Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Kui oled näinud kusagil "põõsas" Eesti Nokiat vedelemas
anna meile teada, ehk suudame mõtet edasi arendada...

Juhul, kui nägid korterit, mille hinnas tavapärasest vähem nulle...
või ehitamisel kasutati zelatiini.. sosista meile ka.


Kõik head vestlused teretulnud !
Forum rules
Üldiselt, siin kirjutades austa häid tavasid, ära sõima...ole lihtsalt inimene...rohkem palveid pole

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 30 Apr 2022 13:02

hh wrote:Tipud langevad. /.../ sellised peavoolu uudised võiks tähelepanu äratada.

Sellised peavoolu uudised päris kindlasti äratavad tähelepanu, ja jäävadki tähelepanu äratama .... selliste uudiste sihtgrupi jaoks - ja mis on ilmselt paratamatus.

.... kellele ööbik, kellele vint, kellele Tuulik, kellele Hint, jne (laulis kunagi S.Vrait)

=====================
loodetavasti on hea internet ka pommivarjendis (kui peaks asjaks minema), siis saab olulistele teemadele edaspidigi tähelepanu pöörata
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 30 Apr 2022 15:46

spl wrote:Ma olen ausalt öeldes vaadanud "surijate" profiili, sisuliselt neile juba surma poolt ammu järjekorrapilet antud, tean nii pole ilus öelda, aga nii on. Ehk neid surmab täpselt samamoodi tavaline gripp ka, niipalju kaasuvaid haigusi, mis seotud vanadusega.

https://tartu.postimees.ee/7510304/irja-lutsar-umbluujutud-kasvatasid-koroonasurmade-arvu-seni-2533
Praeguseks on aga koroonasuremus alla 60-aastastel väiksem kui hooajalise gripi korral ning eakamatel on see sarnane gripisuremusega.

Samal ajal tahetakse nakkuse takistamise ettekäändel võtta kodanikelt veelgi rohkem põhiõiguseid:
https://objektiiv.ee/oiguskantsler-nets-i-muudatuste-eelnous-on-tosised-puudused/
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 30 Apr 2022 16:18

spl wrote:Rumalus / saamatus Kallaste dünastia all Toompeal läinud nii suureks, et seda rumaluse karjet on varsti kuulda naaberriikidesse.
Nii reformilik kuulda vabandusi, miks jälle me ei saa midagi tehtud, miks jälle otsime sisutuid vabandusi selle asemel, et tegutseda. Miks üldse on partei nimi Reform, Stagnandid peaks olema partei nimi.

Reformi käitumismuster on läbi aastate sarnane olnud, sõidavad jälle nagu teerulliga
https://www.err.ee/1608581677/koalitsioon-lubab-valismaalaste-seaduse-muudatused-samal-kujul-vastu-votta
Seeder ütles reedel saadetud kommentaaris, et tema hinnangul näitab eelnõu muutmata jätmine koalitsiooni ülbust. Valitsus ei taju oma vastutust riigijuhtimisel. Reformierakonna reitingu tõus on võtnud neilt reaalsustaju. Eestis ei ole tegemist üheparteivõimu, vaid parlamentaarse demokraatiaga.

https://tessa.substack.com/p/great-reset-dummies
The psychological reason for the Great Reset is the fear of losing control of property, the planet. I suppose, if you own billions and move trillions, your perception of reality gets funky, and everything down below looks like an ant hill that exists for you. Just ants and numbers, your assets.
Thus, the practical aim of the Great Reset is to fundamentally restructure the world’s economy and geopolitical relations based on two assumptions: one, that every element of nature and every life form is a part of the global inventory (managed by the allegedly benevolent state, which, in turn, is owned by several suddenly benevolent wealthy people, via technology)—and two, that all inventory needs to be strictly accounted for: be registered in a central database, be readable by a scanner and easily ID’ed, and be managed by AI, using the latest “science.”
In other words, it’s an “efficient” global feudalism that goes much farther than its medieval brother since the scanner is all-seeing: every person, every mineral, and every berry is digitally tagged and tracked.


