivina analüüsimaks miks just selline narratiiv ja sellises kastmes ja sellisel hetkel.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 02 Jun 2021 21:37

pop wrote:
projekteerija wrote:/.../ Praegu reeglina tundub, et esimene on enamusel suht kerge. Teine on väidetavalt sageli problemaatilisem. Kolmandat pole eriti jagatud

Mind julgustab eeskätt see et üks väljavalitud seltskond lasi ennast Pfizeriga massiliselt ära teha, ja see on kindel et omasid hoitakse seal väga (ja ka neid kes väljamaal, no ja rahaliselt ka vastupidi).
Loodan ainult et me mõnda valet "goi-mRNA" partiid ei saanud.


Minu kogemus peale vaktsiini on lihtne - nu i nahui...

Aga kui põdemine on 10 korda valusam, siis soovitan vist haigestumisel end maha lasta...

See aasta suvel käin korra tiiru põhjalas ära ja nende süüdimatute vahel on parem vaktsineeritud olla, kuid hiljem ma ei roni mitte mingil juhul enne pandeemia lõppu saare kaitsva päikese alt välja.
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby is4 » 02 Jun 2021 23:12

Mul 1x Pfizeriga siiani. Ei oska miskit väga kurta - 1,5x24h tuikas, muidu polnud häda miskit.

Suurem arutelu tekkis sõpradega hoopis teemal, kas peale vaktsiini saun ja saunaõlled on lubatud või mitte. Tõde teada ei saadud ja lahendist hoolimata on kõik elus ja terved :)
is4
 
Posts: 238
Joined: 24 Jan 2011 20:02

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 03 Jun 2021 04:55

is4 wrote:Mul 1x Pfizeriga siiani. Ei oska miskit väga kurta - 1,5x24h tuikas, muidu polnud häda miskit.

Suurem arutelu tekkis sõpradega hoopis teemal, kas peale vaktsiini saun ja saunaõlled on lubatud või mitte. Tõde teada ei saadud ja lahendist hoolimata on kõik elus ja terved :)


Õnneseened, mitte ainult et mul siiber oleks sellest pidevast kergest valust, ma tahaks juba ka aru saada mille kuradi pärast sellele vaktsiinile mu jalad ja puusad ei meeldi ja mida paganat ta seal siis nüüd teeb..
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Jun 2021 07:10

sama mage lugu kui see, et kõigepealt tuleb saada esimeseks naispeaministriks, eks pärast näeb, mis saab
https://www.postimees.ee/7263090/perlin ... -kaasamine
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Jun 2021 07:15

#MGTOW

suhkruasjanduse 5 taset Lõuna-Aafrika näitel
https://tinyurl.com/2wr5u6xt
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby rr009 » 03 Jun 2021 07:49

td, niipalju kui aru saan, siis täna veel ei anna üksi vaktsiin rakupõhist immuniteeti...
rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 03 Jun 2021 08:59

https://scitechdaily.com/earths-history ... on-needed/
Siin eraldi artiklis leiduv 20 sek klipp https://www.youtube.com/watch?v=8KOPl1a_eho&t=2s

Dr. James Rae, from the University of St Andrews School of Earth and Environmental Sciences, who led the international team explained: “For instance, the last time CO2 was as high as it is today enough ice melted to raise sea level by 20 metres and it was warm enough for beech trees to grow on Antarctica.
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 03 Jun 2021 14:42

Võtame ntx Peetri küla, seal maamaks veel põllumaa järgi. Sisuliselt seal 2030 aastaks ikka päris räme maamaks (lisame iga aastase tõusu), Nõmmest, Piritast jne ei taha üldse rääkida.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/93637833/riik-korrigeerib-20-aastat-muutmata-susteemi-maamaks-seotakse-peagi-selle-tegeliku-turuvaartusega
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Jun 2021 15:11

Tänase valitsuse põhivaljiaks saab siis mõisamoonakas ehk korterielanik. Aga ega ei imestagi.
---
Mida kõrgem temperatuur, seda rohkem vett on auruna - kas ma eksin? Seega osa sellest mereveest võib minna ka atmosfääri. Veeaur on teadupärast hea kasvuhoonegaas...
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Jun 2021 15:16

rr009 wrote:td, niipalju kui aru saan, siis täna veel ei anna üksi vaktsiin rakupõhist immuniteeti...

krt seda teab ...
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 03 Jun 2021 15:19

:lol:

(kunagi oli ka otsingumootor nimega "emateab.ee" (ja üllatuseks on ikka veel))
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 03 Jun 2021 15:25

spl wrote:Võtame ntx Peetri küla, seal maamaks veel põllumaa järgi. Sisuliselt seal 2030 aastaks ikka päris räme maamaks (lisame iga aastase tõusu), Nõmmest, Piritast jne ei taha üldse rääkida.
https://arileht.delfi.ee/artikkel/93637833/riik-korrigeerib-20-aastat-muutmata-susteemi-maamaks-seotakse-peagi-selle-tegeliku-turuvaartusega

Ma jälgin ülima huviga erinevate osapoolte narratiive kodualuse maa maksustamise osas (st kas keegi ja milliseid sellesuunalisi mõtted välja ütleb).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Jun 2021 17:06

kahjuks enne valimisi peidetakse need mõtted lillelise kleidi taha ...

Olen endiselt rahul, et valisin EKRE-t ja peab ütlema, et järjest rohkem olen rahul (EKRE retoorika keeras seisvas vees põhjamuda üles, suured mudakalad peavad uue koha otsima, kus varjuda)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 03 Jun 2021 18:02

Igatahes linnaäärsetel "põllumaadel" elamine muutub luksuseks, kuna sealne maahind on teinud isegi 100x hüppe.
Lohutatatakse sellega, et ei tohi tõsta rohkem kui 10%. No jaotame aastate peale ära ning saamegi korraliku kv maksu.

Jah, ma pole eriti just rõõmus, aga paistab järgmistel valimistel pean EKRE valima. Reform täiesti ohtlik majandusele igas mõttes nad maj. arusaamades 20 aastat taga. Mul kõrini Reformi igavesest stagnatsioonist. IRL ? Seal vaid mingid riismed, sotsid - nad veel elus. Kesk ei ole mulle suutnud muljet avaldada. Eesti 200 ? Liiga palju juttu, vähe tegusid.

Nagu varasemalt öelnud EKRE ei tohi nii kõvasti kaabut pähe tõmmata, et hakatakse lolli juttu jälle ajama.
---

Ida-Virumaale plaanis EU väga suurt toetust, mis oli mõeldud uute töökohtade loomiseks, uute rohetehnoloogiate jaoks. Kas meie riik nii rikas, et loobume sellest ?

https://majandus.postimees.ee/7263873/eesti-voib-olitehasega-jatkates-jaada-ilma-340-miljoni-suurusest-el-i-toetusest
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Rr009 » 03 Jun 2021 18:28

td wrote:
rr009 wrote:td, niipalju kui aru saan, siis täna veel ei anna üksi vaktsiin rakupõhist immuniteeti...

krt seda teab ...


Niipalju võin nüüd oma kogemustest öelda et tegelikult vaktsiini halbu mõjusid vähendakse. Peale sellest sittast üle saamist pole mul sekunditgi tuju kellegile midagi teatada jne.. Kohe kaebmisel oleks öeldud nagunii et kannatage 2 päeva ja nüüd pole nii surmavalt halb olla, et õiendada jne...
Rr009
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 03 Jun 2021 19:47

Saade "Alarm" heas eesti keeles maailma asjadest, 17 minutit, TV7:

https://www.tv7.ee/arhiiv/alarm/_p82085/
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 03 Jun 2021 21:57

tänane annus Chopin'i - ma ei teagi, mis on selle kuulsa pala nimi. Kas see oli lugu, mille ta kirjutas oma sõbrale, kes oli kaotanud sõjas parema käe?
https://youtu.be/WcK7A5eMmS0?t=228

ainult vasakule käele kirjutatud lugusid on päris palju:
https://imslp.org/wiki/List_of_Piano_wo ... _left_hand