Demokraatia tähendaks selles vaates ühe laua taha istumist varade hulka kuuluva sipelgapesaga.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 30 Apr 2022 20:53

Heard vs Depp
Heardi advokaat näitab kõigile meikapi komplekti, millega naine oma vigastusi varjas
Kompanii väidab seepeale tiktoki postituses, et see komplekt pandi müüki alles aastal 2017.
Totaalne feil. Ei taha olla selle advokaadi nahas (pead oma kaitsealuse väitedd üle kontrollima, et ise mitte lolliks jääda - kes tahaks hiljem palgata sellist advokaati?!)

https://www.youtube.com/watch?v=W5E53ByFyQQ
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 01 May 2022 12:42

td wrote:Tervisest pakatav väike napoleon ei hoia mitte kunagi lauast niimoodi kinni, kui teab, et parajasti pildistatakse!
no ei tea, eks aeg annab arutust, aprillikuu pole veel läbi .....

dailymail kirjutab
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 01 May 2022 13:25

pop wrote:Scwhabi (ehk Svammi-Klausi) teeside puhul tuleks neid mitte niivõrd mehhaaniliselt lahterdada vaid pigem (ise) analüüsida või leida juba tehtud analüüse mis näitaksid 1) kes sellest võidab (kui võidab "inimkond" siis milline osa sellest), 2) kes peavad millestki loobuma ja millest, 3) mida Svammi-Klausi loosungid üldse tähendavad, konkreetselt (reset, lähtestamine, paradigma muutus, jne jne) kui need argikeelde tõlkida, jne.

Üks mõiste lähtestajate sõnavarast
https://rwmalonemd.substack.com/p/wef-a-trade-organization-on-steroids
Stakeholder capitalism rests on the notion that a company’s management owes a duty to more than its shareholders. That would reduce a company’s shareholders to just another category of “stakeholder,” effectively transferring the power that capital should confer away from its owners and into the hands of those who administer it. They are then accountable to, well, it’s not quite clear whom. The power it gives to managers is increasingly being used to support an agenda influenced by a cabal of activists, NGOs, representatives of the “international community,” and politicians too arrogant to go through the usual legislative process.”
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 01 May 2022 13:59

Bilderberg on Ukraine: military chiefs, arms bosses and billionaire speculators

https://www.theguardian.com/world/2014/ ... ine-summit

Pealkiri on eksitav, sest artikli autoril puudub nagunii juurdepääs või luba kirjutada asja sisust.
Niisiis saame ilmeka kirjelduse, et kes ilmus kohale, mis tal seljas oli, ning et ikka kui tähtis sündmus leidis aset. Paar fotot ka.
Ja et arutati Ukrainat.

Pop, sa nagunii oponeerid iga minu postitust, ükskõik mida ma kirjutan, nii et sulle personaalne soovitus siinset teksti mitte lugeda ega linki mitte avada. Aitäh.
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby K » 01 May 2022 18:13

hh wrote:Bilderberg on Ukraine: military chiefs, arms bosses and billionaire speculators

https://www.theguardian.com/world/2014/ ... ine-summit

Pealkiri on eksitav, sest artikli autoril puudub nagunii juurdepääs või luba kirjutada asja sisust.
Niisiis saame ilmeka kirjelduse, et kes ilmus kohale, mis tal seljas oli, ning et ikka kui tähtis sündmus leidis aset. Paar fotot ka.
Ja et arutati Ukrainat.

Pop, sa nagunii oponeerid iga minu postitust, ükskõik mida ma kirjutan, nii et sulle personaalne soovitus siinset teksti mitte lugeda ega linki mitte avada. Aitäh.

___________________

Kas see kirjutis ei ole mitte 31.maist 2014?
K
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 01 May 2022 18:35

Majandushuviline wrote:Üks mõiste lähtestajate sõnavarast
https://rwmalonemd.substack.com/p/wef-a-trade-organization-on-steroids

Suht huvitav lugemine. "Stakeholder capitalism" on tõepoolest sarnane semantiline väänamine, umbes nagu "peace bombs" (mida Gadaffile omal ajal potsatati lennukeelutsooni raames).
Ma pean aeg-ajalt tootma samuti mingeid "corporate governance" juhendeid, kus uuemate moetrendide järgselt räägitakse samamoodi üha rohkem "laiemast stakeholderite ringist" ja "sotsiaalsest vastutusest" (jne) - mis on tegelikult lihtsalt üks BS.