Def Leppardi trummar aga mängis ainult parema käega, vasak oli amputeeritud liiklusavarii järgse haavainfektsiooni tõttu.
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 03 Jun 2021 23:56

spl wrote:Võtame ntx Peetri küla, seal maamaks veel põllumaa järgi. Sisuliselt seal 2030 aastaks ikka päris räme maamaks (lisame iga aastase tõusu), Nõmmest, Piritast jne ei taha üldse rääkida.

https://arileht.delfi.ee/artikkel/93637833/riik-korrigeerib-20-aastat-muutmata-susteemi-maamaks-seotakse-peagi-selle-tegeliku-turuvaartusega

Kuna EL on juba sisuliselt kokku leppinud, et 2035 aastaks tuleb CO2 emiteerimist vähendada vähemalt 50% (eelmine plaan oli vähem aga see ei ole enam piisavalt ambitsioonikas ega ka avalda sisuliselt mingit mõju) siis on ainuke mõistlik moodus maa ja kinnisvara ning sellega seotud protsessid siduda kinnistu ja sealsete rajatiste ning tegevuste keskkonnamõjuga (summaarne keskkonna impact, kinnistu CO 2 emiteerimine jne.)
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 04 Jun 2021 00:04

Üks narratiiv kogub jõudu ja mul on tunne et Hiinalt võidakse millalgi miskit sisse nõuda küll (või siis "tasaarveldada" - ja seda tõepoolest on, millega tasarveldada kogu maailmal (mitte vaid US võlakirjad). Laboratooriumist saab ka kaudseid tõendeid jne (kõike ei jõua ilmselt ka hiina ise ära kaotada (st inimesi)). Ja kui mõelda veel tagasi siis AJones mainis ca 3-4 aastat enne seda jama võimalikke ohte erinevatest nn Level-4 laboratooriumidest tulenevalt. Ja nüüd on varsti ilmselt [urlhttps://en.wikipedia.org/wiki/CRISPR]igamehe-CRISPR[/url]) DIY konstruktorid varsti saadaval nii et kel püsivust pusida asja kallal sel võib ehk midagi huvitavad ka välja kukkuda (täsis - nahkhiired on Eestis kaitse all ja neid püüda nagu ei tohiks).

Kui me siin räägime siin hiinlaste über-töökusest - ja samas looduse loogikast - siis mu enda seisukoht on et Hiina kõike muud kui aitab planeeti päästa (kui nende toimetamisi ka selle nurga alt vaadata).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 04 Jun 2021 00:15

Välisinvestorid tahavad rohkem võõrtööjõudu
https://majandus.postimees.ee/7262892/v ... ortoojoudu
Kõlab nagu Rooma riigis kus latifundumite omanikud jms. seltskond regulaarselt väärikate senaatorite ja palgaliste suuvoodrite kaudu andis mõista, et oleks vaja mõne naabri alistamiseks sõjakäik korraldada sest orjad on(jälle) otsas või turuhind kalliks muutuinud ning vabad põllupidajad jms. on oma kalliks muutunud...
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 04 Jun 2021 00:16

projekteerija wrote:Kuna EL on juba sisuliselt kokku leppinud, et 2035 aastaks tuleb CO2 emiteerimist vähendada vähemalt 50% (eelmine plaan oli vähem aga see ei ole enam piisavalt ambitsioonikas ega ka avalda sisuliselt mingit mõju) siis on ainuke mõistlik moodus maa ja kinnisvara ning sellega seotud protsessid siduda kinnistu ja sealsete rajatiste ning tegevuste keskkonnamõjuga (summaarne keskkonna impact, kinnistu CO 2 emiteerimine jne.)

Ma saaks prügitekitamisest veel aru (plastik ookeanis on nähtav kõigile), samas kliima osas on n+1 tagantjärgi tarka mudelit mis analüüsivad andmeid ja tuletavad hüpoteetilisi korrelatsioone.
Ma pole näinud aga ühtegi analüüs mis oleks tõestanud et KUI me nt CO2 vähendame 50%, SIIS nt 10 a pärast muutub looduses/õhus/ookeanis vot see-ja-see näitaja nii-ja-niipalju. Kunagi 80-ndate lõpus ja 90-ndatel oli lemmikteema osooniauk (see sinder aga kadus lihtsalt ära), ja ma mäletan üsna täpselt et osooniaugus olid samuti süüdi nii lennukid kui lehmad (no ja vist ka inimesed). Lennukite ja lehmade liiklus on muutunud vahepeal kordi intensiivsemaks, samas osooniauk Antarktika kohal ei suvatsenud seda üldse arvestada (ega ka Hiina WTO-sse saamist massilist söe-elektriga tööstuse turgutamist ja riigi betooni valamist (tõsi - mööngem et see tegevus SEOB CO2-te => rohkem betooni ?), ja kadus ikkagi.

====================
Ma lisaks maksule ka üldise taluvustasu merevaate/kallasraja blokeerimise eest (see oleks siis kodualusest maksuvabastusest eraldi).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 04 Jun 2021 00:26

projekteerija wrote:Välisinvestorid tahavad rohkem võõrtööjõudu

tjah .... see lause ütleb kõik "Välistööjõus näeb ta lahendust ka kiire palgakasvu vastu."

Huvitav kas nt Shveits näeb ka sarnast probleemi (et kodumaiste töötajate palgad on liiga suured ja elatustase absurdselt kõrge) ? Inimese elu on ju sellise väisinvestori jaoks "asset" vaid juhul, juhul kui satub nooremapoolsem ja ka odavam olema. See mis neist penskaritena saab ja kes erinevad kaasvnevad sotsiaalsed kulud enda kanda võtab - see pole enam ju sellise mure. Ses mõtet mulle see EKRE lüke isegi meeldis et me ei võta siia tööle "puulasi ja tohtlasi" (nt Ukrainast) vaid kohalikele on tööd küll kui palk vastav on.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 04 Jun 2021 00:36

Ilmslt on kinnisvarajutupaunikud (ärarääkijad) vaikselt aru saanud, et endine plaat enam ei mängi või ei kõla usutavana.
https://arileht.delfi.ee/artikkel/93626 ... sioonihirm.
OK... See on siiski ikkagi veel vaid tühine osa toimuva kirjeldamises
Hetkel teeb tõsist peavalu ka mõned üllatuslikud manipuleerimisemaigulised sõnumid. On näha, et info omanikel on õnnestunud ehitusmaterjalide tarneahelatesse ja hindadesse defitsiidi abil suurkasumeid tootev kaos organiseerida. :?
Mõneti paistab olukord välja nagu NSVL lõpupäevil. Paljud ehitusmaterjalid jms. oli igaks juhuks kuhugi (lattu) varutud ja selle mõtetult laonurgas hoidmisega võimendati omakorda defitsiiti... Kui NSVL ajal ei suutnud keegi seda protsessi jälgida ega hinnata, siis nüüd on liigagi paljudel andmeid ja arvutusvõimsust liigagi palju.
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby teretere » 04 Jun 2021 07:18

pop wrote:
projekteerija wrote:Kuna EL on juba sisuliselt kokku leppinud, et 2035 aastaks tuleb CO2 emiteerimist vähendada vähemalt 50% (eelmine plaan oli vähem aga see ei ole enam piisavalt ambitsioonikas ega ka avalda sisuliselt mingit mõju) siis on ainuke mõistlik moodus maa ja kinnisvara ning sellega seotud protsessid siduda kinnistu ja sealsete rajatiste ning tegevuste keskkonnamõjuga (summaarne keskkonna impact, kinnistu CO 2 emiteerimine jne.)