Ma tunnistan et mul on ammu tugev allergia igasuguste plokkskeemide vastu, ja eriti selliste "teletupsu-jooniste" suhtes nagu nt see (selles artiklis), sinna võiks vabalt lisada veel ka ringikesi a la "lapsed", "vanurid", "keskkond", "turvalisus", "stabliisus/tasakaal", ja juhusliku valikuna võib igaühe neist ringikestest asetada selle "lillekese" keskele - ilma et selle väärtusliku joonise sisu mingilgi määral kannataks, või muutuks.

Inimkonnal oleks vaja välja mõelda kuidas solidaarselt ja ühiselt kontrollituna finantseerida igasuguseid nn "externalities"- kulusid - omal väärastunud viisil WEF sellega muidugi ka tegeleb (samas ilusate loodusvaadete nimel ise millestki loobuda ei soovita).
Ja vaja oleks ka uut "marksi-karli" (aga märksa teistsuguses tähenduses) kes näitaks numbrites-võrrandites ära selle mismoodi toimub mõistlik majandus ja "investeerimine" kui kontseptsioon igasuguste platoode saavutamisel (peam. rahvastik, loodusressursid). Mu põllemehest kolleeg (oma ala suht tipp) oli sunnitud möönma et sellisel juhul (st platoode saavutamisel) nt kapitaliturgudel muutub selle sisu tõepoolest lihtsalt asümmeetriaga kauplemiseks (st juba täielikult nullsumma-mängu loteriiks/kasiinoks), ja üldine "kasvust osasaamine" on juba määratluse järgi välistatud.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 01 May 2022 19:06

Majandushuviline wrote:
td wrote:Tervisest pakatav väike napoleon ei hoia mitte kunagi lauast niimoodi kinni, kui teab, et parajasti pildistatakse!
no ei tea, eks aeg annab arutust, aprillikuu pole veel läbi .....

dailymail kirjutab

Selle väikese-kurja-kääbiku retoorika taustal on huvitav kuulata Arestovichi intervjuusid, (nt seda saatesarja).

Ma ka usun (tema (vägagi loogilise) jutu põhjal) et lähinädalatel saab logistikat tõepoolest parandada sel määral (nt transpordilennukite ja langevarjude abil) et siin-seal saab näha orkide välkuvaid kandu. (link on viimasele, logistikast oli juttu eelmises/üle-eelmises).
USA põdes oma vietnami veel mitu põlvkonda, kuid orkidel saab see olema ilmselt veel hullem, koos totaalse häbiga, mida juba niisama maha ei pese (ajapikku tulevad ilmselt ka hollywoodi filmid, jms).

(vabandan kui valesid nuppe vajutasin, sain vist hiiresabast kinni et mitte otse redigeerida)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 01 May 2022 21:07

hh wrote:/.../Pop, sa nagunii oponeerid iga minu postitust

Linki ei avanud. Ja kõige vastu kindlasti ei oponeeri, ei oponeeri ka "lihtsalt oponeerimise" pärast.
Samas eeldan et florida-saanja osas on ka Su enda silmad avanenud - aga kuidas tuvastada kas/kes ülejäänutest viidatutest on samasugused ?
Ja mille alusel otsustada et ei ole ? Kas mõni nendest "lammas all paremal nurgas"- videodest (ja analoogidest) on vaevunud oma maailmavalitsemise teooriate kõrval kasvõi poole lausega hukka mõistma tsiviilisikute tapmist/vägistamist, eriti olukorras kus sellest räägib kogu maailm ?

Ka kunagi kuulatud dzhõunsi-äleks ei suuda UA teemal välja tuua muud kui sisuliselt 2 paskvill-nupukest (esimene, ja teine).
Pole ka ime kui kunagi "<vova> administratsioon kuulas tema saateid" (nagu ta ise väitis) - täitsa usun, kuidagi on ju vaja saada tagasisidet ja mõõta mil määral mingi ühiskond siis ikkagi lõhestunud on.
Ehk siis "inimene õpib kogu elu" (antud juhul ma ise, st "fool me once - shame on you, fool me twice - shame on me").