Ma saaks prügitekitamisest veel aru (plastik ookeanis on nähtav kõigile), samas kliima osas on n+1 tagantjärgi tarka mudelit mis analüüsivad andmeid ja tuletavad hüpoteetilisi korrelatsioone.
Ma pole näinud aga ühtegi analüüs mis oleks tõestanud et KUI me nt CO2 vähendame 50%, SIIS nt 10 a pärast muutub looduses/õhus/ookeanis vot see-ja-see näitaja nii-ja-niipalju. Kunagi 80-ndate lõpus ja 90-ndatel oli lemmikteema osooniauk (see sinder aga kadus lihtsalt ära), ja ma mäletan üsna täpselt et osooniaugus olid samuti süüdi nii lennukid kui lehmad (no ja vist ka inimesed). Lennukite ja lehmade liiklus on muutunud vahepeal kordi intensiivsemaks, samas osooniauk Antarktika kohal ei suvatsenud seda üldse arvestada (ega ka Hiina WTO-sse saamist massilist söe-elektriga tööstuse turgutamist ja riigi betooni valamist (tõsi - mööngem et see tegevus SEOB CO2-te => rohkem betooni ?), ja kadus ikkagi.

====================
Ma lisaks maksule ka üldise taluvustasu merevaate/kallasraja blokeerimise eest (see oleks siis kodualusest maksuvabastusest eraldi).


CO2 osakaal on kenasti välja toodud http://arctic-news.blogspot.com/ lehe alguses, paremal pool tulpdiagrammina- 0,5 C vs 9,52 C
Mida arvata jõupingutustest CO2 "rindel" mille osakaal tegelikust "elevandist keset elutuba" on sisuliselt olematu.
EU vaidleb/võitleb välja CO2 emissioonide vähendamise 50 %- kas pole nonsenss.
Juhul, kui tahtmist vaadata https://guymcpherson.com//?s=Self-Reinf ... dback+Loop
Dr. Ye Tao siin kokkuvõtlikult https://www.youtube.com/watch?v=SxwjrOapM9I
(Osooniaukude kadumine/vähenemine on siiski otseselt seotud freoonide kasutamise keelustamisega.)
teretere
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 04 Jun 2021 08:37

vaadake neid inimesi, mis on neil ühist?
https://media.gab.com/system/media_atta ... f2243.jpeg

missugused tähelepanekud teete?
mina ütleks, et mingi eriline silmavaade, mingi seestumine

tolle pildi alustest kommentaaridest leidsin ka sellise pildi ehk tänane narratiiv USA massimeedias
https://media.gab.com/system/media_atta ... 8dcc4.jpeg
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 04 Jun 2021 10:10

teretere wrote:/.../Dr. Ye Tao siin kokkuvõtlikult https://www.youtube.com/watch?v=SxwjrOapM9I

Kõik esitlused peaksid olema sellised (heietuste-ajaraiskamise asemel). Sealt esimeste slaidide juures tekkis endal küsimus kas inimene oleks suutnud siis ellu jääda nt dinosauruste ajal (kus keskmine temperatuur oligi mitu kraadi kõrgem).
Aga see peaks olema teada kuipalju Covid majanduse lockdown erinevaid emissioone on vähendanud, ja mingites täpsuspiirides peaks olema mõõdetav ka see kas see on mingit mõju omanud (nt puhtvisuaalselt muutus Dzhomolungma (ehk Sagarmatha) nähtavaks (vist Kathmandust)), kas siis otse temperatuurile või teguritele mille osas on piisav kindlus et need temperatuuri otseselt mõjutavad. Kui sellist mõõdetavat mõju peaks tuvastatama/on tuvastatud, siis oleks üsna loomulik et meedias kohtaks rohkem "me ju ütlesime"-stiilis artikleid (st et ollakse õigel teel/liigutakse õiges suunas ja sellega omatakse mingisugustki mõju tulemusele).
pop
 

PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 106 guests