Ja ma usun et mingil määral ikkagi suudan ka ise eristada (tõenäolist) tõde nn nuudlitest. Kui keegi üritaks nt väita et "järgmiste Ukrainade vältimiseks on vaja svammi-klausi programm kiiremini ellu viia" (vms) siis minu poolt on oleks kohe vastusoovitus kaeda "pimedat kohta" (st sama soovitus mis "русский корабль" -le).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 01 May 2022 23:42

pop wrote:Inimkonnal oleks vaja välja mõelda kuidas solidaarselt ja ühiselt kontrollituna finantseerida igasuguseid nn "externalities"- kulusid - omal väärastunud viisil WEF sellega muidugi ka tegeleb (samas ilusate loodusvaadete nimel ise millestki loobuda ei soovita). Ja vaja oleks ka uut "marksi-karli" (aga märksa teistsuguses tähenduses) kes näitaks numbrites-võrrandites ära selle mismoodi toimub mõistlik majandus ja "investeerimine" kui kontseptsioon igasuguste platoode saavutamisel (peam. rahvastik, loodusressursid).

Majandustehingu kolmanda poole kasude-kahjude üle mõlgutades tekib küsimus - kas tehingu esimene ja teine osapool põhimõtteliselt saaksid ära tasuda kõigi oma tehingu koostisosade õiglase hinna? Näiteks põllumees istutas, väetas, rohis ja korjas kartuli. Aga lisaks paistis selle äritehingu peale Päike ja sisestas kolmanda osapoolena tasuta vajalikud kWh energiat. Vihm tuli ja kastis toodet kolmanda osapoolena tasuta. Muld on valminud miljonite aastate jooksul taimede, bakterite, seente ja ussikeste-satikate ehk kolmandate osapoolte tegevuse tulemusena, mida neile ei hüvitata. Mullas on mineraalid mis pärinevad mõne tähe tuumast. jne. Ehk paljud tooted koosnevad teatud määral osadest, mis on juba olemas olnud ja hüvitiseta saadud - kuidas üldse selliste tasuta saadud toote osade kuuluvust/omandit õiglaselt määratleda?
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby projekteerija » 02 May 2022 01:23


Kõik märgid näitavad, et ka Mai saab samasuguse või isegi hullema. Ehituses aprillis pea iga päev projektijuhtidel, ostujuhtidel jne.pea igapäevaseks muutusid kõned materjalide tarnijatelt, tööriistade müüjatelt-hooldajatelt. Selliste kõnede sisu on üsnagi üheülbane ja juba kerge rutiiniga. Antakse teada kuupäev, millest kõik tooted ja teenused kallinevad (jälle) ca 20%. Ka need mis niigi omasid ühepäevast hinda....
Teisalt aga peaks sõja ja Venemaa isoleerimise tulemusel tekkima ka ülejääk ning surve nõudluse ja hindade langemisele (osade kaubagruppide osas).
projekteerija
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 May 2022 07:56

Ohjah, pole ammu Rootsis käinud, mõtlesin läheb natuke tsillin seal.

Tahtsin bussipiletit, varem olid terminalid sadamas, kus ostsid päevapileti. Siis avanes bussiuks, mõlemas vaatas vastu täiesti tumedanahaline 0 ingliskeele võimekust. Siis selgus, et osta pilet mingi äpiga, palju õnne ma kasutan vana telefoni siiani. Siis ütlesin, kuule mul rahakott raha rootsi kroone täis, maksan ära. Ei saa.... siis ütlen fu-ck the sake maksan kaardiga bussis,
oh üllatust vaid viipemakse. Mul kaartidel viipemakse maas, pole midagi teha, aastaid turvalisuses olles, õpid asju 8-) Siis saatsin nad ... kurke müüma Aafrikasse, võtsin takso.

Selgus, et Rootsi ongi sularaha vabaks muutunud. Paljudes kohtades pole võimalik sulas maksta, takso oli ja mõni pood vaid. Täielik paradiis häkkeritele, dDos makseterminalide sõlmpunktidele ja Rootsi riigis ei toimi ükski makse. Selline "rahavabadus" on pankade märg unenägu ja ka häkkerite oma. Ehk inimene ei kontrolli üldse enam enda raha.

Okei...tiksun siis ringi, teadsin et sisserändajaid palju, kurivaim nüüd valge inimese nägemine on täiesti haruldus. Mul tekkis tunne mitmel korral, ma kusagil Aafrikas või Süürias...

Mulle meeldib Rootsi, kui vanaks ja rikkaks saan, siis suvekodu mõnel sealsel saarel võiks olla. Aga see, mis toimub üldises plaanis on ikka väga väga väga nukker. Põlisrahvus nagu on täiesti tahaplaanile jäänud.

---

td, mis asjad Rootsis need kommuunid on ? Nad meil ühistud. Kv pakkumistes torkas silma, et just kommuunid.
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 May 2022 09:24

kommun = vald
län = maakond
....
konkurs = pankrot
pärm = dokumendimapp
jne.

---
eraisikud suhtlevad rahaliselt omavahel äpiga SWISH ("maksa minu koogi eest ka, ma hiljem svišin sulle tagasi")
poes on jah kaardiga viipamine, seoses koovitiga sularaha praktiliselt enam ei kasutatud .... (paljudes poodises on silt, et sularaha ei kasutata)
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 May 2022 09:56

td wrote:eraisikud suhtlevad rahaliselt omavahel äpiga SWISH ("maksa minu koogi eest ka, ma hiljem svišin sulle tagasi")
poes on jah kaardiga viipamine, seoses koovitiga sularaha praktiliselt enam ei kasutatud .... (paljudes poodises on silt, et sularaha ei kasutata)


Tänud td ! Ma arvasin, et väikestes külades nö "ühistud", sellepärast see kommuun tundus nagu antud vaates teistmoodi mulle.

Aga jah, see "sularaha" kadumine on Rootsis tõeline. Med. maskiga ja sinu varastatud viipekaardiga varas jõuab palju palju viibata... Et sellepärast mul kõik need maha keeratud.

Üldiselt jah Rootsis 3 aastaga päris palju muutunud. Kas just paremuse poole, on suht vaieldav.

---

Mul naine oli sõbrannadega shoppamas, minu jaoks see liiga raske vaimne tegevus. Temal rootsi keel selge, mina naiivne tegelane eeldasin, et inglise keelega teeb midagi ära :twisted:
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 May 2022 12:12

ZH-st sedapuhku siis ka üks neutraalsema sisuga artikkel ... Eesti kohta:
https://www.zerohedge.com/geopolitical/ ... kraine-aid
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 May 2022 12:45

td wrote:kommun = vald

kunagi kui ise seal oldud/elatud oli lihtne meelde jätta et Sveas on (oli) 286 valda (Intel 286 oli veel kasutusel)
Juba siis tundus ebaloogiline et Eestis oli (vist) mingi 215, kui kaardilt kasvõi riikide pindalasid võrrelda (ja rahvaarvu ka)
td wrote:konkurs = pankrot

Hääleharjutus foorumlastele - katsuge välja hääldada "Kronofogdemyndigheten" :)
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 02 May 2022 13:01

Enam ei vaiki - koroonavaktsiin rikkus mu tervise

Nagu sisemine sõda:
https://stevekirsch.substack.com/p/rheumatologist-robert-jackson-40
The results are stunning: 40% reported a vaccine injury; 5% are still injured. Nobody can argue his numbers are anecdotes because they were confirmed in the EULAR database and published in the BMJ: 37% had adverse events and 4.4% of patients had a flare up of their disease after vaccination. Also, he mentioned that about 5% develop a new condition that makes them susceptible to clotting.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 02 May 2022 13:09


Ma siiralt loodan et suve jooksul suudetakse piisavalt köetavaid ja autonoomseid soojakuid/telke sinna saata (talvel oli seis suht karm juba sealoleku ajal). See mõte tekkis seda talvist lahingupilti artiklis vaadates.
Kusagilt jäi silma üks ülevaatlik "laevade pommitamise" kaart, nüüd siis +2 dessantkaatrit (või pigem -2).

Kui juba duuma spiiker kutsub üles relvatarnijaid riike kvalifitseerima sõjakurjategijateks - no siis on igatahes lootust ;-) Neid kiunatusi ja prääkse tuleb ilmselt veel. Kõige huvitavam saab olema muidugi lüüasaamise retoorika.
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby td » 02 May 2022 16:22

pop wrote:
td wrote:kommun = vald

kunagi kui ise seal oldud/elatud oli lihtne meelde jätta et Sveas on (oli) 286 valda (Intel 286 oli veel kasutusel)
Juba siis tundus ebaloogiline et Eestis oli (vist) mingi 215, kui kaardilt kasvõi riikide pindalasid võrrelda (ja rahvaarvu ka)


Regionaalreforme on aja jooksul palju olnud, enne oli minu koduvalla asemel kolm valda ...
Ajalooline piirkonnanimi on ka "härad" , Wikipedia arvab, et vastab eesti "kihelkonnale". Tuleneb sõnast "sada", kunagi kohtasin versiooni, et piirkond suutis välja panna 100 sõjameest, nüüd ei suuda seda versiooni enam leida.
"valla" Rootsi kohanimede lõpus on "rohumaa", "karjamaa"
"vall" Rootsi kohanimede lõpus on kergete väikeste majade kogumik
"vald" norra keeles on mets
td
 
Posts: 19581
Joined: 13 Feb 2008 16:23

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 02 May 2022 17:20

pop wrote:Kui juba duuma spiiker kutsub üles relvatarnijaid riike kvalifitseerima sõjakurjategijateks - no siis on igatahes lootust ;-) Neid kiunatusi ja prääkse tuleb ilmselt veel. Kõige huvitavam saab olema muidugi lüüasaamise retoorika.


Venemaal tuleb tikkudega olla ettevaatlik !

This is reportedly the smoke over Perm ammunition factory today. Perm is a traditional (over 200 years history) Russian defence industry stronghold, second only to Tula. The affected factory produces artillery ammunition, incl. MLRS rockets (but no more).
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59


Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby spl » 03 May 2022 13:08

Ma saan aru, et diblastanis enam peale ei võeta ? Nad tahavad ka Iisrealiga tülli minna.

https://www.msn.com/en-us/news/world/russia-says-israel-supports-neo-nazis-in-row-over-ukraine/ar-AAWRs6F

---

Venemaale naftaembargo = täielik kiviaeg, sest vaadake naftaga selline asi, puurkaevud annavad pidevalt toodangut, seal pole nii, et lülitan välja ja sisse. Kui puurkaev seisma panna tähendab see sisuliselt uue puurimist pärast. Tegelikkuses ma täiesti hämmingus, kas Venemaa juhtkond ei mõista, millises kiviajas ollakse aasta teises pooles juba.

---

Hullumaja on Venemaal vist avatud uste päevad korraldanud ja patsiendid sealt välja saanud.

https://www.delfi.ee/artikkel/96554907/venemaal-on-kaimas-laimukampaania-rootsi-vastu-astrid-lindgren-oli-nats
spl
Site Admin
 
Posts: 20964
Joined: 12 Feb 2008 20:59

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby Majandushuviline » 04 May 2022 10:04

pop wrote:Kui keegi üritaks nt väita et "järgmiste Ukrainade vältimiseks on vaja svammi-klausi programm kiiremini ellu viia" (vms) siis minu poolt on oleks kohe vastusoovitus kaeda "pimedat kohta"...

Klausi maailmaparanduslike ettepanekute vastuvõtt on leigevõitu:
https://www.telegram.ee/nwo/orwell-tervitab-lugejad-pormustavad-klaus-schwabi-uue-teose-suur-narratiiv
Kui olete viimased kaks aastat psühhoterrorismi, biofašismi, kogukonna hävitamist ja väljamõeldud tervisekriisi nautinud, siis palju õnne – onu Klausil ja tema psühhopaatidest sõpradel on palju muudki varrukas.
Majandushuviline
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 04 May 2022 10:07

Et kuidas saavutada nii ülemaailmse kui kohaliku meedia "vaip-kajastus" (carpet coverage - kõlab nagu "vaip-pommitamine") alates (n-ö) p(l)andeemia esimesest päevast. Just ESIMENE PÄEV on oluline, õpetab instruktor. Samuti õpetab ta, kuidas suurendada hirmufooni liba surmastatistika abil. Video "The Plan" alates 9:49.

https://stopworldcontrol.com/proof/?inf ... 3bfcb46658

Siin öeldakse sama -- hirm on see, millest kurjuse jõud toituvad. See pakub neile suurimat naudingut, kui inimesed tunnevad hirmu. Ja on lihtsaid vahendeid hirmufooni saavutamiseks. Inimesed olgu targad, nähku läbi kavalusi. Siin paljastatakse järgmist meetodit hirmu külvamiseks ülemaailmselt -- liba tulnukate-invasioon kui järgmine EVENT. See, mida Hollywood on näidanud. See saab olema hologrammi-tehnoloogia põhine asi, mille tõsiselt võetavust peavad tagama reaalsed tulekahjud ja ka.ta.str.oo.fid. [Nüüd on kõigile ka selge, et 11. september oli hologrammi-põhine sündmus...].

https://youtu.be/Mk5GjtWEAJE?t=733

Mis on kõige selle mõte? Suruda inimkond põlvili, et nad võtaks vastu väga ebameeldiva pakkumise...
Kel kõrvad on see kuulgu!
hh
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby pop » 04 May 2022 11:24

hh wrote:https://stopworldcontrol.com/proof/?inf_contact_key=2e434dd070e48072d14dc43d634ac67c842e902fbefb79ab9abae13bfcb46658
Kui mingi sait esimese asjana soovib saada mu emaili siis (mul isiklikult) rohkem küsimusi ei ole
hh wrote:[Nüüd on kõigile ka selge, et 11. september oli hologrammi-põhine sündmus...].
Seda läheb keeruliseks kommenteerida. Kas ise usud seda siiralt ? Varemed olid reaalsed, ilma hologrammita, samuti lennukid, samuti lennukite müra mida tuhanded kuulsid oma kõrvaga, ja ka plahvatus tornis (see lennuki oma, mitte keldris/hoone sees mida tuletõrjuja sündmukohalt otse-eetris kirjeldas). Ka ei tekita hologrammid heli.
hh wrote:Mis on kõige selle mõte? Suruda inimkond põlvili, et nad võtaks vastu väga ebameeldiva pakkumise...

Ma ise usun vaid seda osa, ja osaliselt. Inimesi ON liiga palju, samas pakutavad lahendused on ... ütleme - küsitavad, ja massiline vaesus (=harimatus, naiivsus, manipuleeritavus, jms) viivad selleni et tegelikult need vaesed muutuvadki rikkamate käes kõige ohtlikemaks tööriistadeks (nii teiste vaeste, kui keskklassi jaoks).
Nt selles intervjuus ( https://www.youtube.com/watch?v=tuVUc6NbuJk , 21:29 ) näitab D.Gordon (sisuliselt UA Urmas Ott (kuubis), ja mõnevõrra rikkam) ilmsekalt ära et põhilised jätised suutis orkistan värvata piirkondadest nagu Dagestan ja Burjaatia, ehk siis ühed kõige subsideeritumad ja vaesemad idanaabri piirkonnad (vaatas nimekirjad läbi, aadressid jne). Moskvast oli minimaalselt ja Peterburist pea mitte kedagi, v.a. mõned komandörid (kuna ohtlik on värvata neid kes teavad mis TEGELIKULT toimub).

Svammi-klaus näeb ilmselt ka seda riski et ühel heal päeval hakkavad sellised ummistama ka ta enda koduõue (kliimapõgenikud jms).

Siinkohal on ilmselt ka mõttekoht kas ja kelle tööriistadeks me ise võime osutuda, ise seda otseselt tajumata (kui levitatava sisuks on ebaolulise rõhutamine olulisega võrreldes, suvalistest faktoididest tekitatud "tervikpildid", tagajärgedega sobitatud suvalised põhjused (aga ka lihtsalt luulud), jne).
pop
 

Re: Mõtisklused makromajandusest, kinnisvarast ja muust

Postby hh » 04 May 2022 11:49

pop wrote:
hh wrote:[Nüüd on kõigile ka selge, et 11. september oli hologrammi-põhine sündmus...].
Seda läheb keeruliseks kommenteerida. Kas ise usud seda siiralt ? Varemed olid reaalsed, ilma hologrammita, samuti lennukid, samuti lennukite müra mida tuhanded kuulsid oma kõrvaga, ja ka plahvatus tornis (see lennuki oma, mitte keldris/hoone sees mida tuletõrjuja sündmukohalt otse-eetris kirjeldas). Ka ei tekita hologrammid heli.


Controlled demolition.

Vabandust-vabandust-vabandust, seekord ununes ääremärkus, et pop ärgu postitust vaadaku.
hh
 


PreviousNext

Return to Kinnisvarast / Majandusest

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 125 guests